2

grosze - pomijając takie aspekty jak piękno futbolu, piękna historia, symboliczny moment itd - to też świetny ruch marketingowy - przecież na całym świecie będzie się o tym mówiło i pisało - zarówno o Messim, jak i Barcelonie - czy zamieżony czy nie ale świetny ruch.

16

Jako osoba uwielbiająca styl pracy takich trenerów jak Klopp cieszy mnie "Oscar rozegrał bardzo dobry mecz, ale stracił dwie piłki, których nie mógł stracić. O tym z nim rozmawiałem. Musi się uczyć i poprawiać, tamte sytuacje mogły być groźne." - wypisz wymaluj Jurgen - wszystko na swieżo tłumaczyć młodym zawodnikom - świetny trener i podejście do młodzieży.

0

Wg mnie dzisiaj Cou zagrał lepiej niż w Kijowi (oba dobrze, ale dzisiaj lepiej) - jest tendencja wzrostowa - na to liczyłem bo obawiałem się powtórek z przeszłości, a jest dobrze.

9

Brawo Grizi - pokazałeś klasę oby tak dalej - razem z Messim dzisiaj najlepsi.
Dzisiejszy mecz pokazał kolejny raz potencjał Griezmanna, przy ultraofensywnym bocznym obrońcy jak Dest, może sobie pozwolić na grę bliżej środka za napastnikiem i widać efekty. Oczywiście współpraca z Messim dzisiaj była wzorowa, ale paradoksalnie uważam że zawodnicy pokroju Desta uwalniają przestrzenie w taktyce Koemana aby zawodnicy o profilu CAM mieli więcej czasu na zagrania w wolne przestrzenie oraz na strzelanie. Całkowicie inaczej niektóre akcje by wyglądały jakby Grizi musiał walczyć z 2-3 przeciwnikami bez wsparcia Desta. Wejścia Desta zabierają zawsze przynajmniej jednego-dwóch zawodników i tak pięknie budowana jest przewaga w ataku co zaowocowało licznymi akcjami bramkowymi. Podobnie było w końcówce II połówki gdy wymiana piłek między Trincao/Messim budowała przewagę w ustawieniu - wystarczyły 2 szybkie podania. Super.

3

Najlepsze - zdecydowanie Grizi z Messim - jeśli walnięcie pięścią w stół Koemana który zaczął chronić zawodników (Barcelona tego nie robiła ostatnimi czasy) czy oczyszczający wywiad Grieziego mógł pomóc to zdecydowanie pomógł. To najbardziej cieszy bo w obliczu absencji Fatiego trener ma strzelby które są mega groźne.
Najgorsze - kontuzje/urazy/rotacje bloku obronnego - uraz Lengleta jest jeszcze niewiadomą, jednak ja obawiam się o Desta bo widać że trochę na siłę dzisiaj zagrał, ma braki kondycyjne i mam nadzieję że nie złapie żadnej kontuzji bo widać że się stara i będzie mega crackiem. To ból głowy dla Koemana bo zbyt szybka eksploatacja zawodnika który wraca do składu jest ryzykowna.

0

i dobrze, widać że chłopakowi dobrze zrobił oczyszczający wywiad, dzisiaj walczył, przechwytywał piłki, szukał wolnych przestrzeni - gol to gratis za ciężką pracę - brawo!

1

jak Pedri może już w tym wieku grać na tak odpowiedzialnej pozycji to aż strach pomyśleć co będzie jak będzie miał 23-25 lat a to aż za 5-7 lat - może przygasł pod koniec I połowy ale i tak szacun dla niego i trenera który widzi w nim wielkiego piłkarza przyszłości.

0

@ramon59 i jeszcze znaleźli się idioci co ten komentarz zalajkowali:)

33

Brawo i jeszce raz brawo! Taką Barcelonę chce się oglądać! Oby Lenglet nie wypadł na zbyt długo, a tak to wszystko idealo!

0

Cuda, ludzie cuda:) mam wrażenie że w zespole jest dobra atmosfera bo wszyscy cieszą się grą:) Pomimo tego że Pedri lekko przygasł to szacun dla niego jak na trudnej pozycji Koeman na niego postawił, coś niesamowitego. Griezzi i Messi współpracują, a gdy nie odpuszczamy to rywal nie ma nic do powiedzenia - coś pięknego!

0

@kakusus Leo chce wygrywać międzynarodowe puchary - wydaje mi się że przy Koemanie zobaczył że będzie to możliwe bo jest trenerem a nie asekurantem oraz ma pomysł na zespół.
Wg mnie przyjście Neya do jakiegokolwiek zespołu może podnieść poziom sportowy bo jest top of the top.
Dembele być moze też będzie tak dobry jak Ney - ale dużo zależy od jego zdrowia - zauważ że Koeman podszedł do niego bardzo indywidualnie, stara się go wzmocnić siłowo jak to tylko możliwe (podobnie jak zespół) - uważam że jeśli Valverde najpierw stawiałby na przygotowanie fizyczne a potem dopiero na możliwość gry to jego historia byłaby zupełnie inna. Obyśmy mieli jeszcze z jego powodu dużo radości bo w Neya szczerze nie wierzę.
Ale jeśli uwierzyć w przyjście Neya - to byłby niewątpliwie nową twarzą projektu sportowego po Messim który musiałby odejść. Ale gdyby Messi miał odejść a Ney nie przyjść to robi się jeszcze ciekawiej bo kolejną marketingową twarzą zespołu musiałby być Grizmann ze wględu na markę i mistrzostwo świata - pytanie czy sportowo byłby to dobry ruch. PS: od razu piszę żeby nie tworzyć lawiny komentarzy - Fati/Pedri/Dembele nie mogą być w tym momencie marketingowymi twarzamy projektu bo dla sponsorów to nie kandydatury (dla przykładu twarzą projektu w RM jest Ramos a nie Hazard czy młodzież).

2

@DonMatteo901 hehe, ja tam wolę takie wesołe spojrzenie na temat niż smoleńsko-rydzykowych smutnych ludzi, z których żółć i jad się wylewa.

0

Warto pamiętać że dla Cou gra w Barcelonie zawsze była marzeniem i celem.
Dla Barcelony Cou jest bardzo drogim rozwiązaniem, a liczę że zacznie grać na jeszcze wyższym poziomie, oby zdrowie dopisało.

2

szczerze to mi się wydaje że żaden realny trener nie byłby lepszy od Koemana - kto miałby większy szacunek u piłkarzy? - kto stawiałby bardziej na młodzież? - kto miałby odwagę zmieniać mentalnie i taktycznie zawodników? - i kto robiłby to skuteczniej od naszego trenera? - "Kwotę tę miałby odzyskać w kolejnych latach" - interpretuję jako podkreślenie że jego pomysł na zespół to nie tylko przetrwanie i rozwój jednocześnie ale też walka o najwyższe cele.

0

Oby to była prawda - to oznaczałoby że widzi projekt sportowy a dla Barcelony pieniądze na zatrzymanie w klubie Ansu, Pedriego czy Dembele:)

0

Wg mnie ten news nie ma nic wspólnego z Barceloną jak chodzi o czasy współczesne. I jeszcze ten Mendes...

0

@4Fabregas4 Źle rozumiesz - nie mamy 9, która będzie kreowała okazje kolegom na małych przestrzeniach. Koeman miał 2 opcje - albo grać ustawieniem z poprzedniego sezonu albo grać systemem który chce ale poczekać na brakujący element (a zawodnicy nauczą się grać w nowym systemie).
Guardiola na swój sposób postąpił podobnie będąc w Barcelonie (i taktycznie i personalnie). Wg mnie Koeman postąpił w jedyny słuszny sposób - posiadając dostępnych 7 zawodników o profilu CAM (lub podobnym) to jedyna opcja aby rozwijać zespół i nie czekać na transfery przyszłosci (jak przykładowo swego czasu zespół czekał na powrót Neymara i nie rozwijaliśmy się).

2

Miłość do klubu czy pieniędzy oto jest pytanie. Wczoraj ucieszyłem się że odpuścili 122mln bo w UK tak media podały a tu taki cios. Aż strach pomyśleć jaki będzie 2022, bo teraz tylko walczymy o do trwanie do wyborów. Polecam słuchać jaki kandydat jak odnosi się do zobowiązań finansowych i jakich zawodników będzie chciał sprzedać aby mieć żywą gotówkę.

7

Przez 100 dni Koeman miał już na głowie problemy tak napietrzone z ostatnich lat że masakra, do tego covid, kontuzje, brak pieniędzy i otwarta wojna z dziennikarzami nawet Katalonskimi i klub chwilowo bez prezydenta. W ciągu tych dni trener zagrał że wszystkimi najsilniejszymi zespołami LaLigi grając nowym systemem, walcząc z marazmem mentalnym poprzedniego sezonu do tego stawiając też na młodzież, budując ją i szykuje drogę dla kolejnych młodych. No i jak zestawić to z januszkami i grażynkami które nie widzą różnicy np pomiędzy początkiem Koeman a Valverde., albo piszą że gramy to samo co w zeszłym sezonie. Serio przydała by się funkcja blokowania użytkowników dla zarestrowanych bo frustratów nie brakuje a czasem to aż żal czytać.
W temacie Koeman ja jestem zadowolony z jego pracy, uważam że biorąc swoje możliwości i autorytet wyciąga max jaki się da, a jakby szczęścia było więcej to z 5 punktów w lidze spokojnie byśmy mieli więcej czy Pichichi w osobie Griezmanna.

0

@Mariusz85OL brawo, celna i merytoryczna opinia, oby było na forum więcej takich jak Ty

4

Wow, ale radość - wg różnych opinii na zagranicznych portalach zawodnicy rezygnują ze 122mln i one nie będą rozkładane. Co ciekawe 50mln zmiennych które mają być rozłożone na 3 sezony to zmienne za wywalczone tytuły!
Jeśli tak jest to znaczy że zespół wierzy że jeszcze w tym sezonie coś wywalczy - zatem cieszę się z porozumienia i nastawienia do sukcesu przez zawodników. Lepszej dzisiaj informacji fani Barcelony nie mogli dostać! jupi:)

0

Osobiście nie lubię Tebasa bo historia wskazuje że nie sprzyja Barcelonie i nie jestem w stanie wierzyć w jego szczere intencje. Przykładowo jeden z kontrowersyjnych fragmentów "Sytuacja finansowa w Barcelonie: Nasza strategia polega na tym, żeby wszystkie kluby były silne. LaLiga wyjdzie z tego jako najbardziej wzmocniona finansowo i najsilniejsza" - nie wiem czy to kwestia tłumaczenia ale np na francuskich grupach fanów na FB jadą po Tebasie równo, a przytoczone słowa interpretowane są całkowicie w inny sposób niż brzmi to w języku polskim - np. francuscy kibice Barcelony widzą to w taki sposób że uważają że Tebas cieszy się że Messi nie będzie twarzą LaLigi oraz raduje go fakt że sytuacja finansowy Barcelony jest słaba bo dzięki temu będzie więcej silnych klubów o porównywalnym potencjale (w tym Barcelona). Nie wiem co mam o tym myśleć, ale chciałem zwrócić uwage jak w różnych krajach te słowa mogą być interpretowane.

1

Widzę komentarze i chyba nie do końca ludzie rozumieją aspekt wynagrodzeń w naszym zespole. Rzeczą oczywistą jest że zarobki Messiego są proporcjonalne do przychodów które generuje dla klubu - jest to określona proporcja, zatem w związku z covidem i innymi zdarzeniami jeśli przychody klubu są mniejsze to ewentualna pensja powinna dalej być proporcjonalna do przychodów zatem pomniejszona o daną ustaloną proporcję na któej klub dalej zarabia - proste.
Uważam też że obniżona pensja to nie problem dla Messiego, on chce zostać przy odpowiednim projekcie sportowym oraz ochronie zawodników przez klub i mam nadzieję że Koeman i nowy prezydent go przekona. No nie oszukujmy się, Bartek zamiast rozwijać cały skład kupował zawodników na jedną pozycję za ciężkie miliony - zatem tylko negatywnie można ocenić projekt sportowy już nie wspominając zgody Bartka na zaszczuwanie zawodników, czy domagania się przez Suareza następcy na swojej pozycji, próśb od czterek ostatnich okienek Messiego i Piqie o nowy projekt sportowy, który pozwoli walczyć Barcelonie w LM.
Bardziej martwił bym się o pensje Fatiego (Mendes) czy Pedriego (prawie Mendes) - Mendes już chce dużo większych pieniędzy niż zarabia Griezmann + 20mln za sam podpis przy przedłużeniu umowy (wywiad w Heraldzie po meczu z AM), a jak przejmie jeszcze Pedriego to będzie dopiero wyprzedaż bo mają kontrakty do 2022... Dla porównania obsolutnie nie boję się o obniżenie pensji przy przedłużeniu umowy Dembele bo na każdym kroku podkreśla że kocha Barcelonę i jest jej wdzięczny za wszystko, a u Koemana nareszcie jego kariera idzie w dobrym kierunku (a miał dużo bardziej atrakcyjne finansowo oferty nawet teraz latem).

1

wyjątkowe spotkania w wyjątkowych czasach, cieszę się z takiego ruchu bo warto na pewne wydarzenia być przygotowanym. Może uda się kogoś dobrze sprzedać, oby.

2

Ludziska spójrzcie na fakty! Wg mnie zdecydowanie zostanie w Barcelonie - w lecie miał okazję odejść do MU i dostać nawet lepszą pensję niż ma teraz pomimo covidu i wolał zostać w Barcelonie. Jak odchodził z BVB to kuszony był lepszymi pensjami z PSG i MU ale latem i też wybrał Barcelonę.
Wg mnie Dembuś prędzej zostanie w Barcelonie niż Fati który już w lecie prawie został wytransferowany do MU przez Mendesa (Ansu nie miał nic przeciwko) a sprawę na ostrzu noża postawił Bartek i za żadne pieniądze nie chciał nawet słyszeć o jego odejściu.
Szczerze, bez żadnej ściemy biorąc pod uwagę różnego typu fakty, opinie i plotki - prędzej uwierzę że Dembele który ma kontrakt już tylko do 2022 roku zejdzie ze swojej pensji na niższy pułap aby grać w Barcelonie niż Mendes będzie chciał dla Fatiego mniej niż 50mln euro za sezon + 20mln euro za podpis przy przedłużeniu umowy.
Wg mnie należy zdecydowanie rozróżnić kto ma jakie indencje bo różnicą jest rodzinny agent Dembele, który postąpi jak chce Dembele (kocha Barcelonę, prywatnie ponoć podkreśla to na każdym kroku i cieszy się że jest w piłkarskim raju), a agent krwiopijca w przypadku Fatiego, który będzie chciał jak najszybciej spieniężyć talent swojego klienta.
Co istotne dużo też zależy od finansów klubu, ale jeśli przykładowo Messi odejdzie po sezonie to nie ma co liczyć na Fatiego na 90%, bo tylko taki transfer z żywą gotówką będzie wstanie wypełnić jeszcze większą dziurę budżetową pomimo tego że zostanie mu tylko rok kontraktu.

2

Bardzo fajny wywiad, wiele ciekawych opinii, lubię to. Odnośnie Koemana bardzo zastanawiające jest gdzie byśmy byli gdyby w tym 2015 przejął kadrę Barcelony i jak potoczyły by się losy młodzieży która przez kolejne lata odeszła z klubu. Być może potencjał zespołu całkowicie inaczej by był wykorzystany i nie byłoby takiego kryzysu czy to w LM czy szaleńczych ruchów Bartka. Bardzo możliwe że po odejściu Neymara nie byłoby też szaleńczych zakupów bo trener miałby następców, a pieniądze zostały by w kasie, przynajmniej duża ich część. Z perspektywy jak wg mnie subiektywnie dobrą pracę Koeman wykonuje z młodzieżą to aż się rozmarzyłem.

0

Szczerze wolę czytać takie nawet merytorne wypowiedzi niż wypowidzi niektórych kandydatów którzy opisują swój "projekt sportowy" w jednym zdaniu:)

0

@Tibu celna szyderka hehe:) chociaż Messi jako marka sam się spłaca, ale każdy grosz się teraz liczy nawet jeśli mówimy o potencjalnych zawodnikach jak Depay/Wijnaldum/Garcia - na ten moment nawet nie mamy na podatki a co dopiero na ewentualne pensje.

0

@FutbolToMagia Dobrze, super, twoja opinia zmieniła moje życie, teraz będzie już tylko lepiej bo jesteś znawcom. Ja od siebie polecam naukę czytania ze zrozumieniem - niby podstawy, ale jednak się przydają w życiu. Bez odbioru bo naprawdę jest to żenujące.

0

Marca znowu wymyśla - Barcelona i tak chciała z nim współpracować - link z zeszłego miesiąca - https://transfery.info/aktualnosci/barcelona-chce-zatrudnic-mateu-alemanyego/129966

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?