0

Dzisiaj jakoś wybitnie przyjemnie mi się czytało przegląd prasy, wieczorem liczę na utrzymanie zwycięskiej passy i brak kontuzji i dzień będzie mega udany:)

1

No nareszcie dobra ploteczka o możliwym darmowym przyjściu po sezonie. Warto zauważyć że Schreuder jest asystentem Koemana i zna dobrze rynek nie wspominając już o tym że sam na niego stawiał (https://www.world-today-news.com/schreuder-has-high-expectations-of-young-bundesliga-debutant-bogarde-now/) - jeszce w poprzednim sezonie nie warto by było się ekscytować transferem do Barcelony B, ale przy Koemanie człowiek widzi już go pierwszym zespole bo trener potrafi zająć się młodzieżą - a sam zawodnik ponoć mega talent.

3

Transfer nierealny i niepotrzebny - domyślam się że AS/Marca co dwa dni teraz będą podawać kolejnych zawodników a realia są takie że jedyną opcją wzmocnienia na obronie jest Eric Garcia w styczniu albo po sezonie - każdy inny zakup to zmarnowane pieniądze.
A jeśli chodzi o profil Felipe to i tak nie pasuje do systemu gry - dużo bardziej liczę na naszego czarnego dzika w postaci Umtitiego, którego czyszczące pole wyjścia za plecami zawodników grających na SPD są taktyczne kluczowe i wiemy że tak grać potrafi (oby odbudował się bo wtedy można by było go traktować jak mega transfer - przy Koemanie wszystko jest możliwe hehe).

30

I nastały czasy gdy trener na konferencji mówi bez ściemniania, bez górnolotnych porównań, bez "cierpienia" bo kogoś brakuje - Koeman robi mental support jak nikt inny bo sprawia że cały zespół czuje jedność:)

22

Bez względu na sympatie to Laporta jest kandydatem nr 1 - zna klub, wie co robić, wie że LM i wzmacnianie klubu jako organizacji jest ważne i tylko tego trzeba - stabilności bez kotów w worku.
Są na tym forum ludzie którzy popierają Fonta bo gada głupoty o jakimś nieokreślonym projekcie sportowym, a na przestrzeni ostatnich miesięcy jest tylko bezlitośnie wyjaśniany przez kompetentne osoby. Barcelonismo nie zna prawie wogóle tego gościa - gdyby nie pałętał się przy poprzednich wyborach to nikt o nim by nie słuszał. Jakieś firmy w Dubaju, jakieś opowieści o Pepie, Xavim i całej serii byłych zawodników/dyrektorów, gdzie z połową nawet nie rozmawiał świadczy jedynie o populiźmie zakładającym że ktoś na niego zagłosuje bo przykleił sobie fotkę Xaviego do programu wyborczego. Dla mnie to kandydatura pokroju Polskiej Partii Przyjaciół Piwa z lat 90.

3

Dziku liczę na Ciebie, ponoć ciężko pracowales zatem walcz!

0

Spory kto zagrał lepiej Messi czy Griezmann, srogie ocenianie młodzieży z gry w eksperymentalnych składach. Trochę grubo, ja tam będę delektować się gra, oby punktów naklepali ile się da, a na oceny trzeba zaczekać. Młodość ma do siebie sinusoidalna postawę na boisku, docenić trzeba zawodników że grają jakby w zespole byli przynajmniej rok i z pełnym okresem przygotowawczym. Na La Rambli jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz, patrząc jednak na wszystkich jako zespół to trzeba przyznać że mamy i jako kolektyw wierzę że wiele zdzialamy w tym sezonie

0

I bardzo dobrze, teraz liga jest ważniejsza a mlodzi dadzą sobie radę

2

Laporta niby przech#j jednak w wielu kwestiach się z nim zgadzam i dbałby o zespół niewątpliwie bardziej niż przykładowo Font, który mówi co mu ślina na język przyniesie, już nie wspominając o populizmie który aż bije po oczach.

0

Szczerze to Pedri na DM nieźle mnie zaskoczył, wg mnie Koeman nastawił zespół na dominację i chciał zwiększyć ruch piłki w ataku pozycyjnym. Pomysł fajny na słabszych przeciwników, nie zmienia to faktu jednak że nie przekonują go wszyscy SPD i przyszłość wiąże długoterminowo tylko z Frankiem.

2

Gdzieś kiedyś czytałem że Pedri ma idealne warunki fizyczne aby wzmacniać mlode ciało poprzez grę w poprzednim sezonie. Może coś w tym jest, jedno jest pewne że Koeman buduje na naszych oczach wielkiego piłkarza.

0

Nowy Prezydent będzie trochę mało czasu miał na działanie. Mam nadzieję że każdy z kandydatów będzie gotowy na kluczowe ruchy w końcówce okienka.

3

9 niewątpliwie jest potrzebna i zespołowi i Griezmannowi, jednak ja bym docenił jeszcze rolę bocznych obrońców. Na przykładzie Desta warto zauważyć że zawodnik ściąga 1-2 przeciwników przez co czy 9 czy każdy z CAM w zespole ma dużo więcej miejsca. Dest idealnie pokazuje czego wymaga od ultraofensywnych bocznych obrońców Koeman, dzięki którym innym atakującym gra jest łatwiej.

0

@cat_r37 statystyki pokazują że był jednym z najlepszych na boisku, jak tego nie widzisz to przykre to, tabelki też trzeba potrafić czytać jak tv jest nie wyraźny.

0

@Ansufati123 myślałem o środkowych obrońcach i zapomniałem dopisać w ostatnim zdaniu, brawo za czujność, super że są użytkownicy którzy też czytają nie tylko lajkują

0

Jak na mecz lub dwa będzie miał przerwę to zregeneruje się chociaż. Dobre informacje na dzień dzisiejszy.

0

Inter nigdy takich pieniędzy nie posiadał i to jeszcze 14 lat temu? Pan kandydat odleciał jak Font że swoim projektem sportowym.

0

Jedyne co cieszy to że mocni rywale w lidze są już po meczach z nami i grając wesoły futbol z młodzieżą wierzę że zaczęła się seria zdobywania punktów. Jak Ansu złapał kontuzję niektórzy pisali że będą problemy z golami i zaczęliśmy strzelać. Miejmy nadzieję że obrona co prawda eksperymentalna również się wykaże.

0

@cat_r37 naucz się czytać ze zrozumieniem, @Cobra303 pisał o I połowie, Cou jak na powrót po kontuzji ma całkiem niezły zatem przestań siać ferment bo głupowy wypisujesz. Zazwyczaj nie komentuję ale po ludzku szkoda mi ludzi którzy tak mocno zakrzywiają rzeczywistość = przykładowe staty Cou z meczu z Osasuną - https://www.footballcritic.com/primera-division-fc-barcelona-ca-osasuna/player-stats/2158978

1

@NaFazieHitman Ty też jak pisiory lubisz zaglądać ludziom pod kołderkę lub portfela? Lata 90 dawno temu się skończyły, dzisiaj aby dobrze zarabiać wystarczy ciężko pracować i uczyć się lub cały czas dokształcać/rozwijać. Ja nie znam bogaczy którzy się obnoszą, ale może masz styczność z nowobogackimi lub propisowskimi wieśniakami - to inna para kaloszy - charakter ich bogactwa jest najczęściej tymczasowy:)
Odnośnie LGBT to w mojej poprzedniej pracy często chodziliśmy na squash, tenis lub rowery - takie integracje nie licząc imprez firmowych i kumpel kiedyś przyznał się że jest gejem po 8 latach znajomości - zdziwko było niezłe, bo na imprezach nie przepuścił żadnej dupie... Tak sobie myślę jakie głupoty wypisujesz, mi się wydaje i z tego co wiem to tylko mały procent osób LGBT wygląda jak cudaki czy zgodnie ze stereotypami.

4

Z punktu widzenia pierwszego zespołu w pierwszej kolejności powinno się napisać coś o obrońcach:
Balde - dzisiaj słabiutko, niczym specjalnym się nie wykazał, chyba trochę zmęczony jest bo miał mecze którymi ciągnął zespół ostatnimi czasy
Mingo - dzieciak ma papiery na granie, dzisiaj poprawnie zagrał, ale doświadczenia brakuje mu jak tlenu.
Comas - starszy środkowy obrońca dzisiaj zestresowany jak nigdy, samobój przypadkowy ale jednak

Podsumowując wszyscy trzej chyba mają świadomość że mogą dostać szansę od Koemana i wydaje mi się że grali jak sparaliżowani. Z tej trójki to najlepiej wypadł Mingo, ale to moja bardzo subiektywna opinia. Najmłodszy jest i jego szanse na zagranie w zespole wydają się najmniejsze, ale trudno powiedzieć co przez najbliższe 2 tygodnie przyjdzie do głowy Koemanowi - oby było ciekawie i skutecznie:)!

0

@Murazor Jeszcze się okarze że talentu mieliśmy i rok i dwa i trzy lata temu w szkółce pełno, tylko nie mieliśmy trenera który miałby jaja aby na kogoś postawić i zajeżdżali przykładowo Suareza błagającego o zmiennika.

0

@Cobra303 zgoda, chłopak myśli że jest śmieszny... albo trolluje.

0

@neeed no to mamy inne zdanie, polecam obejrzeć jeszcze raz mecz/mecze - może ktoś znajdzie się gorszy hehe:) proszę bez trollowania:)

1

@Midast kurde jak fajnie widzieć użytkowników którzy trzeźwo patrzą na futbol i ołtarzyki Puiga nie zasłaniają im telewizora:) - bardzo celne uwagi.
Docenić trzeba także ruch bez piłki Braithwaite'a - to niesamowite ale on gra całkowicie inaczej niż w końcówce poprzedniego sezonu - Koeman ewidentnie musiał mu wpoić jak skutecznie ściągać obrońców bo nigdy tego tak skutecznie nie robił.

0

@BarcaInfo nie ma się co dziwić że Koeman widzi w nim mega piłkarza przyszłości - od kiedy doradza po meczach w Barcelonie B mu Koeman gra coraz lepiej i lepiej, aby tak dalej.

1

Coś trener Osasuny musiał powiedzieć - szuka pozytywów jak my po meczu z AM. Ale sinusoida w tym szalonym sezonie!

3

Szczerze to wcześniejsze mecze też mi się podobały, dzisiaj zagraliśmy skuteczniej i gra się jakby bardziej zazębiała co zaowocowało także lepszą współpracą na linii Messi-Grizi.
Mecze w których traciliśmy punkty nie licząc RM/AM to były często spotkania gdzie tworzyliśmy po 20 okazji na strzelenie gola, lecz seriami ich nie wykorzystywaliśmy. Coś czuję że pomimo wielu absencji, gra i tak się powoli zazębia i jeszcze będziemy oglądać manity w tym sezonie.

1

Umowa to umowa, przeba się z nich wywiązywać. Chociaż biorąc pod uwagę ile miał do powiedzienia pod batem Bartka i jak zarządzał mentalnie i kondycyjnie zespołem, jak inspirował swoją charyzmą to aż trudno wyobrazić sobie że pracował jako trener.

0

Brawo Leo, chwała bogom futbolu, którzy sprawiają że te dyscyplina sportu jest tak wspaniała!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?