JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@kamyk_23 Koeman akurat pokazuje na każdym kroku że ma jaja - to że nie rozumiesz mnie nie dziwi bo tym jakie bezrefleksyjne głupoty wypisujesz. Bezmyślnie wypisujesz nazwiska niepowiązane ze sobą nawet pozycjami, bezmyślnie sugerujesz że Puig to pomocnik środka pola - nawet w 433 nie powinien być pomocnikiem środka pola. Przykładowo w innych komentarzach widziałem że bezmyślnie jedziesz po Busim - a nawet nie zastanowisz się jaką rolę odgrywa w zespole. Ja jestem starej daty, za moich czasów jak ktoś mówił to znaczy że ma coś do powiedzenia.
Piszesz komentarze jak 10-latek. Alenia? To potencjał na zmiennika ale i tak mało gra bo jako zespół musimy wykonać krok do przodu. Pomyśl - Alenia przykładowo jest ofiarą czekania na wskoczenie przez de Jonga na wyższy poziom piłkarski (najmłodszy z wszystkich topowych lig zawodnik na ten pozycji, która wymaga także siły i doświadczenia które niewątpliwie Frankie łapie, Koeman chce to zrobić z Frankiem w tym sezonie a nie rozkładać łapanie doświadczenia na 2-3 lata). Alenia to też ofiara Busiego (przy Busim Frankie nauczy się szybciej, Busi też swoim inteligentnym ustawieniem pokazuje jak można dominować rywala, te ustawienie ma sens bo służy do nauki - młodzież która gra na skrzydłach czy w obronie i ataku przy Busim też się wiele uczy bo jego gra jest czytelna i zrozumiała - nie rozumiesz tego?
Podsumowując jeśli piszesz to zastanów się chociaż co piszesz - nie każdy na forum jest przytakiwaczem i niektórzy mogą mieć większe pojęcie o piłce niż ty. Jeśli robisz z siebie eksperta to chociaż udawaj lepiej. Środek Frankie-Alenia-Puig - kurde... nawet ze śmiechu nie będę się pytał czy to skład na silną Barcelonę teraz czy wsparcie dla w rozwoju zespołu przyszłości:)
0
@Coutinho007 w pełni się zgadzam, jednak Tusquets może pokierować pewne sprawy w taki sposób że przykładowo wjeżdżający na fotel prezydenta Laporta będzie miał bardzo ciękie tematy do podjęcia.
O ile byłbym w stanie uwierzyć że Koeman odbuduje drużynę i doprowadzi do "zazębienia gry" to bardziej boję się o finanse klubu (od 2017 roku Bartomeu zrobił bardzo wiele złego) bo nie wiadomo jakie jeszcze trupy w szafie są pochowane.
W każdym razie dzisiaj jest mecz, kibicujemy i walczymy o 3 punkty oraz początek serii zwycięstw która wzmocni zespół i sportowo i mentalnie - to możemy zrobić, kibicować!
1
@Murazor no ja na Koemana mimo wszystko liczę, pecha ma wiele bo nawet jak zespół gra nieźle to jeden-dwa indywidualne błędy niszczą pracę całego zespołu... Guardiola szerzej w październiku wypowiadał się o Koemanie że jest jedynym trenerem z topu, który w tak szerokim zakresie pracuje z młodzieżą. Nie przebiło się bo mecz z RM przyćmił wszystko.
1
@Nivenz0 AM w przynajmniej kilku meczach grało już katastrofalnie słabo, miało szczęście że gol wpadł. Wg mnie mamy potencjał i będąc realistą wierzę w sukces. Nie wierzyłbym gdybyśmy grali jak u schyłku Valverde czy za Setiena, ale potrafimy zdominować rywala, i po strzeleniu jednego gola potrafimy też atakować dalej. Mamy też kilku nowych graczy którzy dobrze rokują - wraz z zazębianiem się gry, błędy indywidualne też się skończą.
Może to być też kwestia mentalna, ja w życiu prywatnym czy zawodowym też się nie poddaję i walczę na różnych płaszczyznach do końca. Nie uwznaję mentalnego marazmu i nie trawię smutnych wafli obwieszczających koniec świata po każdym niepowodzeniu. Chcesz coś osiągnąć to wierz w co robisz i walcz - podobnie jest w sporcie - mamy zmotywowanego talentu wiele, potrzeba czasu i liczę że może w bólach ale do czegoś pozytywnego to prowadzi.
1
@Pelart2 nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi albo ją źle zinterpretowałeś... - dzisiaj jest mecz Barcelony, której trzeba kibicować bez względu na poglądy o klubie, piłkarzach czy trenerze. Kibicuje się bez względu na wszelkie problemy klubu, a stulejarstwo i frajerzenie siebie i zespołu któremu się kibicuje w niczym nie pomaga.
Nasz zespól potrzebuje serii zwycięstw, zatem zobacz kalendarz i zastanów się - jest szansa że z meczu na mecz będziemy łapać pewność siebie i będziemy silniejsi poprzez wygrywanie kolejnych meczów. Zmniejszenie ilości indywidualnych błędów też może nastąpić. To nierealne? Jeśli uważasz że przykładowo Levante czy RS w następnym meczu jest na nas za mocne to nie mamy o czym rozmawiać.
5
@kamyk_23 ale bajki sobie powkręcałeś i te "dałeś mu szansę się wykazać" - hehehe dobre - 1) Puig nie gra na pozycji ani de Jonga, ani Pjanica, ani Busiego. 2) Gorszego futbolu niż za Setiena mam nadzieję że nie będziemy grać nigdy. 3) Laporta będzie najprawdopodobniej prezydentem. Bez odbioru...
0
@Kettger Bardzo celna i mądra uwaga - to jak oglądanie niegdyś Harlem Globetrotters - zabawa miła dla oka, wypaczenie filizofii polegające na samym posiadaniu piłki nie ma nic wspólnego z futbolem totalnym. Ah te wspominki...
1
Niewątpliwie Abe ma talent, przyda się w Barcelonie B ale cały czas z tyłu głowy mam fakt, że mamy Japońskiego sponsora i zakupiony był na szybko aby uzupełnić lukę po niezrozumiałym skąpstwie odnośnie Kubo...
3
@kamyk_23 może trener nie chce publicznie linczować zawodnika, a setne pytanie sprawiło że powiedział za dużo. Na zagranicznych forach całkowicie inaczej prowadzone są dyskusje w tym temacie - najpopularniejsze, kolejność przypadkowa:
1) czy Puig powinien przeprosić zespół i trenera
2) czy Puig przeprosił na początku sezonu trenera czy udawał że nie ma tematu
3) toczą się rozmowy na temat konsekwencji końca okienku transferowego gdzie pomimo dogadania zawodników z którymi Koeman był osobiście w kontakcie ostatecznie Bartek nikogo nie ściągnął zmieniając z dnia na dzień absurdalnie zasady gry oraz kończąc współpracę z Koemanem odnośnie rozmów na temat transferów.
4) czy po wypłakaniu przez Puiga u Bartka i medialnym ogłoszeniu przez Puiga następnego dnia "że będzie walczył o skład" to nie był wystarczający powód aby zrezygnować z piłkarza który otwarcie i medialnie chce spoliczkować trenera
5) czy Puig prezentuje się dobrze tylko na tle zespołu który nic nie gra, a drużynie której idzie dobrze to odstaje sportowo wyraźnie
6) czy pomimo aspektów honorowowych czy aspektów zespołowych - Koeman powinien brać pod uwagę tylko i wyłącznie aspekt sportowy i dać szansę Puigowi.
0
Media ostatnio donosiły że Arsenal i Inter też chcą ostatnio Depaya, zatem kolejny zespół go chce. W dzisiejszych czasach taki zawodnik do przytulenia za darmo to Yeti.
Mimo wszystko liczę że słowa Aouara się sprawdzą - "moim i Memphisa marzeniem jest gra w Barcelonie" - trener trenerem ale po zbyt wczesnym w wieku 21-lat przetarciu się przez MU, teraz jest w najlepszym wieku aby zaistnieć ponownie w wielkim zespole.
3
Biorąc pod uwagę że bardzo możliwe że z Busim w składzie znowu będziemy totalnie dominować rywala to na ŚO ustawiłbym Umtitiego który czyściłby swoimi wyjściami wolne przestrzenie i potrafi szybciej niż Lenglet podawać do przodu. Dzik zgodnie z zasadą "piłka przejdzie ale ty już nie" pięknie by czyścił pole w przypadku kontr i złapałby cenne minuty aby dalej sie odbudowywać i fizycznie i psychicznie po długiej przerwie z piłką.
0
@Naturopata Tylko że plotka na temat Puiga nie osłabia drużyny - czysto teoretycznie dzisiaj powinniśmy dobrze zagrać bez Puiga w składzie - ciekawe czy się sprawdzi.
Zgadzam się z ostatnim zdaniem jednak łączę pewne fakty, no nie może być przypadku bo zbyt dużo rzeczy się wydarzyło i zbyt dużo zostało powiedziane nie tylko przez dziennikarzy a ludzi będących w tym środowisku.
1
@endriuuu2
Kabel Bartka - jak Puig poleciał się wypłakać do Bartka że trener powiedział mu że powinien iść na wypożyczenie wielu dziennikarzy katalońskich uważa że Puig nasprzedawał też dużo newsów o Koemanie i zespole. Od tego momentu zarząd już nie współpracował z Koemanem odnośnie transferów i pomimo tego że Koeman osobiście był zaangażowany w kontakty z Depayem (8mln), Wijnaldumem (6,5mln) oraz Garcia (9mln) temat upadł bo Bartek na ostatniej prostej postanowił obniżyć ustalone w nawiasach kwoty po 2mln euro i było po zawodach.
Kabel dziennikarski - dzisiejszy El País potwierdza tylko liczne plotki
Nielubiany przez zawodników pierwszej drużyny - były liczne tweety przykładowo odnośnie de Jonga, Dembele czy Araujo, którzy uważają go za wywyższającego się nad innymi, były też newsy że okazywał brak szacunku do Suareza, Cou i Pique mówiąc że tylko Messi jest od niego lepszy.
Nielubiany przez młodzież pierwszego zespołu - przykładem może być słynna storka Pedriego jak przyszedł do Barcelony mocniej bawił się w IG i robił storki - na jednaj z Fatim zarzucili Puigowi że przeszkadza im w trenowaniu i że sam zamiast gadać głupoty powinien ciężej pracować.
Nielubiany przez zawodników Barcelony B - Konrad, Mingueza i inni nawet się do niego ponoć nie odzywają, bo wywyższa się i jak jeszcze grał w Barcelonie B to pod koniec jego etapu w tym zespole po faulach na nim nikt go nawet nie bronił z zespołu - tak bardzo był nielubiany
Nielubiany przez zawodników młodzieżowych reprezentacji - tutaj trener młodzieżówki miał łatwiej - wystarczyło go nie powoływać, robił kwasy w zespole, nie słuchał rad taktycznych trenera, uważał się za lepszego bo przecił się do pierwszego składu Barcelony
Dosyć mocno śledzę wszystkie newsy dotyczące Barcelony na rynku francuskim (praca), ale coraz częściej czytam katalońskie fora dyskusyjne czy grupy na facebooku gdzie pod komentarzami podpisują się osoby z imienia i nazwiska.
Niepodważalnie Puig ma talent - ale nie może być tak że cały świat się myli z wyjątkiem Puiga i grupki kibiców którzy powierzchownie interesują się zespołem.
0
@Qba2113 Amen Barceloński Brachu!
1
@Naturopata zobaczymy, sportowo mógłby dostać szansę ale po ludzku szambo wybiło - Puig będąc oficjalnie już kablem i Bartka i kablem dziennikarskim, a w dodatku mającym krechę i u trenera oraz będąc nielubianym wśród zawodników pierwszego zespołu oraz prawie całej młodzieży to nie dziwię się że nie gra. Zasłużył by zagrać bo na tle zespołu nic nie grającego się wyróżniał, ale jak zespół grał dobrze (Kijów) to on nic nie pokazał...
35
Ja tam wierzę że dogonimy AM - biorąc pod uwagę że to kolejny ich mecz gdzie grają piach, bezbarwnie i bez polotu - nie zawsze będzie im się udawało wygrywać po słabej grze, a często biorąc pod uwagę historię potrafili tracić punkty seriami zatem wszystko się jeszcze może zdarzyć.
Zagraliśmy dopiero 10 meczów w lidze, a przed nami jeszcze aż 28 spotkań!!! Nie 5 czy 10 kolejek a aż tak dużo. Ogarnijmy się, wspierajmy klub w tych ciężkich czasach bo to nam pozostaje!
Barcelona potrzebuje wsparcia, zatem dzisiaj, tak samo jak dziesięć lat temu i prawdopodobnie za 10 lat będę wspierał Barcelonę bo kocham ten klub. Bez względu na to gdzie będziemy sportowo, kto w nim będzie grał, kto będzie na ławce trenerskiej i kto będzie rządził klubem - będę im kibicował i to się nie zmieni. Tego też życzę wszystkim prawdziwym kibicom Barcelony - spokoju ducha i wiary w lepsze jutro.
6
Biorąc pod uwagę że pod koniec okienka zarząd z Bartkiem na czele od słynnego "wypłakania" Puiga przestał współpracować z Koemanem odnośnie transferów i nie kupił ani Depaya, ani Wijnalduma, ani Garcii - wszystko łączy się w całość. Te same źródło swego czasu podawało także że Koeman zgodził się na transfer Suareza pod warunkiem że przyjdzie Depay, a od kiedy Puig poleciał na skargę do Bartka to pomimo dogadanych transferów Garcii i Depaya Bartek nie sprowadził nikogo.
A najlepsze że trener nic złego Puigowi nie zrobił - mając na CAM najlepszego piłkarza w historii futbolu, "10" z Brazylii czy mistrza świata z Francji oraz szereg nawet i 5 lat młodszych talentów - zasugerował mu jedynie ogranie na wypożyczeniu...
1
@Coutinho007 poukładajmy fakty bo trochę pomieszałeś to co napisałem:
1) Mamy tymczasowy zarząd i tymczasowego prezesa w postaci Tusquetsa - to są ludzie Bartka.
2) Laporta nie ma nic wspólnego z tymi ludźmi z zarządu tymczasowego, mam wrażenie że są wręcz wrogo nastawieni wobec siebie bo "tymczasowi" robią wszystko aby Laporta miał gorszy start.
3) Zarząd tymczasowy szykuje sprzedaż najbardziej perspektywicznych zawodników ze względu na finanse których do końca nie znamy w liczbach, ale wiele wskazuje że są dużo gorsze niż nam się wydaje
4) Zarząd tymczasowy wiele wskazuje że ma już dogadaną sprzedać takich zawodników jak Ansu Fati latem ze wzgledu na wspomniane finanse oraz długi język agentów.
5) Jedyną osobą z klubu która interweniuje jest Koeman który chce aby Ansu przedłużył kontrakt do 2026, natomiast Laporta (osoba na ten moment z poza klubu, bo to tylko kandydat na prezydenta) - m.in. dzwoni do ojca Ansu i namawia go aby został w Barcelonie obiecując że Koeman dalej będzie trenerem jak wygra wybory i że Messi zostanie na przyszły sezon. To uspokaja na 2 tygodnie Mendesa, ale znowu w mediach zaczyna szaleć.
6) Kto odejdzie? Dużo zależy od finansów jakie mamy - moim zdaniem odejścia takich zawodników jak Firpo, Cou, Pjanic, Busi (jeśli WIjnaldum przyjdzie), Braithwaite (jeśli Depay przyjdzie), Lenglet (jeśłi Umtiti się odbuduje), Alba (tak długo jak Messi będzie w zespole). Wiele rzeczy do wyborów może się zdarzyć, nie zmienia to jednak faktu że kwestie finansowe oprócz sportowych mają w tym sezonie olbrzymie znaczenie.
7) Kto odejdzie jeśli finanse okarzą się gorsze niż zakładamy i jednak zarząd tymczasowy "wygra" swoją rozgrywkę - Fati, Pedri, De Jong, zawodnicy Barcelony B którzy grają w pierwszej drużynie + Konrad de la Fuente, Mino, Mingueaza - ich można spieniężyć i zamortyzować sprzedaż z pary Cou/Grizi (kto więcej zapłaci). Ten scenariusz jest tylko możliwy jeśli klub będzie musiał zrezygnować z przychodów generowanych przez Messiego nie zarabiając na odejściu legendy (150-200mln jeśli przygotują się w normalnych warunkach lekko do przytulenia, kampanie marketingowe + prezentacja następców dla sponsorów - tego nie ma), do tego rezygnacja z amortyzacji Cou/Grieziego będzie pociągała wg różnych wyliczeń potrzebę posiadania 250-300mln żywej gotówki. Zarząd Bartka, czy teraz tymczasowy nic takiego nie przygotowuje - robią to jakby specjalnie zgodnie z zasadą im gorzyej tym lepiej - szok! Nie ma się co dziwić że nawet dla Laporty nie ma planu B w przypadku odejścia Messiego, a klub nie przygotował nawet kampanii aby zarobić na ewentualnej sprzedaży pamiątek po legendzie - klub nic nie robi i to jest szok.
7) "Koeman nie daje minut Puigowi, Konradowi, Aleñii czy Moribie"? Może spójrzmy na fakty:
- Moriba zagrał do tej pory w tym sezonie w 3 meczach - jest po kontuzji, ma 17 lat, przez większość czasu kiedy trenerem jest Koeman to jest kontuzjowany - chłopak musi sie odbudować, złapać rytm meczowy i pokazać że nie zapomniał jak gra się w piłkę bo jego ostatni występ nie był zły, był katastrofalny - ale ma talent i pole do poprawy, oby serducha też wystarczyło
- Konrad - zauważ że to inny zawodnik niż na początku sezonu - prawie co mecz Barcelony B Koeman z nim rozmawia aby poprawił swoją grę - szczerze to też mi się wydaje że tylko Koemanowi zależy aby Konrad dołączył do pierwszego zespołu. Konrad poprawił swoją szybkość i pracuje nad ustawianiem się tatycznym bo z tym ma olbrzymi problem. W Barcelonie B jego gra bazowała na tym że dostaje piłkę i biegnie z nią - Koeman pracuje z nim nad ustwianiem się taktycznym oraz grą bez piłki - co widać w meczach bo Konrad robi postępy. Ewidentnie szykuje go na następce bądź zmiennika dla Dembele/Fatiego bo atakujący ze skrzydła to może być jego pozycja.
- Alenia - to moja subiektywna opinia - to ofiara czekania na wskoczenie przez de Jonga na wyższy poziom piłkarski (najmłodszy z wszystkich topowych lig zawodnik na ten pozycji, która wymaga także siły i doświadczenia które niewątpliwie Frankie łapie, Koeman chce to zrobić z Frankiem w tym sezonie a nie rozkładać łapanie doświadczenia na 2-3 lata). Alenia to też ofiara Busiego (przy Busim Frankie nauczy się szybciej, Busi też swoim inteligentnym ustawieniem pokazuje jak można dominować rywala, te ustawienie ma sens bo służy do nauki - młodzież która gra na skrzydłach czy w obronie i ataku przy Busim też się wiele uczy bo jego gra jest czytelna i zrozumiała - szkoda że nikt tego tak nie widzi, tylko widzą wolnego starego zawodnika)
Puig - o tym się rozpisywałem już, trener na wczorajszej konferencji przed meczem także powiedział że są powody dla których tak się dzieje że nie gra. A jeśli dołoży się kwestie związane z charakterem, złym wpływem na młodzież (Puig to już nie młodzież) a także fakt że wiele wskazuje że to przez niego końcówka rynku transferowego została zmarnowana to ja się nie dziwię. Z innej strony trener ma do tego prawo - wyobraź sobie że idziesz na trening Barcelony i widzisz na nim 5 lat młodszego Pedriego od Puiga i trenują tak samo zaciekle - kogo wybierasz:)? To pół żartem pół serio - ale mówimy przez 3 miesiące jego pracy o jednym zawodniku - a nie mówimy o pracy jaką wykonuje z 8-10 zawodnikami młodzieżowymi.
1
@Coutinho007 w szkółce są 2 inni bardziej utalentowani którzy grają na zmianę raz na prawej raz na lewej flance (15 i 16 lat). Balde nie był tak zdolny jeszcze rok temu. Balde jest najlepszy z Barcelony B i zrobił olbrzymi skok sportowy od kiedy Pimenta zgodził się żeby Koeman doradzał poszczególnym zawodnikom (w tym Balde) aby rozwijali sie pod kątem pierwszego zespołu, stąd częste wizyty na meczach i spotkania z zawodnikami.
Poza tym w pełni się zgadzam - nie stać nas na Upamecano, a przy sprzedaży Coutinho/Griezmanna nie da się zarobić krótkofalowo - przy ich pensjach i niedokończonych amortyzacjach to w pierwszym roku od strzedaży to nie dość że grosze wpadną to jeszcze strata ze sprzedaży w księgach pojawi się na bank tak samo jak kolejny rygor zmniejszenia płac zawodników. W związku z tym dochodzi do starć Koemana, Laporty i tymczasowego zarządu - Koeman naciska aby Fati podpisał umowę do 2026, zarząd jest dogadany z Mendesem i chce zarobić 150mln, a Laporta dzwoni do ojca Ansu aby zastopował zapędy agenta i obiecuje mu że jeśli wygra to i Koeman i Messi zostaną. Cyrk kurde cyrk:) Ale jak ploteczki się poskłada, a szczególnie to co Mendes wygaduje w UK w każdej możliwej gazecie to składa się w całość - bardzo możliwe że finanse są dużo gorsze niż nam się wydaje bo już nawet nie ukrywają ludzie Bartka że trzeba sprzedać nie tyle Messiego co wszystkich którzy mają jakąkolwiek wartość i to jest bardziej przerażające niż niezgranie zespołu na początku sezonu, eh...
0
Bez populizmu, mówi jak jest - ale zakładam kandydatura to takie przetarcie i doświadczenie na przyszłość. Facet ma potencjał na przyszłość biorąc pod uwagę dokonania osobiste.
1
@Stoiczkow ja kibicuję każdemu kto może wygrać z RM - a jeśli Suarez gra u przeciwnika to tym bardziej. AM może mieć jeszcze serię 6 meczów remisowych - wszystko jest możliwe - ale rządzenie w Madrycie napewno będzie tym co misie lubią najbardziej.
1
Ja ufam trenerowi a nie sprzedajnym dziennikarzom - koniec ze stulejarstwem z każdego możliwego powodu - jutro jest mecz i trzeba kibicować oraz wspierać Barcelonę!
1
Ja bym bardziej zwracał uwage kogo widziałby Laporta bo ten bajkopisarz raczej więcej niż 10-15% głosów nie zdobędzie.
1
Takie są realia - jeśli wiedzą powszechną jest że zarobki Messiego były powiązane z generowanymi przychodami, to jeśli mamy mniejsze przychody niż zakładano to i zarobki powinny być mniejsze. Nie ma tutaj niczego nadzywaczajnego - to normalne podejście w każdej firmie w której najważniejsi menedżerowie mają % z zysku firmy.
2
Powiedzieć kilka zdań bez reklamy Brazylijczyków - świat się zatrzymał!
0
@ferdas_rawa To że nie czytasz, tylko uprawiasz stulejarstwo to już wiem, ale to ty nie napisałeś żadnych konkretów bo "lepiej byloby gdybym sie mylil, szkoda tylko ze tak nie jest".
Ostatnia książka Kloppa wyszła w listopadzie, pisana była na dobrych parę tygodni przed objęciem Barcelony przez Koemana - pisze w tej książce - jedynym trenerem na świecie który czuje i rozumie futbol w taki sam sposób jak ja jest Roland Koeman. Kilka akapitów dalej pisze że różni ich jedynie to że Roland mniej boi się stawiać na młodzież.
Polecam skupiać się na opiniach ludzi ze środowiska piłkarskiego a nie pismaków piszących artykuły sponsorowane lub szukających aferek dla poklasku.
Ostatnie opinie Guardioli o Koemanie są w podobnym tonie - bodajże z 22 listopada - że potrzebuje czasu i niewielu jest trenerów na świecie z taką charyzmą z nastawieniem na rozwój i wygrywanie jak Koeman.
Seria wywiadów z Laportą - wspiera Koemana i widzi w nim przyszłość Barcelony - przetłumacz sobie katalońskie lub francuskie portale.
Dodatkowo jaki trener praktycznie co mecz, czy jego asystent wspiera/doradza i rozmawia indywidualnie z zawodnikami Barcelony B? Jeszcze sezon się nie zaczął a on już był u zawodników i zapewniał ich że będzie ich obserwował i dawał szanse jeśli będą się rozwijać pod kątem.
Poczytaj sobie kto jest jedyną osobą w klubie która upiera się aby przedłużyć umowę z Ansu Fatim do 2026 - Mendes już od 2 tygodni obwieszcza we wszystkich możliwych mediach w UK że transfer latem jest ugadany, a jedyną osobą która trzyma go w Barcelonie jest Koeman i potencjalny prezydent w postaci Laporty (na katalońskim forum Barcelony nawet jest wątek gdzie Laporta osobiście rozmawiał z ojcem Fatiego aby zastopował zapędy agenta).
Koeman pracuje w dużo większej liczbie obszarów niż poprzedni trenerzy bo wszystko się sypie, komisja zarządzająca to poplecznicy Bartka - mam wrażenie że kopią wielki dół pod prezydenturę Laporty i właściwie na ten moment tylko trener buduje relacje zawodników z zespołem, jego odejście byłoby olbrzymim ciosem zespołu (z wyjątkiem Pjanica i Puiga) i wodą na młyn dla agentów naszej młodzieży. Może o to chodziło, pokazać młodzież i zrobić wielką wyprzedaż od Ansu fatiego, Pedriego itd zaczynając - z tej strony domyślam się że nie spojrzałeś bo w przeglądzie prasy nie napisali hehe:)
Wchodzisz mi na wątek i piszesz jak 12-latki z La Rambli widzące problemy Barcelony tylko w trenerze, temat jest dużo bardziej złożony - ok szanuję twoje zdanie, ale kolejny raz piszę o tym że ja mam inne i go nie zmienię bo interesuje mnie także tematyka polityki w klubie, finansów, relacji agent-zawodnik-klub, tematy marketingowo-reklamowe i pomysły i plany na nasz klub kandydatów na prezydenta Barcelony. Może jakbym sie nie interesował Barceloną na tylu płaszczyznach też bym mogł tak myśleć, ale to tylko hipoteza bo nie jestem stulejarzem i nawet jak klub jest w dołku to starałbym się odnaleść płaszczyzny na których widziałbym jakieś pozytywy by dalej go wspierać. Kto by nie rządził/trenował Barcelony zawsze będę jej kibicował bo nie jestem chorągiewką. Denerwować mnie może w życiu prywatnym duża ilość pracy i czy troska o zdrowie najbliższych - Barcelona to moja pasja i hobby bo mam swoje życie i na chłodno oceniam to co się dzieje w klubie, czy w zespole - polecam.
PS: BEZ ODBIORU - to chyba zrozumiałe było ale non stop odpisujesz... nad tym też polecam popracować...
1
@Gaz akurat te zestawienia widziałem ale wiele pozycji absolutnie się nie zgadza, wiele nawet jest nierealnych pomimo że są to bazowe kwoty.
Kwota jaką przykładowo ma Messi jest nierealna bo by wychodziło że gra za darmo biorąc pod uwagę kwoty jakie generuje, todibo z zarobkami 0,7mln nie byłby wypychany z klubu w lecie, a przykładowo Fernandez oficjalnie miał potwierdzone 1,2mln. Na wielu stronach jest to powielone, ale jakie źródło informacji trudno powiedzieć. Jedno jest pewne, że amortyzacje Bartka to takiego kalibru rozliczenia jak pensje zawodników które trzeba brać pod uwagę przy sprzedaży. To olbrzymie utrudnienie bo np Real całkowicie innaczej ksiegowo i płacowo to rozlicza, a prawa do zawodnika to też inne zaś kwestie. Wg mnie idiotyzmem Bartka były wysokie place w zamian za zyski z elementów wizerunku, jak np na rynku azjatyckim gdzie kibice są fanami zawodników a nie klubów Messi generuje 97% zysku, a na koszulkach światowo 82% należą do Argentyńczyka. Wysoką pensję przykładowo Messuego rozumiem, ale płace Grieziego, Cou, de Jonga to jawne marnowanie pieniędzy klubu na prawa które w życiu się nie spłacą, bo Messiego by musiało nie być, ale sami i sportowo i marketingowo musieliby być bogami a nie zapowiada się by tak było jak na ten moment.
0
@ferdas_rawa bardzo zerojedynkowa patrzysz na temat, w moim wątku będę pisał co uważam, to ty się wtryniasz że swoimi mądrościami, przykro mi że tak uważasz, lepiej dla wszystkich by było jakbyś się mylił, polecam poczytać więcej na temat piłki czy Barcelony. Polecam ostatnia książkę Kloppa odnośnie patrzenia na futbol, wiele wątków odnośnie Koemana można przeczytać. Pozdrawiam bez odbioru
0
@Gaz nie wiem skąd taki wymysł z Frankiem który niby zarabia 2x więcej od Cou - Frankie wg danych na 2019-10, gdzie potwierdzono dochodzy zawodników - zarobił netto 10mln euro, gdzie z tego samego miesiąca dane o Cou mówią o 10,4mln euro netto + 5mln euro bonusów.
Biorąc pod uwagę że ceny zawodników ogólnie poszły w dół, a pensje tak jakby są zamrożone to biorąc pod uwagę że Cou jest wart ok 60mln euro a obsługa jego kontraktu to jeszcze 2,5roku + grube miliony w bonusach to jego sprzedaż pomimo że ze sportowego punktu widzenia byłaby dobrym pomysłem to finansowo tak średnio to wygląda bo biorąc pod uwagę że robimy niezłe odpisy amortyzacyjne jego sprzedaż absolutnie finansowo nic nam nie da.
Frankie którego przytoczyłeś całkowicie inaczej się rozlicza, bo pomimo pensji da się na nim zarobić (inne odpisy bo inaczej rozłożone, zawodnik praktycznie w 100% spłacony, długi kontrakt, lepszy wiek, wyższa wartość). Jeśli masz jakieś świeższe dane dotyczące płac będę wdzięczny za info.
0
@ferdas_rawa jak tak srogo go oceniasz to zastanów się chociaż jak nasz zespół byłby ustawiony jakby przejął go Klopp czy Guardiola:) Po tym co jeden ostatnio napisał a drugi powiedział wiemy że raczej tak samo:) nie mamy 9 miejsca w 25, 30 czy 35 kolejce rozgrywek - 3 wygrane mecze i już masz top, nie ma co cisnąć, wymagać niewiadomo czego. Zespół jest w przebudowie a prowadzi go koleś który zna się na wyciąganiu z młodzieży tego co najlepsze (Ibra, van der Vaart i reszta świetnych piłkarzy). Ja tam wolę pomęczyć się aby zrodził się zespół w bólach (w dużym stopniu Koeman za nie nie odpowiada), niż grać jak przez ostatnie 2 sezony.