0

Nie tylko Mirror pisze na ten temat - praktycznie każda brytyjska gazeta i większość stron poświęconych Arsenalowi.
Wg mnie transfer jest bezsensowny, ale... tak jak Laporta wspomina w każdym wywiadzie że "nie chce destabilizować zespołu" - wydaje mi się że jego kombinowanie z tego typu zawodnikami nie oznacza próby zwiększenia konkurencyjności dla Desta, a pracę nad planem B, związanym z ewentualnym odejściem Messiego i armagedonem związanym z upublicznieniem realnej sytuacji finansowej klubu czy strat związanych z ofejściem Messiego. Oby ten plan B nie nastał z końcem sezonu, bo oznaczałoby to spowolnienie powrotu na szczyt o kolejnych kilka sezonów i z nową młodzieżą do ogrywania. Polecam szczegółowo przeczytać jego wywiady i innych kandydatów na prezydenta (tych kumatych) i zobaczyć plotki kim się interesują - plan B na koniec sezonu jest niestety realny bo zawodnicy obserwowani często to zastępstwa na pozycjach które mamy dobrze obsadzone i przyszłościowe, zatem fajnie... teraz Bellerin, a parę dni wcześniej cała seria piłkarzy z kończącymi się kontraktami kończąc na Aguero, Di Maria. Ile bym dał aby zobaczyć już teraz o co kurde chodzi! Niestety wiele wskazuje że nic nie wiemy i jak chodzi o finanse i jak chodzi o realia transferowe końca sezonu.

0

@Vold94 święte słowa, szkoda że nie ma więcej takich ludzi jak Ty. Nie każdy jest obsrańcem który swoje życiowe niepowodzenia spuszcza na klub któremu niby kibicuje. Wspiera się klub na dobre i na złe, i tak gramy lepiej niż w zeszłym sezonie a ile młodzieży w składzie, brawo za dominację i punkt, i do kibicowania w następnym meczu o 3 punkty i tyle!

1

Komentarz usunięty

0

@FDJ piszesz rzeczy oczywista - wtedy Guardiola poszedł w drugą stronę, ale futbol się zmienił i już w od ostatniego sezonu w Bayernie wrócił do założeń aby mieć silny środek i stosuje to do dzisiaj. Valverde i Sentien już sprawdzili jak wygląda 4-3-3, teraz wg mnie trzeba zrobić krok do przodu, czas najwyższy.

1

@Bocheno1 wg mnie na papierze to jest 4-3-3 - a realnie na boisku te pozycje są inne. W dzisiejszym meczu Keita pełni rolę Pedriego a Henderson/Wijnaldum rolę DeJonga/Busiego - realnie tylko Firmino jest napastnikiem a Minamino/Mane pełnią funkcję atakujących z każdej możliwej strony w zależności od tego jak ustawią się na boiskku. Ustawienie Barcelony też możne ewoluować w zależności wydarzeń na boisku - patrz obszar działania Pedriego czy Griziego. Nie mamy sztywnego ustawienia a jedynie założenie taktyczne, które jest modyfikowane w zależności od wydarzeń.

1

@FDJ LFC i PSG kiedyś grały 433 - zobacz jak aktualnie ustawiają się na boisku, zobacz jakie są profile zawodników ofensywnych - jeśli spojrzeć na to z punktu widzenia kanonów sprzed 3-4 lat to można powiedzieć że jest jeden klasyczny napastnik otoczony zawodnikami o profilu CAM.
Realia są takie że jak mamy multum zawodników o profilu CAM to jedyne ustawienie którym grać możemy, ale jest też plus - to jedyne ustawienie które jest nowoczesne i nawiązuje do ultraofensywnych rozwiązań które są możliwe w dzisiejszej piłce. Posiadając tak dużą liczbę zawodników z pewnością wykrystalizuje się optymalny skład i latem szatnia się przewietrzy. Podsumowując 4-3-3 to ustawienie przestarzałe i nie mające we współczesnym futbolu przyszłości - nawet średnie zespoły nauczyły się grać z zespołami w tym ustawieniu.
Napisałeś "Nie rozumiem czem kumkum nie proboje 4-3-3" - to ci wytłumaczyłem dlaczego - nie można żyć przeszłością, pomimo ciężkiego okresu dla Barcelony nie można rezygnować z przyszłościowych rozwiązań.

3

@Bocheno1 słabo to widzę, zobacz że de Jong w ostatnich meczach gra dobrze, podobnie do najlepszych meczy w Ajaxie czy reprezentacji ale jakim kosztem. Nie mamy klasowych pomocników, którzy mogą to udźwignąć obok niego - już tłumacze jak ja to widzę:
1. potrzebny jest drugi środkowy pomocnik który regulowałby tempo gry (z klasą Busiego) i jednocześnie pracował w obronie na prawie całym boisku (jak Rakitic) - w jednej osobie.
2. aby pozwolić Frankiemu na większą swobodę to potrzebny jest obok niego na środku szalony wojownik który będzie praktycznie na całym boisku walczył i będzie miał mega siłę fizyczną (już nie wspominając o balansowaniu utrzymania piłki) - ktoś pokroju Wijnalduma który na przestrzeni ostatnich 3 lat nie zagrał może w 5 spotkaniach a z wypowiedzi kolegów z zespołu ani obrońcy ani napastnicy nie mogą sobie wyobrazić gry bez Giniego w składzie (75% zwycięstw z nim w składzie, 55% zwycięstw jeśli go brakuje).
3. aktualnie jedynym zawodnikiem który reguluje tempo gry w naszym zespole, a w obronie sobie jakoś radzi poprzez inteligentne ustwianie się jest Busi.
4. minusem ofensywnej super gry Frankiego jest to że Busi musi schodzić z boiska zajechany w trakcie meczu - z Realem Sociedad został zmieniony bo fizycznie opadł. Przy takim ustawieniu asekurujący środkowy pomocnik ma 50% więcej walki, 50% większą przesztrzeń do asekuracji i niewątpliwie jego skupienie musi być na najwyższym poziomie.
5. Koeman zrobił ewidentnie krok do przodu - postanowił przyspieszyć rozwój nowoczesnego systemu który szlifujemy (LFC, Bayern już tak grają) ale obnażyło się to jednym wielkim problemem - Busi ma swoje lata i zapewnia grę na najwyższym poziomie zespołu do 60min jeśli gramy na maxa. Być może jakbyśmy mieli więcej czasu na regenerację byłoby lepiej ale 2 ostatnie mecze pokazują że siły są ograniczone.
6. Odkrycie kart przez Koemana pokazało także że aby grać nowoczesny futbol Pjanic czy Alenia nie są na ten moment na tyle inteligentni piłkarsko aby ogarnąć tak dużą przestrzeń boiska jak robił to Busi przy wysuniętym Frankim.
7. Puig w środku nie jest absolutnie rozwiązaniem, gdyż to nie jego pozycja, nie widzę jego gry w obronie ani pod kątem taktyki ani pod kątem fizyczności. Liczę że ktoś z pary Pjanic/Alenia się szybko odbuduje aby zapewnić zespołowi balans siłowy.
8. Podsumowując nie mamy klasowych pomocników środka pola - darmowy Wijnaldum po sezonie byłby gwiazdką z nieba bez względu na to kto wygra wybory i kto będzie trenerem (wierzę że Laporta i Koeman zostanie). Z miejsca miałby pierwszy skład kosztem Busiego, jego zgranie z Frankiem/Depayem by zaprocentowało od razu, a fizycznie udźwignąłby najcięższe terminarze.

1

@FDJ pomyśl - nowoczesny futbol to nie ustawienie 4-3-3, na najwyższym poziomie piłkarskim to system już od dawna rozszyfrowany - LFC, MC, Bayern, PSG czyli zespoły które grają nowoczesny futbol odeszły od tego typu rozwiązań bo potrzebna jest dominacja i atakowanie z każdej możliwej pozycji całym zespołem.
Liverpool posiadający wiele ubytków właściwie gra naszym ustawieniem i jest liderem, Bayern znowu wszedł na zwycięzką ścieżkę grając też naszym ustawieniem. Futbol ewoluuje - to jest jedyny model w którym możemy wygrywać na arenie międzynarodowej z zespołami które nie stawiają autobusów. Brakuje nam tylko czasu aby gra się zaczęła bardziej zazębiać oraz doświadczenia. Kupując 9 która będzie potrafiła grać asynchomatycznie jak Depay załatwimy sobie granie z zespołami stawiającymi autobus. A ćwiczenia pomimo przeciwności losu nowoczesnego (współczesnego) ustawienia zapewni wiele radości Barcelonie w przyszłości na arenie międzynarodowej i z najsilniejszymi zespołami w lidze. Nie ma innej opcji, szczególnie że młodzież od samego początku dobrze sobie radzi i przyswaja myśl trenerską którą przedstawia Koeman. Realia są takie że Klopp czy Guardiola jakby byli na ławce Barcelony też by podążali u nas z tą myślą trenerską i w tym sezonie (podkreślam tym sezonie) Puig również siedziałby na ławce i nie ze względu tylko na hierarchię w zespole ale również na fakt że jego styl grania hamowałby rozwój zespołu.

0

@Bartex1981 z Getafe nic nie pokazał (podania tylko do obrońców), z Dynamem Kijów był najgorszy na boisku (9 strat w pierwszych 5 minutach od wejścia), z Juve kilka minut dobrej gry - no kurde crack... Ocenianie zawodnika po kilku minutach dobrej gry - geniusz widzący więcej niż 3-4 trener który nie stawia na Puiga, a poprzedni trenerzy nie mieli takiego ścisku na CAM jak teraz... W jego wieku zawodnicy mają już ok 100 meczy na najwyższym poziomie rozgrywek, lepsi uznani jako mega talenty po 200 i tutaj mówimy o zawodniku który nie był powoływany do młodzieżówki hiszpanii ze względu na brak umiejętności słuchania trenera odnośnie ustawienia taktycznego i wywyższanie się. Widziałem już wiele na tej stronie ale wierzenie w talent Puiga jest delikatnie mówiąc nieproporcjonalne do tego co Puig wywalczył na boisku bo na ten moment trudno mówić o tym że się pokazał, a co dopiero wyciągąć z tego jakieś wnioski. Może na wiosnę się pokaże na wypożyczeniu bo na ten moment jest 6-7 w kolejce na pozycję CAM (nie jego wina że Bartek na kupował zawodników na jedną lub zbliżoną pozycję).

2

Jezu jaki koncert życzeń, po co pisać głupoty jak można pomyśleć i skład jest oczywisty. Nie oszukujmy się - zagramy składem z I połowy poprzedniego meczu, ewentualnie wystąpi od pierwszych minut Lenglet zamiast Minguezy i innej opcji na ten moment nie ma. Osobiście w składzie mnie lekko razi Busi, ale nie ma kto grać w jego miejsce - Pjanic i Alenia mogą mu buty czyścić jeśli chodzi o płaszczyznę dominacji na boisku (pomimo błędów), a anonsowany przez nieogarów Puig to całkowicie inna pozycja - u żadnego trenera z topu Puig nie będzie ani CM ani SPD. To zawodnik o profilu CAM zatem co miałby robyć ustawiony 30 metrów to tyłu... no czysta logika. Pomijając aspekty pozasportowe, to zrozumiałbym jeszce pisanie że może jak Grizi jest nieskuteczny to można dać szansę Puigowi, zrozumiałbym aby szukano dla niego miejsca przy zmianie Pedriego. Ale sugerowanie że może grać na pozycji Busiego nie dość że ośmiesza piszących takie głupoty to ośmiesza społeczność tego portalu bo pokazuje jak niski jest poziom dyskusji albo świadomości zasad tej descypliny sportowej.

4

Wg mnie świetny specjalista - we Francji koleś ma uznanie i szacunek osoby będącej odkrywcą takich talentów jak m.in. Kylian Mbappe i Anthony Martial.
Kto by nie wygrał wyborów - to powinna być jego kandydatura brana pod uwagę. Czym różni sie np jego renoma we Francji z renomą np Monchiego w Hiszpanii? Tym że historia pokazała że LC mógłby wyciągnąć dużo więcej światowej klasy talentów lecz prezes Monaco mocno skąpił, a Lille nie było gotowe obsłużyć finansowo przyszłych cracków których znajdował (np Haaland, Camavinga, Szoboszlai, Gravenberch) i to jest ta różnica. Monchi wyszukuje solidnych, szybko rozwijających się i pasujących do zespołu zawodników którzy szybko mogą wskoczyć do składu - natomiast LC wyszukuje przyszłych absolutnych cracków i robi to bardzo skutecznie.

0

@yoli W wielu kwestiach się zgadzamy. Rakieta jakby był w składzie to na bank byłby w pierwszym składzie. Odnośnie Umtitiego jeszczę w niego wierzę i wspieram każdego piłkarza od okienka do okienka transferowego:) Dla dobra Barcelony dobrze by było jakby udowodnił swoją przydatność, podobnie jak inny których wymianiłeś.
Odnośnie Wijnalduma nie mogę się zgodzić że jest to 12/13 zawodnik - to absolutnie podstawowy zawodnik - w poprzednich sezonach, podobnie jak w tym gra praktycznie wszystko. W mistrzowskim sezonie LFC opuścił tylko jedno spotkanie. Ten zawodnik jest mega uniwersalny - co pokazuje jak różne role pełni zarówno w LFC jak i reprezentacji. Na żywo widziałem jego grę kilkanaście razy (mieszkałem 3 lata w Liverpoolu) i obszar w którym pracuje jest nie dość że bardzo duży to jeszcze przeciwnicy z olbrzymią niechęcią walczą z nim - oprócz tego że potrafi walczyć od jednego pola karnego do drugiego to jeszcze jest piekielnie silny.
Biorąc pod uwagę że Klopp i Koeman posiadają podobne wizje futbolu polecam przczytać coś więcej o tym piłkarzu, gdyż bardzo możliwe że w przyszłym sezonie będzie grał u nas. Pierwsze z brzegu linki:
https://www.chroniclelive.co.uk/sport/football/football-news/newcastles-georginio-wijnaldum-top-scoring-10289598" target="_blank" rel="nofollow">https://www.chroniclelive.co.uk/sport/football/football-news/newcastles-georginio-wijnaldum-top-scoring-10289598
https://www.goal.com/en/news/the-evolution-of-gini-wijnaldum-how-the-young-trickster-grew/bigxdpkacbwf1gj4k122bj6jd" target="_blank" rel="nofollow">https://www.goal.com/en/news/the-evolution-of-gini-wijnaldum-how-the-young-trickster-grew/bigxdpkacbwf1gj4k122bj6jd
https://footballwhispers.com/blog/how-georginio-wijnaldum-is-conducting-a-midfield-masterclass/" target="_blank" rel="nofollow">https://footballwhispers.com/blog/how-georginio-wijnaldum-is-conducting-a-midfield-masterclass/
https://anfieldindex.com/46016/why-gini-wijnaldum-is-a-liverpool-legend.html" target="_blank" rel="nofollow">https://anfieldindex.com/46016/why-gini-wijnaldum-is-a-liverpool-legend.html
https://anfieldindex.com/43473/gini-wijnaldum-the-real-mvp-of-this-liverpool-team.html" target="_blank" rel="nofollow">https://anfieldindex.com/43473/gini-wijnaldum-the-real-mvp-of-this-liverpool-team.html
https://anfieldindex.com/47405/why-liverpool-must-keep-georginio-wijnaldum.html" target="_blank" rel="nofollow">https://anfieldindex.com/47405/why-liverpool-must-keep-georginio-wijnaldum.html
https://www.unibet.co.uk/blog/football/premier-league/gini-wijnaldum-best-midfielder-in-the-world-right-now-1.1306758" target="_blank" rel="nofollow">https://www.unibet.co.uk/blog/football/premier-league/gini-wijnaldum-best-midfielder-in-the-world-right-now-1.1306758
https://www.itsroundanditswhite.co.uk/articles/wijnaldum-perfect-klopp-player-liverpool" target="_blank" rel="nofollow">https://www.itsroundanditswhite.co.uk/articles/wijnaldum-perfect-klopp-player-liverpool
https://www.planetfootball.com/quick-reads/comparing-liverpools-record-with-and-without-georginio-wijnaldum-since-18-19/" target="_blank" rel="nofollow">https://www.planetfootball.com/quick-reads/comparing-liverpools-record-with-and-without-georginio-wijnaldum-since-18-19/

Co warto odnotować - mecze w których grał Wijnaldum w LFC w 75.5% były zwycięskie, natomiast mecze w których nie wychodził na boisko tylko w 56.7% skończyły się zwycięstwami. To zawodnik który kolejny sezon ma mega wysoki procent celności podań (93%) i dryblingów (81%!!!!).
Wg mnie z zawodników których możemy mieć za darmo po sezonie jest jedynym który może wygryźć Busiego ze składu z miejsca (ani Pjanic ani Alenia raczej nie dadzą rady). Jego zaletą jest też to że świetnie współpracuje z Frankiem i kolejnym potencjalnym darmowym wzmocnieniem Depayem w reprezentacji. Mógłby przyjść do Barcelony i z miejsca dzielić i rządzić. W LFC wykonuje dużo czarnej roboty, ale wpływ na grę zespołu posiada niepodważalnie duży.

PS: odnośnie Puiga to uważam że co innego jest powalczyć kilka minut raz na miesiąc a co innego pograć z pół sezonu na wypożyczeniu w pełnym wymiarze czasowym. Wg mnie powinien postawić na rozwój i po sezonie powinien walczyć o skład gdy u nas będzie po czystkach. Na ten moment nic o nim nie można powiedzieć bo prócz tego że nie jest lubiany przez młodych zawodników, 3-4 trener nie daje mu szansy, nie ma w portfolio nawet 50 meczy pomimo nie najmłodszego wieku (jak na talent jakim go widzą kibice) i że zagrał słabo na tle Dynama Kijów oraz dobrze na tle Juve. Osobiście zajmuję się profilowaniem psychologicznym zawodników (I i II liga francuska) to szczerze dziwię się że nikt nie zwraca uwagi na pewien aspekt psychologiczny - tutaj widzę większy problem niż aspekt sportowy - jak zespół gra dobrze to Puig gra słabo, jak zespół gra słabo to Puig dobrze - taka obserwacja na tle minut tego i końcówki poprzedniego sezonu:)

1

@BarcaInfo Jestem za ze względu na:
1) mamy tłok na jego pozycji
2) sportowo nie robi na ten moment wielkiej różnicy
3) amortyzacja - w większym stopniu jest zamortyzowany niż np. Grizi. Mowa o milionach euro zatem to ważny aspekt.
4) umowa do 2023 roku - teoretycznie da się zarobić
Pytanie zasadnicze brzmi - czy zawodnik zgodzi się zrezygnować z pieniędzy wynikających z kontraktu z Barceloną. To delikatny temat, a honor i pieniądze u brazylijczyków nie zawsze idą w parze. Ja jestem za jego sprzedażą, ale obawiam się że nie będzie tak łatwo jakby się mogło wydawać.

0

@arasz1819 w pełni się zgadzam - mam wrażenie że dla niektórych "im gorzej tym lepiej" - nie wyobrażam sobie aby taka sytuacja hipotetycznie zdarzyła sie w Realu, Bayernie czy Liverpoolu - przecież takie głupie gadanie destabilizuje zespół (jakby koperkowych afer nie brakowało co 2-3 dni).

0

@yoli głupoty wypisujesz - Liverpool zagrał Williamsem w obronie i Jonesem na ofensywnym pomocniku. U nas młodych więcej wybiegło na boisku w meczu z liderem. Pomocnicy jak Fabinho, Henderson i niezniszczalny Wijnaldum który ani minuty nie odpoczął jeszcze na ławce to podstawowi pomocnicy zatem nie pisz farmazonów bo to aż przykre że użytkownik z takim stażem na forum takie rzeczy pisze.
Jak coś piszesz to chociaż sprawdź czy to prawda bo po lajkach widać że są ciołki które w to wierzą.
Samu jeszcze bym nie skreślał bo zbiera dobre recenzje za pracę na treningach i trener jest zadowolony z postępu jego pracy. Jeśli osiągnął by formę sprzeda kontuzji byłby najlepszym naszym SO bo jest skrojony pod nasz zespół.
Warto dodać że we spominanym meczu Liverpoolu, Klopp miał realne ustawienie zespołu 4-2-3-1, gdzie Jones pełnił rolę taką samą jak u nas Pedri. Ich gra nawet była podobna z taktycznego punktu widzenia - to taka ciekawostka w nawiązaniu do słów Kloppa z ostatniej książki gdzie wymienia Koemana jako jedynego trenera który w ten sam sposób rozumie futbol i posiada taką samą pasję jak on.

0

@mokrychlopiec
1. Zastanów się po co Koeman wczoraj postawił na Alenie - podobnie jak Pjanic mieli walczyć fizycznie - jeśli rywal koryguje skład i nastawia się na walkę fizyczną w środku pola to wstawiasz zawodników którzy również będą mogli nawiązać fizycznie taką walkę. Mecz zweryfikował dlaczego Pjanic i Alenia tak dużo czasu przesiadują na ławce bo w rozegraniu, przetrzymaniu czy ustawianiu się mogą takiemu Busiemu buty czyścić.
2. Jeśli piszesz o Alenii i Puigu nie rozumiem po co ich porównujesz jak grają na innych pozycjach. 1 rok różnicy między nimi jest ale jak można ich porównywać?
3. "Koeman starał się go wypchnąć" - przecież to kłamstwo - przedstawił mu ścieżkę rozwoju z której nie tylkoe nie skorzystał, to jeszcze narobił wiele szkód.
4. "podtrzymuje swoje stanowisko, nawet kosztem wyników drużyny" - kolejne kłamstwo, to twoja subiektywna opinie a nie fakt - jeśli jedziesz po trenerze to chociaż pisz o faktach - Puig nic nie wygrał ani nic nie osiągnał dla Barcelony ani jakiegokolwiek zespołu młodzieżowego czy młodzieżowej reprezentacji aby tak sądzić. Jeśli piszesz taką opinię na podstawie kilku minut z Juve czy o kilku meczach z zeszłego sezonu gdzie cały zespół nic nie grał to gratuluję.
5. "Puig przy Pjanicu np to wciąż dzieciak" - zgodnie z tą logiką przy Messim Grizi to też dzieciak. Nie oszukujmy się - jak chłopak ma ambicje to powinien pograć na wypożyczeniu w II połowie sezonu. Barcelona i tak przedłuży z nim umowę ale musi się zmienić mentalnie bo to że 3-4 trener na niego nie stawia nie może być przypadkiem.
6. Stawianie na młodzież to nie wystawianie 11 najmłodszych zawodników - to współpraca doświadczenia z młodością. Pod tym względem we wszystkich formachach młodzież ma się od kogo uczyć.
7. Zaraz mi wyjedziesz że najgorsze wyniki od 30 lat - ok - ale przeanalizuj składy ostatnich 30 lat i znajdź trenera który wprowadza młodzież w liczbie 8-10 piłkarzy, którzy grają bo to słowo klucz - GRAJĄ. Z ciekawości to zrobiłem jakiś czas temu i NIGDY w historii Barcelonby nie było tak dużego zaciągu młodzieży jak teraz. Z miejsca średnia wieku poszła grubo w dół, a od następnego sezonu będzie jeszcze niższa. Jeśli utrzymamy kadrę z najbardziej utalentowanymi to będziemy mieli bardzo mocny zespół.

2

@mokrychlopiec jacy młodzi? Puig nie jest już młody - pięć lat starszy od Pedriego zatem skończmy pisać głupoty że Puig to młody talent. W jego wieku średni piłkarze mają po min. 100 występów na najwyższym poziomie rozgrywek, a lepsi jak Mbappe ponad 200, zatem nie pisz głupot. Koeman stawia na młodzież i to widać, to Koeman jest ofiarą w tym przypadku bo zaproponował mu wypożyczenia aby chłopak se pograł, zdobył doświadczenia a w zamian dostał płacz Puiga u Bartka, płacz Puiga u dziennikarzy, robienie kwasu przez Puiga w zespole i niezadowolenie frustratów nierozumiejących że jak trener stawia na 8-10 młodych zawodników i pomija jednego - podkreślam jednego to luz. Jakby stawiał tylko na jednego a nie dawał szansy 8-10 innym młodym zaodnikom to byłby problem. BTW po co dawać szansę Puigowi nawet na 15min? ani to piłkarsko go nie podniesie ani nie rozwinie bo on potrzebuje całe mecze rozgrywać i dobrze mu trener radził.

0

@Coutinho007 ależ w pełni się zgadzam że napewno ma swój plan, jednak nie istnieją złote środki - i jeśli chodzisz do pracy i załóżmy zarabiasz 12tyś brutto to czego byś nie wymyślił to z dnia na dzień nie spadnie ci z nieba 10mln:)
W pracy mamy kilka szatańskich pomysłów ale niezweryfikowanych - sprzedaż gruntów (3 działki na północ od Camp Nou), sprzedaż praw do nazwy stadionu, wieloletnia sprzedaż praw dla sponsora głównego (to skrajny przypadek bo z persjepktywy 10 lat te kwoty mogą być marne, już nie mówiąć jeśli umowa miałaby być dłuższa) - dzisiaj mam kupę pracy, ale zbieram dane jak na ten moment aby móc wyrobić sobie zdanie czy są jakieś szanse czy nie (od strony kupców nie Barcelony)

0

@Coutinho007 mam to szczęście że moja praca umożliwia mi zajmowanie się tematyką ogólnie piłki nożnej - często w pracy oglądam mecze i dyskutuję na temat piłkarzy i klubów (głównie I i II ligi francuskiej) ale mamy grono fanów Barcelony i ostatnimi czasy tym tematem się zajmujemy hobbysticznie.
Jeśli chodzi o tematykę sprzedaży po sezonie polecam chociaż zrobić symulację sprzedaży generującą 350mln euro:) Laporta może przyjść i powiedzieć że klub jest w tak ciężkiej sytuacji że musi sprzedać Ansu i nikt nie będzie miał do niego pretensji jeśli prognozy finansowe sie potwierdzą.

0

@IronSanHybrid temat znany jest od bardzo dawna - łatwiej by było wypisać zawodników którzy nie mają lub nie mieli zatargu/problemu/urazy/itd. z Puigem. Od lata stara gwardia się wykrusza, ilość zwolenników Puiga znacząco zmalała, a po wakacjach może być ich jeszcze mniej.
Czytam jakieś komentarze że pewnie inni pomocnicy go nie lubią... zamiast poczyrać sobie jakim jest człowiekiem i jak ciężki charakter posiada. Zawodnicy Barcelony B się do niego nie odzywają, ci co awansowali do pierwszego zespołu również. Fati z Pedrim wyjaśnili go jeszcze we wrześniu, brak szacunku do wszystkich z wyjątkiem Messiego itd. Kablowanie dziennikarzom, skarżenie się Bartkowi itd to kolejne kamyczki do ogródka, Fati nie jest aż tak święty jakby mogło sie wydawać. Najłatwiej to miał trener reprezentacji młodzieżowej - wystarczyło nie powoływać, a w tym sezonie w Barcelonie wszystko musi być 10 razy bardziej skomplikowane niż powinno. Liczę na niego ale niech się ogarnie bo Bartek zrobił mu krzywdę załatwiając mu pozostanie w klubie przy zielonym stoliku.

1

@Avatarr Jakie to ma znaczenie co piszesz? Pewne rzeczy były znane już wcześniej, pewne się teraz potwierdziły - dla mnie takie osoby nie mają racji bytu. Zabawa zabawą, ale osoby które postępują bez honoru nie wzbudzają szacunku ani u trenera ani u reszty zespołu. Ze sportowego punktu widzenia nie robi różnicy z jakiego powodu siedzi na ławce - a to tylko kolejny z powodów który można dopisać do długiej listy zarzutów tego piłkarza. U mnie w pracy czy lata temu w szkole koleś nie miałby życia.

4

Dobry mecz dzisiaj w jego wykonaniu - oby forma i pewność siebie wróciła.
PS: ale głupie pytanie "Czy potrzebowaliście zwycięstwa?" - hehe, ale by było zdziwienie jakby odpowiedział że traktują mecz jak jednostkę treningową:)

6

Plusy:
1. de Jong, miejmy nadzieję że forma wzrasta
2. Ajaujo pomimo że świeżo po kontuzji pokazuje się z lepszej strony niż Lenglet
3. Zero z tyłu
4. Kabel na ławce
Minusy:
1. Mniej stuprocentowych okazji niż przykładowo w poprzednim meczu z Cadiz
2. Doskwiera w brak skrzydeł, brak 9, brak przynajmiej jednego mocnego SO, oraz brak typowego zawodnika środka pola zarówno na boisku jak i na ławce.
3. Mało płynnej gry

7

@messi564 okazje okazjami - dzisiaj te okazje nawet w połowie nie były takimi setkami jak z Getafe czy Cadiz. Mimo wszystko są, za Sentiena czy u końcowego Valverde były mecze gdzie oddawaliśmy 3-4 strzały na mecz. Osobiście wolę jak się coś dzieje na boisku, ale czasu nie oszukasz - trener od początku ma armagedon a ludzie rozliczają go jakby miał grać jak Guardiola w swoim szczycie. Polecam zobaczyć albo przypomnieć sobie początki Kloppa w BVB i LFC, początki Guardioli w Barcelonie, czy początki Erik ten Haga w Ajaxie - łączy ich to że zespoły na początku współpracy też tworzyły wiele okazji a punkty w lidze leciały - w każdym przypadku kibice widzieli progres pomimo straconych punktów. Na wesoło - u nas na Polskim forum kibiców fcbarca.com jest problem bo nie gra Kabel i w związku z tym cała praca trenera nie ma znaczenia.

2

@Krzysiek872 co to za pytanie? mecz w jego wykonaniu był dobry, walczył na całym boisku, najwięcej ze wszystkich wybiegał km, zaliczył asystę, świetnie się ustawiał i widać u niego jakiś progres. Pomimo kilku błędów to plusów było zdecydowanie więcej.
Ty chyba meczu nie oglądałeś - https://www.marca.com/en/football/barcelona/2020/12/13/5fd68a67e2704ec0328b45b6.html - jakoś inni widzieli że zagrał nieźle

0

Uff cieszą 3 punkty, chociaż było ciężej niż się spodziewałem - cieszy ogólna gra i asysta Frankiego - wg mnie zawodnik meczu, dzisiaj zagrał odważniej, dużo lepiej gra na pozycji Busiego i trzeba to docenić.

0

@Kismeth zgodnie z definicją pytanie retoryczne - to pytanie zadane nie dla uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia odbiorcy do przemyśleń na określony temat, podkreślenia wagi problemu; ewentualnie pytanie, na które odpowiedź jest oczywista.
Na ten moment nie ma tematu Xaviego, bo oprócz Fonta który nie ma szans na prezydenture nikt go nie bierze pod uwagę (przynajmniej oficjalnie).

0

jaki ma to związek z Barceloną? pytam retorycznie...

3

Wg mnie Laporta który na ten moment ma największe szanse wygrać wybory, przemyca treści na które warto zwrócić uwagę i nie chodzi o grę Barcelony, trenera, personalia zawodników itd - chodzi o finanse.
Prawda jest taka że będzie potrzeba olbrzymich pieniędzy aby zamknąć sezon. Wiemy o miliardowym długu, nie znamy trupów w szafie po Bartku, a Komisja Zarządzająca sama się dziwi temu co jest w finansach jak sami byli w Komisji Finansowej wcześniej...
Na dzień dobry nawet nie uwazględniając tematu Messiego mamy bilans bieżący -350mln na koniec sezonu - "Musimy pracować nad zarobieniem 350 mln" - mówi że się uda po czym "deklaracje mogłyby zdestabilizować drużynę"...
Zagwostka dla realistów - przy założeniu że potrzeba 350mln żywej gotówki, a nie tylko zejścia z pensji - kogo lub co może sprzedać klub aby tyle zarobić? Są jeszcze zawodnicy jak Cou czy Grizi, których sprzedaż za dobre pieniądze jest praktycznie niemożliwa ze względu na pensje i wysokie odpisy amortyzacyjne zatem...? Jakieś realne pomysły?
To mnie martwi, bo nie wiemy jak naprawdę finansowo stoi Barcelona oraz czy zawodnicy na których stawia Koeman i stara się rozwijać 8-10 zawodników młodego pokolenia nie stanie na koniec sezonu przed obliczem wielomilionowego transferu.

1

@Coutinho007 Fati teraz w lecie nie miał nic przeciwko, został bo Bartka by zjedli jakby sprzedał największą perłę. Trzeba pamiętac że Mendes w dobie Pandemii chciał 50mln euro za sezon dla Fatiego i 20mln euro za podpis przy przedłużęniu umowy. Biorąc pod uwagę na na twarz projektu sportowego się nie nadaje wg mnie to trochę kiepsko wygląda. W PSG Mbappe nie jest twarzą projektu sportowego - to sponsorzy i reklamodawcy wyznaczają trendy a nie tylko poziom sportowy zawodnika. Twarzą projektu sportowego jest Neymar i będzie tak długo jak będzie grał w Paryzu bez względu na Mbappe.
Największym minusem Fatiego jest wiek - twarz projektu sportowego to zawodnik w wieku 25-28 lat, lider zespołu, który posiada wiele sezonów niezłych osiągnięć i dokonań. Pracuję z sponsoringu sportowym i uczulony jestem na myślenie o naszej młodzieży że mogą być twarzami projektu sportowego. Dla sponsorów mogą być twarzami za kilka lat, szczególnie dzisiaj gdy większość globalnych sponsorów nie chce już nowych twarzy a skupia się na sprawdzonych rozwiązaniach. Biorąc pod uwagę aspekty marketingowe drugi po Messim jest Grizi i tutaj jest problem bo nawet nie możemy przewidzieć co z nim będzie po sezonie, juz nie wspominając o tym czy wzniesie się na wyżyny piłkarskie w tym sezonie. To bardzo delikatna tematyka - liczę że jakoś sie to poukłada. PS: masz wielki plus za Firpo - człowiek tyle czasu siedzi w Barcelonie i dalej nie opanował nawet obiegówek...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?