JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Praca Koemana jest niepodważalna, jednak trzeba też jasno stwierdzić że z najcięższymi rywalami już graliśmy - dla młodzieży to dobry moment bo mogą złapać wiatr w żagle, a zawodnicy pokroju Grieziego, Dembele czy Braithwaite'a mogą potwierdzić swoje umiejętności i wzmocnić się psychicznie.
1
Mingueza niech teraz odpocznie bo w II połowie widać było zmęczenie indensywnością gry, Araujo niech poćwiczy jeszce fizycznie i ewentualnie wejdzie w II połowie. Ja bym z chęcią zobaczył dzika, który rozegrał mecz kontrolny i pewnie pali się do gry:)
2
Koeman lubi zawodników którzy słuchają jego poleceń, niby proste ale umiejętności trzeba też pokazać - brawa dla duńskiej 9, bo uczciwie trzeba napisać że nie miał łatwo, ale pokazał że może zrobić krok do przodu.
0
Rivaldo powoli wchodzi w rolę hien dziennikarskich robiących ferment w zespole - dobrze że chociaż Koeman broni zawodników...
1
@don'T.R.I.P.e niestety hieny najwyższych lotów - zatem tak jak pisałem właśnie Koeman musiał znowu bronić zespół na konferencji mówiąc że takie głupie pieprzenie nie pomaga zespołowi.
3
Wszystko super, ale nie zauważyliście że co jako zespół zaczynamy mieć serię lepszej gry to ze zdwojoną siłą hiszpańskie szmatławce (i prorealowe i probarcelońskie) starają się na siłę zrobić zamęt w zespole? Wałkowanie miliona razy Messiego, Neymara, znowu wypowiedzi osób trzecich, przecieki wypełnione "nonejmami" - Koeman znowu będzie musiał jutro walnąć ręką w stół bo kilka dni spokoju już było za dużo...
3
Czasem zastanawiam się czy jeszcze są dziennikarze z powołania czy tylko ze względu na to że nigdzie indziej się nie załapali - bardziej ambitnych pytań nie mogli zadać...
0
To tylko Sport... nikt wiarygodny tego nie potwierdził ale liczę że Barcelona oszczędzi trochę pieniędzy na niesprowadzaniu EG, który po sezonie będzie za darmo. Zaraz dostępny Araujo a przy założeniu że do stycznia nawet Umtiti dostanie szansę, to może się okazać że mamy więcej SO niż nam się może wydawać:)
0
@greymid czytanie czytaniem, przez ostatnie pół roku sporo się naczytałem, ale kwiatki jakie teraz wychodzą na przestrzeni ostatnich 3-4 dni są zdecydowanie grubsze od tych o których wypowiadali się specjaliści... Pensje, podatki, remonty, prowizje od agentów, roszczenia rodziców naszej młodzieży czy niewywiązywanie się z umów sponsorów... masakra.
19
Braithwaite niewątpliwie ma swoje 5min w Barcelonie ale trzeba przyznać że gra zdecydowanie inaczej niż przed Koemanem - dostaje też piłki do których jest w stanie dojść i się wykazać. Wcześniej albo czekał na podanie albo dostawał piłkę prawie nie do przejęcia (jak Grizi) - teraz jak zespół wie w co gramy wygląda to dużo lepiej. Wg mnie to praca trenera zaoowocowała bo wszyscy jako zespół zrobili krok do przodu.
PS: nie zgadzam się że Braithwaite jest słabo wyszkolony technicznie - jego zaletami jest szybkość ale proszę zauważyć że rzeczy które robi na boisku czy w jaki sposób zabezpiecza piłkę w polu karnym świadczą że technikę ma na bardzo wysokim poziomie.
1
Wg mnie tu nie chodzi stricte o formę Pedriego co o siły fizyczne. Dzieciak potrzebuje trochę odpocząć, dla niego nawet tydzień odpoczynku może robić dużą różnicę. Jak Koeman dał mu zagrać 45min na SPD to trzeba przyznać że chłopak ma i walkę i szkołę taktyczną najwyższych lotów.
0
@yoli w pełni się zgadzam odnośnie Dembele, jednak duża różnica jest w nastawieniu do klubu - dla Dembele to marzenie, a dla Ansu jeden z wielu klubów w jego karierze. Nie po to Ansu zatrudnił Mendesa aby przedłużał mu umowy co kilka lat. Bez względu na kontuzję kontrakt mu się Kończy w 2022 (podobnie Pedri którego przejmie Mendes) - jego agent prawie wytransferował go latem (weto Bartka, Ansu nie miał nic przeciwko) a teraz po doniesieniach medialnych w UK znane są jego zamiary. Z bólem serca to piszę ale wiele wskazuje na to że po sezonie na 90% będziemy musieli sprzedać Ansu, a na 100% jeśli miałby odejść jeszcze Messi. Trzeba brać pod uwagę że w kasie klubowej oprócz zwolnień z pensji w przypadku ewentualnych odejść zawodników potrzebna będzie jeszcze żywa gotówka i to konkretna (nie na każdym można zarobić ze względu na wysokie pensje).
0
A w drużynie już tak dobrze było. Nasilenie takich i tym podobnych newsów raczej nie służy Barcelonie, szczególnie że nie ma nawet kwietnia/maja 2021.
0
Jak Barcelona trafi na PSG w przyszłym sezonie to zagrają razem na boisku:)
0
Kolejny dzień z rzędu dobrze czyta się przegląd prasy - i ze względu na Barcelonę i Real:)
0
Brawo Koeman, brawo zespół - idzie to w dobrym kierunku. Aż dziw mnie bierze że jeszcze parę dni temu co niektórzy użytkownicy pisali że nie widzą różnicy pomiędzy pracą Koemana a Valverde czy Setiena - teraz albo siedzą cicho albo wiatr nagle zawiał inaczej:)
0
Bardzo dyskretny wczorejszy występ, ale statystyki potwierdzające niezły mecz niewątpliwie cieszą.
1
Tak jak pisałem od kilku tygodni - Dembuś kocha Barcelonę i zejdzie z wypłaty byleby zostać na dłużej. Do samo tyczy się tej grupy zawodników którzy pójdą za Koemanem w ogień.
Szkoda ze część zawodników począwszy od Fatiego którego agent będzie chciał z 50mlnl brutto i 20mln będzie musiała odejść biorąc pod uwagę co ostatnio można przeczytać o finansach klubu.
0
Nie da się ukryć że nowy Griezmann budzi nadzieje na grę o najwyższe cele. Gra się zazębia, efekty są widoczne.
0
Walący się stadio oraz finanse, pensje odłożone w czasie, chyba jest dużo gorzej niż wcześniej się spodziewaliśmy. Jeśli jest aż tak źle to w lecie z połową składu będzie trzeba się pożegnać aby udźwignąć zobowiązania...
0
Patrząc na cały mecz to było miło i przyjemnie, jednak druga połowa przypomniała mi jak ciężko oglądało się Barcelonę w poprzednim sezonie. O ile Trincao grając cały mecz mógł być zmęczony pod koniec to nie rozumiem czemu taki Firpo czy Puig chcieli grać na stojaka już nie wspominając o tragiczno-komicznej grze w destrukcji której praktycznie nie było - w styczniu ewidentnie papa (jeden sprzedaż, drugi wypożyczenie). Oczywiście wejście Puiga i Firpo miało pozytywy - Alba i Griezmann mogli odpocząć, Puig miał też szansę na asystę po przechwycie którą zmarnował Dembele ale nie zmienia to faktu że w presingo-człapaniu pobił kilka rekordów Messiego (kilka zrywów a reszta to gra na stojaka).
Dembele też mógłby zachować większe skupienie - dwie z wielu akcji źle wykończył bo nawet na głowy nie podniósł przy strzale - niewątpliwie widać że się starał ale trochę to na siłę było.
Całkiem nieźle dzisiaj zaprezentował się na obronie Frankie, a Alenia potwierdził że środek pomocy to jego pozycja i zaczynam powoli wierzyć w tego chłopaka. Dest potwierdził że sprzedaż Semedo to jedna z lepszych rzeczy jaka mogła zdarzyć się Barcelonie w poprzednim okienku, miejmy nadzieję że po dzisiejszym pożegnalnym meczy Firpo znajdzie się kupiec zapłaci rozsądne pieniędze za niego.
PS: dla mnie Trincao to wypisz wymaluj Felix z zeszłego sezonu - i styl grania, i postura oraz ruchy - jeszcze zakwitnie jego talent.
0
@mikokarla dostałem sms od Koemana - "ni ch*ja, Puig dzisiaj nosi ręczniki bo za długa trawa - nie przebije się swoimi krótkimi nóżkami" hehe:)
A tak na serio to niema absolutnie żadnej przyczyny aby zatrzymywać rozwój zawodników na ławce tylko po to aby Puig wszedł na boisko.
W tym sezonie temat Puiga jest zamknięty zatem co to da czy zatra 5min czy 15mim. Mógł grać cały sezon co mecz ale zrezygnował z tego - może w styczniu oprzytomnieje.
2
I połowa - brawa dla całego zespołu - ale wyróżnić trzeba parę Alba-Dembele oraz Braithwaite-Griezmann. Pierwsza para za grę piłką, druga para za grę bez piłki - brawo panowie!
II połowa - moja krystałowa kula mówi:
- wchodzi Firpo na swoje ostatnie 45min w Barcelonie
- wchodzi Alenia aby utrzymać poziom gry i pokazać że ktoś z pary Busi-Pjanić będzie miał ciężką jesień
- odpoczynek należy się Griezmannowi i całemu blokowi obronnemu - kogo by tam trener nie postawił aby tylko odpoczęli to będzie ok.
0
@Bogan napisałem "Cała seria nieszczęść zaczęła się", pozdrawiam
3
@mikokarla widzisz że to mecz na uzupełnianie braków w grze takich zawodników jak Dest-Pjanic czy szlifowanie współpracy Dembele-Alba - chcesz koncert życzeń czy żeby z punktu widzenia rozwoju zespołu miało to sens.
Alenia drugie 45min, Konrad końcówka a Puig jest niepotrzebny - i tak przewiduję że tak będzie.
12
Ja patrzę na sytuację zgoła inaczej:
1. każde zwycięstwo to pieniądze których potzebujemy jak ryba tlenu
2. posiadamy trenera którego wizja taktyczna i to czego oczekuje od zawodników jest zrozumiałe i zawodnicy pozytywnie do tego podchodzą. Na przestrzeni ostatnich lat grając w osłabionym składzie mówiło się o cierpieniu, walcze i przetrwaniu, szczęśliwym golu w końcówce itp historie - teraz koniec z tym - pracujemy jak kolektyw i każdy wie co robić na boisku - coś pięknego.
0
Czego by nie napisać, to warto będzie zwrócić uwagę na Firpo - dla niego z pewnością może być to mecz historyczny i presja będzie wielka - jeśli nie zaprezentuje się znowu najlepiej to może być jego ostatni mecz w Barcelonie.
Jego pozycja jest bardzo słaba, a w sytuacji gdy Balde nie jest dementowany to liczę że chociaż jego prezentacja przez styczniowym rynkiem transferowym będzie udana.
PS: liczę na zwycięstwo, dobry mecz Alenii i 1mln euro za zwycięstwo w LM
PS2: ale jaja by były jakby Alenia tak się rozwinął że wygryzł Busiego/Pjanica ze składu w perspektywie kilku najbliższych spotkań:)
18
Wg mnie nie ma sensu patrzeć na Umtitiego tylko i wyłącznie przez pryzmat pensji czy kontuzji a uwierzyć trochę w zawodnika i w plan odbudowy podyktowany przez Koemana.
Trener indywidualnie poprawcował z Dembusiem, dał mu wskazówki jak o siebie dbać, jak wzmocnić się fizycznie i owoce tego jak narazie widać.
Wg mnie Koeman wygra walkę z szamanami i odzyskamy dzika (bardzo w to wierzę), który czapką będzie nakrywał wszystkich naszych ŚO bo wiemy że jak jest w formie oraz kondycyjnie jest ok to chłopak jest w ścisłej światowej czołówce, tym bardziej że skrojony jest pod naszą nową taktykę.
Cała seria nieszczęść zaczęła się od słynnego meczu z Celtą gdzie w wyniku nieodpowiedzialnej gry bocznych obrońców (którzy standardowo nie wrócili na pozycję) biegł skrzydłem na pełnej (jak zawsze zresztą) i stanął i stoi tak do dzisiaj. Gdyby wtedy na ławce siedział Koeman to nie pozwoliłby na takie opierd*** się bocznych obrońców, a takie coś traktowałby jak prośbę o transfer - bo być może histria Big Sama całkowicie inaczej by się potoczyła. Mimo wszystko jego wiek pozwala sądzić że jeszcze wiele lat gry przed nim tylko potrzebuje zdrobia i kolejnego wskrzeszenia zawodnika przez Koemana.
2
dziwne by było jakby chciał karać bo nic wychodzącego poza normy Koeman nie powiedział - jak zawsze ostatnimi czasy dziennikarze mącą.
0
Cóż, pozostaje poczekać kilka dni - aby bez covida u innych. Odchodząc lekko od tematu to zastanawiam się z czym jeszcze Koeman będzie musiał się zmierzyć w tym roku. Dosłownie co rozwiąże jeden problem to pojawia się kolejny, masakra.