0

@Yoshi94 Mi się wydaje że pójdzie na wypożyczenie tylko trzeba mu wybrać odpowiedni zespół na rundę wiosenną aby oduczył się podwórkowego grania. Serio, nie wierzę że Puig byłby aż tak głupi żeby nie pójść na wypożyczenie.

0

@FutbolToMagia szukasz dziury w całym - jednoznacznie wypowiedział się że zawodnicy których to dotyczy wszystko wiedzą, zatem nie ma mowy o jakiejś demotywacji. Jak tak powiedział to znaczy że karty zostały już rozdane i każdy wie gdzie będzie na wiosnę. CA został wypożyczony, RP na wiosnę się poogrywa i tyle - ich miejsce na drugą część sezonu wejdą Moriba, Orellana czy Konrad dostanie szansę i nie ma co siać fermentu.
Oczywistym jest że słowa "młody piłkarz musi grać, nie może spędzić roku bez występów na wysokim poziomie, to nie jest dobre dla rozwoju zawodnika" dotyczą Puiga - jest jedynym zawodnikiem w pierwszym zespole do którego te słowa pasują. Wg mnie kadra zostanie oczyszczona latem, a Puig wraz z nowym sezonem zacznie z czystą kartą i bez 6 zawodników na pozycji CAM w zespole:).

0

@Criss18Barca Bardzo ciekawa statystyka - Bayern w 15 meczach stracił 24 gole - kibice: "są mistrzami" ,"wygrają wszystko w tym sezonie", a Barcelona w 17 meczach straciła 17 goli - kibice: "obrona nie istnieje", "nic w tym sezonie nie wygramy":) Dzięki za tą statystykę, jedna z ciekawszych jakie ostatnio widziałem:) Warto dodać że większość straconych przez nas goli to głupie błędy indywidualne - może nie jest aż tak źle biorąc pod uwagę mix absencji i młodości.

0

@Fawrf Umtiti jak nic hehe:)

2

@horang bo ja wiem czy za kosz gruszek, 1mln euro za niego dostaliśmy a dzisiaj pewnie też tyle jest wart zawodnik który na codzień gra w lidze rezerw. Jak zostanie wypożyczony do jakiegoś zespołu 2-3 ligi to się okaże ile jest wart.
Naturalnie gola przeciwko Liverpoolowi trzeba docenić bo grał silnym składem.
Mnie w tym meczu bardziej zaciekawił gol i kolejne 90min Wijnalduma - szaleństwo jak dużo i jak dobrze ten zawodnik gra.

4

Z tym Realem to popłynął - może redakcje mu się pomyliły:), mimo wszystko fajnie zagrał przeciwko Barcelonie, miejmy nadzieję że będzie miał jeszcze więcej szans na grę w swoim zespole.

1

Fajna konferencja, taka pozytywna i budująca dobrą atmosferę się wydaje.

0

Granada to trudny rywal, wg mnie dokonał świetnych wzmocnień na przestrzeni ostatnich dni zawodnikami którzy aż palą się do gry i do walki z Barceloną.
Trzeba trzymać kciuki po pierwsze aby zdobyć 3 punkty, a jak udałoby się wypracować solidną przewagę dać szansę pograć młodzieży, chociaż przy takiej pomocy jak ma teraz Granada ciężko widzę Moribę, prędzej Konrad dostanie parę minut jeśli w ogóle.

3

@Coutinho007 wg mnie nie do końca bo Florian czy Giovanni to zawodnicy stricte ofensywni - jak postawiłbyś ich na różnych pozycjach pomocy nie udźwignęliby tematu tak dobrze jak Pedri. Zobacz na ilu pozycjach Pedri już grał i dawał radę. Jestem ze Śląska gdzie wielu jest fanów niemieckiej piłki i każdy uważa że Pedri jest poziom wyżej jeśli chodzi o odpowiedzialność, grę taktyczną czy radzenie sobie w sytuacjach stresowych. W odróżnieniu od tej dwójki nie traci po 10 piłek w meczu bo jest piekielnie piekielnie inteligentny boiskowo.
Ostatnio na ten temat też z Tobą romawiałem porównując młode talenty i wydaje mi się po zaczerpnięciu większej ilości informacji że Pedri już na ten moment ich przewyższa swoją uniwersalnością.

1

"Jeśli chodzi o Depaya, to nie wiem, nie znam jeszcze opinii moich ludzi od struktury sportowej" - wiadomo wybory, ale ciekaw jestem jego opinii.
PS: Xavi wg Fonta wróci z arabskich pastwisk do wielkiej piłki niczym Setien zbawić nasz klub... no nie jestem przekonany hehe:)

8

chwila chwila, chłopak przebił się do pierwszego składu Betisu, nie pompujmy balonika bo jeszcze nie ma z czego się cieszyć. Emerson też przebił się do pierwszego składu i jest młody ale w Barcelonie go nie widzę. Widzę kilka mln do przytulenia przez Barcelonę jak powrócimy do normalności i zaczniemy sprzedawać.

11

ja jestem zadowolony jak "niezadowolony może być zwłaszcza słynny Karl-Heinz Rummenigge, który zdaniem Mundo Deportivo uważa, że na świecie nie ma obecnie na tej pozycji większego talentu niż Pedri"

0

No i super, blisko, a być może z Barcelony B też kilku nowych zawodników dostanie szansę.

1

@ferdas_rawa hehe w tym temacie też się różnimy - ja uważam że zostanie Koeman a Puig po wypożyczeniu będzie grał u nas od początku nowego sezonu.
Na ten moment absolutnie nie widzę powodów aby Koeman miał wylecieć bo robi świetną robotę z młodzieżą zarówno w pierwszym zespole jak i Barcelonie B, a zawodnicy pokroju Messiego mówią "zatrudnienie go było trafione". Ja wiem że kibice są trofeów i innych cudów, ale biorąc pod uwagę jak za Valverde czy Setiena graliśmy bez 1-2 zawodników z pierwszej 11, a teraz z odmłodzonym składem z licznymi przemeblowaniami taktycznymi i testowaniem ustawień/zawodników to wręcz rewelacja patrząc realizstycznie na nierówny skład jaki posiadamy.
Też uważam że Puig powinien więcej grać i szkoda że się aż tak pogubił, ale wierzę że pomimo ciężkiego charakteru przeprosił Koemana a być może nawet się pogodzili i będzie w nowym sezonie wzmocnieniem. Dla Puiga to też ciężki czas, praktycznie z każdym miesiącem zwiększa mu się ilość zawodników do niego wrogo nastawionych z Barcelony B, ale miejmy nadzieję że to już przeszłość i kozaczenie z poprzedniego sezonu czy początku tego zostało mu wybaczone. PS: strasznie się oglądało ostatnie mecze Barcelony B z jego udziałem, żeby chociaż jeden piłkarz po faulu na nim w minimalnym stopniu stanął w jego obronie... w każdym razie na jego szczęście Monchu w Barcelonie już nie ma, a Orellana nie dostaje szans jak na ten moment. Liczę że w nowym sezonie Puig zacznie z czystą kartą i dobrym nastawieniem do kolegów.

1

@ferdas_rawa Z kasą jasne zgadzam się że było ciężko, ale były oficjalne oferty za kilku graczy i trzeba było sprzedawać.
Tego nie wiadomo w 100% kto wyniósł z szatni informację że Puig donosi - zakładam że doświadczeni zawodnicy nie bawili by się w takie gierki, a młodzi którzy najbardziej nie lubią Puiga z Pedrim, Fatim, Minguezą czy Araujo na czele skupieni są na pracy nad sobą i treningach.
Jeśli byś był zainteresowany - uwaga ploteczka, zatem może być to bajka, ale kto wie hehe:) Biorąc pod uwagę że Barça Universal pierwszy informował że szatnia Barcelony jest podzielona w tej kwestii, czytałem ciekawą teorię o Planesie, gdzie fani powiązali go jakoś z Alfredo Martinezem, z którym ponoć ma bardzo bliskie relacje od lat. Wiesz to tylko teoria psychofanów którzy rozkładają na czynniki pierwsze wszystko co związane z Barceloną. Odejście Bartomeu zbliżyło Koemana i Planesa do siebie, ponoć się bardzo polubili - być może przeciek nie jest z szatni a od osoby która w temacie Puiga mogła wiedzieć najwięcej poza Puigiem i Bartomeu. Co ciekawe wg tych samych fanów Planes dzięki dobrym relacjom z Puigiem (pomimo wszystkiego co się wydarzyło) namówił go na wypożyczenie wiosenne bo porozumiał się z Koemanem odnośnie wizji zespołu przyszłego sezonu, zespół też złapał oddech od tego czasu.

2

@Coutinho007 może w juniorach jest jakiś talent, bo w Barcelonie B tak średnio. Dest z Roberto w 100% będą musieli dograć do końca sezonu. Szczerze to ja już Roberto widzę za Busiego na SPD hehe:)
Roberto zazwyczaj po kontuzjach wchodzi do zespołu dobrze przygotowany fizycznie z tego co pamiętam, zatem miejmy nadzieję że wróci do formy sprzed kontuzji.

1

@ferdas_rawa nie uczyłem się katalońskiego (zapewne tak samo jak Ty), ale co to zmienia. To że dobrze znam angielski czy francuski, a także podstawy hiszpańskiego nie oznacza że Google Translate jest czymś złym.
To że wyśmiałem te 2 punkty bardziej pokazuje że na siłe szukasz argumentów przeciwko Laporcie i tyle. Może oznaczać też że na tych punktach skończyłem czytać, ale nie musi. A z tymi reżimami to też pojechałeś, a Barcelona będzie jeszcze współpracowała wiele lat z reżimami Chin, reżimami USA i wieloma innymi. Rozśmieszyło mnie to szczególnie biorąc pod uwage jakie koncerny "państwowe" chcą inwestować w hiszpańską i francuską piłkę. Ale dobra, team fakty czy czy team dziennik telewizyjny kurde:)

1

@ferdas_rawa załamka koleś, w skrócie:
ad1 - Pedri miał swój wywiad w BarcaTV
ad2 - Borussia Mönchengladbach chciała wypożyczyć Pedriego
ad3 - Pedri miał swój debiut w Barcelonie
ad4 - Bayern chciał Pedriego
ad5 - Koeman chciał wypożyczyć Puiga
ad6 - Puig ogłosił że zostaje i od tego czasu siadają wszystkie transfery - brak jest komunikacji na linii Koeman-Zarząd, Koeman postanawia bezpośrednio informować zawodników o tym jakie ma wobec nich plany bo nie wierzy zarządowi.
ad7 - Pedri dostaje swój nr na koszulce

Gdzie tu masz Bajkę? To są fakty, które możesz znaleźć na fcbarca.com a na wielu innych stronach pewne kwestie możesz sobie rozwinąć. Oczywistym jest że pewne rzeczy które się działy w lecie podlegają interpretacji ale nie możesz ich wykluczyć bo są możliwe - w mniejszym lub większym stopniu ale są możliwe.
Możliwym było sprzedanie przez Bartomeu Pedriego do Niemiec i to jest sedno sprawy. Bayern miał kluczowe dwa podejścia do Pedriego (jak z 7 gazet znajdziesz artykuły to nie oznacza że 7 razy Bayern podchodził do Pedriego hehe). W każdym razie bez względu na to istniało ryzyko żeby Pedriego nie było w Barcelonie w tym sezonie i ten temat nie podlega dla mnie dyskusji bo to wynika z faktów, podobnie jak to że końcówka okienka transferowego to był cyrk w wykonaniu Bartomeu.

1

@don'T.R.I.P.e zgoda gramy jakbyśmy mieli w składzie... młodzież:) Przez lata tego brakowało, uzupełnienie braków może całkowicie odmienić ten zespół dlatego bardziej przychylnie patrzę na Barcelonę niż jeszcze w lecie:)

0

@ferdas_rawa Ja już na forum pisałem - nie znam katalońskiego, znam podstawy hiszpańskiego i tłumaczę czasem strony przez Google Translate. Nie trzeba być jednak native speakerem aby zauważyć kogo popierają ludzie.
Ja nie wchodzę z Tobą w dyskusje bo na różnych płaszczyznach się różnimy i nie mamy nici porozumienia - wg Ciebie "Laporta nie jest księciem na koniu" bo "w 2015 przegrał z Bartomeu" i "zatrudniał firmę ochroniarską powiązaną z Uzbekistanem" - serio? U mnie jest ładna pogoda za oknem, umyłem rano samochód i zaraz idę na obiad - no Font jest najlepszym kandydatem hehe:)
Laporta Team!

1

@ferdas_rawa nie pisz takich głupot, bo jeszcze ktoś uwierzy w takie brednie! Czytaj i pisz też ze zrozumieniem bo wnioski które wysuwasz są dalekie od rozumnych.
Zobacz sobie chociaż archiwum fcbarca.com... To że jakiś pudelek lub ćwierkacz uzadniający postępowania Bartka pisał głupoty to nie znaczy że wszystko prawda. 20mln za Garcie czy 25mln za Depaya? To gdzie byłeś ostatnie pół roku - jak te kwoty są nie realne i wielokrotnie poddane zostały weryfikacji. Wiadomo że czasami niektórzy rzucają mega kwotą na początek negocjacji ale nie można tego łykać jak pelikan.
Przykładowo większość normalnych źródeł podeje kwoty np w przypadku Depaya 7-8mln w lecie. Sposób postępowania Bartomeu przy letnich negocjacjach także wielokrotnie był opisywany w mediach. Prezes Lyonu nie raz nie ugryzł sie w język czy Txiki Beguiristain z MC - obaj panowie opisali niezależnie sposób w jaki próbowano postąpić przy transferach zawodników.
Historia pokazała że były oferty za kilku zawodników naszej drużyny których można było spieniężyć w lecie - na transfery zawodników których chciał Koeman pieniędzy by starczyło. West Ham, Leeds and West Brom chciał Braithwaite;a za 10mln funtów - Bartomeu chciał 18mln euro, ale nikt nie chciał tyle dać. Alenia, Firpo, a nawet Pjanic też mieli oferty w lecie.
To że oficjalny komunikat Barcelony z 13 września że Pedri nie jest na sprzedaż nie przeszkadzało "górze" negocjować z Bayernem - przypominam że Bayern 2 razy podchodził do tematu zakupu/wypożyczenia Pedriego a nie raz. Nie bez powodu w II polowie września Koeman bezpośrednio rozmawiał z zawodnikami o transferach i o tym na kogo liczy bo nikt nie wierzył zarządowi z Bartomeu na czele - to też doniesienia większości portali poświęconych Barcelonie.
Za dużo w swojej wypowiedzi wplątujesz Puiga/Pedriego do wszystkiego bo niewątpliwym jest fakt że zarząd przestał współpracować z Koemanem na temat transferów w pewnym momencie, oraz niewątpliwym jest że Koeman postawił na Pedriego czy tego chcesz czy nie. Biorąc pod uwagę ciąg przyczynowo skutkowy wiele rzeczy zbiega się ze słynnym "płaczem Puiga i Bartomeu" bo od tego momentu rynek transferowy się dla Barcelony skończył zarówno w sferze doniesień jak i starań o zawodników. Zatem wymyślaj jakiś mega kwot transferów, autobusowych historii czy dziwnych przechujek bo normalnie piszę bazując na aktualościach najpopularniejszych portali a ty wprowadzasz w błąd.
Mam rozum i mogę interpretować pewne wydarzenia jak mi się podoba - podałem dla mnie logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy, domyślam się że jakbym np nic nie napisał o Puigu to byłoby ok, ale ja tak uważam na podstawie informacji które przeczytałem w różnych artykułach i tyle, nie ma się co podniecać.

0

@ferdas_rawa no jakby ludzie mieli pójść za populizmem to wygrał by Font. Kibice chcą normalności a nie kota w worku, którego nikt nie zna i nikt nie wie na co go stać. Biorąc pod uwagę opinie na temat kandydatów na katalońskich forach to będzie absolutna deklasacja Laporty na tle Fonta i mu podobnych Lepperów.

13

Szczerze to zainteresowanie PSG Emersonem mnie cieszy, może miałem pecha ale co oglądałem z nim mecz to grał katastrofalnie słabo (i nie chodzi mi o mecz z Realem).

0

@Yoshi94 Messi w swoim słynnym wywiadzie mówił że rozumie pozbycie się Suareza, ale nie sposób w jaki go się pozbyli. Może być wiele czynników o których nie wiemy, jednym z nich jest to że chciał zgodzić się na obniżenie pensji ale przy kontrakcie do czerwca 2024 (częsta plotka). Będzie trzeba poczekać na biografie zawodników bo chyba niczego wcześniej się nie dowiemy:)

0

@ferdas_rawa To zebrane do kupy aktualności z najpopularniejszych portali poświęconych Barcelonie (z fcbarca.com też) - masz przecież daty podane. W momencie jak zbierze się te rzeczy razem wychodzi ciekawa historia Pedriego w Barcelonie w lecie.

4

Pisałem o tym jeszcze w poprzednim roku - polecam przeczytać do końca:
Krótka ścieżka kariery Pedriego u Koemana - historia jest o tyle ciekawa że losy piłkarza mogły by się potoczyć całkowicie inaczej:
1. 28 sierpnia - Pedri dla BarcaTV "Najpierw chcę zadebiutować, mam na to ogromną ochotę. Muszę poprawić swoje umiejętności i zapracować na tę szansę. Swój debiut zapamiętam już na zawsze, niezależnie od tego, jaki będzie. To będzie najbardziej wyjątkowy dzień w moim życiu, ponieważ zawsze o tym marzyłem"

2. 10-12 września - Borussia Mönchengladbach chce wypożyczyć Pedriego - Koeman blokuje wypożyczenie, które Bartek już dogadał.

3. 14 września - Koeman po debiucie Pedriego z Nasrikiem - "ma odpowiednią jakość, by grać", "jest ważnym nabytkiem na przyszłość", "zobaczymy, jak często będzie mógł występować". Występ w pierwszym składzie był nagrodą za ciężką i ambitną pracę na treningach.

4. 14-17 września - do gry wchodzi Bayern i chce kupć Pedriego - Bartek stara się sprzedać lub wypożyczyć zawodnika z obowiązkowym wykupem do Niemiec. Koeman znowu blokuje to i podkreśla w kolejnych wywiadach że będzie stawiał na Pedriego. Zarząd wyszedł by na idiotów jeśli sprzeciwiłby się trenerowi.

5. 19 września - wybucha bomba - Koeman informuje Puiga że lepiej by było aby zdobył więcej doświadczenia poprzez regularną grę na wypożyczeniu. Puig leci do Bartka zakablować i wywalczyć zostanie w zespole.

6. 20 września - Puig po otrzymaniu zapewnień od Bartka i Planesa że z zespołu nikt go nie ruszy ogłasza że zostaje. Trudno powiedzieć co się stało na spotkaniach Puiga z Bartkiem i Planesem ale tego samego dnia zarząd przestaje współpracować z Koemanem na jakichkolwiek płaszczyznach transferowych. Koeman był osobiście zaangażowany w transfer Depaya, Wijnalduma i Garcii - wszystkie transfery za grosze, Bartek skompromitował się zaniżając dogadane z klubami stawki. Żaden z klubów nie zgodził się na takie traktowanie i Koeman został z ręką w nocniku. Jeszcze nie mieliśmy takich problemów z obroną, dlatego na tamten moment szczególnie bolesny był fakt że Koeman zgodził się na transfer Suareza jeśli w zamian przyjdzie Depay i cała układanka się posypała, już nie mówiąc o braku walczaka w środku pola (Wijnaldum).

7. 26 września - Pedri dostaje swój numer "16" - Koeman postawił na swoim, pomimo tego że klub chciał go wytransferować do Niemiec, liczne sygnały dla mediów że Koeman liczy na piłkarza zaowocowały.

TAKIE PRZEMYŚLENIE mnie naszło gdyż uważam Pedriego za perełkę pokroju Ansu Fatiego: ciekawe co by się stało z Pedrim jeśli zarząd z Bartkiem na czele obraziłby się na Koemana np. 1-2 tygodnie wcześniej. Bardzo możliwe że dzisiaj byśmy obserwowali Pedriego w Niemczech. Drugie przemyślenie - ciekawe jakim składem byśmy dzisiaj grali i jakie wyniki sportowe osiągali jeśli 3 dogadane transfery by się odbyły.

3

W przypadku Pedriego mam jakiś wewnętrzny spokój że pompowanie balonika przez media mu nie zaszkodzi. Podobnie jak Fati - aż strach pomyśleć jak może być dobry mając 20, 21 czy 22 lata, a co dopiero za lata świetlne jak będą mieć 25 lat :)

0

Super dzieciak, cieszy że jednym z najlepszych nowych kolegów w zespole Fatiego jest Pedri, to dobrze rokuje na przyszłość!

2

Paradoksalnie uważam że o CdR możemy śmiało zawalczyć.
W tym przejściowym sezonie najfajniejsze jest to że każdy mecz ma swoją historie i każdy mecz przynajmniej ja oglądam z olbrzymim zaciekawieniem! Wyniki mam nadzieję że będą lepsze ale dużo lepiej ogląda się w tym sezonie Barcelonę niż 2-3 strzały w meczu za Vaverde czy Setiena.

16

I super, cieszą statystyki, a wizualnie cieszyło jeszcze to że nasza młodzież nie odstawała także fizycznie od bardzo siłowego rywala.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?