3

@marmatmich Z Albą się zgodzę, zaś Busi 2 błędy dzisiaj ale zespół wspiera tak jak powinien.

0

Brawo Frankie, brawo Dembele, jest walka z rywalem z czołówki La Ligi, po nieśmiałych 15minutach przejęliśmy kontrolę.
Ja bym docenił jednak 2 obrońców:
- Lenglet - perfekcyjne ustawienie w obronie i wsparcie w rozegraniu - kolejny mecz na bardzo wysokim poziomie
- Mingueza - pięknie walczy, jest ruchliwość, jest wsparcie ataku, oby w II połówce nie zapomniał o obronie

17

Skład najbardziej oczywisty przy dolegliwościach Messiego czy Desta.
Trzeba kibicować i jedziemy z nimi!

5

Dzisiaj nie zagra, ale sposób w jaki się porusza może budzić nadzieję że za parę dni będzie wszystko ok


0

@YoNoEntiendoNada są różne opinie na ten temat, francuski Canal+ mówił o obowiązkowym wykupie, ale cóż mogę się mylić.

0

@Yosemite Ja tu widzę świetny transfer Lyonu - 30mln za zawodnika który strzelił 1 gola w 16 spotkaniach, a w dodatku wg francuskiego Canal+ zmarnował 51 setek w tym sezonie. Oczywiście wcześniejsze sezony miał niezłe, ale regres ma niesamowity i nie mowa o kontuzjach czy coś w tym stylu - koncentracja poziom 0, stracił technikę i szybkość.
Może potencjał ma, ale Suarez będzie najważniejszy w AM przynajmniej jeszcze w tym i przyszłym sezonie - MD będzie dostawał szanse, ale trudno powiedzieć na jakim poziomie będzie za 2 lata. Z dzisiejszej perspektywy 30mln to świetny deal Lyonu.
PS: we francuskim Canal+ mówili o obowiązkowym wykupie 30mln euro. Jeśli nie ma tego obowiązku to AM nie ryzykuje w zasadzie niczego:)

0

Głupoty:
1) nie stać nas na pensję
2) the sun (pudelek)
3) jakaś 9 będzie potrzebna, ale prędziej Barcelona będzie miała jeszcze jeden sezon przejściowy niż kupi rasową 9 z topu

0

@Krzychuuuu14 mój błąd... czytałem że Benlamriego sprzedali za 5mln, nazwiska mi się pomyliły. Nie ma jeszcze oficjalnej informacji.

0

Ciekawie się dzieje w Lyonie:
Oficjalnie: Lyon wywiesił białą flagę i już nie walczy o mistrzostwo. Sprzedali Benlamriego za 5mln i Dembele za 30mln.
Nieoficjalnie: Lyon walczy dalej, ale będzie mógł się wzmonić jeszcze.
Pozbył się Slimaniego, który nic nie grał, oraz Dembele który jest mega przereklamowany (1 gol w 16 meczach, gdzie Canal+ wyliczał mu zmarnowane setki w tym sezonie, w meczu z Rennes jego licznik zatrzymał się na liczbie 51 zmarnowanych setek).
Serio, nie mam zielonego pojęcia jak AM dało za Dembele w dzisiejszych czasach aż 30mln euro za takie drewno! Świetne 2 transfery Lyonu - powinniśmy sie od nich uczyć jak sprzedawać niepotrzebnych zawodników.
EDIT: błąd w nazwisku - Benlamriego sprzedali, niedługo będzie oficjalne info - nie Slimaniego, bo Slimaniego wypożyczyli:)

0

Przepraszam bardzo ale bądźmy bardziej precyzyjni - w nagłówku jest napisane "jest otwarty na propozycję utworzenia Superligi" a w treści możemy przeczytać "jesteśmy otwarci na szczegółowe wyjaśnienie nam projektu" - wydaje mi się że jest to dosyć duża różnica.
Po za tym kolejne tylko nagłówki kandydata na prezydenta, dla mnie pomysły/plan przedstawiony w takiej formie jest trudny do zrozumienia bo można go na wiele sposobów interpretować. Dobrze że coś już powiedział, może niedługo poszerzy te informacje.

0

Taktycznie to powinniśmy trzymać się schematu 2 ostatnich meczy. O ile zestawienie obrony jest prostrze, to w ofensywie trzeba Messiego zastąpić i właściwie są tylko 3 opcje:
Opcja logiczna - że na pozycji Messiego zagra Grizi, na pozycji Griziego zagra Braithwaite lub za Messiego wejdzie Braithwaite.
Opcja romantyczna - na pozycji Messiego zagra Puig
Opcja szkoleniowo-rozwojowa - że na pozycji Messiego zagra Grizi, na pozycji Griziego zagra Trincao (najmniej prawdopodobna).

0

@Gaz masz rację, zlekceważyłem temat nieco, oby to nie było to... bazując na zagranicznych stronach piszą o dyskomforcie, przeciążeniu mięśni czy ścięgna udowego. Cóż będzie trzeba poczekać na oficjalne, ale zepsułeś mi nieco humor... mimo wszystko dzięki za informację.

0

@tobiasson92 Gowin ma styl wysławiania się rozsądnego człowieka i nigdy nie był za skrajnymi zakazami, jednak nie liczyłbym na to aby reszta ortodoksyjnych psychopatów z PiS bez słowa "groźba" mogła funkcjonować.
Robi się ciekawie - bunt społeczny jest coraz bardziej realny.

2

Z szczęśliwym i wracającym do formy Messim mieliśmy niezły handicap.
Mimo wszystko bez Messiego czuję że będą większe emocje - oby dyspozycja dnia u młodzieży nie zawiodła i może być pięknie!

3

Koeman coś wymyśli - w tym sezonie to nie pierwszy i ostatni raz aby musiał kombinować przy braku kluczowych zawodników:)
Leo niech odpoczywa mam nadzieję na finał, a dzisiaj spinamy "żyć" i do kibicowania!

9

Kozak w internecie, pi#da w świecie - ciekawe czy to ten Pan wspierał merytorycznie Bartomeu jak kupował w przenośni "10" piłkarza na pozycję Messiego.
To ten "mózg" w lecie zarzucił m.in. Messiemu brak szacunku dla Barcelony - dla mnie to szok że osoba powiązana z Bartomeu liczy się (nawet w małym stopniu) w walce o fotel prezydenta tego klubu.

1

@GadulkiGembulki LFC ma zadyszkę od lat w styczniu, za 2 tygodnie wszystko wróci do normy. Niemniej jednak szacun dla MU, bo liga jest piekielnie konkurencyjna.

0

@kibicsportu hmmm ale czemu piszesz to na forum kibiców Barcelony?

1

@dawinho80 hahaha pozamiatałeś.
Pandemia pandemią ale niezwykle ciekawi mnie temat finansów klubu bo każda osoba chociaż minimalnie powiązana z Bartomeu chce przesuwać w czasie zapoznanie się z prawdą przez nowego prezydenta.

25

Koeman jak zawsze stosowany i brawo za to, ewidentnie nie chce robić presji zawodnikom a bardzo chce wygrać ten Superpuchar.
Cieszy że kibice mu nie jadą jak jeszcze parę tygodni temu, a graliśmy już wtedy nieźle, tylko brakowało jedynie skuteczności.
Do boju!

4

Brawo Frankie, uczy się języka, emanuje skromnością, pytania proporcjonalne do odpowiedzi, unika zdecydowanie pompowania balonika.

1

@priest9999 Valverde zmieniał tylko taktykę przy braku skrzydłowych, ale kombinowaniem nazwalbym to co robi Koeman. Zmienić 2 zawodników w zespole a zmienić 6-7 zawodników i kazac im grać całkowicie inaczej to inny świat. To Koeman musiał wykombinowac skład z tak wieloma brakami od obrony po atak.
Przejęcie zespołu w kryzysie Valverde a przejęcie zespołu po bombie atomowej przez Koemana to też inna skala.

58

@priest9999 dla mnie to idiotyczne porównania - po co porównywać zawodników 1:1 jak trzeba patrzeć na zespół.
1. Valverde bazował na zgranym zespole
2. Valverde nie brał do składu 5-6 zawodników Barcelony B
3. Valverde nie musiał szkolić młodzieży
4. Valverde nie musiał ryzykować sinusoidalną formą młodych zawodników
5. Busi, Rakieta, Messi, Suarez, Umtiti, Iniesta 3 lata temu byli niewątpliwie lepsi niż dzisiaj
6. Valverde nie potrafił grać bez 9 - Koeman cały sezon bez 9 gra w zespole który grubymi latami grał z 9.
7. Valverde nie kombinował taktycznie - 1:0 i do domu po 3-4 strzałach w meczu. Koeman szuka najlepszych pozycji dla zawodników.

Różnica jest jeszcze taka - że bez względu na okoliczności praca Koemana za rok-dwa będzie zbierała owoce, a praca Valverde było trzymaniem w ryzach zespołu który się nie rozwijał.

1

@Iberatista Uśredniając różne doniesienia, ewidentnie cała trójka "łaskawie" patrzy na Barcelonę biorąc pod uwagę jakie umiejętności posiadają:
- Depay - od nowego sezonu 4 mln brutto (runda wiosenna za 0,75mln)
- Garcia - od nowego sezonu 6 mln brutto
- Wijnaldum - chce od LFC 7 mln brutto, ponoć przy Barcelonie może zejść z ceny do 5,5 mln brutto przy 3-letnik kontrakcie.
Dla porównania polecam zestawić to z zawodnikami Barcelony: https://www.sportekz.com/football/barcelona-players-salaries/
To kontrakty bez dodatków od sponsorów, w funtach: Pjanic: £10.5mln, Matheus Fernandes £4mln, Carles Aleñá £4mln, Braithwaite £4mln
Tu nie trzeba cudów - wystarczy sprzedać niepotrzebnych zawodników.

1

@Pablit Wolę wierzyć że to głupi błąd i szczenięce ego Laporty niż to że działa na dwa fronty bo to oznaczałoby że nie można mu dać niczym zarządzać (byłby to inny szaleniec w odróżnieniu do Bartomeu).

0

@Pablit To logiczne, ale nie uważam że w tym oknie transferowym, 12 stycznia powinniśmy ogłaszać że nic już się nie wydarzy - nie będzie zakupów/sprzedaży bo Laporta sam nie negocjuje.
Ja wiem że Laporta to świetny gracz na rynku i ma dobre relacje z agentami, ale w tym przypadku popełnił błąd - zamiast gadać głupoty na prawo i lewo niech zajmie się pracą z ukrycia jak i tak swoich planów nie chce zdradzać.
Nie mówię który kandydat jest lepszy czy Font czy Laporta czy kto inny - ale tutaj popełnił moim zdaniem ewidentny błąd na szkodę Barcelony - nie może zachowywać się jak dzieciak z wielkim ego.

8

Ludzie przy lepszej grze Barcelony zapomnieli na chwilę o problemach finansowych klubu.
Dalej podtrzymuję to co pisałem czy 3 czy 6 miesięcy temu. W wakacje czeka nas kolejny armagedon sprzedażowy. Tym razem zawodników którzy zawodzą w tym sezonie lub tych na których stać nas nie będzie.
Jedyni zawodnicy którzy przyjdą w lecie to darmowi zawodnicy - możliwe że Garcia, Wijnaldum i Depay a to i tak absolutne maksimum (proszę nie wierzyć w bajki typu Haaland czy szukanie perspektywycznej "9" do 40 milionów).
Odnośnie odejść ja obstawiam minimum 6-7 nazwisk - Matheus Fernandes, Braithwaite, Alenia, Firpo, Pjanic, Busi (jeśli przyjdzie Wijnaldum, bo nie stać nas na takiego zawodnika na ławce), ktoś z pary Cou/Grizi, ktoś z pary Umtiti-Lenglet (jeśli zostaje Pique i przychodzi Garcia, dużo zależy czy Dzik wkoczy na swój poziom gry), nawet Neto bym brał pod uwagę.
Mam nadzieję że finanse nie będą takie złe i że klub nie będzie zmuszony do sprzedaży zawodników np za 200-250mln euro, bo to byłby prawdziwy dramat, chociaż patrząc na spadki w przychodach oraz zwiększone wydatki wynikające z pensji zawodników od nowego sezonu budzą olbrzymi niepokój, szczególnie że niektórych zawodników nie da się sprzedać dobrze bez względu na klasę negocjatorów z naszej strony (np Cou, czy Pjanic).
Martwi mnie jeszcze jedno - audyt zapowiadany przez Laportę - jeśli się okarze że "liczby inwestorskie" są fejkowe, klub straci wiarygodność na rynku reklamowo-marketingowym, a takie firmy jak Rakuten, Beko czy Nike niekoniecznie w dobie covid odpuszczą sobie roszczenia finansowe itp.. Ostatnio wspominał już że audyt będzie dla niego i nie będzie wyciągał konsekwencji z jego tytułu, zatem zgłupieć już można - albo ma kreta blisko finansów Barcelony, albo dobrzy ludzie poinformowali go że błędem by było granie kartą audytu w trakcie kampanii.

0

Dobrze że chociaż oferty są, okno jest długie może zostaną jeszcze poprawione.
Bez względu na okoliczności, kto wygra wybory itd to przydałoby się kogoś sprzedać, a nie tylko wypożyczać w nieskończoność lub oddawać za półdarmo.

2

@ferdas_rawa z przekazów medialnych Koeman, Planes, "góra" czy zawodnicy wiedzą wszystko w zakresie potrzeb sportowych zespołu - zakładam że zawodnicy o których była mowa w mediach dalej są na szczycie listy potrzeb trenera, a Planes jak nigdy wcześniej dogaduje dobrze się z Koemanem.

Dla dobra Barcelony wszyscy kandydaci na prezydenta chociażby poufnie powinni się dowiedzieć o potrzebach Koemana - aby wiedzieli gdzie jesteśmy i chociażby mieli czas aby ustosunkować się do tych pomysłów. Wychodzenie przed szereg Laporty interpretuję jako błąd, bo do kiedy rynek transferowy jest otwarty - każdego dnia może się coś wydarzyć.

Czytając prawie każdą piłkarską biografię można doszukać się zwrotów akcji, sytuacji które są niewyobrażalne w ciągu jednego dnia okna transferowego, a takie zachowanie to wywieszenie białej flagi.

Widać że KZ chce normalnie pracować, niech wygrany prezydent ma chociaż na stole jakieś opcje do wyboru na ostatnie godziny okna transferowego. Może machnąć ręką i stwierdzić że oferta mu się nie podoba i tyle, ale niech ma jakieś możliwości.
PS: Marca właśnie podaje że są oferty np: na Firpo - nie są zadowalające ale są - do końca okna transferowego może pojawić się lepsza oferta i nie sprzedamy go przez personalne utarczki Laporty z KZ? Słabe to, bo nie ma piłkarza ważniejszego niż Barcelona i nie powinno być prezydenta ważniejszego niż Barcelona.

1

@swer2251 Z jednej strony tak, ale przez takie zachowanie daje też sygnał że jeśli wygra wybory to tej zimy absolutnie przy transferach się nic nie wydarzy.
Praca KZ w tym zakresie nie ma wpływu na to czy wybory odbędą się 24 stycznia czy później. Patrzę na to z perspektywy że od 24 stycznia do maksymalnie 10 dni nowy prezes "usiądzie na fotelu" - niech to będzie nawet 29, 30 czy 31 stycznia - nic sam nie zrobi, okienko zostanie totalnie zmarnowane. Uważam że dla dobra Barcelony kanydaci powinni zachować powściągliwość i zdecydować chociażby o podstawowych kwestiach.
Podam przykłady z dzisiaj:
- Florian Wirtz - mówi że jego marzeniem jest gra dla Barcelony - klub chociaż w minimalnym stopniu mógłby nawiazać z nim kontakty aby zobaczyć co da się zrobić w przyszłości np w 2022 czy 2023 roku.
- PSG chce kupić Emersona - można by było zawrzeć chociażby jakieś wstępne porozumienie na sprzedaż zawodnika zanim się rozmyślą.
- Braithwaite ma również oferty na stole z PL, te same 3 zespoły co latem go chcą. Z jednej strony zawodnik mówi że zostanie na przyszły sezon, ale nie wiemy czy to nie gra na podbicie ewentualnej pensji zawodnika w nowym klubie.
Do klubu może spłynąć w każdej chwili jakaś oferta za zawodnika który może być dla nas zbędny, a pieniądze z jego sprzedaży mogą być błogosławieństwem, dlatego uważam że uzgodnienie jednej linii chociażby w przekazie medialnym odnośnie okienka transferowego by się przydało. Byłem wcześniej zwolennikiem Laporty, aktualnie jestem niezdecydowany. Wg mnie dyskredytując pracę KZ nie robi na złość ludziom Bartomeu, a klubowi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?