2

Co się dzieje!!! Było "fake taxi", był "fake friday" a dzisiaj jest "fake press review" !
AM i RM odpadają z dużo niżej notowanymi zespołami - szok - thanks fcbarca.com for pimp my Thursday :)

0

Nicolo Barella - nieźle się uśmiałem - 18-letni Camavinga ma kontrakt do czerwca 2022, a w dodatku zjada, przeżuwa i #### makaroniarza.
Jeśli mamy zastąpić Busiego to krótkofalowo crackiem Wijnaldumem, a długofalowo crackiem w swojej kategorii wiekowej - Camavingą.
Moriba to bardziej profil Frankiego, lub kogoś pomiędzy Frankiem/Busim.

2

hehehe ale fantazja ze składami w komentarzach kibiców ostro poniosła.
Nie mam zielonego pojęcia jakim kluczem kierowali się to piszący ale bardziej mi to przypomina listę pobożnych życzeń.
Przykładowo jak widzę propozycję ataku Trincao, Braithwaite, Konrad to przypomina mi się dlaczego jestem przeciwnikiem jakichkolwiek dopalaczy:) Zagubiony ogólnie Trincao, zagubiony taktycznie Konrad i łączący naszych dzieciaczków niedokładny w przyjęciu Braithwaite. Sorry, ale nawet 10-letni Maciuś między Trincao, a Konradem wstawiłby Grieziego aby zmusić młodzież do gry kombinacyjnej. Bez zawodnika "ogarniającego" to nie ma sensu i dotyczy to wszystkich formacji.

3

Cytując Dzień Świra "Dżizus k##wa ja###dole" - wielkie brawa dla przedsiębiorczej Pani - płakać się chce jak pisiory niszczą ten kraj -


0

@jeyx77x oby oby bo klubów nim zainteresowanych jest kilka:)

0

@BarcaInfo temat jest bardziej poważny niż może nam się wydawać - wg wielu plotek Real Madryt chce w zimie wykupić Depaya (co jest na rękę prezesowi Lyonu) - po wypożyczeniu Jovicia na liście życzeń Zidana nr 1 zajmuje Depay.
Dużo w prasie pisze się też o Wijnaldumie że zdecydował się na Barcelonę i w lecie może przyjść za darmo - temat zaklepania następcy Busiego też mógł być poruszany.

5

Fajny wywiad, mnie cieszą najważniejsze jego części bo pokazuje że ostro idziemy w szkolenie młodzieży:
1) "dać szansę piłkarzom, co do których wierzymy, że mogą być przyszłością klubu" - bardzo celna uwaga odnośnie meczu CdR - oby wiara Koemana w młodzież przyniosła efekty w tym meczu. Słowo wiara jest kluczowe, gdyż w przypadku takich zawodników jak Moriba, Konrad, Trincao czy Collado mam wrażenie że wręcz ślepo w nich wierzy. Dla zawodników to dobrze bo zdejmuje z nich presję.
2) Żeby ogrywać duet de Jong - Pedri musi grać Busi, a w tym przypadku Pjanic jest niepotrzebny.
3) Trincão - "jest graczem, na którego bardzo liczymy w kontekście przyszłości", w mojej opinii to zagubiony chłopak z Bragi, który od małego grał całkowicie w inny sposób. Musi pokazywać jakiś talent na treningach - w odróżnieniu od takich zawodników jak Cou - on jeszcze ma czas aby odpalić, a wieszanie na nim psów bo Bartomeu zapłacił za niego niewiadomo jakie pieniądze nie ma sensu. Taka historia mi się przypomniała o innym holenderskim trenerze - Louisie van Gaalu, który wyzywany był od idiotów prawie 20 lat temu, gdy stawiał na młodego Iniestę. Sam zawodnik w swojej biografii wspomina że żaden trener nie miał takich jaj, aby stawiać na młodych zawodników i gdy Louisa zwolniono, żył z piętnem odpowiedzialności. Trincão jest młody, nie wiemy co pokaże w przyszłym sezonie czy za 2 lata - granie w Bradze, a granie w Barcelonie to dwa światy - ale nie będę winił 20-latka za słabą grę, jak 30-letni Pjanic ma problemy z ustawianiem się na boisku.
4) Collado - "to zawodnik przyszłościowy", "...ma umiejętności, aby awansować do pierwszego zespołu. Przez jakiś czas był poza grą przez różne kontuzje, zanotował teraz kilka występów z rzędu i jego sytuacja się poprawiła"

1

Ostatnio Font punktował w miarę mądrymi wypowiedziami, teraz znowu łapie minusy.
Jak dalej tak będzie spuszczał się przy Xavim to można to traktować jak rozwijanie czerwonego dywanu Laporcie.
Może skończmy żyć marzeniami i zacznijmy patrzeć realnie - tak jak z Messi nie będzie dobrym dyrektorem finansowym tak Xabi (przynajmniej teraz) nie będzie dobrym trenerem Barcelony. Wg mnie to nie czasy na stawianie na takie wynalazki - co legitymizuje Xaviego aby mógł być trenerem - doświadczenie w pracy na ławce w jakiejś bananowej republice gdzie ludzie podcierają się kamieniami? Biorąc pod uwagę CV powinien trenować Barcelonę B.
PS: Font może być jeszce większym dziadem przy transferach niż Bartomeu: "Cena nie jest wygórowana, do tego zawodnik nie ma dużych wymagań finansowych" - sorry ale jeśli ktoś będzie tak podchodził do transferów to aż strach się bać negocjacji w wykonaniu takiego mózgu...

6

@masik86 proszę Cię...
1) Barcelona z obiektywnych przyczyn nie mogła go brać pod uwagę bo naplula by sobie w twarz.
2) Skład też miał mega mocny - swój prime wiekowy miała połowa składu
3) MP zdobywał średnio 1,84 punktu na mecz :) RK ma więcej w Barcelonie jeśli chcesz porównywać.
4) u MP nigdy do zespołu nie przyszliby zawodnicy lub dostali szansę gry zawodnicy pokroju Puiga, Pedriego, Desta - to trener który bez względu na pozycję na boisku preferuje atletów.
5) Barcelony nie stać na trenera który co sezon potrzebuje kupić 3-4 obroców + środkowego pomocnika - polecam zobaczyć historie transferów tego trenera i składy którymi grał:) Koeman nie jest idealny ale biorąc pod uwagę co robi bez transferów i z jaką ilością młodzieży to MP mógłby mu buty czyścić.

2

niech już Roberto wraca bo Mingueza też potrzebuje odpocząć:)

6

Taki news należy rozpatrzyć na 2 sposoby:
1) Cadena SER to radio wyjątkowo szkalujące za pieniądze Barcelonę - np. usprawiedliwiali odejście Suareza, jechali po Messim, wymyślali fikcyjne historie zniechęcające do zakupu piłkarzy (historia Haalanda) itd. Niby katalońskie media, ale nieźle zarobaczywione.
2) Jeśli nawet Grizi by coś takiego powiedział to dobrze powiedział, a każdy normalny zawodnik zespołu mógłby poprzeć te słowa.

0

Ja czekam na medialną konkluzję tej historii - bo po co teraz wyciągane są takie rzeczy?

5

@Witam Stanowski!!!!
Stanoski!
Stanofski!!

12

Oto nowe podejście do tematu Erica Garcii. Mundo Deportivo trzęsie się bo myślą że ktoś podkupi Barcelonie młodego obrońca... Pomijam fakt że w mediach z UK przewijało się że zawodnik nie będzie rozpatrywał innych opcji, jego marzeniem jest powrót do domu.
Co mówi Laporta? "My position has not changed, the manager has told us that there is no money either for a transfer or to pay the agent," Laporta added. "If he wants to come and Barcelona wants to sign him, let's wait until the end of the season."
Dobre podejście - kim byłby EG jeśli by się rozmyślił i nie chciał przyjść do Barcelony? Barcelona potrzebuje żołnierzy - żołnierze też muszą potrafić czekać:)

0

Klikbajty rządzą - oprócz kwestii sportowych to marketingowo ta operacja nie ma najmniejszego sensu - to tylko ploteczki i nic więcej.
W wielkiej piłce największe znaczenie ma marketing gwiazd i kontrakty które generują - PSG na rynek francuski ma Mbappe, na rynek światowy ma Neymara - Messi nie jest im potrzebny. To nie Barcelona że bez Messiego numerem dwa na rynku reklamy może być Griezmann, a nasze perełki jak Pedri/Ansu przed 25 rokiem życia co najwyżej mogą wskoczyć na rynek lokalny bo bez wygranych trofeów międzynarodowych typu LM, MŚ czy indywidualnych jak ZP będzie delikatnie mówiąc ciężko.
Mało który klub może stać na 2 supergwiazdy, a 3 to szaleństwo pokroju polityki transferowej Bartomeu.

1

@Messisinio Przez lata też tak uważałem, lecz ostatnie mecze przed kontuzją pokazują że to nie prawda. Roberto wskoczył na najwyższy poziom gry od kiedy pojawił się w pierwszym zespole Barcelony - był bardzo solidny i piekielnie skuteczny - Koeman wyciągnął z niego najlepsze cechy i wierzę że jak wróci będzie podobnie.

4

Z jakiegoś powodu teraz są te rzeczy wyciągane - czekamy na więcej powrotów do przeszłości - jutro kto był w jakim obozie.
PS: Plus dla Pique i Busiego za tą sytuację.

8

Dziwi mnie pisanie głupot pod tytułem "sprzedać Roberto" - taki zawodnik to skarb, ma 28 lat i jeśli wróci do formy sprzed kontuzji to będzie jednym z najlepszych zawodników w drużynie.
Emerson pójdzie latem na sprzedaż czy to się komuś podoba czy nie - jeśli ktoś za niego zapłaci jakieś przyzwoite pieniadze to Laporta/Font sami powinni go spakować do samolotu i adios. Barcelona ma takie długi że nie będzie bawiła się z zawodnikiem w przymiarki jeśli jest totalnym taktycznym nieogarem.
Dest ma 20 lat, Roberto 28 - wiek idealny dla jednego i drugiego - no chyba że chcemy bawić się przez najbliższe 4-5 sezonów w ogrywanie dzieciaków, a potem dopiero grać o jakieś cele sportowe.

0

@Zykrol 9 zmian jest nierealne - przykładowo przy założeniu że od pierwszych minut zagra Konrad czy Moriba musimy liczyć po 15 głupich strat na łebka:) wogół nich też muszą być zawodnicy którzy będą korygowali błędy.
Trzecia liga hiszpańska to nie trzecia liga w Polsce - potrafią grać składnie i z głową. W jakimś stopniu mecz z Cornellą też będzie brutalny bo dosyć mocno zweryfikuje zawodników na tle piłkarzy z 3 ligi. Pokaże także jak wiele debiutantom brakuje do pierwszego zespołu. Bardzo ciekaw jestem jak będzie to wyglądało.

3

@foczkyyyhg wypowiedź Laporty mocno wskazuje że Koeman swojego etapu jeszcze nie skończył. Dla młodzieży to dobra wiadomość, wszyscy zawodnicy z Messim na czele go szanują. Warto dodać że Koeman pracuje wieloplaszczyznowo, ja jestem z jego pracy zadowolony bo robi dużo dobrego.

9

Odwołanie nie ma sensu bo to najniższy wymiar kary, jedynie psychologiczne znaczenie ma, zatem nie dziwi.

13

To było bardziej niż pewne że tak się stanie.
Obstawiam Moriba za Busiego, Puig za Pedriego, Konrad za Dembele czy Pjanić za Frankiego.
Zmian będzie wiele, zakładam 5-6 rezerwowych zawodników.

9

Czego by nie powiedzieć Setien, Sarabia i reszta ekipy weszli na tonący statek o nazwie Barcelona i zostali wyrzuceni za burtę. Grzech największy to brak twardej ręki oraz brak testowania młodzieży jak Liga poszła się kochać.

0

@Totti94 obstawiam Garcia, Wijnaldum, Depay to absolutne max, nie wiemy nawet czy na ich pensje będzie. W wyborach każdym może mówić co chce, ale Laporta chyba wie już więcej i zmienił podejście. To Koeman i Messi będą wabikami aby młodzież została w klubie. Po ostatnich wypowiedziach kandydatów widać że zmienili podejście, już nie mówią o sukcesach teraz tylko kiedyś.

2

Chwila chwila, chłopak nie przeszedł testów medycznych... to po pierwsze.
Po drugie - nie stać nas na jego usługi - temat jest zamknięty.

2

Nie dziwię się że Laporta nie godzi się na jakiekolwiek transfery - żadnych negocjacji z zespołami z Mediolanu - pewnie chcą za darmo bo wysokie kontrakty mają - już widziałem Tweety z kwotami od 1-5 mln zatem mówię do widzenia makaroniarzom.

0

@Totti94 De Ligt, Haaland - serio? Ogarnij się - w lecie albo darmowe przyjścia albo za grosze. Wielu zawodników odejdzie latem, ale pieniądze pójdą na spłatę długów, spłatę zaległych podatków, spłatę bieżących podatków, spłatę zaległych pensji zawodników, spłatę bieżących pensji zawodników, czy spłatę odszkodowań (Rakuten, Nike itd jeśli Messi miałby odejść po sezonie). W zależności od tego jak słabe są finanse klubu wg różnych doniesień Barcelona powinna sprzedać zawodników za 150mln euro, a nawet 250mln euro żeby być na zero, a gdzie ty piszesz o takich transferach.
Bez względu na to czy przyjdzie Laporta czy Font - w pierwszej kolejności będzie sprzedaż zawodników oraz namówienie Messiego aby został w klubie bo dziura w kontraktach sponsorsko-reklamowych będzie powodowała że Barcelona będzie potrzebowała jeszcze większego kapitału ze sprzedaży zawodników, a to może wiązać się z naszymi młodymi perłami.

0

Brak doświadczenia też robi swoje - fajnie że mamy Desta, Araujo, Minguezę - ale to dzieciaki. Nie mówmy też że 25-letni Lenglet to jakiś weteran, Umtiti też w wieku 25-lat skończył grać i dochodzi do siebie od 3 lat - biorąc pod uwagę ten aspekt to ich prime wiekowy nawet jeszce nie przyszedł.
Pique i Roberto kontuzjowani.
Alba - może gdyby miał zmiennika to w obronie też lepiej by się sprawdzał.
Wg mnie obrona ma przyszłość - potrzebuje zdrowia, odpoczynku, zgrania i DOŚWIADCZENIA.
Wg mnie powinniśmy skończyć pieprzyć głupoty o wygrywaniu trofeów tylko bardziej skupić się na tym kiedy przyjdzie czas że zawodnicy wejdą na odpowiedni poziom sportowy - w tym seznie dzięki Koemanowi robią kroki milowe, ale dalej jest wiele do poprawy i nauki.

3

Wg słów Laporty najlepszą informacją dla młodzieży jest to że Koeman zostaje. Przynajmniej dalej będzie zdobywać doświadczenie.
Odnośnie Messiego - polecam przypomnieć sobie komentarz Laporty dotyczący kwot kontraktów które generuje zawodnik. Nie stać nas na jego odejscie w tym sezonie, klub nawet żadnych starań nie czyni aby skapitalizować odejście legendy, nie mamy nawet gwiazdy medialnej która w 20% uzupełni kontrakty po Messim, nie mamy także gwiazdy na rynku azjatyckim po Messim (Messi=Barcelona dla kibiców).
Polecam patrzeć na aspekt sportowy i finansowy - Messi musi zostać aby utrzymać w kadrze takich zawodników jak Pedri czy Fati - w innym wypadku ich agenci nie będą mieli skrupułów jak ostatniego lata. Jego ewentualne odejście/pozostanie ma większy wpływ na strukturę personalną zespołu niż mogłoby się wydawać. Nawet jeden sezon dłużej robi olbrzymią różnicę.

0

@333tricampeones333 szkoda że wiele czasu był kontuzjowany i piłkarsko zaczynał wszystko od nowa - na szansę trzeba zasłużyć i mieć zdrowie - żadnej z tych przesłanek nie spełnił.
Oglądam mecze Barcelony B - poczytaj też opinie innych co oglądają - zadebiutuje w CdR ale to bardziej preferencja Koemana niż wybór ze względu na jakość piłkarską bo w zespole rezerw inni zawodnicy robią lepsze wrażenie. Coś w nim zobaczył, ale nie ma co dmuchać balonika bo nie wiemy czy np za 4-5 dalej będzie się tak dobrze rozwijał jak w ciągu ostatniego miesiąca.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?