JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Yoshi94 hahaha dobrze się stało - teraz artykuł spokojnie można przeczytać i poziom merytoryczny komentarzy pod nim będzie nieco na wyższym poziomie. Nie ma co się oszukiwać - opinie chorągiewek, sebusiów, januszy sukcesu itp ludzi zazwyczaj nic nie wnoszą do dyskusji, zatem z przyjemnością będzie można czytać komentarze osób które są kibicami Barcelony a nie tylko wyniku Barcelony. Dobrze zobaczyć kto kim jest lub kim był.
6
Eh... dzisiejszy przegląd prasy mnie jakoś dołuje... PSG wkurza jak zawsze, Real dokonuje wzmocnienia bardzo dobrym i doświadczonym zawodnikiem.
5
Można interpretować pewne kwestie na różne sposoby ale nie oszukujmy się, Superpuchar to brutalne otrzęsiny. Ludzie szybko zapominają gdzie jesteśmy, ludzie szybko zapominają kim gramy oraz ludzie mocno wierzą a nie myślą co to za sezon:
1) w lecie zdecydowano że będzie to sezon przejściowy (bez żadnych trofeów), Koeman chciał obrońcy, pomocnika i napastnika - nie dostał nikogo, a sportowo zespół mimo wszystko został osłabiony.
2) 18, 19, 20 i 21-latkami nikt jeszcze La Ligi czy LM nie wygrał - fajnie że Koeman ekstremalnie mocno posiłkuje się rezerwami - ale kibice powinni mieć też świadomość że nie jest to studnia bez dna, jakby byli tacy dobrzy to lali by wszystkich w 3 lidze, a kibice chcą kolejnych od Konrada, Moriby czy Collado, którzy jeszcze nie nauczyli się wykorzystywać swojego talentu na tle zawodników 3 ligi...
3) mamy super-talenty jak Pedri, Dembele, Araujo, Mingueza, Dest itd - ale przez swój wiek pewnego pułapu nie przeskoczą - każdy może zagrać super mecz po którym wg kibicow jest królem i będzie mógł grać tylko lepiej... realia są takie że każdy mecz z silniejszym rywalem był średni, słaby albo bardzo słaby.
4) W drugiej części sezonu może zespół będzie bardziej zgrany, ale dalej zawodnicy nie posiadają doświadczenia. Wiele wskazuje że każdy mecz z silniejszym rywalem będzie bardzo ciężki, uzależniony od formy dnia.
5) Mamy sporo kontuzji, zawodnicy są przemęczeni, a nawet doświadczeni zawodnicy dają ciała w tym sezonie.
6) Wiara kibiców (także moja) w młodzież jest większa niż realia na to wskazują - jak sobie pomyślę że jeszcze pół roku temu Mingueza był objeżdżany jak dziecko przez zawodników 3 ligi itd, to sobie myślę że nie można miec do nikogo z zespołu pretensji że nie wygrali Superpucharu. Nasza gra jest proporcjonalna do potencjału jaki posiadamy. Ci sami zawodnicy za 2-3 lata mogą być dużo lepsi, ale jak czytałem opinie niektórych użytkowników że szkoda że w finale nie było Realu Madryt - to jedno jest pewne - nie byłoby dogrywki bo mecz byśmy przerżnęli w 90 minut - swoim doświadczeniem by nas przygnietli.
Paradoksalnie uważam że z PSG mamy szansę wygrać bo też posiada wielu młodych zawodników i gra sinusoidalnie - ale w lidze z RM czy AM meczu nie wygramy w tym sezonie.
1
Dziwne by było jakby miał do kogokolwiek pretensje jak był bardzo słaby.
Oby udało się go dobrze spieniężyć po sezonie.
2
@Fabik87 zarówno Aouar jak i Depay mówili że ich marzeniem jest Barcelona.
3
Komentarz usunięty
1
@Arkon trudno powiedzieć - biorąc pod uwagę jego karierę w LFC to średnio byśmy wyszli bo głównie się leczy. Trincao może jeszcze odpali - wykluczyć nie można. Zaraz mecz oby po zwycięstwo!!!! do boju!
0
@Gaz wypluj 3 razy - tfu tfu tfu, akysz ty proroku jeden:) a tak na poważnie - Mingueza na Osasunę/Cadiz/Levante a nie finał Superpucharu. Niedługo może przegoni Lengleta, ale ma jeszcze czas:)
0
@4Fabregas4
proszę cię... poczytaj trochę artykułów, bardzo złe wnioski wyciągasz -
ad1. głupota - nie mógł zablokować, nie miał na to wpływu
ad2. głupota - nie było tematu sprzedaży Cou bo klub straciłby księgowo minimum 60mln euro - poczytaj sobie o amortyzacji zawodników.
ad3. głupota - Koeman od przyjścia nie planował nic związanego z Suarezem - od początku było wiadomo że jest na sprzedaż i decyzja została podjęta przed jego przyjściem. Jedyną rzeczą jaką Koeman mógł prosić to sprowadzenie "9" której nie dostał.
Podsumowując wymyślasz - znajdź chociaż jedną opinię liczącej się osoby która może to potwierdzić od lata do dzisiaj - nie ma takiej bo nie istaniały takie sytuacje. Koeman nie miał nic do powiedzenia przy sprzedaży Suareza, a temat Cou nie istniał bo klub nie znalazłby klubu który wyłoży kwotę która pokryje amortyzację, a co dopiero da jakiś zysk. Barcelony nie było stać na to by sprzedać Cou, zatem to o czym piszesz jest masakrycznie wyssane z palca.
0
@Arkon ale SPD to nie pozycja dla dzieciaków, de Jong swój prime będzie miał za 2 lata, Moriba za 5-6 lat, jako kibic chce jednego sezonu przejściowego i żeby młodzież się odgrywała. Ogladam wszystkie mecze Barcelony B ale nie oszukujmy się zawodnikami objezdzanymi przez 3ligowcow laligi i LM się nie wygrywa. Potrzeba doświadczenia i młodości. Mało ci młodzieży, dojdzie po sezonie jeszcze 3 młodych i 3 doświadczonych po letniej wyprzedaży, ale bądźmy realistami - Barcelona jest zbyt wielka aby wywieszac białą flagę drugi sezon.
3
Gramy o zwycięstwo! Brawo - bez żadnych wynalazków na SO typu Mingueza - dzisiaj trzeba wygrać - skład optymalny!
0
@Arkon wiesz... niektóre zespoły z europejskiego topu lubią posiadanie piłki, do tego są potrzebni tacy zawodnicy, którzy oprócz "biegania" potrafią też zamykać wolne przestrzenie czy świetnie czytać grę, przewidywać pewne zdarzenia boiskowe i wygaszać jest zanim powstaną. Gini w reprezentacji jest kreatywny, w Liverpoolu jest zawodnikiem od czarnej roboty - to uniwersalny zawodnik.
@Janiama - mowa o darmowym przyjściu po sezonie. Nie mamy następcy Busiego - w dzisiejszych czasach nie znajdzie się lepszy i tak tani wliczając nawet jego pensję. Przy założeniu że tylko ten sezon jest przejściowy to potrzeba nam zawodników którzy wnoszą pewien poziom jakości...
1
@Kow_aLL to chyba oczywiste że to marionetka medialna. Na logikę po co Rosji by było go truć? Medialny rozgłos przecież jej nie służy, to tylko polityka, polityka i jeszcze raz polityka - nie wiem po co Polskie media to tak przeżywają - na zachodzie nawet nie jest to temat 10-rzędny:)
0
@4Fabregas4 przestań pisać głupoty bo aż przykro się czyta ten bełkot.
1) Suarez obwinia za odejście Bartomeu
2) Koeman na konferencji prasowej potwierdził że decyzja o sprzedaży Suareza została podjęta zanim trafił na Camp Nou
3) Z doniesień prasowych wiemy także że Koeman zwrócił się do Bartomeu że jeśli musi sprzedać Suareza to chce na 9 - Depaya.
W temacie Cou też piszesz głupoty - nie było żadnej oferty za Cou, zawodnik został zamotyzowany tylko w 40% w lecie - nie było żadnego tematu sprzedaży. Koeman powiedział medialnie że na niego liczy bo chciał go podbudować aby nabrał pewności że Barcelona czeka na niego z otwartymi rękoma.
Zamiast pisać opowieści z krypty polecam posiłkować się chociaż wiedzą z niniejszego portalu bo to już kolejny wpis gdzie piszesz takie głupoty że oczy krwawią - fragment historii która jest prawdą + twoje dopowiedzienie.
@gaucho104 - zgadza się Koeman miał obiecanego Depaya, ale Bartomeu go zostawił na lodzie po Puig-gate:) wszystkie transfery które były w fazie negocjacji poszły się kochać
1
Pozostaje się zgodzić z Rivaldo, jednak w tyle głowy chodzi mi taka myśle, że jego wypowiedzi najczęściej są dostosowane do wyników/gry zespołu. No nieomylny kurde:)
1
Z punktu widzenia pierwszego zespołu Ci którzy w niedalekiej przyszłości będą mieli szansę zaistnieć pokazali się z dobrej strony. Wynik to tylko liczby, cieszy że wracają Ci ważni do pełni sprawności lub podtrzymują dobrą dyspozycję.
1
Jest finał i musi być ciężko aby zespół docenił to co wygrywa. Oby presja nie zgadza młodzieży i będzie ok.
2
Hehe każda zagrywka jest dobra jeśli przynosi skutek.
0
Prasa lubi podniecać się wszystkim, Asensio jest najlepszym przykładem:)
Poza tym orientuje się ktoś jakie pieniadze może zgarnąć Barcelona jeśli udało by się wygrać Superpuchar Hiszpanii?
1
Morale baskijskiego zespołu także będą wysokie przed finałem, Messi musi zagrać bo oprócz walki fizycznej przyda się trochę magii - m.in. magii Pedri-Messi :) Jedziemy z nimi!!!
3
Graj Business jak ostatnio a o wynik będę spokojny. Fajny wywiad, oby słowa zamieniły się w czyny.
0
@Yoshi94 Musimy rozgraniczyć marzenia o składzie a realne podejście do doniesień na temat finansów klubu.
Ja tylko marzę o tym abyśmy latem nie musieli sprzedawać zawodników rozwojowych lub tych na których najlepiej zarobimy.
Wg wielu ekspertów pomijając dochody z innych źródeł będziemy musieli sprzedać zawodników za 200-250mln euro, bez odroczonych płatności - potrzebna będzie żywa gotówka w kasie. Ja rozumiem że można sprzedać z zyskiem takich zawodników jak Firpo, Alenie czy Braithwaite'a ale gdzie tu do takich kwot.
Zaraz jakiś sebuś napisze mi że można sprzedać Cou/Griezziego/Dembele/Umtitiego itd - to nie są zawodnicy na których da się zarobić przy sprzedaży. Umtiti kosmiczna pensja - odpada.
Przykładowo Cou - poczytaj sobie o amortyzacjach - sprzedając go za 40mln euro w lecie pozostają nieskończone 2 lata amortyzacji zawodnika. Amortyzuje się za kwotę zakupu w proporcji do długości kontraktu, czyli rezygnacja z zysku amortyzacyjnego sprawia że w kasie przy jego sprzedaży za 40mln euto zostaje... 0 euro:)
Pare osób dobrze wytłumaczyło mi pewne niuanse w rozliczeniach podatkowych piłkarzy - uważam że 6-7 piłkarzy w 100% sprzedamy, chciałbym jednak aby sprzedawali tych niepotrzebnych - podsumowując mogę założyć się o każde pieniądze że szansa na kupno Haalanda wynosi 0%. W klubie nie ma pieniędzy na nic, wszyscy co są bliżej tego syfu który zostawił Bartomeu łapią sie za głowę, Laporta pewnie też ma swoich szpiegów i widzi jak bardzo jest źle...
0
Hahaha cały świat się cieszy:)
2
@tomasz.s94 zgadzam się odnośnie EG, GW i MD, ale z tym Haalandem to pojechałeś ostro - nawet babcia klozetowa na Camp Nou wie że nikt taki nie przyjdzie:). Jedyne transfery latem to będą transfery darmowe lub za grosze. Latem czeka nas większa wyprzedaż niż poprzedniego lata, ale nie ze względu na zakupy a utrzymanie finansów klubu, które są delikatnie mówiąc katastrowalne.
0
Nie Panie Rousaud - gdybyś przez lata z Bartomeu nie głaskał się po jajkach to byś zebrał potrzebną nadwyżkę podpisów...
1
Prawda jest taka że część kibiców to chorągiewy - jeden błąd sprzedać - taka logika przeciętnego sebixa:) Pamiętam niektóre nicki użytkowników które dzisiaj wychwalają Ter Stegena od najlepszych golkiperów na świecie, a wtedy wieszali na nim psy... Tylko ludzie którzy nic nie robią nie popełniają błędów.
10
Co tu dużo mówić - właściwy człowiek na właściwym stanowisku. Oby w niedzielę wzbogacił Barcelonę o kolejne trofeum.
25
Zamiast szukać dziur w całym na filmiku ja bym zwrócił bardziej uwagę na to że po zachowaniu - Koeman nie ma żadnego problemu z Puigiem. Wg mnie plotki się potwierdzają - Koeman, Planes i Puig się dogadali/pogodzili i wszystko jest ok.
Odnośnie spojrzenia Koemana to bardziej bym mógł stwierdzić że myśli - szybko w głowie przeleciał kadrę i była decyzja "ok strzelasz". Ja bym bardziej docenił zespół, gdzie zawodnicy absolutnie nie skupiają się na sobie bo są zmęczeni po dogrywce - wszyscy słuchają i są skoncentrowani - to bardzo mi się podoba.
0
@Dalhi jak się dzisisj dowiadujemy mowa o 8mln+5mln zmiennych. Za zawodnika który nie gra przez kontuzje oraz przechodzi koronawirusa. To trudny zakup bo Koeman go postawi na nogi dopiero na przełomie marca/kwietnia aby fizycznie i kondycyjnie nadawał się do gry. 2 miesiące później jest za darmo.
Kandydaci na prezydenta nie znają finansów klubu, piłkarze Barcelony B dostali zaległe 4miesieczne pensje, a tu takie szastanie pieniędzmi.
Chodzi mi o to że rozumiem i zakup i brak zakupu bo na różne sposoby można to interpretować.
10
No to jest ten idiotyzm wyznaczania pierwodnie wyborów na okienko transferowe.
Nic nie stało na przeszkodzie aby odbyły się w grudniu.
Z drugiej strony KZ jest beszczelna - nie ma takiej możliwości aby w normalnej przestrzeni firmowej kandydat na jakiekolwiek stanowisko decydował o ewentualnych zakupach. To żart - to drwina i z kandydatów i kibiców oraz klubu.
Nasi kandydaci nie znają finansów Barcelony a mają decydować o zakupach. Font to już ostro poleciał bo jeśli chciał negocjować 8mln+zmienne za zawodnika który nie gra w piłkę prawie wogóle a w dodatku aktualnie przechodzi koronawirusa z tego co się orientuję to tylko pogratulować. Oczywiście Koeman postawi go na nogi aby mógł grać, ale na przelomie marca/kwietnia... zatem realnie 8mln+zmienne za 2 miesiące gry - brawo.