JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Gaz Barcelona - Bilbao z historycznego punktu widzenia to też klasyk:) Miłego oglądania meczu:)
3
Pytanie czy my byliśmy tak dobrzy przeciwko Bilbao czy Real jest aż tak słaby.
Moje rokowania sprzed kilku dni się potwierdzają jak na ten moment - ale będzie walka w finale!
0
@AxelF zgadzam się, już nawet nie chciałem rozwijać tego tematu. Bardzo słabe zagranie.
28
Ja natomiast w odróżnieniu do większości uważam że to bardzo ważne trofeum i dla klubu, i dla zespołu i dla każdego komu bliska jest Barcelona. Być może to jedyne trofeum w tym przejściowym sezonie. Nasze dzieciaki muszą dostać nagrodę za te nieziemnskie starania i waleczność jaką pokazali od początku sezonu.
Nie oszukujmy się, Messi nawet jakby miał grać na 90% to zagra, tu chodzi o trofea i sportowe ambicje. Widać że wszyscy o tym marzą przed kolejnymi wyzwaniami w kraju i LM.
17
Jeden przydupas Bartomeu dogadał się z drugim przydupasem Bartomeu... jeszcze te lewe głosy, dramat.
2
Ja rozumiem zasady zasadami - ale biorąc pod uwagę pozytywny wydźwięk zdarzenia, jak promowana dzięki temu była we wszystkich mediach nie tylko Barcelona ale i La Liga to sobie mogli darować żółtą kartkę, szczególnie że pośrednio byli beneficjentami tej pięknej historii.
Serio nie brałem pod uwagę nawet że zostanie utrzymana, słabe to.
0
Brawo jeszcze raz dla całego zespołu!
Mecz może się nie układać, ale pokazali waleczność i zadziorność.
3
Crack totalny, a pomyśleć że ze względów ambicjonalnych rozważał opuszczenie Barcelony bo nie mógł wygrać rywalizacji z 9 lat starszym Claudio Bravo.
Co ciekawe, Luis Enrique przyznał się do błędu po czasie - przyznał wolał stawiać na Bravo ze względu na doświadczenie bo umiejętności mieli na podobnym poziomie. To znienawidzony dzisiaj Bartomeu zdecydował o sprzedaży Bravo i pozostawieniu Niemca w składzie. LE nie był zadowolony, ale męska decyzja Bartomeu okazała się strzałem w 10 - w 2016 Ter Stegen miał w ręku kilka ofert ale ich nie negocjowal, licząc że klub podejmie "słuszną" decyzję. Mówiło się że jeśli Luis Enrique i Barça nie dadzą żadnego rozwiązania, to Niemiec odejdzie.
Tak sobie przypomniałem że jeszcze kilka lat temu byłem zadowolony z Bartomeu - jak bardzo świat się zmienił, jak bardzo piłka nożna się zmieniła - niby 4 lata, ale lata świetlne.
3
Biorąc pod uwagę że są wybory prezydenckie to jeden z kandydatów bardzo mocno publicznie podkreśla ten problem podwójnych standardów (Laporta).
Dla mnie w obydwu przypadkach powinien być karny.
1
Serducha i podwórkowego grania odebrać mu nie można.
Zakładam że w finale dostanie swoje minuty bo zespół jest przemęczony, a w CdR być może zagra od początku - to jest moment który musi wykorzystać.
Percepcyjnie z pewnością zrobił pstryczek w Griziego - w końcu oboje ze sobą rywalizują - pozycja CAM:)
Powodzenia, obstawiam że Koeman-Planes-Puig są już dogadani - albo wykorzystuje szansę teraz, albo idzie na wiosnę na wypożyczenie, a latem wraca realnie do składu po olbrzymim czyszczeniu składu czy to ze względów finansowych, czy ze względów sportowych.
8
Mi się wydaje że to kwestia interpretacji słów, polecam skupić się na tych elementach wypowiedzi, które są mniej medialne np: "To był brutalny poziom fizyczny i taktyczny" - polecam zobaczyć wypowiedzi zawodników Realu Sociedad po meczu:
1) 16 grudnia mówiło się o naszym najlepszym meczu w sezonie przeciwko silnemu Realowi Sociedad - zawodnicy RS po meczu mówili że zawiedli, mówili że liczyli na więcej, a Barcelona zagrała niespodziewanie bardzo dobrze.
2) 13 styznia - zawodnicy Realu Sociedad są z siebie bardzo dumni, że udało im się nam postawić.
Z RS nigdy nam się dobrze nie grało, ja zauważam olbrzymią różnicę w podejściu innych hiszpańskich zespołów do Barcelony - znowu zaczynają się nas znowu bać.
Paradoksalnie przez ekspertów mecz uznawany jest za jeden z najbardziej fizycznych i wyniszczających meczy w tym sezonie - to pokazuje że oba zespoły bardzo chciały wygrać - i zawodnicy z obydwu zespołów nie mogą sobie niczego zarzucić bo dali z siebie wszystko co mogli.
Ja doceniam tę walkę, jeśli z taką zawziętością zagramy w finale to nawet spadek siły fizycznej nie będzie przeszkodą. Brawo dla wszystkich. Dla trenera RS także brawa bo dobrze przygotował zespół, a mówiąć "Ta porażka jest dla nas jak zwycięstwo" bardziej docenia jak wielka walka była na boisku niż chce się wybielić czy dopiec Barcelonie.
0
Po całym zespole widać zmęczenie - to piekielnie trudne dla młodych zawodników, gdy serce mówi że chcą spełniać marzenia, a fizycznie pewnego pułapu przeskoczyć się nie da.
Biorąc pod uwage pozycje na jakich grają - Alba, Dest, Araujo, de Jong czy nawet Dembele - niesamowite jak wielki wysiłek każdego meczu muszą wykonać.
Paradoksalnie my nawet nie wyobrażamy sobie jak bardzo silny musi być Messi - który przez tyle lat walczy dla Barcelony - wczorejszy mecz pokazał jak wystrzelał się z energii Dembele w pierwszej połowie - gdybyśmy mieli 2 skrzydła a Dembele miał chwile aby "podreptać" może siły by jakoś lepiej rozłożył - to też pokazuje jak bardzo chce wygrywać i walczyć o zwycięstwa dla zespołu Messi - jeszcze większy szacun dla niego.
0
Jak chodzi o wczorajszy mecz to nie ma co wchodzić w niuanse kto lepiej kopnął lub lepiej podbiegł do piłki - przemęczony zespół z młodzieżą w składzie wygrał kolejny z rzędu mecz z siłowo grającym przeciwnikiem.
Brawa dla wszystkich, brawa dla Ter Stegena, miejmy nadzieję że po finale najważniejsi zawodnicy będą mieli możliwość odpocząć chociaż kilka dni.
0
@Greenalley No i widzisz o tym piszę... nie napisałem że zagrał źle, ani nie porównywałem go z innymi zawodnikami. Odniosłem się pod artykułem dotyczącym konferencji prasowej do słów Koemana. W temacie artykułu pochwaliłem trenera, odniosłem się do słów o Dembele i Puigu - czy poruszyłem temat "ludzie ewidentnie lubią wszystko nadinterpretowywać" - bo jak czytam w różnych miejscach komentarze że Puig to MVP meczu, że Puig do najlepszych w zespole, że Puig powinien być bardziej doceniony na konferencji przez Koemana to dla mnie jest to przesada... Osobiście uważam że trzeba go pochwalić tak jak cały zespół za walkę, ale nie przeinaczajmy rzeczywistości - to że golym okiem widać że zjada Trincao na śniadanie, czy gołym okiem widać że jak wchodzi na boisko zespół otrzymuje tabletkę "coś się będzie działo" - dla mnie jest oczywiste - ale nie napiszę że swoją grą sprawił że gra zespołu się zmieniła lub wykreował jakieś niezłe akcje a przed jego wejściem tego nie było. Zagrał dobrze/poprawnie tak samo jak cały zespół, przy tak małej ilości minut gry można być z niego bardzo zadowolonym, ale nie można doszukiwać się w jego dzisiejszej grze niewiadomo czego.
@FDJ No właśnie ja nie wymagam cudów, doceniam co robi na boisku ale powinniśmy doceniać grę wszystkich piłkarzy sprawiedliwie - częściowo moja odpowiedź jest w powyższym akapicie.
Mnie nie interesuje co ludzie wolą, oceniam to co widzę na boisku - mam chwalić Puiga za to że zagrał czy za to co zrobił na boisku?
Trzeba docenić grę Puiga jako element gry zespołu, za mecz z Realem Sociedad nic więcej. Przykładowo w poprzednim meczu gra w wykonaniu Puiga była godna pochwalenia, bardziej niż dzisiaj - ja nie mam problemu z chwaleniem Puiga, ale nie powinniśmy robić tego na start za to że wszedł na murawę. To oczywiste że ma talent i wiele może nam dać, ale bądźmy uczciwi - bardzo krzywdzące by było wobec innych piłkarzy aby w jednym szeregu postawić go za dzisiejszy mecz przy Araujo, Dembele czy de Jongu - a po komentarzach niektórych użytkowników można by było tak wnioskować.
1
@Coutinho007 ja bym powiedział że Koeman wie że nic z Pjanica nie będzie - zagrał tylko i wyłącznie dlatego że Busi jest potrzebny na finał, bo wie że jeśli Busi byłby po 120min dzisiaj to w finale by było po ptakach bo zajechany Busi oznacza mecz z Valencia w jego wykonaniu. Jedyną opcją na finał w pomocy jest przynajmniej minimalnie wypoczęty Busi.
0
@Murazor Ja też uważam że Araujo to nasza przyszłość, ale Lenglet też zagrał dobrze. Jeśli chodzi o sytuację o której mówimy wg mnie błąd jest jedynie Pjanica - i zdaniem ekspertów w TV również. Środkowy obrońca nie jest od ganiania przez pół boiska za skrzydłowym, tylko jeśli Pjanic wskakuje w jego miejsce ma czyścić pole poprzez zawężenie wolnych przestrzeni, a nie bezsensownie poruszać się od połowy boiska po pole karne.
Od "zawsze" Barcelona gra w ten sposób że jeśli SO wychodzi do przodu to SPD asekuruje - sprawa jest dla mnie jednoznaczna. Myślisz że dlaczego Araujo miał pretensje do Pjanica a nie do Lengleta? Bo Bośniak zawalił ustawienie. Zobacz gdzie jest Alba, gdzie jest Dembele i co dzieje się gdy piłkę traci - Lenglet musiał zaatakować piłkę, ale jest minięty jeszcze na połowie Realu Sociedad. Logicznym jest że SO wchodzi w asekurację SPD a nawet bocznego obrońcy - wtedy podobnie logicznym jest że zawodnik SPD w zależności od wydarzeń boiskowych jest albo SO, albo wysuniętym SO. A gdzie jest Pjanic? W bezsensownym miejscu - na środku trójkąta Puig-Araujo-Lenglet - a powinien być pomiędzy Araujo a Lengletem. Pjanic biegnie bezsensownie 20-30 metrów, a potem zdaje sobie sprawę że jest za późno i odpuszcza przed polem karnym. No dramat z sytuacji która powinna być zamknięta 2-3 sekundy po stracie Dembele.
Dogonić przeciwnika mogło teoretycznie i pół zespołu, pytanie czemu rozliczać Lengleta czy dogonił przeciwnika jak zaczynał bieg ze strefy SPD, a Pjanić miał być w tej konfiguracji wysuniętym SO i m.in. zabezpieczać Lengleta? Zauważ gdzie piłka trafia w pierwszej fazie akcji RS - tam gdzie powinien stać Pjanić. Kilka razy już zobaczyłem powtórkę od autu Firpo po stratę Dembele jaka konfiguracja była czy to Alby czy to innych zawodników.
Podsumowując:
- czy Lenglet popełnił błąd w swoim ustawieniu? Nie
- czy Lenglet popełnił błąd z punktu widzenia taktyki zespołu? Nie
- czy Lenglet popełnił błąd nie potrafiąc dogonić przeciwnika? Nie, napewno nie będzie z tego rozliczany
- czy Lenglet popełnił błąd zakładając że Pjanic zna taktykę Barcelony lub nie zaśpi? - Tutaj bym się zastanowił.
0
@Coutinho007 Całkowicie źle zinterpretowałeś tą sytuację, albo nie widziałeś powtórek. W studio meczowym na francuskim Canal+ pięknie rozłożyli sytuację na czynniki pierwsze:
1) zobacz co robi Busi gry obrońca wychodzi na przykładzie Araujo w pierwszej połowie wychodzi - Busi wchodzi w miejsce stopera i rozgrywa dalej.
2) Jedyną osobą która popełniła błąd to Pjanic - ta sama sytuacja, lecz Bośniak zaspał niesamowicie, aż z 40 metra Lenglet sprintem wracał starając się wspierać nieogarniętego kolegę.
3) Pjanic dostał zjebkę od Araujo za taką grę - Pjanic jest jedynym winnym tej sytuacji, bo sytuacja powinna być w prosty sposób wyczyszczona na 30 metrze max.
0
@Coutinho007 Zgadza się świeżość to będzie słowo klucz finału... i czy zagra Messi hehe:)
Jednak jeśli chwali się Araujo to też trzeba pochwalić Lengleta, które wg mnie jest bardzo niedoceniany - także pięknie czyścił i się ustawiał, wg statystyk miał też spory udział w grze - porównując do Araujo miał więcej celnych podań i wyższy % celności podań, lepszą celność długich piłek (5/8 do 4/10), i o jeden wygrany pojedynek więcej niż Araujo. Wiadomo że jak jeden ma 25 lat a drugi 21 to hajpowany jest młodszy (jak na SO oboje są młodzi) - ale uważam że Lenglet też zagrał bardzo solidnie i odpowiedzialnie.
8
Brawa dla Koemana że ciągnie ten wózek, brawa też za to że publicznie nie wywołuje koperkowych afer i nie wskazuje czy ktoś go zawodzi.
120 minut Dembele to przynajmniej o 50 minut za dużo - pod koniec I połowy już opierał się rękami o kolana kilka razy. Wiemy że bardzo chce wygrać Superpuchar i trzymany był na boisku tylko dlatego że w każdej chwili może zaskoczyć kluczowym zagraniem bądź strzałem dającym gola.
Odnośnie Puiga to pod różnymi artykułami dzisiaj ludzie ewidentnie lubią wszystko nadinterpretowywać - Można pochwalić za jedenastkę ale nie przesadzajmy z jego grą w tych 30 minutach - jakichś cudów się nie dopatrzyłem, ale niech wam będzie że źle też nie było. Teraz zły Koeman nie jest ze względu na to że Puig nie gra, lecz ze względu na fakt że za mało mówił o nim na konferencji:) Serio? Wyższy poziom fanatyzmu:) Jednoznacznie go pochwalił "Riqui wziął na siebie odpowiedzialność wykonania ostatniej próby i to również było bardzo ważne. Dzięki temu awansowaliśmy do finału" - spokojnie fanatycy mogą oczyścić organizm ze złogów i iść spać:) Obstawiam że w finale też zagra bo bez względu na rywala będzie to wycisk fizyczny jeszcze większy niż dzisiaj dla całego zespołu.
4
Najlepsze (pomijam kwestie poruszane w artykule):
1) Ter Stegen - aż dziwne że nie wymieniono go w pierwszej kolejności
2) Frankie de Jong - szkoda karnego, ale mimo wszystko był jasnym punktem naszej linii pomocy, walczył od początku do końca, niesamowite jak silny sie zrobił na nogach i w walce o pozycję - ilość przepchnięć rywali przy jednoczesnej kontroli piłki robi olbrzymie wrażenie.
3) Zwycięstwo z rywalem który nam nie leży i dla którego był to najlepszy mecz w sezonie pod względem intensywności. 16 grudnia mówiło się o naszym najlepszym meczu w sezonie przeciwko silnemu Realowi Sociedad, dzisiaj zawodnicy Realu Sociedad są z siebie bardzo dumni że udało im się nam postawić. Najlepsze jest to że przeciwnicy powoli zaczynają się nas znowu bać.
Najgorsze (pomijam kwestie poruszane w artykule):
1) Kondycja Dembele - już pod koniec I połowy chłopak słaniał się na nogach i opierał ręce na kolana. Nie mam personalnie do niego pretensji bo ewidentnie się starał, ale po tak długim rozbracie z piłką zagranie w 10 meczu (z czego ostatnie 4 z bardzo wymagającymi rywalami) pokazuje że też nie można go zbyt mocno eksploatować. Koeman ewidentnie bardzo chce wygrać superpuchar, dlatego został na boisku bo w każdej chwili mógł zaskoczyć, ale wydaje mi się że przydałoby mu się trochę odpoczynku przy tym szaleńczym terminarzu.
2) Brak klasowych zmienników na kluczowych pozycjach - brak SPD potrafiącego utrzymać poziom Busiego (pomimo błędów), brak "9" (oczywiste), brak zmiennika dla Alby (mam wrażenie że grał ze względu na doświadczenie).
3) dodatkowe 30 minut w nogach, chociaż dobrze że Pedri i Busi nie rozegrali tych minut bo do finału będzie potrzeba odzyskać ich świeżość.
2
Widać że zawodnicy Realu Sociedad są z siebie dumni, taka ciekawostka - zdaniem ekspertów w grudniu jak pokonaliśmy RS było mówione że był to nasz najlepszy mecz w sezonie, dzisiaj wygraliśmy co prawda po karnych ale bez Messiego z RS dla którego był to najlepszy mecz w sezonie pod względem intensywności.
1
Trochę jeszcze doświadzcenia zdobytego na boisku i od nowego sezonu być może od niego będzie ustalany skład, chłopak jest niesamowity.
0
ten to zawsze co powie to odkrycie:)
6
O Puigu można powiedzieć wiele, ale zadziorność to cecha, która sportowcom bardzo się przydaje. Brawo za męską decyzję!
1
Brawo ter Stegen, prawdę powiedziawszy na przestrzeni tych kilku lat w Barcelonie brakowało mi u niego zaliczenia pierwszej serii jedenastek. Świetnie sobie poradził!
0
No spoko, Luis Enrique nic innego nie mógłby powiedzieć bo jest styczeń. Nie zmienia to faktu że chłopak ma duże szanse pojawienia się na mistrzostwach.
0
Ale emocje! Widać że siły nie mamy, już nie chodzi o umiejętności czy chęci, ale wykończeni jesteśmy.
Jeszcze odrobina koncentracji Panowie!!!!!
0
Dembele już od 30min powinien być na ławce, sił brak, widać że sił już brak, DO BOJU!!!!!!!!
0
@marmatmich nie przesadzajmy - oba błędy wynikające z braku komunikacji żeby wybijał zamiast na siłę utrzymywać się przy piłce. Wielkie błędy by to były gdyby ludzie krzyczeli żeby wybijał a on tego nie zrobił, zatem szukasz dziury w całym.
0
@marmatmich Zgadza się, Mingueza jest bardzo wszechstronny.
Jeśli chodzi o Pedriego to absolutnie się nie zgodzę - bardzo dobrze gra w obronie, wiele przechwytów, do ataku też stara się coś wnieść ale potrzebne są odpowiednie wydarzenia na boisku. Pamiętaj że Pedri gra jako pomocnik - rozliczając tę pozycję gra dobrze, jeśli chcemy aby robił asysty i strzelał gole to nie w każdym meczu będzie mu się to udawało. Dla mnie to następca Iniesty, a Iniesta właśnie tak grał.