JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Do najlepsze dopisałbym - bardzo dobry występ Busiego i Umtitiego
Do najgorsze dopisałbym - kolejny raz Dembele jest bardzo niedokładny - 2 sytuacje w któych wychodził mu Grizi na świetną pozycję zostały zmarnowane przez jego złe podania.
0
@ferdas_rawa hehehe piszesz "Czy musimy zakłamywać rzeczywistość" - parę minut temu napisałeś "Przypominam ze na tle tego 3 ligowca cala 11 wypadla jak amatorzy, bo zremisowalismy z potezna Cornella ktora Barca B ograla. A Puig zagral przyzwoicie, byl jednym z lepszych w szeregach Barcy, dlatego spadla na Koemana/Rudego krytyka ze go scignal. Pimenta na trenera, on nie mial takich problemow." - znajdź mi takiego idiotę który na portalu poświęconym Barcelonie lub ogólnie piłce nożnej mógł stwierdzić że Puig zagrał przyzwoicie, że był jednym z lepszych a na Koemana spadła krytyka że go ściągnął? Ściągnął go bo był najsłabszym ogniwem, zero kreatywności, straty generujące kontry przeciwnika... jeśli trener ściąga zawodnika po 45 minutach nie spowodu kontuzji to znak że zagrało się mega słabo. Dzisiaj Koeman pokazał klasę i dał mu rozegrać końcówkę aby zapomniał o meczu z CdR, fajnie że wpadł gol, bo tych kilka minut miały dać jedynie aspekt psychologiczny, w wyszło na plus ze zdwojoną siłą.
Zakłamywaniem rzeczywistości jest też liczenie na dużo lepsze wyniki sportowe przy ograniczeniach tego sezonu - to jakby zwykły Kkowalski chciał ściagać się Usainem Boltem i miał pretensje że nie jest szybszy.
0
@LuisSalvano Hahahaha dobre, mówisz że Fati czy Pedri mają to "coś", a Puig też ma to "coś"... Wydaje mi się że Fati i Pedri mają zdecydowanie więcej tych "cosiów". Jak Pedri i Ansu będą w wieku Puiga to ciekawe ile meczów będą mieli rozegranych na najwyższym szczeblu rozgrywek? 5 razy więcej czy 10 razy więcej niż Puig?
Jeśli porównujesz go do najlepszych z młodego pokolenia to ile ma meczy w nogach taki Mbappe czy Haaland? Rok starszy Mbappe pewnie dobije do 250 meczy w tym sezonie, a Puig ma 26 meczy i to nawet nie pełnych. Ja rozumiem wróżby z kuli i inne zabawy - spoko, ale jak po tych "minutach" widzisz te "cosie" to gratuluję. Jakoś 3-4 trener nie widzi tego, no ale cóż.
W pomysły transferowe Bartomeu nie ma co się zagłębiać, wiadomo że były porażkami, ale co Grizi/Cou zdobyli w piłce a co zdobył Puig? Wiadomo że wnosi podwórkową żywiołowość ale nigdy nawet pół sezonu nie grał w pierwszym składzie jakiejkolwiek drużyny na najwyższym szczebli rozgrywek.... Ja cieszę się z gola, ale to tylko gol i tylo 3 minuty gry a piszesz jakby zdobył mistrzostwo świata i porównujesz kota w worku do najlepszych zawodników młodego pokolenia na świecie.
0
@MesQueUnClub_87 no ale ja napisałem to samo - też się cieszę ale ten gol nic nie zmienia. Śmieszą mnie tylko komentarze niektórych użytkowników którzy wmawiają sobie niezłe historie i tyle.
0
@LuisSalvano Nie musisz tak pisać, gdzie ja Ci piszę o Grizim w tym wątku? 1) Puig to nie dziaciak, 2) porównanie do Griziego nie ma sensu, 3) teraz już Puig jest napastnikiem bo strzelił gola?
0
@Gaz zgoda, ale nie oszukujmy się że ten gol o czymś świadczy w jego przypadku. Ja tylko obiektywnie stwierdzam fakt, nic więcej. Idąc tym tokiem rozumowania to Jeffren strzelając gola RM nie zrobił na kibicach takiego wrażenia jak gol Puiga z Elche - no sorry. Jakoś nie widzę komentarzy że Trincao zrobił dobrą zmianę, a wyciągane są daleko idące wnioski za 3 minuty gry:)
3
oj oj widzę że psychofani Puiga się obudzili bo strzelił gola wypracowanego przez de Jonga:) mnie też cieszy jego gol, ale też nie przesadzajmy:) zagrał kilka minut, może tym golem wywalczył sobie kilka minut w kolejnym meczu i nic więcej.
0
@kubix05 ale co mogą zmienić 3 minuty gry? wywalczył sobie szansę na kolejnych kilka minut w kolejnym meczu i tyle.
0
@ObiektywnyKibic121 życia Ci nie starczy na takie szukanie pomocy w składzie (Pedri-De Jong-Puig). Domyślam się że nawet na jednym treningu nigdy nie grali w takim ustawieniu bo jest dobilne. Statystyka minut/goli/asyst też jest kompromitująca.
3
Brawo Frankie! to był jego mecz, warto pochwalić także Busiego (znowu piękne statystyki będzie miał), Puig dzisiaj z golem (cieszy ta radość), Trincao także pokazał się z niezłej strony bo starał tworzyć zagrożenie. Reszta zespołu zagrała poprawnie i tyle.
Najważniejsze że są 3 punkty i brawa dla calego zespołu!
0
@Murazor Moriba z pewnością poradziłby sobie na DM ale za 2-4 sezony w zależności jak będzie się rozwijał. Na dzień dzisiejszy byłby lepszym zmiennikiem niż Pjanić ale jest ryzyko że przy pierwszym lepszym przeciwniku nie będzie dawał rady.
6
No spoko, kolejny test dla dzika, oby udany. Do boju!
4
Zawodnicy zamiast na treningu powinni udać się do zakładu samochodowego i odbyć kurs rozmontowywania autobusów hehe:)
Liczę że uda się wygrać z zaliczką umożliwiającą wiele zmian w 2 połowie. To taki mały cel po pierwszoplanowym zdobyciu 3 punktów! Do boju!
1
Grizi grając w zespołach które często wygrywały mecze jednym golem ma bardzo dobre statystyki, w samej La Lidze w barwach AM:
14/15 - 22 gole 3 asysty
15/16 - 22 gole 6 asyst
16/17 - 16 goli 8 asyst
17/18 - 19 goli 9 asyst
18/19 - 15 goli 8 asyst
Co warto zauważyć - w AT liczba goli z sezonu na sezon mu malała a asyst rosła - stawał się piłkarzem bardziej kompletnym.
W tym sezonie ma 5 goli i 4 asysty (w połowie sezonu, w poprzednim całym sezonie miał 9 goli i 4 asysty) - jednoznacznie można stwierdzić że gdyby nie skuteczność mógłby mieć nawet 10 goli więcej - jednak ja widzę promyk nadziei - w poprzednim sezonie przechodził obok meczy w ataku - albo nie dostawał podań, albo nie było go na odpowiednich miejscach w ataku. W tym sezonie pomimo bardzo dużej ilości pracy w destrukcji zawodnik dochodzi do wielu sytuacji podbramkowych - wg mnie kolejnym krokiem na odzyskanie Griezmana z AM jest poprawienie jego skuteczności - ostatnio ma niezły okres - w styczniu w różnych rozgrywkach zdobył 4 gole i 3 asysty - oby utrzymał poziom gry i uwierzył w siebie i Koeman będzie miał kolejny sukces do odhaczenia.
4
Skład jest mega przewidywalny ale przy tej kadrze inny być nie może:
- obrona - Araujo i Alba zagrają na 100% - możliwe roszady: Lenglet/Umtiti i Dest/Mingueza
- pomoc - Busi, de Jong i Pedri zagrają na 100%.
- atak - Dembele i Griezmann zagrają na 100% - i tutaj jest problem bo jedynym zawodnikiem zbliżonym profilem 9 jest Braithwaite. Grizi traci swoje atuty na 9 szczególnie jeśli dostaje niedokładne podania - pytanie czy Konrad w odróżnieniu do meczy w Barcelonie B potrafi poprawić celność podań i grę taktyczną. Po cichu liczę że Braithwaite z racji tego że zagrał 120 minut w CdR to dzisiaj mecz zacznie mecz na ławce - szanse są małe, ale czymś takim Koeman mógłby zaskoczyć. W meczu CdR Konrad pokazał że na małej przestrzeni całkiem nieźle sobie radzi, być może na autobus postawiony przez Elche będzie to skuteczne rozwiązanie aby podmęczyć rywala lekko podwórkowym graniem.
1
Pomijam hajpowanie RM po jednym meczu, ale podoba mi się retoryka okładek odnośnie Koemana - mówi jak jest, mówi czego chce. Można śmiało stwierdzić że wiatr w skrzydła dało mu spotkanie z kandydatami na prezydenta - mental support jest bardzo ważny, dobrze mieć zaufanie zawodników, ale "góry" także - otwarte wsparcie np. od Laporty wydaje się być dobrym impulsem.
2
@lukas10 ja z tą 9 za trochę siana bym się nie rozmarzał bo lekko do lata 2023 żadnej nie kupimy, prędzej wychowamy/dostosujemy do gry któregoś z zawodników których mamy bądź właśnie będzie grał Depay. Żeby komornicy nie weszli na Camp Nou potrzebujemy namówić wierzycieli aby odroczyli swoje roszczenia (300mln euro) o rok, do tego żeby zamknąć budżet w lecie będziemy potrzebowali sprzedać zawodników od 150-250mln euro, a jeśli odejdzie Messi to prawdopodobnie sprzedaż będzie musiała być powiększona o około 40-50mln euro ze względu na spadek lub odejścia sponsorów. Trzeba niebawem będzie także spłacać pensje z zaległościami - Komizja Zarządzająca wynegocjowała przesunięcie płatności a nie ich umorzenie. Polecam poczytać też o amortyzacji zawodników - przykładowo sprzedając Cou w lecie za 40mln, księgowo będzie w kasie 0 euro. Pracując w dużej firmie zajmującej się m.in. sponsoringiem sportowym mam trochę rozeznanie na rynku europejskim - mamy najgorszy stan finansów w Europie i to jest opinia powszechna. Co do aspectu stricte sportowego zgadzam się z Tobą absolutnie, jednak biorąc pod uwagę sytuację finansową klubu dla mnie jest to nierealne. Jeśli w lecie przyszli by za darmo EG, GW i MD - dla mnie będzie to więcej niż super biorąc pod uwagę te okoliczności.
1
@Murazor w pełni się zgadzam, a co warto zauważyć że Dest będący bez formy daje więcej w ataku niż Mingueza bo amerykanin swoim ustawianiem się oraz wbieganiem wzdłuż linii odciąga zawodników przeciwnika robiąc więcej wolnej przestrzeni dla Dembele. Mingueza tego nie robi, ale też nie mam do niego pretensji bo gra na tej pozycji z przymusu. Sam fakt że Koeman desygnuje go na tę pozycję dobrze świadczy o młokosie bo pokazuje jak uniwersalnym może być piłkarzem w przyszłości. Oceniamy jednak teraźniejszość i wg mnie Lenglet zdecydowanie lepiej zagrał niż Mingueza, a w dodatku wywalczył karnego.
Dla mnie kontrowersyjna jest też wyższa ocena Puiga od Trincao - oboje w ofensywie nic nie pokazali, no może strzał Trincao był groźny i przy odrobinie szczęścia gol mógłby paść, ale w obronie to Puig nie istniał - wielokrotnie przyglądał się jak walczą o piłkę stojąc z boku i nic nie robiąc. Puig miał też straty po których szły kontry - jeśli trener zmienia piłkarza po 45 minutach to oznacza że jest najsłabszy na boisku. W większości meczy jakby porównać grę Puiga i Trincao to Puig wygrywa, ale w tym jednym meczu uczciwie by było napisać że to Hiszpan był najgorszy mimo wszystko.
2
@Coutinho007 Ja zaś uwielbiam komunistów z lazurowego wybrzerza! Cała Francja ich lubi, lubią się też z kibicami Barcelony, w Marsylii jest wiele barów "wspólnych" klubów kibica. Jak w Barcelonie kultura też jest multikulti - ale muzę kibice robią niezłą
1
@dominikm przegraliśmy z doświadczonym i mocno zgranym zespołem - nie przesadzałbym z ambicją, bieganiem i pressingiem przeciwnika.
Jakby nasi zawodnicy byli nieco bardziej doświadczeni lub zgrani to lepiej wychodzili by z pressingu oraz lepiej podejmowali decyzje o podaniach/rozgrywaniu, a talent pozwoliłby robić im przewagę.
Nie bez znaczenia ma też siła fizyczna - 18-20-latek w piłce nożnej nawet na pełnej pompie będzie słabszy fizycznie niż dobrze przygotowany 25, 28 czy 30-latek. Dla wielu zawodników to był pierwszy mecz w życiu z tak siłowo grającym zespołem (akurat w tym meczu) - kolejny mecz z Bilbao będzie niedługo, zobaczymy czy wyciągają wnioski - bo to będzie weryfikacja czy robią postęp, to jest punkt odniesienia.
6
Świetny podcast Panowie, szczególnie ten odcinek powinien być promowany na stronie głównej jak najdłużej - z racji tego że oglądam mecze Barcelony B to w pełni się zgadzam ze wszystkim co było powiedziane.
Nie mogę wyjść z podziwu, że zdecydowana większość użytkowników wypowiedziała się już pod każdym artykułem lub na La Ramblii odnośnie Trincao, Konrada czy Collado a tutaj komentarzy brak, pomimo tego że jest to świetna kopalnia wiedzy i przemyśleń. Bardzo celne uwagi odnośnie Trincao, Collado i Konrada, ciekawe odniesienia do Puiga - bardzo przyjemnie się tego słuchało.
Warto by było aby więcej użytkowników to usłyszało bo ilość głupot pisanych kto, kiedy i na jakiej pozycji może grać przekracza wszelkie normy głupoty:) Dobra okazja będzie po meczu z Rayo Vallecano aby szerzej poruszyć temat naszej młodzieży - taka moja sugestia:)
5
@dominikm pieniądze nie grają, a ponad połowa grających zawodników jest młoda. Wg mnie zawodnicy do 21-22 roku życia dają bardzo dużo biorąc pod uwagę gdzie grali jeszcze parę miesięcy temu - nie każdy będzie Fatim że od pierwszego meczu jest gwiazdą.
Jakby się cofnąć w czasie to domyślam się że Iniesty czy Xaviego też byś nie dopingował na początku ich karier bo grali "słabo" albo "bez komentarza"? Nie możesz wykluczyć że w przyszłości Dest/Mingueza nie będą gwiazdami zespołu za kilka lat, tak samo nie możesz wykluczyć że kariera Araujo, Pedriego czy Fatiego nie potoczy się inaczej niż nam wszystkim się wydaje.
Zobacz co mówią kandydaci na prezydenta, zobacz co mówi trener - motywują i starają się dać wiarę zawodnikom że potrafią robić krok naprzód - kibice też powinni to robić - dla części zawodników pierwsza jedenastka przyszła zbyt wcześnie, ale mają talent, muszą się tylko dostosować. Gdyby nie kontuzja Roberto to Dest dalej by siedział na ławce bo potrzebowałby więcej czasu aby się dostosować.
Dziwi mnie to że zamiast zrozumieć błędy, nierówną formę młodzieży część kibiców uważa że ktoś jest słaby lub nie, a najlepsze jest to że najczęściej ci sami ludzie obrażają swoją inteligencję pisząc o kolejnych zawodnikach typu Konrad, Collado, Moriba itd. To jest przykre bo nie dość że nie wiedzą co piszą, nie oglądają meczy Barcelony B to nawet nie wspierają zawodników pierszego zespołu. Dla mnie to dramat, w czasach gdy nie było internetu, a piłka była tylko w TV lub widziana z trybun za takie podejście były bęcki gwarantowane, a dzisiaj każda sraka z piwnicy będzie jechała po 18, 19, 20 czy 21-latku że nie gra jak top of the top player...
0
Taktyka na jutro - słabsze ale celne strzały - broń boże nie uderzać zbyt mocno piłki aby nie odbiła się od autobusu oraz nie powędrowała do naszej bramki przez przypadek:)
3
Pimienta zna na ten moment jego miejsce, Koeman zna na ten moment jego miejsce - La Rambla - po co nam Wijnaldum - Moriba z miejsca może zastąpić Busiego:)
PS: Za 2-3 lata będzie z niego dzik:)
8
Nie do końca rozumiem pretensjonalnie podejście kibiców - w normalnych klubach/ligach np w UK kibice supportują swoje zespoły ze zdwojoną siłą bo czasy są jakie są, a wysiłek jest przepotężny. We wszystkich ligach zespoły grające dotychczas siłowo osiągają lepsze wyniki, u nas siły fizycznej jest zdecydowanie mniej niż w poprzednim sezonie a komentarze są jakbyśmy odpadli z LM w październiku a w La Lidze zajmowali 16 miejsce.
Biorąc pod uwagę jakie mamy braki na kluczowych pozycjach, brak zmienników na niektórych pozycjach, oraz ile poważnych kontuzji się przytrafiło u zawodników z samego pierwszego składu (Pique, Roberto, Fati) to aż tak bardzo bym nie dramatyzował. Niejeden obiektywnie by stwierdził że wyniki są wręcz lepsze niż by można było się spodziewać przed sezonem.
Zamiast bić brawa że młodzi rzuceni na głęboką wodę w większości przypadków dają radę i dzielnie zastępują dotychczasowych zawodników (np. Rakieta, Suarez, Arthur, Semedo, Perez, Vidal czy Rafinha) to wieczne stulejarskie biadolenie starych bab.
0
Heh... to wyjątkowy sezon, ponoć mamy nowego Iniestę w postaci Pedriego, ja bym go jeszcze tak nie skreślał - jakiś poziom na treningach musi reprezentować, Koeman nie musiał na niego stawiać, nie on go sprowadzał do zespołu a jednak coś w nim widzi. Momen omen Iniesta jak zaczynał miał jeszcze cięższą prasę, a pośrednio van Gaal stracił pracę bo stawiał m.in. na Iniestę:). Może jeszcze odpali, granie w Bradze, a granie w Barcelonie totalnie inny futbol to dwie różne historie.
2
Trzeba przyznać że Koeman jako piłkarz musiał mieć mega silną psychikę i równie mocny charakter - jak czytałem archiwalne artykuły prasowe to nie pie### się w tańcu.
Muszę przyznać ze statystykę karnych ma niesamowitą.
0
@Borneo Laporta grzecznościowo odpowiedział, logiczne jest że nawet jeśli za rok Koemana w Barcelonie by nie było (hipotetycznie) to Xavi nie przejmie tego stanowiska. Jak powiedział najpierw Xavi musi zostać trenerem - w domyśle hiszpańskim w Europie, a potem ewentualnie pojawić się w Barcelonie.
Wg mnie nie ma najmniejszyszh szans aby w przeciągu najbliższych 5 lat został trenerem Barcelony - gonić piłkarzy po pastwiskach jak na orliku a grać z dyscypliną taktyczną, przygotowaniem fizycznym to całkowicie inne płaszczyzny. Na ten moment nie oszukujmy się - porównywanie Xaviego jako trenera czy to do Koemana, czy to do Valverde, a nawet Setiena uwłacza naszym trenerom. Xavi musi coś pokazać jako trener w Europie, teraz dorabia sobie na wschodzie.
2
Liczę że takie pierdoły Laporta/Font będą rozwiązywać po cichu bo to ośmiesza nasz klub i to bardzo. Komisja Zarządzająca to dramat.
13
Jak zawsze wywiad dobrze się czyta:) A cytat "Nikogo nie atakuję, chcę pomóc moim piłkarzom, ale skoro rozgrywamy taki mecz, jak ten z Cornellą, to z całym szacunkiem dla rywala, ale jeśli po 90 minutach mamy remis 0:0, analizując spotkanie, szanse, które mieliśmy, dwa rzuty karne, które zmarnowaliśmy… Tak, powiem potem drużynie, że byliśmy świetni... Niech robią to inni trenerzy. Ja nie będę." - złoto, aby tak dalej i po kolejne 3 punktu!