32

Brawo - klasa i jeszcze raz klasa - przemyca wiele ciekawych informacji a w dodatku zachowuje spokój, chwali zawodników, motywuje zawodników i widać że wszystko ma swój cel.

0

Czy tylko ja widzę Minguezę który będzie miał możliwość odpoczęcia trochę:) Fajnie że i Roberto i Dest są w składzie!

2

Trudno się nie zgodzić.
Tak mnie naszła taka myśl - z Firmino też wyszła niezła "9", jakbyśmy mieli bardzo konkurencyjną pomoc ciekawe czy Frankie nie byłby przetestowany na tej pozycji:)

0

oj czuję gwałt na Granadzie:) dobre wieści!

0

@Tollusiek Nie wiem po co uprawiasz takie stulejarstwo, wpływ na morale zespołu Pique jest niepodważalny. Śmiem twierdzić że ostatnie 3 wygrane La Ligi jechaliśmy na sile charakteru takich zawodników jak Pique, którzy motywowali nie rozwijany latami skład do granic możliwości.
Pisanie o porażkach w LM jest głupie, bo o ile ważam że mecze z LFC czy Romą pokazały porażkę niskiego poziomu przygotowania fizycznego to mecz z Bayernem pokazał odjazd w poziomie sportowym. Mental support buduje przewagę na codzień i w trakcie meczów, ale w sytuacjach gry rywal jest w zasięgu - my nie byliśmy fizycznie albo sportowo w zasięgu rywali o których piszesz. Paradoksalnie bez siły charakteru Pique moglibyśmy dostać większy oklep albo ten oklep byłby we wcześniejszych fazach rozgrywek, ale nie wymagałbym niemożliwego.

2

Dla mnie jego sprzedaż to bardzo gorzkie 8mln euro (które dostanie za niego Barcelona w przeciągu 5 lat).
Śmiem twierdzić że przy Koemanie wygryzłby Braithwaita na "9", a sam początek Ruiza w Bradze nie był najlepszy. Rozmawiałem w grudniu z Pawłem Kieszkiem, który gra w Portugalii, to mówił że lokalne media pisały że zawodnik uważał że popełnił życiowy błąd jak się dowiedział że Koeman przejął stery w Barcelonie i będzie stawiał na młodzież, ponoć działacze Bragi współpracowali z psychologiem aby go podnieść na duchu. Dobrze że się ogarnął bo od grudnia z tygodnia na tydzień i gra więcej i lepiej.
Niby Barcelona ma prawo kupna zawodnika w ciągu 5 lat za 40mln euro, ale musiałby zrobić jeszcze duży progres aby jego wartość skoczyła to tego pułapu.

6

Słuchajcie, nie ma co oceniać go tak srogo - nie dość że został rzucony na głęboką wodę to jeszcze na pozycji na której nigdy nie grał. To awaryjna pozycja na której mamy/mieliśmy 2 bocznych obrońców kontuzjowanych a w Barcelonie B także na tej pozycji jest posucha.
Równie dobrze moglibyśmy rozliczać z gry na boku obrony Puiga, Pjanica czy Matheusa - po Mingueze dobrze świadczy że pomimo przemęczenia no chłopak się stara i walczy z całych sił. Nigdy nie grał wcześniej na tak wysokim poziomie rozgrywek i tak często - robi co może, ale pamiętajmy że za 2-3 lata może być bardzo wartościowym SO, a być może będzie walczył o pierwszy skład.
Nie słyszałem z opinii, relacji czy konferencji aby ktokolwiek powiedział na niego złe słowo - dziękuje za szansę i stara się jak może. Za wcześnie trafił do pierwszego składu, ale on sobie to też w jakimś stopniu wywalczył na treningach - w Anglii, Niemczech czy Francji - kibice przy każdym zagraniu bili by mu brawo i motywowali do jeszcze lepszej gry - trzeba cięgnąć go do góry a nie dołować. To nasz wychowanek który przeszedł wszystkie sekcje młodzieżowe, a teraz znajduje się w bajce ociosanej morderczym wysiłkiem - nigdy w tym sezonie nie powiem na niego złego słowa bo wg mnie daje z siebie 100%, więcej nie jest w stanie.

0

Polecałbym spojrzeć na to z perspektywy kto negocjował po stronie Messiego - "ktoś z rodziny" - zarząd Barcelony dobrze wiedział że ma przewagę negocjacyjną bo czym innym by było negocjowanie Mendesem czy Raiolą. Klub zapewnił sobie dobrą proporcję dochodów klubu do zarobków Messiego a także wręcz poddańczość.
Trzy sytuacje w których Messi wypowiadał się medialnie pokazują jak bardzo cierpiał z tego powodu co dzieje się w klubie, jak jest zarządzany oraz jak traktuje się zawodników. Teraz można śmiało powiedzieć że latem jak mówił że Bartomeu go oszukał może być mowa o wielu kwestiach - od kwestii kierunku sportowego klubu bo indywidualne kwestie - nic więcej nie powiedział bo pewnie kary były także olbrzymie.
PS: każda praca zakłada nie przedstawianie swojego miejsca pracy w złym świetle - zakazy z samej nazwy wskazują na ewentualne zobowiązania pieniężne i nie - nie jest to praktywkowane we współczesnej piłce. Gazeta też nie podaje szczegółów tylko ogólniki.

1

@Magicc89PL dzięki za info, czyli oszczędzimy 0,3mln euro za połowę sezonu - lepsze to niż nic, oby tylko się nie połamał.

0

Dobra, wiadomo że OGC Nice go nie wykupi, a nie dało się go wypożyczyć za jakieś pieniądze?
Inne kwestia to czemu te partacze wypożyczyli go do tego zespołu - oby nie powtórzyła historia Moussy Wague, który wrócił rozbity i psychicznie i fizycznie. To jedyny francuski klub w którym obrońcy dostają kontuzji i to poważnych tylko na treningach - oby zdrowia starczyło na letni transfer.

6

@koksik2700 Wg mnie mimo wszystko bardziej z miłości - Messi nie musiał dzielić sie z pieniędzmi ze sprzedaży przykładowo odzieży (Ronaldo się nie dzielił), dla Azjatow Messi jest nieporównywalnie większą marką niż Barcelona (tam kibicuje się zawodnikom a nie klubom, Messi ciągnie marketing całego klubu), Messiego w negocjacjach reprezentowała rodzina (nie reprezentował go jeden z lepszych agentów na rynku jak w przypadku Ronaldo, po ludzku się dogadywali na rozliczenia średnio co 2-3 sezony aby rozliczać się na zasadzie procenta przychodów które generuje zawodnik dla klubu i tyle).
Przykładów jest bardzo wiele - Messi jakby chciał mógłby zarobić dużo więcej w Barcelonie i taka jest prawda.

0

@martin86 głupoty piszesz, ostatnie lata dowodzą że jest człowiekiem:) odnośnie kosztów to chyba nie czytałeś żadnych artykułów w tym temacie, a jak czytałeś to bez zrozumienia. Jeśli wypowiadasz się o największej legendzie tego klubu w negatywnym świetle to wypadałoby chociaż sprawdzić jakieś informacje na ten temat bo ręce opadają - "koszmarne koszty utrzymania swojego wychowanka" - ja bym powiedział że proporcja do dochodów klubu jest na korzyść klubu - to jedyny piłkarz w zespole na którym zarabiamy - ogarnij się.
"problem w rozwoju drużyny" - problemem jest to że Bartomeu i trenerzy wydawali krocie na transfery i płacili nieziemnskie pensje zawodnikom którzy na to nie zasługiwali. Zamiast stawiać na młodzież jak robi to teraz Koeman to pozwalano naszym perłom odchodzić za darmo albo za czapkę gruszek. Valverde nawet nie pomyślałby dać realną szansę 2-3 młodym zawodnikom, a co dopiero 6-7 zawodników poniżej 21 roku życia. Jak miał zespół się rozwijać jak nie stawiano na młodzież. Zespół wygrywał LaLigi, puchary króla bo EV trzymał zespół w ryzach bazujący na zgraniu i doświadczeniu ale nie można wyciągać tak debilnych wniosków że nie rozwijał się nie dlatego że był Messi, albo Messi przyćmił inne gwiazdy bo ani nie dawano realnej szansy gry młodym a jak pokazuje współpraca Messi-Pedri, Messi-de Jong czy Mess-Fati - młodzi nie mają problemu z współpracą z Messim, muszą być tylko i aż zdolni.

4

Prawdą jest że zatrudnienie Koemana i nie sprzedanie Fatiego, Pedriego czy Trincao w dłuższej perspektywie będzie dobrą decyzją, ale panie Bartomeu projekt sportowy to coś więcej, to cały zespół a nie kilka pozycji które mogą być obstawione na lata.

0

Nie lubię Bayernu, nie lubię ich wywyższających się legend, ale dobrze powiedział - takie zadłużanie jest nie do przyjęcia.

10

Przykro się czyta poniższe komentarze, ewidentnie liczba debili poraża.
1. Powinniśmy się cieszyć że Pique postanowił się poświęcić i prawdopodobnie skrócić swoją karierę aby być pomocny Barcelonie, a ewentualne problemy zdrowotne rozwiązać po zakończeniu kariery.
2. Pique to legenda klubu - szacunek się należy.
3. Pique to jeden z nielicznych zawodników który robi olbrzymi mental support na wielu płaszczyznach w szatni.
4. Pique jest jedynym piłkarzem od którego młodsi SO mogą się jeszcze wiele nauczyć.
5. Im więcej zdrowych zawodników tym lepiej. Zdrowa konkurencja, nie ma gwarancji że Umtiti a nawet Araujo będą zdrowi.

0

@martin86 czemu piszesz najemnik w tak negatywnie brzmiący sposób? Messi to najlepsze co mogło spotkać Barcelonę, m.in. doscignelismy RM oraz zdobyliśmy wiele trofeów. Trochę szacunku do legendy której zawdzięczamy tyle radości.

4

Pedri to jedna z iskierek nadziei na wielką sportowo Barcelonę przyszłości.
Bardzo podoba mi się że ma tą cechę co Fati - jest skromny, mało mówi i dużo pracuje.
Wzmianka o Koemanie pokazuje z dobrej strony zarówno Koemana i Pedriego - trener motywuje go, a dla zawodnika ciężka praca na treningach nie stanowi problemu - czysta sytuacja bez żadnego ściemniania i górnolotnych słów.

0

już każdy i każde media zaczynają się zajmować Messim i jego kontraktem - szkoda że w bardzo złym świetle stawiają też klub - bo coraz więcej opinii się powtarza - jak można tak zadłużyć klub w przypadku którego Messi aż tyle generuje przychodu


0

Chyba już wszyscy wiedzą że bardzo wielu piłkarzy odejdzie latem, a sponsorzy czekają na decyzję Messiego czy zostaje. Mam wrażenie że Tebas mówił do Laporty:)

1

Smajl Roberto rozbrajający:)
Dobrze że RAZEM wszyscy walczyli a nie osobno i oby tak dalej!

1

@Yoshi94 ważne bo jak grają dobrze to będzie kogo dobrze sprzedać latem:)

0

dobra to wiemy że nie kupią - pytanie ile dostaniemy za wypożyczenie? aha za darmo... to negocjatorzy...

24

Laporta zrobi porządki - w to wierzę.
Laporta sprawi że Messi zostanie chociaż na jeden sezon - w to też wierzę bo nie stać nas na naprawę finansów bez niego, a sportowo nadal wiele nam daje. Ansu czy Pedri też zasługują na to aby uczyć sie od najlepszych.
Perez też dobry - oni siedzą przy jednym stole:)

57

Ale gównoburza, szkoda że dzieciaki nie czytają treści artykułów a komentują tylko tytuły. Szkoda też że sami są zbyt młodzi aby zrozumieć że zarabianie pieniędzy to podstawowa czynność każdego człowieka - a jak idzie z tym pasja, hobby czy zainteresowania to tylko pogratulować w życiu realnym. Odnośnie Messiego:
1) Messi zasługuje na każdego eurocenta z UMOWY.
2) Biorąc pod uwagę że jest jedynym piłkarzem w zespole który zarabia dla klubu więcej niż jest mu płacone to należy mu się większy szacunek.
3) Biorąc pod uwagę że jest naszą legendą historyczną oraz legendą grającą tym bardziej należy mu się szacunek.

0

@equwesta Generalnie mam problem z takimi opiniami jak Twoja - bo są bardzo subiektywne i niczym nie poparte. Na swój sposób mogą być logiczne w teorii, ale nierealne są w życiu. Wytłumaczą Ci trochę jak to działa bo marketing, reklama i sponsoring łączy ma łączyć kibiców - a co łączy ich? - tradycja, przywiązanie i bezpieczeństwo - najlepsza sprzedaż jest gdy kibice przywiązani do konkretnych zawodników kupują produkty z nimi związane i robią to czując bezpieczeństwo że nie odejdzie Ci zawodnik za pół roku do lokalnego rywala.
Odnośnie rynku brytyjskiego absolutnie się nie zgadzam - liderem reklamowo-promocyjnym zazwyczaj są najbardziej doświadczeni lub kapitanowie. Nawet w LFC liderem promocyjnym był Henderson, a w Newcastle Lascelles, West Hamie Mark Noble.
Co ważne - liderami promocyjnymi nie są zawodnicy najlepsi sportowo, a zawodnicy którzy przez wiele lat gry pokazali swoje oddanie dla klubu i byli w nim na dobre i na złe. Jeśli w klubie nie ma grającego od wielu lat goleadora bądź zawodnika na podstawie którego można stworzyć legendę to jest Arsenalem - to największy syf dla reklamodawców - masa ciekawych zawodników i żaden który potwierdziłby oddanie dla klubu lub broniły go wieloletnie wyniki sportowe/osiągnięcia indywidualne. To nam grozi - bycie Arsenalem bo młodzi, którzy dobrze się zapowiadają przez reklamodawców będą uwzględniani dopiero za kilka lat, a doświadczeni zawodnicy są zbyt starzy na perspektywę kilkuletnią. Bez względu czy się to komuś podoba czy nie jedynymi opcjami na najbliższe 3-4 lata są Ter Stegen, Roberto, Grizi oraz de Jong - ale to będą liderzy dojrzewający.
Odnośnie "przecięcia" związków z Messim - chyba niezbyt uważnie przeczytałeś co napisałem - w dużym uproszczeniu to już za późno aby rezygnować ze współpracy:
1) Żeby Barcelona wyszła jak najszybciej z długów - potrzebna jest współpraca z Messim (ratowanie klubu z dodatkowymi 200mln rocznie robi różnicę).
2) Żeby Barcelona zarabiała na rzeczach związanych z Messim - potrzebna jest współpraca z Messim (prawie 20 lat minęło od odejścia MJ z Chicago Bulls a pamiątki po nim stanowią olbrzymi % budżetu klubu).
3) Żeby reklamodawcy nie odwrócili się od klubu - potrzebna jest współpraca z Messim (przykład Rakutena czy Nike, którzy bez Messiego wyceniają kontrakty na połowę mniej, a Adidas nie jest zainteresowany współpracą jeśli nie będzie silnego lidera zespołu)
4) Bez względu kto wygra wybory - ani Laporta ani Font nie zrezygnują z pieniedzy generowanych na Messim - po co mają sobie wiązać ręce teraz i na kolejne lata swoich prezydentur - bez względu kto wygra wybory każdy będzie chciał pod koniec swojej prezydentury osiągnąć jakiś sukces - nie tylko sukces finansowy w postaci naprawy finansów ale też sportowy, zatem współpraca z Messim jest konieczna aby wyrobić się w czasie bo naprawa finansów może potrać 5 lat może też 15. Biorąc pod uwagę że Toni Freixa nie wygra wyborów to na 100% będzie walka o Messiego aby został chociaż 1 sezon dłużej.

0

@equwesta Biorąc po uwagę że dla reklamodawców i partnerów w tym okresie czasu drugim/trzecim byłby Pique i Suarez, a teraz Grizi to zdecydowanie nie. Barcelona w marketingu jedzie na najlepszym piłkarzu świata, zdybywcy wielu złotych piłek, złotych butów i jeszcze wielu nagród na najlepszego w przeróżnych kategoriach indywidualnych. Do tego Messi ma wielokrotne wygrane LM i La Ligi. Globalna twarz Barcelony w postaci Messiego to nie wybór najlepszego zawodnika do promowania - to uznanie przez "świat" i jego dokonań. Moim zdaniem nie ma takiego zawodnika który pozwoliłby 1:1 go zastąpić, niema także zawodnika ktory 1:2 mógłby go zastąpić bo jest z innej planety pod względem marketingu i sponsoringu sportowego. Pracując w sponsoringu sportowym wiem że kreowanie lidera sprawdza się np w Rennes ale nie przy globalnych markach - albo jak Real Madryt potrzebujesz wielu LM aby reklamodawcy zabijali sie o Ciebie, albo potrzeba kosmity w postaci Messiego.

4

@Wymyslilemtosobie Pomyśl trochę - przed kontuzją Roberto był w mega formie, Dest długie tygodnie by siedział na ławce zanim mógłby wogóle zacząć walczyć z Roberto o skład. Jeśli Roberto wróci do formy sprzed kontuzji to twoja opinia będzie jedynie urojeniem.
Odnośnie Minguezy tu nie ma nic odkrywczego - oczywiste jest że nie daje rady, ale Semedo dawał? Montoya dawał? Mingueza nawet nie jest PO, zatem tylko doceniam to że walczy nie na swojej pozycji i tyle. Nie wiem po co się ciskasz, jak Dest/Roberto byli kontuzjowani, a w Barcelonie B nie ma innych bocznych obrońców godnych uwagi - Puig, Planic czy Braithwaite na boku obrony byliby lepsi? Porównałem go do Semedo bo zdobył asystę - Semedo przez cały swój pierwszy sezon zdobył jedną i tyle.

2

Uwierzcie mi to nie ja - najlepsze jest to że ten pan jest tak zapłamay że nawet jakby powiedział prawdę to trudno by mi było uwierzyć w cokolwiek:)

0

@PabloVEB bo głupio wydawane są pieniądze - m.in. nieracjonalne pensje ale piszę to w kotekście innych zawodników. Cou, Grizi czy Dembele nie generują dochodów proporcjonalnych do swoich zarobkow a mają przeolbrzymie pensje - tutaj "zjadane" są przychody generowane przez Messiego.
Inna kwestia że miliard euro długu to też wydatki/inwestycje klubu - polecam poczytać artykuły o naszych zobowiązaniach - przecież nie będę pisał elaboratów jak wszystko jest dostępne w necie. Długi biorą się w sytuacji gdy wydaje się więcej niż się posiada - w tym kierunku proszę patrzeć.

3

@Wymyslilemtosobie Roberto to wzmocnienie PO i od czasu do czasu możliwe wsparcie pomocy. Wątplię aby Dest go wygryzł w tym sezonie przy założeniu że oboje są zdrowi.
Mingueza to SO, a nie żaden PO - postawiono go na boku obrony i robi co może, walczy z serduchem. Ogólnie Semedo przyzwoitym zawodnikiem jest, ale w Barcelonie to był kiepski pod każdym względem. Mingueza będąc z totalnie innej bajki "daje radę" podobnie jak "dawał radę" Semedo - ale jest od niego młodszy i bardziej perspektywyczny. Mingueza ma pół sezonu w seniorskie piłce, Semedo zaś 2 lata gry w Benfice i w 3 lata w Barcelonie, a i tak nie nauczył się obiegać i wspierać atak jak Mingueza.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?