JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Tomek54321 oby oby, ale nie oczekuję cudów - fajnie jakby sezon zakończyli na 2 miejscu nad RM, wygraną w CDR czy wyeliminowaniem przynajmniej PSG ale jeśli tak się nie stanie świat się nie zawali - ważne abyśmy w tym przejściowym sezonie rozwijali się jako zespół - ja to widzę tak że przygotowujemy zawodników na przyszły sezon zarówno do gry jak i do sprzedaży.
Ci co patrzą na zespół pod kątem rozwoju (na różnych płaszczyznach) a nie tylko wyników z pewnością mogą być usatysfakcjonowani. Chociaż uważam że wyniki sportowe są i tak lepsze niż się zakładało przed rozpoczęciem sezonu. Jak chodzi o sportową walkę to jeden gorszy tydzień może zaprzepaścić dane rozgrywki - forma dnia młodzieży, kontuzje, błędy indywidualne czy ciągła medialna nagonka na Barcelonę. Mamy też olbrzymie ofiary tego sezonu - Dest prawdopodnie od nowego sezonu będzie w 100% gotowy do gry bo od półtora roku nie miał żadnego normalnego okresu przygotowawczego. Mamy zawodników na zakręcie - od Collado mającego problem z trenerem Barcelony B (bo gra na skrzydle zamiast środku pomocy) po Ansu Fatiego któremu grozi piekielnie groźna druga operacja (nawet nie chcę myśleć o tym że mogłaby się zakończyć kariera takiego talentu zanim tak naprawdę się zaczęła).
Podsumowując niby mecz Barcelona-PSG jest za 12 dni ale w tym sezonie to lata świetlne - nie ma co się oszukiwać mamy mentalnie dobry okres i idzie to w dobrym kierunku ale w tym okresie czasu wydarzyć może się dosłownie wszystko. Gramy mocno niekompletnym składem, na niektórych pozycjach mamy za dużo zawodników, na innych zaś nawet w pierwszym składzie są braki. To trochę taki wesoły futbol - należy cieszyć się każdą wygraną - po wakacjach może być to całkowicie inny zespół - zarówno pod względem kadry jak i cennych doświadczeń tego sezonu.
0
@Yoshi94 również się z Tobą zgodzę, jednak co warto podkreślić to fakt że tak zdominowaliśmy przeciwnika że nie był w stanie skutecznie stosować pressingu - Puig ma problemy w grze z zespołami które stosują pressing bo pod naciskiem przeciwnika staje się zawodnikiem box-to-box z tendencją do wielu strat, a w meczu mógł sobie spokojnie podawać na boki czy to do Alby czy rozciągać na drugą stronę. Wszystkich trzeba pochwalić za ten mecz - zdecydowanie Puiga też, ale obawiam się że nie jest to miarodajny przeciwnik.
4
@Ghotti Ewidentnie uregulowanie celnika pomogło bo nawet jak nie strzelał to zawsze ciężko pracował na boisku. Mam nadzieję że utrzyma formę, a Koeman z kolejnych zawodników wyciągnie to co najlepsze.
PS: wczorejsza przewrotka pokazuje jak dużo pewności zdobył ten zawodnik (jeszce przed golami/asystami w tym meczu).
2
@AxelF w 100% się zgadzam - chłopak nie miał okresu przygotowawczego nawet w Ajaxie, w na początku ligi był oszczędzany do granic możliwości bo liczył na transfer do Barcelony - wg mnie potencjał ma wielki, ale od przyszłego sezonu dopiero będzie dużym wzmocnieniem.
1
@AxelF Niby tak ale dobrze rozciągał grę - w ataku pozycyjnym był zawsze na boku pod polem karnym przeciwnika, a w przypadku próby kontry Granady zawsze wspierał blok obronny i był na miejscu (2 razy wyłuzkał piłkę gdy w niebezpieczeństwie był Araujo). Wg mnie zrobił dużo czarnej roboty i pokazał dużo większą świeżość niż przed kontuzją - to trzeba docenić bo pomimo problemów zdrowotnych dużo musiał pracować i nad sobą i nad przygotowaniem siłowym.
2
Wg mnie oprócz wymienionych przez redakcję warto by było także dodać:
Najlepsze: dobra zmiana także Desta po kontuzji (pomimo karnego).
Najgorsze: możliwa kontuzja Roberto
32
Bardzo dobre połączenie charakteru trenera z charakterem drużyny - trzeba być dzisiaj dumnym ze wszystkich i liczyć że mecz z Bestiem także będzie pełen ambitnej walki o jak najlepszy wynik - brawo!
1
Dobry wywiad z świetną atmosferą proporcjonalną emocji w trakcie meczu - aby oboje się jeszcze nastrzelali i naasystowali w tym seznie - brawo!
0
To wersja oficjalna:) w głowie sobie pewnie pomyślał: ***** Andżele!
18
Świetny mecz bez dwóch zdań - brawo! Psychologicznie zespół będzie naładowany pomimo zmęczenia!
5
tak się rodzi zespół walczący!
0
Andżela nie przesadzasz trochę? Wątplię aby Toni "Bartomeu" Freixa wygrał wybory i Cię kupił :) Daj spokój nie prowokuj.
0
Zgadza się, a ty ćwicz jak najlepiej aby na PSG być gotowym!
13
Nie mogę się nadziwić i tego zrozumieć jak debile/kretyni/idioci/pisiaki (niepotrzebne skreślić) mogą cieszyć się z możliwej kontuzji naszego wicekapitana? Trzeba być życiowym śmieciem aby jakiemukolwiek sportowcowi tego życzyć a tym bardziej własnemu zespołowi.
1
Dlatego powrót Pique jest tak bardzo ważny, oby dał radę na PSG.
Obiektywni kibice powinni być też nieco zaniepokojeni Araujo w kontakcie z przeciwnikami nie grającymi w stylu hiszpańskim (dzisiaj Kennedy grający w stylu brytyjskim napsuł mu nieco krwi, to cenna nauka dzisiaj dla niego).
0
Dla mnie Grizi gra cały czas to samo - ale poprawił ustawianie się i poprawiła sie skuteczność - brawa dla niego bo w tym roku statystyki ma przepotężne!
1
Tarzanie kochany my też to widzieliśmy!!!
1
@4Fabregas4 o widzisz - można grać dobrze i wygrywać/remisować/przegrywać - dzisiaj wygraliśmy zasłużenie i dalej uważam że przez cały mecz i dogrywkę graliśmy dobrze i dużo lepiej od przeciwnika. Mam nadzieję że jakoś przeżyjesz to zwycięstwo Barcelony bo po komentarzach widzę że im gorzej tym bardziej to Cię podnieca... a przynajmniej wzmaga Twoją aktywność :)
9
Nie mam pytań co za mecz - 36 sytuacji, 20 strzałów na bramkę, 18 rzutów rożnych - co za emocje co za walka brawo!!!!! Gra od połowy II połowy z rozmontowaną linią obrony - wow!!!
PS: będzie trzeba porobić screeny gagatkom co skreślili zespół już po pierwszej połowie i w trakcie drugiej połowy - jakiego shitstormu tam nie było a teraz kibice sukcesu:)
2
@Norbi2021 gramy dobrze ale nie strzelamy bramek - ogarnij się albo komentuj wpisy stulejarzy.
13
Ja uważam że gramy dobrze - dużo składnych akcji i okazji na gola sobie stworzyliśmy. Niestety 2 błędy w obronie i straciliśmy 1 gola, ale wierzę że w II połówce odwrócimy losy spotkania. Do boju! Nie ma w tym sezonie nudnych meczy - emocje do końca!
0
@masik86 hehe ale to nasz młodziak z jedną nogą i trzeba go wspierać jak każdego w naszym zespole. Może jak sie odblokuje okaże się że jakoś wykształci mu się druga noga.
Malcom miał pecha że trafił do galaktycznego zespołu wypełnionego gwiazdami gdzie na każdej pozycji w ataku było 2-3 piłkarzy. Ze względu na wiek trener nie dawał mu szans nawet jak graliśmy o nic. Żartuję oczywiście, trudno powiedzieć jakby się jego kariera potoczyła u Koemana ale w Zenicie z tego co wiem to w tym sezonie tylko jednego gola strzelił zatem goleadorem w słabszym zespole nagle się nie stał.
3
@Gall Pomyśl - problemem w kontraktach nie są wysokie kwoty odejścia które podnoszą minimalnie koszt kontraktu, a chory system płacowy klubu. Jakby system płacowy był bardziej rynkowy dzisiaj nie byłoby problemów finansowych klubu, a wysokie klauzule odejścia zawierane by były w ramach pierwszych umów - takie sprawy załatwia sie na początku. Laporta kiedyś w wywiadzie poruszał temat wysokich klauzul odejśćia przy Neymarze - mówił o przedziale 0,5-1,5% wartości kontraktu.
Odnośnie Roberto - zgadza się dużo zarabia, ale to jeden z wicekapitanów i jest chociaż przez lata oddany klubowi - a taki Matheus Fernandes kasuje 4mln euro i nawet nie znamy go z boiska. Już nie mówiąc że transfer + obsługa kontraktu to kwoty grubo powyżej 20mln euro - to jest chore.
1
Jeśli Lenglet nie pozwolił odpocząć ani Araujo ani Umtitiemu to świadczy że dzik chyba wrócił! Trincao potrzebuje kolejnego kroku na przełamanie - trzymajny kciuki za Barcelonę i młodziaka aby dobrze się pokazał!
PS: Pedri jest super przygotowany fizycznie - zobacznie poprzedni mecz z Bilbao - do końca na wśllizgach zasuwał - od początku do końca ta sama intensywność.
0
To tylko pokazuje styl zarządzania klubem przez Bartomeu. Same kwestie finansowe to nic nadzwyczajnego, ale od początku powinny być zaporowe kwoty wpisywane kontrakty i nie byłoby tematu.
18
Niezwykłość tego człowieka polega na tym że jest brutalnie szczery - proste rozwiązania są zazwyczaj bardzo skuteczne jak rozmowa i zrozumienie. Bardzo podobały mi się słowa jak odchodził z reprezentacji: "Wszyscy zawodnicy to zrozumieli i powiedzieli mi, że muszę tam pójść." - co świadzcy że ma kontakt z wszystkimi zawodnikami (tak też lepiej wytłumaczyć każdemu z osobna czego oczekuje od Ciebie trener).
9
Dużego zaskoczenia nie ma - oby w przyszłym sezonie udało mu się zagrać w LM.
3
hahaha Auero będzie chciał pensję wynoszącą więcej niż w lecie wydamy na transfery nowych zawodników - temat nierealny z punktu widzenia budżetu. Prędzej uwierzę w dalsze zadłużanie klubu aby kupić Haalanda niż przyjście Aguero.
0
@Gall trzeba dmuchać na zimne - sytuacja kadrowa w każdej chwili może zmienić się jak w kalejdoskopie, gdzieś czytałem że ter Stegen ma jakiś mikrouraz po meczu z Bilbao, zatem może niech też się pokaże.
1
@Herbert regulamin rozgrywek określa jakie trykoty mogą być zakładane w uzależnieniu do koloru trykotów gospodarzy.