0

@BarcaInfo już w 2019 był blisko Barcelony, negocjacje były w toku i coś prysło. Miał pełnić wtedy funkcję dyrektora ds. piłkarskich. Kandydatura ciekawa, ma doświadczenie i był przez wiele lat prezydentem RCD Mallorca z wieloma sukcesami dla klubu.

0

@Pilka_jest_okragla a do tego przynosi radość zdecydowanie większej liczbie kibiców niż tylko 120,000 przeciętnych podatników. W każdej kategorii jest najlepszy!

0

@Herbert wg mnie nie ma to najmniejszego znaczenia - jest ponad 140 tysięcy socios, trudno aby każdego z nich była opinia na portalu.

25

Wg mnie wrzucanie wszystkiego do jednego worka nie ma sensu:
1) Leganes było ofiarą regulaminu rozgrywek a nie Barcelony - nikt z Barcelony nie puszył się w mediach i nie powiedział nic złego na temat Leganes - kupili zawodnika bo mieli do tego prawo.
2) Czym innym by były wypowiedzi na temat Messiego gdybyśmy nie rywalizowali z PSG - to jawna prowokacja. Nikt z Barcelony nie miał pretensji do Manchesteru City jak ich dyrektor sportowy powiedział że bardzo są zainteresowani Messim. Oburzenie Barcelony (Koemana) wynika z gry medialnej przed bardzo ważnym meczem dla obydwu zespołów - to nie tylko rywalizacja sportowa, to rywalizacja o sponsorów i pośrednio o zawodników którzy zostaną w szeregach naszego zespołu.
3) Słowa Koemana o Depayu czy o Garcii - mówimy o sytuacji gdy kluby ze sobą negocjują - jeśli negocjowały to kluby nie miały problemu aby sprzedać zawodnika - zachęta w postaci słów trenera jest normalnym zachowaniem. Nie ma mowy o jakiejkolwiek rywalizacji sportowej - czysty biznes. Depay i Garcia także powiedzieli że chcą do Barcelony - wg mnie nie ma nawet podstaw do tego aby mówić o braku szacunku.

3

To pytanie retoryczne - czy za X lat dzieci Messiego też będą mówiły na kogo zagłosowałby ich ojciec na prezydenta Barcelony i będzie to aż treść artykułu? News z tiki-taki wg mnie to powinien być max.
Dzieci legend to tylko dziećmi legend. Nie wyciągałbym daleko idących wniosków od opinii osób, które są potencjalnie dalej od Barcelony niż my - bo my na bieżąco interesujemy się tym co się dzieje w Barcelonie - a Jordi Cruyff zza muru chińskiego może mówić co chce.

1

Ponoć Barcelona posiada 144 756 socios - czy ja wiem że 22 tysiące osób to dużo... nie jestem przekonany. Ile z tego to socios z zagranicy też nie wiemy.

4

Dawno nie było takiej sytuacji że wszystkie gazety przewidują ten sam skład Barcelony. Mają dużo racji bo inaczej ustawić takiej konfiguracji zawodników się nie da.
Liczę na jakieś zaskoczenie i np Moribę za Busiego aby chłopak powalczył fizycznie a Busi wszedł dopiero na podmęczonego rywala. Przy założeniu że Moriba miałby zakaz opuszczania pozycji Busiego mogłoby to być ciekawe rozwiązanie.

1

Gazety dzisiaj stosują wielkie słowa oraz górnolotne porównania - mam nadzieję że także dzisiaj Barcelona dostosuje się do tych słów i będą to piękne zawody na nieprawdopodobnie ciężkim terenie.

0

Generalnie wszystko co powiedizł jest logiczne i można się zgodzić, ale jedyna cecha współna Valdesa oraz ter Stegena to gra nogami - może niezbyt fortunnie się wypowiedział ale o to mu pewnie chodziło:)

0

@BarcaInfo Sorry ale Barcelona to zbyt poważny klub aby brać trenera który nigdy w swojej karierze nie prowadził zespołu w którym miał mniej niż 4 środkowych napastników:) My nie mamy nawet jednej dobrej "9", a tu jeszcze taki świeżak na ławkę? Dobrze się zapowiada, ale wyniki jego zespołu nie robią takiego wrażenia biorąc pod uwagę że tylko kadra Bayernu i BVB ma większą wartość :) Negelsmann jest bardzo ciekawy ale to chyba jeszcze nie ten pułap trenerski i nie te nazwisko które będzie budziło respekt.
PS1: Nie wierzę też aby Koeman chciał zrezygnować z prowadzenia Barcelony :)
PS2: Negelsmann ma kontrakt nie do ruszenia do 2023 roku, a jego marzeniem jest liga angielska zatem świetny news:)

1

No i fajnie, z szacunkiem do rywala, cóż to będzie za mecz - chyba najcięższy w tym roku ale jestem dobrej myśli.

0

Wydaje mi się że spokojnie nasz mocny atak jest lepszy niż ich mocna obrona, ale bardziej niepokoi mnie ich linia pomocy bo tam będzie znajdował się klucz do zwycięstwa.

12

nieźle - to więcej zawodników niż Valverde wystawiał do gry w trakcie całego sezonu hehehe :)

10

Świetny wywiad, wróciły wspomnienia i najlepsze momenty z jego kariery u nas. Kolejna legenda po Suarezie której brakuje, ale cóż - powodzenia Ivan, dużo sukcesów poza meczami z Barceloną życzę!

0

@Coutinho007 Swój "prajm" miał jeszcze we Francji i Romie, ale od tego czasu jest tylko gorzej. Ciężko porównać tych zawodników bo to właściwie inne pozycje - dla mnie Pjanic zawsze będzie CAM bo najlepszy swój czas miał na tej pozycji, w Juve zrobili z niego ŚP aby posyłał dalekie piłki na wolne pole i dośrodkowywał ale bez sensu to było - nigdy nie doszedł do perfekcji w graniu jako środkowy pomocnik, a grania na CAM zapomniał.
Odnośnie naszego młodzika trudno ocenić jego umiejętności jak w pierwszym zespole nawet nie dano mu szansy. Ja nie oceniam jakości piłkarskiej po metryce, zatem nie jestem w stanie ocenić czy byłby lepszy.
PS: trener i jego asystenci specjalizują się we wprowadzaniu młodzieży do wielkiej piłki - jeśli ktoś nie dostaje szans to znaczy że albo nie jest gotowy albo za słaby - u Koemana jest krótka piłka w tym temacie.

1

Hehe Koeman w też w formie:
1) "trener Lyonu, chyba ma ochotę zabłysnąć" - ostro pojechał i miał rację bo Koeman mówiąc o braku szacunku ze strony PSG wyraźnie powiedział: "Myślę, że to brak szacunku, że tak wielu ludzi w PSG mówi o Messim... Starają się tym wpłynąć i wywrzeć presję przed Champions League".
2) Dest ewidentnie szykowany jest na PSG - domyślam się że każdy zbliżający się dzień do meczu będzie wywoływał u niego obsesję. Możliwe że trener się trochę wygadał.
3) Cieszy że chwali Minguezę - piszcie co chcecie ale dla mnie jest to młody Ramos jeszcze z Sevilli gdzie walczył na boku obrony, co widzę jego ataki lub styl wyprowadzania piłki to dosłownie mam flashbacki :)
4) "chcę wyróżnić naszą mentalność i charakter. Mamy dobry zespół, choć brakuje nam konkurencji na niektórych pozycjach. Radzimy sobie jednak, daję tej drużynie ocenę 10/10" - jeśli trener mówi takie słowa to znaczy że jest i dobra atmosfera i zawodnicy urośli do granic swoich możliwości - mecz z Sevillą będzie ciężki ale trzeba wierzyć w zwycięstwo!

1

@Coutinho007 trochę szkoda, ale on ma pewną wadę pomimo tego że jest właściwie kompletnym zawodnikiem - nie tworzy przewagi pozycyjnej - to jedna z najważniejszych cech jakie musi posiadać w grze na tej pozycji dla Barcelony. Oczywiście zrobił postęp w tej materii, ale widocznie nie na tyle duży w oczach Koemana, Schreudera czy Larsona.

32

Fajnie że powstał ten artykuł - świetna robota! Może część użytkowników tego portalu przeczyta więcej niż nagłówek i zauważy że finanse Barcelony są bardziej złożone i np. sposób rozliczania transferów robi obrzymią różnicę.
Niestety potwierdza się to co piszę od 3 miesięcy - latem czeka nas olbrzymia seria odejść zawodników (wg mnie nawet 6-8 zawodników), a kadra w większym stopniu będzie musiała być posiłkowana naszą młodzieżą (ze względu też na niskie pensje) i darmowymi transferami (Depay/Garcia/Wijnaldum, jeśli uda się odpowiednio dużo zawodników sprzedać).
Laporta/Font będzie miał kupę roboty jak zawalczyć o kadrę w przyszłym sezonie aby utrzymać w zespole Messiego/Fatiego/Pedriego i resztę zdolnej młodzieży. Dobrze by było aby kolejny sezon był sezonem walki o najwyższe cele, a nie kolejnym przejściowym.

6

Ale szczeniackie komentarze dzisiaj:
1) Kolejne kontuzje - każda kolejna kontuzja ogranicza możliwości taktyczne i naraża naszych najlepszych zawodników na granie przez cały mecz.
2) Dest - jest szykowany tylko na PSG - Dest nie jest kontuzjowany tylko ma dolegliwości zatem spokojnie.
3) Fernandes - jeśli Koeman otwarcie chwali Moribę i z nim pracuje na różnych płaszczyznach to daje jednoznaczny sygnał że Fernandes ma tylko wykupione bilety VIP aby mieć możliwość oglądania życia zespołu z bliska.
4) Moriba - czuję że Koeman zaryzykuje i Busiego zostawi na ławce licząc na dobrą walkę Moriby (który będzie miał zakaz opuszczania swojej pozycji na boisku).
5) Collado - wiemy że Sevilla będzie grała cały mecz stosując pressing - w II połowie Pedriego nie zastąpi Puig, a właśnie Collado jeśli nie będziemy przegrywać. Może to też udobrucha zawodnika który ma spiny z Pimientą, bo widać że nienawidzi grać na skrzydle i już w nim kipi.
6) Konrad nie ma szans zagrać w tym meczu - nie zasłużył swoją grą w Barcelonie B, a Dembele/Trincao mają swój czas.

0

@Peciak nie uważam się za jakiegoś speca, ale jak coś ciekawego znajdziesz to możesz podesłać na priv:).
Z poleasingowym sprzętem to różnie bywa bo nawet bardzo drogi zakup może okazać się mega niewypałem z krótką gwarancją. Duże znaczenie ma też czy sprzęt poleasingowy jest z Europy czy z krajów 3 świata lub USA hehe:)
Przykładowo w krajach trzeciego świata i USA, gdzie wyzysk pracowników jest na najwyższym poziomie - pracownicy którzy otrzymują sprzęt od firm to zawsze muszą go oddać i to w nienagannym stanie bo będą pokrywać koszt braku zysku firmy z odstrzedaży (muszą ten sprzęt kupić). W Europie jest na odwrót, sprzętu komputerowego nikt nie szanuje, wystarzy zobaczyć w firmach listy serwisowanych sprzętów które są na leasingu:) Sprzęt często jest zajeżdżany do celów prywatnych, służy do zabawy m.in. przez dzieci itd. Firmy sprzedające lapotopy poeleasingowe muszą nieźle się nagłowić jak np z 50 laptopów w tym samym modelu złożyć 20 sztuk:) Prawda jest taka że tylko handlowcy dbają w miarę o wygląd laptopów ale korzystają z tak dziadowskiego sprzętu że mało kto by za darmo chciał taki 2-3 letni komputer:) Nie da się kupić w dzisiejszych czasach (nie to co 3-5 lat temu) leżanki magazynowej, prawie nieużywanego sprzętu zastępczego czy oryginalnie w całości zmontowanego laptopa. Osobiście nie znam firm które uczciwie sprzedają sprzęt poleasingowy, a od osób znających się na tym temacie wiem że kupno czegoś dobrego w idealnym stanie graniczy z cudem.

0

@jeyx77x Konrad na dzień dzisiejszy to taki David Odonkor sprzed lat jak pojawił się w BVB. Widać że Koeman nad nim pracuje bo to jak grał na początku sezonu a jak gra teraz to dwa różne światy.
Oglądając mecze Barcelony B mam wrażenie że bardzo powoli przyswaja wiedzę i myśl taktyczną. Wg mnie dostanie realną szansę w pierwszym zespole pod jednym warunkeim - nauczy się wykorzystywać swój talent na tle zawodników 3 ligi. Dużo wolniejsi zawodnicy 3 ligi poprzed dobre ustawienie zabierają mu piłki, musi nauczyć się grać w taki sposób aby skutecznie budować przewagę na boisku. Jeszcze miesiąc temu bym powiedział że musi poprawić się z gry taktycznej - w tym aspekcie się poprawił, teraz czas na umiejętne wykorzystanie jego szybkości i będzie z niego pociecha.
PS: zgadzam się odnośnie Trincao - musi być coś w nim wyjątkowego. Szybkość i szybką nogę niewątpliwie posiada, siłę strzału posiada bardzo dobrą, instynkt pojawiania się w polu karnym również - powoli zaczyna trybić (także jego gra taktyczna) - po cichu czuję że w przyszłym sezonie będzie to Pan Piłkarz.

4

@ELBARCAVISCA Comas - zapomniałem o nim ale jest przeciążony graniem, lepiej nie wprowadzać mu chaosu pierwszego zespołu, chłopak potrzebuje odpoczynku. Wg mnie zapraszanie go na trening z pierwszym zespołem mija się z celem.
@Krzyszt8f_xd Riera - tak mamy 25-latka - to transfer awaryjny bo zespół Barcelony B ma olbrzymie problemy z kontuzjami. 3 liga jest bardzo wymagająca fizycznie stąd dużo kontuzji. Z punktu widzenia walki to liga bardzo ciekawa, ale ilość kontuzji wynikająca ze starć z przeciwnikami jest bardzo niepokojąca.
@cat_r37 Comas - odpowiedziałem wyżej
Marnol - wg mnie to boczny obrońca, jest bardzo drobny jak na SO, miał epizody na SO bo zespół w dobie licznych kontuzji tego potrzebował. Wg mnie zapraszanie go na trening z pierwszym zespołem mija sie z celem gdyż w żadnym aspekcie nie rozwiązuje naszych problemów związanych z pozycją SO.

0

@Bykunn Pomyśl odrobinę - koszty pracy to wydatki ponoszone przez pracodawcę w związku z zatrudnianiem pracowników. Ktoś za te pieniądze dla wszystkich musi zapłacić - najłatwiej w tym kraju łupić przedsiębiorców, zatem pewnie dojdą kolejne opłaty, wyższy ZUS za pracowników itd. Do tego pracodawca będzie musiał więcej płacić pracownikowi bo mniej ludzi będzie zainteresowanych pracą - to taka lawina jak wśród patologii życie z pięćset plus.
PS: nie wchodźmy w tematykę technologii w Polsce - mlekomat pod sklepem to nie jest realne zastąpienie pracy człowieka. W Polsce nawet za 30 lat nic się nie zmieni bo przez najbliższe lata będziemy mieli problemy z ekologią i pozyskiwaniem źródeł energii, a gdzie tu do "robot & automation revolution"

86

Pytanie kogo miał zaprosić jak jedynym stoperem w Barcelonie B jest 25-letni Riera, który przyszedł kilka dni temu, 18-letni Marsa, który jest mega słaby, a Gomes i Mingo są kontuzjowani... Koeman co najwyżej mógł wysłać smsa o treści pomagam i podesłać im Minguezę (ale wiemy że jest potrzebny u nas).

0

@TheBigShow Jeśli wszyscy mają coś dostać to komuś muszą zabrać :) znając życie mali przedsiębiorcy za to zapłacą, a w krótkiej perspektywie chleb czy masło będą kosztować 20zł bo koszty pracy wzrosną a inflacja dojedzie konsumentów końcowych i eksport.

0

Prawdę powiedziawszy Alba i Dest jak włączą tryb "wściekły pies" i Neymar/Mbappe nie pograją bo po kontuzji Di Marii pozostaje im tylko walka na skrzydłach. Oby Dest był gotowy bo doskok ma rewelacyjny, a Neymar tego bardzo nie lubi.

0

@Peciak Pytanie do jakiej pracy zdalnej - jeśli będziesz pracował też poza domem to polecam mobilne stacje robocze, bo to sprzęt dostosowany do wielu godzin pracy (zwykłe laptopy nawet o dużo lepszej konfiguracji to tylko zabawki jeśli chodzi o pracę zdalną).
Generalnie do pracy zdalnej klasyczne laptopy to oszczędnościowe rozwiązania w firmach szczególnie w Polsce - jeśłi masz siedzieć na laptopie przy biurku w domu a nie chcesz bawić się w całą infrastrukturę klasycznego komputera PC to polecam rozwiązania AIO - u mnie w pracy na okres pandemii porozsyłali po ludziach Dell Inspiron 27 7777 - bardzo przyjemnie się na nich pracuje, jakość obrazu rewelacja, komputer nawet po 20h pracy jest praktycznie "niesłyszalny".
Podsumowując mobilne stacje robocze czy współczesne AIO mają jeszcze inną przewagę nad zwykłymi laptopami - nadają się do wielogodzinnej pracy, są zdecydowanie bardziej ciche i łatwiejsza/tańsza jest rozbudowa w przyszłości.

13

ooo i szansa zagrania z Messim na jednym boisku prysła :)
BTW: to olbrzymie osłabienie PSG - w samej lidze Di Maria strzelił 4 gole i zanotował 8 asyst, a w Lidze Mistrzów dorzucił trafinie i 2 asysty. Neymar i Mbappe będą pod presją:)

14

Ja jestem absolutnym przeciwnikiem przyspieszania czegokolwiek - Neymar też miał skręcenie drugiego stopnia i przyspieszenie jego powrotu na boisko sprawiło że do dnia dzisiejszego wraca mu co jakiś czas ten sam problem.
Nie wiemy dokładnie czy to problem rozerwania torebki stawowej czy częściowego zerwanie więzadeł, ale to potrzebuje czasu aby odzyskać stabilność chodu/biegania, a obrzęk i ból z pewnością w tym nie pomaga.
Uważam że jeśli to skręcenie II stopnia to z medycznego punktu widzenia nie ma nawet 1% szans aby zagrał bez względu na przeciwbólowe technologie.

27

Już za kilka dni będziesz mógł popatrzeć co Messi robi z piłką pod waszą bramką!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?