JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@monsterrize nie ma sensu się spieszyć i rozwalać karierę zanim się tak naprawdę zaczęła. Ludzie nie zwracają na to uwagi ale skręcenia drugiego stopnia mają wpływ na dalszą karierę jeśli zawodnik zbyt szybko wraca do gry. Patrz Neymar - skręcenie II stopnia, zbyt szybko wrócił do gry bo nie doleczył się i praktycznie co sezon traci mecze z tego powodu. W przypadku naszych pereł wynik sportowy jest drugorzędny bo mówimy o zawodnikach którzy przez najbliższe lata będą naszymi gwiazdami.
1
Trener Lyonu chyba czyta doniesienia prasowe jak użytkownicy tego portalu - czyli po nagłówkach i komentują - czym innym jest powiedzieć "postaramy się ściągnąć Depaya w styczniu", a czym innym jest powiedzenie "Myślę, że to brak szacunku, że tak wielu ludzi w PSG mówi o Messim... Starają się tym wpłynąć i wywrzeć presję przed Champions League".
PS1: Depay powiedział że chce tylko do Barcelony a Messi nie.
PS2: z Lyonem nie gramy żadadnego meczu, z PSG już tak.
PS3: Madrycka Marka to świetne źródło, napewno sieją ferment z miłości do Barcelony, a pelikany niech łykają.
29
Debiutanckie gole w Barcelonie strasznie mnie wzruszają - to jak obserwowanie pierwszych kroków stawianych przez własne dzieci :) No mocne porównanie ale bardzo mnie cieszyły pierwsze gole Pedriego, Puiga, Trincao czy Araujo.
2
Litości:) Ansu Fati też nie uczestniczy w dzisiejszym treningu [JarekS]
1
France Football jest jak świnka morska - ani świnka ani morska:)
0
@Granto Brawo, w 100% się zgadzam, dzięki za bardzo celną uwagę! Wstrzeliłeś się z przykładem idealnie.
0
Ja już widzę jak pracownicy w Polsce np czy to spółki prywatnej czy to spółki Skarbu Państwa pytają się kandydata na prezesa zarządu jaki ma plan na naprawę sytuacji finansowej firmy hehe:) Jeśli firma by była w "tyłku" to w życiu bym nie zatrudnił osoby która przed zobaczeniem szczegółowych danych finansowych mówiłaby co będzie robić - skuteczny zarządca to wizjoner z doświadczeniem i dużą ilością znajomości. Może to kwestia obycia ale wystrzelać z pomysłów może sie każdy, ale ludzie walczący o najwyższe stanowiska w firmach tak nie robią. Sytuacja Barcelony jest na tyle delikatna że absolutnie niczego nie można brać na poważnie bez względu na to jakiego kandydata się popiera bo to nie ma najmniejszego sensu.
4
Wiadomym jest że ze względów budżetowych pozbyliśmy się Suareza, ale naszła mnie taka myśl - czy z Suarezem jako zespół mielibyśmy szansę tak szybko się rozwinąć jako zespół.
Teoretycznie sportowo Suarez jest gwarantem określonej liczby goli, ale z drugiej strony czy jego pozostanie nie byłoby pudrowaniem trupa i zaprzeczeniem rewolucji którą mieliśmy przejść? Czy zawodnicy jak Pedri, Dembele, Trincao mieliby szansę zaistnieć w dłuższej perspektywie na boisku aby się rozwijać lub przełamywać słabości. Suarez w składzie to bardzo duże usztywnienie opcji w ataku - teraz widać że Koeman wmówił wszystkim że każdy ma prawo atakować, każdy musi bronić oraz każdy ma prawo do nieszablonowych zagrań. Nie oglądałem tak dokładnie meczów AM w tym sezonie, ale dzisiaj rozmawiałem ze znajomym który jest wielkim fanem AM i mówi wręcz o terrorze wynikającym z tego że Suarez domaga się określonych zagrań od kolegów z zespołu i nawet ich kibice dziwią się że Simeone z tak mocnym charakterem na to nie reaguje. Tak sobie myślę że może nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Prawdę powiedziawszy bardziej żałuję że nie mamy od początku sezonu Depaya, lub że Suarez nie został sprzedany poza La Ligę, ale jeśli patrzeć na rozwój zespołu to zaczynam uważać że dobrze się stało (mogę się mylić, ale jakoś tak mi się to układa).
31
Kolejny dzień z życia Messiego:)
1
Sorry ale nie trzeba być mistrzem matematyki aby wiedzieć że z PSG nie zagra - samo skręcenie I stopnia to absencja do 10 dni, a skręcenie II stopnia niejednokrotnie wręcz wymaga usztywnienia.
Aby nie miał problemów jak w przyszłości nie powinien niczego przyspieszać - w rozgrywkach europejskich duże znaczenie ma doświadczenie - trzeba wierzyć że Umtiti i Lenglet zagrają dobrze i tyle.
2
@Paul_wmr Dzięki bardzo mi miło! Rónież udanego dnia i do środy na meczu!
0
@Gaz nie do końca się zgodzę:
1) bardzo wiele hejtu trafiło na Fonta ze strony kibiców za słowa o Koemanie - dla kibiców z Katalonii Koeman to legenda i nie było sensu mówić takich rzeczy, to był atak na świętość w czasach w których nawet Messi był podważany przez media. Wyniki zespołu Koemana były drugorzędne bo kibice czekali na efekty pracy i po kilku miesiącach pracy chcieli zobaczyć że zespół się rozwija (dopiero dzisiaj widać tą pracę, te nastawienie i przygotowanie fizyczne).
2) wg mnie nie powinien przepraszać na każdej konferencji - powinien raz i stanowczo przeprosić a tak niepotrzebnie naraża się na obijanie przez przeciwników. Wybory się nie skończyły - nie wiem czy więcej nie straci niż zyska takimi wypowiedziami.
BTW: Xavi powiedział mu że Koeman spełania wszelkie kryteria - nie chcę się znęcać bo część jego pomysłów uważam za niezłe ale uczciwie powiedz czy nie wydaje Ci się że trochę źle rozgrywa medialnie ten temat?
11
Cieszy że w końcu to się stało - ewidentnie kamień spadł z serca wszystkim od zawodnika, trenera po cały zespół bo wszyscy bardzo się cieszą i podkreślają że zasłużył. Zatem Franku liczymy na dobra zmianę z Sevillą!
0
"Kiedy mówiłem, że Holender nie będzie szkoleniowcem nawet jeśli zdobędzie tryplet, chodziło mi o projekt, w którym wówczas go nie było. Porozmawiałem jednak z Xavim i przekonał mnie, że Koeman spełnia wszystkie kryteria" - trzeba było raz i stanowczo przeprosić na początku za swoje słowa, gdy kibice w Katalonii wieszali na nim psy za takie słowa o legendzie klubu. Filling nowemu prezydentowi też jest potrzebny, nie mam zielonego pojęcia co chciał ugrać tymi wypowiedziami bo tylko przypomniał swoje błędy.
0
Jeśli Lahoz wychodzi na murawę w meczu Barcelony - Ty wiedz że coś się dzieje !
0
@YoNoEntiendoNada Temat jest mi bliski od wielu lat, mieszkając jakiś czas temu w Liverpoolu przez 1,5 roku widziałem naprawdę wiele i żyłem życiem tego klubu - Klopp jest genialnym trenerem ale w sytuacji gdy nie posiada zmienników z powodu absencji - każdy eksperyment stanowi olbrzymią porażkę - od kiedy pojawił sie w Liverpoolu (w październiku 2015!) to do dnia dzisiejszego jeśli miał załóżmy zawodnika podstawowego i jednocześnie rezerwowego kontuzjowanych/niedostęnych to eksperymenty zawsze się źle kończyły. To samo było w BVB i Mainz. W Liverpoolu do perfekcji opanował odpadanie z ligowych pucharów bo oszczędza wąski skład na PL i LM.
Koeman to trener który z kilku młodzików może zrobić zawodników klasy światowej i w przyszłości sky is the limit dla całego zespołu. Klopp zaś to także nowoczesny trener, ale z podejściem do zespołu w stylu Valverde - stały skład, stali rezerwowi i koniec. Oczywiście w odróżnieniu do Valverde Klopp jest w stanie dalej rozwijać zespół na dłuższą perspektywę, ale jak widzimy w tym sezonie - kurek zakręcono, a Klopp woli manifestacyjnie przykładowo postawić na obronę kogokolwiek niż spróbować obrońcy z drużyny rezerw.
Biorąc pod uwagę w jakim stanie jest dzisiaj Barcelona, jak potrzebuje ludzi którzy znają klub i są autorytetami, jak zawodnicy potrzebują trenera który potrafi zmotywować zespół to w tym sezonie zdecydowanie Koeman > Klopp. Na te ciężkie czasy i ten sezon przejściowy Koeman jest najlepszym rozwiązaniem. Gdyby nie covid, kryzyzys finansowy klubu itd pewnie myślałbym inaczej i wolałbym kolejne wielkie transfery i trofea niż testowanie młodych zawodników ale biorąc pod uwagę okoliczności nie mamy co narzekać na trenera.
14
Ku pokrzepieniu serc widziałem wczoraj wieczorem we francuskim Canal+ analizę stylu grania Araujo na podstawie ostatnich meczy. Paradoksalnie Araujo doznał kontuzji nie ze względu na przemęczenie organizmu, a młodzieńczy styl grania. Jeśli wziąć pod uwagę ostatnie mecze to Araujo niepotrzebnie ryzykował zderzenia nogami z zawodnikami (gdzie miał już wygraną pozycję) bądź wybijał piłki ryzykując kontuzję kopnięciami na zamach przy ostro atakującym przeciwniku. Francuzi wyliczyli mecze ligowe ze zdarzeniami które mogły przy odrobinie pecha spowodować kontuzję - Elche (2), Granada (2), Bilbao (6!), Sociedad (2). Chłopak bardzo się stara, jest skoncentrowany, ale młodzieńcza fantazja jest jego atutem i mankamentem jednocześnie bo chciałby być efektowny i efektywny jednocześnie - wraz z doświadczeniem zdecydowanie efektywność będzie dominowała i będzie to mur nie do przejścia.
Bardzo ciekawe wnioski słyszałem także co do meczu z PSG - dla francuzów błędy indywidualne każdemu mogą się przytrafić i podchodzą do tego tematu ambiwalentnie - ale w przypadku gdyby Araujo miałby nie zagrać w pierwszym meczu to dziennikarze traktują to jako straconą szansę na naciskanie zawodnika bez obycia międzynarodowego. Uważają że nawet para Umtiti-Lenglet w rozgrywkach europejskich może być bardziej skuteczna bo sugerując się starciami Araujo-Kennedy łatwo zauważyć że Urugwajczyk nie do końca sobie radzi z zawodnikami grającymi w innym stylu niż hiszpański (a co dopiero topowymi). Opinia dziennikarzy prowadzących analizę jest taka że para Umtiti-Lenglet ma doświadczenie międzynarodowe, a brak Araujo sprawi że będą dodatkowo zmotywowani i skupieni aby zagrać dobrze i odpowiedzialnie.
Podsumowując uważam że źle się stało że Araujo doznał kontuzji bo to nasz skarb, ale trudno też nie przejść obojętnie wobec opinii że doświadczenie Umtitiego czy Lengleta może akurat w takim meczu zaprocentować.
Wbrew pozorom skuteczny Mbappe i Neymar to rozpędzeni zawodnicy, ale ci co oglądają mecze ligi francuskiej pewnie już wiedzą że naszą bronią będzie Dest/Alba. Zazwyczaj jak mierzą się z zawodnikami o takim profilu grają bardzo słabo i nieskutecznie. Biorąc pod uwagę jak Pedri ostatnio pracuje nad odbiorami (to nie przypadek, wg mnie to taktyka pod PSG), Dembele zaczął wracać głęboko do obrony a Grizi walczy praktycznie na całym boisku to uważam że neutralizacja największych aramat PSG bez względu na to czy będzie dostęny Araujo czy nie jest jak najbardziej możliwa i to jeszcze daleko przed polem karnym.
0
@eryk0501 ja lubię LFC podobnie jak Ajax czy OM - to że mają ciężkie chwile to nie znaczy że przestanę ich lubić bo od kiedy im kibicuję to pamiętam dużo gorsze sportowo czasy od połowy lat 90:)
Co ciekawe ten sezon LFC także pokazuje jak ważne jest aby trener potrafił sobie radzić z przeciwnościami losu - śmiem twierdzić że w Barcelonie jakby latem pojawił się Klopp to nie poradziłby sobie tak dobrze jak Koeman, chociaż uważam Jurgena za fachowca najwyższej klasy.
1
@Murazor nie śmiejmy się zbyt głośno bo jeszcze pomyśli że te teksty do kabaretów się nadają :)
Daliśmy chłopakowi ostatnio naukę o amortyzacji zawodników bo pisał głupoty, kilka dni wcześniej tłumaczyliśmy mu ustawienia taktyczne bo nie rozumiał że nie każdy może grać na każdej pozycji, jeszcze kilka dni wcześniej tłumaczono mu jacy zawodnicy Barcelony B grają na jakich pozycjach, a jeszcze wcześniej tłumaczono mu dlaczego Semedo nie nadawał się do Barcelony.
Najgorsze że wszystko poszło na marne, bo dalej nie potrafi dokonać chociaż w minimalnym stopniu obiektywnej oceny kto jak zagrał, a "młody murzyn" wskazuje że albo ma problemy w wyrażaniem emocji, albo ma problemy ze znajomością znaczenia słów, albo fascynacja Semedo nie jest przypadkowa:)
0
Najlepsze: remontada, premierowy gol Trincao, silny pierwszy skład
Najgorsze: brak defensywnego pomocnika i środkowego napastnika w zespole aż nadto widoczny, bardzo duża dysproporcja umiejętności pomiędzy pierwszym składem a ławką rezerwowych.
2
@formentera2017 Wiesz, z twoimi statystykami jest jak z miłością francuską - tobie nie robi różnicy czy robi ci dobrze koleżanka czy kolega, a ja wolałbym to robić tylko z koleżankami. To taka parafraza bo ze statystyk które podajesz nic nie wynika, a ja wolałbym oceniać zawodników z uwzględnieniem wpływu na grę zespołu.
Podam ci przykład: Pedri podawał do przodu, Puig podawał do tyłu lub na boki. Pedri swoim bieganiem blokował wolne przestrzenie przeciwnikowi, a w ataku tworzył wolne przestrzenie ściągając na siebie przeciwników. Natomiast nikt nie wie gdzie i po co biegał Puig - statystyki to jedno, ale wpływ na grę to drugie. Pedri podejmował ryzyko strat grając do przodu, Puig tracił znowu piłki na własnej połowie. Pomimo znaczącej różnicy wieku inteligencja boiskowa Pedriego jest niepodważalnie na wyższym poziomie.
5
@Murazor Zgadza się. Podobnie zaczynał też Sergio Ramos - chłopak ma olbrzymie predyspozycje aby w przyszłości być wielkim SO. Jeśli poprowadzi swoją karierę w odpowiedni sposób (bo płaszczyznę do rozwoju ma na bardzo wysokim poziomie) to może być wiele radości z niego. Wyobraź sobie że nikt w całym zespole nie spełnia wymagań stawianych przez Koemana aby zastąpić Roberto/Desta na boku obrony - to też bardzo dobrze o nim świadczy.
21
Jakby nie patrzeć to cenne doświadczenie zdobywa grając na boku obrony. To czego nauczył się w tym sezonie z pewnością zaprocentuje w przyszłości na środku obrony. Młodziak niech walczy i spełnia marzenia - ma szansę gry zatem niech zdobywa doświadczenie.
10
Brawo Francisco, oby teraz było już z górki.
PS: połówa cieszących się dziś nicków na już w październiku/listopadzie go sprzedawała, dobrze że Koeman w niego wierzył.
2
@BarcaInfo piękna radość, dobrze że już swój pierwszy raz ma za sobą - oby to był kolejny pozytywny punkt zwrotny:)
0
@BarcaInfo ciekaw jestem jak jego występ ma być niewykluczony jak I stopnia leczy się do 10 dni, a z II stopniem będzie grał ze stabilizatorem?
1
@BarcaInfo to prawda - potwierzdam:)
0
@Jacob1899fcb Warto dodać że przed sezonem Koeman chciał m.in. Wijnalduma - wg mnie wygryzł by Busiego, już nie mówiąc o tym że potrafi walczyć w Anglii praktycznie w 99% meczy LFC. Prawda jest taka że nie mamy innego SPD i gramy tym co mamy. Dzisiejszy mecz pokazał że ławka jest mega wąska, a Moriba dopiero za kilka lat będzie miał istotną rolę w pierwszym zespole.
9
@formentera2017 z konia spadłeś? Pedri wspierał akcje ofensywne, biegał w pressingu (z sensem), miał przechwyty... co Ty porónujesz? Oglądałem mecz we francuskiej telewizji - nawet komentatorzy podśmiewali się z Puiga że biega bez sensu...
2
Były emocje, dobry mecz, warto pochwalić Dembele (bo szarpał i nie tracił głupio piłek), Albę (najlepszy obrońca dzisiaj + wsparcie akcji ofensywnych), Messiego (bo dał impuls), Pedriego (bo pokazał że mądrze biegać też można) no i Trincao (premierowy gol, w sumie bohater hehe).
Na minus - cała linia pomocy (Busi, Puig, Pjanic - jedna wielka pomyłka dzisiaj).
Obrona - wg mnie nie ma co oceniać bo to eksperyment (same zmartwienia z perspektywy najbliższych dni: Umtiti bo ewidentnie musi być niemiłosiernie oszczędzany ze względu na kolano, długi powrót Desta do gry, kontuzja Araujo, Mingueaza awaryjny boczny obrońca, Lenglet to sinusoida, pozostaje tylko Alba który trzyma poziom).