0

Prawda jest taka że to topowy piłkarz i bez względu jak walczy, robi to skutecznie. Podobnie to innych doświadczonych zawodników jak Pique, Busi czy Messi - wszyscy są potrzebni zespołowi i ze względu na aspekt sportowy, i ze względu na rozwój zespołu a także rozwój najmłodszych zawodników, od których mogą się jeszcze bardzo dużo nauczyć.

0

@BarcaInfo Trzeba przyznać że Pique to bardzo silna osobowość - piekielnie się przyda jak wróci do gry!

0

@CatalanDream pomyśl trochę i proszę o więcej szacunku do naszej legendy - dalej jest to nasz najlepszy środkowy obrońca ze względu na międzynarodowe doświadczenie.

2

Betis jedziesz z nimi!!!!!

0

co tu dużo mówić - nie rozumie przez różnice kulturowe http://www.poznajmemy.pl/wp-content/uploads/2015/10/modelki5.jpg

6

Dziecinada ale dobrze, koguty walczą, są emocje i tak ma być. Ma zależeć i zależy. Wolę to niż udawanie że deszcz pada.

0

@Murazor Też mnie to zaciekawiło, ale nawet nie wiem w jakiej części meczu to było - musimy zdać się tylko na treść artykułu "Dziennik Sport donosi również o jednej sytuacji z meczu z Granadą, dobrze świadczącej o staraniach Griezmanna o odpowiednią atmosferę w zespole. Francisco Trincão ma wyraźne problemy z odnalezieniem się w Barcelonie, a po jednej z jego wczorajszych akcji Jordi Alba krzyknął na Portugalczyka. Francuz wyraźnym gestem zaapelował jednak do lewego obrońcy o zachowanie spokoju, zdając sobie sprawę, że nerwowe zachowania nie wpłyną najlepiej na ich młodszego kolegę. To nie pierwszy gest świadczący o tym, że Griezmann stara się dbać o atmosferę w szatni oraz spójność między weteranami i młodszymi graczami.". Wiele źródeł poruszyło ten temat zatem zakładam że tak było :)

1

Według mnie wszyscy kandydaci powinni się stawić na debacie - bez względu na to czy ktoś ma wygraną w kieszeni czy nie - uważam że to kwestia szacunku do kibiców.
Odnośnie merytoryki to niestety niczego nowego się nie dowiedzieliśmy, ale dalej nie rozumiem co ma Font do Barça Corporate - jeśli chce zwiększyć obroty "dzięki treściom audiowizualnym, merchandisingowi i sektorowi gier" to czemu chce się pozbyć któregokolwiek z projektów: Barça Academy, Barça Innovation Hub, Barça Licensing and Merchandising (BLM) oraz Barça Studios które wchodzą w skład Barça Corporate. Projekty pracują już kilka lat, mają opracowane strategie biznesowe dostosowane do klubu zatem uważam że warto je wykorzystać a nie tworzyć kolejne lata coś od nowa. Koncepcja sprzedaży z zachowaniem pakietów większościowych jest zdecydowanie bardziej logiczna (to akurat preferencja Laporty).

12

Szczerze to ja od dawna widzę u Messiego znowu radość z gry, widzę też rzeczy których nie widziałem w ostatnich sezonach - jak pressing, emocje wypisane na twarzy oraz radość nawet z najmniejszych sukcesów drużyny czy pojedynczych zawodników.
Moim zdaniem najbliżej Messi jest pozostania w zespole - uważam że "kupił" metody Koemana, "kupił" młodych zawodników i widzi w nich przyszłość tak samo jak w zespole bo idzie to w dobrym kierunku. Oby tylko nowy prezydent wprowadził wysokie standardy zarządzania, na jakie ten klub zasługuje.

0

@andbarca Dzięki, bardzo mi miło, w pełni zgadzam się z Twoją opinią. Z Wijnaldumem to byłbym o wiele bardziej spokojny jak chodzi o mecze z PSG, ale najważniejsze że zespół się rozwija pomimo tak wielu przeciwności losu. Niezmiennie uważam że w lecie jak przyjdzie Garcia, Depay i WIjnaldum będziemy piekielnie mocną ekipą pod warunkiem że nie będziemy musieli sprzedać najbardziej wartościowych piłkarzy.

1

@Firestone Po akcjach związanych z brakiem szacunku do Barcelony/Messiego agresor mi się włącza - jak to kiedyś mówił pewien kandydat na prezydenta USA "świnia pomalowana szminką to nadal świnia" - za 12 dni (16.02) i 10.03 Neymar razem ze swoimi afrykańskimi gwiazdeczkami będą moimi wrogami nr 1.

1

@NaFazieHitman hehe też o tym pomyślałem - jeśli chcieli wywołac w nim złość to się udało - mam podobne wrażenie że zespół to chyba też jeszcze bardziej zjednoczy.

0

@Ratamahatta To nawet nie kwestia jaj - rewanże z Romą i Liverpoolem bardziej pokazały że trzeba było zapierdzielać na treningach i być w lepszej formie fizycznej. Nawet jak gra się nie układa to można nadrobić siłą woli oraz siłą fizyczną. Nam jak gra nie wychodziła w tych meczach to nie mieliśmy punktu odniesienia bo aby jakoś zareagować. Valverde uważał że ciężkie treningi niczego nie gwarantują, a bez przemęczania się, latami zgrywani zawodnicy mogli w 15-16 osobowym składzie zdobywać kolejne La Ligi. Dzisiaj połowy tych zawodników już nie ma i budujemy nową jakość praktycznie od podstaw łącząc młodość i doświadczenie.

0

@BarcaInfo Prawdę powiedziawszy bardzo trudno będzie go zastąpić kim z prawdziwego zdarzenia. Trzeba też przyznać że przy Koemanie jest bardziej ultraofensywny niż u poprzednich trenerów. Oby zdrowia i formy starczyło jak najdłużej!

2

Szkoda - na rewanż z PSG może się wykuruje - teraz chuchać i dmuchać na Desta trzeba aby był zdrowy i możliwie wysokiej formie za 12 dni!

0

@SiSenior to nic - był taki w PISie Sasin który dał Poczcie Polskiej 70mln na wybory prezydenckie - a jeszcze lepsze jest to że to nie były jego pieniądze i nie musiał nawet oddać:)

25

To że zagrał rewelacyjny mecz to oczywiste, ale mi bardzo spodobała się informacja o tym jak dba o atmosferę i jego podejście do Trincao. Za to ma także olbrzymiego plusa.

0

Jak sędzia Grande to mam nadzieję że to znak - pokażemy grande cojones i rozniesiemy rywala:)

1

hahaha zdecydowanie to nie wypowiedź Fonta - ani projektu sportowego ani Xaviego. I tak to wydaje się bardziej poważne niż kupowanie ryżu kilka tygodni temu:)

2

@Peciak @Tomek54321 no właśnie ja nie jestem w 100% przekonany co to było i dlatego napisałem "żywiołowy ruch/zamach" - to tylko jedno ujęcie, które z innej perspektywy mogło wyglądać zupełnie inaczej. Jeśli jednak jesteście pewni że to był zamach a nie dziwny żywiołowy ruch to oczywiście zgadzam się że czerwona kartka powinna być za to (podobnie jak dla obrońcy za wjazd dwoma wyprostowanymi nogami - chociaż to też kwestia perspektywy bo może żółta kartka).

4

@Peciak wszystko fajnie ale podobnie jak z karnym Desta sędzia w moim mniemaniu się nie popisał:
1) Roberto był faulowany bo przeciwnik zrobił mu wjazd dwoma nogami i przynajmniej powinien być rzut wolny dla nas
2) Jakby Roberto kogoś uderzył to VAR by się tym zajął, wg mnie zrobił żywiołowy ruch/zamach i miał pretensje do bocznego sędzi że nie reaguje. Zawodnicy Granady nie reagowali zatem nie było tematu uderzenia.
3) Kilka sekund później padł gol dla Granady - nie byłoby gola gdyby sędzia prawidłowo zareagował, a jakby to był mecz Realu Madryt to pewnie wrociliby do tego faulu na Roberto i gol byłby anulowany.
Poza tym zgadzam się z Tobą - celne spostrzeżenia i brawo za świetną robotę!

2

@Gaz pewnie plan był taki że w I połowie miała być para Roberto-Trincao a w drugiej Dest-Dembele. Roberto to zawodnik ktory zawsze po kontuzjach był perfekcyjnie przygotowany fizycznie, wątpię aby w tym przypadku było inaczej. Jedno jest pewne - nie było planu na stawianie Minguezy na boku obrony bo chłopak zajechany jest na maxa. Patrząc z innej perspektywy holenderscy trenerzy mają coś z niemców w kwestiach powrotu do gry po kontuzjach - dają szansę jak zawodnik w 100% jest gotowy - zakładam że był i winy Koemana bym raczej w tym przypadku nie szukał.

1

@Kz1234 mała poprawka 36 sytuacji bramkowych - z czego 20 strzałów na bramkę, 9 strzałów niecelnych i 7 strzałów zablokowanych.

4

@Zoker dobra opowieść, pytanie czy to nie próba wymuszenia jakieś kasy - warto zauważyć że ojciec rodziny "Sprzedał dom i samochód" - z tego co się orientuję w tamtej części świata biedota nie posiada domu i samochodu:) Może zdjęcie w worku foliowym ojcicec robił też dla fejmu i rozgłosu licząc na jakieś pieniądze?

2

@KORTIS hahaha Riquim rzucał jak bobasem na kolanach:)

13

Taka myśl mnie naszła:
1) Koeman niesamowicie fizycznie podciągnął nasz zespół porównując do poprzednich rozgrywek - pomimo tego że mamy bardzo mało czasu na treningi itd to fizycznie trudy sezonu znosimy nadwymiar dobrze. Taki Pedri, Grizi, de Jong czy Messi grający cały mecz na wślizgach, przepychaniach, walce wręcz fizycznej, przy sprintach lub pressingu na pełnym biegu od początku do końca bez znaczącego spadku motoryki i szybkości robi olbrzymie wrażenie.
2) Jeśli trener 7 zespołu ligi, który nadal gra swoim zespołem w Europie po meczu w którym jego drużyna przyjęła 20 strałów na bramkę i pozwoliła na rozegranie 36 sytuacji bramkowych przeciwnikowi mówi że jest dumny ze swoich zawodników i gratuluje im wspamiałego meczu - to chyba najpiękniejsza laurka dla zespołu z Barcelony.

0

Dzisiaj będę kibicem Betisu - nie mogę już patrzeć na Athletic - przejedli się strasznie.

2

Jestem przekonany że akurat pełne trybuny to byłby handicap dla Barcelony jak na ten moment sezonnu - powstały już nawet badania wskazujące że sportowi mistrzowie i lidzerzy wielu dziedzin sportowych mają olbrzymi problem pustych trybun i znoszą to zdecydowanie gorzej na płaszczyźnie mentalnej zarówno pod kątem nasycenia ego jak i formy fizycznej. Po prostu dobrzy bądź średni sportowcy częściej zbliżają się sportowo do mistrzów poprzez waleczność i siłę woli i potrzebują krótszego okresu adaptacyjnego w takich warunkach - wg mnie ma to charakter tymczasowy - i wiele gwiazd sportu na przełomie 2020 i 2021 roku zaczęło z powrotem wracać na wypracowany przed pandemią szczyt.

15

Ja nie oglądałem meczu w TVPiS tylko we francuskiej telewizji i wg komentatorów też nie było żadnego karnego - jeden z komentatorów powiedział nawet że takich karnych może być 5-6 w każdym meczu i to absurd.

3

cóż, pozostaje trzymać kciuki za jakieś obiecujące wyniki badań!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?