JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Biorąc pod uwagę że chłopak ma 28 la to spokojnie ma jeszcze 6 lat grania na najwyższym poziomie - jednak podzielam opinię wielu obseratorów - Barcelony nie stać na niego.
Dobrym rozwiązaniem by było podbić pensję aby Real płacił maksymalnie dużo.
Biorąc pod uwagę metamorfozę i profil obrońcy, można śmiało stwierdzić że w naszym zespole mógłby grać tylko na ŚO, a biorąc pod uwagę że w zespole będzie Pique, Mingueza, Araujo i Garcia - to mamy 4 ŚO, z czego trzech z biegiem czasu będzie tylko lepszych. Nawet jakbyśmy sprzedali Lengleta i Umtitiego (uważam że jest to bardzo możliwe) to nadal mamy 4 ŚO, a w obwodzie wyrastającego na światowy top wg mnie Mingo.
Podsumowując Alaba nie daje nam ani centymetrów, ani nie rozwiązuje żadnych problemów, jest piekielnie drogi jak na nasze realia, a przyszły sezon będzie zupełnie inny, a także pozycje które musimy wzmocnić są również zdecydowanie inne - potrzebujemy zastąpić m.in. Busiego (Wijnaldum) oraz Braithwaitinio (Depay).
Biorąc pod uwage opinie ekspertów będziemy musieli sprzedać naprawdę wiele zawodników aby zakontraktować chociaż tych którzy mogą przyjść za darmo, zatem pozyskanie Alaby wg mnie mija się z celem.
Zrozumieć mógłbym jedynie zakup inwestycyjny w postaci Bryana Gila, ale to absolutne maksimum i pewnie jeszcze na kredyt od sponsorów.
0
@Magicc89PL ja się z tym zgadzam, Fati to trzyszłość futbolu, tylko powiedz to Mendesowi który non stop forsuje MU czy ostatnio Juve (wspólny agent z Cristiano, proponuje Juve zastąpienie Ronaldo właśnie Fatim, a Ronaldo miałby mieć nowe wyzwanie).
Wg mnie wszystko wyjaśni się latem, bo Fati będzie miał rok do końca kontraktu i to ostateczny moment aby przedłużyć z nim umowę. Mendes za sam podpis będzie chciał kilkudziesięciu milionów (być może rozłożonych w czasie), ale co istotne i niepokojące to potwarza tylko że Ansu chce grać z Messim oraz że Barcelona ma oferty transferu na stole. Wiem że Ansu to skromny i pracowity chłopak ale mógłby to chociaż zdementować bo od wakacji szczególnie w mediach brytyjskich jego agent cały czas "reklamuje" swojego piłkarza.
0
@jurczak @Korek365 Panowie ja się z wami zgadzam, jednak LM ma swoje prawa - w klubowych meczach międzynarodowych doświadczenie ma olbrzymie znaczenie. Kto jak kto ale przykładowo Lenglet będzie podwójnie zmotywowany bo to okno wystawowe - wątpię aby pozwolił sobie na proste błędy.
0
@puyol_presidend5 W lidze czy pucharze króla Mingueza > Umtiti, jednak weź pod uwagę że w LM największe znaczenie ma doświadzenie. Mingueza nawet nie miał okazji pograć przeciwko napastnikom grającym w innym stylu - zobacz jak Araujo męczył się z Kennedym parę dni temu (lekko zmieniony profil przeciwnika na inny od stylu hiszpańskiego i nie dawał rady).
Mbappe czy Icardi specjalizują się w wykorzystywaniu błędów młodości przeciwników, a Icardi nawet jeszcze bardziej niż Mbappe. Szybkość Minguezy jest niepodważalna ale przeciwnik ma również szybkich napastników, a minięcie na jeden zwód sprawia że pozostaje otwarta przestrzeń. Lepiej mieć doświadczonego zawodnika który gra zgodnie z zasadą "piłka przejdzie ale ty już nie".
Należy pamiętać że dla Minguezy pierwsza kadra Barcelony to spokojnie 1-2 lata za wcześnie, ale nie możemy sugerować się meczami przykładowo z Alaves, jak gramy z takimi wyjadaczami.
0
Szczerze to najbardziej obawiam się błędów młodości Minguezy jeśli zagra. To jedyny zawodnik który może być minięty jednym zwodem przez Icardiego czy Mbappe którzy specjalizują się w graniu przeciwko nieopierzonym (szczególnie międzynarodowo) zawodnikom.
0
Skład na dzisiaj jest oczywisty z wyjątkiem 2 ŚO - a pytań jest wiele:
- Pique - czy jest zdolny do gry?
- Lenglet - czy akurat dzisiaj ma bóle?
- Mingueza - czy ze względu na małe doświadczenie i fakt że jest do minięcia na jeden zwód dla Icardziego i Mbappe warto ryzykować? To bomba z opóźnionym zapłonem.
- Umtiti - tu największa zagadka bo może zagrać wybitnie i katastrofalnie jednocześnie.
0
Będzie grubo! 4:1 dla Barcelony!
32
haha to taki śmiech przez łzy - prawda jest taka że nigdy nie mieliście u siebie piłkarza którym interesuje się cały świat i jest wabikiem dla sponsorów.
2
W LM liczy się doświadczenie zawodników, czuję że Mbappe dzisiaj nie zagra meczu życia bo nasze boki nigdy tak dobrze nie broniły od skrzydeł po bocznych obrońców. Nie będzie miał się gdzie rozpędzić, a biorąc pod uwagę że na 9 będzie grał Icardi to Mbappe będzie zneutralizowany.
0
@BARCA1899Messi Zgadza się ale na wypadek sprzedaży np. Fatiego jest to bardzo ciekawa opcja:) Transfer wg mnie nierealny bo z wielu źródeł można dowiedzieć się że Barcelona latem nie wyda na transfery nawet 1 euro, ale pomarzyć można:)
3
nikt nie zwrócił uwagi na najważniejsze... 30 czerwca Barcelona przestanie płacić mu pensję (dramat)!
1
Odkąd Koeman postawił na lepsze przygotowanie fizyczne nie obawiam się tego czy jakiś zawodnik zagrał 200minut więcej od drugiego. Biorąc pod uwagę że teraz każdy zasuwa, a jeszcze rok temu trening oznaczał delikate podawanie sobie piłeczek to mnie to uspakaja.
2
Paredes zawsze gra agresywnie, Verrattiemu zaś agresor włącza sie w starciach z mocnymi przeciwnikami - coś czuję że oboje dostaną kartki:)
1
@TheMazixX bo ja wiem czy Zakopane jest takie fajne... tragiczna jakość powietrza, korki, multum ludzi i kolejki do wszystkiego, niska jakość jedzenia, brudne i zaśmiecone ulice, miliard bilbordów - wiadomo kto co lubi, ale żeby jechać "w góry" aby przejść się zasyfionymi Krupówkami to tak trochę słabo przynajmniej dla mnie. W samych Tatrach jest bardzo dużo ciekawych miejscówek, ale pytanie kto czego oczekuje. Może jakbym mieszkał na wsi to na weekend może by mnie ciągnęło do miasta ale tylko gdybam:)
0
hehe przypomniał mi się roast w którym Olka Szczęśniak ma polewkę z Lotka gdy ten opowiadał że prawie został koszykarzem ale doznał kontuzji. Laska podsumowała go: "masz 170 cm wzrostu i 120 kg wagi - tak zostałbyś koszykarzem gdyby nie to kolano...".
Podobnie jest z Freixą - finanse są super gdyby nie pandemia, tak zaufali Koemanowi że stwierdzili w lecie że zespół przy odejściach weteranów nie potrzebuje żadnych wzmocnień, a w przypadku Messiego wystarczy dowiedzieć się "co myśli".
2
@Comentateiro Jeśli brana jest pod uwagę forma drużyn czy ilość zawodników niedostępnych na przykładzie LFC to takie zespoły jak Juve i Real wg mnie mają trochę zbyt wysokie pozycje.
20
Nie cieszę się jak ma się opiekawać Messim. To typ piłkarza który generuje wiele kontuzji u przeciwników - w Ligue 1 jest na szczycie - spowodował 4 kontuzje przeciwników w tym sezonie, a nawet żółtej kartki nie dostał.
5
Nie powiedział że to cel na ten sezon zatem... zbroję już mają wypełnioną po pachy!
13
@KacperVEB ja dalej nie mogę zrozumieć że na nim nic nie zarobiliśmy, oddać za darmo i to jeszcze do PSG mógł wymyśleć tylko Bartomeu.
0
@Gall Wg mnie warto myśleć jak się coś mówi lub pisze - w życiu też się to przydaje - kolejny raz Ci tłumaczę że nie rozumiesz tego co napisałem zatem w skrócie:
"A co dziwnego w ty że miał agenta" - nic takiego nie pisałem - nie dziwi mnie to:)
"przemycasz że był pierwszym 17 latkiem z agentem" - nic takiego nie pisałem - nic nie przemycam:)
"Zahavi jest jego rodakiem więc nic dziwnego że najlepszy agent z ich kraju pilnował Interesów Izraelskiego Messiego bo tak był nazywany" - narodowość agenta jak i nazywanie zawodnika Izraelskim Messim nie jest powodem do tego aby agent zbłaźnił się swoimi roszczeniami oraz skompromitował zastraszaniem klubu wysłaniem zawodnika do Anglii
"Te perypetie o których wspominasz to też nic niezwykłego bo nacisk izraelskim mediów był niesłychany i ten chłopak był oczkiem w głowie wielu sympatyków piłki w Izraelu." - bezsensowny argument - to nie podstawa do jakichkolwiek roszczeń piłkarza wobec klubu, a to że budzi zainteresowanie mediów w jakimś małym azjatyckim kraju nie sprawia że klub powinien mu więcej płacić.
"Nudzą mnie już te twoje docinki o myśleniu proponuje coś zmienić" - polecam myśleć, będę myślał nadal, da się cały czas, ale komentarz bez związku z tematem
"o żądaniach pensji na poziomie zawodników pierwszej drużyny nie pamiętam więc nie będę się do tego odnosił" - a jednak komentujesz i nie na temat bo o tym głównie był wpis.
"Agent z zawodnikiem wciąż balansują na krawędzi by wyciągnąć jak najwięcej, bo brzmi to tak jakby ojciec Messiego nie szantażował klubu" - idiotyzm czystej postaci, jakby Messi chciał doić klub to zatrudniłby profesjonalnego agenta np. Mendesa i nie bawił się w amatorskie rodzinne konfiguracje. Messi to nie Ansu Fati i przez lata klub i zawodnik szybko dochodzili do porozumienia, zatem można łatwo stwierdzić że ojciec Messiego nie wybrzydzał.
"To że ciebie nie obchodzi mnie nie dziwi ale ma znaczenie" - tak jak Ci już wytłumaczyłem zainteresowanie mediów izraelskich zawodnikiem z izraela mnie nie obchodzi bo to klub płaci pensje a nie jakiś Josip z Tel Awiwu. Może miało by to jakieś znaczenie jakby to był złoty dzieciak z Chin i chodziło o marketing, ale Izrael... bitch please.
"No ja nie uważam że mój komentarz nie jest na temat ale ok, twój był taki populistyczny" - właśnie udowodniłem Ci że piszesz głupoty, odnośnie populizmu się nie wypowiem bo nie mam zielonego pojęcia czy znasz znaczenie tego słowa. Jak sprawdzisz sobie w np w wikipedii co oznacza słowo populizm to z pewnością dojdziesz do wniosku że może myślałeś o innym określeniu ale złego słowa użyłeś:)
0
L'Equipe że ssie jest niemal pewne.
0
@Gall jeśli komentujesz to czytaj ze zrozumieniem albo czytaj całą treść którą komentujesz - wyraźnie napisałem że dzieciak będąc w Barcelonie B chciał zarabiać niewyobrażalnie dużo pieniędzy (jak członkowie pierwszego zespołu) a w dodatku jego agent szantażował klub że wytransferuje go do Anglii. Pomyśl zatem zanim coś napiszesz bo nic w tym szokującego że dzieciak ma agenta nie ma, ale szokujące była roszczeniowa postawa i zawodnika i agenta. Co mnie obchodzi nacisk izraelskich, kazachskich czy irackich mediów - zawodnik z agentem przekozaczyli, a Laporta pokazał im drzwi. To klub płaci pensje a nie media w Izraelu zatem kogo to obchodzi. Twoja wypowiedź jest nie na temat o którym piszę (kolejny raz).
2
@Khajio zgadza się poważny trener, zwolennik futbolu totalnego bez klasycznych napastników - całkowite przeciwieństwo przykładowo Nagelsmanna - biorąc pod uwagę kadrę BVB i jak stawiają na młodzież i szybkich skrzydłowych to Marco Rose jest idealnym trenerem.
48
Bardzo dobra konferencja Koemana - chwali nasz zespół, podtrzymuje morale, sprzedaje wzmianki taktyczne które mogą nie być prawdą a w dodatku wywołuje presję na Mbappe w kilku odpowiedziach - tak ma być!
1
Bardzo przemyślane z szacunkiem do przeciwnika odpowiedzi - dzisiaj głaszczemy jutro szarpiemy od początku do końca!
0
W tym sezonie wszelkie statystyki nie mają znaczenia - bez względu na ligę czy zespół - decyduje siła woli, przygotowanie fizyczne oraz forma dnia - zakładam że w LM nieco mniej ze względu na charakterystykę zespołów, ale są powody aby myśleć pozytywnie.
4
I dobrze mu - od najmłodszych lat zamiast skupić się na graniu i rozwoju to był skupiony na pieniądzach. Pamiętam jak zawodnik nawet nigdy nie awansował do pierwszego zespołu a miał już agenta w postaci Zahaviego i już były płacze że chce dużo więcej zarabiać i straszenie że odejście. Laporta stwierdził że to nie Caritas i jego kariera w wielkiej piłce skończyła się zanim tak naprawdę się zaczęła.
1
@nitey Co za głupie gadanie - jesteś kibicem Barcelony czy Messiego? Jeśli Barcelony to powinieneś liczyć że zostanie, a jak fanem Messiego to pomyliłeś strony - na jego instagramie możesz wklejać serduszka czy życzyć mu opuszczenia Barcelony.
0
Cieszy jego wręcz bezczelna ambicja wsparcia zespołu w tak trudnym meczu. Nie ma co się oszukiwać Pique to doświadczony zawodnik z charyzmą, w jakimś stopniu też zna swój organizm. Jeśli ma zagrać dobrze by było aby było to w 100% odpowiedzialne bo sezon jeszcze trochę potrwa.
1
Ci co interesują się ligą francuską (np ja) widzą w tym składzie bardzo dużo jakościowych zawodników. Przykładowo taki Mitchel Bakker za 1-2 lata może być jednym z lepszych na swojej pozycji na świecie.
Nie ma co generalizować bo przykładowo taki Aleix Vidal sam w sobie nie jest jakiś wybitny, a tworzy bardzo mocny blok obronny Sevilli.
W PSG nie ma przypadkowych zawodników zatem nie widzę powodów aby cieszyć się z powodu niby słabego składu PSG. Dla postronnych kibiców Barcelony nasz zespół też ma słaby skład bo wiele młodzieży zasiądzie na ławce + np Dest, Pedri czy Mingueza w składzie może powodować śmiech dla osób które nie śledzą poczynań Barcelony.