JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Rewolucja123 Absolutnie się nie zgadzam.
1. Valverde bazował na zgranym zespole
2. Valverde nie brał do składu 5-6 zawodników Barcelony B
3. Valverde nie musiał szkolić młodzieży
4. Valverde nie musiał ryzykować sinusoidalną formą młodych zawodników
5. Busi, Rakieta, Messi, Suarez, Umtiti, Iniesta 3 lata temu byli niewątpliwie lepsi niż dzisiaj
6. Valverde nie potrafił grać bez 9 - Koeman cały sezon bez 9 gra w zespole który grubymi latami grał z 9.
7. Valverde nie kombinował taktycznie - 1:0 i do domu po 3-4 strzałach w meczu. Koeman szuka najlepszych pozycji dla zawodników.
Różnica jest jeszcze taka - że bez względu na okoliczności praca Koemana za rok-dwa będzie zbierała owoce, a praca Valverde było trzymaniem w ryzach zespołu który się nie rozwijał.
2
@mariosss20 z racji tego że pamiętam te czasy to uważam że nie ma czego porównywać - pomimo tego że teraz mamy najlepszego piłkarza świata to w tamtych latach piłkarsko mieliśmy zespół. Dzisiaj jest to szkielet który trzeba odpowiednio wzmocnić mięśniami, płucam i sercem.
Dzisiejszy zespół w 100% jest bardziej perspektywiczny, ale zespół z lat 2000-2004 był już gotowym zespołem.
1
@AxelF ale Koeman interesuje się zawodnikami Barcelony B którzy dobrze rokują na przyszłość - z Konradem problem polega na tym że chłopak nie rozwija się tak szybko jakbyśmy tego chcieli. Chłopak dopiero zaczął grać w drugiej połowie października, Koeman razem z asystentami bardziej obserwowali zawodnika z trybun meczów Barcelony B, dawali mu wskazówki i okazjonalnie zapraszali na treningi do pierwszego zespołu. Sytuacja zmieniła się od stycznia.
Największym atutem Konrada jest szybka noga i prędkość biegania - widać że Koeman mocno pracuje nad tym aby chłopak zaczął umiejętnie wykorzystywać swoje atuty - zawodnicy 3 ligi w prosty sposób zabierają mu piłkę bądź swoim ustawieniem sprawiają że nie może w żaden sposób wykorzystać swojego potencjału, a myślisz że na tle zawodników np La Ligi będzie mu łatwiej? Chłopak przez ostatnie 2-3 miesiące zrobił duży postęp ale nadal za mały aby zasłużyć sobie na grę w pierwszym składzie. Widać też że Koeman przestał wierzyć w umiejętności trenerskie Pimienty widząc jak marnuje m.in. Collado i Konrada i zdecydował że teraz częściej będzie brał na treningi Konrada aby szybciej się zaczął uczyć. Miejmy nadzieję że to zaowocuje bo szczerze zawodnik zaczyna mnie irytować swoimi rajdami po których ciągle traci piłkę. Tutaj jest problem bo w Barcelonie B się nie rozwija, a za słaby jest aby grać w pierwszym zespole. Podobnie sytuacja wygląda z Collado który po sezonie pewnie odejdzie z klubu, a uważam go za talent dużo większy niż Jandro Orellana.
Ilość minut w pierwszym zespole czy to 37 czy 137 nie robi różnicy jak zawodnik nie jest gotowy, widać że chce go zbudować od podstaw widząc jak środkowi pomocnicy grają na skrzydłach i inne kwiatki które dzieją się w Barcelonie B. Wg mnie chłopak ma potencjał ale musi nauczyć się wykorzystywać swój talent bo na ten moment jeszce nie jest gotowy. W tym sezonie zobaczyłem każdy mecz z jego udziałem i widzę progres ostatnimi czasy ale ludzie hajpują kompilacje YT z najlepszych zagrań zawodnika w karierze a nie widzą 10-20 strat w meczu jak zaczynał grać w tym sezonie. Dzisiaj jest lepiej ale ewidentnie to indywidualna praca Koeman i jego sztabu który przygotowuje go do gry w pierwszym zespole.
3
I to bardzo dobra decyzja, Moriba robi progres fizyczny, mentalny i taktyczny oraz zasługuje na to by być w kadre pierwszego zespołu aby uczyć się od najlepszych.
Szkoda że Konrad nie wykorzystuje swoich szans, może chłopak zrobi jakiś krok do przodu i zacznie grać zgodnie ze swoim potencjałem, a nie potykać się o własne nogi.
3
@Ireneuszp @Magicc89PL ale bądźmy obiektywni - kto był najlepszym naszym SO w skali ostatnich 10 lat? Pique wygrał z tym zespołem wszystko co było do wygrania, ma olbrzymie doświadczenie i czy się to podoba czy nie - jest naszym najlepszym SO.
Nie możemy się obrażać na rzeczywistość i tego dewaluować. Nie jesteśmy sportowo topem i sprawiedliwie przegraliśmy czy to z Bayernem czy PSG teraz ale nie zmienia to faktu że Pique jest naszym najlepszym SO i grającą legendą jednocześnie. Tak jak zgodnie z powiedzeniem kibicem się jest a nie się bywa, tak samo jest z legendami klubu - one nimi są, a nie bywają.
2
@Azi Ale sami zawodnicy Bayernu wielokrotnie wypowiadali się, podobnie jak ich trener że problemem nic się nie zmieniło, a pomogło jedynie oczyszczenie ciężkiej atmosfery. U zawodników pojawił się luz a część już nie chciała odchodzić z klubu. To fakt potwierdzony przez wszystkie zainteresowane osoby, a przypisywanie zasług Flickowi będzie można po tym sezonie.
Zapominasz że Bayern ma piekielnie długą i silną ławkę - łatwo jest zastąpić 3-4 zawodników pola jak ma się po 2-3 osoby na każdą pozycję.
Porównywanie Bayernu do Barcelony jest bez sensu bo oni mają kadrę którą można rzeźbić niczym w drewnie, a my czekamy aż drzewa urosną i to ta różnica.
1
Nie rozumiem pretencji - co miałby powiedzieć innego? Miałby mówić co myśli? - np:
1. "jesteśmy gorsi sportowo"
2. "jesteśmy gorsi instytucjonalnie"
3. "nie ma najmniejszych szans na wygranie dwumeczu"
4. "mamy za wąską kadrę"
5. "połowa naszej kadry nie nadaje się do grania nowoczesnego futbolu"
6. "nasze talenty atletami będą dopiero za kilka lat"
25
Szukanie gównoburz ciąg dalszy - ci co widzieli chociaż jeden mecz na żywo to wiedzą że to normalna komunikacja - to znazcy że im zależy i chcą się poprawić w trakcie meczu.
Osobiście lubię jak piłkarze emocjonalnie się angażują, brakowało tego "terroru" Pique wcześniej!
Pouczanie kibiców na forum Pique jest śmieszne - sraki same nigdy nic w życiu nie osiągnęły a będą pouczać naszą legendę jak ma osiągać sukces. Bez Pique pewnie mecz skończyłby się jak z Bayernem, ale mniejsza z tym - zdrowy chłop to zdrowo pobudza kolegów do działania i bardzo dobrze!
2
W wielu kwestiach się zgadzamy ale trzeba zdjąć różowe okulary i patrzyć na nasz zespół w taki sposób jaką ma kadrę i możliwości. Koeman robi świetną robotę z zespołem jaki posiada - my nie przegraliśmy z PSG taktycznie a piłkarsko. Jeśli chcecie zobaczyć modelowy mecz w którym jeden zespół został zniszczony taktycznie polecam wczorajszy RB-LFC. Wg mnie nie ma 1% szans prawdopodobieństwa aby Koeman po sezonie miał być zwolniony. Komana szanują katalończycy, pracownicy klubu, kandydaci na prezydenta, zawodnicy pierwszego zespołu oraz rezerw. Zmienianie trenera ma sens jeśli klub nie gra zgodnie ze swoim potencjałem piłkarskim, nasz potencjał piłkarski został zweryfikowany z PSG - możemy być lepsi, ale nie oczekujmy cudów.
@KacperVEB Wiesz Xavi... Messi też rozumie futbol a nie uważam że byłby dobrym trenerem. Po Xavim nie ma co nastawiać się na cuda - na ten moment za niezłe pieniądze goni kozy po azjatyckich pastwiskach a nie zajmuje się poważnym trenowaniem w Europie.
@Azi Bayern - wg mnie bardzo zły przykład podałeś - Bayern miał już mocną kadrę, która była zgrana - ich jedynym problemem był trener z którym żyli w otwartym konflikcie. Największą zasługą Flicka było to że nie był Niko Kovacem - w zespole pojawiła się radość z gry bo grali 1:1 tym samym ustawieniem co za Kovaca.
19
Czy tutaj komentują w 80% tylko małe dzieci? Zastępowaliśmy Neymara innym perspektywicznym zawodnikiem - Dembele przypominał bardziej profilem Neymara i wybór został dokonany. Mbappe bliżej było do "9" niż do skrzydłowego w tamtych czasach - wg mnie idiotyczne są porównania tych zawodników bo to całkowicie inni zawodnicy. Klub tak zdecydował i miał do tego prawo, nie bronię Bartomeu w większości kwestii ale bądźmy obiektywni - chcieli dobrze a niestety nie wyszło. Mogło być też tak że Mbappe miałby serię kontuzji a Dembele pięknie by się rozwinął - stało się, nic się nie da z tym już zrobić.
0
Wielka szkoda, jednak na środku pomocy mamy ciekawych piłkarzy którzy mogą się pokazać, a z napastnikiem na zastępstwo to już gorzej.
0
@Bogan Wg mnie źle wyciągasz wnioski. Budowanie na zgliszczach też ma swoją specyfikę - jak za Valverde wypadał z podstawowej jedenastki jakikolwiek kluczowy piłkarz np Suarez to zespół grał padaję. To za Koemana nasz zespół nauczył się w lidze grać przy ciągłej zmianie konfiguracji zawodników - a to że aż 16 piłkarzy już strzeliło w tym sezonie gola to nie dzieło przypadku, a właśnie tego że rozwijamy się jako zespół.
Taki Nagelsmann nawet w Niemczech przez ostatnie 2 lata stracił opinię super-trenera - ma opinię trenera który bezmyślnie wydaje pieniądze bo nigdy nie trafił z żadnym transferem. Wszelkie zakupy przyszłościowych zawodników były transferami klubu za zgodą Nagelsmanna bo nie miał argumentów. Biorąc pod uwagę budżet klubu, budżet transferowy oraz możliwości marketingowe klubu można śmiało stwierdzić że praca go przerasta. Facet potrzebuje w składzie 5-6 środkowych napastników (lub zawodników o tym profilu) i co okienko płacze że chce więcej. Jeśli chciałbym coś sprowadzić do Barcelony z otoczenia to Nagelsmanna to dyrektowa sportowego RB Lipsk - koleś robi genialne transfery do klubu. Polecam zobaczyć wczorejszy mecz Liverpool-RB. Zespół z UK będący w największym kryzysie od kilku lat przyjechał jak po swoje, rozgniótł ich i wycisnął - ale nie na poziomie sportowym, a taktycznym - to pokazuje jakim trenerem jest Nagelsmann - sztywne jedno ustawienie z mocnym środkowym napastnikiem i tyle. My przegraliśmy wczoraj piłkarsko bo byliśmy słabsi, a oni z powodu słabości trenera i to jest ta znacząca różnica.
0
@Bogan zwolnienie Koemana jest nierealne i bardzo dobrze. W Katalonii Koeman jest bogiem niczym Messi, każdy go lubi i szanuje, ma też szacunek pracowników klubu, ma szacunek kandydatów na prezydenta, ma szacunek zawodników zarówno pierwszego zespołu jak i drużyny rezerw. Koeman to trener który ma DNA Barcelony, ale pomimo tego jest zwolennikiem rozwijania zespołu zgodnie z kanonami nowoczesnego futbolu. Przykładowo Klopp w swojej ostatniej książce stwierdził że jedynym trenerem który przypomina jego sposób postrzegania futbolu jest Koeman i Guardiola z tą różnicą że holender z nich wszystkich jest najodważniejszy w stawianiu na młodzież. Guardiola zaś stwierdził że od Koemana mógłby się uczyć pasji i obsesji trenowania Barcelony oraz miłości do klubu.
Wg mnie Koeman jest nie do ruszenia bo potrzebuje go klub w tych ciężkich czasach, potrzebuje go młodzież, potrzebuje go zespół. Wymyślanie Nagelsmannów i innych cudaków jest bez sensu - jakbyś interesował się czymś więcej niż nazwiskiem trenera to byś wiedział że nawet w 30% nie mamy kadry pod taktykę którą stosuje Niemiec. My potrzebujemy zwolenników skrajnie nowoczesnego futbolu, wręcz totalnego pod każdym aspektem - jeśli jakieś ciekawe nazwisko można brać pod uwagę to np Marco Rose który objął BVB.
1
@theadzio124 szukaliśmy zawodnika który profilem będzie przypominał bardziej Neymara - ze względu na profil Dembele bardziej przypominał Neymara (chociaż Mbappe uznawany był za większy talent we Francji).
6
@czar007 gościu ty masz 5 lat? Po pierwsze napisałeś już z 30 komentarzy o tej samej lub zbliżonej treści - ogarnij się bo nie dość że pleciesz głupoty to je jeszcze powielasz. Może melisy se zaparz bo chyba nie wytrzymujesz psychicznie.
PSG - ma zrównoważony skład składający się zawodników o zbliżonych umiejętnościach - co roku przykładowo Neymar wypada im z LM i zawsze mają bardzo dobrych następców. Pechettino nic nie poukładał, jak grali beznadziejnie w lidze tak dalej grają kupę. Mecz z nami to ich najlepszy mecz od wakacji.
Nowoczesny futbol - jeśli go nie rozumiesz na czym polega to nie wypowiadaj się
Koeman - to najlepsza rzecz jaka spotkała nasz zespół bo przynajmniej go rozwija
Cou - aby wykorzystać jego potencjał zawodnik musi być zdrowy i nie mieć problemów psychiczno-emocjonalnych aby grać najlepiej jak potrafi. Kosztem Griziego Cou otrzymał swoją najlepszą pozycję na boisku i nie potrafił wykorzystać swojego potencjału. Pomyśl...
Fati - to zdecydowanie filar drużyny już teraz, a tych filarów w młodym wieku w przyszłym sezonie będzie zdecydowanie więcej - jeśli tego nie rozumiesz to też nie komentuj bo tylko się kompromitujesz.
1
@Don Lucas @bady48 w pełni się z wami Panowie zgadzam, Koeman mówi jak jest tylko ludzie i media dopowiadają sobie historie.
Koeman robi świetną robotę, mecz z PSG pokazał ile nam brakuje do bycia topowym zespołem bo o ile możemy polemizować co by było gdyby, czy padłby gol Dembele itd to nie zmiania faktu że piłkarsko jesteśmy słabsi. Mało tego ja uważam że nawet ze zdrowym Araujo czy Fatim i tak byśmy byli piłkarsko słabsi bo wieku nie oszukasz - samym talentem LM się nie wygra, potrzeba nadrobić lata zaniedbań w przygotowaniu fizycznym, zgrać zespół, rozwijać najlepsze cechy poszczególnych zawodników i wtedy można mieć pretencje że Barcelona w Europie nie wygrywa. Dzisiaj trzeba liczyć na lepsze czasy w zarządzaniu klubem, a zespołowi dać czas aby się rozwijał dokonując przemyślanych ruchów transferowych zarówno w przyjściach do klubu jak i odejściach.
3
Trzeba przyznać że madryckie gazety mają dzisiaj używanie.
Futbol się zmienił na przestrzeni ostatnich 3-4 sezonów, aby dominować w Europie patrząc na takie zespoły jak Bayern, Manchester City czy PSG jasnym jest że potrzebny jest zgrany kolektyw składający się z miarę dobrych technicznie ale perfekcyjnie przygotowanych fizycznie atletów. Ktoś powie że tacy zawodnicy jak Dani Alves, Xavi, Iniesta, Pedro, Messi i Villa niegdyś wygrali wszystko w piłce klubowej, ale tego nie da się powtórzyć bo ta dyscyplina sportu jest już całkowicie inna, a zespoły będące perfekcyjnie fizycznie przygotowane nauczyły się grać przeciwko tak grającym zespołom.
Wg mnie idziemy w dobrym kierunku - Araujo, Mingueza, Dest, de Jong czy Pedri to przykłady piłkarzy którzy są walczakami o niesamowitych predyspozycjach do podwyższania umiejętności piłkarskich i fizycznych, ale potrzebują jeszcze czasu. Biorąc pod uwagę jak każe grać tym młodym piłkarzom Koeman i jak pracuje z młodzieżą począwszy od Barcelony B to widać że trener wie co to jest nowoczesny futbol, jendak któtka ławka, lata zaniedbań szkoleniowych, lata zaniedbań kondycyjnych wychodzą bardzo boleśnie - ale odbijemy się, praca w tym sezonie nie pójdzie na marne, jestem tego pewien.
5
Koeman jak zawsze bez ściemniania, pomimo tego że wynik z PSG nie jest zadowalający to nie mam problemu z tym że Barcelona przegrała. Nie przegraliśmy przez samobóje, błędy sędziego czy katastrowalne błędy w obronie - przegraliśmy bo piłkarsko okazaliśmy się słabsi.
Zespół się rozwija, mam nadzieję że to co najlepsze jeszcze przed nami. Ja nadal wierzę w Koemana i wierzę że mamy jeszcze olbrzymie pole do poprawy. W 100% zgadzam się z "Dziś graliśmy z 19-letnim Destem. Za pięć lat będzie zdecydowanie lepszym piłkarzem. Pedri już teraz jest bardzo dobry, ale za pięć lat będzie lepszy od każdego z pomocników PSG. Trzeba zachować cierpliwość, a nie jest to proste".
Kompromitacją by było jakbyśmy mieli gotowy skład naszpikowany zawodnikami w topowej formie, w topowym wieku i topowymi umiejętnościami - wczoraj to była bardziej cenna i bolesna nauka.
Można gdybać co by było gdyby Dembele strzelił na 2:0, czy jakby grał Araujo lub Fati to mecz mógłby skończyć się zdecydowanie innym wynikiem, ale to nie zmienia faktu że zespół jest w fazie rozwojowej i nie jest to kształt ostateczny ani pod względem personalnym ani jakościowym przyszłościowych zawodników.
1
LM brutalnie zweryfikowała nasz zespół, to pokazuje jak wiele nam brakuje do powrotu na szczyt. Ja kibicowałem Barcelonie jak Guardiola był jeszcze naszym piłkarzem, pamiętam różne czasy, należy poczekać na te lepsze, miejmy nadzieję że potrwa to krócej niż 5-6 lat aż młodzież osiągnie swój najwyższy pułap sportowy.
Szanuję zwycięstwo PSG - nie było spisku sędziowskiego, nie było wielkich błędów indywidualnych - przegraliśmy bo byliśmy słabsi, mam jednak nadzieję że godnie zagramy w rewanżu, a nasz zespół będzie się szybko rozwijał z biegiem czasu, oby kolejny sezon był bardziej udany.
0
Prawdę powiedział "Byli po prostu lepsi" - zamiast stękać należy uznać wyższość rywala, finalisty poprzedniej edycji LM i tyle. Rzeczywistość nas brutalnie zweryfikowała, pomimo rozwoju zespołu nadal nam bardzo wiele brakuje aby wrócić na szczyt. Trzeba liczyć że nasz powrót na szczyt potrwa krócej niż 5-6 lat i dalej kibicować swojemu ukochanemu klubowi aby tak się stało.
14
Dest pięknie ciśnie Mbappe
Pique słychać go przez całą pierwszą połowę i trzyma ustawienie wszystkich
Na ten moment widzę tylko komentarze kibiców którzy obsrali zbroje, a nie piłkarzy zatem nie jest tak źle.
Mieliśmy kilka okazji na strzelenie gola, aby w drugiej udało się coś dożucić i powodzenia!
PS: widziałem komentarze kretynów piszących np Dest czy Pique do zmiany... no dramat. Aż strach by było co by zrobił Mingueza z Umtitim jak tacy kozacy walczą jak równy z równym.
0
Ja tam lubie jak się dzieje - emocje muszą być, kibice robią atmosferę na trybunach - fajnie jest oglądać mecze Premier League gdzie jak piłkarz strzeli gola to biegnie do kibiców cieszyć się z nimi. Piknikowa atmosfera Camp Nou sprawia że jak piłkarz podbiegnie do trybun cieszyć się golem z kibicami zobaczy 1000 wyciągniętych smartfonów. Prawdziwi, żarliwi, głośni z odrobiną wręcz agresji są niezwykle potrzebni bo tylko tacy kibice sprawiają że piłkarze walczą mocniej i to jest naukowo udowodnione już w latach 50.
5
To niesamowite jak bardzo zmienił się zespół od tego czasu, oby nasza młodzież także zapisała się w historii jak nasze legendy.
0
świetna wiadomość! jedziemy z nimi!
2
Kurde ale smęty! Świetny skład - jeśli Pique jest dostępny do gry to znaczy że fizycznie i mentalnie jest gotowy!
Nie zapominajmy że to wielki charakter i zawodnik który w piłce klubowej wygrał już wszystko - wie jak się przygotować do meczu. To że wychodzi w podstawowym składzie świadczy jak jest dobry - to olbrzymie wsparcie psychiczne także dla pozostałych obrońców. Szczerze nie wierzyłem że uda mu się wrócić, ale jak jest w składzie to znaczy że PSG musi być równie mocno zaskoczone.
7
@BarcaInfo prawdziwi kibice zawsze docenią ten gest - a nie oszukujmy się facet dzień miał mega ciężki mentalnie dzień - wydał kasę aby dostać się na stadion Liverpoolu, przed meczem i w trakcie całego meczu nasłuchał się obelg, a jego ukochany klub delikatnie mówiąc nie dał rady. Jego reakcja to coś pięknego, to jest prawdziwy facet!!!
0
Ale jaja, patrząc się na ilość rozegranych minut przez Trincao to w kanadyjce jest nie gorszy od Fatiego :) Mimo wszystko już bardzo stęskniłem się za Ansu, fajnie by było jakby wrócił chociaż na końcówkę sezonu aby pozostawić dobre odczucia przed nowym sezonem.
0
@Laza Daj spokój, przecież utrzymanie tego portalu też kosztuje. Ludzie tutaj wykonują świetną robotę, zatem logiczne jest że mają partnerów/reklamodawców aby opłacić chociaż przysłowiowy hosting.
0
It's coming home
It's coming home
It's coming
Football's coming home
0
@Remi70 ja oglądam z przyczyn zawodowych ligę francuską - wg mnie spokojnie zatrzymamy Mbappe - do tego od miesiąca jest przygotowywany Dest, który jest piekielnie szybki i wystarczy że będzie przy nim, a chłopak na nic sobie nie pozwoli. Wielu ludzi obawia się naszych ŚO, ale polecam zobaczyć co będzie robił Dest przy Mbappe - OL, OM czy Rennes mają szybkich bocznych obrońców i właściwie Mbappe mógłby nie wychodzić na boisko w takich meczach. Wg mnie Koeman jak mówił że nie będzie indywidualnego krycia Mbappe na konferencji prasowej to będzie całkowicie na odwrót - zawodnik przy Descie nie będzie miał życia. Jeśli będzie zmieniał stronę to Alba będzie robił to samo - trzymał krótko i nie rozbiegnie się chłopak:)