JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Prawdę powiedział, ale my też to wiemy, zatem nie ma się do czego przyczepić.
2
@Dembouz1899 Hahaha chyba Hochlanda z Ali Express [@Coutinho007]
2
Kolejny wyborczy bełkot i nic nowego - oczywistym jest że każda sekcja powinna mieć sponsora bo na dzień dzisiejszy to standard w Europie i na świecie.
Bez względu na poglądy i przekonania co do kandydatów z jednym może każdy prawdziwy kibic Barcelony zgodzić - "Teraz trzeba kochać Barçę bardziej".
2
Braithwaite czy Matheus Fernandes pokazują że marzenia się spełniają - wyobraźcie sobie że gracie z kolegami pod blokiem, na orliku, czy na wynajętej hali z kolegami z pracy oraz jesteście w odpowiednim miejscu i czasie - widzi Cię Abidal i mówi bierzemy Ciebie do FC Barcelony - będziesz grał z Messim - damy Ci nawet 4mln euro netto rocznie! - PYTAM SIĘ - KTO BY SIĘ NIE ZGODZIŁ?
0
Fajnie by było nazbierać na koniec sezonu na jego pensję... takie czasy.
3
Rivaldo zazwyczaj nawija jak potłuczony, ale dzisiaj odpowiedzi były jak najbardziej trafne, tyllko tym Messim w PSG trochę przesadził, mógł już nie dobijać.
0
@DonVincenzo Jeśli Messi zostanie to można się domyślać ze jeszcze jeden sezon przejściowy będzie, jeśli Messi odejdzie w czerwcu to przynajmniej 2-3 lata przejściowe więcej bo klub będzie dłużej się podnosił z kolan finansowo (to także opinia zarówno Laporty jak i Fonta).
Jeśli Messi odejdzie będziemy grali Barceloną B tak długo aż zespoł zatrybi. Nie widziałem nawet jednej opinii eksperckiej która stwierdziłaby żeby mogło być inaczej. Ja zawodowo pracuję w sponsoringu sportowym i wiem jak to działa z punktu widzenia pieniędzy w piłce - nikt w Barcelonie nawet nie pomyśli o płaceniu za kogokolwiek za rok czy 2 lata, jak nie będzie pewności że zespół zatrybi i wtedy dopiero będzie się wzmacniało zespół brakującymi elementami. Klub z większym trudem będzie musiał płacić zobowiązania bo nie będzie tyle zarabiał co dotychczas. GS pewnie też nie udzieli kredytu na EB bo też takie opinie widziałem, gdyż nie widzą perspektywy płacenia przez klub 50mln rat kredytu.
Spotkałem się z opiniami że Depay/Wijnaldum w tym przypadku też by nie byli potrzebny i zainteresowani bo zmarnowaliby swój najlepszy czas piłkarski na ogrywającą się Barcelonę, a oni chcą grać w zespole który ma szanse na LM.
Kolektyw z pewnością powstanie, ale trzeba patrzeć realnie - przy takim scenariuszu będą kolejni topowi zawodnicy któych będziemy rozważać do wzmocnienia Barcelony.
Dla takich firm jak Nike i innych mniejszych sponsorów twarz projektu sportowego z twarzą Griziego (bo w branży reklamowej jest drugim po Messim, daleko za nim ale drugim) to przepaść i to olbrzymia. Żeby było śmieszniej nie mamy innych zawodników którzy mają złote piłki, którzy wygrali ostatnimi czasy LM, zatem zostaje Grizi i za nim także daleko nic. Twarzą projektu w PSG nie był nigdy Mbappe, realizuje tylko marketing na płaszczyźnie krajowej - u nas nikt nie postawi przez najbliższe 5-6 lat na Fatiego, Araujo czy Pedriego bo to nie profil reklamowy i tu jesteśmy pogrzebani.
0
@DonVincenzo Fajnie by było ale musisz wziąć pod uwagę ze Cou ma 40% do zamortyzowania, a Grizi 60% do zamortyzowania. Nie licząć Messiego na liście zawodników których podałeś to jak wyszlibyśmy na zero księgowo to byłby cud. Na pensjach można oszczędzić, ale kasa z transferów może pokryć co najwyżej ich koszty - jesteśmy zakładnikami wielomilionowych zakupów Cou/Griziego, a wielu zawodników nawet nie mamy spłaconych.
Odejście Messiego to dla klubu spokojnie 120mln euro mniej w budżecie rocznie, na jego odejściu nie dość że nic nie zarobimy to zamykamy sobie drogę do zarabiania na Messim przez kolejnych 20 lat jak Chicago Bulls na Jordanie.
Font/Laporta przebąkiwali coś o kredytach na ewentualne wzmocnienia ale szybko się z tego wycofywali - wiadomo wybory i po co mówić prawdę:) Te lato będzie inne niż wszystkie bo cała kasa ze sprzedaży idzie na zobowiązania klubu. Trenfer pieniężny jest w gestii tylko i wyłącznie kredytów od sponsorów (jeśli odejdzie Messi nie będzie gorszych sponsorów, a na wielu płaszczyznach ich już nie będzie - np. z rynku Azjatyckiego, bo tam kibice utożsamiają się z zawodnikami a nie klubami).
10
Może warto by było spojrzeć szerzej na temat i zwrócić uwagę na krytyczne uwagi Koemana jeszcze dobrych parę tygodni temu, zanim mieliśmy serię zwycięstw w La Lidze.
Zarówno trener jak i jego asystenci mówili o wielkich brakach fizycznych większości zawodników - mówił że będzie to bardzo długi proces aby wskoczyć na odpowiednie tory po wielomiesięcznych/wieloletnich zaniedbaniach treningowych u dużej liczby zawodników. Trener już w październiku/listopadzie mówił że ciężko jest pracować nad nowymi schematami gry, gdy fizycznie zespół jest bardzo słaby, a praca nad wzmacnianiem fizycznym zespołu jak i indywidualnym wzmacnianiem zawodników jest bardzo utrudniona chociażby ze względu na fakt że gramy bez przerwy cały czas i dochodzą jeszcze podróże po nocach po meczach.
Ile to było przepraw/walk czy to o indywidualne treningi Dembele, o de Jonga, o Trincao itd. Ile było trzeba było pracować nad dostosowywaniem zawodników Barcelony B do realiów La Ligi. Jeśli ktoś myśli że przychodzi zawodnik z Barcelony B i jest gotowy do grania to jest albo głupi albo nie zna realiów tego sportu. Jeden na milion zaskoczy jak Fati, reszta musi ciężko pracować, a to olbrzymia praca z młodzieżą, której na pierwszy rzut oka nie widać. Taki sezon że trener oprócz trenowania zespołu zajmował się instruowaniem zawodników jak mają się poprawić grając w Barcelonie B, szkoleniem młodzieży na treningach, testowaniem młodzieży, zgrywaniem młodzieży oraz pracą mentalną przy młodzieży z Larsonem na czele.
Wracając do schematów grania w kontekście zmęczenia fizycznego ma to olbrzymie znaczenie - Koeman otwarcie walczy z graniem które było przez ostatnie 2-3 lata - mówi przykładowo o Busim że jak ktoś przez całe życia gra w określony schematyczny sposób i teraz każe mu się grać inaczej i robić wszystko inaczej to potrzeba na to czasu, ale podobnie jest z większością zawodników którzy dłużej są w zespole. Jak zawodnicy są zmęczeni, zaczynają grać w starym stylu i to też wyszło w meczu z PSG.
My przegraliśmy z PSG i piłkarsko i fizycznie - jednak nie możemy określić o ile piłkarsko byśmy byli lepsi, gdyby chociaż przygotowani od początku poprzedniego sezonu pracowano z zawodnikami nad odpowiednim przygotowaniem fizycznym.
Nie chodzi tutaj że bronię Koemana pod każdym aspektem, ale Koeman podciągnął fizycznie zespół ile się dało, natomiast zaniedbania w przygotowaniu fizycznym u doświadczonych zawodników są wieloletnie i warto to brać pod uwagę. Ktoś napisze że za mało biegali - ja napiszę ciekawe ile by biegali w poprzednim sezonie jakby był taki maraton - tlen podawany w przerwach by był obowiązkowo obok płynów.
1
Czego by Freixa/Font nie powiedział to i tak największego minusa dostaje za swoje zachowanie Laporta - otwarte olanie socios wg mnie jest mega słabe. Trzeba było zaprezentować wcześniej swój program, wybory pierwotnie miały odbyć się już dawno temu.
3
W temacie wyborów to też nie można liczyć że nowy prezydent pstryknie palcami i będą jakiekolwiek zmiany do końca sezonu. Bez względu na to czy wygra Laporta lub Font to można współczuć chaosu do ogarnięcia - lata temu były w telewizji reklam OFE jak staruszki siedziały pod palmami i relaksowały się na emeryturze - te wybory to taka iluzja, która sprawia że ludzie oczekują daleko idących zmian, część kibiców mniej ogarniętych nawet uważa że bez Messiego i pieniędzy które generuje dla klubu będzie łatwiej wyjść z karuzeli długów, a inni już rozglądają się na Haalandem na "9" czy małym Mourinho (Nagelsmann) na ławce.
Mam nadzieję że jakoś to poukładają, aby klub odżył ale nie obrażajmy swojej inteligencji pisząc że sprzedaż takich czy siakich zawodników może przynieść klubowi jakieś niewyobrażalne pieniądze bo tak nie jest. Nie mamy zawodników na których można dobrze zarobić (z wyjątkiem przyszłościowych zawodników). To taki test na inteligencję - ale jak myślicie ile klub jest w stanie zarobić na czysto ze sprzedaży: Neto, Lengleta, Pique, Umtitiego, Firpo, Busiego, Cou, Griezmanna i Braithwaite? Oszczędności z pensji nie poruszam, chodzi o zarobek klubu na sprzedaży akurat tych aż 9 zawodników... wielkie nazwiska, część może w jakimś zespole odegrać jeszcze ważną rolę - uwaga uwaga - przy sprzedaży ich wszystkich zarobimy... 0 euro. Zaraz ktoś napisz ale jakto przecież ten i ten zawodnik są dużo warci, ale takie są realia - rezygnacja z amortyzacji bardzo drogich transferów Cou (40% ceny zakupu) i Griziego (60% ceny zakupu), część zawodników odejdzie za darmo (marketingowo Pique i Busi nie wzięliby pieniedzy przy rozwiązaniu umów), części będzie trzeba wypłacić odszkodowanie (Braithwaite) a zarobek na pozostałych piłkarzach by rekompensował koszty sprzedaży. Piszę o tym pod tym względem że jeśłi eksperci mówią że jeśli Barcelona będzie potrzebowała zarobić na koniec sezonu na czysto np 150mln euro to nie będzie pięknych i akceptowalnych przez większość kibiców rozwiązań bez względu na to kto byłby prezydentem klubu.
Jeśli chodzi o ligę to spokojnie, przed nami jeszcze 16 kolejek w lidze, jeszcze dużo może się wydarzyć, nawet Sevilla ma szanse na mistrzostwo. Wg mnie nie ma co patrzeć się na innych - samemu trzeba grać dobrze i zdobywać kolejne punkty przy okazji dając szasnę na rozwój młodzieży - jak za kilka kolejek okaże się że rywale tracą punkty to będzie można się emocjonować.
0
@DonVincenzo do nowoczesnego futbolu nie potrzeba klasycznego DM czy klasycznej 9. Obawiam się jednak że transfery o których piszesz są poza naszym zasięgiem, a wręcz nierealne.
6
Dobrze prawi, trafne spostrzeżenia ale kibice to też ludzie, a cytując Tomasza Lisa "Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje, są dużo głupsi". I tak też jest w przypadku kibiców Barcelony.
6
Prawda jest taka że osoby sprowadzające problemy Barcelony tylko do trenera nie znają się wogóle na piłce. Nie widząc problemów całego klubu i nie widząc gdzie jesteśmy w Europie od kilku lat czy jak wygląda kadra w tym sezonie to aż dziw bierze że takie osoby same dały radę zarejestrować się na tej stronie i piszą komentarze. Problemy Barcelony są bardziej złożone ale z pewnością nie jest problemem trener biorąc pod uwagę okoliczności. Sami ośmieszamy się na tle kibiców innych zespołów pisząc takie głupoty, zamiast po męsku przyjąć rzeczywistość jaka jest i przestać żyć marzeniami.
0
Nie ma to jak przez większość meczy liczyć na geniusz Messiego a jak odpadamy z LM to wieszać na zawodniku psy. Oczywistym jest że jeśli Messi liczy na tytuły to musi odejść, ja bym bardziej zastanowił się czy przy sytuacji gdy Messi odchodzi a część młodych zawodników nie będzie chciała przedłużyć umowy z klubem to Barcelona będzie w stanie zakwalifikować się do LM.
Przypominam że tacy zawodnicy jak Fati czy Dembele będą mieli rok kontraktu i agentów chcących dziesiątki milionów za samo przedłużenie umowy (wystarczy zobaczyć co wyrabia Mendes, Sissoko i inni reprezentanci młodzieży). Aż dziw bierze że tak mało się na ten temat pisze.
1
@Coutinho007 my piłkarsko jesteśmy gorsi o przynajmniej klasę, zmiana ustawienia nic nie zmienia - może być mniejszy lub większy oklep. Ci sami piłkarze za 1-2 sezony mogą zjadać PSG na śniadanie, ale dzisiaj jesteśmy ewidentnie nieopieżeni.
To jak mecz Barcelona-Cadiz - na 10 meczów Cadiz może w jednym meczu urwie punkty, ale nie można liczyć że w tym jednym meczu Cadiz wygra 4:0:)
0
@ShinobiQWE Święta prawda ale trzeba też wyciągać pozytywy - latem przegraliśmy z Bayernem mając w kadrze takich zawodników jak Rakieta, Suarez czy Vidal, teraz w meczu z PSG już ich nie było a kadrę uzupełniliśmy młodzieżą.
Domyślam się że w przyszłym sezonie kolejni doświadczeni zawodnicy odejdą i w LM podobnie nie osiągniemy sukcesów, ale będziemy mieli coś dużo cenniejszego - ograną młodzież na następnych przynajmniej 10 lat.
Nie stać nas na drogie transfery, musimy postawić na kartę o nazwie "młode talenty" - praca młodzieży w tym sezonie w 100% zaowocuje w przyszłości, niestety zmiana pokoleniowa musi być bolesna jeśli nie była dokonywana na bieżąco przez lata.
5
Ja uważam że powinniśmy dalej ogrywać najzdolniejszych - im szybciej osiągną zadowalający pułap połączenia umiejętności z doświadczeniem tym lepiej.
Można postawić wszystkie swoje siły na mecz z Sevillą aby spróbować ich wyeliminować, z PSG aby odpaść z twarzą, czy na bardziej prestiżowe starcia w lidze - ale pozostałe kilkanaście meczy powinno być rozegrane pod rozwój młodzieży - a mamy kogo szkolić i jest to całkiem spora liczba zawodników.
1
@pax Dobry pomysł - jak nie mamy "9" za którą mógłby grać, to może być pomocnikiem przed którym będzie miał atakujących - na swój sposób genialne:)
0
@Coutinho007 no zaczyna grać w pierwszym zespole, pamiętaj że on od 2 miesięcy dopiero co zaczął grać w piłkę:) wydaje mi się że od nowego sezonu na stałę zostanie przeniesiony do pierwszego zespołu bo będzie trzeba się posiłkować zawodnikami Barcelony B w nieuchronnym odejściu 1/3 kadry.
@DonVincenzo na najsłabsze zespoły La Ligi można by było i spróbować, ale mimo wszystko jestem zwolennikiem tego aby zawodnicy grali na swoich pozycjach, na których najlepiej się prezentują. Tymczasowe rozwiązania typu de Jong na SO czy SPD mogą być aby zespół zgrywać a poszczególni zawodnicy uczyli się niestandardowych dla swoich pozycji zachowań boiskowych ale długofalowo nie da się tak grać. W tym sezonie wszystko jest możliwe, bo Koeman pozwala na wiele eksperymentów taktycznych, jednak dobrze by było aby za 1-2 lata kadra się wykrystalizowała jeśli ma to iść takim tempem, że każdego młodego czy dobrze rokującego piłkarza trzeba najpierw nauczyć grać w piłkę wykorzystując własne atuty piłkarskie (np. Moriba, Konrad, Collado, Trincao), a następnie ogrywać w pierwszym zespole (np. Pedri, Dest, Araujo, Mingueza), zanim zacznie przynosić to efekty. Taniej i szybciej będziej wziąć Wijnalduma zamiast Busiego, a młodzież posiadać do rotacji. W LM nic się nie zmieni, bo będziemy piłkarsko słabsi od rywali po wyjściu z grupy, a ławka nie będzie na nikim robiła wrażenia - ale nic więcej nie możemy zrobić - na wielomilionowe transfery nas nie stać, a jedyna szansa aby sportowo się podnieść to czekać aż młodzież zacznie się rozwijać i przestanie być młodzieżą. Nasz budżet transferowy na lato to dokładnie 0 euro - maksimum to pensje dla EG, GW i MD + angaż zawodników z Barcelony B - nie ma co liczyć na cudy. Z każdym miesiącem nasza młodzież będzie lepsza, ale miejmy na uwadze że dużo zależy od tego jak szybko będą robili postęp. Podsumowując ustawienie z de Jongiem i wysuniętymi Puigem i Pedrim jako ciekawostka może zaistnieć w kilku meczach, ale nie ma to nic wspólnego z nowoczesnym futbolem, który preferują topowe europejskie zespoły - to nie jest skuteczne rozwiązanie na szybkich, silnych i niezłych technicznie atletycznych przeciwników.
2
@szela1899 Też liczę na Moribę, ale pytanie w którym roku na niego liczysz, bo biorąc pod uwagę jego wiek to spokojnie za 3-4 lata może być pierwszoplanową postacią pierwszego zespołu, pytanie kto ma grać do tego czasu:) Czuję że w lato będzie się działo, obyśmy dobrze na tym wyszli.
0
@BulaKG W pełni się zgadzam, niestety do wielu nie dociera że jesteśmy piłkarsko słabsi. To jakby mieć pretensje to Cadiz że w lidze nie rozniosło Realu Madryt czy Atletico Madryt, a taka jest aktualnie przepaść między nami a PSG czy innymi topowymi zespołami. Mamy perspektywicznych zawodników, ale dzisiaj piłkarsko jesteśmy jeszcze za słabi.
1
Dobry mecz dzisiaj - nie było nudno, kilku zawodników zaskoczyło pozytywnie, ale dziwi mnie postępowanie Pimienty:
- Collado to niekwestionowana gwiazda Barcelony B, dobrze by było jakby został po sezonie w klubie bo chłopak ma przeolbrzymi talent, a marnuje się na ataku. Absolutnie nie rozumiem czemu na środku pola trener trzyma przykładowo ofensywnego pomocnika, a Collado który jest nominalnym środkowym pomocnikiem ustawia na siłę w ataku. Oby Koeman na niego wpłynął i został w Barcelonie bo Pimienta raczej go w klubie nie zatrzyma zgodnie z plotkami które krążą w sieci.
- Balde - nie rozumiem dlaczego jeden z naszych największych talentów w Barcelonie B dzisiaj nie zagrał ani minuty, a ostatnio co grał to był jednym z lepszych na boisku. Przecież to ma być następca Firpo w przyszłym sezonie...
- Konrad - dla mnie dzisiaj wielki plus bo zaczął myśleć na boisku i widać efekty treningów z pierwszym zespołem - to przybliża go nieco do gry w pierwszym zespole
- Moriba - uskrzydlony i zmęczony ale walczył do końca - niesamowite jak szybko się rozwija.
- Gonzalez - chłopak rośnie w oczach, wydaje się bardzo opanowany i szybko myśli. Jak będzie się tak dalej rozwijał to nawet ulubieniec trenera nie zdoła się przebić do pierwszego składu Barcelony B jak wróci po kontuzji.
Podsumowując po kontuzji Orellany spodziewałem się więcej przetasowań szczególnie w środku pola, na nieszczęście dla kontuzjowanego zawodnika to szansa na pokazanie się innym zawodnikom na jego pozycji, szkoda że mając jedynie 4-5 dostępnych pomocników w kadrze trener nadal nie wykorzystuje Collado w pomocy.
5
Wszyscy młodzieżowi trenerzy i obserwatorzy naszych juniorów powtarzają że będzie nowym Busim, ja obserwując jego grę jedynie w Barcelonie B (8 meczów zagrał) mam wrażenie że jakbym miał przypisać sposób grania do jakiegoś znanego piłkarza to byłby to Wijnaldum z LFC (nie z reprezentacji). Potrafi grać w stylu Busiego, ale już w tak młodym wieku można stwierdzić że jest silny i szybki oraz nie boi się uderzać na bramkę jeśli ma do tego okazję. Wg mnie idealnie wpisuje się w trendy nowoczesnego futbolu czyli połączenie umiejętności technicznych, siły oraz szybkości - będzie to wielki piłkarz, aż szkoda że jest jeszcze taki młody.
0
Czego by nie powiedzieć o meczu z PSG, warto zwrócić uwagę co mówili na konferencjach w tym sezonie Araujo czy Mingueza odnośnie Pique - że daje im wiele wskazówek i chociażby w aspekcie wyprowadzania piłki mogą się od niego wiele nauczyć.
1
@VamosRakieta Piękne i prawdziwe słowa, oby za kilka lat udało się wrócić na szczyt. Na dobre i na złe!
Szkoda że ludzie dalej nie zrozumieli że pensje zawodników nie grają, ale niech tak będzie, przynajmniej łatwo będzie odróżnić kto jest prawdziwym kibicem, kto jest Januszem sukcesu, a kto tylko populistycznym smęcidupą.
0
@mientusek1407 Nie zastąpisz Koemana Koemanem:) Klopp w swojej ostatniej książce stwierdził że jedynym trenerem który przypomina jego sposób postrzegania futbolu jest Koeman i Guardiola z tą różnicą że holender z nich wszystkich jest najodważniejszy w stawianiu na młodzież. Oni w ten sam sposób postrzegają futbol, w ten sam sposób budują zespoły i w ten sam sposób podchodzą do rozwoju zawodników i ogólnie zespołu.
Zwolnienie Koemana jest nierealne i bardzo dobrze. W Katalonii Koeman jest bogiem niczym Messi, każdy go lubi i szanuje, ma też szacunek pracowników klubu, ma szacunek kandydatów na prezydenta, ma szacunek zawodników zarówno pierwszego zespołu jak i drużyny rezerw. Koeman to trener który ma DNA Barcelony, ale pomimo tego jest zwolennikiem rozwijania zespołu zgodnie z kanonami nowoczesnego futbolu.
PS: Dobrze że nie kompromitujesz się jak większość tutaj piszących że chętnie zobaczyłaby Nagelsmanna:) Jeśli interesują cie trenerzy przyszłości o których lada dzień cały świat usłyszy, którzy są zwolennikami atletycznego i szybkościowego futbolu totalnego to polecam sprawdzić Marco Rose'a - w tym kierunku idzie futbol, a nie Nagelsmann, który ma przydomek "Baby Mourinho".
1
@norbi77 Dobrze ujęte, uwagi jak najbardziej trafne.
Szkoda że głupi nie zrozumie, a zapewne tekst kierowany jest do tych osób:)
5
***** Mbappe, zjeb i tyle.
1
@Rewolucja123 ani tu ani tu - piłkarsko byliśmy dużo słabsi