JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@horang zgadza się, po tym co można było zobaczyć i jak reagował na dotyk medyków to raczej długa przerwa go czeka...
PS: cisną nas nieźle, chyba już 4 żółtka zobaczyli i co chwilę ktoś leży...
2
Brawo Barcelona B!!!! prowadzimy!!!
4
Mi się jego gra bardzo podobała we wczorajszym meczu, wiadomo z biegiem czasu będzie coraz lepszy ale zaimponował mi tym jak szybko się przemieszczał w różne strefy boiska.
PS: nie oglądałem w polskiej telewizji meczu - ponoć komentatorzy po nim jechali - może mi ktoś napisać o co chodziło?
0
nie ma co się spieszyć, za 2 tygodnie mamy u siebie mecz z Huesca, a dopiero tydzień później wyjazd do Sociedad.
PS: proszę nie mylić odpoczynku z absencją wynikającą z urazów - piłkarze w trakcie tego typu problemów zdrowotnych niejednokrotnie bardziej się męczą niż by normalnie mieli grać.
4
@formentera2017 i @Rioletto jesteśmy kibicami, wierzyć trzeba w swój zespół czy gra w La Lidze czy 5 lidze Polskiej. Zawsze to większa frajda, zatem nie ma co smęcić bo fajny mecz dzisiaj zagraliśmy. Jeśli nie wygramy ligi to trudno, ale trzeba cieszyć się małymi rzeczami. Ja pamiętam czasy radości jak Barcelona była w pierwszej trójce na koniec sezonu, zatem nie ma co dramatyzować biorąc pod uwagę ile problemów w tym sezonie ma cały klub.
8
Dobry mecz dzisiaj. Bardzo mi się podoba jak sygnalizuje kolegom korekty w ustawieniu bądź ich motywuje. Wg mnie nasz zespół z Pique i Araujo będzie grał coraz lepiej bo dzisiaj Pique pięknie dyrygował, a brutalnie utalentowany Urugwajczyk także z meczu na mecz będzie stawał się nowym liderem zespołu mając takiego nauczyciela.
3
@BarcaInfo to też pokazuje że Koeman ma jaja, albo dobrze czuje zespół bo na boisku już nie było Pique. W każdym razie bardzo dobra wiadomość - czułem że tak będzie jak widziałem Araujo kopiącego coś za linią boczną ze złości (to też pokazuje świetne nastawienie - waleczne nastawienie Araujo).
15
Takimi meczami zdobywa się mistrzostwo!
Brawa dla całego zespołu i trenera - czas na walkę w CdR!
2
@Janiama to pokazuje że Moriba na treningi nie jest zapraszany do podawania piłek - widać że pracują z nim mocno bo za każdym razem jak wracał z treningów Koemana to w Barcelonie B grał wyraźnie lepiej.
PS: Puiga w destrukcji miał wpuszczać? Pedri zagrał bardzo dobrze w destrukcji i czytaniu gry - Moriba wg mnie gwaranował walkę - że nie będzie biegł w kierunku przeciwnika, lecz dobiegnie do tego przeciwnika, a to robi dużą różnicę (już nie mówiąc o lepszych warunkach fizycznych).
16
Krótko:
Najlepsze: szanse na mistrzostwo nadal są
Najgorsze: kontuzje
PS: nie oceniamy całego sezonu a ten mecz - graliśmy z mocnym rywalem, blok obronny zagrał na bardzo dobrym poziomie, gola nie straciliśmy, zawodnicy się uzupełniali, w ofensywie także się bardzo starali - jak widzę najwyższe oceny 6-6,5 za zwycięstwo z Sevillą to za głowę się łapię.
1
@Alan_fcbfan To ty komentujesz moje wpisy, więc Tobie wyjaśniam bo widzę że masz problem z realną oceną wydarzeń boiskowych lub gry zawodników.
Jak piszesz że nic nie zrozumiałeś z tego meczu bo Tobie ten mecz niczego nie wyjaśnił to Ci uprzejmie tłumaczę:
1) Mecz pokazał czego Koeman oczekuje od Pedriego z silnymi rywalami (jak walczyć w defensywie, jak grać w odbiorze, jak czytać grę oraz jak grać zespołowo). To też pokazuje jak bardzo oderwane od rzeczywistości było twoje porównanie Pedriego do Puiga.
2) Mecz pokazał również że z zespołami którymi trzeba walczyć Moriba właśnie wyprzedził Puiga na treningach (a w meczu pokazał Puigowi jak walczyć i jak wielka różnica jest w dobieganiu do przeciwnika, a nie bieganiu w jego kierunku).
3) Mecz pokazał że z dobrze grającą Sevillą możemy wygrać poprzez walkę i zaangażowanie zawodników o określonym profilu sportowym. Pedri w wielu sytuacjach walczył "wręcz" z zawodnikami ważącymi po 20kg więcej i dawał radę - nie mam zielonego pojęcia z kim mógłby walczyć Puig szczególnie że nie jest fanem ciężkich treningów i siłowni (pomijając aspekt parametrów fizycznych).
22
Brawa dla Koemana za taktykę na mecz!
Brawa dla zespołu za walkę!
Brawa dla młodego Moriby że od wejścia pokazał pazur!
Oby z Araujo i Pedrim nie było nic poważnego, a rewanż z Sevillą w CdR można obejrzeć z większą nadzieją na remontadę!
0
@Alan_fcbfan może dzisiejszy mecz Ci wyjaśni o czym piszę czy to na temat Pedriego czy Moriby - jeśli tego nie widzisz trudno, będziesz w takim razie dalej żył marzeniami o Puigu we współczesnym futbolu.
0
Brawo Barcelona!!!! Każdy zagrał na plus, a dla mnie ustawienie Pedriego - geniusz - to jest prawdziwy kot w destrukcji rywala - brawo!!!
0
@Alan_fcbfan no ale o czym chcesz dyskutować jak mi piszesz że bieganie Puiga w pressingu coś daje naszemu zespołowi, nawet sugerujesz że daje więcej niż Messi :), porównujesz warunku fizyczne Puiga do Pedriego czy nie widzisz na czym polega olbrzymia różnica w przypadku Puiga i Collado to jak tu sensownie dyskutować.
Zawodowo zajmuję się młodzieżowym sponsoringiem sportowym i dzisiątkach szkółek pilkarskich byłem, poznałem metodologię pracy takich szkółem na przestrzeni ostatnich 2-3 lat bardzo dobrze - wiem na co stawiają topowe zepoły w szkoleniu młodzieży - zobacz kogo Laporta zaprezentował w swoim programie, zobacz kto odszedł z Barcelony ostatnio jeśli chodzi o szkolenie młodzieży - to ty zejdź na ziemię - czasy się zmieniają - Puig ma pecha bo urodził się o 10-15 lat za późno.
0
@maroon ja się z tobą zgadzam i podpisuję się obiema rękami pod tym co napisałeś - ale wyleczyłem się z marzeń doszkalając się w tematyce finansów Barcelony.
PS: należy pamiętać także że zawodnicy odchodzący z BVB nie są tak dobrymi piłkarzami - patrz Sahin, Kagawa czy nasz Dembele - Haaland teoretycznie też może mieć poważne kontuzje przez najbliższe 3 lata jak Dembele - wszystko jest możliwe. Na dzień dzisiejszy zapowiada się na mega piłkarza który z Fatim i Mbappe będzie bił się o złote piłki ale nie takie rzeczy w futbolu już widzieliśmy i historia często bywa przewrotna.
0
@Alan_fcbfan No ale mówimy o meczu z Sevillą - dla mnie pojawienie się Puiga byłby szokiem nie dlatego że go nie lubię bo kibicuję wszystkim naszym piłkarzom, ale dlatego że wygrać możemy z Sevillą grając współczesny futbol czyli szybki, siłowy i techniczny jednocześnie. Mamy jedną z najniższych kard w Europie, piłka się zmieniła - nawet Gueardiola drugi sezon z rzędu MC trenuje pod kątem fizyczności. Czemu nagle w tym sezonie tak podkreśla się siłę fizyczną przykładowo Messiego? Bo teraz to jeden z kluczowych czynników budowania przewagi na boisku, szczególnie jeśli gra się co 3 dni.
Puig miał szansę pokazać co potrafi na wypożyczeniu - po co Koeman miał tracić czas jak Pedri po pierwszych treningach prezentował swoją wyższość pod kątem pracowitości, talentu, dyscypliny taktycznej, waleczności, słuchania poleceń itd oraz będąc jeszcze dużo młodszym od Puiga (w przypadku tak młodego piłkarza to przepaść).
Porównanie do Messiego jeśli chodzi o pressing też jest słabe bo Messi jak atakuje to chociaż jest szansa na odbriór piłki - Puigowi do Messiego pod tym względem jest bardzo daleko, a do Pedriego jeszcze dalej.
Wg mnie nie ma sensu rozpatrywać koło kogo Puig wypadł blado lub dobrze bo nie zmienia to faktu że nie skorzystał z możliwości potwierdzenia swoich umiejętności na wypożyczeniu - tak ma 21 lat o dalej nie zagrał nawet pół sezonu w najwyższej klasie rozgrywek, a Collado, Moriba czy Konrad lada dzień będą gotowi do gry w pierwszym zespole bo na treningach u Koemana robią bardzo duże postępy. Zasady tego sezonu były określone na początku.
Jeśli chodzi o Busiego to czym innym jest wymagać od starego i wolnego Busiego gry na najwyższym poziomie, a czym innym uświadomić sobie że w kadrze zespołu nie ma jednego wartościowego zmiennika na SPD, już nie mówiąc o następcy Busiego. Klub o to nie zadbał na przestrzeni lat, a młodzież w Barcelonie B także traciła czas co pokazują treningu w pierwszym zespole Collado, Morriby czy Konrada i ich wywiady w BarcaTV.
0
@maroon ale nie ma opcji na Haalanda:
1) ze 100mln będziemy potrzebować na nowe kontrakty dla młodzieży,
2) amortyzacje Cou, Grieziego czy Pjanica nie pozwolą nam zarobić nawet 1 euro,
3) klub ma jeszcze niespłacone transfery Bartomeu,
4) budżet prawdopodobnie będzie dużo niższy bo zakładał że kibice wrócą na trybuny wcześniej
5) długi do spłacenia latem to setki milionów i nie wszystko uda się przełożyć na później
6) latem wypłacamy skumulowane pensje
7) mniejsza kasa od nowych sponsorów
0
@Gaz
1) nie nazwałem żadnego użytkownika spermiarzem
2) jeśli chodzi o inne określenia to kwestia kontekstu wypowiedzi - "pedofila" nie nazwę "mężczyzną kochającym dzieci inaczej", tak samo nie będę się patyczkował z osobami które nie szanują Barcelony
3) określenia robak, bezmózg czy nieudacznik życiowy to nie są wulgarne
4) szanuję użytkowników tego serwisu, nie szanuję głupoty którą niektóre osoby wypisują
1
Właśnie umawiałem się z kumplami (którzy są fanami LFC) na mecz Barcelony i słyszałem ciekawe ploteczki na temat Firmino - ponoć Laporta mocno o niego zabiega oferujac wypożyczenie do końca kontraktu Cou i sprzedaż definitywną Neto, Firmino także trafiłby do Barcelony na zasadzie wypożyczenia do końca kontraktu z opcją przedłużenia. LFC miałby zastąpić Firmino Haalandem.
Wg mnie bardzo ciekawa opcja - na Haalanda i tak nas nie stać, a jeśli w przypadku Cou byłoby to wypożyczenie do końca kontraktu to jeszcze zarobilibyśmy na nieprzerwanej amortyzacji zawodnika.
0
@Alan_fcbfan Logika jest, ok:
1) Pedri przy Puigu to atleta, pokazał nie raz że potrzfi się przepchać, potrafi wyłuskiwać piłki, potrafi stosować pressing. Żadnej z tych rzeczy nie potrafi Puig, a rywale nawet nie reagują jak podbiega. Wg mnie nie nawet w Barcelonie B nie ma tak słabego zawodnika fizycznie jak Puig zatem słabe porównanie.
2) Puig nie jest do walki - bezsensowne bieganie to nie walka - patrz pressing bez pressingu - jak nawet tego nie robi to o jakiej walce mówimy
3) Możesz wymienić pół składu od Busiego po Lengleta czy Umtitiego - ale każdy ma na boisku swoją rolę - wiadomo że Puig ma pecha bo dorosłe granie przypadło mu na czasy kiedy futbol stał się szybki, siłowy i techniczny jednocześnie - ale nie będziemy mieli z Sevillą 80% czasu piłki - jakbyś znalazł gdzieś chociaż jedną opinię jakiegoś eksperta od piłki który powiedziałby że Puig ma szansę w takim meczu - to nierealne.
4) szanuj Barcelonę - brak szacunku do zespołu czy zawodników to brak szacunku dla klubu - może w domu masz próchna przenoszące wory węgla, ale moja Barcelona taka nie jest.
0
Piekielnie ważny mecz, po 3 punkty!!!!
4
Dobra skończmy z jechaniem po Grizim - kadra jest jaka jest - wiadomo że zagra, a każda osoba która pisze o trybunach dla niego jest idiotą. Za 3h zaczyna się mecz - przydałaby się bojowa atmosfera a nie wieczne stękania nieudaczników życiowych.
6
Zobaczę parę Pique-Araujo na stoperze to będę bardziej spokojny. Ustawienie mi wisi, byle wygrać.
0
Dzisiaj gramy z Sevillą czy jakimiś chłopcami do bicia, którzy nie potrafią utrzymać się przy piłce? Ja rozumiem hajp na Puiga, ale ludzie - nie w takim meczu w którym trzeba walczyć...
1
@MaŁolat nie do końca się zgodzę - masz dużo racji ale futbol młodzieżowy jest bardzo niewdzięczny i nie ma czegoś takiego że dostaje się nagrodę za zasługi.
Zobacz parę Orellana-Collado z perspektywy potrzeb naszego zespołu rezerw - oboje 2 lata temu walczyli o tę samą pozycję na boisku w składzie - trener zdecydował się na przesunięcie Collado na skrzydło bo takie były braki kadrowe, a Orellana został na ŚP nie dlatego że na tej pozycji był lepszy, tylko dlatego że Collado miał więcej talentu i był bardziej wszeschtronnie utalentowany. Nikt wtedy nie bronił Collado mówiąc że ma lepsze warunki fizyczne, jest szybszy i zdecydowanie bardziej perspektywiczny na ŚP z punktu widzenia pierwszego zespołu. Koeman zaprasza teraz Collado na treningi bo chce sprawdzić jak wielkim jest talentem z perspektywy zmarnowanych 2 lat. To opinie komentatorów z BarcaTV.
Podobnie jest w przypadku Moriby i Gonzaleza - są młodymi talentami, którzy już grają dużo lepiej niż Orellana w ich wielu. Ja nie piszę że Orellana jest słaby bo tak nie jest, ale hajp na Orellanę wynika z frustracji kibiców bo chcieliby realnego następcy Busiego, ale nie jest to zawodnik tego pokroju, jest zawodnikiem którego wszyscy znają bo od dawna gra w rezerwach - w czym się poprawiła jego gra na przestrzeni roku? Niczym. Zobacz jaki ma styl grania i jakie podania wykonuje w pierwszym lepszym meczu Barcelony B (nie kompilacji) - przy odrobinie szybszym przeciwniku żadne podania nie dochodzą do celu, a przy odrobinie lepiej ustawionym bądź silniejszym przeciwniku traci piłki jakby grał jeszcze w Juvenilu. Z szkoleniowego punktu widzenia jest to idealny piłkarz do Barcelony B, bo gra starym stylem klubu sprzed lat, ale wg mnie prędzej kolejnych 5-6 piłkarzy Barcelony B których obserwuję dostanie szansę w pierwszym zespole niż on.
Zobacz kogo też bierze Koeman z Barcelony B na treningi - przykładowo Collado, Konrad, Moriba - trener nie szuka półśrodków, szuka zawodników przyszłości, którzy nadrobią zaniedbania szkoleniowe naszych rezerw i wskoczą na odpowiedni poziom. W zeszłym sezonie Collado w 24 meczach strzelił 5 goli i zaliczył 5 asyst. W tym sezonie w 11 meczach strzelił już 5 goli i zaliczył asystę. Co się stało? Collado w BarcaTV powiedział że Koeman na treningach powiedział mu że jesteś pomocnikiem i atakuj jak pomocnik - zatem schodzi do środka w trakcie ataku zespołu... takie mamy standardy szkoleniowe w Barcelonie B - ludzie płaczą dlaczego nie gra Collado, Konrad czy Moriba - ja się pytam czemu nikt ich nie szkoli - najpierw trzeba nadrabić zaległości szkoleniowo-tatkyczne, potem ogrywać a następnie dać szansę. Siedzę w tym temacie od lat i wiem że temat jest bardzo złożony, nie wszystko jest tak zerojedynkowe jak większości kibiców się to wydaje.
1
@Gall zgadza się, Moriba jest dużo bardziej perspektywiczny, tak samo jak Gonzalez - ci zawodnicy nie będą w przyszłości tyle piłek tracili, bo mają lepszy styl grania, już nie mówiąc nie o trochę lepszych warunkach fizycznych - pod tym względem już jest przepaść a są młodsi.
1
@Rewolucja123 No to biorąc pod uwagę tylko ten sezon w lidze:
Koeman 2.08 pkt - Xavi 2.04 pkt
Przy czym: liga hiszpańska jest zdecydowanie mocniejsza od ligi katarskiej, a Koeman ma swój pierwszy sezon na ławce Barcelony, a Xavi prowadzi swój zespół drugi sezen.
Piszę tylko o tym że Xavi to kot w worku, a nawet liczby go nie bronią - to kwestia wiary - może być nowym Guardiolą, może być też mega niewypałem.
1
@Rewolucja123 No ale nie napisałeś że Koeman w Barcelonie ma 2.08 zatem więcej niż Xavi w Azji. Liczenie całej kariery Koemanowi jest bez sensu bo o niczym nie świadczy jak w Premier League prowadził np Southampton czy Everton czy 15 lat temu Benficę itd. Idąc tym tokiem rozumowania to trzeba by było porównać dokonania - jak np. 3x Mistrz Holandii, Puchar Holandii, 2x Superpuchar Holandii, Superpuchar Portugalii czy Superpuchar Hiszpanii u Koemana i Puchar Kataru Xaviego - co też jest bez sensu...
Weźmy pod uwagę chociaż zespoły które aktualnie trenują, a Koeman w tym burdelu zdobywa więcej punktów niż Xavi, a gra od początku młodzieżą która w przyszłości będzie wielka i gwiazdami u schyłku kariery, zatem najlepszych warunków do grania nie ma w "Hiszpanii".
1
@kamilop ja wierzę że np jutro pokonamy Sevillę albo wierzę że uda nam się utrzymać młodzież w kadrze latem - jeśli Xavi zostanie trenerem Barcelony to będę wierzył że sobie poradzi - na ten moment nie jest i nie mam punktu odniesienia aby wierzyć.
PS: To że dzisiejsza Barcelona B mogłaby przegrać z zespołem Xaviego jest bardzo możliwe ze względu na braki szkoleniowe, ale Barcelona B Pepa w 100% by wygrała z zespołem Xaviego moim zdaniem :)