3

Jeden główny wniosek - klub zarządzany przez socios raz na kilka lat to słaby pomysł. Piękna historia medialna, ale jak chodzi o zarządzanie to "Barcelona SA" posiadałaby prezesa, który musiałby być specjalistą w zarządzaniu, gdyż działanie na szkodę spółki groziłoby odpowiedzialnością karną. Nawet zarządzanie w formie grupy sportowej mogło by usprawnić zarządzanie klubem, a aktualny model zarządzania jeśli może być dobry dla firmy zatrudniającej 20 osób, to nie może być dobrym modelem przy zarządzaniu globalną marką.

1

@Remi1899 w 100% się zgadzam - wystarczy spojrzeć na ostatnio publikowane wyniki finansowe - odejść będzie bardzo wiele, ja jednak liczę że nie będziemy musieli sprzedawać swoich młodych pereł bo nie oszukujmy się - jeśli będziemy pod ścianą to zebranie np 250mln euro żywej gotówki (nie rozłożonej w czasie) będzie bardzo ciężkie. Dzisiejszy skład może nie mieć nic wspólnego z tym w przyszłym sezonie - na swój sposób jest to irytujące, przerażające i ekscytujące w jednym.
Babcia mi mówiła "obyś żył w ciekawych czasach" - cholera dzieje się pod każdym względem - na każdej możliwej płaszczyźnie.

5

Trochę gryzą mi się niektóre opinie w wywiadze z moją wizją tego piłkarza ale ok, niech będzie:). Pomimo tego że prąd czasem mu odcina i jest bardzo chimeryczny to dzięki krnąbrnemu charakterowi i zaciętości wiele zdobył w swojej karierze.
Ja pamiętam jeszcze Albę z Walencji, podobną sytuację miał do Puiga dzisiaj u nas, siła charakteru zwyciężyła i wywalczył swoje. Dla mnie młody Alba charakterologicznie jest idealnym odzwierciedleniem Puiga. Talentem był zawsze, ale nie łapał się do składu Valencii, po wypożyczeniu do Gimnasticu wrócił ograny i grał pierwsze skrzypce aż do transferu do Barcelony - niestety nie ma reguły i nie zawsze charakter wystarczy, trzeba też mieć wiele szczęścia. Tak sobie pomyślałem że jakby Puig wywalczył tyle trofeów z Barceloną co Alba byłoby super i bardzo mu tego życzę.

0

szczerze to od tego sezonu oglądam Barcelonę B i nie widziałem wcześniej Sergiego w akcji, ale sugerując się opiniami ponoć był traktowany nie tylko jako uzupełnienie kadry, ale także jako bardzo utalentowany i perspektywyczny piłkarz, wielka szkoda.

1

Biorąc pod uwagę nasze finanse wolałbym usłyszeć deklarację od kandydatów na prezydenta że nie sprzedadzą Fatiego, Pedriego, Araujo aby klub nie upadł. Niestety żaden tego nie jest w stanie zadeklarować...
Nikt nie może wykluczyć niczego i to jest przerażające - nie wiemy które plotki są prawdziwe, a które nie - np. Mendes nieustatnnie w biurach Barcelony naciska na transfer Fatiego do MU, Fenway Sports Group czekający do czerwca na Araujo licząc że Barcelona wykrwawi się finansowo, podobnie z Football City Group które pewnie ponownie zawalczy o Pedriego.
Ja wiem że ludzie liczą na cuda związane z nowym prezydentem, ale będąc obiektywnym - utrzymanie w zespole największych talentów plus ewentualne darmowe przyjścia zawodników o których mowa od pół roku to moje marzenie jak chodzi o letnie okienko transferowe.

1

Oczywiście ucieszy jak dzieciaki dostaną swoje minuty, ale liczę że Roberto wróci w formie, widać był jego brak aż nadto.

2

@Coutinho007 i pensja 4 mln euro! kto bogatemu zabroni!

2

Oby się dużo ich sprzedało i przyniosły nam szczęście, a od siebie polecam czarne wyjazdówki z bieżącego sezonu - są zarąbiste.

0

1) Freixa powinien honorowo zrezygnować z ubiegania się o fotel prezydenta klubu
2) "Laporta-Font chce otworzyć drogę do stworzenia Barçy SA" - ten Pan chyba wie w jakim stanie są finanse klubu - będą potrzebne skrajne rozwiązania aby utrzymać klub na powierzchni... historia ekonomii wskazuje że pomysły dokapitalizowania spółek poprzez wchodzenie w segment akcyjny może generować wielkie pieniądze. Problem polega na tym że dokapitalizowanie powinno mieć charakter inwestycyjny oraz zwiększenie kapitału spółki, a naszą inwestycją może być spłata długów kosztem zmniejszenia znaczenia socios. Ciężki temat bo spłata długów może potrwać wiele lat, a socios nie będą już rozliczać nowego prezydenta za wyniki sportowe a za sposób naprawy finansów klubu.

0

Niby "Laporta rozmawiał dzisiaj z katalońskimi mediami" i niby media kreują pewien obrac kandydatów oraz niby Laporta właściwie w tym wywiadzie nic nie powiedział, ale jakoś mi się wierzyć nie chce że powiedział tylko te 5 akapitów i poszedł do domu:) Nie wiemy co powiedział więcej oraz czy te zdania są fragmentami jakichś dłuższych wypowiedzi.

0

Kto jak kto ale Roberto zawsze zostawiał serducho na boisku, a forma przed kontuzją była najwyższa w jego karierze. Trzeba trzymać kciuki aby wrócił w formie bo chyba cały zespół z trenerem na czele na niego czekają.

1

Nie wierzę że Messi mógłby odejść do PSG i spuścił Barcelonę jak wodę w kiblu w finansową spiralę długów. Nie wierzę też że Goldman Sachs, Allianz, Barings, Amundi i Prudential nie będą chcieli przynajmniej gwarancji zostania największej gwiazdy w zespole. Sugerując się jak w mojej branży działają banki i fundusze inwestycyjne jak ma się ujemny kapitał obrotowy 601,8 mln euro i zadłużenie 300 mln euro które chce się przełożyć na kolejny okres czasowy to trzeba mieć jakieś argumenty aby odroczyć spłatę. Biorąc pod uwagę że dług w klubie z czerwca 2019 wzrósł z 217 mln euro do 488 mln euro w czerwcu 2020, a czerwiec 2021 zapowiada się jeszcze gorzej to nie możemy stracić Messiego, który jest ostatnim realnym sponsorskim aktywem który prawdopodobnie Laporta będzie miał w ręce aby komornicy nie zawitali na Camp Nou. Dla wielu ludzi tutaj komentujących wydaje się dziwne dlaczego jest taka walka aby marcowe wybory odbyły sie możliwie szybko - prawda jest taka że każdy dzień ma znaczenie - od tych decyzji będzie zależało czy Barcelona wróci na właściwe tory za 5 lat czy 15.

0

Statystyki w tym meczu miał zacne, ciekawi mnie w jakim stanie jest jego kolano, sposób poruszania po boisku miał bardzo płynny, sugerujący że problem jest przeszłością, ale kto wie jak jest naprawdę.

0

@ferdas_rawa Piszesz że oceniasz na sucho liczby... to oceń na sucho 26 meczy i jednego gola Puiga. Dalej obracasz kota ogonem bo jak wyraźnie wskazałem Ci że wymyślasz sobie historie o Puigu i kłamiesz albo zakłamujesz rzeczywistość w jego temacie to zamiast przyznać się do błędu po męsku to piszesz kolejne głupoty.
Mam swoje zdanie bo potrafię wyciągać wnioski na podstawie tego co widzę, tego co czytam oraz interesuję się też opiniami ekspertów i ludzi którzy znają się na piłce. Widzę że tego nie potrzebujesz bo zawsze możesz posiłkować się wymyślaniem kolejnych historii na temat Puiga, czy gry zespołu czy Koemana.
Jeśli chcesz (bezsensownie wg mnie) porównywać ten sezon do poprzednich to porównaj sobie do meczów w których Brcelona grała bez Suareza, czyli bez "9" której tak bardzo nam brakuje - efekt zatkało kakao gwarantowany:)

0

@ferdas_rawa Dobra kończę rozmowę bo to nie ma sensu. Ja tylko uważam że Puig nie jest w wieku do ogrywania, ogrywać można Pedriego, ale Puig powinien grać a nie być ogrywanym. Uważam że ten sezon powinien poświęcić na przejście drogi do gry w pierwszym składzie, pracować nad swoim rozwojem poprzez realną grę a nie dzielić czas z olbrzymią grupą piłkarzy. Wiesz, fajnie sprzedają się medialnie historie że będzie walczył o swoje miejsce ale to bez sensu w tym sezonie. Od września było wiadomo nad czym klub pracuje - nad możliwie dużym dostosowaniem młodzieży do gry w pierwszym zespole i na przygotowaniiu do wielkiej sprzedaży zawodników po sezonie aby uniknąć zapaści finansowej.
Odnośnie Collado - jeśli nie interesujesz się Barceloną B to polecam ostatni odcinek podcastu bo też dosyć dobrze opisano profil zawodnika - on nigdy nie był ani napastnikiem ani skrzydłowym - zawsze grał jako środkowy pomocnik - problemem Barcelony B jest to że nie produkuje skrzydłowych i z racji tego że jest uniwersalny gra na nie swojej pozycji. To że nieźle sobie radzi na boku pokazuje jak wiele w nim talentu i umiejętności, ale najlepsze cechy piłkarskie prezentował jako środkowy pomocnik.

2

@JaroCoach odpowiedź brzmi 150-250 mln euro ze sprzedaży zawodników w lecie aby przeżyć... z coraz to świeższych źródeł sprzedaż powinna być jeszcze wiele większa.
Skład który widzimy dzisiaj ma się nijak do planowania przyszłego sezonu - ja tylko liczę na darmowe transfery i żeby nie sprzedawali naszej młodzieży. Żaden z kandydatów na prezydenta już nie mówi o szybkim sukcesie sportowym, każdy mówi już tylko o dłuższej perspektywie czy to pod względem finansowym czy sportowym.

0

Nie róbmy dram... na spokojnie przeanalizujmy wszystkie "9" które kupiliśmy od początku sezonu oraz wszystkie "9" które mamy w składzie Barcelony i Barcelony B...
Ku#### opłacamy połowę pensji Suareza...

0

@equwesta Wg mnie Roberto za Koemana to całkowicie inny zawodnik. Ja nie piszę że Roberto jest idealnym następcą Busiego, ale jest lepszy niż Pjanić.
Proszę zauważyć ile podań na wolne przestrzenie miał Roberto przed kontuzją, proszę zauważyć ile setek zostało zmarnowanych po jego podaniu oraz jak ustawiał się przy wsparciu zawodników czy to pomocników czy atakujących - wychodził bardzo wysoko wzdłuż linii lub wskakiwał do śwodka i na zmianę grał box-to-box, długi przerzut lub podanie na wolne pole.
Największym mankamentem Busiego jest obrona i szybki powrót - pod tym względem także lepiej Roberto może sobie poradzić niż Pjanic.
Wydaje mi się że jeśli Dest i Roberto będą dostępni na Bilabo to młody zagra na boku obrony a Roberto zagra jako środkowy pomocnik z obowiązkami defensywnymi.

0

@ferdas_rawa aha, czyli dalej nie jesteś w stanie potwierdzić w żaden sposób swoich wymyślonych historii w temat gry Puiga w meczu CdR.
Nie wiem jak oceniasz co mnie cieszy lub nie przy pisaniu komentarzy ale to może być jak z Puigem - że dopowiadasz sobie różne historie.
To że napisałem wiele razy i do dnia dzisiejszego uważam że Puig powinien zostać wypożyczony i że głupio postąpił zostając w klubie to nie znaczy że cieszę się że nie gra. Powinien zagrać z 20-25 pełnych 90-minutowych meczów w sezonie na wypożyczeniu i zrobić krok do przodu i wyzbył się podwórkowego stylu grania. W lecie bardzo dużo zawodników odejdzie zatem będzie bliżej pierwszego składu. Po wypożyczeniu mógłby starać się o pierwszy skład, a tak dalej będzie rezerwowym i ciółał minuty. Przykre że nie można napisać obiektywnie opinii bo od razu musisz forsować wymyślonymi historiami lub urojeniami o wielkości zawodnika który zagrał 26 meczy w swoim życiu z czego większość była symboliczna czasowo.
Przykładowo w ostatnim odcinku Un Toc de La Rambla poruszono ciekawy temat blokowania kariery m.in Collado przez Puiga i jak może się to skończyć dla zawodnika Barcelony B - rozumem że teraz uważasz że redaktorzy też źle piszą/mówią o Puigu? Wg mnie merytoryczna ocena nie zawsze musi wpisywać się w klucz Twojego myślenia i nie zawsze oznacza wyimaginowany atak na Puiga tylko spojrzenie z innej perspektywy lub nie hajpowanie każdego z byle powodu.

1

@Tomo1989 dlatego cały czas o tym piszę,, Laporta musi mieć jakaś wtykę w klubie bo mam wrażenie że przeraża go skala ubóstwa naszego klubu. Ostatnio czytałem teorię spiskową że ludzie Bartomeu prędzej zniszczą Barcelonę niż trafią do więzienia z tytułu działañ na szkodę firmy.
Z wielu źródeł finanse są tragiczne, a nawet nie chcę myśleć o tym że taki Goldmann Sachs mógłby sprzedać nasze wierzytelności jeśli nie zgodziłby się na odrodzenie spłaty długów.

0

Piękna radość wszysykich zawodników po golach, widać że im zależy, to cieszy.

0

Oczywista oczywistość.

3

Suarezowi życzę wszystkiego co najlepsze ale oczy krwawią jak czyta się że Barcelona opłaca mu połowę pensji. Przypadek David Villa vol. 2.

1

@Coutinho007 Wg mnie trochę przeceniasz Pjanica bo jak może mieć przegląd pola zawodnik, który nie potrafi się właściwie ustawić taktycznie przez większość meczu, a co dopiero ma kontrolować linię pomocy i reszty kolegów:) Nie ma co żyć przeszłością - Pjanic nie jest zawodnikiem z Romy, a Roberto to całkowicie inny zawodnik niż nawet w zeszłym sezonie.
Na ten moment na PO Roberto jest dużo lepszy niż Dest i wiele bardziej lepszy niż Mingueza. Dest potrzebuje normalnego okresu przygotowawczego i zdrowia bo w Ajaxie nie grał licząc na transfer do Barcelony, a w Barcelonie tak bardzo chciał że się popsuł. Z przymusu musiał zastąpić Roberto i nie był gotowy na taką intensywność gier, ma wielki potencjał ale na dzień dzisiejszy nawet jakby był w 100% zdrowy i w formie to lepszy od Roberto w formie sprzed kontuzji nie jest. W przyszłym sezonie to już może być inna historia.

0

@ferdas_rawa wg mnie za dużo wymyślasz teorii pod to jak chciałbyś widzieć Puiga i tyle. Ja lubię i szanuję wszystkich naszych zawodników. Polecam jeszcze raz przeczytać własne słowa:
- pisałeś że spadła na Koemana krytyka za ściągnięcie Puiga - znajdź mi tak głupiego dziennikarza który go za to skrytykował.
- pisałeś że Puig był jednym z lepszych w szeregach Barcelony - znajdź mi tak głupiego dziennikarza który tak napisał w gazecie bądź jakiekolwiek jedno źródło że znalazł się taki idiota, który mógł napisać że zagrał lepiej niż źle.
- pytanie o zdjęcie Puiga i odpowiedź Koemana na konferencji wskazuje że Koeman ma klasę i nie wytyka błędów publicznie szczególnie młodym zawodnikom. Mnie nawet na swój sposób to robawiło bo co druga strata generowała kontry przeciwnika, zero kreatywności w jego wykonaniu, a jeśli miał celne podania to do obrońców lub na boki, trener zmienia go po 45 minutach i tłumaczy to że dostał żółtą kartkę - boskie:) A Ty nawymyślałeś już takie teorie że głowa mała:) Na swój sposób to też przerażające.
PS: ani Laporta ani Font nie zwolni Koemana bo wykonuje super pracę, Koeman w przyszłym sezonie prawdopodobnie też będzie nie do ruszenia.

1

@Coutinho007 Odnośnie Roberto to dużo zależało będzie w jakiej jest formie, ale patrząc na historię jego kontuzji to zawsze wracał na pełnych obrotach.
Roberto może zastąpić Busiego grając nawet jako klasyczny środkowy pomocnik, jest zdyscyplinowany taktycznie, zatem z miejsca przewyższa Pjanica.
Przed kontuzją wszedł na pułap jakości piłkarskiej której nigdy nie miał w karierze zarówno w klubie jak i reprezentacji, był też kreatywny ze świetnym przeglądem pola, praktycznie przestał tracić piłki i notował bardzo dużo przechwytów. W prawie każdej statystyce dominował Pjanica będąc obroncą, to co by zrobił grając jako pomocnik - za Guardioli grał na 7 pozycjach - wg mnie mógłby udźwignąć temat bo Pjanic najlepiej gra jako wysunięty pomocnik a na tej pozycji u nas ma kto grać.

2

@Coutinho007 szczerze to mecz z Bilbao ja bym potraktował jak szkoleniowy i zrobił rotację wszędzie gdzie się da - bez Busiego na Bilbao, przy ich stylu grania nie mamy szans wygrać (bardzo chciałbym się mylić). Nie mamy zawodnika na DM który udźwignie temat, a de Jong na pozycji Busiego traci wszelkie walory. Jedyną szansą na ten mecz jest powrót Roberto bo to jedyny zawodnik który może zagrać na tej pozycji, który ma myślenie przestrzenne nieźle rozwinięte i dobrze mógłby rozdzielać piłki.

3

Prawda jest taka że Orellana ciągnie grę drużyny, wg mnie powinien już dawno temu dostać szansę w pierwszym zespole, mam wrażenie że jest nieruszalny w Barcelonie B bo jest kapitanem. W CdR dostał szansę Moriba - pytanie czy z racji tego że jest super-talentem czy ze względu na poziom sportowy. Dla wielu oglądających mecze Barcelony B - Collado też powinien dostać szansę, aby nie podzielił losu Monchu bo argumentacja ostatniego odcinka Un Toc de La Rambla niestety do mnie trafia.
Mamy bardzo wielu perspektywycznych pomocników, a na ławce pierwszego zespołu takie suchotniki że hej:)

1

Podoba mi się jego zadziorność i brawa że strzelił gola, ale nie piszmy o nim jak o małolacie bo nim nie jest. Dalej uważam że jakby rozegral 20-25 meczy w pełnym wymiarze czasowym nawet na wypożyczeniu do końca sezonu to w niczym by mu to w karierze w Barcelonie nie przeszkodziło, a wręcz uważam że by pomogło.
Czego by nie napisać to letnia sprzedaż zawodników z pewnością poprawi jego pozycję w zespole, a klub żeby zebrać 150-250mln euro ze sprzedaży zawodników będzie musiał poświęcić sporo nazwisk.
Podsumowując brawo za gola, Koeman na konferencji pochwalił, może w kolejnym meczu dostanie kolejną szansę.

5

No i spoko, mam podobne spostrzeżenia - najważniejsze do zgarnięcia był punkty, a 3 dogrywki to właściwie jak dodatkowy mecz. W kolejnym meczu mam nadzieję na nieco więcej świeżości, a w tym meczu dobrze że autobus został rozmontowany.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?