1

ten mecz jest ustawiony - jak był karny na zawodniku który nie uczestniczył w akcji to łokieć navasa to absolutny karny!

0

no i spoko - kontrola + agresja z piłką i możemy wierzyć !

0

@Tatazolwinia w treści artykułu masz odpowiedź - liczba członków uzależniona jest od ich majętności. Jak każdy jest "bidny" to trzeba ich więcej:)

6

Jak widać uzyskanie gwarancji bankowych aby móc zarządzać Barceloną jest trudnością, a fani na la rambli nie mogą się zdecydować jakiego cracka ma kupić Barcelona... aż strach pomyśleć co wykaże audyt.
Osoba Juana Solera to wg mnie pozytywny aspekt, gdyż miał kilka bardzo fajnych pomysłów dotyczących pozyskiwania kapitału przez Barcelonę.

0

niech moc będzie z nami!

0

@Coutinho007 na szczęście po pierwszych 15minutach będziemy wiedzieć gdzie jesteśmy - we francuskich mediach przedmeczowe zapowiedzi są bardzo ostre - dla nich zaskoczeniem będzie jeśli PSG nie wygra wyżej niż w Barcelonie. Widzę że obie strony pompują balony na maxa:)

0

Nie ma co się czepiać składu - bez względu na ustawienie cudu nam potrzeba, zatem miejmy nadzieję że zaangażowania nie zabraknie i oby obyło się bez kontuzji przy brytolu z gwizdkiem!

10

@snake99 śmiech na sali że porównujesz ich o potykającego się o własne nogi Umtitiego:)

0

@Mns21 najważniejsze aby nie mieć nowych kontuzji - mamy w tym sezonie o co grać - mistrzostwo i puchar - sportowo jesteśmy słabsi zatem remis czy minimalne zwycięstwo można brać w ciemno.

2

Atletico Madryt - Athletic Bilbao 0:1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1

@SinMistico kibicem się jest bez względu na wyniki zespołu - mamy szansę na mistrzostwo i puchar - jest dużo lepiej niż przed rozpoczęciem sezonu się zapowiadało!

0

@MarcelNJ11 hahahaha podaj jaki widzisz skład na remontade... a potem wyłącz FIFĘ.

6

Prawdę powiedziawszy jak dzisiaj Atletico straci punkty, a my dzisiaj po prostu nie przegramy, to dla mnie będzie niesamowicie udany dzień z punktu widzenia kibica Barcelony.
Fajnie by było wbrew logice, wbrew bukmacherom, wbrew opiniom najpopularniejszych ekspertów piłkarskich utrzeć nosa PSG, ja od pierwszego gwizdka będę wierzył i kibicował, ale liczę że "kibice" na forum będą racjonalnie komentować wydarzenia boiskowe bez szydzenia i wyzywania swojego klubu, zespołu i zawodników.

2

Fajnie by było jakbyśmy naszym "nowym" ustawieniem potwierdzili że z mocnymi rywalami jesteśmy w stanie rywalizować. Bukmacherzy nie dają nam większych szans na zwycięstwo w meczu, a co dopiero w dwumeczu, ale Barcelona potrafi pisać piękne historie - czy będzie to dzisiaj? Zobaczymy, ale bez względu na okoliczności mecz zapowiada się niebywale ciekawie!

0

Ja bym rozgraniczył wsparcie mentalne zespołu od kwestii biznesowych.
Nie wyobrażam sobie prezesa jakiejkolwiek firmy który w samolocie zapoznaje się z ofertami sprzedaży własnych projektów medialno-technologiczno-naukowych wartych setki milionów "przy okazji".
Z punktu widzenia kibica czy zawodnika oczywiście Laporta plusuje, ale ma to też zawarte ostrzeżenie dla PSG aby nas nie lekceważyli. Wolałbym aby nas zlekceważyli ale teraz już to jest niemożliwe.

0

Kluczowych aspektów można wypisać jeszcze i 10, najważniejsze będzie efektywność i wykorzystanie w 100% okazji na gola.

1

@Black_Wolf zgadza się ale do wielu użytkowników tej strony to nie dochodzi, a zdaniem doświadczonych obserwatorów Barcelony B i Collado to będzie w pierwszym zespole pomocnikiem:) Ponoć w pomocy był też na treninach w różnych ustawieniach testowany m.in. z de Jongiem i Pedrim. Tylko cichutko, bo ziutki które jednego meczu z nim nie widzieli będą atakować że pomoc to przeszłość i że będzie super napadzior, a wygryzie ze składu bez problemu Dembele, Trincao, Messiego i resztę razem wziętych:)

0

Ja rozumiem robienie koszulek też pod rynek azjatycki, ale te wyglądają jak z chińskiego bazaru - efekt spranego koloru w postaci kości słoniowej to już szczyt.
Piłkarz w biegu na boisku będzie dobrze wyglądał w takiej koszulce, ale kibic z Europy jak przebieraniec. Oby to nie była prawda, a jeśli tak to mam nadzieję że chociaż ładne czarne wyjazdówki lub w ten deseń będą zachowane.

0

szukanie gównoburz na siłę - nie ma tematu - wet za wet i tyle, a w Paryżu odległość 1km to też w pobliżu:)

0

Collado, Dembele, Trincao to ta sama pozycja - wg mnie dużo zależy od tego czy zostanie Dembele na przyszły sezon oraz czy Koeman ma wobec niego inny plan niż skrzydło. Jendo jest pewne - jeśli zaprasza go na treningi do pierwszego zespołu to znaczy że widzi w nim potencjał do gry - w przypadku tak wszechstronnie zdolnego zawodnika nie spodziewałbym się prostych rozwiązań typu wypożyczenie, a jednak znalezienie mu miejsca w kadrze.

0

@SamuraJack No ale sam napisałeś - weryfikacja zawodników którzy przeskakują z rozgrywek młodzieżowych do 2/3 ligi hiszpańskiej. Ja piszę o przygotowaniu piłkarzy do gry w pierwszej drużynie.

7

Wielkie brawa za świetną robotę - zdecydowanie Rafał i Julia to najlepsza para - bardzo dużo informacji, bardzo merytoryczna rozmowa, bardzo racjonalne spojrzenia na temat no i oczywiście jest flow, a humor Julii rozbraja:)
PS: Cały czas jestem pełen podziwu że takie podcasty nie dość że są za darmo (ja bym mógł nawet płacić oby były częściej hehe) - to jeszcze w tak profesjonalny sposób są realizowane.

0

@SamuraJack nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź - w dużym uproszczeniu gra w Barcelonie B nie ma bardzo dużego znaczenia, bo w wielu przypadkach zawodnicy są marnowani bądź źle przygotowywani do gry w pierwszym zespole. Zauważ że inni zawodnicy błyszczą w Barcelonie B, a inni zawodnicy dostają szansę chociażby na treningi u Koemana z pierwszym zespołem. Collado jest wyjątkiem, ale generalnie Koeman stawia na kartę lepienia z gliny mieszanką talentu, waleczności oraz potencjału poprawy umiejętności. Biorąc pod uwagę że Moriba i Konrad w Barcelonie B nie grają jakoś rewelacyjnie to nie ma co patrzyć się jak kto grał w Barcelonie B - Koemana interesuje czy pracują nad aspektami które im wyznaczył do poprawy.
Być może w Juvenilu jest wielu napastników z większym potencjałem - może być tak ale nie musi - jedno jest przynajmniej dla mnie pewne - biorąc pod uwagę aspekty motoryczne, aspekty fizyczne, aspekty techniczne mógłby być to zawodnik na którego Koeman mógł zwrócić uwagę. Nie uważam że dobre jest traktowanie szkółki jako kopalnie z nieograniczoną liczbą talentów na zasadzie "jak nie ty to ty". Dobrze że przy Laporcie pojawiły się osoby specjalizujące się przygotowywaniu młodzieży do dorosłej piłki i niedługo nastąpi wiele zmian od Juvenilu po Barcelonę B.

9

Podsumowując:
1) AS to ścierwo
2) Skończmy podniecać się Aguero - nie ma opcji aby na listę płacową wszedł taki zawodnik pomijając aspekty sportowo-zdrowotne
3) Serce wierzy w remontadę, rozum mówi że to będzie najwyżej wyrównany mecz
4) Dzisiaj o 19 na 2 godziny jestem kibicem Athletic Bilbao

0

@SamuraJack i @horang Idąc tym tokiem rozumowania Moriba w Barcelonie B także nie spełniał pokładanych w nim nadziei bo w zespole niektórzy pomocnicy prezentowali się lepiej w tym sezonie. Podobnie jest w przypadku Konrada - idąc tym tokiem rozumowania nie powinien być nawet brany pod uwagę do gry w pierwszym zespole bo np Collado go zjada. Ale ma to co Koemanowi się szczególnie podoba - ma talent i waleczność, ale także olbrzymie braki w wykorzystywaniu swoich atutów piłkarskich oraz grze taktycznej. Tutaj pojawia się olbrzymi problem - odpowiednie przygotowanie do gry w pierwszym zespole - zobacz ile pracy musiał włożyć Moriba aby zagrać w 2 meczach z Sevillą, ile pracy Koeman i jego sztab musieli włożyć aby był gotowy zagrać w tak kluczowych meczach. Problemem jest że Barcelona B kolekcjonuje mega zdolnych piłkarzy ale nie robią tego kroku do przodu. Nie każdy młody piłkarz jest Fatim czy Pedrim - najczęściej młodzież musi być odpowiednio przygotowana.
Wg mnie kluczowa jest kwestia oceny talentu oraz odpowiedniego wykorzystania go aby zawodnik robił progres. Ruiz to nie był nigdy przypadkowy piłkarz - wygrał młodzieżową LM, czy był Mistrzem Europy U17 i U19 - warto zauważyć że przez długi okres miał problemy zdrowotne, które rzutowaly na jego grze. Barcelona bardzo chciała przedłużyć z nim umowę, ale nie podobała mu się gra w 3 lidze i współpraca Pimientą bo się właśnie nie rozwijał i nie widział szans na grę w pierwszym zespole. Braga musiała na początku sezonu zająć się opieką psychologiczną zawodnika, gdyż bardzo przeżył błąd odejścia z klubu widząc co robi Koeman z młodzieżą.

1

Barcagate to ważny temat, jednak ja najbardziej obawiam się audytu Laporty dotyczącego stanu finansów klubu - nasze ruchy letnie będą bardzo uzależnione od tego raportu i mam nadzieję że w kwestii liczb klub zarządzany przez Bartomau nie oszukiwał sponsorów oraz partnerów biznesowych. Z pewnością prawdziwej sytuacji w 100% z pewnością nie poznamy bo Laporta to gracz, ale pytanie jak te informacje wykorzysta. Czy pójdzie w kierunku całkowitego oczyszczenia, czy postawi na kartę wiarygodności w oczach sponsorów i partnerów biznesowych aby strumień pieniężny był zachowany jeśli liczby będą znacząco odbiegać od założeń biznesowych różnych współprac.

0

Ciekaw jestem czy wygryzł by Braithwaite'a jakby został - obstawiam że tak, gdyż w samym aspekcie przyjęcia piłki jest dużo lepszy od Duńczyka.
Parafrazując słowa Laporty, który mówił w kontekście Garcii - niech młodzi kilka razy mocniej się zastanowią zanim pomyślą o opuszczeniu Barcelony bo o powrót nie będzie tak łatwo. Niestety Ruiz chyba nie przewidział że w tym sezonie aż tylu młodych pojawi się w pierwszym zespole.

1

@4Fabregas4 proszę cię, prowadzi najbardziej utytułowany klub w lidze bananowej i się tym jarasz. 14 mistrzów, 16 pucharów czy jakoś tak w kraju gdzie największy stadion piłkarski ma 12tys miejsc, a w ligę bawią się członkowie rodziny królewskiej. Może w pojedynczym meczu by wygrali z Barceloną B ale sportowo to liga na poziomie ligi z Wysp Owczych.
Na szczęście nie ma tematu Xaviego teraz, wierzę że za kilka lat wróci a teraz czas na naszą młodzież prowadzoną przez inną legendę Barcelony, która ma posłuch i szacunek u wszystkich zawodników od młodzieży po najbardziej doświadczonych.

0

@4Fabregas4 ogarnij się - Xavi nawet u arabów nie stawia na młodzież - ściągnąć emerytów z Europy pokroju Santiego Cazorli i wygrywać każdy głupi potrafi. Polecam dokształcić się w temacie albo poczytać chociaż wywiady Adriana Mierzejewskiego jak wygląda wygrywanie w tej części świata. Czym innym jest przykładowo Glasgow Rangers prowadzone przez Gerrarda które zdobyło mistrzostwo Szkocji a czym innym ganianie zwolenników miłości z kozami w akompaniamencie technicznie nieźle rozgrywających dziadków od Cazorli po 40-letniego Tabata którzy robią "show". Xavi nawet nie jest zweryfikowany na poziomie Barcelony B, a ty piszesz jakby miał podjazd do Koemana... dramat!

0

@AxelF w pełni się zgadzam, ale wiele wskazuje że Fernandes, Firpo, Emerson, Neto czy Lenglet zostaną sprzedani latem. Należy pamiętać że Lenglet jest bardzo ceniony na Wyspach i to na nim realnie możemy dużo zarobić.
Pjanic, Cou i Grozi nie do ruszenia tego lata bo amortyzacja przewyższa wartość rynkową. O ile Pjanić da się wypożyczyć do końca kontraktu tak Cou i Grizi mają zbyt wysokie pensje aby dopłacać dziesiątki milionów do wypożyczeń.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?