JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
Większym echem obiła się informacja Manu Carreno - wg mnie coś mi tu śmierdzi - od kilku dni w dziesiątkach newsów pojawia się totalna dezinformacja i wzajemnie przeczące sobie informacje.
Coś czuję że nieprzychylne Barcelonie ludziki rozsyłają takie newsy aby robić zamęt i destabilizować nasz zespół aby odwrócić myślenie zawodników od ligi. Musimy chyba się uodpornić na te informacje i czekać na oficjalne komentarze lub wyjaśnienia bo ani to naszemu zespołowi nie pomaga, ani nie rozwiązuje żadnych problemów.
3
@Nano22 Dest mówił kiedyś w wywiadzie że chce kiedyś z Depayem porobić muzykę - może by był fajny efekt jak tutaj:
0
@Coutinho007 Dla mnie co sezon może do Barcelony przychodzić Neymar którego będziemy opychać za 222mln euro:) To nie wina Neymara że pieniądze zostały zmarnowane. W tamtych czasach można było kupić 2-3 bardzo solidnych i przyszłościowych zawodników za 20-30mln i lepiej byśmy na tym wyszli, chociaż jak chodzi o zakup Cou to serio myślałem że będzie ładował bramka po bramce z 30 metrów:)
@Khajio Liga portugalska strasznie się zmieniła - wiele talentów nawet z Hiszpanii i Francji tam trafia bo liczą na krótszą drogę na szczyt - w 1 i 2 lidze w wielu zespołach kapitanami są 18-latkowie którzy za kilka lat mogą być wybitnymi piłkarzami.
0
@Kapsel12 to ta bomba co miała być o 15?
0
@Quavosk może nie Ajax czy PSV bo oni innego typu ofensywnych pomocników potrzebują, ale generalnie liga holenderska bardzo by mu mogła pasować.
0
@Coutinho007 Hehehe jakbyśmy znali na wszystko odpowiedzi to nie siedzielibyśmy tutaj:) Veron to zły przykład bo jak byśmy chcieli go kupić to cena by była razy 2-3 i pewnie z 60mln euro byśmy musieli widać - (patrz zakupy RM), ale zawodnicy jak Assuncao to zawodnicy za grosze, jak nie za darmo jeszcze parę miesięcy wstecz.
5
Może postarajmy się być odrobinę obiektywni - PSG ma niewątpliwie projekt sportowy, nie ma zawodników przypadkowych, poczynili największe inwestycje w Europie pod kątem szkolenia młodzieży czy technologizacji czynności sportowych.
Barcelona też będzie miała projekt sportowy, ale na ten moment rodzi się w bólach. Wg mnie miłości kupić nie można i Messi zostanie - Koeman stworzył rozwojowy zespół, który można tylko udoskonalać, a Laporta opakuje to pięknym złotym papierem i będzie trzepał kasiorę na wzmocnienia za jakiś czas. PSG nie da się lubić, we Francji 70% ogólnie ludzi jest za OM, pomimo projektu sportowego, marketingowo nigdy nie będą mieli podjazdu do nas - bądźmy optymistami i sik prosty na nich.
0
może PSG stać na Messiego, ale coś czuję że miłości kupić się nie da i zostanie w Barcelonie.
29
Z punktu widzenia kibica Barcelony widać gołym okiem jaki tam panował cyrk - a tekst "To nie był zespół przygotowany do mierzenia się ze znaczącymi wyzwaniami" tylko pokazuje jak wiele pracy musiał włożyć Koeman aby ugasić wiele pożarów i mając sportowo słabszy zespół, sprawił że stał się zespołem na wskroś perspektywicznym (a jaki był płacz że nikogo nie kupiliśmy latem - może jednak dobrze się stało - wielu zawodników począwszy od Barcelony B pokazało że warto na nich liczyć).
0
@Coutinho007 hahaha, jakby Mbappe chciał mordować na ulicy piłkarzy Realu to byś już puszczał internetowe zbiórki na zakup go do Barcelony, a nikt nie chciałby słyszeć o Haalandzie:)
A tak na serio GA to zawodnik z paszportem brazylijczyko-portugalskim, grający w stylu przypominającym Casemiro i Busiego z najlepszych lat, ale wyróżnia go to że ma fantastyczny przegląd pola i jest jednym z najszybszych zawodników w całej lidze. Cudeńko za grosze można by było powiedzieć. Dobrze by było inwestować w takich piłkarzy, bez zabawy w astronomiczne pensje Aguerów:)
0
@czar007 Wiara to wsparcie - jako kibic powinieneś wierzyć w zespół, trenera i zawodników bez względu na wszystko. Czego nie rozumiesz w stwierdzeniu "jesteśmy sportowo słabszym zespołem niż w poprzednim sezonie" - młodzież też potrzebuje czasu aby zacząć grać na odpowiednim poziomie, kontuzjowani także potrzebują czasu aby wrócić na pełne obroty itd. Jeśli chodzi o AM i RM to w nowym systemie możemy ich ładnie pocisnąć, ale nie zmienia to faktu że w tych meczach najważniejszy będzie wynik.
0
@Coutinho007 i @Khajio - nie będę wchodził w tematykę co jest lepsze marchewka czy pietruszka - ale widziałem w komentarzach z przeszłości że interesujecie się młodymi talentami - zobaczcie profil wylistowanego tutaj Gustavo Assuncao - nieziemsko zdolny i bardzo przyszłościowy SPD - takie tanie perełki powinniśmy kupować w dzisiejszych czasach. Zawodowo obserwując rynek młodzieżowy we Francji widzę jak połowa ligi ślini sie w jego kierunku, już nie mówiąc o plotkach z UK.
1
@Dalhi i @Pawel13sz i @Coutinho007 - zgadzam się z wami w 100%, jednak chciałem zauważyć że z marketingowego punktu widzenia brzmi to jak początek operacji "sprzedajemy Griziego" z czego osobiście się cieszę. Jeśli będzie grał a zakładam że przynajmniej kilka razy wybiegnie na boisko to oby dobrze się prezentował i oby możliwie dobrze się sprzedał w zbliżającym okienku, a do tego czasu trzymajmy kciuki za cały zespół! Vamos Barca!
1
Nasza legenda Hristo Stoichkov dzisiaj brutalnie dla Marca: "Siempre que Griezmann está en el campo, el Barcelona juega con diez jugadores. Si quieren hacer algo en el largo plazo, tienen que venderlo. Trincao y Braithwaite deben estar en el equipo. ¿Qué está haciendo Griezmann allí?" czyli po polsku coś w stylu: "Kiedy Griezmann jest na boisku, Barcelona gra z dziesięcioma zawodnikami. Jeśli chcemy coś zrobić na dłuższą metę to muszą go sprzedać. Trincao i Braithwaite mogą/muszą zostać w drużynie. Co tam robi Griezmann?".
Szczerze dawno nie widziałem tak jednoznacznej opinii - wg mnie to dopiero początek medialnego "zniechęcania" Griziego do gry w Barcelonie.
0
jeśli ma być bombowa wiadomość to jedyna opcja że Messi zostaje! Jakby miał odejść to nie byłoby to powiedziane teraz aby nie destabilizować zespołu jak walczymy o mistrzostwo i puchar. Taka wiadomość mogłaby też zmobilizować zespół do jeszcze większego wysiłku - oby:)! Vamos Messi, Vamos Barca!
7
No i bardzo dobrze, jedyna racjonalna opcja to Koeman zatem po Mistrzostwo i Puchar w tym szalonym sezonie! Vamos Barca!!!!
1
@Khajio po pierwsze został zwolniony na 4 kolejki przed końcem sezonu bo nie chciał przedłużyć umowy na wieloletnią współpracę bez gwarancji transferowych. Hoffenheim było na 7 miejscu w tabeli nie mając aż 8 zawodników z pierwszego zespołu z poprzedniego sezonu bo klub ich skapitalizowal robiąc bilans dodatni na transferach w wysokości 65mln euro. W trakcie tego roku przy dużo gorszym zespole osiągał podobną średnią punktową na poziomie 1,5 punktu zatem co tu porównywać. Ja nie mówię że Nagelsmann jest słaby ale nie traktujmy go jak jakiegoś topowego trenera.
0
@KacperVEB hahaha no dla mnie dużym klubem jest też WHU lub Newcastle - wg plotek to ten kierunek jest możliwy bo marzy aby kiedyś poprowadzić naprawdę duży klub jak Chelsea.
Masz tendencję do odpowiadania na wszystko jak pewien użytkownik tego portalu co uważa Semedo za topowego obrońcę świata, a Moriba, Pedri czy Messi blokują rozwój największego talentu świata w postaci Puiga - no offence, taki żart na privie dostałem strasznie mnie rozbawił:)
PS: widzę że nie czytasz tego co piszę zatem końćzę rozmowę, napisałeś "czemu miałby isć do gorszego klubu niż Lipsk?" 1) RB nie jest pewne jego trenerskiej jakości, 2) Nagelsmann marzy o Chealsea, z Premier League będziemu blizej
0
@KacperVEB Tego nie napisałem że jest zbędny - po prostu Volz niesamowity zrobił progres trenerski, nikt się tego nie spodziewał że w tak krótkim czasie prześcignie taktycznie Nagelsmanna, tym bardziej że od początku miał zajmować się tylko "budowaniem" młodzieży i nowych zawodników, jednak jego sporo dobrych decyzji sprawiło że RB ma teraz zagwozdkę - czy zostawić Nagelsmanna do końca kontraktu czy nie bawić się w półśrodki i dać wypłynąć Volzowi na szeroką wodę. Tutaj dochodzą tematy transferowe - dyrekcja sportowa bierze pod uwagę opinie zarówno tranera jak i jego asystentów - ani jeden zawodnik sprowadzony na życzenie Nagelsmanna się nie sprawdził.
W Hoffenheim nie tęsknią za Nagelsmannem widząc co po nim z niczego zrobił Schreuder - niewątpliwie Nagelsmann ma swój gorszy okres pomimo dobrych wyników sportowych RB, ale wiele wskazuje że poprowadzi w nowym sezonie jakieś średniaka Premier League a nie Barcelonę. Uważam że jest bardzo dobrym trenerem ale jeszcze młodym - jak nabierze ogłady i doświadczenia może być wielki ale Barcelona to nie obwoźny cyrk aby testować na prawo i lewo koty w worku.
1
Fajnie że kibice myślą racjonalnie i Depay słusznie prowadzi w ankiecie.
Jeśli ktoś jest niepewny Depaya - polecam zobaczyć jak gra w meczach z PSG, OM czy moim Rennes - koleś wymiata, a mijać zawodników PSG potrafi jak Mbappe Lengleta.
0
@KacperVEB wystarczy mi że będę znał opinie ekspertów, trenerów, zawodników oraz osób blisko związanych z klubem - te informacje przekazywane są też przez różnego rodzaju media. Prawda jest taka że asystent Koemana (Schreuder) zjadł Nagelsmanna swoją pracą w Hoffenheim bo osiągał podobne wyniki po sprzedaniu połowy składu, a w RB robotę trenerską robi wg wszelkich specjalistó Moritz Volz, który ma większy autorytet wśród zawodników, jego pomysł na LM był bardzo dobry, a aktualna seria zwycięstw RB to tylko jego taktyka. To są fakty, a nie ocena trenera po wynikach z flashscore.
0
@KacperVEB w innej rozmowie napisałem ci jak wygląda to w RB a ty dalej piszesz głupoty - mówie poczytaj sobie trochę kto za co odpowiada, kto odpowiada za transfery i kto robi dobrą robotę w RB. Jeśli chodzi o młodych to też poczytaj sobie kto ich buduje bo widzę że z klapkami na oczach pędzisz jak oszalały.
0
@BarcaInfo miejmy nadzieję że Laporta znajdzie czas na audyt i naprawę finansów Barcelony bo na tych kilka dni to widzę tylko fejm, wielkie słowa i zasyp wzajemnie przeczących sobie newsów i medialne próby destabilizacji naszego zespołu.
0
@BarcaInfo od dobrych kilku lat dyrekcja sportowa RB robi mega transfery - to niesamowite jak dobrze inwestują pieniądze.
0
@Rourke wg mnie niesprawiedliwe porównanie do Pjanica - Pjanic nie gra nic od wielu sezonów, a Wijnaldum jest żelaznym zawodnikiem Kloppa prawktycznie cały czas i gra wszystko co jest możłiwe. LM dla LFC to też zasługa Wijnalduma, podobnie jak Mistrzostwo Anglii. To nie jest przypadkowy piłkarz.
Inna sprawa zobacz jak Wijnaldum gra też w reprezentacji - jaka płynna gra z de Jongiem czy Depayem - to oni robią robotę w reprezentacji razem z van Dijkiem.
2
@majaczek i @Rourke Panowie ja mam świadomość że Busiego nie da się zastąpić 1:1, ale ja uważam że ewentualne przyjście Wijnalduma na czas 1-2 sezonów, gdzie młodzież będzie się ogrywała i zdobywała cenne doświadczenie jest bardzo ważne. Laporta mówił że nie chce kolejnych sezonów przejściowych, nie możemy nastawiać się że np. w marcu 2022 Moriba będzie gotowy do walki z Bayernem czy Manchesterem City, a co jeśli będzie kontuzjowany albo będzie miał inne problemy w tak młodym wieku? Biorąc pod uwagę możliwe odejścia zawodników, patrzę na naszą pomoc i widzę wielką przyszłość Barcelony, ale jeśli od nowego sezonu nie będzie Cou, Pjanica i innych przypadkowych przechodniów to zostają tylko Busi i młodzież - trochę mało na walkę na wszystkich frontach. Nie do końca jestem w stanie także uwierzyć że Busi wypełni do końca swój kontrakt i że będzie grał do czerwca 2023 roku, wg mnie zatrudnienie Wijnalduma ma sens aby w pomocy był ktoś jeszcze z doświadczeniem, walecznością - a wielozadaniowość Holendra sprawia że może być niezwykle przydatny, bo niemożliwe jest granie cały sezon tylko młodzieżą.
PS: wg mnie niesprawiedliwe porównanie do Pjanica - Pjanic nie gra nic od wielu sezonów, a Wijnaldum jest żelaznym zawodnikiem Kloppa prawktycznie cały czas i gra wszystko co jest możłiwe. LM dla LFC to też zasługa Wijnalduma, podobnie jak Mistrzostwo Anglii. To nie jest przypadkowy piłkarz.
0
@KacperVEB ale nie możesz poczytać sobie na ten temat? musisz o wszystko pytać jak informacje są wszędzie dostępne? Ok, ja mam łatwiej bo nawet w pracy mam kilku kolegów specjalizujących sie w 1 i 2 Bundeslidze ale jeśli chodzi o Hoffenheim to jego średnia 1,53 punktu na mecz była generalnie pozytywnie odbierana ze względu na wiek trenera - nie było nigdy tematu że robi taktycznie coś super - miał opinię małego Mourinho na cześć swojego idola bo był bardzo skrupulatny i pracowity.
Warto też zauważyć że asystent Koemana, czyli Schreuder który zastąpił Nagelsmanna w Hoffenheim wykręcał podobne liczby przy dużo bardziej ograniczonym budżecie transferowym bo klub podupadł finansowo i Hoffenheim miało bilans transferowy +65mln euro. Prawdę powiedziawszy osoba Schreudera mnie bardziej fascynuje bo tracąc tak wielu zawodników wykręcał podobne liczby do Nagelsmanna, a Hoffenheim oferowało mu po sezonie nową wieloletnią umowę, lecz wybrał bycie asystentem Koemana w Barcelonie.
6
Trzeba przyznać że profilem Moriba jest podobny do Wijnalduma - może jeszcze nieopierzony ale za 2-3 lata może grać na poziomie Holendra czego mu bardzo życzę. Nie zapominajmy że Wijnaldum to topowy zawodnik, który może przysłowiowo przyjść za miskę ryżu i grać na bardzo wysokim poziomie (atleta, silny, szybki, 99% meczów w LFC w podstawowym składzie, nie do ruszenia w pierwszej jedenastce od lat).
Wg mnie Wijnaldum w Barcelonie jest potrzebny jeśli przyszły sezon ma nie być przejściowy - ewentualne zgranie z de Jongiem, Destem czy Depayem pokazuje że z miejsca byłby olbrzymim zmocnieniem. Przyjście Wijnalduma niestety musiało będzie się wiązać się z odejściem Busiego bo przy nim de Jong gra swój najlepszy futbol na SPD. Z kadrowego punktu widzenia ewentualne przyjście Wijnalduma większy wpływ będzie miało na skrócenie kariery Busiego i odejście Pjanica, a Moriba będzie miał jeszce większe pole do popisu. Pamiętajmy że konfiguracja de Jong - Wijnaldum to realna i pierwsza od wielu lat sensowna opcja zastąpienia Busiego.
0
@czar007 dobra podsumowałeś swój występ w komentarzach... napisałem Ci na początku że ja czy inni użytkownicy możemy Ci wiele rzeczy wytłumaczyć jak nie rozumiesz i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem artykułów chociaż na tej stronie. Piszesz dalej głupoty... no idiota.
0
@KacperVEB To zależy komu przysługujesz zasługi. Polecam poczytać sobie informacje w niemieckich mediach na ten temat, strony fanowskie w tej kwestii także są jednoznaczne - świetna gra w LM to praca Moritza Volza - jego asystenta - niemieccy dziennikarze uważają że on powinien objąć prowadzenie RB od nowego sezonu bo zaczął mieć większy posłuch wśród piłkarzy, a seria ostatnich zwycięstw RB w lidze tylko bazuje na jego taktyce. RB wg wielu opinii nie zerwie z nim kontraktu latem, a poczeka na ofertę z WHU, WBA lub Newcastle bo te kluby były nim zainteresowany i sondowały go zimą.