JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Trochę szkoda tych jetlagów, no ale gratulacje.
11
Widząc z ciekawości jakieś z nim filmiki można śmiało stwierdzić że dzieciak ma świetny drybling i mocne kopyto w tak młodym wieku.
BTW: wg francuskich mediów w lutym reprezentanci PSG spotykali się z Racingiem dwukrotnie aby klepnąć jego transfer... ale wejście do gry Barcelony zmieniło wszystko - dzieciak marzy o grze z Messim i jest przekonany że dzięki swojemu talentowi oraz nowej Barcelonie która stawia na młodzież uda mu się z nim zagrać. To że wyprzedziliśmy tylko przyglądający się Real cieszy, ale wyprzedziliśmy PSG które dogadywało zakup piłkarza - to jest niczym miodek dla puchatka:).
6
mi by było na miejscu Bartomeu się wstyd pojawić na Camp Nou...
0
@kuz Nikt Morawieckiego nie będzie rozliczał jak będą rządzić w nieskończoność... pisowskie guru czyli Józef Stalin mawiał "Jedna śmierć to tragedia, milion – to statystyka" i tak też PiS podchodzi do tematu pandemii - ilość śmierci starszych osób, ilość przedsiębiorców co potracili majątki życia bądź innych osób która odebrała sobie życie to zdecydowanie więcej niż jedna śmieć lub tragedia.
2
o miłe zaskoczenie - książka w promocji jest - 28,80 zł :) dzięki za info:)
9
Dziennikarz który napisał ten artykuł to absolutny idiota - to że u nas średnio sobie poradził to nie znaczy że jest słaby - ma 24 lata, jeszcze 3 lata kontraktu oraz jeden z najniżsszych kontraktów 0.7mln euro na sezon. Jego sprzedaż za 20mln euro jest jak najbardziej możliwa, szczególnie że ostatnimi czasy co pojawiał się na boisku to wstydu nie przynosił.
Gaya z Valencii to też śmieszny żart - Barcelony na niego nie stać, a Balde z Barcelony B lub Miranda mogą spokojnie sobie porazić na ławce rezerwowych. Wisi nad nami limit płac - skończmy pisać o tak drogich w zakupie oraz utrzymaniu zawodnikach bo to jest po prostu głupie.
1
@Ronaldinho99 Samemu:) obliczanie jest bardzo proste:
1) masz kwotę zakupu piłkarza (na przykładzie Cou masz 145mln)
2) dzielisz tą kwotę na ilosść lat kontraktu piłkarza (145mln dzielimy na 5lat kontraktu)
3) otrzymana kwota to roczna wartość jaką klub amortyzuje (145/5=29mln - tyle rocznie Barcelona odlicza sobie od księgowo)
4) latem Cou będzie miał już 3 lata kontraktu wypełnione, zatem Barcelona w kosztach ujęła 3*29mln euro = 87mln euro
5) zostały 2 lata kontraktu - zatem do ujęcia w kosztach pozostaje 2*29mln = 58mln euro
6) podsumowując jeśli kontrakt zawodnika to 5 lat = 100%, zatem 1 rok = 20%, jeśli kontrakt zawodnika to np 4 lata = 100%, zatem 1 rok = 25%. Na przykładzie Cou można powiedzieć że zostało mu 40% kontraktu do wypełnienia (latem) oraz że te same 40% stanowi amortyzacja zawodnika która jest na poziomie 58mln.
Aby obliczyć amortyzację wystarczy tylko wiedzieć za ile Barcelona kupiła zawodnika oraz jak długi ma kontrakt.
A jakbyś wirtualnie postrzedawał zawodników to jeszcze większa frajda będzie jak policzysz ile na pensjach klub może oszczędzić - łap link z kwotami bez udziału sponsorów - tyle klub płaci na czysto bez bonusów: https://fcbarcelonalatestnews.com/fc-barcelona-players-wages/
2
@FutbolToMagia Obawiam się że nie do końca rozumiesz znaczenie słów - piszesz że masz swoją tezę - słowo teza nie jest synonimem słowa życzenie. Jeśli jest 5 osób które mają diametralnie inne zdanie niż ty można jeszcze przejsć obok tego obojętnie, ale jeśli piszesz na tym portalu XXX komentarz i kłuciłeś się na tym portalu już chyba z setkami użytnikowników to może zastanów się czy może twoje myślenie nie jest złe? Chociaż przemyśl to bo piszesz z automatu bez żadnego pomyślunku. Z pewnością jesteś wytrawnym znawcą piłki nożnej, a świat futbolu, trenerzy, zawodnicy, specjaliści, nawet użytkownicy tego portalu których część czynnie uprawiała sport w tym piłkę nożną na pewno się myli... Serio ale z tym wypracowanym kapitałem przez Koemana w postaci naszej młodzieży to Puig nawet u Xaviego siedziałby na ławce bo ma zawodników którzy fizycznie przypominają posturą piłkarzy i mają nowoczesny styl grania.
@SamuraJack w pełni sę zgadzam, on nawet nie rozumie po co był mecz z Huescą, a wnioski ma jak 5-letnie dziecko. Nawet nie ma świadomości jakich piłkarzy z perspektywy tego sezonu jego osoba blokuje jak chodzi o młodzież bo nie miał ambicji ogrywać się na wypożyczeniu.
1
Wow kolejna świetna wiadomość, Laporta też rozwiązał problem gwarancji zatem super.
@Striker zgadza się, aż taki stary nie jest i jeszcze pogra na wysokim poziomie a być może przy Koemanie staje się właśnie jeszcze lepszy.
13
Dobra wiadomość z rana, powodzenia panie Laporta w sprzątaniu.
PS: nie "wydaje się" że Romeu będzie miał duży wpływ na decyzje klubu a wręcz na 100% będzie miał zbliżony do decydującego głos. Biorąc pod uwagę jego przeolbrzymi wkład to można śmiało stwierdzić że pozostałe osoby w zarządzie to przystawki. Bardzo ciekawa postać, kibicuję Barcelonie od czasów gdy Guardiola jeszcze był jej piłkarzem, ale nigdy nie mieliśmy takiego specjalisty od zarządzania pieniądzem jak on.
1
@adambądkowski93 za mocno pojechałeś - Schroeder bardzo dobrze sobie radzi a zawodnicy doceniają jego profesjonalizm i zaangażowanie.
Xavi jeśli chce się rozwijać jako trener to powinien nie przyjmować kolejnych ofert zarobkowych w krajach trzeciego świata i zacząć trenować w Europie.
1
@Coutinho007 Zgadza się że mamy Araujo, ale Konate to jeszcze ciut większy byczek i siła jeszcze nieporównywalna:) Domyślam się że powalczymy o zawodnika o tym profilu dopiero jak Pique odejdzie na emeryturę - wtedy miejmy nadzieję że będzie nas stać.
Ze względów taktycznych grając 3x SO to tacy drobni SO jak Mingueza i jeszcze mniejszy Garcia pasują do koncepcji bo nadrabiają szybkością, ale jeśli chcemy grać 2x S0 to wtedy potrzebujemy dwóch szybkich byczków pokroju Araujo.
11
@Ojciec5tkidzieci powiem Ci że świetna historia - ja często zastanawiam się jak niektórzy ludzie mogą funkcjonować bez mózgu, jak sobie radzą na "świecie" ale kurczak bez głowy to już sztosik!
0
@itmustbejoke super, nareszcie jakieś projekty pod Europejczyków! Bez paska by było cudo, ale i tak przepiękna.
5
Konate to potwór, jedyny w RB przestawiał przed kontuzją Upamecano jak chciał no ale te zdrowie zagadka. W artykule nie napisali ale RB kupiło go po rewelacyjnym meczu z Monaco gdzie przez 120min zaliczył kilkadziesiąt udanych interwencji robiąc jakiś gigantyczny rekord pod tym względem.
Wg mnie nie stać nas na niego, nie ma opcji aby RB sprzedało go za grosze jak niedługo może być absolutnym crackiem.
Garcia co prawda jest pół głowy niższy ale z nim też sobie poradzimy. Wg mnie to medialna rozgrywka pomiędzy Laportą a Garcią, pewnie nie chce się zgodzić z kwotami jakie Komisja zarządzającą wynegocjowała i dlatego taki news.
9
Czego by nie mówić to szacun dla Griziego, można mu wiele zarzucić ale chęci do gry i waleczności zdecydowanie nie. Wielki piłkarz, na swój sposób go podziwiam i szkoda mi go jednocześnie bo transfer do Barcelony nie był dobrym pomysłem.
1
@polo508 dzięki, ale tego nie wiemy jak było w 100%, mógł mieć ekipę przygotowaną perfekcyjnie, ale ktoś dał ciała i się posypało. Ludzka rzecz, problem polega na tym że wizerunkowo to słabo wygląda, gdyż może to z boku wyglądać jakby w zarządzie byli ludzie z łapanki. Wizerunkowo też słabo wygląda rezygnacja tak ważnej postaci jak Giro.
Martwi mnie też to że na tak dużo komentarzy, a merytorycznych było raptem kilka, ale taka specyfika portali dla wszystkich.
0
@cheester1705 przypomina MŁODEGO Puyola czy Ramosa - wiele osób tak uważa, ja też tak uważam, jestem z tych starszych kibiców i mi on ich przypomina jak wchodzili w dorosły futbol. A jeśli Ci mało to polecam wujka Googla - opinii nie brakuje np tutaj: https://tribuna.com/en/fcbarcelona/news/2020-11-27-looked-like-prime-puyol-reminds-me-of-ramos-barca-global-fan-community-react-to-oscar-min/
2
@MysticCat pomijam opinie osób które są bardzo blisko Barcelony ale wysil się chociaż odrobinę logicznie - punkty 2 i 3 są ze sobą powiązane - nowy zarząd musi przedstawić gwarancje na kwotę 124,6 mln euro - zatem problem braku gwarancji bankowych dowodzi że skład personalny zarządu jest niepełny, gdyż
a) członkowie są zbyt biedni aby pokryć zabezpieczenia,
b) członkowie mają pieniądze ale zainteresowani są tylko minimalnym wkładem
c) szukają kolejnych osób które rozłożą robowiążania na więcej osób
Podsumowująć nie muszę znać nikogo z nowego zarządu - wystarczy że pomyślę logicznie - skład personalny zarządu jest nieukształtowany.
0
@BarcaInfo Brawo Oscar! A pomyśleć że jeszcze parę miesięcy temu Koeman z Schreuderem mieli zagwozdkę kogo wybrać do pierwszego zespołu - Minguezę czy Mingo - Schreuderowi podobał się dużo bardziej Mingo, ale Koeman wyżej sobie cenił wyprowadzanie piłki i waleczność u Minguezy. Poniekąt to także nagroda dla Oscara, gdyż mając bardzo dobre finansowo oferty latem postanowił zostać w Barcelonie i opłaciło się - dzisiaj porównywany jest do Puyola czy Ramosa z czasów młodości - będzie Pan piłkarz.
0
@Mizander chyba chodziło Ci o ligę, ale nie zmienia to faktu że przed kontuzją to Fati dla Koemana był pierwszym wyborem. Ciekawe gdyby nie kontuzja jak skonfigurowany by był nasz atak, ale bardzo możliwe że oboje by grali kosztem Griziego.
0
@Pilka_jest_okragla Biorąc pod uwagę ile minut w tym sezonie rozegrał Trincao to nie ma co narzekać.
Jeśli chodzi o barcelońskiego Muggsy Boguesa to sytuacja w której altualnie walczymy o ligę i puchar z pewnością mu nie pomaga. Cytując Pimientę "w końcu trener też chce wygrywać", ale uczciwie też trzeba przyznać że trochę życia wprowadził jak dzieciaki zaczęły podsypiać w końcówce spotkania:)
0
Piękna historia Leo, aby następcy również tyle grubych lat cieszyli nas swoją grą i przywiązaniem do Barcelony.
13
To tylko potwierdza że nareszcie mamy trenera któy trenuje i rozwija zespół (w tym młodzież). Kondycyjnie też się podnieśliśmy przynajmniej o poziom wyżej.
Aż dziw bierze że od godziny artykuł wisi na stronie, a żaden narwaniec nie napisał że Koeman jest słaby, że nie daje szans młodym, że czeka na Xaviego latem albo jeszcze jeden debilizm - że Koeman zaczynał sezon z mocniejszą kadrą niż sezon temu... coś pięknego:)
3
@MysticCat i @cules100pro oczywistym jest że coś z tego może być sztucznym zamętem no ale nie oszukujmy się:
1) brak Giro to element cyrku
2) brak gwarancji bankowych to element cyrku
3) brak ukształtowania personalnego zarządu to element cyrku
4) jedyna rzecz która jest niepotwierdzona w 100% to temat Aguero.
Ja kibicuję Laportcie no ale trzeba być ślepym aby nie widzieć że coś tu się nie klei
@lukas10 - to nie kwestia teorii spiskowych - przecież temat Giro, gwarancji bankowych, braku ostatecznego składu zarządu nie podlega wątpliwości. Jedyną niewiadomą jest to czy Laporta chce np. Aguero.
0
@Nerazzurro To zależy jak patrzeć:
1) Efektowność - Ronaldinho
2) Efektywność - Neymar (więcej goli i asyst)
3) Miłość kibiców Barcelony - Ronaldinho
0
jeszcze jeden, jeszcze raz...
1
Trochę słabo rozgrywa tą sytuację Laporta - miał być powrót do normalności a na ten moment wychodzi niezły cyrk:
1) chciał wych***ać swoją niedoszłą prawą rękę
2) brak gwarancji bankowych
3) potencjalni ludzie z zarządu to jakaś biedota która chce się nachapać
4) preferuje transfery jakichś dziadków typu Aguero
Popierałem go w trakcie wyborów ale szczerze niepokojące są te doniesienia.
7
Poza oczywistymi kwestiami do najlepszych:
1) Kilka wariantów taktycznych zostało przetestowanych
2) Lenglet zagrał bardzo dobry mecz - można mieć wrażenie że gra z większą pewnością i jakby nabrał nieco szybkości
Do najgorszych:
1) Bardzo dobry występ Minguezy ale po strzelonym golu trochę odleciał bo zaczął popełniać sporo błędów w ustawieniu
2) "Dziwna" praca arbitrów w dużym skrócie
6
nowe doświadczenie międzynarodowe Pedriego - bezcenne:)