2

@Pietraszko spokojnie spokojnie albo gramy w FIFĘ albo komentujemy bo potem się miesza:)

9

Powołanie dla Pedriego to świetna wiadomość - jak tlenu dzieciak potrzebuje międzynarodowego grania i obycia aby był jeszce lepszy.

3

Obstawiam 2:0, max. 3:0, zakładam że to jedna z ostatnich szans aby poćwiczyć taktyczne rozwiązania przed cięższymi meczami.

0

19 członków w zarządzie... - wincyj wincyj mało:)

0

@AxelF i @sylweste.r wg wielu przekazów medialnych zawodnicy których najprawdopodobniej Laporta postara się pozbyć latem to m.in. Pjanic, Fernandes czy Cou. W wielu przypadkach nie będzie mowy o jakimkolwiek zarobku - na przykładzie Pjanica to wypożyczenie będzie najlepszym rozwiązaniem dla Barcelony. Ja nie mam wątpliwości że jeśli kolejni młodzi zawodnicy są oficjalnie informowani że od nowego sezonu zaczynają pracę w pierwszym zespole jak Moriba czy Collado to oczywistym jest że jak ktoś przychodzi to ktoś odchodzi. Wyliczając zawodników którzy prawdopodobnie pojawią się w pierwszym zespole to nie ma opcji abyśmy mieli aż tak szeroką kadrę.

0

@Korti1921 zawsze możesz sam zacząć czytać wiadomości transferowe na 2 tygodnie przed otwarciem okienka:)
Poza tym absolutnie nikt nie zdementował że Wijnaldum miałby nie przyjść - kto miałby zrezygnować z darmowego zawodnika który dla Barcelony ma niskie wymagania finansowe. Tylko Busim otoczonym młodzieżą byś chciał grać w przyszłym sezonie na wszystkich frontach? Przyjście Wijnaldum jednoznacznie oznacza że rozstajemy się m.in. z Cou, Pjanicem czy Fernandesem bo na stałę do pierwszego zespołu wejdzie Moriba, Collado i Gonzalez jeśli przedłuży z nami umowę. Nie zmienia to faktu że balans jest potrzebny aby w LM nie zjedli nas.

0

@El dominatore tak 188cm i nadal rośnie - umiejętności ma duże ale potencjał jest trudny do ocenienia - czy duży czy gigantyczny - w krótkim czasie zrobił bardzo duży postęp, miejmy nadzieję że Laporta zadowoli Koemana i przedłuży z nim umowę bo wg MD nasz trener ostrzy sobie na niego ząbki ale nie chce brać go do pierwszego zespołu do momentu aż będzie miał pewność że zostanie z nami na przyszły sezon. Niestety konkurencja nie śpi i np. Pep chce nam go podkupić a kontrakt kończy mu się teraz w czerwcu.

0

Nie rozumiem pretensji o Lengleta w składzie - Koeman ma zrezygnować z rozwoju zespołu aby tylko Lenglet nie grał? Przecież to bezsens - będzie zdrowy Pique to Lenglet usiądzie na ławce, a latem dobrze na nim zarobimy bo zawodnicy o jego profilu bardzo mocno są cenieni w Anglii.
Trzeba ćwiczyć różne warianty taktyczne naszego ustawienia - przykładowo cofający się de Jong do obrony jak w meczu z PSG ma sens i godne jest to powtórzenia w innym meczu. A wariantów do ćwiczeń jest wiele - z drugiej strony kiedy mamy ćwiczyć ustawienia taktyczne jak nie z Huescą - to świetny moment by pewne rzeczy sprawdzić i ewentualnie na treningach dopracowywać schematy działania. Chyba nie liczycie na to że Koeman nie będzie się starał niczym zaskoczyć przeciwnika w meczach z RM czy AM - zespół musi się rozwijać i czy tego chcemy czy nie nie mamy kogo wstawić za Lengleta.
Na Umtitim chyba już postawiono krzyżyk - widocznie na treningach nie jest w stanie poprawić swojej zwrotności i szybkości, a być może ma kolejne problemy zdrowotne - zostaje Lenglet i szanujmy go - w rodzinie też mogą być czarne owce ale nadal to rodzina. Vamos Barca!

0

@Barcelonista94 zgodnie z Liverpool Echo Wijnaldum ma niskie wymagania płacowe - na poziomie Depaya czyli tyle ile u nas aktualnie inkasuje Matheus Fernandes - około 4mln brutto - wg mnie to świetna okazja tym bardziej że w ostatniej chwili LFC zaproponowału mu podwojenie pensji a on ją odrzucił licząc na współpracę w Koemanem.
@Magicc89PL zgadza się Roberto może odejść ale pamiętajmy że wg plotek nie jest to odejście ze względów sportowych, a ze względu na wysoką pensję i limity płacowe. Na forach MC często był poruszany ten temat ostatnimi czasy, gdyż Guardiola w końcu się jego doczeka - walczył o niego będąc jeszcze w Bayernie, w City też 2 razy próbowali go sprowadzić do tej pory. Wiele wskazuje że w końcu się doczeka bo taki uniwersalny zawodnik to skarb, którego nieco niedoceniamy. Teraz jednak bardzo możliwe że podejmie decyzję o odejściu gdyż wiele na to wskazuje że Dest będzie wyżej w hierarchii, a z pewnością ma ambicje by grać.

7

Odnośnie Busiego bądźmy obiektywni:
1) przy nowym systemie gry jego gra w pierwszym zespole ma rację bytu
2) ma kontrakt ważny jeszcze 2 lata
3) nie mamy jeszcze GOTOWYCH młodzieżowych następców - np. Nico Gonzalez o którego walczy Koeman właśnie negocjuje przedłużenie umowy ale ma dopiero 19 lat
4) de Jong na SPD to jeszcze nie ten poziom - topowi zawodnicy na tej pozycji nigdy nie byli młodsi - jest szansa że wskoczy na wyższy poziom jeśli przyjdzie Wijnaldum bo tylko przy nim u boku był crackiem na tej pozycji
5) możliwe jest że wypełni kontrakt do końca jeśli Frankie nie wskoczy na wyższy pułap na pozycji SPD, ale wątpię by w kolejnym a tym bardziej ostatnim sezonie mógł zagrać chociaż w 50% spotkań - rekord raczej jest nie do ruszenia, to kurtuazja ze strony Xaviego.

7

A jednak będziemy walczyć w przyszłym sezonie o wyższe cele! Świetna wiadomość bo Wijnaldum to walczak który z miejsca będzie miał świetne zgranie z de Jongiem czy Depayem jeśli przyjdzie.
PS: dla ludzi wątpiących polecam sobie zobaczyć listę piłkarzy którzy zostają i tych którzy odchodzą latem - zostaje Busi i sama młodzież na dzień dzisiejszy - potrzebujemy jeszcze kogoś kto będzie dostępny cały sezon oraz będzie w każdej chwili mógł zwiększyć siłę naszej pomocy. Jednym doświadczonym zawodnikiem w pomocy w postaci Busiego nie będziemy walczyć na wszystkich frontach. Wg mnie to świetny i tani ruch jakby nie patrzeć topowego pomocnika.
PS2: de Jong na SPD tylko z Wijnaldumem u boku potrafił grać na najwyższym poziomie. To daje nowe opcje taktyczne naszemu zespołowi.

0

@Zawszewierny1991 to było do przewidzenia, gdyż jakby wziąć nawet na logikę takiego newsa to był bezsensowny biorąc pod uwagę oficjalne informacje jakie znamy.
@slayer niejasności dotyczące klauzuli nie istniały - to problem dziennikarski że względu na bardzo niską jakość treści która jest generowana dla posłuchu i nic więcej. Od maja 2020 do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło - Haaland w czerwcu 2022 ma klauzulę odejścia 75mln euro, a każde wcześniejsze okienko było bez klauzuli. Manchester City poprzedniego lata prawie go sprowadził, ale że względu na covid wycofał się z inwestycji. Dyrektor sportowy tego klubu był jednym z pierwszych który szerzej opisał możliwości kupna Haalanda.

0

@El dominatore w 100% się zgadzam i uważam że to właśnie on po Moribie będzie kolejnym zbudowanym piłkarzem przed Koemana w pierwszym zespole.
Musimy też pamiętać że niektórzy młodzi czekają na decyzję Laporty odnośnie przedłużenia umowy. MD pisało 2 dni temu np o Niko Gonzalezie że Koeman chce go wziąć do pierwszego zespołu, ale z racji tego że kończy mu się kontrakt w czerwcu to musi czekać aż zawodnik dogada się z Laportą. Powszechną opinią się stało że nie będzie inwestował swojego i zespołu czasu jeśli nie ma pewności że dostanie w Barcelonie. Koemanowi udało się kilka dni temu zaklepać Collado a przykładowo na Gonzaleza musi czekać.

4

Szczerze to bardzo liczę że Ronaldo wróci na listę płac Realu Madryt. Poza tym Vamos Barcą dzisiaj i po 3 punkty, a wiosna może okazać się piękna dla naszego zespołu!
PS: nikogo nie lekceważmy i nie przypisujmy sobie z góry 3 punktów, szanujmy też rywali, bo Atletico też miało rozjechać Getafe. W piłce nożnej wszystko jest możliwe dlatego jest to piękny i czasem niewdzięczny zarazen sport.

3

Trener jak najbardziej miły i sympatyczny ale odnośnie zdobycia punktów z nami - Najman także zawsze jest pewny swojej wygranej...

5

@formentera2017 Twoja teoria nie ma racji bytu - Moriba nie był kupiony za grube miliony, a zagrał z tak mocnymi rywalami jak 2x Sevilla czy PSG.
Nikt nie każe ci nikogo lubić na siłę ale szanuj Barcelonę, nasz zespół, trenera i zawodników - pisząc nazwiska z błędami nie świadczy dobrze o tobie jako kibicowi Barcelony albo budzi wątpliwości co do poziomu merytorycznego twoich wypowiedzi. Puig nie gra bo inni są lepsi, a niektórzy dużo lepsi i tyle - to nie powód by nie szanować Barcelony.

4

@Litman szanujmy się - szkoda że Konrad nie rozwija się w Barcelonie B - Koeman robi co może aby piłkarz zrobił krok do przodu - faworyzuje go zapraszając na treningi pierwszego zespołu, czeka aż w Barcelonie B nie będą 3-ligowcy zabierali mu piłki jak dziecku. Wg mnie jeśli tylko przestani bezmyślnie biegać po boisku i zacznie wykorzystywać swój największy atut czyli szybkość to dostanie więcej szans gry. Nie może być tak że będąc potencjalnie 2 razy szybszy od przeciwników, 3-ligowi gracze niwelują jego największe atuty tylko poprawnym ustawieniem na boisku. Wg mnie Konrad jest bardzo mocno hajpowany przez Koemana, lecz on nie potrafi zrobić kroku do przodu w Barcelonie B - nie ma absolutnie podstaw do tego aby grać w pierwszym zespole.

6

ludzie co się tak podniecacie - przecież Bild to gazeta sensacyjna pokroju Fakt - to nie jest wiarygodne źródło nawet aby datę wydania sprawdzać:)

4

@Zawszewierny1991 zgadzam się - warto zauważyć że wyszukiwanie talentów w młodzieżowych zespołach działa bardzo dobrze - ale przygotowywanie do gry w pierwszym zespole zdecydowanie kuleje. W BVB takie podejście np: do Minguezy uznane by było za działanie na szkodę klubu - trener Barcelony B powinien być rozliczany za przygotowywanie zawodników do gry w pierwszym zespole, a nie od tego w której lidze gra młodzież. Najwyższą wartością dla zawodników powinien być awans do pierwszego zespołu. Na samym początku pracy w Barcelonie Koeman powiedział że dla niego niema znaczenia w której lidze będzie grała Barcelona B - jak zawodnicy będą się rozwijali to dostaną szansę na grę - i tutaj jest klucz do gry w pierwszym zespole.

0

@Coutinho007 no jak na 16-latka zagrał nieźle, a jak chodzi o Koemana i powoływanie zawodników do pierwszego zespołu to musimy skończyć "powołaniami dla powołań" a zacząć "powoływać do gry" bo w nowoczesnym futbolu młodzieżowym odstajemy bardzo mocno. Jak widzimy wyszukiwać talenty potrafimy, ale problemem jest przygotowywanie do gry w pierwszym zespole.
Nie może być tak że Koeman będzie wychowywał, szkolił, uczył taktyki, praktycznie rzeźbił zawodnika od początku do końca bo Pimienta w Barcelonie B chce wygrać mecz. W BVB by było to nie do pomyślenia i wręcz odbierane jako działanie na szkodę klubu bo nie ma wyższej wartości w szkoleniu młodzieży niż awans do pierwszego zespołu i to jest cel za który trener Barcelony B powinien odpowiadać.

11

Widzę że hajp na Pimientę jest równie racjonalny jak najdroższe transfery Bartomeu.
Musimy rozgraniczyć wyniki Barcelony B jako zespołu od indywidualnego przygotowania zawodników Barcelony B do awansu w pierwszym zespole.

Zobaczcie przykładowo jak przygotowuje BVB swoją młodzież - drugi zespół gra w 4 lidze i jest jeszcze BVB U19, ale nie ma to najmniejszego znaczenia który zespół jest ważniejszy lub w jakiej lidze grają - wszyscy zawodnicy szkoleni są tylko i wyłącznie pod kątem ewentualnego awansu do pierwszego zespołu. Młody piłkarz trafia do pierwszego zespołu jak spełnia wymagania taktyczno-sportowe i z miejsca staje się równoprawnym elementem zespołu.

Koeman zaś potrzebuje oglądać tych zawodników z trybun, doradzać im co mają zrobić aby być lepszymi piłkarzami, następnie czekać aż zaczną poprawiać elementy gry na których mu zależy w Barcelonie B, następnie zapraszani są na treningi z pierwszym zespołem, potem znowu muszą podnieść jakość swojej gry w Barcelonie B a jak to im wyjdzie to wtedy dopiero mają możliwość gry w pierwszym zespole jak np. ostatni Moriba.

Ja nadal uważam że w Juvenilu dzieciaki powinny grać tak aby wygrywać by budować u nich charyzmę i waleczność, ale po Barcelonie B oczekuję że Koeman nie będzie musiał wiele miesięcy przygotowywać zawodnika który może zagrać w pierwzsym zespole tylko otrzyma gotowego zawodnika do gry po kilku-kilkunastu sesjach treningowych. Pod tym względem mam do Pimienty olbrzymi zarzut, ale na szczęście w trakcie kampanii przy Laporcie były osoby specjalizujące się w nowoczesnym przygotowywaniu młodzieży do dorosłego uprawiania sportu i uważam że to będzie przełom od początku przyszłego sezonu.
Wypowiedź Pimienty potwierdza jedynie to że jakby w pierwszej kolejności liczyło się szkolenie zawodników do pierwszego zespołu to Mingueza by grał więcej w Barcelonie B aby nabrać ogłady - teraz zdobywa te cenne minuty dzięki talentowi nad którym musi pracować, charyźmie i waleczności. Gratuluję mu oczywiście wysokiego miejsca Barcelony B w tabeli ale kij ma dwa końce.

0

@Coutinho007 ja swojego zdania nie zmieniłem - musimy rozgraniczyć wyniki Barcelony B jako zespołu od indywidualnego przygotowania zawodników Barcelony B do awansu w pierwszym zespole.
Zobacz przykładowo jak przygotowuje BVB swoją młodzież - drugi zespół gra w 4 lidze i jest jeszcze BVB U19, ale nie ma to najmniejszego znaczenia który zespół jest ważniejszy lub w jakiej lidze grają - wszyscy zawodnicy szkoleni są tylko i wyłącznie pod kątem ewentualnego awansu do pierwszego zespołu. Młody piłkarz trafia do pierwszego zespołu jak spełnia wymagania taktyczno-sportowe i z miejsca staje się równoprawnym elementem zespołu.
Koeman zaś potrzebuje oglądać tych zawodników z trybun, doradzać im co mają zrobić aby być lepszymi piłkarzami, następnie czekać aż zaczną poprawiać elementy gry na których mu zależy, następnie zapraszani są na treningi z pierwszym zespołem, potem znowu muszą podnieść jakość swojej gry w Barcelonie B a jak to im wyjdzie to wtedy dopiero mają możliwość gry w pierwszym zespole jak np. ostatni Moriba.
Ja nadal uważam że w Juvenilu dzieciaki powinny grać tak aby wygrywać by budować u nich charyzmę i waleczność, ale po Barcelonie B oczekuję że Koeman nie będzie musiał wiele miesięcy przygotowywać zawodnika który może zagrać w pierwzsym zespole tylko otrzyma gotowego zawodnika do gry po kilku-kilkunastu sesjach treningowych. Pod tym względem mam do Pimienty olbrzymi zarzut, ale na szczęście w trakcie kampanii przy Laporcie były osoby specjalizujące się w nowoczesnym przygotowywaniu młodzieży do dorosłego uprawiania sportu i uważam że to będzie przełom od początku przyszłego sezonu.

4

@Pawel13sz Trudno mi powiedzieć coś więcej - firmy z którymi jest powiązany i oczywiście ta największa czyli Audax z sukcesami są prowadzone przez niego. Audax rośnie sukcesywnie na giełdzie od kiedy się w niej pojawił zatem wydaje się że zna się na robocie, chociaż trudno by było nie zarabiać na technologii którą oferuje:).
Ja go znam z mojej branży - on swego czasu mocno inwestował we francuski sport ale nie piłkę nożną. Robił to prywatnie, a nie przez jakieś spółki. We Francji miał kilka dużych inwestycji, trudno powiedzieć jak długofalowo beneficjenci na tym wychodzili ale miał opinię osoby bardzo władczej, która wchodzi w biznes tylko aby otrzymać władzę albo zwrot inwestycji będzie okazały. Dla mnie jest bardzo ciekawą postacią, chociaż nie mam zielonego pojęcia po co mu to stanowisko w Barcelonie i to jest na swój sposób intrygujące.
@mr_robot to typowy biznesmen - wątpię aby miał status kibica Barcelony, ale zawsze by było miło się zaskoczyć :)

1

@AxelF Brawo - bardzo dobrze myślisz. Możemy zejść na temat polityki organizacji piłkarskich kiedyś w przyszłości bo to też bardzo ciekawy temat, ale założeniem mojego wpisu było poruszenie kwestii kosztów gry młodzieży w pierwszym zespole Barcelony.
Chciałem jakoś zwrócić uwagę na to, gdyż cały czas czytam komentarze użytkowników tej strony że jak każdy młody piłkarz pojawia się w pierwszym zespole to oznacza że jest pół-darmowy i z miłości do klubu może grać za miskę ryżu i nie mieć żadnych chęci dużego zarabiania (i jego otoczenie) bo ma szansę zagrać w Barcelonie. W dzisiejszych czasach każdy grosz ma znaczenie, szczególnie dla Barcelony - w czercu 2021 i czerwcu 2022 kontrakty kończą się aż 11 zawodnikom, którzy mogą w większym lub mniejszym stopniu odgrywać istotną rolę w pierwszym zespole Barcelony. Jeśli połączymy pensje tak dużej ilości zawodników to są bardzo duże kwoty. Sprzedaż/wypożyczenie Cou, Griziego, Pjanica, Fernandesa, Dembele itd sprawi że w ich miejsce pojawią się na liście płac nowi młodzi zawodnicy, a kibice przykładowo już liczą tylko kosmiczny kontrakt nierealnego Haalanda:) Biorąc pod uwagę limity płacowe musiby bardzo mocno obniżyć płace - wg mnie tutaj jest pole do dyskusji gdyż powszechnie poruszane tematy transferowe nie poruszają limitu płacowego. Swego czasu zrobiłem sobie kalkulację płac aż 6 zawodników którzy najprawdopodobniej opuszczą Barcelonę latem i nadal jesteśmy powyżej limitu, a nie liczyłem nawet młodzieży. Laporta mówił że nie chce ruszać płac zawodników, ale chyba nie będzie wyjścia.

3

Ciekawa postać chociaż jego osoba może tłumaczyć nagłe zapewnienie gwarancji bankowych dla Laporty. Wg mnie Giro mógł wypisać się z takiego układu z tego względu, a jeśli tak to zastanawiam się kto kogo będzie trzymał za jaja - Laporta Romeu czy Romeu Laportę - bo facet będący vice ceo globalnej firmy jaką jest Audax z pewnością nie przychodzi do Barcelony aby tworzyć tabelki w Excelu.

1

Musimy się zgodzić z Koemanem - czas patrzyć na siebie i wygrywać co się da. Najważniejsze że " Wszyscy chcą grać, a kontuzjowani pragną wrócić. Na boisku widać naszą energię i przygotowanie fizyczne."

1

@Krzyszt8f_xd weź poprawkę na to że Salah i Firmino są do wyciągnięcia z LFC tylko w sytuacji gdy Haalanda kupią. Wiemy że będą mieli budżet transferowy na poziomie 200mln + zysk z transferów na 2 cracków. Liverpool Echo który jest najlepszym źródłem informajci o tym klubie polecam śledzić, ale musi wydarzyć się wiele ruchów transferowych wcześniej zanim Salah może być dostępny na sprzedaż.

0

@AxelF true - ale Fati chciał 1mln euro na sezon - odnośnie Moriby mój błąd ten artykuł czytałem kiedyś i z pamięci pojechałem - co nie zmienia faktu że jeśli weźmiemy 10-14 najbardziej perspektywicznych dzieciaków to są to olbrzymie koszta dla klubu.
Aktualne wymagania Mendesa który reprezentuje Fatiego są powszechnie znane i nie nazwałbym tego kilkukrotną podwyżką - mówimy o bardzo grubych milionach - w przypadku Araujo, Pedriego i Moriby nie wierzę że będzie to też kilkukrotna podwyżka, liczę jednak romantycznie na miłość do Barcelony i zrozumienie sytuacji finansowej klubu.
PS: dzisiaj ceny w młodzieżowym futbolu są dużo wyższe niż jeszcze rok temu - zobacz np zainteresowanie Koemana Gonzalezem - https://tribuna.com/en/fcbarcelona/news/2021-03-12-koeman-said-to-be-closely-following-barca-b-talented-midfielder-nico-gonzalez/
Na grupach social media piszą że Barcelona chce podpisać z nim nowy kontrakt, ale zawodnik chce zarabiać 6mln euro jeśli awansuje do pierwszego zespołu - być może to tylko plotka, ale czytając różnego typu doniesienia odnośnie naszej młodzieży to zaczęli dytkować szalone warunki płacowe. U mnie w Rennes dzieciak nie może zarabiać więcej niż 50tyś euro rocznie, a we Francji tylko PSG i OM płaci astronomiczne kwoty, ale w Barcelonie to jakiś kosmos jeśli to prawda.

13

To jest to o czym wspominałem już w komentarzach - wszystko na treningach się zmieniło - to duża zmiana dla zawodników którzy przez ostatnie lata mieli bardzo delikatne treningi a kibice mdleli z obawy że broń boże przemęczą się i że nie da obciążać ich zbyt mocno bo grają co tydzień.
Efekty pracy i tak będą dopiero w nowym sezonie - zawodnicy będą w innym trybie pracy, będzie normalny okres przygotowawczy do sezonu i będzie też więcej czasu na zajęcia taktyczne.

1

Brawo dla Gerarda Fernandeza, bohater z przypadku ale bohater:) Pierwszy gol z pewnością doda mu pewności siebie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?