JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Dobra można zamknąć temat Nagelsmana, moc kibiców Barcelony jednoznacznie pokazała że coś co zaczęło działa nie może być zastąpione kotem w worku.
PS: może Laporta pomyśli nad kimś z dyrekcji sportowej albo o zaangażowaniu asystenta Nagelsmanna czyli Moritza Volza - niemieccy dziennikarze uważają że dobra gra RB to nawet większa zasługa jego bo w LM grali jego taktyką a teraz mają serie zwycięstw znowu dzięki pracy Volza.
0
@czar007 ... a jednak nie poczytałeś sobie niczego aby logicznie komentować... Czym innym jest kompromitacja przykładowo z Romą, a czym innym przegrać dwumecz z PSG, czyli zespołem który jest sportowo poziom wyżej niż Barcelona. Widzę że nie dociera do Ciebie - ale my nie walczymy realnie o LM od kilku lat - nasz zespół latami się nie rozwijał, dokonywał złych decyzji transferowych, a pudrowane to było wygrywaniem mistrzostw czy pucharów hiszpanii trzymając sztywno stały zgrany skład.
Co z tego że mamy najlepszego piłkarza świata, a być może również bramkarza jak zespół to dużo więcej zawodników i trener z jajami. W tym sezonie jesteśmy sportowo gorsi bo mamy gorszą kadrę, ale pojawili się młodzi którzy dobrze rokują - to że liczymy się w walce o mistrzostwo czy puchar to tylko zasługa Koemana - z tej gliny wyciągnął 200% tego co dało się wyciągnąć. Nie pisz mi że Pjanic który nie gra nic od kilku sezonów przy innym trenerze by nagle stał się crackiem, a zawodnicy pokroju Pedriego czy Moriby i innych dostaliby szansę u jakiegoś 30-letniego trzęsiportka pokroju Nagelsmana, któremu robotę wg niemieckich dziennikarzy robi asystent, a dobre transfery to zasługa dyrekcji sportowej bo to kompromitacja.
0
@KacperVEB taki topowy trener że jego asystenta chce m.in. Klopp i Guardiola, niezadowolenie z pracy zarządu RB jest w pełni uzasadnione a dziennikarze wyliczające liczne jego błędy pokazują że jest mocno hajpowany. Nie mówię że jest słaby, aby potrzebuje czasu aby nabrać ogłady. Nie ma obiektywnych przesłanek aby uważać Nagelsmanna za zbawcę jak RB mając jeden z lepszych budżetów Bundeslidze gra poniżej oczekiwań. My zaś gramy powyżej oczekiwań z początku sezonu zatem dewaluowanie pracy Koemana jest mega słabe.
1
@Bocheno1 wg mnie piętno Bartomeu nie ma znaczenia, Koeman od drugiej połowy letniego okienka transferowego stracił kontakt z Bartomeu i sam musiał komunikować zawodnikom na kogo liczy a na kogo nie bo taki bajzel medialny byl.
Pedriemu czy Fatiemu nikt nie zarzuca piętna Bartomeu hehe, Koemana obronią wyniki i to co zrobił z zespołem.
@KacperVEB Nagelsmann nie jest topowym trenerem, w samych Niemczech ma opinię trenera który żyje z sukcesów dyrekcji sportowej. RB po sezonie rozważy czy go nie zwolnić bo nie rozwija zespołu oraz co okienko żąda wielu środkowych obrońców i środkowych napastników bez względu na ilość jaką posiada.
Biorąc pod uwagę jakie wyniki ma zespół który Koemana wyciągnął z bagna to trenerzy którzy przewijali się medialnie to koty w worku, a dzisiaj mamy trenera którego kocha cała Katalonia a zawodnicy nie widzieli takiej charyzmy i chęci do pracy od wielu lat. Podsumowując nie można porównać kota w worku do rozwiązania które zaczyna trybić.
0
@Yosemite dalsza część sezonu to już nie rozgrywki grupowe - po sezonie może trochę się różnić ta kolejność.
6
Boże ten co wskoczy na wyższy poziom to zaś pojawiają się problemy zdrowotne. Miejmy nadzieję że jest mocny psychicznie i nawiąże w końcu walkę o pierwszy skład.
1
@Pustelnik zgadza się sportowo mamy słabszy zespół niż w poprzednim sezonie ale jest bardziej perspektywiczny i Mamy trenera który ogarnął ten cyrk w tak krótkim czasie. Dla mnie styl odpadnięcia z LM jest drugorzędny bo widzę zespół który może w przyszłości być wielki, ale miło było zobaczyć jak walczyliśmy i ile okazji generowalismy w meczu z PSG.
1
Dla mnie kluczową jest kwestia co chce trener - zawsze on będzie widział lepiej potrzeby zespołu niż ludzie z zewnątrz szatni.
Inna sprawa że Depay jest młodszy od Aguero, mobilniejszy, silniejszy i ma dużo lepsze zdrowie, już nie wspominając o pensji. Trener z jajami chce piłkarza dla zespołu, Laporta chce piłkarza dla Messiego, a nawet jeszcze z nim nie gadał o przedłużeniu współpracy - już zdążył zdenerwować kibiców a jeszcze nie minął tydzień.
0
@kaamil1910 ogarnij się, wyraźnie napisałem że to są opinie większości kibiców na forach j grupach. Świadomi kibice widzą w jakim położeniu jest klub i zespół, a rolą prezydenta jest nie pieprzyć tego co jest dobre. Nikt obserwujący z boku Koemana nie pomyśli o jego zwolnieniu biorąc pod uwagę jakie cuda robi na ławce i poza nią, dlatego chciałem zauważyć że nikt na katalońskich mediach nawet poważnie nie bierze tego newsa pod uwagę. Odnośnie Wijnalduma to topowy piłkarz, który gra 99% meczów w siłowej PL i jest do wzięcia za darmo. Przy takim kolesiu od czarnej roboty de Jong gra swój najlepszy futbol na pozycji Busiego...
0
@lukas1442 ogarnij się, sportowo jesteśmy słabsi, zagraliśmy mecz na wyjeździe ponad swoje realne możliwości. To co robi Koeman z naszym zespołem to cud. Mamy perspektywiczny zespół ale to zespół który dojrzewa, nie pisz jak janusz sukcesu bo nikt poważnie noe będzie podchodził do tych komentarzy.
0
@Destroyer_of_Worlds idiotyczny pomysł, to jedyny piłkarz na jakim zarabia Barcelona, a jego przedwczesne odejście oznacza że w kasie brakuje spokojnie 120mln euro więcej...
5
Ufff - biorąc pod uwagę to co piszą kibice czy dziennikarze na forach czy grupach to temat Nagelsmana jest raczej stary i nieaktualny - dawno nie widziałem takiej mobilizacji fanów gdzie praktycznie 100% stoi murem za Koemanem. Bardzo ciekawe spostrzeżenia można poczytać - oprócz oczywistości jak szacunek, posłuch, miłość, rozwój zespołu itd to zauważyłem także takie uwagi:
1) osoba Koemana sprawiła że Leo chce zostać w Barcelonie bo odzyskał radość gry - Laporta przychodzi na gotowe
2) Koeman nie zgodzi na bycie "słupem" przy decyzjach transferowych - ma jaja i nie będzie tak sterowalny jak 30-letni trener.
3) Koeman zna się na pracy z młodzieżą i potrafi wyłuskiwać talenty
4) HIT - część kibiców uważa że to plan Laporty na to aby wskrzesać w zespole wolę walki o mistrzostwo i puchar "dla Koemana". Duża część kibiców uważa że cały zespół będzie murem na Koemanem i będzie dodatkowo zmotywowany, aby nie było argumentów na zastąpienie Koemana.
5
@Kettger topowi i młodzi właśnie prowadzą przykładowo BVB. Chyba nie masz na myśli hajpów w postaci Xaviego czy Nagelsmana... Po za tym jakby Laporta przed wyborami powiedział że na kogoś takiego zamieni Koemana to nie wiem czy miałby poparcie na poziomie Freixa - chyba nie jest tak głupi żeby zwalniać trenera który wskrzesił ten zespół z bagna w którym się znalazł, a przez kibiców w katalonii uznawany jest dzisiaj za cudotwórce.
0
@arasz1819 Nagelsman to śmieszny żart - trener o przydomku "mały mourinho", którzy marzy o trenowaniu byłego zespołu swojego guru czyli Chelsea wg mnie nie jest najlepszym kandydatem - nie potrzebujemy trenera który co okienko chce 2 nowych środkowych obrońców i 2 środkowych napastników. Już nie mówiąc że ani jeden transfer za kadencji w RB nie wypalił - każdy zawodnik który okazał się dzikiem był dziełem dyrekcji sportowej...
Ale historia chyba lubi się powtarzać - lata temu Mou miał prowadzić Barcelonę ale ostatecznie przejął Barcelonę Pep Guardiola. Analogia w tym przypadku także może być w postaci "małego mourinho" i Koemana - a biorąc pod uwagę naszą młodzież także sytuacja jest podobna - może mamy kolejne złote pokolenie na które niby mieliśmy 100 lat czekać:)
@RosjaninBut Laporta ma prawo do racjonalnych zachowań wobec klubu. Jakby w trakcie wyborów powiedział że zwolni Koemana i zastąpi go wyhajpowanym Nagelsmanem to nie wiem czy miałby w wyborach wyższy wynik niż Freixa.
0
Zakładam że to plotka - nie ma podstaw do zwalniania Koemana, a z drugiej strony po co miałby się narażać zdecydowanej większości katalońskich kibiców.
1
@czar007 polecam poczytać trochę o piłce, poczytać artykuły na tym portalu, poczytać opinie ekspertów, poczytać opinie szanowanych wieloletnich użytkowników tego portalu a następnie przeczytaj co napisałeś i się wstydź.
Jeśli nic nie zrozumiesz z tego co czytasz to poproś o pomoc, pomożemy ja albo inni i wytlumaczymy Ci to z czym masz problem.
0
@FC1899Barca Wijnaldum za Aguero i Albę i mokre marzenia o walce w Europie mogą stać się realne.
Dla mnie Garcia, Depay, Wijnaldum oraz utrzymanie młodzieży będzie świetnym okienkiem, ale pomarzyć można.
0
@BarcaSupporter dużo zależy od tego czy stawiamy na rozwój młodzieży i tylko to czy w Europie w przyszłym sezonie chcemy coś ugrać. Wijnaldum to topowy zawodnik który gra 99% fizycznych meczów dla LFC, świetny zawodnik od czarnej roboty a w reprezentacji ciągnie z Depayem i de Jongiem grę całej reprezentacji. Jeśli w Europie już w przyszłym sezonie mamy walczyć to musi przyjść, a jego zgranie z Destem, de Jongiem czy Depayem tylko może zaprocentować. Warto także pamiętać że de Jong na pozycji Busiego gra tylko dobrze obok Wijnalduma w reprezentacji.
PS: mówmy o możliwych zawodnikach - Haaland to bajka której nie kupimy bo nawet kredytu nam na niego nikt nie da i nie liczyłbym na kokosy z Griezmanna bo 72mln euro Barcelona traci przy sprzedaży bo tyle tracimy kosztów księgowych.
2
@SeWo77 tak, wszyscy polscy kibice PSG dostępni są na stronie roksa.pl
23
Wg mnie Depay też powinien być poruszony w artykule - jak najbardziej jego przyjście jest i tanie i racjonalne sportowo tak samo jak WIjnalduma.
1
@Coutinho007 Raczej dlatego że Laporta potwierdził że nie jest na sprzedaż, ale oby jak najdalej od naszej perełki:)
0
@KacperVEB Jakbym był Haalandem też bym tam nie poszedł:) MU ma prawo walczyć o jakich chce zawodników - Solskjaer mocno dzisiaj jest cytowany w UK jako osoba która ma go nakłonić, ale ja liczę na LFC - tam by się przydał, ale obawiam się że bez LM będzie ciężko.
1
@Encore MU ponoć chce ich obu - dobrze chociaż że od Fatiego odczepili się chociaż na chwilę.
1
nie wiem czy było ale Haaland z pewnością nie przejdzie do Manchesteru United - ponoć LFC i MC chcą to wykorzystać - a tutaj przypomnienie dlaczego rodzina Haalanda nienawidzi MU - Roy Kean zakończył karierę jego ojca:
4
Tak Leo jest człowiekiem, czasami bogiem, czasami kosmitą ale jest też człowiekiem.
0
Ja uważam że w zależności od przeciwnika będziemy grać w przyszłym sezonie 2/3 SO.
To diametralnie zmienia postać rzeczy i w tej sytuacji powinniśmy mieć 5 SO w składzie - pewni są Pique, Araujo, Garcia i Mingueza.
Pytanie kto będzie piątym SO:
1) Umtiti - nie rokuje na dzień dzisiejszy - kontakt ważny do czerwca 2023 - trudność sprzedania może stanowić olbrzymia pensja. Jeśli nie potwierdził swoich umiejętności to sprzedaż za 5-10mln euro może być dla Barcelony olbrzymią okazją. Problem polega też na tym że sam zawodnik uważa że nigdzie się nie rusza.
2) Lenglet - ma niski kontrakt aż do 2026 roku - biorąc pod uwagę ile kosztują środkowi obrońcy w PL to istnieje możliwość sprzedaży nawet nieco powyżej wartości transfermarkt.
3) Alaba i inne doświadczone wynalazki - drogi w utrzymaniu, pewnie ma ambicje grania co może niekorzystnie działać na naszą młodzież
4) Comas - jeśli Laporta nie będzie chciał uszczęśliwiać na siłę Koemana to obstawiam że nasz trener by go chciał bo wiele plotek się przewijało że podoba się Koemanowi i asystentom ale tragiczna sytuacja kadrowa Barcelony B ogranicza jego możliwości pojawienia się w pierwszym zespole.
12
piękne słowa tym bardziej że powiązany był z Realem Madryt
1
@Jacek770 oczywiście że serio - dobry mecz Lenglet rozegrał - warto też docenić jego kluczowe interwencje - z pewnością nie zasłużył na tak niską ocenę jak 3 czy 3,5. Jego gra była bardzo ważna biorąc pod uwagę jak wiele energii i skupienia potrzebował nasz zespół aby dominować na boisku PSG, zatem nawet jak populistycznie by się chciało oceniać jego grę to te minimum 5 powinien dostać. Nie graliśmy przeciwko Cadizowi a PSG które sportowo jest na poziomie wyższym zatem trzeba to docenić.
13
@czar007 weź pod uwagę że graliśmy z zespołem który sportowo jest poziom wyżej - my nie jemy przy jednym stole z PSG, MC czy Bayernem jeśli tego nie zauważyłeś.
W tym sezonie mamy więcej młodzieży co jest super, ale sportowo jesteśmy jeszcze słabsi niż w poprzednim sezonie - dzięki Koemanowi zespół się rozwija i gonimy czas, ale pewne rzeczy są nie do przeskoczenia. Porównania do meczy z Romą czy LFC są bez sensu bo wtedy Barcelona była gotowa, dzisiaj Barcelona dopiero się kreuje. Mamy w zespole młodzież, mamy w zespole kilku doświadczonych zawodników, ale mamy w zespole też przypadkowych przechodniów którzy wiele klub kosztują i będą kosztowali. Nie ma czego porównywać - w dobie tak wielu pożarów które Koeman ugasił zdobywając szacunek i posłuch u każdego od zawodników Barcelony B po Messiego - od lat nie mieliśmy takiego trenera.
1
@Rewolucja123 i @KacperVEB Panowie ja się z wami zgadzam ale patrząc na całokształt wczorejszego meczu nie możemy narzekać. Logicznym było że PSG też będzie miało okazje, ale my tych okazji mieliśmy dużo więcej - pierwsze 45 minut meczu pokazało jak wielki mamy potencjał aby w niedalekiej przyszłości znowu w Europie odegrać znaczącą rolę. Z psychologicznego punktu widzenia nasz zespół też zobaczył że stać ich na wiele i z punktu widzenia walki w lidze mentalnie będą silniejsi. Nawet jakbyśmy przegrali ten mecz ostatecznie 2:1 - to nie zmienia faktu że zagraliśmy na maksimum swoich możliwości.