JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Bobo25 Ja nie piszę o wrażeniach artystycznych - zagraliśmy bardzo dobry mecz z zespołem sportowo silniejszym na dzień dzisiejszy. Jeśli zespół remisuje na wyjeździe z przeciwnikiem który sportowo jest na wyższym poziomie to trzeba to docenić. Co z tego że odpadliśmy z LM jak było wiadomo od dawna że tak się stanie - pytanie było tylko kiedy nastanie ten moment - po losowaniu jak trafiliśmy na PSG było wszystko wiadome, tylko serce przewyższało logikę rozumu przy kibicowaniu i tyle. Nasz zespół jest rozwojowy i z biegiem czasu znowu może wrócić na szczyt, ale bądźmy poważni żeby chociaż kilka ocen 7 było w zespole to bym zrozumiał.
11
Właśnie widziałem oceny naszych zawodników i powiem szczerze że trochę zszokowały mnie. Zagraliśmy jeden z najlepszych meczów w sezonie z jednym z faworytów do wygrania LM, którego zdominowaliśmy, mieliśmy szansę strzelić nawet wiele goli - patrzę na oceny zawodników a tam tylko 3 zawodników otrzymało ocenę powyżej 6!!!!
Serio nie wiem czego oczekują janusze sukcesu ale wychodzi na to że duża część oceniających to debile. Ja rozumiem że Dembele nie wykorzystał wielu szans, ale na litość boską jakby nie uczestniczył w atakach zespołu i położył się na boisku oraz przespał spotkanie to dostałby wyższą ocenę. Podobnie Lenglet - zaliczył przypadkowy karny który nie miał żadnego znaczenia z punktu dwumeczu bo i tak nie strzeliliśmy 4 goli, ale całe spotkanie zagrał bardzo odpowiedzialnie i solidnie, wspierał zespół w rozegraniu i nie można mieć do niego pretensji. Serio dziwię się że grając tak ciężki mecz na wyjeździe oraz pokazując taką waleczność, zjednoczenie i zespołowość, odpadając z LM z podniesionym czołem widzę oceny jakbyśmy dostali 0:3 do przerwy a potem grali z nami w głupka... no dramat.
Ja wiem że dla wielu użytkowników tej strony nie robi różnicy 1:1 z Cadiz oraz 1:1 z PSG ale szanujmy się i naszych piłkarzy - spójrzy na ten mecz szerzej - ten mecz bardzo wiele pokazał - że nie mamy się czego bać w starciach z Realem i Atletico w lidze - jest więcej pozytywów niż negatywów mimo wszystko.
5
Najlepsze: przy maksymalnej efektywności CUD strzelenia 4 goli był realny
Najgorsze: skuteczność oraz oderwani od rzeczywistości kibice - zagraliśmy jeden z najlepszych meczów w sezonie z jednym z faworytów do wygrania LM, zdominowaliśmy ich, mieliśmy szansę strzelić nawet wiele goli - patrzę na oceny zawodników a tam tylko 3 zawodników otrzymało ocenę powyżej 6... no chyba tylko debile i kretyńscy janusze sukcesu dokonują ocen bo to jest dramat. Ja rozumiem że Dembele nie wykorzystał wielu szans, ale na litość boską jakby położył się na boisku i przespał spotkanie to dostałby wyższą ocenę. Podobnie Lenglet - zaliczył przypadkowy karny który nie miał żadnego znaczenia z punktu dwumeczu, a całe spotkanie zagrał bardzo odpowiedzialnie i solidnie, wspierał zespół w rozegraniu i nie można mieć pretensji. Serio dziwię się że grając tak ciężki mecz na wyjeździe i to w tak pięknym stylu walcząć oceny są jakbyśmy dostali 0:3... no dramat.
13
Też jestem dumny z naszego zespołu - widać że sami zawodnicy są zadowoleni z tego co pokazali wczoraj! Koeman ma rację - "drużyna ma przed sobą świetlaną przyszłość" oby tylko Laporta na siłę nie uszczęśliwiał naszego zespołu dziadkami pokroju Aguero czy wypalonymi Alabami i będzie ok.
8
@Filipfcb2000 Firpo zaskakująco dobrze sobie radzi w nowym ustawieniu - szczerze to zaimponował mi jak twardo potrafił zniechęcić do gry Mbappe. 2-3 starcia siłowe i Mbappe nie miał już ochoty na grę widząc że Firpo też jest szybki ale także bardzo silny na nogach.
0
Nagłówek nie należy do najbardziej adkrywczych ale zgodzić się trzeba - do końca sezonu walczymy i nie ma meczy o nic!
2
Od początku sezonu wiadomo było że w LM nic nie ugramy - jedyną niewiadomą było tylko kiedy odpadniemy. Wraz z początkiem sezonu mieliśmy kilka odejść kluczowych niegdyś zawodników i żadnych transferów do klubu - połowa kibiców nawet nie znała nazwisk młodzieży która dzisiaj gra w zespole.
Przy armagedonie dziesiątek pożarów które zgasił Koeman - ja bym napisał prędzej artykuł jakim cudem Barcelona jeszcze walczy o mistrzostwo i puchar Hiszpanii.
0
Informacja dla pokrzepienia serc, ale nie przegraliśmy jedną przypadkową bramką z wynik dwumeczu był 5:2. Mam nadzieję że Laporta w końcu wyjdzie z trybu wyborczego i nie będzie bawił się w zwalniania Koemana i kupowanie wypalonych zawodników jak Aguero czy Alaba.
0
Warto dodać że ten sam dziennikarz kilka tygodni temu mówił że Koeman prędzej rozstanie się z Barceloną niż pozwoli aby nowy prezes budował mu zespół nie licząc się z jego zdaniem.
Dzisiaj dowiadujemy się że Laporta woli Aguero, a Koeman woli Depaya...
0
Depay jest wiele lat młodszy, zawsze można go sprzedać i wielokrotnie tańszy w utrzymaniu... chora sytuacja że trenerowi który ma pomysł na zespół proponuje się droższe i gorsze rozwiązanie...
1
@KORTIS w FIFA to pewny scenariusz...
0
@swiergol2 zgadza się - nie wiemy co się wydarzy ale jak ktoś zarabia 3k to nie leci na Malediwy do hotelu za 30k:). Wg mnie samo myślenie o Haalandzie jest równie głupie jak myślenie o sprzedaży Fatiego, Araujo i Pedriego.
Nie widziałem też nawet jednej opinii kogokolwiek czy to z redakcji fcbarca.com czy dziennikarzy będących blisko Barcelony aby w minimalnym stopniu transfer Haalanda był realny - zazwyczaj to śmiech przez łzy bo takie są realia.
@lucca87 pisząć "do bankowych kowenantów nawet nie wchodzi bo liczy się na EBITDA" mógłbym już nie komentować bo widać że nie wiesz o czym piszesz albo słowa ci się pomyliły.
Zaciskanie pasa jest w sytuacji gdy jest co zaciskać - dzisiaj mamy sytuację przy której możemy się jedynie decydować na większy lub mniejszy dług. Jeśli jakaś grupa sponsorska lub biznesowa nie wesprze Barcelony w pozyskaniu jakiegoś drogiego zawodnika to nic się nie wydarzy. Czas pokaże co się wydarzy, ale liczenie na Haalanda czy wydatek tego pokroju jest głupie. Mechanizm inwestycji w zawodników aby sukcesy zwiększyły przychody jest realne może do 15-20mln euro - zobacz artykuły o finansach klubu.
PS: w komentarzach piszesz że możemy mieć np kasę za Griezmanna czy Cou... ogarnij się - nie ma opcja nawet na 1 euro zysku... to nie FIFA.
1
@Zoker Oczywiście MC, PSG i Bayern są największymi faworytami, ale mówcie co chcecie - ja kibicuję LFC - dla nich zwyciestwo w LM to najkrótsza droga do LM w przyszłym sezonie!
Liczę także na BVB aby zaszli jak najdalej - jeśli nasza konkurencja czy to w Hiszpanii czy w Europie ma się wzmacniać ich zawodnikami to niech grają jak najlepiej a latem niech płacą jak najwięcej!
0
@obcy Haaland w tym roku odejdzie z BVB bo klub potrzebuje pieniędzy - nie ma 1% szans na Barcelonę - w tym przypadku miniemy się bo kiedy będzie nas na niego stać to być może nie będzie nam już potrzebny.
PS: nas nie stać na to aby pozbyć się zawodników ze względu na dziesiątki milionów amortyzacji w przypadku Pjanica, Griziego czy Cou, a ty mówisz o zakupach i to jeszcze podchodzących pod 150mln + kosmiczna pensja... Haaland tego lata będzie w MC, LFC lub Chelsea - innej opcji nie ma patrząc racjonalnie.
0
@Murazor problem polega na tym że 60/70mln jest nierealne - biorąc pod uwagę wiek oraz podwyższając wartość za sam fakt że jest mistrzem świata to 40-45mln to absolutny max biorąc pod uwagę zakusy zespołów które nim są zainteresowane - bierz pod uwagę że w tym miesiącu stuknie mu 30 lat, a jego profil piłkarski nie wpisuje się w 100% pod potrzeby trendów futbolowych wśród drużyn z topu.
To był niepotrzebny zakup Bartomeu, a biorąc pod uwagę jego kosmiczną pensję do czerwca 2024 roku wyjście na "zero" jest nierealne - Laporta ma orzech do zgryzienia - bo realia są takie że bez względu na okoliczności czy go sprzedamy czy wypożyczymy to i tak stracimy - pytanie o jakiej kwocie mówimy - czy stracimy np 20mln euro czy 70mln euro uwzględniając rekompensatę.
0
@FvZ89 jedno jest pewne - Lenglet otrzymał żółtą kartkę i był karny - podwójna kara - Kurzawa powinien dostać drugą żółtą kartkę - nawet we francuskich mediach dzisiaj widzę takie informacje.
2
@Ronaldinho99 Przysłowie powiada: że kto pyta, ten nie błądzi - zatem z przyjemnością odpowiem:
1) Barcelona jak każda firma ma swój budżet, który jest wypadkową zysków i kosztów prowadzenia działalności.
2) Zakup zawodnika jest kosztem dla klubu.
3) Ze względu szczególnie na fakt że Barcelona kupowała bardzo drogich zawodników np. Cou, Dembele, Grizi czy Pjanic - zdecydowano się na księgowe rozbicie kosztów zakupu zawodników na długość kontraktów z którymi podpisywano umowy. Przykładowo jak ktoś miał umowę na 5 lat to księgowy koszt został podzielony na 5 rat amortyzacyjnych, a jak ktoś miał umowę np na 4 lata to podzielono ratę amortyzacyjną na 4.
4) Dlaczego nie ujmowano w kosztach całych wartości transferów pewnie się ciekawisz - dlatego żeby Bartomeu miał w księgach że Barcelona osiąga zysk. Czym innym jest np. wrzucić w koszty 145mln i wykazać olbrzymi wzrost długu rok do roku, a czym innym jest sytuacja gdy 145mln podzieli na 5 osobnych kosztów po 29mln i w bilansie zysków/strat te 29mln jakoś uda się upchnąć aby księgowo Barcelona miała bilans dodatki
5) Ze względu na fakt że kupowaliśmy bardzo drogo i bardzo wielu zawodników - efekty tego są opłakane - mamy część zawodników nawet nie spłaconych, mamy zawodników którzy mają jeszcze wiele lat ważne kontrakty, których wartość amortyzacyjna przewyższa wartość realną zawodników - to jest dramat.
-----------------
Podsumowując nie wiem czemu redakcja fcbarca.com bardziej nie uświadamia swoim użytkowników na temat realnych możliwości sprzedaży zawodników, albo jeszcze inaczej - że na sprzedaży większości nie zarobimy nawet 1 euro.
Gwiazdką w tunelu informacyjnym w tej kwestii jest np. artykuł o Pjanicu - tutaj masz ładnie opisany ten konkretny przykład - https://www.fcbarca.com/98757-sport-miralem-pjanic-bedzie-stanowil-kolejny-problem-dla-nowego-prezydenta-barcelony.html - ewentualna sprzedaż może kosztować Barcelonę dziesiątki milionów, jedyną opcją jest wypożyczenie do końca kontraktu.
4
Ja też jestem dumny z CAŁEGO zespołu. Wrócimy mocniejsi!
PS: tylko idiota by jechał po Lenglecie, który zagrał bardzo dobry mecz - przypadkowa akcja z karnym, z punktu widzenia dwumeczu i tak nie mająca najmniejszego znaczenia bo nie strzeliliśmy 4 goli.
1
@FvZ89 ok sorki, rozemocjonowany jestem po meczu:)
4
Doceńmy to że walczyli i zapomnijmy o PSG - to już przeszłość, brawa za walkę dzisiaj - pokazali że mogą walczyć z silnymi rywalami - teraz czas na walkę o mistrzostwo i puchar Hiszpanii.
PS: informacja dla mniej rozgarniętych - aby sprzedać Griziego i nie dopłacać do jego odejścia Barcelona potrzebowałaby go sprzedać przynajmniej za 72mln aby wyjść na zero nie licząć rekompensaty dla zawodnika za utracenie super pensji. Podsumowując Barcelona nawet jakby chciała go sprzedać to po prostu nie będzie nas na to stać...
3
@FvZ89 Ja nie piszę o kupowaniu tylko o gwarancjach bankowych - to nie ma związku. Widać że nie jesteś na bieżąco z tematyką finansów Barcelony:
ad1. Grizi - 60% amortyzacji zostaje latem, aby zarobić na sprzedaży chociaż 1 euro musimy go sprzedać minimum za 72mln euro i liczyć że zawodnik nie będzie chciał rekompensaty pieniężnej za utracenie przychodów z olbrzymiego kontraktu.
ad2. Pjanic - 75% amortyzacji zostaje latem, aby zarobić na sprzedaży chociaż 1 euro musimy go sprzedać minimum za 45mln euro i liczyć że zawodnik nie będzie chciał rekompensaty pieniężnej za utracenie przychodów z olbrzymiego kontraktu.
ad3. Firpo - dzisiaj sobie poradził z Mbappe - nie zmienia to faktu że to jest zawodnik na którym możemy zarobić - może Laporta te 10mln euro za niego wyciągnie
ad4. Cou - ja bym go sprzedał ale na nim też nie da się zarobić - 40% amortyzacji zostaje latem, aby zarobić na sprzedaży chociaż 1 euro musimy go sprzedać minimum za 58mln euro i liczyć że zawodnik nie będzie chciał rekompensaty pieniężnej za utracenie przychodów z olbrzymiego kontraktu.
W dużym uproszczeniu podsumowując zarobić możemy tylko na: Neto, Lenglecie, Firpo i młodzieży - Laporta będzie miał bardzo dużo roboty... bo być może niechcianych zawodników po prostu nie będzie nas stać aby sprzedać i taniej będzie wypożyczać do końca kontraktu (np Pjanic).
0
Brawa za walkę dla całego zespołu i trenera - była motywacja, był pomysł na grę, były szanse na strzelenie gola, były niestety także "pechowe" sytuacje związane z sędzią.
W przyszłym sezonie LM wrócimy silniejsi, a od jutra pełna koncentracja na walce o mistrzostwo i puchar Hiszpanii!!!
10
Sędzia z pewnością najbliższe wakacje spędza w Dubaju albo innym Katarze...
1
@BARCA1899Messi jezu... przewijało się - Cou latem będzie miał do zamortyzowania 40% kwoty zakupu - żeby Barcelona wyszła na 0 potrzebuje go sprzedać 58mln euro i liczyć że zawodnik nie będzie chciał żadnego euro z wysokiej pensji którą straci.
W przypadku Griziego masz 60% kwoty zakupu do zamortyzowania, zatem zatem Barcelona aby wyjść na 0 potrzebuje go sprzedać za 72mln euro i liczyć że zawodnik nie będzie chciał rekompensaty za rozwiązanie kotnraktu przy sprzedaży.
Koszt Pjanica to 75% kwoty zakupy czyli 45mln euro i sytuacja jest analogiczna.
Laporta będzie miał kupę roboty ale jedno jest pewne - na tych zawodnikach nic nie zarobimy.
PS: śmiać mi się chce jak kibice niektórych zawodników sprzedają - jakby klub miał dodatkowe 100-200mln aby odpuścić sobie amortyzacje zawodników. Przykładowo prędzej za darmo wypożyczymy do końca kontraktu Pjanica niż go sprzedamy bo tak wyjdzie taniej.
1
@noface a skąd weźmiesz 45mln euro żeby się go pozbyć za darmo? Amortyzacja więcej warta jest od zawodnika
2
@BARCA1899Messi to pomyśl więcej nad innymi opcjami - chyba że masz wolne 150mln euro + hajsiwo na pensję
1
prawdę powiedziawszy Firpo nieźle sobie radzi z Mbappe a Trincao też nieźle - jest życie w grze!
6
mimo wszystko brawa dla naszego zespołu, robimy co możemy - warto to docenić!
0
@przemyslawszluz Lenglet bardzo dobrze gra! ogarnij się jak nie umiesz docenić jego gry!
9
Brawa dla całego zespołu!!! Miała być walka i jest!
PS: karny dla PSG z dupy
PS2: brak czerwa dla Kurzawy to kryminał