JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Dobra dobra, dajmy wyszaleć się ojcu - z dnia na dzień dziennikarze rzucili się na niego i gada z uprzejmości pewnie wiele różnych rzeczy. Bardzo prawdopodobne jest że mógł odejść do City bo było kilka okresów gdzie najzdolniejsi masowo odchodzili ze szkółki Barcelony czy to ze względów finansowych, czy ze względów sportowych.
Pamiętajmy że Barcelona nie ma szans rywalizować finansowo z zespołami z Anglii czy Paryża.
Zakładam że niewielu interesuje się kosztami utrzymania młodzieży we współczesnym futbolu w szkółkach - są to kolosalne pieniądze - wróćmy np do 2020 roku - Fati żądał od Barcelony 1mln euro pensji (prawie 2mln brutto), a najlepiej opłacanym młodzikiem w tym czasie był Moriba, który kasował 2,5mln euro za sezon (prawie 5mln brutto) !!!! Pomyślcie ile będą kasować teraz jak awansowali do pierwszego zespołu, a ile dopiero jak będą przedłużać swoje kontrakty.
Dla niedowiarków przykładowy artykuł: https://tribuna.com/en/fcbarcelona/news/2020-03-06-catalunya-radio-16yearold-la-masia-player-demands-1m-salary/
Obudźmy się z myśleniem o kosztach zawodników bo przed Barceloną swoi walka o podpisanie nowych kontraktów z perspektywy roku dla takich zawodników jak Fati, Moriba, Pedri, Araujo, Mingueza i wielu innych młodych zawodników - to nie będzie tanie, chociaż na konferencji dzieciak powie że marzył o grze dla Barcelony to hajsiwo będą kosili jak pisiaki w spółkach skarbu państwa.
1
@QuentinTarantino biorąc pod uwagę dotychczasową historię transferów z BVB z ostatnich lat to zawsze klub miał ostatnie słowo, nigdy piłkarz. Nawet jak Dembele "fikał" to wyciągnęli z Barcelony ile chcieli, podobnie było z Pulisicem, Yarmolenko, Papastathopoulosem, Aubameyangiem, Ginterem, Mkhitaryanem czy Gundoganem - potrafią sprzedawać i tylko po cenie która ich satysfakcjonuje.
W przypadku Haalanda dużą część kwoty stanowi prowizja - mogą teraz go sprzedać powyżej 110mln euro na czysto, ale jak zostanie jeszcze sezon to i tak będzie dla nich opłacalne pozwolić decydować Haalandowi gdzie ma iść za 75mln euro. Kto jak kto ale to BVB rozdaje karty w tej grze i nie ma co oszukiwać rzeczywistości że Norweg ma coś do powiedzenia - sam Watzke powiedział że dla nich Haaland może zostać na przyszły sezon - najwyżej upłynnią innego piłkarza. BVB ma nastęców pierwszoplanowych zawodników na wielu pozycjach - mogą sobie pozwolić, a Mino im nie podskoczy bo wiedzą że jakby miał super talent do ogrania i zależałoby mu na krótkiej ścieżce sportowej to nie będzie robił sobie wrogów. Raiola i Watzke to też kumple...
0
@MysticCat jakie insiderskie? Wszystko jest doniesieniami oficjalnymi lub osób powiązanych. To moje hobby i praca w jednym:) bardziej piłka młodzieżowa ale jestem w wielu tematach w miarę na bieżąco, szczególnie jak dotyczą Barcelony.
0
@MysticCat ja nadal uważam że jest to opcja nierealna, ale mógłby chociaż powalczyć albo podbijając cenę konkurencji albo szukając partnerów biznesowych którzy mogliby współfinansować zakup. W mojej branży sponsoringu sportowego nie ma nawet plotek w tej kwestii zatem pewnie nic się nie dzieje w tej materii.
1
@lukas10 pamiętajmy że Mino to najbardziej chciwy agent świata - wątpię aby chciał mniej zarabiać - może być plusem dla Barcelony jakby różnica w licytacji była na poziomie 5mln a nie 50mln:) Jeśli media podają że BVB zaczynają licytację od 110mln (150mln z prowizją Mino) to nie mamy nawet czego na stole położyć, a transfer ma być gotowy już na początku okienka.
@Barca1922 , @MysticCat - jeśli byłaby brana pod uwagę preferencja samego Haalanda to 1) City, 2) LFC, 3) Chelsea - wielokrotnie mówił że chce grać w Premier League, urodził się w Anglii, jego ojciec był piłkarzem City, wychowywany był w nienawiści do MU itd. Nie oszukujmy się - BVB zrobi licytację - wybór Haalanda może mieć znaczenie jak 2-3 zespoły będą miały zbliżone oferty które będą zadowalały BVB. Ciężko będzie Barcelonie rzucić 100-150mln żywej gotówki na stół (BVB chce gotówki bez rozbić czasowych) jeśli nam w styczniu odmówiowo kredytu na wypłatę pensji ze względu na dług krótkoterminowy. My nawet Pjanica czy Cou jeszcze nie mamy spłaconych - nie mamy kart aby usiąść przy stole aby zagrać, a osoba która miała być odpowiedzialna za finanse klubu u Laporty zrezygnowała.
@Mateee93 nie ma takiej opcji na Bayern bo BVB sprzeda go tego lata bo potrzebuje pieniędzy i ma genialnego i jeszcze bardziej utalentowanego młodszego następcę.
@Murazor hehehe:)
@FvZ89 zgadza się, ale pomarzyć zawsze można:)
3
Js bym powiedział że to kolejna porażka Laporty od razu na starcie. Sam byłem jego zwolennikiem ale to co widzę zaczyna mnie przerażać. I nie nie przesadzam bo była to kluczową postać z punktu widzenia wyjścia Barcelony z bagna.
0
Fajnie że z drewna jakim był zrobił taki postęp, ale nie hajpujmy jeszcze bo na ten moment zagrał kilka dobrych meczów.
2
Pech polegał też na tym że zawodnicy latami nie pracowali fizycznie jak teraz. Piłka stała się bardziej siłowa, wg mnie od przyszłego sezonu będzie dużo lepiej bo wszyscy już wiedzą czego oczekuję Koeman.
0
Oby AS się mylił bo oznacza to że Laporta nie chce ani Depaya ani nie powalczy o Haalanda, bo po co tak drogi rezerwowy...
1
Odnośnie przeglądu:
1) Hahaha Real już po mistrzostwo startuje bo wygrał z Elche... genialne:)
2) Temat Giro strasznie mnie męczy - jak mogą wyglądać nasze finanse?
Poza tym nadrobiłem trochę temat najświeższych informacji o Haalandzie i w przykrością muszę stwierdzieć, że tak prawdę powiedziawszy wg najnowszych plotek temat "Haaland w Barcelonie" raczej nie istnieje. Nie licząc mediów hiszpańskich związanych z Barceloną to nigdzie w Europie nikt nie bierze nas na poważnie w tym wyścigu. Nie licząc żywej gotówki której nie posiadamy to Haaland który był urodzony w Leeds najbardziej preferuje ligę angielska, a konkurencja jest konkretna:
1) LFC - budżet transferowy to: 200mln funtów + sprzedaż jednej z gwiazd ataku aby kupić 2 nowe gwiazdy. Klopp zakochany jest w Haalandzie
2) MC - klub nawiązał już współpracę z ojcem piłkarza, w klubie wierzą że koszt Haalanda będzie podobny do Mbappe ale z niższą pensją. Guardiola uważa że to nowy Lewandowski.
3) MU - będzie licytował praktycznie tak długo jak to możliwe, a w dodatku już zaangażowali Solskjaera aby spróbawał dogadać się z rodakiem.
4) Chelsea - jest gotowa spieniężyć wielu zawodników + wzmocnić kwotą 120-130mln euro swój budżet transferowy aby go ściągnąć.
5) Poza UK nawet RM - lada dzień pewnie rzuci ogromną kwotę aby spróbować przestraszyć konkurencję i zapewnić sobie Haalanda przed startem okienka.
Bardzo bym chciał Haalanda w Barcelonie ale prawda jest taka że Laporta może ugrać najwyżej obniżenie kosztu prowizji od swojego kolegi Mino, ale BVB sprzeda go temu kto zapłaci więcej, dużo więcej.
2
@AxelF oba zespoły w moim mniemaniu wywalczyły po karniaku, których sędziowie nie widzieli, a VAR ma sens gdy go się używa.
1
@th@les Dla mnie Gaya to bajka dla kibiców którzy nie myślą o realiach finansowych Barcelony:
1) Gaya nie ma nawet podjazdu do Alby
2) Barcelony nie stać na takiego rezerwowego
3) Balde z Barcelony B jest mega talentem - co wejdzie na wyższy poziom to ma kontuzje ale liczę na to że końcówkę sezonu będzie miał na tyle udaną że wywalczy sobie chociaż sprawdzenie na treningach u Koemana
4) Miranda wrócił na dobre po kontuzjach i co mecz gra w Betisie po 90 minut - jeśli do końca sezonu będzie nadal wracał na swój szczyt
5) Kibice zapominają że Barcelona musi znaząco obniżyż pensje zawodników - pozbycie się Firpo i zastąpienie go Balde/Mirandą to dobre rozwiązanie bo nawet pozbycie się Pjanica, Cou, Griziego to nadal zdecydowanie za mało aby spełnić odgórne wymogi.
3
@norbi77 Ciekawie kombinujesz, ale nie ma co im życzyć dobrze - będą mieli więcej kasy na transfry za kolejną rundę LM, a jeśli mamy być mistrzami to wygramy z nimi czy będą dalej grać w LM czy nie! Jendo jest pewne - w tym sezonie nie ma meczu o nic, nie ma meczy nudnych i znowu jest nadzieja na lepsze! Vamos Barca!
0
@culesjasiules Smoleńsk - będziesz miał ciary, będziesz się bał i założę się że nie dasz rady obejrzeć do końca:)
6
@Pawel13sz no szkoda, ale głowa do góry - mamy Koemana który robi cuda na ławce od początku sezonu, teraz czas na cuda Laporty i będzie dobrze. Nie pozostaje nam nic innego jak kibicować i trzymać kciuki! Vamos Barca!
20
coś pięknego:)
PS: sędziowie oskubali dzisiaj Elche i Getafe tak że szok. Tabela punktowa mogłaby być jeszce lepsza:)
2
Atletico Madryt traci punkty !!!!!!!!!!!! hehehehehe:)
3
@Pawel13sz wg mnie na 90% Messi zostaje - mamy perspektywiczny zespół który w niedalekiej przyszłości może zdobywać trofea, mamy szanowanego przez wszytkich trenera który ogarnął ten cyrk - zaledwie kilka transferów może podnieść nasz zespół do dużo wyższego poziomu sportowego. W kwestiach finansowych też nie jest tragicznie - Messi będzie zarabiał teraz mniej a w perspektywie np 20 lat będzie żył z prowizji ze sprzedaży produktów z nim związanych przez Barcelonę jak MJ w Chicago Bulls. Pozostanie Messiego jest jak najbardziej realne zarówno sportowo jak i finansowo.
0
@Misiek1999 zgadza się - dramat - poza tym Cucurella pięknie by mógł się odnaleźć w nowym ustawieniu Koemana - jego mobilność może robić wrażenie.
2
@Pawel13sz W kwestiach pozasportowych to wydaje mi się że dopiero jak liga będzie rozstrzygnięta dowiemy się czegoś więcej. Na ten moment wiele rzeczy może się dziać zakulisowo, bez mediów dlatego od kilku dni mamy taki wysyp fake newsów.
1
spoko, będzie łatwiej negocjować:)
5
Tak strategicznie ważna postać jak Giro nie wiedziała w trakcie kampanii że będzie miała obowiązki zawodowe? Chyba wstępne wyniki audytu są dużo gorsze...
3
Wow, tak nie było karnego jak Bartomau był świetnym prezydentem.
Sędziowanie w Hiszpanii to dno dna.
3
Mówcie co chcecie ale audyt finansowy jest pewnie w toku przygotowywania - taka informacja i tak mocna postać jak rezygnuje z tego stanowiska to zdecydowanie zły znak. Finanse klubu mogą być w dużo gorszym stanie niż te które znamy a i tak są beznadziejne. Dobrze by było jakby Laporta wyjaśnił dlaczego Giro nie wejdzie do zarządu bo jest to zbyt poważna postać aby przejść obok tego obojętnie.
3
Taki pozytywny wywiad pełen dumy i radości ojca.
Trochę lodzików dla Koemana i Laporty było, ale jakby nie patrzeć "Gdyby nie Koeman, niektórych z tych młodych nie byłoby w pierwszym zespole".
0
@fcbarcafan19 z tego co wiem to jego marzeniem jest pójście śladami swojego guru i trenowanie Chelsea
1
No spoko, ciekawy temat, ciekawy też jestem czy ich serwis VOD przynosi jakieś zauważalnie duże przychody.
5
Nie ma jak napisać artykuł (MD) w pewną tezą a następnie jej zaprzeczyć.
Podsumowując: może Gaya, ale zawodnik, agenci, kluby i absolutnie nikt kto może w tej kwestii być decyzyjny lub mieć istotne zdanie nic nie wie na ten temat:) Genialne dziennikarstwo:)
0
Widzę komentarze i dziwię się że nikt nie pisze najważniejszego - kim są osoby z jego otoczenia? może agent? Jak pojedzie na mistrzostwa to będzie miał lepszą pozycję negocjacyjną do i tak już astronomicznych życzeń finansowych.
Jeśli bierzemy pod uwagę dobro zdrowotne Fatiego to powinien na spokojnie wracać do gry - kontuzje tego typu to poważny temat - nie można robić niczego na siłę aby nie wywoływać wilka z lasu i nie prowokować kolejnych dolegliwości.
1
@Pawel13sz Jeśli chodzi o Barca Corporate to 50% idzie na dalszą inwestycję w projekty, a 50% idzie w obsługę bieżącego długu - nawet na pensje wypłacane w czerwcu z tego nie starczy. Istnieje możliwość że projekty naukowo-technologiczne będą nie rozwijane ale jest to mało prawdopodobne gdyż pewnie będzie wymagane zobowiązanie przy sprzedaży dla firm kupujących aby nie zostały z ręką w nocniku. Pieniądze z BC nie mogą pójść na transfery nawet z tego względu że marketingowo wygląda to bardzo słabo - to jakby biedni ludzie sprzedawali obrączki w lombardzie aby pojechać na wakacje do bułgarii.
@totalcrack de Ligt ma 21 lat i w przyszłości będzie topowym obrońcą, już teraz jest 2 razy więcej wart od Cou - temat jest nierealny nawet jakbyśmy chcieli zapłacić 80mln euro żywą gotówką. Cou rynkowo jest warty maksymalnie 40-45 euro, a biorąc pod uwagę monstrualną pensję jeszcze mniej.
Odnośnie Nike to inwestycja gwarantująca zostanie Messiego w klubie - Norwega mają gdzieś bo marketingowo jest nic nie wart ani teraz ani za 2 lata biorąc pod uwagę rynek globalny. Do końca kontraktu Messiego który by został w klubie za 2-3 lata Fati może być marketingowym koniem pociągowym jeśli pójdziemy marketingowo ścieżką Neymara.