JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Rourke zgadza się, a najlepsze że klub z tym nic nie robił. Przykładowo:
1) Od 4 lat wróżono wielką karierę np u Fatiego, dzisiątki klubów od MU, MC, PSG czy Bayernu się o niego starały a w kluczowym momencie rozwoju piłkarza zrobiliśmy kontrakt do czerwca 2022.
2) Tak samo Moriba do czerwca 2022, gdzie wiadomo było od dawna że wyprzedza rówieśników na milę i rośnie szybki silny byczek.
3) W pierwszym zespole też jest wiele kwiatków - Araujo dołączył w tym sezonie na stałę do pierwszego zespołu - powiedz mi jaki "mózg" podpisuje z tak perspektywicznym zawodnikiem kontrakt na 3 lata, a Mathaeus Fernanses dostaje kontrakt na 5 lat czy 30-letni Pjanic na 4 lata - żart:)
4) Kontrakt Minguezy kończy się w czerwcu ale jest opcja przedłużenia o 2 lata - ja się pytam jakim cudem nie ma równoległej umowy 5-letniej, która aktywowana jest w zależności od stałego awansu do pierwszego zespołu od nowego sezonu. Przykładowo we Francji i Portugalii to standard, a młodzież w wielu zespołach odgrywa bardzo ważną rolę.
4
@4Fabregas4 1. Szanuj Barcelonę, szanuj nasz zespoł, szanuj piłkarzy i trenera - nie pierwszy raz ziejesz nienawiścią i hejtem, a merytoryka wypowiedzi to poziom zero
2. Hiszpańskie i katalońskie media już nie stoją za Puigem bo potwierdziły się plotki że słabo pracuje na treningach, nie lubi siłowni, nie rozwija się na tle konkurentów, blokuje miejsce w składzie kolejnym młodym zawodnikom. Odwrócił się od niego nawet Pimienta który wcześniej go bronił a dzisiaj mówi że musi zacząć cieżko pracować. Z drugiej strony Pjanic też jest nisko w hierarchii zatem nie ma litości dla nieróbstwa i braku rozwoju - Koeman potrzebuje piłkarzy-żołnierzy a nie piłkarzy gwarantujących sobie miejsca w składzie przez zarząd.
@formentera2017 Kolejny raz obrażasz Barcelonę, nasz zespół, zawodników i trenera - trochę szacunku - prostackie przekręcanie nazwisk jest słabe. Jeśli czegoś nierozumiesz to poproś to ci wytłumaczymy. Dlaczego Trincao dostał więcej szans od Puiga? Dlatego że jest pracowity, jest szybszy, ma szybszą nogę, przypomina fizycznie piłkarza i trener uznał że jest dużo bardziej perspektywiczny. Dla Trincao wszystko w Barcelonie jest nowe, Puig spędził tutaj wiele lat i nadal do niego nie doszło że aby być lepszym trzeba się rozwijać i pracować nad sobą pod wieloma względami.
9
Ten artykuł z jednej strony pokazuje jak trudno mieć tak długie serie, a z drugiej strony że czeka nas przetrudny mecz na wyjeździe i prawdę powiedziawszy będzie bardzo trudno bo Real Sociedad też gra swój najlepszy futbol w ostatnich czasach. Mimo wszystko wierzę w 3 punkty! Vamos Barca!
3
@Rourke w pełni się zgadzam, ale nie mogliśmy wiedzieć wszystkiego w 100% bo nie było żadnej transparentności polityki klubowej ostatnimi czasy stąd z różnych źródeł różne informajce. Model z Realu Madryt wg mnie jest bardzo dobry, ale uczciwie trzeba tez przyznać że dużo bardziej kosztowny. Przy założeniu że stosunkowo dobrze wyszukujemy te talenty ten koszt byłby uzasadniony.
7
Wszystko fajnie ale jedną z ważniejszych informacji odnośnie przedłużeń umów jest ta że Koeman oglądając kilkukrotnie na żywo Nico Gonzaleza tak mu się spodobał oraz widzi w nim taki potencjał, że chce go brać od razu do pierwszego zespołu jeśli Laporta podpisze z nim nowy kontrakt, bo aktualny ważny jest tylko do czerwcu. Dla kibiców to świetna wiadomość, dla Orellany nieco gorsza.
0
Problemem Balde jest to że co zacznie wchodzić na wyższy poziom gry to łapie jakieś urazy - nie zmienia to faktu że jest bardzo perspektywiczny i może być w przyszłości dzikiem.
W sytuacji gdy bardzo możliwe że sprzedamy Firpo, to klub będzie chciał przyoszczędzić na zawodnikach aby zmniejszyć poziom płac to dla Alby będzie idealnym rezerwowym, ewentualnie Miranda.
Wg mnie jeśli będzie się rozwijał, a Koeman zauważy w jego osobie przydatność dla zespołu to jest najbardziej kluczowe - z agentem Laporta sobie poradzi, ale istotne jest aby zrobił ten krok do przodu na płaszczyźnie sportowej. Ma jeszcze rok kontraktu aby się wykazać i bardzo na niego liczę.
3
Amen, bardzo się cieszę że wychodzimy z marazmu jaki funkcjonował jeszcze parę miesięcy temu. Cieszy też styl w jakim to robimy, ze szczęśliwszym Leo, z młodzieżą która gra i z szansą na 2 trofea - coś pięknego.
0
@VeB 1899 oceniamy przydatność zawodnika czy szanse na sprzedaż. Jeśli chodzi o przydatność to wszyscy mamy takie samo lub zbliżone zdanie.
Jeśli chodzi o możliwość transferu uważam że jest nierealny z księgowego punktu widzenia - sprzedaż żeby dopłacić do zabawy jeszcze to średni pomysł.
2
@BarcaInfo dobrze by było jakby wszystko się wyjaśniło, w przyszłym tygodniu spotkanie Koemana z Laportą na temat transferów - miejmy nadzieję że jakaś "9" z prawdziwego zdarzenia jest realna.
1
@pele1282 Roofe jeszcze poniesie konsekwencje swojego czynu, ale trzeba przyznać że Rangersi Gerrada tak grają - 2 technicznych zawodników otoczonych 9 rzeźnikami i każdy mecz jest walką. Nawet nieźle to wygląda ale jest to na olbrzymiej agresji, nawet Gerrad dostał czerwowo ostatnio bo wbiegł na boisko w przerwpie meczu i zwyzywał sędziego ale mimo wszystko praca którą wykonuje jest świetna.
15
@pele1282 Koeman to nasza legenda - jak ja marzę aby był oprócz legendarnego piłkarza był jednocześnie naszym legendarnym trenerem z perspektywy czasu!
0
Ja już pisałem kilka dni temu że "drużyna prosi o kontynuowanie współpracy z Koemanem" no ale dobrze że "większe" media też poruszają ten temat. Bardzo ciekawe plotki na forach są też odnośnie Collado i Gonzaleza którym niedługo kończą się kontrakty - ponoć jak podpiszą nowe umowy dołączą do dołączą do pierwszego zespołu, ale ich reprezentanci nie będą mieli większych roszczeń finansowych pod warunkiem że trenerem nadal będzie Koeman bo liczą na dalszy rozwój i grę - robi się ciekawie ale widać że młodzież i doświadczeni zawodnicy są murem za Koemanem.
PS: walić Real - nie nasz cyrk i nie nasze małpy - na kogo by nie trafili życzę im porażki i to jest constans.
1
Czego by nie powiedzieć jeśli to prawda to bardzo miło ze strony tego potentata medialnego że leży na sercu mu dobro Barcelony i powiązana z nim firma udzieliła bezpłatnie polisy na kilka miesięcy. Roures ma plusika:)
44
Pan Piłkarz u Koemana - "jedenaście asyst i strzeliłem pięć goli" mówi samo za siebie - bardzo ważny zawodnik naszego zespołu nie zagrał tylko w 4 meczach w tym sezonie, a kondycyjnie jak sięgam pamięcią wygląda chyba najlepiej w swojej karierze jak chodzi o okres styczeń-marzec - brawo!
Poza kurtuazyjnymi wypowiedziami cieszy że kolejny zawodnik w trenerze widzi osobę która nie jest tutaj przypadkiem - "Zawsze miałem wsparcie trenera, on jest legendą klubu, szkoleniowcem, który zawsze jest szczery ze wszystkimi zawodnikami, a to dla mnie bardzo ważne. Jego praca jest bardzo dobra, a piłkarze dobrze odpowiadają na wszystko, o co nas prosi. Decyzja nie należy do mnie, ale to oczywiste, że wykonuje wspaniałą pracę dla klubu i dla nas wszystkich."
1
@Murazor Pamiętajmy że ten sezon i prawdopodobnie przyszły będzie taki wyjątkowy gdzie z młodzieży robimy Panów Piłkarzy hurtowo. Takie rzeczy nie dzieją się normalnie w futbolu, jak wróci wszystko do normy to jak 2-3 zawodników na sezon będzie pojawiało się w pierwszym zespole to będzie cud, miód, malina oraz będziemy szczęśliwi. La Masia mogłaby zagwarantować naturalną cyrkulację zawodników.
Fati czy Pedri to Yeti futbolu - jeśli będą się nam dalej trafiali super, ale zawodników pokroju Collado możemy mieć co sezon, a im więcej zdolnej młodzieży tym lepiej:
1) większa konkurencja wśród talentów - brzmi rewelacyjnie hehe:)
2) mniej obiecujących można zawsze sprzedać
3) bardziej perspektywicznych ale zbyt słabych na pierwszy zespół można ogrywać na wypożyczeniach
4) przebicie się do pierwszej drużyny a tym bardziej pierwszego składu musi oznaczać młodego zawodnika o olbrzymich umiejętnościach
2
Powodzenia Panie Laporta! Jak to dobrze rozegrasz będziemy mieli Leo w przyszłym sezonie, a zyski czerpać z jego nazwiska nawet i przez kolejne 20 lat.
0
@Murazor Adaptowanie do gry w pierwszym zespole następuje na treningach z pierwszym zespołem - ja bym chciał aby w Barcelonie B zaczęli grać stylem pierwszego zespołu oraz żeby indywidualnie zawodnicy byli przygotowani pod kątem gry w pierwszym zespole. Liczę na bardzo dużo zmian od nowego sezonu bo talenty wyszukujemy dobrze ale proces przygotowania do gry w pierwszym zespole to dramat i największa porażka.
Zawodnicy z których korzysta Koeman nie byli w żadnym stopniu ukształtowani i przygotowani do gry przez Barcelonę B. Przykładowo:
1) Mingueza był tylko rezerwowym - nie licząc wyprowadzania piłki wszystkiego czyli dorosłego grania nauczył się i nadal uczy w pierwszym zespole
2) Araujo był kluczową postacią Barcelony B - ale bliżej mu było do miśka z Anglii który wybija piłki i czyści pole i takie kluby latem się o niego starały - w pierwszym zespole rozwija się aż miło na wielu płaszczyznach
3) Collado - progres rozwoju w tym sezonie zbiegł się z treningami z pierwszym zespołem. Koeman krzyczący z trybun na meczu Barcelony B "jesteś pomocnikiem, atakuj jak pomocnik" właściwie podsumowuje przepaść pomiędzy tym czego wymaga od zawodników trener Barcelony B a czego chce Koeman od zawodnika w pierwszym zespole. Od nowego sezonu będzie grał w pierwszym zespole, a pomysł Koemana na niego jest wielką zagadką.
4) Moriba - ma całkowicie inną rolę w Barcelonie B, czego inego wymaga od niego Koeman - mało tego - w Barcelonie B Moriba jest tylko jednym z wielu, można by było nawet stwierdzić że marnuje się jego talent tam i nie chodzi o grę w 3 lidze.
5) Puig - ma ciężko bo w Barcelonie B powinien być oduczony podwórkowego stylu grania. Brak warunków fizycznych też można nadrobić ale to wieloletni proces, który został przespany albo przez zawodnika albo przez sztab szkoleniowy.
6) Konrad - nadwyrost dostaje zaproszenia na treningi z pierwszym zespołem, nie robi progresu, aż wierzyć się nie chce że przez ostatnie 6 miesięcy nie jest w stanie minąć na szybkości przeciwnika w sposób efektywny czyli dający coś własnemu zespołowi - tym powinna zająć się Barcelona B, ale nie - wyznaczyli mu rolę człowieka robiącego zamęt i udawajmy że szkolimy młodzież w drużynie rezerw.
7) Fati - biorąc pod uwagę jacy trenerzy Barcelony go szkolili to (Koeman, Valverde, Setien i Silva) to za Koemana ma najlepsze statystyki i efektywność gry bo jest szkolony pod kątem ciągłego rozwoju a nie tylko wyniku sportowego. Koeman na siebie brał wyniki sportowe, ale chciał aby młodzi się rozwijali. Należy pamiętać że są trenerzy którzy nie mają czasu szkolić młodzieży gdyż obiema rękami trzymają stołek z przyklejoną karteczką "wyniki sportowe". Dobrze że do Pimienty nie trafił bo aż strach pomyśleć gdzie by go boisku ustawił.
Nie zgadzam się z tym że drugi poziom rozgrywek jest szybszy i bardziej wymagający - jest wręcz odwrotnie - liga jest szybka i bardzo siłowa, jedyna płaszczyzna w której jest gorsza to pod względem technicznym. Zobacz jak biegały i walczyły zespoły z 3 ligi w pucharze a jak te z 2 ligi - to przepaść.
Pomimo tego poziom ligi w której gra drużyna rezerw nie ma aż tak wielkiego znaczenia - połowa pierwszoligowych druzyn z Bundesligi, Anglii czy Francji gra po 4-6 ligach a grają tam w składach niejednokrotnie przeolbrzymie talenty i mowa też o uznanych szkołach piłkarskich. To też kwestia kosztów - dla topowych zespołów niższa liga jest wygodna, a z drugiej strony droga do pierwszego zespołu powinna być krótka - aby zawodnicy wiedzieli że to co robą ma sens. Uważam że powinniśmy iść z trendami i jak skończyliśmy gadać głupoty z perspektywy czasu o jakimś przeolbrzymim zmęczeniu zespołu który gra jeden mecz na tydzień sprzed jeszcze roku, tak samo powinniśmy przestać demonizować ligę w której gra Barcelona B i zacząć przygotowywać zawodników do gry w pierwszej drużynie - trenowanie dla trenowania nie ma sensu - po co ci piłkarz który w Barcelonie B grał załóżmy 5-6 lat, jak jest dobry to po sezonie dostanie szansę w pierwszym zespole i tak to powinno wyglądać jak w Ajaxie czy BVB, gdzie na każdej pozycji mają młodzieżowy backup.
0
@lukas10 zgadza się - każdy coś zwalił wizerunkowo
0
@Whudi żadna z tych opcji nie kojarzy mi się z zabawą:)
3. Real nie wygrywa nic - no przecież Laporta wygrał wybory hehehe:)
1
No i super - bardzo się przydadzą! Vamos Barca!
4
Nie lubię Tusquetsa z wiadomych przyczyn, a w trakcie wyborów popierałem Laportę - ale całkowicie szczerze to uważam że temat gwarancji mógł być lepiej dopracowany bo wizerunkowo trochę słabo to wyglądało.
0
Jeśli świętujemy powrót do normalności to słowa Fonta należy uznać za normalne. Chociaż trzeba przyznać że bardzo ładnie to sformułował - brawo!
4
@Ghazul3293 zgadza się, ale należy brać pod uwagę że limit płac sprawia że odejście jest możliwe - jakby nie patrzeć pensja Roberto nie jest niska, a być może Dest go wygryzie na PO. Jedno jest pewne - Pep Guardiola zawsze jest chętny (3 razy próbował go ściągnąć 1x Bayern i 2x MC). Coś czuję że po tylu odmowach odejścia i lojalności wobec Barcelony możliwe że tym razem się skusi. To takie Win-Win - wygrają Barcelony finanse i wygra też Guardiola, bo będzie miał zawodnika o którego zawsze się starał.
0
@Murazor dla mnie klasa rozgrywkowa Barcelony B nie ma znaczenia od kiedy stawiamy na młodzież - zawodnicy mają robić postęp w graniu aby trener widział że poprawiają swoją grę i to starczy. Z punktu widzenia stylu grania i jak grają topowe zespoły w Europie to 3 liga nawet jest lepsza niż wyższa klasa rozgrywek - gdyż jest mniej techniczna, ale jest szybsza i bardziej siłowa czyli to czego brakuje zawodnikom od małego szkolonym pod tiki-takę i granie bez wysiłku. Granie zawsze ma sens - czy w 2 czy w 3 lidze, a nawet 4 czy 5:)
Polecam artykuły dotyczące szkółek piłkarskich specjalizujących się w przygotowywaniu młodzieży do dorosłego funtbolu - np dla BVB 4 liga rezerw jest ok, 5 liga też była ok, a jak teraz "grozi" im awans do 3 ligi to mają problem, ale najwyżej w następnych sezonie znowu spadną:)
24
Leo ty też nam zrób miłą niespodziankę :)
0
@Murazor zgadza się chociaż to bardzo skomplikowany temat - bardzo wielu zawodników musi odejść latem aby mógł być brany do pierwszego zespołu - bardziej obstawiałbym Barcelonę B bo ma styl grania który jest dużo bardziej kontaktowy - przeskok w dorosłej piłce byłby dla niego z pewnością duży i ten rok w Barcelonie B aby poobijać się o technicznych byczków dobrze by mu zrobił.
@kombo13 transfer pewnie będzie ogłoszony latem jeśli już - pewnie to też będzie jeden z czynników, dlatego nie forsowałbym opinii że już go kupiliśmy bo tak naprawdę jeszcze do tego nie doszło.
2
@Iberatista Jeśli masz książkę wydaną kilka dni temu i jej cena jest o 1/3 niższa niż cena "okładkowa" to dla mnie to promocja bez względu na to ile kosztuje w jakimś innym sklepie.
1
Szczerze to na swój sposób było to bardzo wzruszające - ta nadzieja na lepsze jutro, ta duma, te słowa o ojcu, do Leo, do sportowców i Koemana, do pracowników klubu itd.
Parafrazując: In Laporta we trust !
6
Vamos Barca, Vamos Laporta, Vamos Pique!
0
Krótko - powodzenia! Vamos Barca!