0

@Bananowysong niestety wg wielu źródeł tyle mu płacimy - kontrakt do 2025 roku zatem zaklepaliśmy perełkę cholera....

0

@Yoshi94
1) Wyliczenia mają sens, nie znamy tylko niuansów. Księgowo sytuacja jest czysta
2) Opcje związane z dopłatą do pensji (czy przy wypożyczeniu czy sprzedaży) stanowią całkowity koszt księgowy. W przypadku wypłacania np pensji jak zawodnik jest w klubie kosztem jest na logikę część która nie stanowi kwoty netto a jest różnicą pomiędzy brutto a netto.
3) To błędne myślenie: załóżmy kupujesz lokal biurowy na firmę i amortyzujesz go co miesiąc - jeśli np po pół roku stwierdzisz że nie potrzebujesz już tego lokalu i postanawiasz go sprzedać to przerywasz amortyzację i logicznym jest że nie możesz jej ukończyć. Nie możesz sobie wpisać w koszty niezamortyzowanej części. Ile zamortyzowałeś przez te pół roku to twoje, a reszta jest różnicą pomiędzy ceną zakupu a ceną sprzedaży (plus aspekty podatkowe). W podobny sposób wygląda to z naszym przypadkiem Cou.
4) Cały czas Ci piszę że amortyzacja zawodnika to kluczowy element tej układanki bo różnica pomiędzy ceną zakupu a potencjalną ceną sprzedaży jest przeolbrzymia. My nie chcemy sprzedać zawodnika z 20% stratą na wartości, a mówimy o sprzedaży za 20% wartości zakupu - nie ma opcji aby na tym zarobić księgowo.
5) Barcelona ma problem limitu płac, nie może sobie pozwolić na trzymanie zawodnika z tak wysoką pensją, albo straci na sprzedaży albo straci mniej na wypożyczeniu (być może zrezygnuje nawet z opłaty za wypożyczenie byle nie dopłacać księgowo do pensji).

0

@Gaz Pjanic nic nie gra od kilku sezonów, a Gini to jedna z czołowych postaci całej ligi angielskiej - pod względem przygotowania fizycznego, kondycji oraz wielozadaniowości to czołówka Premier League, a nie tylko Liverpoolu.
Biorąc pod uwagę wiek naszej młodzieży to wiek Wijnalduma jest optymalny - młodzież będzie miała się od kogo uczyć, sportowo może nam wiele dać, a jak młodzi zaczną osiągać dojrzałość piłkarską to odejdzie w chwale mam nadzieję sukcesów Barcelony.
Wielokrotnie byłem na meczach LFC i powiem szczerze że Gini na żywo robi imponujące wrażenie - to jak dyryguje kolegami z linii pomocy, aby było spójne ustawienie, to jak co chwile Van Dyke z obrony czy Salah z ataku dziękują co chwilę za wsparcie w sytuacjach boiskowych jest czymś niesamowitym. To kocur, który charuje na całym boisku jeśli tylko trzeba.
Wg mnie czym innym jest mówienie o piłkarzach grających w wielkich zespołach jak Pjanic, Vidal czy Paulinho, a czym innym jest mówienie o topowym piłkarzu, który na tym topie cały czas utrzymuje się bez żadnych uszczerbków fizycznych.
@DJ6 Busi jest zbyt ważny aby odejść - Laporta czy Koeman chcą trofeów - jakby sezon był totalnie nieudany to nie zdziwiłbym się jakichkolwiek roszad personalnych, ale "nowa jakość" zespołu zmieniła wszystko - Busi jest ważny i nadal nawet nie ma zmiennika.

0

@Yoshi94
ad1. Zobacz co deklarują publicznie wszyscy zawodnicy - nikt nie chce odchodzić teraz z Barcelony. Nie ma opcji aby ktokolwiek z własnej woli w dzisiejszych czasach odłożył sobie z michy ze względów ambicjonalnych jak zawodnicy których chcemy sprzedać/wypożyczyć są na skraju swoich karier.
ad2. źródło masz dobre, ale to są kwoty netto - w przypadku Griziego i Messiego dane są błędne bo niepotrzebnie dodane są tam bonusy od sponsorów bo to jedyni zawodnicy w zespole których płaca ma inny wymiar marketingowy bo przynoszą dochody w odróżnieniu do reszty.
ad3. Amortyzacja żywego człowieka a amortyzacja towaru w firmie to dwie różne kwestie. Pojawiają się niuanse które sprawiają że rozlicza się koszty w inny sposób - jednym z tych niuansów jest to że przerwanie amortyzacji piłkarza powoduje brak możliwości odliczenia amortyzacji od kosztów, a w księgach trzeba wykazać i tak stratę stanowiącą różnicę pomiędzy ceną zakupu a zamortyzowaną kwotą.
ad4. tylko wypłacone pensje wlicza się w zamknięcie sezonu. Jeśli przenosimy się do okienka transferowego i decydujemy czy sprzedać czy wypożyczyć itd to nowy sezon się jeszcze nie zaczął i nie ma tematu pensji powiedzmy sobie umownie. Ten temat można różnie interpretować, ale prawda jest taka że czy będziesz liczył dopłatę do pensji na wypożyczeniu, czy wypłatę różnicy pomiędzy zarobkami w nowym klubie a zarobkami w Barcelonie to wyjdzie podobnie. W tym temacie jest też sporo gdybania bo zmiennych parametrów umownych może być bardzo wiele.

6

Wg mnie absolutnie bez sensu są porównania Moriby do Wijnalduma:
1) Zawodnicy będą raczej grać na innych pozycjach - Moriba ewidentnie szykowany jest na zmiennika Pedriego jak na ten moment - a Wijnaldum to backup dla Busiego i de Jonga.
2) Na fazę play-off w LM doświadczeni zawodnicy są na wagę złota - posiadanie zawodnika który wie jak grać i wygrywać trofea niewątpliwie pomoże bo w tych rozgrywkach decyduje doświadczenie. Przecież nie będziemy rywalizować na 3 frontach z Busim i młodzieżą bo to nie gra w FIFA.
3) Wijnaldum to najtańszy w utrzymaniu topowy piłkarz jaki może przyjść latem do Barcelony - 4mln euro netto to zarabia Neto czy Mathaus Fernandes.
4) Trzymajmy kciuki za przedłużanie kontraktów młodzieży, ale ciekaw jestem ile rodzina Moriby sobie zażyczy jak Nico Gonzalez ponoć krzynął 6mln euro netto.

0

@Yoshi94 Ja dobrze policzyłem - ale musisz zrozumieć że jest to ujęcie księgowe - poniżej najważniejsze aspekty:
1) Pensja Cou - zarabia 8,5mln euro netto - zatem brutto jest to 17mln euro i taki jest koszt księgowy Barcelony.
2) Amortyzacja - to przychód Barcelony - nasz klub nie wrzucił sobie w koszty prowadzenia działalności jednorazowo 145mln tylko podzielił je na równe raty amortyzacyjne na długość kontraktu zawodnika. Z księgowego punktu widzenia możliwość odliczenia takich kosztów jest zyskiem dla klubu. Co istotne amortyzacja jest możliwa tylko w sytuacji gdy właścicielem Cou jest Barcelona - bez względu czy gra w klubie czy na wypożyczeniu. Sprzedaż przerywa amortyzację i niedokonane odpisy amortyzacyjne przepadają.
3) Pensja - robienie obliczeń z pensjami nie ma sensu bo chodzi o księgowe zamknięcie sezonu.
4) Jeśli chcesz uwzględniać pensje tak z czystej ciekawości to nie możesz sobie ich tak po prostu dodawać/odejmować - musiałbyś używać księgowych wartości pensji pamiętając że czas przyszły nie jest kosztem do momentu zaistnienia Na wypadek sprzedaży zawodnika musiałbyś także uwzględnić odszkodowanie z tytułu utraty wynagrodzenia itp historie.
Podsumowując jakkolwiek byś nie liczył i jakichkolwiek byś nie użył wartości zmiennych to ze względu na nieodliczone koszty zakupu Cou nie ma opcji aby jego sprzedaż była bardziej opłacalna niż wypożyczenie.

6

świetna wiadomość - teraz będzie można czekać na powroty kolejnych zawodników!

2

To że trzeba będzie walczyć o jak najwyższy nowy kontrakt to oczywiste, z Messim z pewnością będzie dużo łatwiej.
Mnie osobiście cieszy koncepcja Barca Fan - Azjaci specjalizują się przy tego typu mocno technologiczno-wizualnych rozwiązaniach - jak sobie pomyślę z łezką w oku moje ostatnie przedpandemiczne Camp Nou Experience, które z dzisiejszej perspektywy było warte każdych pieniędzy tak uważam że jeśli realizacją bądź współprealizacją rozwiązań technologicznych na wzór naszego muzeum zajmie się Rakuten to spokojnie dziesiątki milionów rocznie będą mogły wpływać na nasze konto.

6

Messiego interesuje projekt sportowy - wg mnie coś co stworzył Koeman, uzdolniona młodzież oraz ewentualne wzmocnienia doświadczonymi zawodnikami to wszystko czego nam potrzeba. Może nie stać nas na craców ale mamy talenty które pretendują do bycia królami futbolu.

1

@masik86 Zgadza się - nie opłaca ich się sprzedawać - w przypadku Cou zrobiłem wyliczenie tutaj https://www.fcbarca.com/99267-poranny-przeglad-prasy-fcbarcacom,dyskusja-9833808.html#comment-9833808 że wypożyczenie dla Barcelony jest dużo bardziej korzystniejsze.
W przypadku Pjanica jest ta sama sytuacja - wypożyczenie do końca kontraktu jest jeszcze bardziej opłacalne niż sprzedaż.
@Yoshi94 też tak myślałem odnośnie Griziego zanim nie zacząłem sobie liczyć kosztów jego odejścia - sprzedaż za latem sprawia że Barcelona by musiała zrezygnować z 72mln euro amortyzacji, zatem jeśli sprzedalibyśmy go za podobną kwotę to wychodzimy na zero, nie można mówić w tym przypadku także o oszczędności pensji bo jeśli Grizi będzie chciał zostać, to do tego dojdą jeszcze koszty odkodowania z tytułu utraty przychodów. Moim zdaniem i kilku opinii ekspertów których szanuję wydaje się że najwcześniej moglibyśmy go sprzedać w czerwcu 2022 gdyż wtedy z księgowego punktu widzenia będzie się to opłacało. Jeśli dzisiaj byśmy chcieli zejść z płacy Griziego jedyną opcją jest wypożyczenie aby nie tracić gigantycznych odpisów księgowych.
Jak chodzi o Haalanda to ilość zawodników łatwych do spieniężenia nie ma podjazdu do kwot wymaganych przez BVB bo na sprzedaży Firpo czy Neto nie zbierzemy wymaganych kwot. W pełni się zgadzam że dla nas optymalną sytuacją by było jakby Haaland poczekał jeszcze rok w BVB, ale transfer request z wczoraj a także zapędy Realu i MC mogą to uniemożliwić.

2

@normasubiektywna Zgadza się, ale trzeba wypracować standardy komunikacji - z racji tego że miałem możliwość obserwowania struktur komunikacyjnych w kilku europejskich klubach wiem że działy marketingowe tworzą mapę współprac załóżmy z 2-6 źródłami medialnymi które można uznać za zaufane, a reszta jest traktowana jak pudelek. To źródła medialne zabiegają o współpracę u z biegiem czasu muszą pokazać lojalność i szacunek wobec klubu z którym współpracują.
BVB ma swoje 2-3 podstawowe źródła informacyjne, podobnie Bayern, w Anglii cała czołówka medialne jest spójna, podobnie jest we Francji. Poziom dziennikarstwa w hiszpanii jest niski, ale zauważ że Real czy Bilbao całkiem nieźle radzą sobie jak chodzi o spójny przekaz - liczę na Laportę bo kto jak kto ale na marketingu się powinien znać:)
@VenoM kluczową informacją w tym wpisie było że "obecny rok budżetowy zakończy się ze stratami w wysokości 350 milionów" i ocena prawdziwości informacji - reszta to wróżenie z fusów.

1

@kaamil1910 Zgadza się, bardzo mądrze napisałeś - w UK, Francji czy Niemczech za piłkarza dojrzałego uznaje się młodego zawodnika który ma 150-200 meczy na koncie. Biorąc pod uwagę że Moriba jest bardzo młody, wiele nauki przed nim, a posiadając swój super-talent niech dojrzałość piłkarską osiągnie załóżmy po 100 meczach to i tak tych kilka sezonów to potrwa.

1

@Bartek22 Chyba nie do końca jesteś świadomy sytuacji w której jest Barcelona z powodu braku zabezpieczenia klubu przez Bartomau przy kontraktach młodych zawodników.
Albo pierwszy zespół albo odchodzą z barcelony:
1) Gonzalez w czerwcu jest wolnym zawodnikiem - interesuje sie nim m.in. Inter, Totki i wiele klubów z UK - zawodnik zostanie w Barcelonie jak będzie miał gwarancję gry w pierwszym zespole oraz Laporta zgodzi się na pensję 6mln euro do ręki. Koeman miał dać znać Laporcie że warto w niego zainwestować i negocjacje trwają
2) Collado w czerwcu kończy kontrakt, ale Barcelona ma opcję przedłużenia umowy o 2 lata pod jednym warunkiem - zawodnik dołącza do pierwszego zespołu. W innym wypadku może odejść z Barcelony a chętnych nie brakuje. Koeman także w jego przypadku dał znać Laporcie że go chce.
Podsumowując jesteśmy w ciężkiej sytuacji a utrzymanie zespołu młodych piłkarzy nie jest tak proste, tanie i oczywiste jakby mogło sie wydawać.
Jak chodzi o źródła informacji polecam francuskie, hiszpańskie i katalońskie fora kibiców Barcelony - multum informacji można znaleźć - w BarcaTV także warto mecz oglądać - zawsze pokazują kto z naszego sztabu pierwszej drużyny ogląda młodzież bądź pokazują reakcje czy to Planesa, czy to Koemana czy Larsona i inncyh.

4

@lucca87 wiesz... patrząc na nasze finanse ja liczę na Depaya, Garcia, Wijnalduma i utrzymanie młodzieży. Na przykładzie Nico Gonzaleza i innych młodych Barcelonę czeka podpisywanie olbrzymich pensji w kontraktach młodych zawodników.
Laporta i ostatnio Alemany jednoznaczne sygnały wysyłają że wyzwaniem samym w sobie będzie redukcja pensji aby spełnić wymóg limitu płacowego. Głębokie rezerwy zarabiają kosmiczne pieniądze, pensja Giniego wydaje się bardzo mała. Na części zawodników nie da się zarobić poprzez sprzedaż, część zawodników będzie musiała być wypożyczona do końca kontraktów, a jeszcze inni nie będą chcieli odchodzić ze względu na świetne zarobki. Specjaliści uważają że Barcelona nie wyda na transfery nawet 1 euro, chyba że pojawi sie jakaś super-okazja na półdarmowego zawodnika jak Fabio Blanco.
Lato będzie z pewnością ciekawe, ale boję się że będzie również bardzo męczące bo pewnie przez całe okienko transferowe będzie się wszystko ciągnęło.

3

@normasubiektywna Bardzo celna uwaga - mimo wszystko liczę że Barcelona wypracuje jakąś strategię komunikacji z lokalnymi mediami aby łatwiej było jej sterować przebiegiem informacji.
Jedno jest pewne - czystek Laporta w Barcelonie z pewnością nie skończył, ale mimo wszystko mam nadzieję że dziennikarka wyszła przed szereg interpretując ogólnodostępne dane finansowe niż ktoś jej "sprzedał" informację. Nawet nie chcę myśleć jeśłi pojawi się audyt, a jakieś cynki rozegrają temat, zamiast Laporty który powinien rozdawać karty przy komunikacji medialnej oraz biznesowej z partnerami i sponsorami.

22

Pytanie skąd dziennikarka Catalunya Radio ma taką wiedzę jak audyt nie został jeszcze ukończony.
Wg mnie straty na poziomie 350mln euro są jak najbardziej prawdopodobne tak na logikę, ale zakładam że z marketingowego punktu widzenia to jest jedna z największych tajemnic Barcelony na dzień dzisiejszy i wątpię aby ktoś z klubu wypuszczał takie newsy.

5

@Pustelnik Temat Moriby i WIjnalduma jest niezależny - zawodnicy też będą raczej grać na innych pozycjach - Moriba ewidentnie szykowany jest na zmiennika Pedriego jak na ten moment - a Wijnaldum to backup dla Busiego i de Jonga.
Przy założeniu że postrzedajemy niepotrzebnych zawodników to zostaje Busi i młodzież - na walkę na 3 frontach to trochę mało, szczególnie w LM w fazie pucharowej gdzie doświadczenie to handicap. Wg mnie jeśli Barcelonę będzie stać na Giniego to świetna opcja darmowego piłkarza z topu.
Podsumowując rozumiem twoje obawy, ale wychodzę z założenia że cel walki w LM jest możliwy do zrealizowania.

7

Przegląd prasy jako kibica Barcelony w skócie:
1. "Barcelona przyjmuje jako priorytet przedłużenie umowy z Moribą, która wygasa w 2022 roku" - świetna wiadomość
2. Wijnaldum - "Holender jest prośbą Koemana, ale jego przybycie zależałoby od funduszu płacowego" - fajnie by było jakby Laporcie udało się posprzedawać/powypożyczać mniej potrzebnych zawodników - fajnie by było zobaczyć topowego piłkarza w naszym zespole który jest do wyciągnięcia za darmo i realnie może stanowić olbrzymi backup na LM.
3. Haaland "może iść do dowolnego klubu, gdzie chce" - jeśli przyjście Wijnalduma uzależnione jest od budżetu płacowego to temat Norwego jest skończony. Przypominam że Gini chce płacę na poziomie Matheusa Fernandesa czy Neto (4mln netto).

1

@Coutinho007 zgadzam się - w hierarchi w nowym sezonie Puig może być daleko za Moribą, Collado, Gonzalezem - Koeman potrzebuje wojowników, których przeciwnik się boi i będzie przysłowiowo odstawiał nogę. Zobacz jak Moriba wchodzi na boisko to na pełnej robi wjazd w przeciwnika zaznaczając swoją obecność oraz ile dobra dla Barcelony wynika z jego nacisku na przeciwnika. Jak sobie przeanalizujemy atak Puiga, to przeciwnicy niejednokrotnie nie reagują bo i tak nie dobiegnie. To robi olbrzymią różnicę.
Balde jak na ten moment jest jedną z opcji na wypadek odejścia Firpo, ale Moriba, Collado i Gonzalez jeśli podpisze nową umowę mają wjazd do pierwszej drużyny zagwarantowany oficjalnie.
@Bartek22 wg mnie nie doceniasz ani Collado, ani Koemana - zauważ że w kontekście przyszłego sezonu mówi się że na skrzydle Koeman liczy zarówno na Dembele jak i Trincao - co ciekawe Koeman także liczy na Collado - 3 skrzydłowych w drużynie jest niepotrzebnych. Ponoć na treningach z pierwszą drużyną Koeman nie widzi go na skrzydle a bliżej środka, a na jednym z meczy Barcelony B słychać było donośny głos Koemana krzyczącego "jesteś pomocnikiem, atakuj jak pomocnik" co świadczy że może mieć na niego inny plan - np. powrót do korzeni. Jedno jest pewne - biorąc pod uwagę jakiego zbudował sobie żołnierza w postaci Moriby, jak bardzo spodobał mu się Gonzalez oraz że ewidentnie ma plan na Collado to Puig byłby głupi jakby nie poszukał wypożyczenia w nowym sezonie aby wyzbyć się podwórkowego stylu grania i grać dużo oraz ćwiczyć bardzo wiele aby jakoś zniwelować wieloletnie zaniedbania w przygotowaniu fizycznym.
@UncleDrew W przypadku Puiga nie chodzi o dawanie dobrych zmian, a realny wpływ na grę jak wchodzi na boisko. Zauważ że aby nasz zespół skutecznie dominował przeciwnika musi być spójny pod każdym względem - najwyższą wartością w nowym ustawieniu jest ciągły pressing gwarantujący odbiór piłek oraz szybkie przejście do ataku - Puig nie ma szans rywalizować z Moribą, Gonzalezem czy Collado w przyszłym sezonie bo wszyscy ci zawodnicy potrafią atakować przeciwnika. Nawet w "dobrych" meczach Puiga przeciwnicy nawet nie udają że czują presję wynikającą z podbiegającego Riquiego. W ataku także nie jest najlepiej - zauważ że nasz "nowy" zespół bazuje na szybkości przejścia do ataku - przemieszczanie się po zawodników po boisku których wypisałem jest zdecydowanie na wyższym poziomie szybkościowym. To cechy taktyczne, a prócz tego Puig wygląda słabo przy swoich konkurentach pod względem fizycznym i siłowym. Ja dalej w niego wierzę, ale musi wziąć się do pracy na wypożyczeniu aby nabrać ogłady i zacząć ciężko pracować.

2

Ale uśmiałem się z komentarzy jakoby brak gry w reprezentacji wynikał z braku gry w klubie. Dzisiejszy mecz stanowił przegląd rezerw U21, gdzie począwszy od kapitana po meczu z Włochami najważniejsi zawodnicy mogli odpocząć. @Coutinho007 ma rację Eric Garcia nie gra w klubie a w pierwszej reprezentacji może grać - w kadrze U21 też są zawodnicy którzy nie grają w swoich klubach. To że dzisiaj zagrał 8 minut bardziej świadczy że jest bardzo nisko w hierarchii a na tych mistrzostwach nie zagra już ani minuty bo teraz będą mecze o stawkę, zatem kolejna faza która wypada 31.05-06.06.2021 może być już bez powołania.

0

Bezsensowna wypowiedź - jeszcze miała by sens jakby była wypowiedziana rok temu, a nie na 2-3 miesiace przed końcem kontraktu.

0

Wg mnie to fake news, bo w Niemczech by więcej o tym domu w Hiszpanii się pisało, ale nawet jeśli to prawda to plotki by się zgadzały: Watzke to ziom Pereza, Oczko Haalanda do Realu kilka dni temu nie było przypadkowe, a Real już wie że pozycka za rok Mbappe za darmo zatem może pozwolić sobie na jego zakup. Szkoda bo liczyłem na MC.

0

Chyba Cadena SER znowu mąci albo potrzebuje lepszych tłumaczy bo czytałem ten sam wywiad po francusku i wszystko inaczej zrozumiałem. O Dembele wypowiedział się podobnie ale w kontekście że nie gwiazdorzy, o Grizim powiedział "nie robi już takiej różnicy jak w czasach gry w Atlético ale nadal jest jednym z naszych najważniejszych piłkarzy" - to całkowicie zmienia wypowiedź bo nie jest krytyczna jak sugeruje stacja radiowa. Cadena SER przeoczyła też pochlebną wypowiedź o Lenglecie - no dziwne to wszystko, żeby nie powiedzieć o złych intencjach.

9

Jak pogrubioną czcionką była wzmianka o 2 golach Depaya, którego Barcelona obserwuje to także powinna być "pogrubiona" wzmianka o Wijnaldumie który zdobył gola i asystę bo nim także Barcelona się interesuje.

1

@Comentateiro no dobra, może spadek formy, następnym razem użyję innego określenia niż "stulejarz" aby nie budzić kontrowersji, bo w moim mniemaniu nie było obrażanie nikogo personalnie. Chciałem jedynie jakoś określić osoby (pewne wąskie grono na tej stronie) które nieustannie podważają dokonania naszego złotego dzieciaka i podkreślają kontuzje innych w tym kontekście. W moim rozumieniu ja podszedłem do tego określenia jak do jednostki chorobowej, która opisuje pewne cechy, ale sama w sobie choroba nie jest obraźliwa. Ale ok, biję się w serce - możliwości reedycji wpisu już nie mam. Jeśli ktoś personalnie czuje że napisałem o nim i słowo którego użyłem go obraża to przepraszam.
@zwyklykibic93 Mam zdecydowanie inne zdanie:
1) Nie uważam się za lepszego - po prostu odpisałem Ci na Twój komentarz do mojego wpisu - już pomijam fakt, że zwróciłem Ci grzecznie uwagę że swoimi wypowiedziami nie poszanowałeś ani Barcelony, ani zespołu ani zawodników, ale w miarę szczegółowo wytłumaczyłem Ci dlaczego Twój tok rozumowania był po ludzku delikatnie mówiąc błędny. Ze swojej strony poświęciłem czas i uprzejmie wytłumaczyłem Ci m.in. kto za co odpowiada w nowym ustawieniu Koemana oraz parę innych rzeczy, bo po Twojej wypowiedzi było widać że tego absolutnie nie rozumiałeś, a Ty się obraziłeś i widzę że dalej Cię trzyma.
2) Nie uważam także że zawsze mam rację, no ale wytłumaczyłem Ci absolutne podstawy (dla mnie oczywiste), a Twoja reakcja było niezwykle dziecinna, kłutliwa i coś tam pisałeś o małych dziewczynkach, prostakach i inne inwektywy, ZAMIAST PODZIĘKOWAĆ za naukę, uświadomienie bądź poszerzenie wiedzy. Być może zakompleksiona osoba mogłaby odebrać to jak "atak informacji" i się przed nimi broniłeś w taki dziecinny sposób, nie mam zielonego pojęcia ale to Ty wystawiłeś sobie laurkę.

4

@KacperVEB biorąc pod uwagę że największe szanse ma MC i właśnie Real na Haalanda to masz 50% szans że będziesz chodził z kikutem:) Ja nie marzę o Haalandzie w Barcelonie, ja marzę o Haalandzie nie w Madrycie, a biorąc pod uwagę że Mbappe za rok może do nich przyjść za darmo, to odłożone pieniądze mogą zainwestować w Haalanda, niestety.
@Kgorecki2500 zgadza się ale najważniejsze napisałeś na końcu - Barcelona nie ma pieniędzy. Obiektywnie to my nawet nie mamy nawet argumentów aby jeszcze zamieszać bądź podbić jeszcze bardziej cenę.
@NaFazieHitman były obszerne artykuły madryckich dziennikarzy że Watzke z Perezem się dogadują już od stycznia, a krewni którzy reprezentują interesy Mbappe mieli dać znać Realowi że za rok u nich pojawi się za darmo, a odłożone pieniądze mogą zainwestować w Haalanda. Wg najnowszych informacji w częściowym rozliczeniu Odegaard ma być oddany do BVB.

1

Biorąc pod uwagę że chłopak ma dopiero 23 lata i w tak młodym wieku gra zazwyczaj na niezwykle odpowiedzialnych pozycjach to prawdę powiedziawszy pod każdym względem z miesiaca na miesiąc już teraz może być tylko lepszy. Zbierając doświadczenia SO/SP/SPD a nawet gry z elementami CAM to można śmiało powiedzieć że z pewnością to zaprocentuje jeszcze bardziej. Wydaje mi się że wraz z coraz większym doświadczeniem i niemal perfekcyjną umiejętnością wyprowadzania piłki niebawem będzie mógł zastąpić Busiego. Jeszcze parę miesięcy temu w to nie wierzyłem, ale dzisiaj w przypadku Frankiego sky ist the limit, niech dalej zbiera doświadczenia i się rozwija, a na kolejnych 10 lat będziemy mieli pozycję SPD obstawioną.

0

@ferdas_rawa Stulejarz nie jest wulgarnym określeniem, nawet kiedyś był młodzieżowym określeniem roku, a dosyć dobrze oddaje podejście niektórych osób, które ciągle narzekają, ciągle szukają dziury w całym i ciągle są niezadowolone ze wszystkiego. Zamiast wypisywać 10 zdań na temat tego jak bardzo cierpią niektórzy "fani" Barcelony i niedoceniają pewnych rzeczy które dzieją się czy to w zespole czy na płaszczyźnie indywidualnej poszczególnych zawodników to słowo stulejarz idealnie oddaje pewnego rodzaju marazm, w który popadli.
W odróżnieniu do Ciebie ja znam znaczenie słów i wiem o czym piszę - wyzywasz ludzi od chamów tak jak w powyższym wpisie - na co osobiście uważam że nie zasłużyłem - ale domyślam się że jesteś jeszcze lepiej wykształcony niż ja, znasz więcej języków niż ja, wiesz więcej o futbolu niż ja i być może pisząc "cham" miałeś na myśli np. ordynarny albo grubiański ale słów zabrakło i użyłeś słowo jakie znasz.

1

@damian777 rzeczy o których piszesz to jakaś bajka:
1. Norweg nie mówił nigdy nawet że interesuje go Barcelona. Norweg powiazany rodzinnie jest z MC, a przyjacielsko z Realem. Mino powiedział że nie będzie go namawiał do żadnego klubu i pójdzie gdzie chce jeśli kilka klubów będzie miał do wyboru, które zaspokoją rządania BVB.
2. Nie ma ani jednego źródła z wyjątkiem kilku plotek hiszpańskich dziennikarzy że Barcelona przystąpiła do walki o Haalanda. Jest za to wiele źródeł wskazujących na rozpoczęcie dogadywania się Watzkego z Perezem, jest wiele źródeł mówiących że Mino dogaduje się z Perezem, jest też wiele źródeł mówiących o zaangażowaniu ojca Haalanda w transfer do MC.
3. Po co mówisz o pensji jak nawet nie mamy pieniędzy czy to na zakup czy prowizję dla Mino. Jeśli jesteśmy w temacie pensji to dla innych klubów to nie problem, nie ma sensu nawet rozważać opcji że teraz Haaland mógłby zarabiać załóżmy 20mln euro a co roku więcej - sami byśmy narażali się na brak kontroli przyszłości zawodnika bo Mino by to wykorzystał mówiąc teoretycznie bo wiemy że Barcelona o niego nawet się nie stara.
4. Medialność Barcelony nie ma nic wspólnego z medialnością Norwega - z racji tego że to moja branża to z pełną odpowiedzialnością Ci napiszę że globalnych sponsorów nie interesują zawodnicy którzy będą mieli 5-6 miejsce marketingowe w zespole, a takie Haaland by miał jakby przyszedł do Barcelony. Polecam się trochę dokształcić bo jeśli chcesz na piłkarzu zarabiać globalnie to piłkarz musi być globalny pod każdym względem (nazwisko utożsamiane ze zwycięstwami, przez wiele lat wyrobione, z globalnymi sukcesami indywidualnymi bądź drużynowymi) - wiele lat by musiało minąć aby miał podjazd do Pique, Alby, Busiego, Griezmana a już nie mówiąc o Messim. Marketingowo to też słaba nacja - prędzej Fati, Araujo, Pedri, Dest czy de Jong będą kolejnymi w hierarchii u sponsorów za parę lat. Musisz też rozgraniczyć zarabianie zawodnika dla siebie oraz zarabianie zawodnika dla klubu - zakup norwego ma aspekt tylko sportowy, nic z marketingiem czy sponsoringiem nie ma to wspólnego aż nie osiągnie pułapu, który pozwoli zarabiać partnerom Barcelony a na to się nie zanosi przez pierwszych 3-5 lat spokojnie z racji wieku, braku sukcesów oraz braku zbudowanej marki zawodnika.

9

A stulejarze nadal będą pisać że gra bo inni są kontuzjowani:) Brawo Pedri! Niesamowite jak dobrze przygotowany jest mentalnie i fizycznie - wow!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?