JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
38
Sama zabawa opaską sędziego trwała dłużej niż czas który doliczył, a były też zmiany, czerwona kartka - bez względu na ostateczny wynik, tych kilka minut mógł mecz trwać dłużej.
1
Kurde, jak mi szkoda Depaya - cały sezon obserwuję go w każdym meczu czy to w lidze czy pucharze, a teraz we francuskich mediach częściej przewijają się informacje o ochłodzeniu relacji na linii Depay-Barcelona ze względu na to że nie stać nas nawet na pensją niższą niż tą którą ma aktualnie w Lyonie. WIele wskazuje że ostatecznie powalczą o niego Manchester City z PSG, zatem robi się nieciekawie.
28
Hmmm nie doszukiwałbym się drugiego dna... jak pierwsze dno podstawowe jest takie że jakkolwiek byśmy nie kombinowali ze składem to Grizi niestety nie pasuje do Barcelony.
Bartomeu oszukał Messiego i zamiast sprowadzić Neymara, kupił najlepszego napastnika świata w grze defensywnej.
0
@Hakiru i @Ingiel wg mnie nie ma sensu absolutnie spłaszczać motta Barcelony do takich pierdół które są wyciągane. Idąc tym tokiem rozumowania jak Moriba naskoczył na Casemiro to też nie zachował się zgodnie z mottem "Więcej niż klub"? - no bezsens.
Jest walka, są emocje, każdemu zależy - po co do wszystkiego i wszystkich przypisywać hasło Barcelony? Od wielu lat dla niektórych motto Barcelony to tylko marketing klubu, ale są też tacy dla których to element historii klubu - jeśli brać pod uwagę historię naszego klubu to porównywanie zachowania Pique czy Koemana do tego co oznacza hasło historycznie jest delikatnie mówiąc głupie bo nie ma żadnego związku z tematem.
Ja się nie godzę na takie interpretacje "Més que un club" bo to nie politycznie poprawna mżonka pokroju "black lives matter" - tylko symbol "walki" Barcelony sprzed kilkudziesięciu lat. Polecam poczytać książki związane z historią Barcelony, Katalonii i Hiszpanii, poczytać historię rywalizacji Barcelony z różnymi "świętymi" przeciwnikami a potem się zastanowić co ma to wspólnego z odejściem od tych wartości Waszym zdaniem poprzez zwrócenie uwagi że mecz trwał za krótko.
Nikt nie mówi że przegrali przez to że mecz nie potrwał 2-3 minuty dłużej, mowa jedynie że mecz powinien potrwać dłużej - reszta to wymysły i herezje.
3
@Oskar00 z konia spadłeś? Nie wymyślaj historii pod swoje teorie!
Jak mieliśmy trenerów z charakterem to nigdy nie było głaskania się po jajkach - zarówno Enrique czy Pep bardzo często byli źli na dziennikarzy bądź się z nimi kłócili. Trener to też człowiek, a jak całe życie jest za Barceloną to nie ma co się dziwić że emocjonalnie podchodzi do tematu.
Puyol czy Iniesta także mieli swoje momenty "złości" - jeśli nie rozumiesz hasła "Więcej niż klub" to o nim nie pisz - mówisz o osobach które są uosobieniem tego hasła. Poczytaj sobie o czym jest motto Barcelony i nie pisz głupot. "Barcelona jest czymś więcej niż klubem piłkarskim, to duch, który jest zakorzeniony głęboko w nas, to barwy, które kochamy ponad wszystko" - jak do tego dodasz takie wartości jak szacunek, myśl społeczną oraz wydźwięk stricte sportowy to zauważysz że walka o swoje Koemana, Pique i ich poprzedników jest kwintesencją motta "Więcej niż klub". Walka o swoje przekonania, walka o swoje wartości to Més que un club, a nie banialuki o których piszesz.
0
@DonMatteo901 aż nie chce się wierzyć że takie sprawy nie są rozwiązywane na płaszczyźnie klub-agent - jeśli to prawda to znaczy że w Bayernie robi się burdel pokroju Barcelony sprzed roku.
13
Mi się bardzo podobało jak podbiegł do Casemiro, pojechać musiał ostro bo aż Modrić musiał go odciągać.
Mówcie co chcecie ale Koeman biorąc zawodników z Barcelony B nie patrzy tylko na talent, ale siła fizyczna, waleczność i charakter są równie dużo dla niego warte. Moriba, Mingueza, Araujo to zawodnicy którzy są walczakami, podobnie do Gonzaleza który podoba się Koemanowi - kolejny chłopak który nogi przy walce nie odstawi.
Teraz zdobywają cenne doświadczenie ale nie zmienia to faktu że rośnie nam armia walczaków ze szkółki którzy przy Koemanie będą dzielić i rządzić przez najbliższe lata.
19
Ku pokrzepieniu serc, ja jestem dumny z Barcelony, przy odrobinie szczęścia wynik mógłby być lepszy ale nie zmienia to faktu że robiliśmy co się dało oraz mamy jeszcze 9 finałów przed sobą i sezon przejściowy jeszcze zapewni nam wiele emocji.
Nie ma co rozpatrywać błędów sędziowskich, nie ma co rozpatrywać czemu sędzia doliczył tak mało minut, czy co by było gdybyśmy mieli 9 z prawdziwego zdarzenia. Najbliższy mecz znowu jest świętem piłki i cieszmy się że młodzież zdobędzie kolejne cenne doświadczenie przed nowym sezonem.
3
co za pech, o ile udało się zdobyć środek pola, to błędy Alby i młodzieży zarówno w ataku jak i obronie bardzo bolą. Bardzo szkoda że Dembele na 6 metrze nie trafił w piłkę...
Mimo wszystko jest jeszcze 45 minut, nadzieja umiera ostatnia - do boju!!!
9
WOW, parę dni temu pisałem że Koeman zaskoczy i zagramy z trójką obrońców ale nie będzie nim de Jong bo będzie bardziej wysunięty!!!
Wg mnie rewelka! Oby się działo i po zwycięstwo!!!! Walczymy o Panowie!!!! Vamos Barca!!!
1
Dest, Araujo, Mingueza i Pedri sprawiają że dzisiejszy mecz będzie zderzeniem młodości z doświadczeniem, zderzeniem fantazji z wyrachowaniem, zderzeniem czegoś nowego z czymś latami zgrywanym. Kibicuję Barcelonie od bardzo wielu lat, ale nie pamiętam klasyku w którym mieliśmy aż tak różne kadry, z tak różnymi perspektywami jeśli chodzi o przyszłość. Vamos Barca!
0
heh:) spokojnie - Pjanic jest tylko wymieniony w gronie zawodników którzy nie grali jeszcze z Realem - prawdopodobieństwo że pojawi się na boisku jest równe wygranej w totolotka:)
2
No to jesteśmy już w Madrycie! Widać skupienie i luz jednocześnie - do boju!
10
Jeśli od początku sezonu nie mogę doczekać się kolejnego meczu Barcelony, to co powiedzieć o meczu z Realem. Dawno nie było tak ważnego klasyku, dawno Barcelona nie była tak silna, a Real tak nieprzewidywalny.
Poza tym kluczowy okaże się środek pola, lecz w odróżnieniu do częstych opinii w komentarzach mam odmienne zdanie - sam Pedri, Busi i de Jong nie mają szans z Modrićem, Casemiro i Krosem. My możemy wygrać środek pola jako zespół, tylko grając spójnie jak z Sociedad, czyli blisko siebie, z pełną asekuracją i skupieniem. Vamos Barcą!!!
1
Wygra Barcelona - to oczywiste - parafrazując "patointeligencję" - wygramy ponieważ:
Mój ziomo Messi coś wygra,
Mój ziomo Ramos coś przegra,
Mój ziomo Pedri z mym ziomem de Jongiem będą robić kółeczka!
Mój ziomo Dembele jest w gazie,
Mój ziomo Umtiti ma szamana,
Mój ziomo Alba z mym ziomem Destem będą kąsać rywala!
Mój ziomo Araujo coś rozegra,
Mój ziomo Lenglet coś zablokuje,
Mój ziomo Griezmann pięknym z golem przeciwnika znokautuje!
Mój ziomo Ter Stegen ma magnes rękawicach,
Mój ziomo Pique ma charyzmę,
Mój ziomo Koeman z mym ziomem Moribą rozwalą system!
23
Jak zawsze Koeman bez ogródek mówi jak jest i nie cukruje. Polecam zwrócić uwagę na "Chcą pomóc drużynie, dla której ich obecność jest równie ważna" - o Pique i Roberto - to chyba kluczowe - nawet na ławce mental support będzie niezbędny.
Poza tym bardzo ładnie wypowiedział się o sędziach oraz trenerze i zawodnikach Realu - to cieszy bo dojrzałość zawsze wiąże się z szacunkiem. Ze względu na to że poprawiliśmy "efektywność i gra w obronie" zatem walczmy o zwycięstwo!
1
@Wiktoria13 najpierw naucz się pisać, potem myśl o taktyce...
3
Szeroka lista powołanych - super.
Świetna wiadomość że jest Pique - czy zagra czy nie - jeden kit - ważne że będzie robił mental support, Vamos Barca!
0
To jest konkretne źródlo informacji, a nie jakieś madryckie klakiery.
Poza tym to Koeman wie co jest dobre dla naszego zespołu - nie znamy niuansów medycznych ani Araujo, ani Pique. Jak wyjdzie Mingueza to trzeba wspierać zespół jaki gra i tyle. Dla mnie na obronie Koeman mógłby postawić nawet Conora McGregora, ważne aby zatrzymać Real i nie popełniać błędów.
1
W tak krótkim okresie czasu kolejny podcast to prawdziwe święto! Dziękuję i świetna robota panowie!
Bardzo się cieszę że zwrócono szczególną uwagę na różnorodność gry taktycznej na którą przygotował nasz zespół Koeman - szczerze to po tak krótkim okresie czasu od kiedy trenuje Barcelonę robi to olbrzymie wrażanie jak płynnie te przejścia taktyczne wyglądają.
W kwestii przyszłości Koemana i relacji z Laportą medialnie wygląda wszystko bardzo dobrze, ale muszę przyznać że zasialiście nutkę niepewności, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę sygnały trenera dotyczące potrzeb personalnych zespołu i ich podważanie (patrz: Depay, Wijnaldum) - chociaż być może dziennikarze hiszpańscy po prostu w ten sposób robią content.
Podsumowując świetna robota - a "lajw" zapowiada się jak bożonarodzeniowy prezent pod choinką - obecność obowiązkowa!
0
@matirix20 no nie robił... mówmy o sezonach w których robili robotę dla swoich zespołów:
1) sezon 19/20 dla Fatiego to pierwszy w którym w La Lidze zdobył 7 goli i 1 asystę (w 24 meczach).
2) jakbyś wrócił do sezonu 16/17 to Mbappe w Ligue 1 miał 15 goli i 11 asyst (w 29 meczach).
Nie ma co porównywać Monaco do Barcelony - w każdym klubie inna specyfika strzelania goli jest - jedni powiedzą że wśród lepszych kolegów łatwiej się strzela, inny dyskusja niepotrzebnie będzie zataczała koło. Na dzień dzisiejszy móglmy się aby Fati osiągnął po kontuzji motorykę sprzed kontuzji bo przy tego typu kontuzjach to jest problem - talent ma wielki ale fizyka organizmu w jego przypadku stanowi największą barierę.
3
@matirix20 oboje są genialni ale Mbappe jest już na szczycie, a Fati jest na ten moment pretendentem do bycia na szczycie - liczba meczów w profesjonalnym futbolu to tylko potwierdza.
PS: jakby cofnąć czas i wrócić do Mbappe jak był w wieku Fatiego to Francuz wykręcał wiele większe liczby i od dłuższego czasu był już w profesjonalnym futbolu. Fati od tego sezonu mógł dopiero zacząć grać w pierwszym zespole i w pierwszym składzie regularnie pomimo tego że sporo zagrał w poprzednim.
1
No to grubo - pudelki już 9 zawodników Barcelony sprzedają latem, a nawet do Griziego nie doszli:)
https://www.mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/barcelona-latest-summer-transfer-news-23874993
0
@Lucassito zgadza się - pamiętam jak Real kupił Jovica to na stronie był płacz jakby nasz zespół na lata miał przepaść w marazm sportowy. Inna kwestia jest taka że Haaland jest dobry w grze z kontry - Barcelona gra w ataku pozycyjnym czyli w systemie ataku w którym Haaland praktycznie nie strzela goli, staje się niewidoczny, a wręcz bezużyteczny bo nawet do gry kombinacyjnej się nie nadaje. Jest młody i być może się nauczy, ale nie oszkujmy się - za takie pieniądze to powinien już potrafić.
@rafa324 to dziennik dobiera rozmówców i zadaje pytania - mógłby rozmówcą być nawet papież Franciszek - jak potrafisz odpowiednio skonstruować pytanie taką możesz otrzymać odpowiedź - przecież to logiczne.
1
@Sulej zobacz tutaj porównanie czym różni się posiadanie konta BarcaTV+ od konta Culers Premium: https://www.fcbarcelona.com/en/btvplus-2prods
Masz 10 euro różnicy za roczną subskrypcję ale w zamian dostajesz zniżki i fizyczną kartę kibica. Na dzień dzisiejszy to system zniżkowo-promocyjny i jeśli lubisz kupować produkty związane z Barceloną z oficjalnych źródeł to warto. Czytałem że program CP będzie udoskanalany aby był coraz bardziej atakcyjny dla kibiców - np więcej wywiadów z młodzieżą z drużyny rezerw itd. ale domyślam się że większe zmiany będą dopiero latem. (wyprzedzam pytanie: ja mam tylko konto BarcaTV, ale znajomy sobie wykupił CP i dostał 20% jednorazowej zniżki na zakupy w sklepie ale nie wiem czy to standard, dostaje też od czasu do czasu jakieś inne promocyjne wiadomości i właściwie to tyle).
3
@Herato To zależy jak patrzeć - czy na wyniki sportowe czy wyniki percepcyjne.
1) Liga Mistrzów: Suarez 1:1 Ronaldinho
2) Mistrzostwa Hiszpanii: Suarez 4:2 Ronaldinho
3) Puchar Hiszpanii: Suarez 4:0 Ronaldinho
4) Superpuchar Hiszpanii: Suarez 2:2 Ronaldinho
Jeśłi weźmiemy pod uwagę najlepszych tridente w historii Barcelony:
1) Messi Suarez Neymar
2) Henry Etoo Messi
4) Ronaldinho Eto'o Messi - co istotne to te tridente nic nie wygrało dla Barcelony
Statystyki strzeleckie:
1) Suarez zagrał dla Barcelony 283 meczów: 195 goli i 112 asyst
2) Ronaldinho zagrał dla Barcelony 207 meczów: 94 goli i 71 asyst
Jeśli wziąć pod uwagę kto dał Barcelonie SPORTOWO więcej to Suarez zjada Ronaldinho. Indywidualnie brazylijczyk jest geniuszem - ale Suarez wykręcił przeolbrzymie liczby dla Barcelony i nie można przejść obok tego obojętnie. Dla mnie oboje są legendami klubu ale nie można porównywać ich bo grali w innych czasach.
4
Hahaha media z Madrytu już nam go wpychają - wszystko się zgadza, bo jedynym ich celem jest podbijanie ceny bo sami o nim nawet nie myślą.
0
@pele1282 u pisuarów to standard: https://pbs.twimg.com/media/EybR7GeWQAAs0-K?format=jpg&name=medium
3
@Yosemite Warto dodać że kapitan PSG, który jest kluczową postacią bloku defensywnego zszedł w 30 minucie przy stanie 0:2 dla PSG. O braku Icardiego i Kurzawy już nie wspomnę bo to także bardzo istotni piłkarze.
Wg mnie wczorajszy mecz pokazał jednoznacznie czego brakuje Barcelonie aby wrócić na szczyt LM - niewątpliwie jest to szeroka i wyrównana kadra, zgranie oraz zawodnicy którzy w trudnych momentach dla zespołu mogą coś "wyczarować". Szczerze to bardzo podobał mi się ten mecz bo "się działo" - w jakimś stopniu to starcie dwóch zespołów które zbudowały kadrę zgodnie z dzisiejszymi trendami - są nieprzeciętnie szybcy, są nieprzeciętnie silni, są nieprzeciętnie intensywni oraz są w stanie grać z tą intensywnością przez cały mecz. Z tej perspektywy nie mogą dziwić zawodnicy których preferuje Koeman w naszej kadrze czy to pod względem doboru zawodników z drużyny rezerw czy "darmowych" którzy przewijają się w mediach.
2
@Yosemite Dorzuć jeszcze 16 goli i 13 asyst dla pierwszej drużyny narodowej - genialny piłkarz.