5

Robi się grubo - jeśli wykluczyć wypożyczenie (słowa agenta) to wychodzi na to że albo zostanie sprzedany albo cały przyszły sezon przesiedzi na ławce.
Xavi musi mieć wielkie ego - to też cenna lekcja dla pozostałych piłkarzy i ich ":otoczeń" - nie mówi się w mediach że trener nie pracuje z piłkarzami, nie rozmawia z nimi itp.
Brawo Deco, brawo Laporta...

5

Super że wygrywamy, kilka ładnych akcji było w pierwszej połowie, ale spodziewałem się dużo więcej - Sociedad pół-rezerwowym składem gra, a gramy taktyką "albo albo", czyli albo przeciwnik wykorzysta setkę albo nie wykorzysta albo będzie spalony. Grajac u siebie nie możemy na tak dużo pozwalać przeciwnikowi bo przy odrobinie szczęścia mogli by nawet prowadzić. Na plus Lewy, Yamal, Raphinha i Gundogan bo najbardziej się wyróżniają jak na ten moment.

44

Cholera jasna - Fort właściwie od od miesiąca nie gra w piłkę bo w rezerwach Marquez nie może z jego usług korzystać, a w pierwszej drużynie grzeje ławę. Sorry, ale w takim meczu, gdzie z góry wiadomo że Sociedad już jest w trybie wakacyjnym mógłby dostać ten jeden mecz aby pokazać się i wykazać.

0

@BORO_12 Bułka nie ma nic wspólnego z rozwiązaniami długoterminowymi jeśli zagrał 1 sezon na wysokim poziomie w zespole bez presji.

1

@BORO_12 Ja bym wolał rozwiązanie mądre - nie stać nas na wydawanie pieniędzy na bramkarza - lepszy doświadczony bramkarz za darmo/półdarmo oraz czekanie na rozwiązanie długoterminowe.
Transfer Bułki to spore rezyko bo to kot w worku bez rozegrania więcej niż 1 dobrego sezonu. Nie śledzę jego kariery, a w tych meczach co miałem okazję go widzieć to to Barcelony bym go nie wziął ze względu i na koszt jak i krótki czas próby.

1

@BORO_12 Linia obronna musi mieć pewność - brałbym darmo lub półdarmo jakiegoś wyjadacza z doświadczeniem w rozgrywkach europejskich.
Dla mnie to nawet za darmo może przyjść na last dance na jeden sezon Keylor Navas bo świetny bramkarz, totalny profesjonalista do dnia dzisiejszego, a nie grał między słupkami PSG tylko ze względu na niechęć do niego Lucho. Sporo jest bramkarzy może przebierać bez końca.
Rok kontraktu ma Unai Simón i Álvaro Valles - tutaj bym czekał aż będą wolnymi zawodnikami - kwestia ugadania co da się zrobić w tym temacie.

1

@udarpawarotam Co to za głupie pisanie? Casado pradę powiedział i nic na wyrost. Gdybyś zobaczył mecz to byś w 100% się z nim zgodził, a nawet uważał że to dyplomatyczne wypowiedzi. To nie zespół Xaviego - gdyby Casado zakrzywiał rzeczywistość jak Ararjo to Marquez by go na treningu mocno przeczołgał. To jest ta różnica - w rezerwach nikt nie ściemnia zarówno komentując rozegrane spotkania jak i przy omawianiu ewentualnych problemów w zespole.

0

@Wizz777 nic specjalnego o Bułce nie pisałem z tego co pamiętam - jeśli nastolatki grają w Barcelonie to czemu miałby nie grać 24-letni Bułka, ale jest bardzo wielu bramkarzy z podobną długością kontraktu jak Carnesecchi, a taki Unai Simon ma tylko rok kontraktu.
Czy widzialbym Bułkę w Barcelonie? Tak, jasne, ale jego pozyskanie to mimo wszystko spory koszt, a taki przykładowo Trapp z Frankfurtu to tania alternatywa z wielką jakością.

10

Hahaha dobre, pomyłki się zdarzają - my jako kibice Barcelony dobrze o tym wiemy - sprowdziliśmy Raphinhę bo ktoś w klubie uważał że jest prawym skrzydłowym (a to nominalny prawy pomocnik), ktoś w klubie pomyślał też że Torres to piłkarz którego nie trzeba rozwijać, czy ostatnio że Roque będzie gotowy nam pomóc w drugiej części sezonu, a u Xaviego nie łapie się nawet do roli zmiennika.
Powinniśmy wnikliwie analizować transfery bo 2 lata słyszę że Xaviego interesuje Zubimendim - żeby nie było że go sprowadzimy jakimś cudem, a potem nie będzie że "taka pomyłka zaszła" - chodziło jednak o Merino :)

1

@Reviven Mimo wszystko wymieniłeś problemy w rodzinie, a Greenwood to wywlekanie syfu na zewnątrz oraz wielki generator "pocisków" w stronę Barcelony. Barcelona jest nieporównywalnie większa od Getafe, zatem ze strony kibiców innych drużyn by było używanie, a z drugiej strony w naszym zespole jest bardzo dużo młodzieży i nie wiem czy bezpośredni kontakt z patologią będzie sprzyjał w ich rozwoju. Ostatnio legenda Alvesa została wyrzucona na śmietnik - kolejnego fana klubów nocnych nam nie potrzeba.

@michasfcb89 Zgadza się, ale Greenwood ma "po stokroć" więcej za uszami.

12

Żeby była jasność - artykuł sugeruje że Bernal przypomina Busiego, ale jego profil zdecydowanie bardziej przypomina Rodriego, szczególnie uwzględniając sposób poruszania się po boisku, czytanie gry, inteligencję boiskową, wizję gry czy kontrolę piłki. Pamiętam jaki był szok gdy w pierwszej kolejce tego sezonu pojawił się w pierwszej jedenastce razem z Fortem - wtedy może grą przypominał Busiego bo nim się inspirował, ale w trakcie sezonu widać że jego gra ewoluowała, zdecydowanie rozwinał się w rezerwach, a jego styl atakowania przeciwników i przechwyca piłki w fazie bronienia czy ofensywne zagrania wręcz 1:1 przypominają Rodriego.
Co istotne wg mnie Bernal przyszłościowo nadaje się zarówno do gry w pojedynkę będąc pivotem jak i do gry z dwoma defensywnymi pomocnikami. Żeby tylko nikt nie myślał, że chłopak jest gotowy na granie na pivocie w pierwszym zespole - trudno znaleźć w Europie chociaż jednego piłkarza U23 który w 100% nadaje się do gry na tej pozycji i jeszcze wiele nauki przed nim, ale minuty w nowym sezonie powinien dostać. Nad czym musi chłopak pracować to dalsze rozwijanie się w różnorodnych pomysłach taktycznych (przy Xavim nie ma na co liczyć, ale to co ma wypracowane robi dobrze), musi nadal pracować nad koncentracją aby nie tracić piłek w niebezpiecznych strefach oraz wraz z rosnącym doświadczeniem lepiej wybierać momenty kiedy być bardziej spokojnym lub bardziej agresywnym. Pozostaje trzymać kciuki i nie zapominać że w każdej chwili mogą odpalić także Prim, Casado czy nawet młody Moriba, który zbiera rewelacyjne recenzje.

11

Hahaha ciekawe dlaczego nikt na rynku z wyjątkiem Laporty nie pytał się o Greenwooda - żaden poważny klub nie chce się szmacić posiadając takie %4**!@ w kadrze?
Oby to były tylko wymysły dziennikarskie bo tak jak ciężko zniosłem wypożyczenie Felixa w tym sezonie to tego gagatka po stokroć jeszcze bardziej bym nie chciał w Barcelonie. Trzeba mieć jakąś godność.

9

@Iniesta997 To prawda, ale Marqueza nie ukrywa tego, że żeby grać trzeba zapierdzielać na treningach oraz grać zgodnie z założeniami taktycznymi w trakcie spotkań. To jest podstawowa różnica - Maruqez wymaga, wymaga i jeszcze raz wymaga, a Xavi ma trochę problem z założeniami taktycznymi bo od ponad 2 lat gramy to samo, a zespół i tak nie robi tego perfekcyjnie. To także sporo pracy indywidualnej, a jak wiemy po sytuacji przykładow Roque że Xavi nie rozmawia z piłkarzami, a sztab szkoleniowy przekazuje wideo do analizy dla piłkarzy i niech się bawią. Ja widzę w Marquezie drugiego Guardiolę, którego piłkarze momentami mogą nienawidzić za zamordyzm i szorstkie obycie, ale zawsze będą wdzięczni za pracę indywidualną pomagającą stać się im lepszym piłkarzami.

14

Oddać po sezonie Atletico i niech oni się martwią co z nim zrobić. Barcelona potrzebuje rozwoju własnych piłkarzy, a nie charytatywnie ogrywać i ułatwiać sprzedaż piłkarzy innym klubom.
Mamy swoich piłkarzy jak przykładowo rocznikowo 4 lata młodszy Lopez który potrzebuje zaufania trenera, mamy w kolejce kolejne ciekawe talenty, a piłkarze jak Gavi czy Balde również wrócą do gry prędzej czy później.

10

Przed meczem pisałem że remis będzie sukcesem ze względu na braki kadrowe i piłkarzy którzy w ostatnich dniach wypadli, ale ten mecz był świetny - pierwsze 50min było rewelacyjne i można powiedzieć, że zespół pokazał większą dojrzałość, rozumienie gry pozycyjnej oraz różnorodność prób ataku niż pierwsza drużyna w jednym meczu przez cały ostatni rok.
Sędzia katastrofalny - przynajmniej jeden karny powinien odgwizdać, niedostrzegał lub nie karał odpowiednio bardzo niebezpiecznych fauli na zawodnikach Barcelony, a niektóre nasze faule w ataku to żart. Można by było powiedzieć że to taki przedsmak przed rzeźnią w barażach i ewentualną grą LaLiga2.
Mimo wszystko brawa dla zespołu bo pokazali bardzo dobry futbol i na tle zespołu z wielkimi aspiracjami, wypełnionego byłymi zawodnikami LaLiga i Laliga2 oraz na stadionie wypełnionym powyżej 30tyś żywo reagujących kibiców świetnie się zaprezentowali, mieli odpowiedni mental, walczyli do końca i wiedzieli jak chcą grać pomimo śmiesznie młodej kadry. Dzisiaj kolejny obrońca doznał kontuzji - oby nic poważnego bo lada dzień część piłkarzy pojedzie na reprezentacje i naprawdę będzie trzeba kombinować kim grać... ale to też nauka zarówno dla Marqueza jak i kolejnych młodych.

10

@BORO_12 Podstawowa kwestia co jestt celem rezerw na dany sezon:
1. Czy rezerwy w LaLiga2 to prestiż? TAK
2. Czy finansowo się opłaca? To zależy:
2.1. NIE - jeśli rezerwy planują utrzymac się w LaLiga2 (utrzymanie wartościowych piłkarzy i dostosowanie ich płac do poziomu ligi przewyższy zysk z praw do transmisji, a nawet nie wspominam o potrzebie pozycjasnia 6-8 bardziej doświadczonych piłkarzy, którzy mogą wnieść jakość i siłę pozwalającą konfrontowac się z przeciwnikami w tej bandyckiej lidze).
2.2. TAK - jeśli akceptujemy wpierdziel co tydzień, kontuzje młodych talentów i spadek z ligi po sezonie.
3. Czy rozwój młodych w fizycznej LaLiga2 jest łatwiejszy? Zdecydowanie NIE - do LaLiga trafia więcej młodych piłkarzy z 3 ligi niż LaLiga2 z prostego względu - 2 liga to rzeźnia, gdzie większość klubów gra w stylu Getafe - szkoda zdrowia młodych talentów, którzy stawiają pierwsze kroki w młodej piłce. Z pewnością też mniej młodych piłkarzy będzie dostawało szanse - gdyby w tym sezonie rezerwy grały w LaLiga2 to nikt by nie usłyszał tak szybko o Cubarsim, Forcie, Bernalu czy Guile bo potrzebowali by więcej czasu na to aby wzmocnić się fizycznie i uchronić przed kontuzjami wynikającymi ze starć z ostro grającymi przeciwnikami. Trudno też realizować indywidualne cele szkoleniowe grając przeciwko takim przeciwnikom, gdyż zabija się w ten sposób indywidualne cechy piłkarskie młodych talentów aby dostosować się do przeciwnika.
Podsumowując: to tak ogólnie patrząc, ale wszystko zależy od tego jak Barcelona zaplanuje zespół na nowy sezon. Trudno jednak być optymistą jeśli bieżący zespół był zbudowany po kosztach, a jego wyniki sportowe są zapewne zaskoczeniem także dla zarządu Barcelony. Moim zdaniem ten sezon w rezerwach miał isć na straty pod względem sportowym bo miało postawić się na rozwój indywidualny piłkarzy, a tu taka niespodzianka.

@masik86 możliwe że w trakcie przyszłego sezonu Maruqez dostanie szansę bo trudno wymagać od Xaviego że wyciągnie jakies wnioski jeśli sam zakłamuje rzeczywistość i godzi się na przeciętność.

7

Rezerwy mają przetrzepaną kadrę praktycznie przez cały sezon (kotuzje i awanse do pierwszego zespołu), kilka dni temu straciliśmy kolejnych 2 startowych piłkarzy (przeszli już operacje), a na baraże stracimy kolejne 3 talenty na mecze reprezentacji.
Mikayila Faye to właściwie ostatni SO, który w miarę regularnie gra w rezerwach - powiedzmy sobie szczerze - nasz środek obrony to żart:
1) Cubarsi - pierwszy zespół
2) Mbacke - kontuzjowany
3) Fernandez - większość sezonu kontuzjowany, a w ostatnim meczu zagrał pierwszy raz 90min od września
4) Dominguez - większość sezonu problemy z ustabilizowaniem formy ze względu na różnego typu problemy zdrowotne - kwiecień bez gry ze względu na uraz uda, ale już w ostatnich 2 spotkaniach nadawał się na siedzenie na ławce rezerwowych
5) Olmedo ze szkółki - kontuzjowany właściwie cały sezon, można powiedzieć że młody talent zbiera minuty od drugiej połowy marca.

Podsumowując - wg mnie na 99% rezerwy będą grały w barażach i nie mam mowy o bezpośrednim awansie, ale same baraże to już ruletka patrząc kto może grać, a w pomocy również nie jest różowo jeśli awaryjnie musi grać przykładowo 15-letni Guille. Jeśli w barażach na nie byc Cubarsiego, Faye i Mbacke (a to niemal pewne), a Fernandez i Dominguez stoją pod znakiem zapytania to zakładając że Olmedo wytrzyma fizycznie to jego partnerem do gry na SO może okazać się 16-letni Bernal. Wielkie brawa dla Marqueza że w takich warunkach i z tak młodą kadrą osiąga wyniki ponad stan kadrowy (moim zdaniem najsłabsza kadra rezerw od wielu lat, z której wyciśnięto 300% możliwości), ale baraże nie będą kaszką z mleczkiem bo kolejna fala urazów i strat kadrowych ruszyła, a techniczna 3 liga hiszpańska jest niezwykle wycieńczająca dla tak młodych piłkarzy (pomimo tego że nie jest to "Getafe-liga" z poziomu wyżej).

21

I bardzo dobrze - nie ma znaczenia czy ktoś go popiera/popierał lub nie - ważne żeby rozmawiać i szukać rozwiązań dla Barcelony. Obecna kadencja Laporty jest mało transparentna w bardzo wielu aspektach zarządzania i podejmowanych decyzji, część decyzji wydaje się wręcz irracjonalna, zatem nie widzę w tym niczego złego aby rozmawiać.
Dla mnie na dzień dzisiejszy jedynym potencjalnym kandydatem, który mógłby wnieść Barcelonę na wyższy poziom zarządzania jest Marc Ciria bo zna się na finansach i inwestycjach oraz w 100% się z nim zgadzam w zakresie komentowania poczynań Bartomau czy Laporty, a historia pokazała że z niczym się nie mylił. Pytanie czy by chciał rezygnować z bieżącej kariery dla Barcelony oraz czy socios mogli by go wybrać bo jego największą wadą jest to że nie mówi głupot, a wyborów nie wygrywają najlepsi kandydaci, lecz ci którzy więcej głupot obiecają lub mocniej zagrają na najniższych wartościach.
Nowy prezydent Barcelony musi się znać na biznesie i być kreatywnym - nie może być tak że klub sprzedaje swój majątek tylko dlatego że zarząd Barcelony nie ma ambicji i umiejętności generowania bezkosztowego przychodu wykorzystując potencjał marki Barcelony. Ostatni światowej klasy ekspert który w Barcelonie odpowiadał za poprawę finansów klubu chciał wyemitować cegiełki dla kibiców, aby mogli wspierać klub i było to super rozwiącanie, niestety odszedł, a Laporta i przytakiwacze nie byli w stanie pociągnąć tematu. W wyborach Jordi Farre miał pomysł karty członkowskiej: "Stworzymy kartę członkowską, która będzie kosztowała 30 euro rocznie, aby zarobić na 600 milionach zwolenników, których Barcelona ma na całym świecie. Będą mieli zniżki, jak dostęp do Barça TV+, wywiadów, losowań, loterii czy promocji 5% na biletach" - kolejny genialny pomysł umożliwiający wygenerowanie wręcz gigantycznych kwot z roku na rok. Kwestia odpowiedniego zarządzania, które wymaga wiedzy, doświadczenia, ambicji oraz kreatywności.

1

@BORO_12 Gdyby w Ligue 1 były 3-4 zespołu pokroju PSG to możę by była inna sytuacja, a tak moc ligi nie przyciąga najlepszych na świecie piłkarzy. Wtedy wjeżdża Mendes na białym koniu i mówi że jak masz pieniądze to mam dla ciebie kilkadziesiąt super piłkarzy - bierz kogo chcesz.
Mendes jest największym krwiopijcą na rynku i wiele piłkarzy chce się z nim wiązać bo wiedzą że co by się nie działo - problemy w klubie, problemy zdrowotne, brak rozwoju proporcjonalnego do talentu to zawsze swoje zarobią, zatem ma sporą liczbę dobrych piłkarzy których może oferować, a dla takiego PSG to spore ułatwienie - płacisz i masz.

1

@arasz1819 Jestem na zachodzie bo mam tu pracę i rodzinę - mam prawo posiadać swoją perspektywę. Z moich obserwacji działanie Francji czy Niemiec jest bardziej podobne do Węgier niż do Polski i to jest problem dla Polski w dłuższej perpsektywie bo kto ma się zatroszczyć o interes tego kraju jak nie my sami.
Mam w gdzieś i Rosję i Ukrainę - trzymam kciuki aby wojna skończyła się możliwie szybko bo szkoda mięsa armatniego, które wysyłane jest na front. Mam nadzieję że zachodnie koncerny dogadają się z Rosją odnośnie końca wojny, stref zdemilitaryzowanych, a Ukraina nie będzie musiała tylko spłacać długów w stosunku do zaciągniętych pożyczek kolejne kilkadziesiąt lat.
PS: oczywistym jest że dla rozwoju Polski to UE była najlepszą rzeczą jaka mogła się wydarzyć ale jaki to ma związek z tematem dyskusji? Tu chodzi o dalszy rozwój a nie osiadanie na laurach - Polska przechodzi od trybu biorcy w tryb płatnika w UE, zatem może warto by było stworzyć sobie środowisko umożliwiające dalszy rozwój? Posiadajmy w dyskusji perspektywę ludzi którzy mają jakąś godność, chęć do rozwoju, chęć do tworzenia oraz chęć do bycie czymś więcej niż montownią dla zachodnich firm z kładką nad Wisłą dla uśmiechniętych Polaków.
PS: Poczytaj lub posłuchaj sobie zagrnaicznych autorytetów czy to ekonomicznych czy geopolitycznych w tematyce geopolityki oraz zagrożeń jakie stoją przed Europą. Na 10-20 lat będziesz łapał się za głowę jakie sojusze powstaną i gdzie będzie Europa i Polska jeśli tak jak dzisiaj ma to wyglądać. W UE prezydencję będą miały zaraz Węgry, a w USA bardzo możliwe że wygra wybory Trump - to będzie przetasowanie, a teraz właściwie wszystko idzie na przeczekanie. Jak najwyższe przedstawicielstwo Chin pojawiło się w Eurropie to znaczy że zaraz połowa krajów zachodu będzie popierala Palestynę, kraje jak Serbia, Węgry, Włochy, Francja, Niemcy, Austra czy Szwajcaria będą podpisywały nowe kontrakty handlowe, a zamordyści i podżegacze wojenni z naszej strony Europy będą wyciszeni.

0

@Khajio Wg mnie to głupoty - procedura odkupu była jednoznaczna - uważasz że PSG sprzedało Simonsa do PSV zawierając procedurę odkupu, następnie skorzystało z tej procedury odkupu i nagle pojawiła się kolejna procedura dzielenia kwotą kolejnego transferu do 2025 roku? W życiu nie słyszałem o takiej konfiguracji umów bo jaki by miało sens pierwotnej sprzedaży piłkarza do PSV. Tutaj nic się nie wydarzy - dziennikarze wymyślają głupoty bo ludzie klikają i czytają.
Odnośnie Fabrice Hawkinsa to dziennikarz z Paryża który słynie z tego że ma swoje "przecieki" związne z PSG i o ile ma wielu fanów bo często te informacje ma bardzo celne to też czasem jest też narzędziem. Wystarczy że sprzedaje mu jakies info Luís Campos (przydupas Mendesa w stylu Deco w Barcelonie) i masz już rozgrywanie tematu piłkarza w mediach. Rok temu pięknie rozgrywał odejścia Icardiego, Verattiego czy Neymara, a dwa lata temu Vitinha przecież tez potrzebował lobbingu, szczególnie że gwiazdy nie chciały w zespole noname'a.

1

@arasz1819 Słowo klucz to biznes - wszystko co dzieje się w nawet na Ukraina to biznes, a inwestycje Chin w Europie (przypominam że największe inwestycje Chin w Europie to Francja, Włochy, Niemcy i Węgry) jednoznacznie pokazują kto komu na czym zależy. Możesz pisać o ZSSR, ale zobacz kto z kim ma jakie sojusze oraz jak bardzo polityka jełopów w UE uzależniła Europę od Chin. Macron błaga wręcz Chiny o kolejne inwestycje. Orban w zachodnich mediach przedstawiany jest jak twardy negocjator i rola Węgier z roku na rok będzie rosła jeśli środkowo-wschodniej Europie nie będzie ambitnych projektów infrastrukturalno-transportowych. Możesz pisać głupoty o uzależnieniu od Moskwy, ale liczą się fakty, a te wyglądają tak, że Polska sprzedaje swoją suwerenność i decyzje w UE za pomoc dla Ukrainy (gdzie w dłuższej perspektywie ani na tym nie zarobimy ani Ukraina niczym nam się nie odwdzięczy), a Węgry sprzedają się za wielkie inwestycje i bycie łącznikiem przemysłowym pomiędzy zachodem a wschodem. Bardzo dobrze rozgrywają jak niegdyś Turcja.

2

@arasz1819 Oczywiście że taka inwestycja da głównie korzyści, a dodatkowo pokazują światu że ich głos ma wagę i nie dadzą sobą pomiatać tak jak niemieckie i francuskie media teraz jadą po Polsce. Takich czasy, że dbanie o interes własnego kraju to coś złego - ja im życzę dobrze bo doceniam kraje które potrafią dbać o swoich obywateli - nie tracą miliardów na Ukrainę, nie tracą militarnie niczego, a nie zagraża im ani NATO ani Rosja. Nie machają szabelką tylko przy każdej możliwej decyzji w UE chcą coś zyskać - zachowują się jak Francja i Niemcy.

2

@RoberDzik Nie to że jestem zwolennikiem układania się z Chinami, ale śmiem twierdzić że kraje zachodu nawet w większym stopniu dopuszczają się szpiegostwa przemysłowego, a w szczególności trzymania sojuszników za gardło.
Obiektywnie jeśli nie posiadamy atomówek to z każdym powinniśmy się dogadywać, a nie udawać świętrzego od papieża bo czym różni się dzisiejsza Francja od Węgier jeśli 100% działań i jednych i drugich nastawione jest na to samo (także w zakresie umów handlowych).

@arasz1819 W Polsce ludzie cały czas zapominają że interesy rządzą światem a nie idee. To jest realny cel Chin - https://www.shiphub.pl/hub-kolejowy-na-wegrzech/

3

O czym my tu gadamy - rok temu mogliśmy mieć go za półdarmo, ale jego przyjście kolidowało z interesami Mendesa i tak samo teraz w PSG jego powrót u tego samego agenta koliduje w PSG. Przypominam że PSG jest równie mocno uzależnione od Mendesa co Barcelona.
Nikomu PSG nie będzie wypożyczało w nowym sezonie Simonsa i nie wierzę w jakieś śmieszne zapisy że piłkarz może sobie wybierać klub na wypożyczenie itp. bzdury że nie chce wracać do Paryża. Fabrice Hawkins to mocne nazwisko jak chodzi o informacje, ale to też w kilku sytuacjach był też pachoł Mendesa w rozgrywaniu transferów. Tutaj zdecydowanie grana jest negatywna narracja pod kibiców PSG bo Simons jest nie na rękę Mendesa ani w PSG ani w Barcelonie, zatem albo zostanie w Paryżu jeśli nie przepchnie swojego piłkarza albo zostanie sprzedany do Premier League za 80mln euro lub więcej.
PS: Ktoś wierzy że Barcelona będize ogrywała talent należący PSG w przyszłym sezonie? To są absurdalne doniesienia jeśli z dystansem na to spojrzeć - pociąg Simons odjechał i nie wierzę że ten temat jest grzany w biurach Barcleony, a jedynie przez dziennikarzy na osłodę Realu w finale LM.

1

@bielnikk też tak uważam - wg mnie każdy początkujący pivot w Barcelonie skorzysta z jego obecności, a jest tych chłopaków potrzebujących wzorca całkiem sporo - Bernala, Casado, Prim, ale ja powoli jeszcze bym dodał Babę Kouroumę - ostatnio zainteresowalem się chłopakiem i czuję że młodszy brat Moriby będzie potworem środka pola.

@Hadim mi się wydaje że koledze chodziło nie o porównywanie piłkarzy, a fakt że piłkarze jak Kimmich są nierealni dla Barcelony. Fajne i medialne nazwiska są dla kibiców, którzy nie mają świadomości słabej sytuacji ekonomicznej klubu i przeżywają takie nazwiska - gdyby Kimmich miał 34 lata i miał być to jego last dance to bym uwierzył że trafi do Barcelony, a teraz to nierealne.

25

Nie rozumiem narzekań - dobry transfer jak na nasze możliwości. Nie pamiętam tłumów defensywnych pomocników na poziomie Guido lub wyższym, którzy są dostępni za darmo.

2

@TheFiend2 No tak... bo jak kluby kupują piłkarzy to za cenę rynkową i nie uwzględniają takich zmiennych jak aktualna długość kontraktu, wiek, liga czy podaż rynkowa na dany profil piłkarski :))))) Wycenia CIES takie rzeczy uwzględnia i stąd te różnice. Przykładowo jak piłkarz ma rok kontraktu to wyceny transfermarkt idą na śmietnik, zatem z punktu widzenia klubów nie są wiele warte bez parametrów pobocznych.

0

@skowrie kurde masz rację - zbyt szybko chciałem info znaleźć

@AlphaNumeric sorry pomyliłem parametry, Cubarsi nie ma jeszcze wyceny CIES z tego co widzę, ale nie ma opcji aby była to kwota zbliżona do transfermarkt - będzie z pewnością wyższa jeśli Hato z Ajaxu wyceniany jest na 70-80mln.

13

@AlphaNumeric Ttransfermarkt to strona ze statystykami a nie wartościami piłkarzami. Nikt poważny nie traktuje tego portalu jako wyznacznika cen piłkarzy bo za wartości rynkowe podawane w portalu odpowiadają amatorzy, a w większości przypadków jest to algorytm. Wg CIES Cubarsi wart jest 67.7mln euro i ta wartość jest wyznacznikiem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?