19

Z pewnością paru zakompleksionych kibiców by się ucieszyło gdyby ubolewał że Real wygrał LM. Wygrana LM przez hiszpański zespół to wielki sukces hiszpańskiej ligi i piłki, dziwne żeby nie był zadowolony jeśli zwycięstwo Realu legitymizuje pośrednio jego niby dobrą pracę.

2

@sepek a gdzie ja napisałem że jestem ich fanem? Fakty są takie że wygrali LM mając wiele problemów kadrowych, słabo zbalansowaną linię ataku..
Dokonali czegoś wielkiego bo to LM, a nie Superpuchar Hiszpanii i trzeba być debilem aby tego nie docenić oraz ignorantem aby schodzić w tematy niezwiązane z piłką. Również mam ubaw czytając te płacze - co z tego że BVB stworzyło okazję jak ich nie wykorzystało. Bądźmy poważni...

6

@FC_BARCA_Fan nie napisałem że kibicuję Realowi, a Camavindze. Mam gdzieś ile Real razy został królem Europy bo pewnie przez kolejnych 30 lat nikt nawet nie zbliży się do takiej ilości tytułów, ale cieszę się że mój człowiek właśnie wygrał swoją 2 LM, mój klub zyska parę groszy ze zmiennych i jest super.
PS: nie mam 10 lat i nie jestem patologią, zatem ten prostacki język zachowaj dla ludzi ze swojego otoczenia jeśli ktoś to toleruje...

6

@Kuchar , @michal199500hehe hahaha hahaha z tego co się orientuję wygrywa się trofea wygrywając mecze, zatem nie trafia do mnie argumentacja. Polecam męskie spojrzenie na temat - nie każdy na forum ma 10 lat...

32

Gratulacje dla Realu, trzeba przyznać że latami będą wspominać tą edycję LM - sezon bez środkowego napastnika, z gigantyczną ilością kontuzji itd. To niesamowite że w drugim sezonie rewolucji kadrowej odnoszą taki sukces, a miał być to przejściowy sezon.
Gratulacje też dla BVB bo grali dobrze i posiadali pomysł na mecz. Trochę ich szkoda ale ktoś musiał wygrać.

2

Uwielbiam ten portal - czytanie komentarzy pod clickbaitowymi artykulami to złoto :)

7

Alemany ogólnie chyba zraził się do piłki po pobycie w Barcelonie.

0

Ja nie mam dylematów - kibicuję Camavindze, a Niemców nigdy nie lubiłem (chociaż szanuję niemiecką piłkę).

1

A co ma gadać jeśli dla rezerw sezon jeszcze trwa.

0

Dobra to fejkowa wiadomość z Madrytu - po co Flickowi piłkarz który nawet nie potrafi zapierdzielać w jednym pełnym meczu w sezonie.

0

@lambard Szczerze nie mam zielonego pojęcia - zbyt dużo niewiadomych, a brak transparentności polityki transferowej klubu sprawia że trudno oszacować najlepsze rozwiązanie jeśli i tak mamy nowego trenera. Dla mnie Barcelona ma idealną kadrę pod grę na 3xS0 jak chodzi o linię obrony, ale obstawiam że będziemy grać na 2xSO bo po 2.5 roku absolutnego braku pracy taktycznej to może być zbyt wiele do udźwignięcia.
Punktem wyjścia będzie presezon - kto się dobrze zaprezentuje i będzie zgodny z wymaganym przez Flicka profilem zapewne zostanie lub będzie balansowal na linii rezewy - pierwsza drużyna. Ważne są też koszty bo jeśli indolencja Deco sprawi że nikogo wartościowego nie uda się sprzedać to chcą nie chcąc talenty będzie trzeba sprzedawać, a na SO ich nie brakuje.

22

Nie podoba mi się że coraz częściej mówi się o sprzedaży Faye, bo jego progres jest wyraźnie zauważalny i wydaje się że jest jeszcze daleko do piku rozwojowego.
Ogólnie całkiem sporo talentów na SO mamy i kolejni wyrastają jak grzyby po deszczu, wielku kibiców nawet nie ma świadomości jak piękny progres robi 18-letni Olmedo, który w rezerwach zadomowił się parę tygodni temu, a na Euro U17 być może do zwycięstwa w turnieju prowadzi Włochów genialny 16-letni Natali, który już teraz uznawany jest za wielką nadzieję obrony włoskiej piłki. W dużym uproszczeniu obaj są niezwykle szybcy, jakby skrojenie pod wysokie ustawienie linii obronnej i świetnie grają piłką przy nodze. Jak nie awansujemy do LaLiga2 to zdecydowanie będzie kogo rozwijać i to w dużej ilości.

5

Się zarabia to się ma - artykuł nie zawiera najistotniejszej kwestii, czyli rozmów pomiędzy Realem a Kimmichem, które ponoć już się odbyły.
Wg mnie nawet jeśli Barcelona by była w stanie wyłożyć 50mln to Kimmich i tak by wybrał Real bo z takim składem niemal co sezon będzie miał gwarantowane tytuły w Hiszpanii, a i w Europie również nie małe szanse na trofea. Uważam że to nie jest podbijanie ceny ze strony Realu, a realne zainteresowanie piłkarzem, gdyż jak na zespół chcący wygrywać najważniejsze trofea w Europie zbyt mało mają wyjadaczy piłkarskich w środku pola, szczególnie, że ma odejść nie tylko Kroos, ale prawdopodobnie także Modrić. Przykład Rudigera pokazuje że jakość kosztuje, a jak się jest co sezon jednym z głównych faworytów do wygrania LM to trzeba płacić za topowych piłkarzy, którzy mają odpowiedni mental i jednocześnie ponadprzeciętną jakość. Osobiście mi bardzo szkoda bo liczyłem na cud, zatem pozostaje liczyć że w przyszłym sezonie chodziac Flick rozwinie młodzież i może uda się w końcu grać ładną piłkę.

14

Sprzedaż głupota, zatem zostaje wypożyczenie - prawdę powiedziawszy Torre stał się ofiarą niespodziewanie dobrej gry Girony bo jak zespół dobrze działał przez większość sezonu to trudno było aby Michel przesadnie kombinował ze składem.
Mimo wszystko starałbym się go wypożyczyć do zespołu LaLiga, który zagwarantuje mu granie, a dopiero w ostateczności do LaLiga2.

0

@Emerald Ta rozmowa nie ma sensu jeśli nie wiesz jak gra Casado oraz jak wyglądała jego kariera chociaż w ostatnim całym roku. To że dzisiaj robi progres nie zmienia faktu że jego rozówj jakiś czas temu się zatrzymał i trzeba stworzyć mu warunku prorozwojowe aby mógł nadal się rozwijać. To nie jest czas na bycie zmiennikiem - teraz jest ten moment że musi grać i to regularnie grać bo teraz jest w piku rozwojowym, który albo będzie kontynuowany albo się zatrzyma jak w przypadku Collado, Orellany, Puiga i innych, którym nie podtrzymano dalszego rozwoju.
PS: Mówimy o Barcelonie zatem jeśli zobaczysz naszą kadrę i potencjał/siły piłkarzy to nie możemy sobie pozwolić na poświęcanie 2 defensywnych pomocników na rozwój jednego z nich. Rice'a asekurował i uczył m.in. Soucek gdy się uczył grać na pozycji, Tchouameniego asykurował i uczył m.in. Fofana, a gdy się uczył Tonali to miał za plecami często Bennacera lub Bakayoko. Kogo ma mieć za plecami Casado w Barcelonie aby łapać doświadczenie i czegoś nauczyć przy okazji grając załóżmy 400-500min w przyszłym sezonie? W presezonie FLick musi albo zobaczyć w nim potencjał do regularnej gry albo wypożyczenie i to do możliwie dobrego zespołu aby podtrzymać jego rozwój. Jeśli jasno zostało powiedziane że jakiś pivot z doświadczeniem ma być sprowadzony a środkowymi pomocnikami mogą być piłkarze jak Gavi, Pedri, Gundo itd. to będzie ciężko o minuty, szczególnie że Flick zapewne będzie potrzebował zgrać możliwie szybko zespół w nowym ustawieniu. W Barcelonie pivot musi grać bez drugiego pivota obok siebie bo nie stać nas na to aby jakościowych piłkarzy jak Gavi trzymać na ławce. Założenie artykułu jest bez sensu bo Casado i Roberto to inne pozycje i inne cele boiskowe mogą realizować.

0

@Emerald Chłopie jakie to były czasy i jakie wymagania wobec pivotów, a jakie są dzisiaj. Tu nie ma nad czym się zgadzać lub nie - ilu masz w top5 lig piłkarzy U23 będącymi defensywnymi pomocnikami i jednocześnie grającymi regularnie. Słaby przykład Busiego podałeś bo przez najbliższe 20 lat w Barcelonie zapewne nie zagra piłkarz chociaż zbliżający się jakością gry do niego.

1

@PJ777 sorry, ale on U23 będzie jeszcze blisko 3 sezony, a pozycja pivota wymaga wieloletniego ogrania i jest najbardziej wymagające ze wszystkich pozycji boiskowych. Uważanie że "20 lat to wciąż bardzo dobry wiek" jest błędne.
Tutaj Flick będzie miał wielki dylemat jeśli zobaczy w nim potencjał w presezonie - czy trzymać go na lawie jak Xavi przez większość sezonu czy wypożyczyć do ogrywania. Żeby była jasność - on dzięki Marquezowi zrobił wielki progres bo jeszcze rok temu wydawało się że przestał się rozwijać, ale nadal do gry w pierwszym zespole mu trochę brakuje np. żeby grać na poziomie zdrowego Roberto i nie da się wykluczyć, że podpisaliśmy z nim nowy kontrakt aby ogrywać już na poziomie LaLiga na wypożyczeniu. Pożyjemy zobaczymy, ale dobrze że przedłużono z nim kontrakt. Po cichu liczę że będzie to powtórka hisztorii Lopeza, że pojawi się w pierwszym zespole i ładnie się przebije, ale szanse nie są tak wielkie bo to po części mój romantyzm w futbolu się odzywa :)

0

@lntrowertyk Zgadza się, ale w Barcelonie te wycieki to element polityki i rozwiązywania interesów. Wg mnie w zależności od źródel przynajmniej częściowo są te przecieki kontrolowane.

@PatrykBarca Zgadza się, ale obiektywnie to trener będąc dowodzącym powinien znać metody pozwalające wstrząsnąć szatnią lub postawić do pionu poszczególnych piłkarzy. Ja nigdy nie jestem krytyczny co do metody "darcia ryja" bo z reguły wycisza to emocje i motywuje oraz daje możliwość piłkarzom skupić się na przekazie trenera jeśli zaraz po tym następuje spokojne tłumaczenie koncepcji rozwiązania problemu. Prawda jest taka że im bliżej trener jest piłkarzy to tym bardziej może sobie pozwolić na wstrząsanie piłkarzami. Z tego co orientuję się tacy doświadczeni trenerzy jak Guardiola czy Koeman nie pieprzą się w tańcu. Ale to pikuś bo młode pokolenie trenerów jak Arteta, Motta, De Zerbi, Alonso, nasz jeszcze Marquez czy przykładowo Kompany, który dostał szansę właśnie w Bayernie to zdecydowanie szkoła terroru i bezwzględnego realizowania założeń taktycznych w stylu jak poniżej:


PS: przykład Kompany'ego idealnie pokazuje jak rozbiega się wizja kibiców na temat tego kto jest lub może być dobrym trenerem w mocnym klubie. Gdyby do Barcelony miał trafić Kompany czy De Zerbi to pewnie by był płacz bo ludzie patrzyli by się na statystyki zespołów które prowadzili, a nie na jakość trenerską i cele które realizował w danym sezonie. Przeciętny kibic nawet w Alonso czy Motcie nie zobaczy wizjonera trenerskiego, który wręcz tworzy nowe skuteczne systemy gry, dlatego ni ema co krytykować trenerów którzy "drą ryja" bo we współczesnej piłce to właściwie standard.

8

Prawdę powiedziawszy gdy wyszedł ten materiał w Niemczech to wybuchła niezła afera bo zarzucano Flickowi że źle komunikuje założenia piłkarzom oraz że Kimmich będzie świetnym trenerem bo widzi więcej rzeczy do poprawy od trenera.
Oddzielmy sytuację w której zły trener wydziera się aby potrząsnąć zespół od sytuacji w której na spokojnie prowadzona jest rozmowa na tematy nazwijmy to taktyczne i rozumienie tych założeń przez piłkarzy. Możemy spodziewać się że Flick będzie się darł na piłkarzy gdy będą źle grać, ale pytanie czy będą rozumieć założenia. Brzmi znajomo i widzę tu zarówno szanse jak i zagrożenia dla nowego trenera.

0

Można było dodać aktualizację do artykułu z wczoraj bo właściwie nic się nie zmieniło z wyjątkiem tego że klub nie wie czy zmieści piłkarzy w limitach FFP.
PS: w tym wszystkim brakuje mi tu decyzji Flicka bo o ile oczywistym jest że przychylnie spojrzy na temat Roberto o czym już pisałem to nie wiem dlaczego z góry zakłada się że Roque jest skreślony i co klub chce zrobić z Felixem i Cancelo wiedząc że do stylu gry trenera absolutnie nie pasują.

12

@Iniesta997 W normalnym klubie trener ma się dobrze dogadywać z dyrektorem sportowym, a w Barcelonie musi dogadywać się z Laportą i jego przytakiwaczami oraz nie mówić w mediach rzeczy, które mogą mu się nie spodobać.
Dla każdego trenera czy z topu czy nie praca przy takim szefie jak Laporta będzie ciężka, szczególnie że jeszcze gdy nie podpisał kontraktu już mówiło się że chcą mu wciskać na siłę Cancelo, Felixa itd.
Ja nie liczę że Flick się dogada z Laportą - chcę aby walczył o swoje, o zespół zgodny z jego wizją i nie dawał sobie wciskać piłarzy, a gdy wyniki zespołu będą dobre to i relacje z Laportą będą dobre. Laporta to cynik, zatem gwarancją dobrych relacji jest tylko dobra gra Barcelony i nie ma świętości - patrz jak traktował największe legendy, np. Messi, Koeman czy teraz Xavi.

0

@sebsbastiams.fcb.fan92 PS: żeby zaraz mi się nikt nie przywalił - nie widzę opcji aby Julian Araujo był wyżej ceniony od Forta na PO, zatem jedyna jego opcja to LO. Jeśli Flick negatywnie go zweryfikuje w presezonie to będzie idealna okazja na jego sprzedaż bo relatywnie dużo będzie można na nim zarobić.

13

To że trener dzwoni po agentach to normalna rzecz, a piłkarze też tak robią lub proszą o to swoich reprezentantów, ale tutaj wychodzi jakiś gigantyczny problem z komunikacją na linii Xavi-Laporta i wygląda to niezwykle p*zdowato ze strony prezydenta. Naprawdę typowo męskimi relacjami można osiągnąć ten sam efekt, a nikt nie musi się czuć wyobcowany czy oszukany. Laporta nie uczy się na błędach.

3

@sebsbastiams.fcb.fan92 nie wiem tego czy będzie zbędny - zapewne presezon o tym zdecyduje gdy trener ich oceni, ale przyglądając się grze jednego i drugiego wydaje mi się że Valle lepiej potrafi bronić oraz zdecydowanie lepiej potrafi czytać grę - do dominacji przeciwnika wydaje mi się że lepiej posiadać bocznego obrońcę, który mądrze pressuje i generuje przechwyty.
W bardzo fizycznej LaLiga2, która jest delikatnie mówiąc mordownią na wypożyczeniu w Levante zyskał szacunek nie tylko poprzez dobrą grę ale też ze względu na fakt, że nie boi się starć i wkładać głowę tam gdzie inni by mieli problem włożyć nogę - bardziej widzę w nim piłkarza który może spodobać się Flickowi bo zrobił zauważalny progres i nadal jest w wieku gdzie ten progres może być kontynuowany, a Julian Araujo jest bardzo blisko swojego piku pomimo tego że jest wyżej wyceniany i również rozegrał niezły sezon.
Pożyjemy zobaczymy co pokażą w presezonie - ważne będzie też zdrowie Valle bo grając w LaLiga2 w drugiej części sezonu nie mógł już grać w każdym meczu ze względu na problemy po ostrych wejściach przeciwników w pierwszej części sezonu i problemach z udami - trzeba ocenić czy nie nabawił się czegoś przyszłościowo problematycznego i trzeba brać poprawkę na to że jeśli rezerwy awansują do LaLiga2 to 15-18 latków z La Masii lepiej będzie trzeba oszczędzać bo niemal w każdym meczu będą narażeni na kontuzje frustratów niemogących się pogodzić z tym że ich kariery nie potoczyły się inaczej. Valle jakimś cudem przeżył ten sezon, był niezwykle ważnym piłkarzem Levante i po cichu liczę na potwórkę historii Lopeza, czyli mądrze dobrany klub który nie gra systemem Barcelony, progres i awans do pierwszego zespołu.

7

Jakby przyjżeć się temu filmikowi to jest on bardziej pozytywny niż może się wydawać - bije z niego wielka pewność siebie Balde bo pierwszy podaje rękę trenerowi. Być może również jest tego świadomy że dla Flicka może być dużo bardziej cenny niż Cancelo bo potrafi bronić i jest szybki, a to kluczowa kwestia dla wysoko grającego bloku obronnego.
Przypominam, że w ostatnim meczu sezonu z Sevillą Lopez miał 3-4 razy bardzo ważne powroty do obrony bo Cancelo źle był ustawiony, a dla takiego trenera jak Flick (domyślam się) to by była dyskwalifikacja bocznego obrońcy. Liczę że lewa obrona w nowym sezonie będize należała do Balde, Valle i w ostateczności Forta będącego zmiennikiem Kounde.

1

@krol211 , @dzunius7 pytanie zasadnicze brzmi kto ma być liderem szatni w zespole, który spaja wszystkie grupki piłkarzy? Jak czytam opinie że Lewy czy Gundo to śmiać mi się chce - sami tworzą zamkniętą grupę, a ich zadaniem w szatni jest pomoc młodym stawać się lepszymi piłkarzami, ale to nie ma nic ze spajaniem zespołu bo nie siedzą tam od lat.
Ja mam swoją perspektywę i wiem że piłkarz który jest 1-2 sezonu w klubie nie będzie spoiwem dla całego zespołu, a Roberto wprowadzal praktycznie każdego piłarza jaki gra w dzisiejszej kadrze Barcelony i pośrednio to co zrobił zarząd z oszukiwaniem piłkarzy odnośnie listy Xaviego ma też odzwierciedlenie w tym ze Roberto zostaje aby ich udobruchać, ale też pomóc Flickowi, aby nie bazował tylko na opinii niemieckojęzycznych piłkarzy. Dla mnie to oczywiste i nie jest to arogancja, a zwykłe czytanie sytuacji oraz tego kto kim jest w szatni. Mamy kiepskich kapitanów - de jong sam tworzy grupkę którą trzeba integrować, Ter Stegen jest w grupce Lewego, a Araujo nie pokazał charakteru na bycie liderem. Trzeba czekać na Gaviego, Lopeza i resztę młodych którzy mają odpowiedni nieprzeciętny mental, a dzisiaj potrzebują takiego złego Roberto.

12

Świetna informacja, pomocników do grania nowoczesnej piłki nigdy za dużo, a od siebie dodam, że Flickowi może on się bardzo spodobać bo profilem 1:1 przypomina Kimmicha (mamy wiele talentów na pivocie, ale tylko on go przypomina profilem), ale potrzebuje gry z lepszymi piłkarzami do rozwoju niż tylko walczyć w rezerwach.
Ciekawostką jest też to że ze względu na braki kadrowe w drużynie rezerw chłopak potrafi grać na boku obrony i zaskakująco dobrze sobie radził w tych spotkaniach.

1

@krol211 Tu masz statystyki: https://fbref.com/en/players/335fa267/Sergi-Roberto
Tu masz ciekawy artykuł: https://www.fcbarca.com/117180-sergi-roberto-niedoceniany-joker-czy-zbedny-balast-ankieta.html
A od siebie dodam że z punktu widzenia łączenia szatni postać Roberto jest absolutnie kluczowa, szczególnie dla młodych i nowego trenera. Jeśli nie rozumiesz kim jest Roberto w Barcelonie po tylu latach to znaczy że raczej nie czytasz wartościowych opinii na jego temat i ja tu już nic nie poradzę. W dzisiejszej sytuacji finansowej Barcleony to luksus posiadanie takiego piłkarza prawie za darmo.

2

@krol211 W każdym sezonie były mecze w których gdy złapał rytm był jednym z wyróżniających się zawodników, zatem klucz to zdrowie. Odrobina obiektywności przy ocenie Roberto jest potrzebna.

11

Czas pokaże, ale jeśli trener ma zarabiać kilkukrotnie mniej niż specjaliści w sztabie to ciekawy prognostyk - za Xaviego sztab był amatorsko-rodzinny i widać było braki kadrowe sztabu szkoleniowego. Liczę na to że skompletowany sztab wykona dobrą robotę, a jedyna niewiadoma to pomysł na grę Flicka.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?