JarekS
Dołączył/a: wrzesień 2020
152 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
I dobrze się stało - kibice mający problem z emocjami będą mieli nauczkę i będą pamiętać żeby wyzywać piłkarzy od jeb... kur..., a nie wyjeżdżać z rasizmem.
2
@slayer To nic nie oznacza - czasami tak jest że jak widzisz wybitnych piłkarzy to wiesz że będą wielcy. W jego roczniku na świecie wśród SO jest absolutnym topem, a jedynie podjazd robił Natali, lecz po wygraniu EURO U17 postanowił porzucić szkółkę Barcelony.
Jeśli mówimy o talencie to może zrobić większą karierę niż Cubarsi, a co się wydarzy czas pokaże, ale nie mówmy że jeśli dzieciak w takim wieku gra na poziomie rozgrywek pierwszoligowych to już coś oznacza, szczególnie że mówimy o Barcelonie - to kwestia bardzo indywidualna. Jak młody piłkarz zagra chociaż te 3 sezony z dorosłymi i nie połamie sie po drodze jednocześnie rozwijając to wtedy można oceniać perspektywy, a nie teraz gdy piłkarze pokroju Yamala czy Cubarsiego robią tysiące minut w pierwszym kontakcie z pilką dorosłych. Trzeba wierzyć i być pokornym bo realia są takie że mamy za sobą kilka lat rewolucji kadrowych, a nawet 1 piłkarza nie jesteśmy pewni na 100% że będzie grał w Barcelonie przez następne 10-15 lat bo masz samych piłkarzy poturbowanych kontuzjami i będącymi znakami zapytania oraz świeżaków którzy są na dobrej drodze to bycia również z problemami zdrowotnymi. Kluczowa kwestia to rozwijać młodych, a ten rozwój mamy cały czas przerywany kontuzjami lub decyzjami trenerskimi. Zobacz jaki progres zrobił Lopez na wypożyczeniu - gdyby zostal w Barcelonie lub trafił jak każdy odrzutek do Olotu to bardzo możliwe że byś już na takim poziomie go nie zobaczył bo chłopak szedł na już straty - progres talentu nie bierze się z poziomu gry rozgrywek w których gra, a w 95% zależy od szkolenia.
0
@Kamilorado Wszystko jest możliwe, ale warto brać pod uwagę historię zagrywek przy transferach oraz fakt, że Perez z Laportą nie raz już współpracowali.
Co do sytuacji Kimmicha - nikt na rynku nie uważa że Barcelona go sprowadzi ze względu na koszt zakupu i wielką pensję - to wymysł mediów i kibiców którzy w to wierzą i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością bo FFP jest nie do przeskoczenia. Kimmich sam dla siebie jest agentem, a aktualnie przygotowuje się do mistrzostw - zapewne telenowela medialna potrwa do końca okienka jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego.
Nie mówię że tak będzie, ale mi to przypomina sytuację Camavingi z Rennes - w środowisku sporo mówiło się o przejściu piłkarza do Barcelony i sporo pracy włożył w przygotowania do gry Hiszpanii. Barcelona z dnia na dzień się wycofała i wjechał Real na białym koniu świetnie zbijając cenę za piłkarza do tego stopnia że sam Camavinga prosił przedstawicieli z Madrytu aby dali więcej ze względu na szacunek do klubu (i dali więcej). Tutaj Barcelona bardzo pomogła Realowi delikatnie mówiąc.
@MOLESTA Po pierwsze nie każdy na tym forum ma 5-10 lat, zatem jak rozmawiają panowie to chociaż pisz po Polsku lub zrozumieale, a po drugie jest taki moment w życiu chłopaka że staje się mężczyzną - może kiedyś zrozumiesz że w życiu doroslych jak ktoś wykonuje swoją pracę dobrze na tle innych to jest kozakiem (domyślam się że ty w takich sytuacjach masz mokro, ale nie mierz innych swoją miarą - dorośli ludzie potrafią docenić innych bez kompleksów jeśli mają poukładane w głowie).
7
A moze Perez potrafi w transfery? Po co ma płacić 50mln albo więcej - wystarczy że Laporta mu pomógl mówiąc że Barcelona nie interesuje się Kimmichem. Piłkarz wraca do negocjacji z Bayernem będąc trochę pod ścianą, a potem wjeżdża Real na białym koniu i wrzuca 20-30mln na stół i ma świetny transfer kolejnego świetnego piłkarza ze świetnym zwycięskim mentalem. Wg mnie to jeszcze nie koniec tematu bo zbyt długo wszystko było przygotowywane.
4
@goryl-16 Jakim środowisku kibicowskim? Dla normalnych kibiców Barcelony legendy Marqueza i Xaviego są na podobnym poziomie bo obydwaj wygrywali puchary Europejskie itd. Największa różnica polega na tym że nie był Hiszpanem i kończyl karierę przed Xaviem - stąd medialnie Xavi jest mocniejszy bo kibice ogólnie interesujący się piłką pamiętają bardziej tych, którzy jako ostatni wygrywali. Prawdziwy kibic Barcelony szanuje wszystkie legendy klubu, zatem nie wierzę żeby ktoś go traktował jak gorszą opcję zarówno pod względem dorobku sportowego z kariery piłkarskiej jak i dorobku trenerskiego. Jakby się przyjrzeć opiniom "kibiców" źle piszących o Marquezie to zazwyczaj te osoby i tak nic mądrego nie piszą (np. na x), zatem nie traktował bym tego jako "środowiska kibicowskiego", a bardziej nieszczęśliwych kanapowców.
17
Hahaha jaki ubaw mam z komentujących, którzy piszą że stracili szacunek po jednym zdaniu lub wyszło szydło z worka... Na litość boską na świecie w piłkę gra ponad ćwierć miliadra ludzi, zatem odliczając chorych na umyśle i innymi "defektami" to zapewne 99,99% piłkarzy by nie odmówiło Realowi, Barcelonie, City czy LFC bez względu gdzie by stawiali pierwsze kroki w piłce.
Załóżmy hipotetycznie, że Alena gra na tak wysokim poziomie, że interesuje się nim Real i przechodzi do niego - w czym problem? Skasowaliśmy za niego 5mln gdy odchodził do Getafe - należy może do 5% wychowanków, na którym zarobiliśmy, nie oszukał Barcelony lub nie szukał sposobu aby odejść - po męsku wybrał Getafe licząc że będzie grał więcej, a Barcelonie było to na rękę. Luksus mówienia NIE Realowi mają piłkarze na topie, a jest ich naprawdę mało.
0
@Barcanajlepszyteam Ja mieszkam na zachodzie Europy i intencje zarówno zachodu jak i wschodu Europy są jasne w przestrzeni publicznej od dawna. W Polskich mediach nie ma odniesień do 2014, zatem łatwo sprzedaje się narracja atlantycka, że niewiadomo na co stać Rosję bo im jest to na rękę w wojnie gospodarczej z Chinami.
Ja uważam, że łatwowierne to jest przejmowanie narracji konfrontacyjnej jeśli geograficznie mamy tak złe polożenie, a NATO nie będzie respoktowało samowolki wojennej poza strefą NATO. Polska powinna się zbroić, a nie rozbrajać i nie powinna wysyłać wojska poza strefę NATO. Jakoś kraje na południe Polski to bardziej rozumieją, ale w PE jest nowe rozdanie, a w USA nawet czarni popierają już Trumpa, zatem koniec wojny jest bliżej niż się wydaje.
1
@Barcanajlepszyteam A twoim zdaniem szykowanie się na wojne z Rosją jest dobrą wiadomością jeśli nasze położenie geograficzne jest tak niekorzystne?
Dla Polski najlepszym rozwiązaniem jest zakończenie wojny na Ukrainie, czyli dogadanie się Rosji z zachodem, a interesy każdej ze stron są znane od dawna.
Sam prezydent we Francji nie decyduje, zatem należy się spodziewać, że w Europie pojawi się większy front państw, ktore będą dążyły do szybkiego zakończenia wojny i przykładowo Węgry nie będą już wyalienowane. Zgodnie z tym co ludzie mówią "na ulicy" Francja musi się pogodzic z tym że traci wpływy w Afryce kosztem Rosji i Chin, zatem wysyłanie większej ilości najemników czy zabawa w szkolenia jest bez sensu i społeczeństwo tego nie chce. Sąsiaduję z Ukraińcami, Rosjanami i Francuskimi żydami w moim miejscu zamieszkania - wszyscy uważają tak samo.
0
@Barcanajlepszyteam Oglądam wieczór wyborczy we Francji - prawica wygrywa a Macron rozwiązuje parlament, zatem niedługo nowe rozdanie bo z tego co widzę to w innych państwach również antywojenne formacje zrobiły wynik.
2
@TowarEK Odziel scouting od bezsensownych decyzji Deco i Laporty bo wyszukiwanie talentów idzie nam bardzo dobrze, a wszystko jest nieszczone przez decyzje góry. To już lekko 10 piłkarz na którym straciliśmy grube miliony i jest powiązany z Deco, Laportą i Curym.
I oczywiście że był kotem w worku - cały czas to pisałem mocno argumentując, ale kibice zaślepieni byli bajkami rozsiewanymi w mediach przez Cury'ego oraz wypowiedziami znanych brazylijczyków, którzy każdego chwalą kogo się da.
@dawidlampa jakkolwiek tego nie nazwać i uzasadnić to Roque był kotem w worku pod każdym względem:
1) kot w worku sprowadzony z klubu który nie wychował nigdy wielkiego napastnika
2) kot w worku sprowadzony z klubu który nawet nie gra piłki zbliżonej do europejskiej (typowy średniak z zerową taktyką)
3) kot w worku bo może za 2-3 sezony by było widać czy się dobrze rozwija
4) kot w worku bo nigdy nie był uznany za wielki talent pokroju Endricka, a hajp zrobił mu jedynie Cury, Deco i zaprzyjaźnieni Brazylijczycy.
PS: "widziałem, jak mu się piłka od nóg odbija i przyjęcia na kilka metrów" - to samo pisałem na wiele miesięcy przed transferem - zrobiony przez agenta i samą Barcelonę hajp zaślepił kibiców.
1
@Wojcio Chyba na głowę upadłeś?
Czy Polscy żołnierze sami sobie budują szałasy bo nie mają kontenerów wartowniczych lub namiotów wojskowych? TAK
Czy Polska przekazała Ukrainie kontenery wartownicze z których mogli korzystać Polscy żołnierze? TAK
Czy Polska mogła zamówić nowe kontenery wartownicze lub namioty wojskowe? TAK
Czy istnieje możliwość że na wartach nocnych żołnierze śpią w szałasach? TAK
Czy żołnierze Polscy są słabo wyposażeni? TAK (link wyżej)
@panczo Każda branża ma swoją specyfikę, ale rozumiem że jako nauczyciel akademicji nie musisz kupować sobie krzesła, biurka czy tablicy lub rzutnika. Polscy żołnierze wysyłani na granicę kupują sobie nawet kamizelki czy krótkofalówki...
0
@MesQueUnClub_87 Przeczytaj ze zrozumieniem - napisałem wyraźnie że budżet MON jest mocniej obciążony wojną na Ukrainie oraz że od 1989 roku pieniądze są źle wykorzystywane. Jak zauważysz to pomiędzy 1989 a 2022 rokiem nie pomagaliśmy Ukrainie w wojnie zatem nie przesadzaj ze sprowadzaniem dyskusji do jednego czynnika, który jest dzisiaj istotny, ale nie jedyny.
@MesQueUnClub_87 , @partymaker , @panczo , @Wojcio No chyba aż tak różowo w wojsku nie jest - łapcie film odnośnie dzisiejszej rzeczywistości:
2
@MesQueUnClub_87 Nie, ale ma wpływ na wydatki MON - jeśli w 2022 roku na pomoc Ukrainie przeznaczyliśmy 2% PKB, a w 2023 roku 3,1% PKB to znaczy że skądś te pieniądze trzeba było wziąć i jednym ze źródeł było Ministerstwo Obrony. Komentarz wyżej miałeś dyskusję o złym wykorzystaniu budżetu w wojsku na przestrzeni lat - problemy wojska są wieloobszarowe. Budżet MON z roku na rok teraz rośnie, ale to pochodna zmiany dystrybucji środków pieniężnych.
@Elvisek Nie wiesz o czym piszesz - rozumiem że to normalne że żołnierze sobie kupują lepsze jedzenie niż shit który dostają z przydziału, a też fajny komentarz podsumowujący jak to wygląda "wojsko się przyzwyczaiło żeby nie raportować o problemach, bo to może złamać karierę każdego o stopniu wyższym niż sierżant, stąd wyżej raporty zawsze idą takie, że szafa gra a problemy są wyciszane". Super że nasi żołnierze potrafią zrobić coś z niczego, ale to nie harcerze i jakiś standard to powinno mieć.
2
@maroon Również się z tym zgadzam - organizacja oraz zarządzanie budżetem totalnie leży i jest to kwestia lat od 1989 roku do dzisiaj właściwie. Teraz jednak sytuacja jest diametralnie inna, gdyż pomoc Ukrainie jest na gigantyczną skalę i wiele się mówi że w wojsku pieniędzy zaczyna na wszystko brakować.
@MesQueUnClub_87 To nie jest manipulacja a kwestia interpretacji - jeśli masz kilku żołnierzy zostawionych na noc to pomimo tego że są na służbie to nie uwierzę że rotacyjnie nie będą spać w takim miejscu - oddziel oczekiwania od rzeczywistości bo są to ludzie tak samo jak my. Nie wierzę że z takich stanowisk korzystaliby żołnierze z USA czy UK.
0
@panczo Tutaj nie ma czego prostować - odnosiłem sie do luźnego w Portugalii stosunku do przestępców seksualnych (podałem 2 przykłady).
1
@maroon Z tym akurat się zgadzam - mam w rodzinie wojskowych, którzy opowiadali że pobieranie z magazynu sprzętu z lat 80-90, który w użyciu się "rozpadnie" wymaga zadośćuczynienia. Nie mniej jednak uważam że stanowiska powinny być lepiej zorganizowane - nie wyobrażam sobie aby Amerykanie lub Brytyjczycy w takich warunkach pilnowali granic w miejscach w których stacjonują.
@MesQueUnClub_87 nie wiem jak jest - mam w rodzinie 2 wojskowych i nie raz słyszałem odnośnie oszczędności takie opowieści że głowa mała. Mimo wszystko miejsca nawet przed deszczem powinny być lepiej zorganizowane.
@tristan87 domyślam się że nikt z nas w 100% nie wie jak to tam wygląda, ale nikt też nie zdementował tych "konstrukcji"
@Ptasior To jest ta kwestia że rzeczywistość jest taka że ludzie są tylko i aż ludźmi. Oficjalnie nikt nie drzeme na służbie - wiadomo.
0
@tristan87 A nie wydaje ci się że takie stanowiska powinny być dużo lepiej zorganizowane niż dykta i folia? Jeśli jest jednostka zostawiona na noc to załóżmy 2 żołnierzy się drzemnie a 2 pilnuje. Te zdjęcia są prawdziwe.
12
@maroon Są jeszcze profesjonalne namioty wojskowe, które mogą być przenoszone bez ciężkiego sprzętu - rozumiem ze też ich nie ma? Nie można tłumaczyć każdej nieudolności.... 2022 rok, 2023 rok, 2024 rok i nic się nie dało zrobić - litości.
8
Jedno słowo: GODNOŚĆ
https://x.com/KoneserKopanin/status/1799522823162958209
8
Współczynnik skazań za gwałty w Portugalii jest jeden z najniższych w UE, a sądy przykładowo skazujące pedofili analizują czy krzywdzone dziecko się broniło - idealnie pasuje do Benfiki, która jest sprzedajną... nie od wczoraj.
Eh... tylko ciśnienie mi podnoszą doniesienia łączące Barcelonę z tym szmaciarzem. Wystarczy zobaczyć jak wygląda jego temat na trybunach - w samym Getafe kibice z niesmakiem do niego podchodzą, a w każdym meczu wyjazdowym jest po nim jechane i pośrednio przez to po Getafe. Mam świadomość że PR Barcelony jest na bardzo niskim poziomie, ale bez przesady, jakiś poziom honoru trzeba mieć nawet jeśli paraduje się z nic nie znaczącym dzisiaj sloganem Więcej niż klub.
9
Atmosfera w szatni naszych rezerw jest więcej niż dobra :)
23
Brawo rezerwy! Boże jak dobrze ogląda się wesoły futbol z pomysłem na grę i mentalem jednocześnie - od 0:2 do 5:3 to coś pięknego bo bez względu na wynik zespół gra swoje na tle dużo starszego zespołu. Bardzo fajnie by było zobaczyć w pierwszym zespole taki ruch zawodników do piłki oraz inteligentne poruszanie się po boisku.
Totalnie nie rozumiem czemu tacy zawodnicy jak Pau Victor nie zostali przez nas wykupieni bo jak czytam o Mayoralach itp. wynalazkach to krew mnie zalewa widząc takich zawodników, którzy są gotowi do gry na wyższym poziomie rozgrywek - chłopak ma wszelkie cechy aby poradzić sobie w LaLiga - świetnie na siebie ściąga wielu zawodników oraz praktycznie w każdym meczu gwarantuje gole bo potrafi być skuteczny. Podobnie nie rozumiem jakim cudem Casado, który zrobił gigantyczny progres i jest szefem nie dostał szansy w pierwszym zespole. Totalnie też nie rozumiem po co blokować rozwój w pierwszym zespole takich piłkarzy jak Hernandez czy Lopez poprzez wypożyczenia piłkarzy jak Felix. Koszt wypożyczenia Felixa to była kwota wykupu Pau Victora, a Unai czy Lopez obdarzeni wiarą nowego trenera poniżej poziomu Portugalczyka nie zejdą, a serducho na boisku zostawią.
Miło zaskoczyłem się również Fortem bo w pierwszym meczu z Ibizą były to ledwo truchtający zwłoki, a dzisiaj już było widać że wraca powoli do żywych (nie wiem co zrobił z nim Xavi w pierwszym zespole, ale on prawie zapomniał jak gra się w piłkę). Camara z Ibizy strasznie mu uciekał lub bez większych problemów mógł sobie pozwalać na dośrodkowania, ale widać że powrót do rezerw mu służy - może to kwestia że ktoś z nim pracuje.
Pod wieloma względami to był mecz Guiu - fajny perspektywiczny chłopak, zatem pytanie można zadać jaki był sens sprowadzania Roque w naszej sytuacji finansowej jeśli te pieniądze mogły pójść nawet na inne talenty, ale takie które realnie mogą odgrywać jakąś poważną rolę w pierwszym zespole.
3
@sokot , @Amidamaru , @peetwithbarca na ten moment jeśli posłuchać wielkich trenerów jak Ancelotti, Klopp czy Guardiola to absolutna topka przyszłych trenerów to Gundogan, Kimmich, Kroos i Busi.
PS: wg mnie prędziej Eric Garcia będzie wielkim trenerm niż Rodri, Herrera czy Reina.
30
Święte słowa - wszystkie znaki na ziemi mówią że Gungo ma potencjał na bycie wybitnym trenerem bo bardzo dużo widzi.
19
Cubarsi jeszcze na mistrzostwa się najeździ - dobrze się stało bez względu na to czy jest to decyzja samego Luisa de la Fuente czy nie.
0
@FioletoweOczy dotychczas trenerzy rezerw mieli pensje na poziomie LaLiga2, ale czasy się zmieniły - oszczędności na rezerwach są największe w historii, dlatego to co zrobił Marquez z rezerwami (sportowo i szkoleniowo) wymaga wielkiego szacunku.
Dobrym przykładem nowych czasów było to, że Barcelona odchodzącego Pimiencie musiała wypłacić 200k euro odszkodowania za zwolnienie, a pensja Marqueza jest bardziej symboliczna.
Trochę rozśmieszył mnie temat podwojenia pensji bo tak jak napisałem jest to podwojenie symbolicznej kwoty (dwie miski ryżu). Niska pensja pokazuje że Marquez przyszedł zrobić coś ważnego, a nie dla pieniędzy - przez całą karierę zarobił miliony, a tu jest po to aby się rozwijać i pomgać piłkarzom się rozwijać. Miesięcznie 1.5k euro to grosze, ale rezerwy to też nie jest wielka piłka - takie są w Barcelonie realia że Guiu będący pozornie na poziomie Roque jeśli chodzi o odległość do gry w pierwszym składzie zarabia 60k rocznie, a Roque w milionach. Marquez się zgodził na niską pensję tak samo jak dojeżdżające dzieciaki z La Masii godzą się niejednokrotnie dojeżdżać dziesiątki kilometrów dziennie z wieloma przesiadkami bo klubu nie stać na bardziej zorganizowane formy transportu. Takie czasy, ale nie ma w tym nic złego lub szokującego że Maruqez zarabia mało - godzi się na takie warunki.
4
Świetna wiadomość dla rezerw Barcelony jeśli to będzie prawda.
Jeśli uda się Deco utrzymać Marqueza w rezerwach to szacun dla niego (i jednocześnie największy jego sukces od kiedy pełni swoje stanowisko) bo Barcelona dzięki pracy Marqueza może zarobić miliony.
Nie do końca nie chce mi się wierzyć że pensja Marqueza zostanie podwojona - to taka informacja w stylu że teraz dostanie diwe miski ryżu zamiast jednej. Obiło mi się że zarabiał 1.5tyś euro miesięcznie lub kwotę tego pokroju, zatem wydaje mi się że klub lepiej wynagrodzi jego świetną pracę.
0
@Emhyr Jest tydzień do 1 meczu Niemców na EURO - są w normalnym dołku po zapieprzu w trakcie przygotowań. Z dnia na dzień będzie lepiej aby forma rosła od końca fazy grupowej. EURO zweryfikuje, ale nie sugerowałbym się tym jak grają dane reprezerntacje przed EURO bo większość zespołów jest świeżo po kluczowych przygotowaniach. Martwić się można o reprezentacje które zbyt dobrze grają patrząc na fazy przygotowań przed turniejem :)
6
Wg mnie przyszłość Wirtza będzie bezpośrednio powiązana z Xabim Alonso - przykładowo jak za rok odejdzie do Liverpoolu to tam się zapewne również uda. Na dzień dzisiejszy nie ma po co ruszać się z Leverkusen bo ma idealne warunki do rozwoju, zatem zgadzam się z prezesem Bayeru.
0
Nie ma co płakać nad Cubarsim - EURO to wielki obciążenie fizyczne, a jego spadek formy w końcówce sezonu jednoznacznie sugerował że potrzebuje paliwa. Idealnie by było jeszce jakby na igrrzyska nie jechał bo szkoda presezonu, ale z punktu widzenia jego zdrowia jest git bo groziły mu dwa letnie turnieje.
Co do presezonu to Flick i tak będzie miał więcej pracy przy linii pomocy i ataku, a przed Xavim świetnie sobie radził grając tych parę kroków do przodu, zatem o niego jestem spokojny.