6

Maleńka Słowacja to chyba jedno z największych zaskoczeń EURO - wg mnie zasłużenie wygrywają, a Lobotka i Haraslin rozgrywają fantastyczne zawody.
Pół żartem pół serio to mam nadzieję, że Deco nie ogląda tego spotkania bo jeszcze mu Słowacki lewoskrzydłowy wpadnie w oko :)

0

@Aragorn33 To nic personalnego - regularnie czytam portal DefenseNews, ale dziwi mnie że ludzie nie wiedzą co komentują. Logiczne są intencje amerykańskiego kongresu oraz logiczne jest że Chiny chcą wykorzystać swoje lepsze perspektywy już teraz bo po co mają czekać do 2035 roku żeby mieć inne moce nuklearne w stosunku do świata. Standaryzacja jest dobra dla świata, zatem komentarz z tweetera jest z dupy i nie na temat.

1

@krzakov A kto pytał? Jeśli u mnie widzisz literówkę, a w 99,99% innych komentarzy nie to znaczy że jesteś albo hipokrytą albo szukasz u mnie atencji. Ja tu jestem dla zabawy, a nie żeby się szarpać z nieszczęśliwymi ludźmi.
W dupie mam twoje płacze - to ty przyszedłeś do mnie na mój wątek, a ja nie mogę ci nic zaoferować - nie zajmuję się tłumaczeniem rzeczy których nie rozumiesz oraz nie sprzedają tampnów czy chusteczek. Parafrazując twoje słowa - nie umiesz czytać ze zrozumieniem to nie komentuj.

0

@Aragorn33 A przeczytałes artykuł czy tylko komentarz? Wiesz że polityka to też marketing sprzedawania newsów?
To że Chiny usiadły z USA w tematyce nuklearnej było kwestią czasu bo od lat o to zabiegają, a teraz układy z Rosją dają im mandat. Druga kwestia - jeśli Rosja zaczęła przekazywać i w przyszłości nadal będzie przekazywała broń i technologie nuklearne do Korei Północnej to jak myślisz - jak zareaguje Korea Południowa?
Opcja 1 wg tweeta: "Korea Południowa chce wysyłać broń i amunicję na Ukrainę, zaczyna rozmowy ze Stanami na zasadzie „my produkujemy, wy zapłacicie i wyślecie"
Opcja 2: Koreal Południowa zmieni podejście do rozdawania broni bo będą chcieli być możliwie mocno uzbrojeni, gdyż ich sąsiad staje się militarnie mocniejszy. Być może Polskie zamówienia w Korei Południowej mogą być przez to też spowolnione w realizacji.

Polecam szerszą perspektywę spojrzenia na temat, a nie bazowania na jednej randomowej opinii bo każda ze stron konfliktu kombinuje wieloobszarowo. Oczywiście że spotkanie USA-Chiny jest dobre dla świata, ale intencje każdej ze stron nie są tak oczywiste jak przekaz z zaieszczonego tweeta.

0

@krzakov To tylko literówka, a zachowujesz się tak jakbym skrzywdził ci matkę - zluzuj trochę bo nic merytorycznego nie wnosisz do dyskusji, a nie chce mi się czytać bełkotu frustratów przed okresem.
Nie będziesz mi pisał internetowy randomie co mam robić, a odnośnie Araujo jeśli dla ciebie nie był to jego słabszy sezon to nie mamy o czym rozmawiać.

0

@bady48 To nie kwestia wydaje mi się, lecz faktów - oddelegowanie pracownika może mieć miejsce:
1) do innego miejsca pracy (np. innego miasta),
2) do innej pracy (np. w innym dziale),
3) do pracy za granicą (np. w innej siedzibie firmy),
4) do pracy w innej firmie (w ramach współpracy między firmami).
Podsumowując: wypożyczenie pracownika-piłkarza jest formą współpracy między firmami, często wypożyczenie trwa pół sezonu lub cały sezon, zatem wymaga zgody pracownika-piłkarza oraz na firmie pozyskującej pracownika-piłkarza tworzy zobowiązanie do pełnego lub częściowego opłacania pensji za pracę (wg ustaleń między firmami) czy opłacanie ubezpieczeń (w tym ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków). Jeśli zgodnie z definicją wypożyczenie piłkarza to możliwość czasowego reprezentowania innego klubu niż klub macierzysty lub klub aktualny, nie związana ze zmianą barw klubowych zawodnika to delegacja do pracy w innej firmie w 100% wypełnia założenia oddelegowania pracownika do pracy w innej firmie-klubie.

4

@LjakRoberciik to jest literówka - sam zaliczyłeś potknięcie z językiem polskim jeśli nie potrafisz jednego zdania normalnie napisać upierdliwy człowieku. Nie każdy w telefonie ma korektę w języku polskim, zatem jak na komentarze pisane na szybko robiąc milion innych rzeczy tych błędów nie ma dużo, a nie zauważyłem abyś literówki w innych komentarzach poprawiał. Pozdro

0

@waletpl FIFA płaci za kontuzje piłkarzy na podstawie FIFA Club Protection Programme, a tutaj masz szczegóły na lata 2023-2026 https://digitalhub.fifa.com/m/42eb059f3848c2e8/original/Circular-1852_FIFA-Club-Protection-Programme-2023-2026_EN.pdf

1

Mój romantyzm w futbolu jest już podkręcony do najwyższego poziomu - koszulka reprezentacji czeka, przekąski czekają i Michał I Probierz czeka ze swoją husarią na wielką bitwę :)


1

@bady48 Kto ma wypłacić jakiś ekwiwalent? Firma wysyła na delegację swojego pracownika i na tej delegacji stała mu się krzywda. Wypożyczenie piłkarza nie sprawia że nie jest pracownikiem klubu wypożyczającego. Może kontrowersyjnie ale piłkarz i klub dostaną jakieś grosze z tytułu ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków i tyle. Czy masz umowę o pracę czy kontrakt to firma zatrudniająca bierze ryzyko inwestycji w pracownika - jak będzie świetnym pracownikiem to super, a jak jego efektywność jest daleka od optymalnej to jest problem.

4

Odnośnie dzisiejszej aktualizacji - otoczenie piłkarza wzywa do spokoju, ale różne źródła podają że również te środowisko sugeruje że pogłoski o jego odejściu pochodziły od Barcelony. Zapewne nieprzypadkowo taki niuans przechodzi do mediów bo jest to klasyczny sygnał, że piłkarz jednoznacznie daje do zrozumienia że nie da się rozgrywać w mediach.
Czuję że negocjacje będą bardzo mocno rozciągnięte w czasie i zapewne nie raz Flick będzie musiał interweniować aby utrzymać Araujo w zespole. Ja trzymam kciuki żeby Araujo został w Barcelonie - obiektywnie to nasz najlepszy SO, a poprzedni sezon traktuję jak podknięcie licząc że z prawdziwym trenerem pokaże charakter i klasę na boisku.

22

W pełni zasłużył - można powiedzieć że w kilka miesięcy stał się całkowicie innym piłkarzem niż był jeszcze na początku sezonu - brawo!

5

Bardzo podoba mi się bojowe nastawienie piłkarzy rezerw, a słowa o Marquezie to piękna laurka dla trenera: "Był fundamentalnym elementem tego zespołu, wydobył z każdego z nas naszą najlepszą wersję. Pójdzie w górę, ma dużą wiedzę i bardzo nam pomaga".

0

@Luciano99 No Portugalia może trochę jest przehajpowana, ale jednak widać zespół który generuje zagrożenie (19 sytuacji bramkowych i xG 1.82 z Czechami).

@mekston Zdecydoanie, ale widać że nie ma tam wielkiego pomysłu na grę - brak tam elementów świeżości i dla wielu przeciwników są dobrze rozczytani. Tak samo jak w Anglii ego poszczególnych piłkarzy i grupki przyjacielskie niszczą moim zdaniem potencjał tych zespołów.

1

@ViscaelBarca2007 Celne porównania - Comana z Nico i Doue do Musiali. Jest jednak jeden szczegół szkoleniowy - Doue gra na swojej pozycji ze względów rozwojowych, a gdyby miał grać na skrzydle to profilem by przypominał Ronaldinho - ten sezon jest zdecydowanie szkoleniowy dla niego.

@BORO_12 W Hiszpanii nawet nie są najlepsi, ale mogą być - czas pokaże :)

1

Wszystko się zgadza - Anglia i Francja to wielkie nazwiska ale bez wielkiej drużyny.
Pozornie punkty sie zgadzają, ale całego turnieju trak grać się nie da.
Dania mogła się podobać - pokazali charakter, grali twardo i mieli swoje szanse.

1

@BORO_12 Bo ludzie nie znający się na piłce, czytaj kibice gdy widzą dynamicznego piłkarza głupieją. Oczywiście wielkiego talentu Nico odmówić nie można, ale jeśli brać pod uwagę fakt, że Barcelona będzie starała się grać w ataku pozycyjnym, a stracone piłki szybko odzyskiwac dzięki pressingowi to bardzo wiele cech Nico będzie uśpionych.

0

@Pedri16Future Jeszcze raz wysil szare komórki bo nadal nie rozumiesz kluczowych kwestii - nie robi różnicy czy dane zdarzenie piłkarskie ma duży wpływ lub marginalny wpływ na awans Polski. Tu chodzi o zasady - gdyby ktoś w twoim otoczeniu śmiał by ci się z martki to byś analizował czy to mówił do ciebie, do kogoś innego, czy mówił głośno lub czy robi to cicho? Nie - jeśli widziałem komentarze w stylu że "walić Polskę wolę żeby przegrała Serbia" to budzi mój sprzeciw i mi się to nie podoba. Ja będę reagował i polecam reagować gdy się widzi takie rzeczy - w życiu się przydaje (nie tylko na forum internetowym).
Niech każdy kibicuje komu chce, ale niech intencje będą czyste - można kibicować bez pisanie głupot o Polsce czy stosowania mowy nienawiści. Można kibicować bardziej Słowenii, Serbii, Hiszpanii czy Włochom - jeden kit, ale nie mieszać do tego Polski jeśli to nie jest potrzebne. Ja bym zrozumiał że ktoś lubi Słowenię i im kibicuje, ale jeśli w jednym zdaniu zestawia to z Polską w kontekście spotowym jaki przedstawiłem jest to chore.

1

@BORO_12 Porównanie talentu to jak 5:1 - Doue jest szybszy, ma nieporównywalnie lepszy drybling i nie jest zakladnikiem sztywnego grania na skrzydle (może grać na 4 pozycjach). Przyporównaniach trzeba brać pod uwagę też na wiek - Nico już jest blisko swojego piku rozwojowego, a talent Doue dopiero wybuchnie. Podobnie bym powiedział o Nusie, ale ma jakieś problemy zdrowotne.

0

@Pedri16Future Chłopie, wysil odrobinę szare komórki - to przenośnia, metafora, wyobrażenie stereotypu, przykład, alegoria, przenośnia, symbol lub wyrażenie obrazowe. Nie zawsze niebo jest niebieskie i nie zawsze woda jest przezroczysta - wszystko jest kwestią perspektywy lub formy przedstawienia.

0

@BORO_12 Haha - przecież wiesz że nawet jakby coś było na rzeczy to bym nie napisał tego na forum :))) Wiem jednak że żeby sprowadzić takich piłkarzy jak chce Flick to Deco preprezentujący Barcelonę w kontaktach zewnętrznych musiałby uzbroić się w wygodny klęcznik.

1

@Pedri16Future kolega @maroon dobrze prawi - a od siebie dodam czym jest kibicowanie:
https://sjp.pwn.pl/slowniki/kibicowanie.html
https://enel.pl/enelzdrowie/uroda/co-psycholog-mowi-o-kibicowaniu
Każdy może kibicować każdemu, ale jeśli ktoś otwarcie stosuje mowę nienawiści lub przypisuje nic nie znaczącemu meczowi wyższość nad dobrem drużyny narodowej to jest to dziwne... Dzisiaj gra przykładowo Hiszpania i będę jej kibicował ze względu na zawodników Barcelony i dlatego że czuję bliższą więź z Hiszpanią niż Włochami, ale gdyby losy Polski zależało od zwycięstwa Włoch to bym im kibicował. Masz różne wartości na różnym poziomie - dobro drużyny narodowej powinno być zawsze wyżej.

@Explode przerażające że często nie ma wcale argumentów :) określenie brakuje argumentów sugeruje że jakieś na początku były w dyskusji :)

3

@Comentateiro Uściślijmy - jakim prawem piszesz o mnie "prawicowy szowinista i rasista" ? Wskaż jeden komentarz który potwierdza przykładowo że jestem rasistą. Z racji wykonywanej pracy, miejsca w którym żyję oraz tolerancji to inności takich jak ty jestem uosobieniem zaprzeczenia rasisty czy szowinisty.
Po prostu nie rozumiesz znaczenia słów - jesteś sprzedawczykiem mentalnym, ideologicznym i ekonomicznym - jeden z ostatnich twoich wątków został skasowany za głupoty które wypisujesz, a w kolejnym napisałeś że Polska to "kraina disco polo" - nie mierz ludzi swoją miarą bo nie każdy jest ograniczonym więźniem nienawiści. Posiadanie własnej wartości, przywiązanie i szacunek do Polski to nie szowinizm. Znajdź sobie definicje, a potem dyskutuj.
PS: zgłosiłem twój komentarz bo jest to dno dna i łamanie regulaminu.

2

@Pedri16Future Nie zrozumiałeś - nie ma nic złego w kibicowaniu, ale dodawanie do tego ideologii politycznych czy otwarte pisanie że walić dobro reprezentacji Polski lepiej żeby ktoś tam wygrał to straszne...

12

Dla mnie EURO to rozrywka, a widzę w komentarzach niektórych użytkowników takie odklejki że głowa mała :)
Obiektywnie mecz nie był na najwyższym poziomie, a remis był sprawiedliwy. Może Mateczka Rosja będzie dumna z Serbów że walczyli do końca, ale chyba nieporównywalnie ważniejsze jest że remis w tym meczu jest dobry dla Polski.
PS: Jak widzę komentarze chorągiewek i sprzedawczyków, które handlują korzyścią dla Polski w nic nie znaczącym dla nas meczu to ręce opadają... brawo dla sprzedawczyków - wczoraj plucie na Polską flagę było ok, dzisiaj handlujesz dobrem Polskiej reprezentacji, a jutro ciągniesz socjal i głosujesz na POPiSy :) Takie spostrzeżenie - nic personalnego.

9

Ja z każdym kolejnym dniem upewniam się, że dziennikarze nie mają pojęcia o kogo Barcelona zabiega lub jakie ma opcje bo medialne nazwiska są oderwane od rzeczywistości. Na logikę - Flick nie będzie chciał sprowadzać piłkarzy, którzy nie gwarantują więcej jakości niż posiadani piłkarze w kadrze.
Jeśli mówimy o lewym skrzydle lub lewym ofensywnym pomocniku (nic nie wiemy oficjalnie na ten temat odnośnie preferencji Flicka) to na ten moment jedyne słuszne opcje to wyhajpowany przez kibiców Nico albo Deco taille une pipe Aneke lub Sissoko aby poprawić relacje z agentami, którzy mają wartościowych piłkarzy.

1

@krol211 oj i to bardzo

@novy1899 gra się tak jak przeciwnik pozwala - dla większości piłkarzy gra w piłkę to po prostu praca (w tym konkretnym przypadku byłem tego pewny gdy awansował so pierwszego zespołu i historia przedłużenia kontraktu).

@Bananowysong co prawda to prawda

@RosjaninBut źle się wyraziłem - chodziło mi o piłkarza "jak z rocznym kontraktem" - 1) Barcelona nie potrafi sprzedawać, 2) piłkarz ma stosunkowo wysoki kontrakt i trzeba go jeszce rozwinąć pomimo wieku, 3) na rynku wiadomo że klub musi kogoś dużego sprzedać aby sprowadzić wartościowych piłkarzy, 4) klub musi dostosować się do FFP, 5) piłkarz nie jest amortyzowany, 6) powszechnie będzie wiadomo że piłkarz nie chce przedłużyć kontraktu.
Tak mógłbym wymienić jeszce długo argumenty wpływające na niską cenę sprzedaży - nawet kalkulacja rocznej pensji (do roku kontraktu) może mieć znaczenie dla Barcelony. Gdyby Araujo oficjalnie określił się że nie przedłuży kontraktu to ciężko będzie uzyskać 50mln euro, gdy oleje Barcelonę do czasu powrotu do klubu po wakacjach oficjalnie nie określając się, ale sugerując że nowa oferta "nie docenia jego wkładu" to jest szansa na około 60mln euro.

7

Narracja artykułu jest tragiczna: "Problemy, jakie pojawiły się w końcówce sezonu z Xavim i Gündoganem sprawiły, że zaczął myśleć o opuszczeniu Barcelony" - a co Xavi lub Gundo ma wspólnego z nowym kontraktem piłkarza?
Pisałem wyraźnie w 2022 roku, gdy przedłużał kontrakt, że piłkarzom, których można nazwać "nie gotowych" nie można dawać wielomilionowych kontraktów, szczególnie w sytuacji finansowej Barcelony. Sam fakt, że mogą rozwijać się na poziomie pierwszego zespołu Barcelony powinien sprawiać że talent rezygnuje z wielkich pieniędzy innych wielkich zespołów ze względu na krótką ścieżkę awansu. Drabinka płacowa, którą Laporta stworzył dla młodych piłkarzy to kryminał - jak dzieciak dostaje kontrakt jakby był królem piłki to logiczne że będzie chciał więcej zarabiać będąc dojrzalym piłkarzem.
PS: dobrze by było aby przedłużył kontrakt bo jest jedynym szybkim SO, który pasuje do systemu gry Flicka, a drugi pasujący profilem Faye raczej zostanie sprzedany. Dla Barcelony sprzedaż Araujo to będzie dramat wizerunkowy, mimo wszystko cios sportowy, problem dla Flicka, a w dodatku za piłkarza z rocznym kontraktem nie dostaniemy nawet kwoty zbliżonej do wartości rynkowej.

0

Poczekajmy na oficjalne informacje jeszcze tych parę dni - może to taka gra medialna, że Nike nas gwałci, a potem będzie niespodzianka i umowa lepsza od warunków z przecieków.

3

Mam wrażenie że te doniesienia to same wymysły dziennikarskie - z czym do ludzi i za jakie pieniądze. Jedyna rzecz, która mi sie skleja to presezon dla Valle bo gdyby miał nie dostać szansy sprawdzenia przez Flicka to by była totalna kompromitacja.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?