1

Kounde dzisiaj jakieś jaja sobie robi xd

0

Mogli przynajmniej ten olimpijski stadion wynająć czy coś żeby nie grać na tym stadioniku bo wygląda to jak presezon 2 ligowca z Polski

3

@Jakchcesz Tebas obejmując posadę przewodniczącego La Liga mówił o tym, iż mu się marzy, aby La Liga się samofinansowała. Wydaje się, iż jest to swojego rodzaju ideologia, która niszczy piłkę klubową w tym kraju.

4

@partymaker Dopóki inwestorzy są (a jest praktycznie niemożliwe, aby odpuścili finansowanie) to kluby PL mogą się zadłużać, bo i tak będą miały płynność. Zresztą to nie jest jakiś ewenement, tak po prostu działają przedsiębiorstwa czy to w skali mikro czy to w skali dużych korporacji (poza wyjątkami). Niestety Hiszpania bardzo ogólnie, nigdy nie słynęła z bystrych decydentów i już można powiedzieć od czasów odkryć geograficznych była bardzo źle zarządzana. Oczywiście jest to tylko anegdota, ale jak widać przekłada się również na sferę piłki nożnej w tym kraju.

14

W ogóle to jest tak przykre, że Barcelona, czyli jakby nie patrzeć jedna z kilku największych marek sportowych na świecie musi się zastanawiać czy ściągnięcie Olmo było dobrym rozwiązaniem, a taka Chelsea kupuje sobie kogo popadnie i nawet się nie zastanawia nad tym. Angielska piłka odjechała La Lidze i to na taki dystans, że wątpię, iż jeszcze kiedyś dystans ten utraci. Stało się normalnym, że najsłabsze drużyny PL podkupują piłkarzy z najlepszych drużyn La Ligi, a te kupują jakiś szrot ( bez urazy) z jakichś dziwnych lig. Wszystkie największe talenty ze świata piłki idą wszędzie tylko nie do La Ligi jeśli chodzi o transfery z zewnątrz. Ale i tak narracja będzie prowadzona, iż to jest tylko i wyłącznie zarządzanie Barceloną, a nie choroba hiszpańskiej piłki.

23

Inigo zostawił na boisku tyle ile mógł i grał jakby Barca była jego całym życiem, wszyscy go chyba zapamiętają tutaj jako bohatera

1

@Prorokk Nie uczą, specjalnie tworzą program, publikują go, a następnie nie uczą według niego, a wszystko po to żebyś myślał, iz Niemcy spiskują przeciwko Polsce. Serio nie zmyślam.

1

@Prorokk a wiesz o tym, że np program nauczania w Polsce określa MEN w drodze rozporządzenia, które jest udostępniane również w Internecie na stronach rządowych. Myślisz, że Niemcy, czyli tradycyjnie państwo biurokratyczne nie posiada takowych odpowiedników i w czasach powszechnego internetu owych programów odnaleźć nie można?

2

@Kgorecki2500 Widzę, iż masz wysokie mniemanie o sobie jeśli publicznie jesteś w stanie pisać o tym, co dany naród powinien, a czego nie powinien, powodzenia życzę w życiu z taką pokorą

10

@Kgorecki2500 Ale w Niemczech ludzie uczą się o tym w szkołach i wydaje się, iż pojechanie tam i robienie tej szopki może spowodować jedynie większą niechęć do Polski, ze względu na to, iż przedstawia to nacjonalistyczne zapędy Polaków. A nawet jeśli takowych w narodzie nie ma, to burza medialna ową narracje Niemcom wyłoży jak na tacy. Agresja rodzi agresje, a nacjonalizm rodzi nacjonalizm.

2

@Kgorecki2500 A to przypominanie w związku z wysokim poparciem dla AFD, czyli sojuszniczej partii dla występujących polityków w tej akcji?

6

@michal26 Nie, takie akcje nie powinny mieć miejsca. Niemcy to jest Nasz największy sojusznik i nie potrzeba robić na najważniejszym placu w Niemczech robić takich akcji, to po prostu skrajnie nieodpowiedzialny ruch polityczny, pokazujący, iż nacjonalistyczne idee (bardzo niebezpieczne patrząc historycznie) mają się, aż zanadto dobrze w Naszym kraju zważywszy na poparcie polityków, którzy owy happening polityczny zorganizowali. Można sobie wyobrazić jaka reakcja byłaby, gdyby np. część Ukraińców zrobiła podobną akcje w związku z tym co robiło państwo polskie w latach 30. wobec Ukraińców. Byłoby to na pewno nie na miejscu, zważywszy na to, iż Polska to obecnie główny sojusznik Ukrainy, tak samo jak Niemcy są głównym sojusznikiem Polski.

0

@Gacek5 Jeszcze Honda na śpd

2

Bierzemy lewego obronce z Vissel, jeśli do kieszeni schowal yamala to powinien dać rade

0

Ależ spektakularny błąd cubarsiego

0

Antony z united w Barcelonie

0

tak z transmisji to te stroje dają vibe sezonu 11/12 i pamiętnych klasyków w superpucharze hiszpanii

0

@CuleLbn Idź poszukaj gdzieś indziej czy nie ma tam ciebie

0

@Chaoss A wiesz o tym, że nie wszystkie prace mają minimalny próg wejścia jeśli chodzi o umiejętności i przyjęcie kogoś na staż może wiązać się tak naprawdę z kosztami po stronie pracodawcy, który musi obarczyć etatowego pracownika onboardingiem dla stażysty, który może nie mieć umiejętności w danym momencie na dane stanowisko. Istnieje groźba, iż w części zawodów, po prostu młodzi, wchodzący na rynek pracy nie będą mogli wejść na docelowy rynek pracy lub znacznie opóźni to ich rozwój.

2

@Destroyer_of_Worlds Tak, to wydatki 22/23 630 mln a sprzedaż 67 mln.

3

Chelsea 3 ostatnie sezony transferowe:
23/24 - wydatki: 464 MLN EUR
24/25 - wydatki: 280 MLN EUR
25/26 - wydatki: 240 MLN EUR

Javier Tebas wobec klubów La Liga:
Nie wiem czy będziecie mogli zarejestrować piłkarza z Championship czy innej Ligue 2

2

Oby te kompromitacje z Barceloną w tym sezonie były początkiem normalizowania tego typu porażek przez białych

3

Asencio dzisiaj najebany gra czy jak? xd

0

Ten Asencio na tych KMS to jakis totalny amator

0

@bartulek98 To ja widze scenariusz z Kroosem, który przejmuje gen frajerstwa od reszty drużyny i po sezonie 14/15 nic by nie wygrał z Barcą w Europie i każdy by go wyrzucał bo by mówili, że człapie w środku pola

0

@Smrodek A ty się chyba uczyłeś historii w instytucie zdrowego rozsądku, weź nie pisz takich głupot bo to aż głowa mała.

1

@marcin62 postujący na X to jakiś wykwintny debil

0

@Joint21 U Ronaldo takze koszulka United/Realu zobowiązuje więc mnie to nie dziwi w ogóle

4

@waletpl koszulka united zobowiązuje

0

@Czechuton Może używany IP13

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?