3

@Kgorecki2500 UE to prędzej sama się zabije. Dlatego napisałem, że są postulaty rolników które są istotne i ważne. Mi bardziej chodziło o całość ich roszczeniowości.

4

Fajna dyskusja na dole się toczyła, toczy od nośnie strajków rolników i ich zboża. Tak jak się nie zgadzam praktycznie ze wszystkim z MarioVeb tak musze mu przyznać rację, że Polski rolnik jest bardzo roszczeniowy i jest wtedy dobrze kiedy jemu jest dobrze.
Kiedyś pracowałem w firmie która handlowała środkami ochrony roślin i widziałem "biedę" rolników. Samochody z salonu, ciągniki nowe, domy wywalone w kosmos itd. Praktycznie każde starsze dziecko rolnika studiuje bo stać. Ktoś zaraz napiszę, że wszystko to jest za kredyt no i ok ale my w mieście też by mieć swój kąt musimy brać kredyty.
Ciekawe czy taki rolnik by pracował na roli za 5-7 tyś zł? a przecież uprawiają ziemie z miłości...
Popieram strajki kiedy rzeczywiście mają swoją argumentację ale prawda jest taka, że rolnikowi ciągle jest źle.
Na wszystko mają dotację itd czego my w mieście nie możemy. Chcesz otworzyć swoją działalność to jeszcze musisz żebrać w urzędzie o dotacje i to jaką 40 tyś albo i mniej.
Chcesz swój kąt w mieście ok wywal 300 tyś wzwyż. Ludzie pracują na dwóch etatach by mieć choć troszkę lepiej.

8

Wiecie co nigdy nie byłem zwolennikiem PiS -u. To co zrobili z mediami, spółkami skarbowymi, sądownictwem a przede wszystkim swoją arogancją i twarzą polityków jak Kaczyński czy Terlecki odpychali mnie niemiłosiernie. Jak najbardziej byłem w klubie tych co chcieli obalić ich władzę i to się udało. Tylko mam wrażenie, że znowu daliśmy się omamić, oszukać dla Tuska. Wszystko pięknie przed wyborami, zrobimy to i tamto i Polska będzie krajem mlekiem i miodem płynąca. Tylko teraz im dalej w las jest gorzej. CPK raczej nie będzie, Elektrownia znak zapytania, obniżenie składek zdrowotnych dla przedsiębiorców też nie, zamrożenie cen energii tylko na pół roku i można tego wymieniać w brud.
Do tego mam wrażenie, że koleś realizuję wszystko to co dobre dla zachodu a nie dla nas.
Teraz Tusk straszy nas wojną i że nadejdą ciężkie czasy...mam chyba deja vu bo już to przerabialiśmy w czasie Covid.
Wydaje mi się, że rząd szuka wytłumaczenia dla niezrealizowania swoich obietnic.
Mam wrażenie, że wpadliśmy z deszczu pod rynnę. Obym się mylił ale narazie nie wygląda to za dobrze.

0

@spyke Proszę przeczytaj mi gdzie napisałem, że Alves jest niewinny?
Wiem tylko do czego są zdolne kobiety by zaistnieć albo łatwo zarobić i tyle.

0

Ja nie rozumiem szczerze Wam powiem taktyki Xaviego. Wczoraj każde rozegranie piłki szło przez De Jonga a to powinno iść przez defensywnego pomocnika czyli Duńczyka. Skoro rozgrywał od bramki to Holender to jaką rolę pełnił Christensen?
Napoli jest naprawdę średnie i wczoraj bez sensu było wystawiania Duńczyka który nie dawał nic...z piłką przy nodze panika i odegranie do najbliższego. Krytykujecie tutaj Frankiego a dla mnie to jeden z naszych najlepszych piłkarzy. A co pokazał Pedri? Gość wygląda jakby miał 40 lat i po 10 minutach oddycha rękawami. Niemiec też wczoraj dużo strat i strasznie spowalniał akcję.
Trener nie potrafi tego poukładać, wszystko jest grane chaotycznie bez schematów.
Kolejna kwestia, gdzie są wejścia i obieganie skrzydłowych przez naszych bocznych obrońców? Tego nie ma...a to jest podstawa w dzisiejszej piłce.
Cancelo grał obrońce i skrzydłowego bo Pedri truchtał gdzie chciał. To się kupy nie trzyma.
Strasznie to wygląda.

6

Mam kolegę wojaka i mówił mi, że ostatnią rzeczą jaką by zrobił w pracy to umówienie się z kobietą która z nimi służy lub ogólnie spoufalanie się z nimi.
Już były takie sytuacje, że same lazły a potem skarga i żołnierz miał problemy.
Nie bronię Daniego ale słyszę i widzę co kobiety są w stanie zrobić by zaistnieć.
Ten świat niestety stał się popierdolo..
Taka Fagata chwali się tym co robi ma swoich fanów i kupę kasy a Ty szaraku uczciwy z zasadami pracuj za marne grosze.
Nie opłaca się w dzisiejszych czasach mieć kręgosłup moralny.

2

A mnie drażni ostatnio Gundo...spowalnia akcje, albo źle przyjmuję a do tego nie potrafi trafić w bramkę. Co do fawelarza to bez komentarza... tragedia

0

@TR3YWAY Wiesz kibice mają prawo już snuć jak może wyglądać Real jak przyjdzie Mbappe...
Patrząc z perspektywy jak teraz wygląda Real to można powoli się bać:)

3

Ludzie zastanawiają się ile bramek miałby Lewy jakby grał razem z Leo.
Ja uważam, że tam by grubo było. Messi to by pewnie z siebie wychodził jakby widział technikę Robercika i jego odgrywanie na jeden kontakt. U Leo piłka chodziła szybko i często grał na małej przestrzeni, niestety tego z Lewym by nie zrobił.
Lewandowski( napastnik wybitny) ma dziwną tendencję do zwalniania akcji i przetrzymywania piłki czego w ogóle nie rozumiem. Gra na jeden kontakt leży i często ma problemy z opanowaniem prostych piłek. Co nie zmienia faktu, że napadziorem jest wielkim.

1

@ProMILs Sorka ale to jest beznadziejne porównanie. Real bez żółwia już jest jednym z najlepszych klubów. Do tego mają mocną mentalność i potrafią przegrany mecz wygrać w 10 minut. Kadra zarządzana jest bardzo dobrze do tego dużo młodych perspektywicznych piłkarzy.
Przyjście Mbappe to mega wzmocnienie i uważam że szybko się zaaklimatyzuje. Z Vinim i Anglikiem będą wymiatać i taka jest prawda. Jeszcze jak rzeczywiście przyjdzie Davies to paka jest mega mocna. Barcelona ma swoje problemy i nadzieją jest cantera. Nie stać nas na piłkarzy z topu, a Pedri czy Gavi to nie Iniesta czy Xavi. To mogą być ciężkie lata w lidze hiszpańskiej.

0

@FcPortoFan1999 o Rosołku to nawet nie ma co pisać. Gość jest marny. Trener to powinien polecieć za sabotowanie składu.

3

Tobiasz to jest taki pokraka że masakra. Nie rozumiem czemu na siłę jest promowany jak jego umiejętności są marne. Słabiutki bramkarz...jak Legia nie awansuję to mogą podziękować dla tego cieniasa.

0

@pt9 Dokładnie liczy się to co jest tu i teraz.
Wbrew pozorom my wcale nie mamy tak świetnego składu jak się niektórym wydaję.

2

Niestety problemem Barcelony jest a może był bo część ludzi otworzyła już oczy samozachwyt. Ciągle wpajani jesteśmy jaki to potężny klub, przecież to Barcelona najlepszy klub na świecie.
Prawda jest zupełnie inna, dawno już wypadliśmy z czołówki a do tego ktoś nie zabezpieczył klubu na wypadek odejścia filaru( Messi, Alba Busi czy Suarez).
Transfery często nie przemyślane a do tego brak od lat trenera z umiejętnościami jak na taki zespół.
Na siłę narzucane te słynne DNA które tylko pogłębiło kryzys.
Muszę przyznać że Laporta oszukał i mnie. Myślałem że wróci i naprawdę zacznie poważna przebudowę a chłop leci na tym co zrobił kiedyś. Szybko zachwycamy się piłkarzami takimi jak Pedri czy Gavi a prawda jest taka, że nie sa to jacyś wybitni gracze...Pedri wygląda jakby już był u schyłku kariery, wiecznie zmęczony,do tego niezrozumiałe decyzję. Kiedy trzeba strzelać podaję, a kiedy trzeba podać...hmm też podaję....dziwny trochę pilkarz.
Ogólnie widać, że zespół jest w kryzysie i to dużym. Niestety Xavi nie ma warsztatu by to zmienić. Obawiam się że jeszcze 4-5 kolejek i walczymy o ligę europy.
Przykro się na to patrzy. Nic nam kibicom zostaje wiara i dalsze kibicowanie...oby szybko przyszły lepsze czasy;)

2

@FanBarcy22 Dostaliśmy bo u nas biegają panienki plus trener amator.

2

@norbi77 Premier rządu przemawia a tu cyk koronka.... masakra, przecież to gorsza propaganda niż na Białorusi...
Jak można dać się tak manipulować....

0

Walking Dead na żywo;)...a tak poważnie to troszkę ludzi jest, szczerze spodziewałem się dużo mniej. Z drugiej strony podobno i Solidarność włączyło się do tego więc efekt widoczny. Szkoda, że tak ludzie dają się ogłupiać ale każdy robi co uważa.
PiS odsunięty od koryta będzie robił wszystko by uprzykrzyć rządzenie.
Jestem ciekawy za tydzień obrad sejmu i czy będą siłowe przepychania z Panem Kamińskim i Wąsikiem...

0

Ale wesoło będzie działo się w sejmie i ogólnie ciężki okres szykuję się dla rządzących. Niestety dzieję się to co było w sumie do przewidzenia. PiS będzie teraz jątrzyć i destabilizować państwo. Będą robić z siebie ofiary i podburzać swoich wyznawców. Tv Republika robi wszystko to co robili w TVP info a może jeszcze ostrzej.
Źle się dzieje bo w obliczu wojny za naszą wschodnią granicą Polska powinna być mocna i zjednoczona. Niestety PiS nie chce pogodzić się z utratą władzy i Kaczor zrobi wszystko by obalić Tuska. Problemem niestety jest też Prezydent który ewidentnie sprzyja jednej partii. Oby tylko do głowy mu nie przyszło robić przyśpieszonych wyborów bo to może doprowadzić do katastrofy państwa Polskiego.
Jakim szkodnikiem jest ta partia PiS to w głowie się nie mieści.

0

@MarioVeB! Wróżysz z fusów?
Również liczę, że nie ale co siedzi mu w głowie tylko On wie.

0

Nie zdziwię się jak w lecie Araujo opuści Barce. Już dawno minął ten czas gdzie piłkarze dopłacali by grać dla tego klubu. Przede wszystkim potrzebujemy kasy a jak Bayern sypnie w granicach 100 milionów, Laporta dostanie orgazmu.
Inna kwestią jest to, że w Europie przestaliśmy się liczyć i jak Ronald chce wygrywać niestety musi zmienić klub. Przykre jest to co dzieje sie w Barcelonie. Może rzeczywiście już czas by otworzyć się na sprzedaż klubu. Oczywiście jest to kontrowersyjne ale nie widzę na to chwilę ratunku by wyjść z tego marazmu.
Ile jeszcze będzie tych dźwigni?
Największą stratą teraz dla Barcy było by odejście De Jonga, w ostatnich wywiadach Holender dał do zrozumienia, że chce zacząć wygrywać trofea. Jak nic się nie zmieni, czołowi piłkarze zaczną zastanawiać się nad zmianą otoczenia.

18

@BabyGang No co Ty...zaraz przyjdą zamulency i zaczną pisać, że super pogoda itd. Zimno, ludzie opatuleni pod sam nos, godzina 15 30 ciemno, wszyscy kisza się w domach, ludzie biegną by tylko szybko dotrzeć do celu bo zimno ale co tam pięknie, fajnie bo paru morsów kapało się w stawie. Do tego przyroda zamarła, zero zapachów leśnych itd...no ale kto co lubi ;)

5

@Firestone Masz rację, tylko dostał dziś akcje na 4-1 a za chwilę było 3-2 ...to nie mecze towarzyskie, skoro gra to takie akcje musi kończyć bramką.

4

Słabiutkie wejście ma Roque. Ja wiem że to 2 mecz itd ale w pierwszym meczu dostał patelnię i nie trafił w bramkę dziś sam na sam i wykończenie katastrofa. Ogólnie rozumiem że uczy się gry w Europie ale takie piłki to powinien kończyć bez względu ile meczy rozegrał.
Liczę na niego bardzo oby szybko się przełamał.

14

Revel - PSG 0-9 i tak się gra z ogórkami.... Barcelona jest tak słaba że głowa mała...z 4 ligowcem i to pierwszy garnitur eh

7

Wiecie co, jak patrzę na to, co wyprawiają polityce z PiS i ich świta z telewizji Republika ,to po prostu przechodzi ludzkie pojęcie.
Pewnie wiecie, że część firm reklamowych wycofało się z tej telewizji ze względu na teksty "gości" o emigrantach które są lekko mówiąc skandaliczne.
I co teraz wyprawiają politycy? Otóż zaczynają szczuć swoich widzów przeciwko tym firmom które zdecydowały się opuścić grono Tv Republika. Przecież to jest taka szczujnia i nawoływanie do barbarzyństwa, że masakra.
Zastanawiam się czy to nie jest też karalne? a najgorsze to, że znajdą się fanatycy Kaczora co rzeczywiście z dnia na dzień zaczną robić to co mówią szczury z PiS-u.
Nie jestem mega polityczny ale jeszcze chyba nigdy nie miałem takiej odrazy do jednej partii jak do PiS!!!

12

Raphinha jest tak chaotycznym piłkarzem że głowa mała.
Piłka odbija się od niego do tego wolny z przewidywalnym dryblingiem. Uderzenia na ogół niecelne, masakra jak daliśmy się nabrać na tego piłkarza. Jedynie czego nie można mu zarzucić to zaangażowanie za to wielki plus.
Martwi też ostatnio gra Yamala, ja wiem, że chłopak jeszcze młody ale nie ma już tego błysku i widać u niego jakieś zmęczenie, zrezygnowanie.
Oby to nie było to co mówił Lewy, że może się szybko wypalić.
Gry Lewego nawet nie będę komentował.

0

Ten gol to na konto bramkarza...to była piłka do wyłapania a ten w bramce to parodia...

3

Widząc i słysząc Orłosia w Teleexpress przypominają mi się lata dzieciństwa i dziadka który codziennie musiał obejrzeć o 17 swój program nawet kolację wigilijną przekładaliśmy na 17 30 :)
Piękne beztroskie czasy...

1

Wczoraj napisałem komentarz odnośnie przejęcia TVP przez rządzących. Nie spodziewałem się, że tak poruszę ten temat. Niestety nie mogłem odpisać wszystkim bo mam chore dziecko i zamiast do przedszkola to gnijemy w domu.
Muszę napisać,że naprawdę wyszła fajna w dużej mierze merytoryczna dyskusja.
Dziś nadrobiłem część komentarzy i naprawdę jest co poczytać;)

1

@Kgorecki2500 Program robiony na szybko z dużymi przeszkodami...spokojnie im dalej w las będzie to wyglądało lepiej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?