0

@maik Okej miewał kontuzję jak wszyscy piłkarze grający tyle lat na takiej intensywności... Wraz z wiekiem masą mięśniową, odpowiednim trybem życia, dietą zauważono znaczny regres dotyczący podatności na kontuzję.
To w taki razie zadaj sobie dwa pytania.
Ilu piłkarzy w historii może się równać z Messim pod względem piłkarskim, albo inaczej ilu znasz piłkarzy takich jak Messi ?
A drugie
Ilu piłkarzy z szkółki bądź pozyskanych " chrzczono " na nowych Messich bądź porównywano w wcześniej fazie rozwoju piłkarskiego do Argentyńczyka a ile z Nich spełniło pokładane w Nich nadzieję choćby w 1/5.

Więc to czy Fati będzie grajkiem Klasy Światowej to jak wykupić los na loterii. Może nie liczmy że trafimy 6 w Lotto a cieszymy się jak będzie 4/5. Zawszę lepiej niż nie trafic nic.

2

Mam nadzieję że się mylę ale oby Fati nie skończył się tak szybko jak się zaczął. Młody zawodnik nie zdołał jeszcze ustabilizować formy i doznał poważnej kontuzji jestem ciekawy jak potoczą się jego losy. Całe otoczenie związane z Barceloną czeka na Niego jak na zbawienie i lek na całe zło w formacji ataku czy ta presja plus długi rozłam z piłką i młody wiek to nie za dużo jak na nową "10" w zespole. Historia podpowiada że większość takich historii nie kończy się happy endem oby tym razem było inaczej... Gdyby szybko wpadł na obroty to napad w składzie Fati Depay Coutinho nie wygląda źle widać po ostatnich dwóch meczach że kilka przyspieszających akcję zagrań Coutinho nie zgrało się w czasie z wyjściem na pozycję Depaya ale może z czasem będzie wyglądało to lepiej. Liczę na szybkość i przebojowość Fatiego oraz więcej dobrych zagrań Coutinho oraz Depaya takiego jakiego sobie życzymy a nie sfochowanego gwiazdorka leżącego na murawie.

0

Wiecie co najbardziej Mnie martwi w obecnej sytuacji, odziwo wcale nie gra chociaż też jest beznadziejna. Największą bolączką tego zespołu jest ich zaślepienie i przeświadczenie że nie grają źle brakuje trochę szczęścia, przychylności sędziego, trochę za dużo zawodników na boisku ma drużyna przeciwna... G.... prawda, na następnym treningu każdy powinien zasiąść na tylku i obejrzeć powtórkę meczu albo najlepiej trzy ostatnie i przejrzeć na oczy i zobaczyć jaką padakę grają, ( koniecznie z komentarzem żeby usłyszeli od ekspertów co sądzą o ich grze ) nie rozumiem tej bańki mydlanej w której są trzymani oderwani od rzeczywistości, kiedy się ockną i przejrzą na oczy ??? Jak trybuny będą puste ( pomyślą że Covid ) a to nie wirus tylko ich gra która odstrasza. Czy na prawdę w tym klubie nikt nie ma Jaj żeby wyjść i powiedzieć: " Niestety Nasza obecna gra godzi w dobre imię klubu, przepraszamy kibiców robimy co możemy żeby sytuacja uległa poprawie ale nie jest to łatwe z wielu względów prosimy o cierpliwość i zapewniamy że jednego nigdy nam nie zabraknie walki i zaangażowania na który zasługuje każdy kibic i czego powinno się wymagać od każdego kto zakłada bordowo granatową koszulkę... A nie pier..... o tym że białe jest czarne bo robiąc z kibiców idiotów jeszcze bardziej się ośmieszają.

1

@AxelF zgadza się nie mamy szukać w Naszej drużynie silnych stron tam gdzie nie ma ku temu odpowiednich warunków. Barcelona nigdy nie słynęła z wysokich, dobrze zbudowanych zawodników ale jak wspomniał kolega powyżej umiemy klepać tylko należy to tak dopracować że zawodnicy jak Pedri, Gavi, Fati czy reszta będą robili pożytek z swojej kreatywności i wyszkolenia technicznego bo w grze w dziadka i utrzymywaniu się na małej przestrzeni nie mamy sobie równych, jeżeli dodamy do tego odpowiednie przygotowanie motoryczne i wytrzymałość aby wychodzić na pozycję to efektywność klepki przyjdzie z czasem. Kreatywność to nic innego jak wyszukiwanie partnera ale żeby go znaleźć musi się pokazać, jeżeli jeden mało ruchliwy napastnik schowa się za dwoma stoperami wyższymi o głowę to jeżeli nie zrobi ruchu to nawet Iniesta, Xavi i inni nie odnajdą go w meczu tyle razy żeby mógł zrobić zagrożenie w przodzie i strzelić bramkę.

6

Wiadomo że każdy jest inny Nasi piłkarze mają różne charaktery, lecz nie rozumiem jednego dlaczego na pierwszego Kapitana mianuję się gościa tak bezpłciowego jak Busquets z całym szacunkiem dla jego osiągnięć i stażu w drużynie, podobna sytuacja tyczy się Roberto... Gdy z krwawiącym wzrokiem oglądam ostatnie mecze Barcelony widzę że drużyna dzieli się na tych co pogodziła się z rolą średniaka ligi i tych którzy walczą o lepszy byt drużyny. Mimo wielu słabych momentów widzę przebłyski, zaangażowanie, waleczność takich zawodników jak Pique, Araujo, Ter Stegen, czy chociażby Dest, Gavi. Niestety tego samego nie mogę powiedzieć o większości piłkarzy którym najzwyczajniej nie chcę się grać na 101% bo grać człapanego to mógł Messi bo jest Geniuszem ale jeżeli nie jest się Geniuszem należy do swoich umiejętności dodać walory mentalne, zaangażowanie, waleczność, nieustępliwość i nawet jak nie ma siły dać z wątroby jak mówi Tomek Hajto. Najlepszym przykładem mogą być Nasi byli zawodnicy Pedro który nie był genialny ale biegał, walczył, pokazywał się na pozycję był ruchliwy i mimo że nie był gwiazdą dawał drużynie bardzo dużo. Albo Seydou Keita który był zamiennikiem gdy w pomocy grali Xavi, Iniesta, Yaya, Fabregas swoje kariery zaczynali Busquets, Thiago był od Nich słabszy ale walczył starał się zostawiał na boisku serducho i nawet gdy wchodził na końcówkę aby dać siłę fizyczną w środku pola nie wpływało to na jakość zespołu... Niestety obecnie drużynie w największym stopniu brakuję ZAANGAŻOWANIA bo mówić o tym że się staramy to jedno a pokazać to na boisko to drugie.

3

Proszę o UWAGĘ...
Z tego miejsca chciałbym serdecznie przeprosić Pana Grzegorza Rasiaka zwanego " Rasialdo " i cofnąć wszystko co mówiłem o jego drewnianej grze jako młody człowiek... Teraz z biegiem lat wiem że to nie prawda, prawdziwym " Drewniakiem " jest Nasz nowy napastnik. Luuk De Jong pseudo Kłoda chociaż to też nie do końca trafny pseudonim bo piłka odbita od kłody 3 metry przed bramką wpadłaby gdzie trzeba.

1

@4Fabregas4 Nie ściąga do podstawowej "11" tylko jako alternatywę w formacji ataku.
To że sytuacja kadrowa podobnie jak finansowa nie jest kolorowa chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Do dyspozycji trenera będą wszyscy zawodnicy w pełni zdrowia będziemy mogli rozmawiać o klarowaniu się pierwszej jedenastki. Więc to że ktoś z braku laku w jednym bądź dwóch meczach wychodzi w podstawowym składzie nie oznacza że jest zawodnikiem pierwszej 11.

0

@Magicc89PL No tak tylko te faule mogą być podyktowane tym że dostaje mało minut i bardzo chce się pokazać, za bardzo prawdopodobne inaczej podszedłby do meczu grając w pełnym wymiarze minut... Bo jakoś nie wydaję Mi się że jest zawodnikiem który cyklicznie opuszcza przedwcześnie boisko za kartki.

3

Ter Stegen
Dest Pique Araujo Blade
Gavi
FDJ Puiq
Demir Depay Coutinho
Postawny na ruchliwość i przebojowość niech trener pokaże że faktycznie pracuję z młodzieżą i jeżeli zawodnicy kontuzjowani wrócą będzie co oglądać. A jeżeli zagra z Roberto, Busim w pomocy to będzie sygnał że lecimy na oparach a trener nie za wiele ma do zaoferowania tylko odcina kupony od tego co już dawno za Nami.

2

Ter Stegen
Araujo Pique
Dest Blade
De Jong
Pedri
Coutinho
Dembele Fati
Depay

Skład trochę jak z Fify ultra ofensywny ale dać 4 młodych szybkich przecinaków na obu stronach boiska zgrywać ich ze sobą.
Araujo ma zadadki na lidera obrony.
FDJ będzie wyprowadzał piłkę z Pedrim, Coutinho z Depayem swoją ruchliwością zrobią zamieszanie i co najważniejsze oboje potrafią grać szybko na 1 kontakt i dobrze uderzyć z daleka dodatkowo Depay potrafi przytrzymać piłkę. Dembele jest nieszablonowy a Fati to przyszłość.
Poniżej wariant bardziej zachowawczy.

Ter Stegen
Araujo Pique
Dest Blade
Busquets

De Jong Pedri

Dembele Depay Fati

3

@robimen12345 Pełna zgoda wrócą: Fati, Dembele, zdrowy będzie Dest, trochę czasu potrzebuję Coutinho długo nie grał, no i dojdzie Aguero. Skład musi wypracować i ułożyć grę skoro przez naście lat opierała się Ona na geniuszu Messiego. Kilka meczy i kilkanaście treningów to za mało żeby oceniać skład dodatkowo osłabiony kontuzjami. Najważniejsze żeby w najważniejszej części sezonu byli w formie ????

0

@Szpenio I z pomocą ustawioną
Franki
Pedri Coutinho
Jakoś mam dziwne przeczucie że ruchliwość tej trójki w przodzie plus Coutinho który będzie grał na 10 oraz wspomagający go Pedri oraz De Jong zrobią grę. Być może po konfuzji Aguero i Nasz nowy nabytek dadzą dodatkowe warianty w akatu i zobaczymy ZESPÓŁ/ KOLEKTYW który nie jednemu zespołowi z plejadą wielkich nazwisk pokaże miejsce w szeregu.

1

Szkoda że nie jest mu ciężko być takim darmozjadem, dostał pensję na start później z racji prezentowanej formy otrzymał bardzo wysokie wynagrodzenie i zapowiadał się na bardzo solidnego grajka, a tutaj kontuzja za kontuzją jego opieszałość w podejmowaniu leczenia zaproponowanego przez klub, w zamian za co bawił się z szamanami tracąc cały sezon zbijając bąki. Skoro klub był w porządku odnośnie pensji adekwatnej do poziomu sportowego, wyrozumiały wobec jego niesubordynacji dotyczącej leczenia, to mógłby się wykazać przyzwoitością i dostosować pensje do aktualnego stanu faktycznego i pokazać że ma trochę ambicji sportowych a nie jest kolejnym łasym na kasę, leniwym przedstawicielem Afroamerykanów do tego jego zgrywanie pajaca że nie wie o co chodzi i że dlaczego chcą się go pozbyć. Przez to co wyczyniał na przestrzeni ostatnich 2-3 lat stracił w moich oczach, co się stało z Skałą Big Samem ???

0

@judaszowe_srebrniki Też uważam że największym wabikiem dla Aguero był Messi i możliwość gry razem z Nim. Gdyby było inaczej i interesował by go projekt sportowy to przeszedłby wtedy by pierwszy raz mówiono o jego transferze. A nie teraz gdy jesteśmy w dołku.

8

Spostrzeżenia na szybko.
1. Gdzie są ludzie którzy nie tęsknili za Markiem który daję mega spokój w rozegraniu i oszczędza Nam kilka bądź kilkanaście straconych piłek za którymi później biegamy, Neto to dobry bramkarz ale takich dobrych bramkarzy którzy średnio grali nogami się tutaj przewinęło wielu.
2. Garcia młody chłopak z potencjałem drugi jego mecz w zespole dostaje do krycia jednego z najtrudniejszych do upilnowania zawodników nie tylko w lidze bo Williams jest zawodnikiem specyficznym trudnym i mało stoperów potrafi go stłamsić. A tutaj wiadro pomyj na Niego. Dać mu czas a będzie z Niego pociecha nie mniejsza niż z De Ligta którego większość graczy managerów piłkarskich by tu widziała.
3. Demir zjadła go chyba trochę presja i ciężar meczu, może i wynik ale to pokazuję jak powinniśmy wyczekiwać na powrót do zdrowia Dembele. Taki zawodnik był Nam dzisiaj niezbędny żeby wyglądało to lepiej w przodzie. A Demirowi dawać minuty i spokojnie go ogrywać a nie robić z Niego pierwszego zmiennika do napadu.
4. Roberto ma serducho jest Naszym człowiekiem ma dużo dobrych zagrań ale pokazuje dlaczego nie może dostawać znaczącej roli w pomocy. Elektryczny i zestresowany jakby debiutował tak jak Demir.
5. Ofensywa Depay widać magię to przyjęcie, luz, drybling nawet siatka i znaczny wpływ na grę zgramy to i będzie cacy, natomiast Nasza 12 dzisiaj już była bardziej swojska i wróciła z dalekiej podróży i wyobrażeń o snajperze na miarę Barcelony. Mam nadzieję że Aguero się wyleczy i da coś czego nie może zapewnić Martin czyli powtarzalna jakość. No i Antek walczy, gra, rozgrywa, ale po takim zawodniku oczekuje się znacznie więcej chyba jeszcze nie ogarnął że nie ma z Nami Messiego i może wyjść z cienia i być sobą a może próbuje schować się za Depayem, musi pokazać że jest liderem jeżeli nie to może Coutinho będzie chciał przejąć to brzemię ( takie pobożne życzenie, ale marzenia się spełniają, czasami.)

6

@forest Serio ? Pomyśl że niektórzy pod nieobecność rodziców którzy często dużo pracują na utrzymanie rodziny to właśnie dziadkowie pomagają i wychowują swoje wnuki spędzając z Nimi bardzo dużo czasu. Dziadek to dziadek a pisanie w takim tonie jakby zdechł mu chomik jest nie na miejscu.

0

Nonsens historia historią legenda legendą ale pamiętajmy że klub jest najważniejszy i numer 10 powinien być w klubie zawszę. Nie liczmy że tak szybko ktoś dorośnie do roli lidera godnego nosić takie brzemię ale próbować warto. I mimo że będą zawodnicy którzy bardziej lub mniej będą zasługiwać na ten numer to powinien być noszony zawszę... Marketingowo, finansowo albo nawet żeby pokazać że wierzymy w zawodników i mają nasze pełne poparcie. Dlatego byłbym za tym aby Coutinho lub któryś inny zawodnik nosił 10 w tym sezonie. Żeby poczuli że mogą osiągnąć wiele mimo że część nie do końca wierzy że podołają bez Messiego.

0

@nammah Żeby rozmawiać to trzeba umieć słuchać, akurat w tym wypadku czytać, napisałem że ten metabolizm to z przymrużeniem oka wystarczy zerknąć wyżej. A jeżeli kolego uważasz że metabolizm w wieku 34 lat jest taki sam jak w wieku 20 lat to przyznam Ci rację raczej nie ma z Tobą o czym rozmawiać.

1

@Nazija z tym metabolizmem to z przymrużeniem oka było ???? kwestia motywacji kontroli samego siebie nie wyobrażam sobie że zawodowiec który trenuję przynajmniej raz dziennie jedząc jak zwykły Kowalski mógłby mieć taki brzuszek. Ja trenuję 1-2 w tygodniu nie ogranicza Mnie dieta i nie mam takiego brzuszka, i nie potrzeba mi do tego sztabu specjalistów i nie wiadomo jakiej diety. Więc albo mieli tak luźno na treningach albo Suarez podjadał w Maku i popijał browary przed spaniem.

0

@korolocik 29 letniego bramkarza który od kilku sezonów jest przynajmniej w TOP 5 bramkarzy na świecie. A zdrowy i w formie to w TOP 3. Nie wspominając o jego walorach takich jak charyzma, silna psychika, skromność i zadatki na kapitana.

0

@bsluszniak Zostaw Dembele szklany bo szklany ale jak każda akcja nie będzie musiała przechodzić przez Messiego może częściej będzie robił użytek z swojej szybkości przy kontrach. Odnośnie Pjanicia, Umtitiego racja zastanawiałbym się też nad sprzedażą Roberto. Mamy Mingeze, Desta, Emersona, Albę więc boki obrony są zabezpieczone. A niestety na środek pomocy w takim klubie to jedynie jako rezerwowy i to nie taki pierwszy.

3

Myślę że warto go zostawić nawet jeżeli miałby być żelaznym rezerwowym, na skrzydłach mamy Fatiego młody nie ukształtowany bardzo perspektywiczny zawodnik, i Dembele który jest wielką niewiadomą ale być może odejście Messiego wpływanie pozytywnie na tempo akcji i będziemy mogli częściej w szybkich kontrach cieszyć się jego walorami. Do tego sporo młodzieży w Barcelonie B, zawszę możemy też wystawić Depaya na skrzydle więc tam miejsca dla niego nie widzę ale rotowanie na pozycji 10 z Antkiem jak najbardziej zważając że Francuz może grać jako najbardziej wysunięty jeżeli nie będzie tam Depaya. Nie zapominajmy że jest jeszcze Aguero jak wyleczy kontuzję. Jeżeli mielibyśmy kogoś pożegnać z ofensywnych zawodników Barcelony to niestety Duńczyk którym mimo zaangażowania, pracowitości po prostu jest przeciętny rywalizacji z Aguero o rezerwową 9 nie wygra a zabierze tylko minuty młodzieży.

1

@adukla Akurat On w Monachium w przeciwieństwie do Suareza u Nas wychodował sporo masy mięśniowej a nie tkanki tłuszczowej jak Urugwajczyk. ????
Żeby uprzedzić niektóre komentarze, nie umniejszam zasług ani umiejętności piłkarskich Suarezowi po prostu z wiekiem metabolizm mu spadł.

4

Francja jest mocna, ale do końca nie wiem czy nie wrzucili wyższego biegu bo oszczędzają się czy dlatego że bardzo " leży im " gra z kontry i wolą oddać inicjatywę grać kontrę i wzorcowo rozbijać próby ataków. Myślę że nie ma się co tak rozpływać nad grą Francuzów bo zagrali na alibi gol samobójczy ustawił mecz i pozwolił grać im tak jak lubią. Gdyby utrzymywał się stan 0:0 mecz byłby zdecydowanie ciekawszy... Niemcy ładnie grali ale tylko do 30 metra przed bramką bez błysku, ale Niemcy jak to Niemcy pewnie z każdym meczem będą mocniejsi.

0

@ToJa79 to był strzał ? Ta piłka prawie się zatrzymała w locie. ????

1

@kaamil1910 widać że Messi ostatnio nie jest sobą widać jakieś przytłoczenie myślę że mecz odpoczynku dobrze mu zrobi. A co do składu to 1 do 1 myślę tak samo a w drugiej połowie warto wpuścić Trincao za Dembele, Konrada za Ansu, i za Pedriego dać Riquiemu pograć. ???? Niech chłopaki łapią minuty i doświadczenie.

1

@joshua244 Fati po wejściu to samo próby dryblingu na 2-3 rywali z czego każdy generował stratę. Dembele chociaż skuteczność drybling miał powyżej 0%

0

@JaCules1211 Trincao Seriooo ???
Ten chłopak musi się jeszcze wiele wiele nauczyć. Na razie nie odznacza się niczym co powinno mu gwarantować pierwszą "11" w meczu z Realem.

0

@tervas Być może pytanie tylko czy chęć jego pozostania wynika z pensji i wygody życia w Barcelonie. Czy może jest w nim chęć pozostania i pokazania że pieniądze wydane na niego nie były wyrzucone w błoto. I że faktycznie jest zawodnikiem który może grać pierwsze skrzypce w takiej drużynie jak Barcelona.

1

Szczerze to liczyłem że Manchester United zainteresuje się nie Dembele a Griezmannem i że zaproponuje transfer. Szkoda bo kupili Cavaniego a była okazja sprzedać przereklamowanego gwiazdora do drużyny z takim potencjałem marketingowym. Griezmann świetnie by tam pasował do innych Pogby, Rashforda, Lingarda, De Gea zawodników bardzo medialnych lecz bardzo przeciętnych piłkarsko. Jego cieszynki na pewno zrobiłyby furorę w Angielskiej lidze. To tak z przymrużeniem oka ale nie rozumiem co szkodzi Komanowi dać zagrać Dembele chociażby 35-25 minut w którymś z meczy ( mamy 5 zmian ) więc jest ku temu sposobność i dać mu się wykazać w meczu i pokazać czy faktycznie na razie odstaje od poziomu który gwarantuje minuty to samo tyczy się Puiqa skoro Coutinho nie jest jeszcze przygotowany na 90 minut intensywnego grania to dać 20 minut poszaleć Riquiemu. Chyba że jest tak zapatrzony w Trincao i Pedriego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?