1

@Chlebek23391 Tylko że na ten moment ani Pedri ani Trincao nie pokazali że mają taki wpływ na grę jak Puiq oboje są ofensywnymi środkowymi pomocnikami bez walorów typowych skrzydłowych. Wiem że gramy w ustawieniu z trójką ofensywnych pomocników ale tutaj aż prosiło się żeby rozciągnąć grę a niestety nie było tego w tym meczu poza kilkoma wyjątkami. Nie neguję zmiany Pjanicia ale zmienił nie tego zawodnika co trzeba a mając na placu 3 pivotów i trójkę ofensywną bez typowego skrzydłowego bo Messiego nie rozpatruję w takich kategoriach a Pedri i Trincao to SPO tracimy grę skrzydłami doliczając do tego Roberto skupionego na defensywnie strasznie zagęszczamy środek. Nawet jeżeli wymuszona była zmiana Alby to dać do pary Destowi jego kumpla z którym już grywał w postaci Konrada zamiast Pedriego.

1

Skoro już rozmawiamy o zmianach to schemat z dwóch poprzednich meczy zawiódł nie było tragedii ale mamy zawodników o różnych walorach i predyspozycjach. Widząc że Coutinho się napracował nie wchodzi wolny i schematyczny Pjanic tylko ruchliwy i błyskotliwy Puiq. Widząc że prawa strona nie istnieje bo nie współpracują z Griezmannem i Roberto schodzący do środka gdzie tłoczno jak w porannym tramwaju. Wstawiamy Dembele który rozrusza skrzydło rozciągnie grę i zrobi miejsce w środku dla Messiego i reszty a jeżeli boimy się że Roberto nie zdąży za ewentualną kontrą to wstawiamy nowy nabytek z USA i dwóch szybkich gości robi szum na prawej stronie. Trincao niestety trochę przegrywał pojedynki z lewym obrońcą Sevilli ale to zasługa tego że był osamotniony a nie jest to piłkarz aż tak przebojowy żeby samemu coś wyczarować gołym okiem widać że potrzebował kogoś do gry dobiegał do piłki zwalniał zastawiał i drybling do tyłu bądź wycofanie bo był sam. Pedri trochę zginął z radaru na lewej stronie mimo że Dest wysoko się podłączał. Na plus nasz Araujo gość jest koń ładnie gra ciałem wystrzega się błędów oby tak dalej. Podsumowując remis z Sevillą nie jest złym wynikiem lecz wydaje mi się że przynajmniej drugą połowę mogliśmy zagrać odważniej i na większym ryzyku a zagraliśmy bardzo asekuracyjne trochę na alibi.

0

@BigVu Równa forma niech zagra przynajmniej kilka meczy bądź sezon na pewnym poziomie to porozmawiamy o stabilności formy. Nie neguję ale ilu było takich młodych zawodników którzy się pokazali a później gdzieś znikli. Opieranie składu o 17 lata jest przynajmniej nierozsądne. A alternatywa w postaci Dembele jest idealna do rozwoju Ansu jeśli jest wyżej ceniony to będzie grał natomiast jak przytrafi się dołek formy to mamy gościa który wskoczy do składu i zrobi wiatr.

5

Teraz Pan Prezydent zatrudni wybitnego znachora o przydomku " El Quatro " znanego z uzdrowienia Samuela Umtiti. Dotychczas El Quatro związany był z Polskimi NFZ ostatnimi czasy udzielał teleporad z niebywałą skutecznością. Podobno nikt nie oddzwaniał drugi raz a to mówi samo przez się. ????

0

@Amnesiac1982 Porównywanie Ja tylko uświadamiam Tobie że pudła przydarzają się wszystkim więc opieranie swojej tezy o zawodniku opierając na jednym zagraniu jest słabe. Bo nie powiesz Mi chyba że w meczach których był zdrowy i w rytmie meczowym nie pokazywał swoich walorów. Nikt nie porównuje go do "9" bo to inna pozycja tylko uświadamiam że pomyłki są wkalkulowane w sport.

0

@Amnesiac1982 i właśnie takie rozpamiętywanie a mało to 100% lub lepszych szans na bramkę marnowali napastnicy. To jest piłka nożna nie ma maszyn są ludzie chyba nie powiesz że Suarez czy Eto czy inni nie tylko z Barcelony zawszę perfekcyjnie wykańczali takie akcje ? Suarez czasami marnował po trzy setki żeby później strzelić bramkę z niczego. A chłopaka winiecie o jednego babola.

0

@Lordzi Po powrocie z Monachium mielibyśmy maszynę Naszego Komara po sterydach :p

0

@michalciesla ciekawe jakie kolega ma mięśnie pewnie piwny ????
Nie rozumiem podejścia jest naszym zawodnikiem przepłacony to prawda, nie omijają go kontuzję prawda, trochę nierozgarnięty racja, ale skoro ostatnimi czasy jest coraz więcej pogłosek mówiących o tym że wychodzi na prostą i wydoroślał oraz że bardzo profesjonalnie podchodzi to rehabilitacji i treningów to należy życzyć mu jak najlepiej, bo jedno wiem na pewno wolę takiego nieprzewidywalnego i przebojowego skrzydłowego niż spowalniaczy typu Roberto. A ten chłopak ma 23 lata więc jak odpali to kilka dobrych lat gry przed Nim.

1

@normasubiektywna Ordnung Muss Sein :p chodzi o to żeby ktoś wziął się za Nich i zrobił porządek z leniwymi kotami...

27

Odnośnie przygotowania fizycznego to wystarczy spojrzeć na grafiki które krążą po sieci a ukazują jak rozbudowali muskulaturę zawodników Bayernu Monachium : Lewandowski, Goretzka, Davies, nawet naszego Coutinho rozbudowali bo nabrał mięśnia. No i najważniejsze żaden zawodnik nie stracił ani na szybkości ani na wydolności. Taka grupa ludzi przydałaby się w naszym sztabie żeby ruszyć stare koty a młodych zawodników wprowadzić na właściwe tory. Ale przyszedł Pan Albert i dajmy mu szansę może się wykaże. Oby :)

0

Odnośnie przygotowania fizycznego to wystarczy spojrzeć na grafiki które krążą po sieci a ukazują jak rozbudowali muskulaturę zawodników Bayernu Monachium : Lewandowski, Goretzka, Davies, nawet naszego Coutinho rozbudowali bo nabrał mięśnia. No i najważniejsze żaden zawodnik nie stracił ani na szybkości ani na wydolności. Taka grupa ludzi przydałaby się w naszym sztabie żeby ruszyć stare koty a młodych zawodników wprowadzić na właściwe tory. Ale przyszedł Pan Albert i dajmy mu szansę może się wykaże ????????

0

Ter Stegen / Pena
Semedo/ Wague
Pique/ Garcia
Lenglet/ Araujo / Tadibo
Alba/ Firpo / Miranda
De Jong / Busquets ( Fernandes )
Van der Beek / Pjanic
Dembele / Trincao
Griezmann / Puiq
Coutinho /Fati / Pedri
G. Jesus
Plus rotacyjny Roberto który jest zapchajdziura i zawszę się przyda do rotacji sezon długi i meczy wystarczy dla wszystkich.

W systemie 1:4:2:3:1
Bo zapewne w takim będziemy grać.
Wymiany pozycji z możliwością gry w różnych konfiguracjach w przodzie oraz w pomocy w zależności od potrzeb.
Jesus
Coutinho. Griezmann. Dembele
--------------------------------------------------------
Griezmann
Fati. Coutinho. Trincao
--------------------------------------------------------
Jesus/ Griezmann
Fati Puiq. Dembele

Ustawień jest multum i wariantów również. Biorąc pod uwagę że zapewnie to ostatni sezon Pique,Busquetsa i Alby więc rozważyć sprowadzenie realnych wzmocnień na ich pozycję ale nie na gwałt tylko rozsądnie i trafnie znaleźć zawodników mogących ich zastąpić o ile wśród obrońców Garcia, Araujo, Tadibo znajdzie się ktoś kto wskoczy w miejsce Pique jeżeli nie zapytać o holendra z Juve myślę że współpraca z byłym selekcjonerem i stanie się filarem defensywy będzie kusząca tak samo jak gra z swoimi kumplami. Lewy obrońca na tą chwilę jedynym zawodnikiem którego bym tam widział jest Alphonso Davies ale pomarzyć sobie można a może urodzi się jakaś gwiazdka z centry. Busquetsa będzie miał kto zastąpić po prostu młodzi Fernandes, O. Busquets otrzymają więcej minut.

Zakup: Jesusa i Garci w rozliczeniu za Messiego plus pieniądze które na pewno powinny starczyć na Van der Beeka. Więc wychodzimy na zero odnośnie zakupów. Jeżeli City nie będzie chciało oddać Jesusa to zapytać co Hollanda ale broń Boże nie brać przereklamowanego Martineza.

Natomiast sprzedaż.
Neto 15
Umtiti 30
Rakitic 10
Vidal 10
Alena 15
Rafinha 10
Braithwaita 10
Reasumując jak łącznie wyciągniemy za tych zawodników 100 milionów to będzie dobrze.
Natomiast nie wiem co zrobić z Suarezem bo jest on pokraczny ma nadwagę ale bramki strzela i jako Joker mógłby się przydać ale mógłby się nadać jako karta przetargowa do zbicia ceny Beeka co pozwoliłoby zaoszczędzić i ewentualnie przetestować młodzików na pozycji 9.

Będzie ciężko ale ten moment musiał nastać mogę brać w ciemno sezon bez zdobycia trofeum ( czyli taki jak obecny ) jeżeli pozwoli nam utworzyć i skrystalizować drużynę po czym przeprowadzić wzmocnienia tam gdzie będą potrzebne.

8

@Greenalley Pojechali po całej Barcelonie jak chcieli a Semedo był jednym z niewielu który przynajmniej biegał w tym meczu a nie stał jak taka p....

1

@Naker Również uważam że taki G.Jesus to zjada go na śniadanie pod każdym względem prócz ceny i prawdopodobnie pensji.

25

Najwidoczniej ktoś ma pomysł jak wykorzystać największe atuty ofensywne tego zawodnika. Szybkość, wejście z drugiej linii do podania za linię obrony no i gra na jeden kontakt z kimś kto nie zwolni akcji jak większość naszych pomocników. Gdyby w linii ustawić Semedo nad nim Puiqa i na skrzydle Dembele to nasza prawa stroną byłaby ruchliwa szybka i przebojowa. Tylko jest jedno ale Messi musi zająć miejsce w środku gdzie gra już od dawna a nie udawać sztucznego skrzydłowego zostawiając autostradę dla Semedo.

0

@Remi1899
Jeżeli Busi ma być wyznacznikiem dla młodych zawodników to chyba będą musieli odpalać YouTuba i szukać filmików za czasów gdy grał pod wodzą Pepa i Enrique. On z sezonu na sezon gra coraz gorzej i jak dla Mnie powinien odejść z klubu i zrobić miejsce innym bo tylko rozmienia się na drobne...

0

A Ja uważam że Messi w końcu powinien zawitać w środku pola jako klasyczna 10 jeżeli i tak jest to obszar jego gry bądź ustawić go jako wolny elektron a w następnym sezonie na prawej stronie postawić na parę Semedo i Dembele/ Trincao w końcu mielibyśmy prawdziwą prawą stronę do tego mega szybką i przebojową co skutkowałoby rozciągnięciem defensywy przeciwników i zapewnieniem większej przestrzeni dla Messiego który ustawiony byłby centralnie. Gołym okiem widać że Semedo często nie ma z kim zagrać szybkiej klepki do której ma predyspozycje. Czy tylko Ja mam takie odczucia ?

1

@obruSS Zgadza się kibice widzą tylko to co mogą otwarte treningi, mecze, konferencję prasowe i tego typu wydarzenia na których podstawie wyrabiają sobie jakąś opinię. Natomiast cała otoczka związana z prosperowaniem klubu, "życiem które toczy się w szatni", treningami to sprawa wewnętrzna i mimo brudu który wypływa od czasu do czasu do prasy wierzę że każdy chce dla tego klubu jak najlepiej tylko jak to w życiu bywa są ludzie którzy nie potrafią przyznać się do błędów i brną w swoją koncepcję nie zważając na to że ktoś widzi to inaczej i prawdopodobnie ma rację. Bądź co gorsza nie mają planu i działają chaotycznie jak obecny zarząd. Ale łatwo jest być mędrcem stojąc w oddali i krytykując a niestety Polska mentalność jest taka że każdy wie najlepiej i we wszystkim jest fachowcem. ????

8

Nie rozumiem zarządu nie stać nas na jakieś wielkie wzmocnienia bo finansowo jesteśmy trupami. Mamy możliwość realnego wzmocnienia drużyny na kolejny sezon nie musimy wydawać pieniędzy na transfer bo już je wydaliśmy i to nie małe. I klub próbuje zaoszczędzić na pensji zawodnika wypożyczając go a jednocześnie kupuje nieznanego Duńczyka za 18 milionów w zimowym okienku. Uważam że Coutinho obecnie wniósłby więcej do pomocy aniżeli Rakitic, Roberto, na skrzydle też nie odstaje od poziomu który reprezentuje Antek.
Dajmy mu szansę w następnym sezonie a nie szukajmy kolejnego następcy Neymara który stworzy z Suarezem i Messim magiczne trio w przodzie.
W sferze marzeń pozostawiam pomoc składającą się z De Jonga Puiqa i Coutinho kreatywna, aktywna, ruchliwa pomoc do tego coraz pewniej czujący się Semedo który potrzebuje takiego Dembele aby rozruszać prawą stronę boiska i przyszły sezon może wyglądać inaczej a mecze ciekawiej.

0

R.I.P (*) Wielka Barcelono. Trafił się jeden syn marnotrawiący tak pięknie prosperujący klub. Wybór tego prezydenta to jak puszka Pandory aż się boje myśleć co czeka nas dalej.

1

Czytając komentarze widzę że niektórzy przejrzeli na oczy odnośnie tego zawodnika. Realnie jest wart koło 40 milionów niczym szczególnym się nie wyróżnia jako zawodnik statystyk również nie ma powalających. Jeżeli go kupimy to będziemy pośmiewiskiem bo że Biali kupili Jovicia po jednym dobrym sezonie zapłacili za niego 60 milionów i teraz widzą że do starego Benzemy to nawet startu nie ma. A My chcemy dać w dobie kryzysu dwa razy tyle za gościa który zagrał pół sezonu na dobrym poziomie. Gdzie logika ? Chyba że Ja jestem zaślepiony i nie widzę ogromnego potencjału w tym zawodniku.

1

Dlaczego interesujemy się tym Martinezem ???
Martinez grał dobrze przez pół roku... Tylko pół a ogólnie rzecz biorąc to ma porównywalne statystyki do uznawanego przez wielu za zakałę drużyny Dembele. Tylko że Francuz to skrzydłowy i wykręcił statystyki w Hiszpanii a Argentyńczyk jest środkowym napastnikiem i kręcił liczby we Włoszech. O czymś to świadczy prawda... Wiem wiem że statystyki to nie wszystko bo Martinez pracuję w defensywie zakłada pressing i inne ale czy wart jest takich pieniędzy.? Nie róbmy po raz kolejny transferu na siłę za dużo tych nieprzemyślanych transferów ostatnimi laty. Jak mamy robić transfery takie o których piszą brukowce to lepiej nie róbmy ich wcale. A pewnie i tak nie zrobimy bo skąd na to $$$ ?
Nasz zarząd zachowuję się trochę jak dziecko w sklepie z zabawkami tylko że ten sklep jest ogromny i jest tam pełno zabawek a my wypatrzymy jedną na pierwszym regale i nie zważając na cenę kupimy a później okaże się że na końcu sklepu było coś o wiele lepszego w promocji. Ale niestety my pieniądze już wydaliśmy a zwrotów nie ma bądź zwracają mały odsetek pieniędzy...

0

@Hipo10 właśnie Martinez grał dobrze przez pół roku... Tylko pół a ogólnie rzecz biorąc to ma porównywalne statystyki do uznawanego przez wielu za zakałę drużyny Dembele. Tylko że Francuz to skrzydłowy i wykręcił statystyki w Hiszpanii a Argentyńczyk jest środkowym napastnikiem i kręcił liczby we Włoszech. O czymś to świadczy prawda... Wiem wiem że statystyki to nie wszystko bo Martinez pracuję w defensywie zakłada pressing i inne ale czy wart jest takich pieniędzy.? Nie róbmy po raz kolejny transferu na siłę za dużo tych nieprzemyślanych transferów ostatnimi laty.

13

Że jeszcze nie wpadli na pomysł żeby wymienić De Jonga na Pjanicia. Może Holender zgodzi się na transfer do Włoch gdzie spotka swojego przyjaciela De Ligta będzie w klubie za sterami którego nie siedzą ameby umysłowe. Jeżeli Włosi uznają że im się to nie kalkuluję to dorzućmy Coutinho myślę że to ich przekona. A jak już będziemy mieli przychylne relację z Juventusem to może zgodzą się na wymianę bramkarzy 1 do 1 Ter Stegena zamienimy na wiecznie młodego Buffona może będziemy musieli trochę dopłacić ale dla tego 42 latka warto pogra na światowym poziomie jeszcze z 20 lat przecież już od 20 jest w światowej czołówce.

0

@Scross dlatego ww. nazwiska pasują jak ulał do wzmocnienia leciwej kadry. Też nie mogę zdzierżyć że kupujemy młodych zawodników nie dajemy im prawdziwej szansy idą na wypożyczenie a później ich sprzedajemy bo potrzebna kasa na głośny transfer albo wzmocnienie doświadczonym zawodnikiem. Doświadczonych powoli gasnących zawodników z wysokimi kontaktami mamy aż nadto tylko nikt nie ma jaj i charakteru żeby porządnie przewietrzyć kadrę i budować ekipę na te i przyszłe lata. A tym bardziej będziemy to odwlekać tym bardziej się to na nas odbije w przyszłości.

2

@Scross wszyscy młodzi, perspektywiczni na pewno świetnie wkomponują się w zespół. Sprzedamy kilku zbędnych juniorów i możemy zakładać Old Boys Barcelona FC średnia wieku kadry 30+

3

@constantine16 bo Real biegał a Barcelona nie...
A dlaczego nie biegali ?
Bo nie mieli sił.
Dlaczego nie mieli sił ?
Bo Kike oczekuje od nich wychodzenia na pozycję i pressingu. A nie biernego stania bądź truchtania.
A dlaczego bieganie przez cały mecz to dla nich tak dużo ?
Po przygotowaniu motoryczno wydolnościowym poprzedniego trenera, tak jest to za dużo dla nich.
Dlaczego przecież jeszcze niedawno myślano że przygotowanie fizyczne nie jest aż tak ważnym aspektem piłkarskiego rzemiosła.?
Byli w Dużym błędzie...

0

@Barca_Big_Moment No czytam i zadałem pytanie ? W czym problem ?

0

@bartoszekkk Po prostu dramat... Chyba dalej tęsknią za przedszkolem Wujka Valdka gdzie podczas treningu mieli wyznaczony fragment boiska przeznaczony na leżakowanie. Bezstresowe prowadzenie kadry plus zbyt wysokie mniemanie o swoich umiejętnościach u poszczególnych graczy połączone z wysokimi pensjami i statusem w klubie doprowadziły że mamy grupę rozwydrzonych gwiazdeczek które chyba urwały się z drzewa jeżeli myślą że zwycięstwa i tytuły przyjdą same.

0

@Barca_Big_Moment i kto zostanie trenerem Barcelony jak już mało który chcę się pakować w to szambo które tworzy zarząd ? Może Messi zostanie grającym trenerem ?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?