MACIEK 22
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gdańsk
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Czasami tak sobie myślę że dobrze jest znaleźć alibi na całe zło dziejące się w drużynie... I tak Nasi użytkownicy skaczą z zawodnika na zawodnika obarczając kolejnych winą za niepowodzenia czy słabsze mecze. Drużyna to zawodnicy a zawodnicy to ludzie nie maszyny które mają pewne parametry i pracują na tych obrotach przez cały czas i jeżeli nie spełniają wymogów to lecimy do salonu sklepu lub na gwarancję wymienić na taki który spełni Nasze oczekiwania błąd po to mamy kilku świetnych ofensywnych zawodników i jednego genialnego żeby w momencie gdy jednemu czy drugiemu przyjdzie spadek formy zastąpić go drugim i zregenerować aby dalej wskoczył na swoje obroty tylko aby te rezerwowe trybiki nie rdzewiały i w każdym momencie były gotowe należy je również używać tego w Naszej drużynie nie widzę. I tak pędzimy Lamborghini przez cały sezon z górki a gdy trzeba przycisnąć bo zaczyna się stromy podjazd przed metą okazuje się że Lamborghini idzie na serwis to wsiadamy do zakurzonego Volkswagena Passata i dziwimy się dlaczego wyprzedziło Nas Porsche. I czy to wina podzespołów czy mechanika i zaplecza że zaistniała taka sytuacja ? Taka refleksja a odnośnie Couthino, Dembele i innych którzy nie grają na takim poziomie jaki oczekujemy mowa tutaj o Suarezie, Busquetsie po części Rakiticiu to może pora zmienić trenera /mechanika jeżeli z takich super zawodników zrobił przeciętniaków bo niestety tak grają od dłuższej pory.
Ps. Tytuł obrażający piłkarza Naszego zespołu publikowany na głównej stronie największego w Polsce serwisu fanów Barcelony jest niesmaczny i nie ma nic wspólnego z wartościami które reprezentuje z sobą ten klub od zawszę. A wiadomo że Barcelona to " Więcej niż klub "
1
Chciałbym żeby któryś z tych meczów które pozostały trener spróbował zagrać ustawieniem z 3 środkowymi obrońcami Umtiti Pique Lenglet a w roli wahadłowych ustawić Semedo i Albę ustawić Arthura i Roberto w środku wyżej nich centralnie ustawić Couthino a jako dwóch napastników Messiego i Malcoma. Pobożne życzenia ale jeżeli takie ustawienie by się sprawdziło to transfer dwóch Holendrów do obrony i po pomocy byłoby świetnym posunięciem dokupienie Jesusa z MC aby rotować w przodzie i ta trójka zawodników ofensywnych byłaby wymienna.
Dembele Messi
Couthino
----------------------------------------
Couthino Malcom
Messi
-----------------------------------------
Messi Gabriel Jesus
Couthino
------------------------------------------
Messi/ Jesus
Malcom. Dembele
--------------------------------------------
Dawałoby to wiele możliwości ustawienia trójki ofensywnej
Wahadłowi włączali by się bądź bronili w zależności od potrzeb.
Trójka w obronie daje solidne zabezpieczenie bramki. Pique, Ligt, Umtiti, Lenglet, Tadibo
Środek pola stworzony w zależności od potrzeby: Arthur, De Jong, Roberto,Alena, Vidal, Rakitic, Busquets chociaż ostatnia dwójka powinna oddawać już stery.
0
Tylko zauważyłeś pewnie że za czasów Neya każdej piłki nie graliśmy przez Messiego tylko rozegranie było rozdzielone na kilku zawodników. I pewnie zauważyłeś ile na odejściu $$$ zyskał Alba. A od początku było wiadome że Couthino to nie jest zawodnik o takim profilu co jego rodak.
0
Nadaje czy nie nadaje kwestia roli w drużynie bo jeżeli gramy na Autopilocie grajcie na Messiego on coś wymyśli reszta zawodników wykonuje regres. Odpowiednia tatyka podział ról w drużynie i nie ma na nas mocnych bo jak to jest że przychodzi Dembele lider Dortmundu nie gra nic przychodzi Couthino lider Liverpoolu nie może się odnaleźć bo nie powierza się im roli adekwatnej do poziomu sportowego i do specyfiki gry czy atutów zawodnika.
0
W takim razie poproszę podobną analizę odnośnie reszty naszych ofensywnych zawodników bo chyba żaden poza Messim nie miał b.dobrego sezonu Suarez ? Malcom ? Dembele kilka dobrych meczy i kontuzja, Boateng ? który z tych piłkarzy pokazywał wysoki poziom chociażby przez krótki okres czasu ?
0
Znaleźć trenera który poukłada te klocki bo cały Nasz system grania opiera się na Messim ewentualnie Alba wchodzący z obrony na lewe skrzydło zero elementu zaskoczenia i odciążenia tych zawodników są eksploatowani do granic możliwości nie dziwię się że Messi od kilku sezonów praktycznie nie pracuje w pressingu bo skąd ma mieć na to siły skoro wie że każda akcja ofensywna przechodzi przez Niego więc musi mieć siłę na atakowanie. Kiedy mieliśmy Neymara i Suareza w formie do tego Xaviego i Inieste to ciężar akcji spadał na kilku zawodników i przeciwnikowi ciężko było przewidzieć jak rozwinie się ta akcja obecnie odcinają nam Messiego bądź ma trochę gorszy dzień i jedyne co potrafimy zagrać to długą na Suareza. Taka grą na Autopilocie na ligę i puchar starcza niestety na Ligę Mistrzów nie i to widać od kilku sezonów.
0
A weźcie sobie wszyscy tego Eriksena co On wielkiego pokazuje w tym sezonie ? W zeszłym faktycznie grał pierwsze skrzypce w Tottenhamie a liczba asyst i bramek spowodowane jest tym że ma dużo miejsca i w lidze angielskiej gra się długą piłką którą ma świetną i dobrze ułożoną nogę. Szczerze to van der Beek jest odrobinę gorszy wiele tańszy i młodszy a wkład w grę drużyny podobny tylko po co wyciągać 3 piłkarza z Ajaxu ?
1
O ile Ajax w pierwszej połowie grał w piłkę o tyle w drugiej połowie oddali inicjatywę i grali w trybie ekonomicznym jak Barcelona to się mści a Pochetino wprowadził napastnika i wzmocnił przód skoda że tego samego nie zrobił drugi trener bo jak stare porzekadło mówi
" Najlepszą obroną jest atak "
16
Szkoda Słów...
Swoją drogą Couthino zagrał dzisiaj dobry mecz był bardzo odpowiedzialny i uważny w defensywie przez co dawał dużo miejsca Albie który asystował przy pierwszej bramce. Wiedział że asekuracja Naszej lewej strony po której biegał Salah jest ważniejsza niż zapędy ofensywne które mogą narazić nas na zabójczą kontrę. Czasami oceniamy piłkarzy nie wiedząc jakie zadania przypisał im trener a może być tak że trener wyznaczył mu takie zadanie które wykonał b.dobrze a My twierdzimy że zagrał kiepsko bo niczym nas nie ujął nie asystował nie zdobył bramki nie ograł 3 rywali jednym zwodem. Pozdrawiam
0
Jeżeli o Mnie chodzi to redakcja nie jest wyznacznikiem która opinia jest trafniejsza ale z chęcią przeczytam i się odniosę spójrz na sprawę inaczej może nie jest tak że Vidal ma swoich wielbicieli tylko pewien odsetek użytkowników spogląda na sprawę bardziej obiektywnie i docenia wkład w drużynę właśnie takich zawodników. A odnosząc się jeszcze dlaczego Vidal przeważnie wychodzi z ławki w okolicach 70 minuty to po pierwsze Arthur to zawodnik który musi jeszcze popracować nad wydolnością ponieważ nie wytrzymuję 90 minut na pełnych obrotach dlatego często jest zmieniany w 2 połowie. Zazwyczaj w drugich połowach meczów ligowych wynik jest już korzystny dla Nas więc gra Naszego zespołu również ulega zmianie gramy wolniej nie forsujemy tempa czasami oddajemy inicjatywę próbujemy grać prostszymi schematami i do takiej gry bardzo przydatny jest Vidal który lata jak szalony nie jest wirtuozem ani nie posiada aż takiej techniki czy przeglądu pola ale nie zawsze ww. atuty są potrzebne na boisku.
0
Rozumiem że życie jest ciężkie itd. itp. ale w Majówkę w dniu wolnym od pracy mógłbyś oglądać mecz w większym skupieniu i bardziej wypoczęty to zauważyłbyś więcej dużo więcej. Bo Ja zauważyłem ile dał dzisiaj drużynie Vidal i również zauważam jakieś uprzedzenia do tego piłkarza. Pozdrawiam :)
0
A zauważyłeś jak ważną częścią sportu stało się przygotowanie mentalne zawodników. Ilu było zawodników którzy mieli umiejętności, talent, pracowali na treningach ale mentalnie byli za słabi i gdy przychodziła presją związana z ważnym meczem to znikali... Albo z uwagi na takie detale jak wspólna podróż, integracja, pomoc drużynie nawet wspierając ich z ławki czy będąc kontuzjowany na trybunach... Jeżeli bagatelizujesz takie czynniki jak atmosfera w drużynie to chyba nie masz pojęcia o sporcie nawet na szczeblu amatorskim. Tam gdzie jest zlepek indywidualności nawet największych gwiazd a nie będzie kolektywu i drużyny nie będzie wyników a jeżeli masz w szatni rodzinę to zaprocentuje to na boisku bo jeden za drugim skoczy w ogień.
20
Akurat to że na jeden z ważniejszych meczów w sezonie jedzie cała drużyna świadczy o tym że są jednością są zgrani i każdy z nich stanowi jakiś element w układance. A to że zabrali tak młodego chłopaka który dopiero raczkuje w dorosłej piłce na jedną z największych i najpiękniejszych piłkarskich aren na świecie samo w sobie jest dla niego doświadczeniem i przeżyciem nawet jeżeli usiądzie na trybunach i pojedzie kibicować. Taki wyjazd da mu więcej niż treningi które wykonałby w Barcelonie trenując indywidualne bądź z drugą drużyną.
0
Oczywiście Roberto z racji tego że jest pomocnikiem grającym w obronie nie przeskoczy pewnego poziomu natomiast Semedo jest jeszcze stosunkowo młodym zawodnikiem mogącym przy swoich warunkach i szybkości osiągnąć wyższy poziom. Tak na prawdę na rynku nie widzę realnego kandydata który z marszu zapewniłby poziom o którym mówisz bo domniemam że Twoim punktem odniesienia jest Dani Alves. Druga sprawa o której już kiedyś pisałem to zapewnienie równowagi między ofensywnymi zapędami bocznych obrońców i jak to się odbija na naszej pomocy. W skrócie to kiedyś graliśmy ofensywnym Alvesem i Abidalem który nie miał zapędów gry do przodu i zapewniał asekurację dwójki stoperów odciążało to środek pola gdzie tylko Busi zajmował się rozbijaniem ewentualnej kontry łącznie 4 zawodników zapewniało spokój w tyle natomiast dzisiaj próbujemy grać dwoma ofensywnie usposobionymi bocznymi Albą/ Semedo/ Roberto przez co niejednokrotnie dwójka stoperów zostaję sama wspomagana przez Busiego i Rakiticia więc dalej mamy tych 4 zawodników do asekuracji ale pozostaje jedna pozycja w środku pola pozostawiona dla zawodnika od kreacji i czasami grywa tam Vidal więc zostajemy bez rozegrania licząc że Messi coś szarpnie. Reasumując skoro mamy Albę moglibyśmy poszukać prawego obrońcę który zapewni nam spokój w defensywie a niekoniecznie będzie drugim Danim Alvesem prawej strony.
2
Kimmich bardzo fajny zawodnik ale grywa na dwóch najbardziej obleganych pozycjach w Barcelonie mamy już dwóch prawych obrońców a na środkowym defensywnym Busi, Rakitic, De Jong więc nie ma go gdzie wcisnąć... Malcom to bardzo drażliwy temat kupiliśmy zawodnika którego nie życzył sobie Nasz trener więc prawdopodobnie nie pasuje mu do koncepcji więc ma dużo ciężej aby łapać minuty a szkoda bo byłby z niego pożytek. De Ligt to uważam że sprawa jest już przesądzona kwestia dogadania szczegółów mam nadzieję że to tylko plotki wyssane z palca odnośnie sprzedaży Umtitiego bo jeżeli sprzedajemy go z obawy przed kontuzją która może powracać to pragnę przypomnieć ile kontuzji miewał Puyol podczas lat gry dla Barcelony a Francuz jest klasą światową Lenglet mimo b.dobrego sezonu to kaliber niżej. No i na końcu Antek jego pociąg już odjechał ze stacji Barcelona i taksówką go nie dogoni no chyba że Ernesto bardzo chce mieć go w składzie ale nie widzę sensu zmiany pokoleniowej między Suarezem a Antkiem skoro to tylko 4 lata różnicy bo w momencie kiedy Suarez usunie się na boczny tor bo przegra rywalizację o pierwszą 11 to Francuz będzie miał 30 i znowu będziemy szukali napastnika taki półśrodek w dodatku drogi... Inaczej sprawa się ma z Joviciem który jest fajną opcją o ile Valverde widzi go w składzie bo możemy go kupić ale aby nie skończył jak Malcom
0
Tak tylko zauważ że podobna sytuacja jest u Suareza, Henrego, że Oni nie wywodzą się z ligii angielskiej tylko grali tam na pewnym etapie swojej kariery... Ale piłkarskie szlify zaliczali odpowiednio w Ajaxie i Monaco gdzie już osiągali b.dobry poziom. A Gerard jest naszym wychowankiem który w MU dużo nie pograł bo zwyczajnie go wypożyczali do rodzimej ligii ale jakby nie patrzeć w CV widnieje gra w Anglii.
2
Zgadza się tylko zauważ zależność że Henry przed przyjęciem do Nas grał już w ligach Angielskiej Francuskiej i Włoskiej dodatkowo zdobył Mistrzostwo Świata i Europy. No i co najważniejsze był już piłkarzem ukształtowanym o światowej renomie a nie jak w przypadku ww. Gwiazdeczek raptem kilka dobrych meczów.
4
Uwielbiam czytać o zainteresowaniu Barcy zawodnikami typu Rashford Lingard czy inne Cudowne dzieci Angielskiej piłki, którzy nadają się do gry tylko w Anglii gdzie gra jest prosta jak konstrukcja cepa... Są tak przereklamowani że szkoda słów... Ostatnim piłkarzem z ligii angielskiej który coś zwojował w Hiszpanii był Santiago Munez :p
1
Wujek Kuby który trenował takie uznane marki w Europie jak Wisła Płock, Lechia Gdańsk, GKS Katowice czy Raków Częstochowa to o czymś świadczy... Wyniki w I lidze i ekstraklasie godne nominaci do trenera roku FIFA :p
8
Nie rozumiem kiedy PZPN pojmie to że Żaden Polski trener nie zapewni odpowiedniego poziomu dla kadry... Może głupie porównanie ale wystarczy spojrzeć na Skoczków jaki skok jakościowy osiągnęła cała kadra w ciągu 3 lat pracy Horngachera i też wszyscy wiedzą że Kruczek to nawet po 20 latach pracy nie osiągnąłby połowy tego... Kiedyś nie mieliśmy piłkarzy światowej jakości a jakoś Beenhakkerowi udało się skleić drużynę która coś reprezentowała teraz mamy pakę jak się patrzy a gramy padake bo najsłabszym elementem reprezentacji jest trener... Odciąć trochę działaczy od koryta dorzucić pieniążka i zatrudnić trenera z CV i pomysłem na grę a wyniki przyjdą ale układy układziki jak to w Polsce a cały kraj ogląda i oczy krwawią :(
0
Podobają Mi się jego pojedynki w grze ciałem odbijają się od Niego aż miło :)
Wykończenie też dobre momentami ekwilibrystyczne trochę samolubny momentami gdzie mógł wybrać lepiej ustawionego kolegę ale to akurat cecha wielu napastników. Zaangażowany w pressing odbiera piłkę i potrafi się z nią zabrać. Gra tyłem do bramki. Nie szukajmy drugiego Suareza bo nie znajdziemy bierzmy gościa podszkolić go pod Barcelonę i napastnik na lata :)
3
Z tym zainteresowaniem Realu to bym akurat nie przesadzał Ramos młodszy nie będzie to jedno Varane coś ostatnio wspominał że nie jest pewny swojej przyszłości i gdzie chciałby grać mimo powrotu Zidana... A poza ww. dwójką raczej przepychu w obronie nie mają. :p
A jeżeli Real zawsze Nam miesza i podbija ceny dlaczego My nie mielibyśmy zrobić im małego pstryczka w nos.
0
Ktoś mądry kiedyś powiedział.
" To że przeglądasz kartę dań nie znaczy że musisz zamówić." :p
Zobaczymy na razie nie dostała propozycji kontraktu dożywotniego... Chociaż kto wie. ????
4
Suarez to Mi przypomina Moją dziewczynę ( uprzedzając heheszki nie wyglądem) tylko tym że wkur... Mnie cały dzień ale zrobi coś tak uroczego że o tym wszystkim zapominam... Suarez ma tak samo może Mnie denerwować cały mecz się przewracać o swoje nogi nie strzelić kilku setek ale za chwilkę strzela taką brameczke i wybaczam wszystko. :)
2
Mentalność zwycięzcy aha rozumiem że taki autorytet trenerski jak Ty zapewne widzi u Niego szkolne błędy. Zapewne zrobiłeś licencję trenerską pierwszej kategorii na Futbolu Menadżer i wywalczyłeś jako zawodnik awans z B-klasy do A-klasy więc wiesz co to mentalność zwycięzcy. Trenera rozlicza się po wynikach a jak na razie nie można trenerowi zarzucić zbyt wiele a wypominanie meczu z AS Romą z ubiegłego roku bądź kilku mniej okazałych zwycięstw jest słabe i nudne pozdrawiam serdecznie.
1
Ter Stegen
Semedo Pique Umtiti Alba
Rakitic
Arthur Couthino
Messi Suarez Dembele
W drugiej połowie Vidal za Ivana, Malcom za Messiego, Boateng za Suareza.
Ale zostawmy to w sferze pobożnych życzeń. :)
0
Nie żebym był wścibski ale chyba kolega nie ma pojęcia o hokeju jeżeli nie nadążasz za piłką nożną to jak masz nadążyć za o wiele szybszą grą w hokeja... Proponował bym znaleźć zamiennik a nie wieszać psy na hokeju :p
19
To co francuska para stoperów a Pique na "9" żeby Suarez mógł podpatrzeć jak strzela się bramki :p
1
Jeszcze gdyby wszedł na ostatnie minuty finału Ligii Mistrzów i strzelił gola to byłby gotowy scenariusz na film z Happy Endem... :p
1
Poszedłbym o krok dalej i Messiego na fałszywą 9 a Couthino nominalny lewy który grałby w środku pomocy co dawałoby korytarz Albie na lewej stronie i możliwość gry wzajemnej Couthino Messi w strefie pod bramką rywala.