MACIEK 22
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gdańsk
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Ha ha ha. Uwielbiam merytoryczne argumenty ludzi którzy uważają że każdy kto nie zgadza się z ich opinią jest dzieckiem i nie ma sensu z nim dyskutować... A teraz powiedz mi kto z otoczenia Messiego albo może sam zawodnik wspomniał kiedykolwiek że szykuje się na MŚ dlatego też " odpuści " sobie zmagania ligowe. Prawdopodobnie to jest bajka wymyślona po to żeby odwrócić uwagę od słabszej gry Leo w tym sezonie co w mojej skromnej opinii po części spowodowała kontuzja i rozłam z piłką... A odnośnie twojej opinii o słabej grze Messiego na Mistrzostwach to polecam mój wpis pod artykułem o zdobyciu przez Leo złotej piłki Mistrzostw. Miła lekturka ;) a i Serdecznie Pozdrawiam ludzi którzy wszędzie widzą dzieci a prawdopodobnie sami nie są w podeszłym wieku. Pozdrawia Kibic Blaugrany ;)
7
Chciałbym zobaczyć jak tegoroczne MŚ potoczyły by się dla Argentyny gdyby przed Messim na 9 grał zawodnik pokroju: Mullera który jest zabójczo skuteczny i wykorzystywałby wyższy odsetek szans które Leo tworzył kolegą z drużyny mówię tutaj o Argentyńskim TRIO pseudo napastników pożal się Boże : Higuain Palacio i Aguero... To już podstarzały Miro Klose był co najmniej o klasę lepszy od każdego z nich. Wtedy pewnie każdy wychwalałby naszego Leo za to jak pięknie napędzał drużynę ale ludzie tego nie zapamiętują ponieważ nie było wymiernych efektów w postaci bramek, asyst i kosmicznych wyników... Dla mnie osobiście Leo zagrał dobrze wiem że stać go na wiele więcej ale podobało mi się to jak grał pod drużynę a nie drużyna pod niego. Czasami aż za bardzo szukał kolegów zamiast spróbować uderzyć. Ale jeżeli będzie dogrywał takie piłki jak na Mundialu naszym napastnikom Neymarowi i Suarezowi to o wyniki spotkań się nie boję.
0
Pojedynki z CR ??? Najpierw niech wyleczy swoją domniemaną kontuzje która groziła mu końcem kariery... No chyba że dalej chcę grać jak na Mistrzostwach ;p Czyli bardzo słabo.
0
Jestem rozdarty i to strasznie z jednej strony reprezentacja Niemiec która od kilku turniejów w decydującym momencie miała po prostu pecha albo paraliżowała ich stawka meczu... Należy im się strasznie to mistrzostwo bo od kilku lat to jest światowy TOP. I mówiąc szczerze nie zważając na to że większość naszych rodaków pała nienawiścią do naszych zachodnich sąsiadów to Ja na każdej większej imprezie im sympatyzuje. A z drugiej strony Argentyna która pokazała że jest solidna i wcale nie ma aż tak słabej obrony jak mówią i Messi który ma prawdopodobnie ostatnią okazje nie licząc mundialu za 4 lata na zdobycie najważniejszego trofeum którego brakuje mu żeby stać się najlepszym wbrew temu co mówią jego sceptycy... Ale jak nie teraz to kiedy ??? To prawda nie są wybitni nie grają może tak ładnie albo oszałamiająco skutecznie ale zawszę wystarcza to do zwycięstwa... I szczerze mówiąc będę dzisiaj płakał niezależnie od wyniku. Jeżeli Argentyna przegra i zobaczę przybitego Leo to popłaczę się jak bóbr ale jeżeli uda mu się wygrać i podniesie Puchar to będzie to jeden z najpiękniejszych momentów w piłce nożnej i pewnie również uronię łzę albo kilka... Pozdrowienia i życzę wam i sobie wspaniałego spektaklu dzisiaj.
0
Jestem rozdarty i to strasznie z jednej strony reprezentacja Niemiec która od kilku turniejów w decydującym momencie miała po prostu pecha albo paraliżowała ich stawka meczu... Należy im się strasznie to mistrzostwo bo od kilku lat to jest światowy TOP. I mówiąc szczerze nie zważając na to że większość naszych rodaków pała nienawiścią do naszych zachodnich sąsiadów to Ja na każdej większej imprezie im sympatyzuje. A z drugiej strony Argentyna która pokazała że jest solidna i wcale nie ma aż tak słabej obrony jak mówią i Messi który ma prawdopodobnie ostatnią okazje nie licząc mundialu za 4 lata na zdobycie najważniejszego trofeum którego brakuje mu żeby stać się najlepszym wbrew temu co mówią jego sceptycy... Ale jak nie teraz to kiedy ??? To prawda nie są wybitni nie grają może tak ładnie albo oszałamiająco skutecznie ale zawszę wystarcza to do zwycięstwa... I szczerze mówiąc będę dzisiaj płakał niezależnie od wyniku. Jeżeli Argentyna przegra i zobaczę przybitego Leo to popłaczę się jak bóbr ale jeżeli uda mu się wygrać i podniesie Puchar to będzie to jeden z najpiękniejszych momentów w piłce nożnej i pewnie również uronię łzę albo kilka... Pozdrowienia i życzę wam i sobie wspaniałego spektaklu dzisiaj.
0
Ciekawe czy Alexis wystosuje jakiś list otwarty do kibiców Barcelony...
0
Liczby nie grają ale Alexis TAK i to jak... ;)
0
No wiesz może wybitnym Fighterem nie jestem ale z Suarezem dałbym radę gorzej jak miałbym podejść do Ibry... ;p
2
Mam nadzieję że broniąc barw naszego klubu nikogo nie ugryzie w przeciwnym razie to wykupuje bilet do Barcelony.... I koleś ma w zęby albo po zębach ;p ;)
2
a kto powiedział że Alexis byłby rezerwowym ??? Macie trochę takie podejście że Suarez przychodzi za 70 milionów jest droższy więc pewnie lepszy. W grach komputerowych również ma lepsze skille więc powinien grać w pierwszym składzie... Dla mnie układ byłby prosty mamy: Messiego Neymara Suareza Alexisa Deulofeu i Pedro i nie jest powiedziane kto grałby w pierwszej "11"... Grałby ten który zasługuje i jest w najlepszej dyspozycji a nie że ktoś gra piach ale to jest ten czy tamten i nie może siedzieć na ławce... Ale do takiego układu potrzebny jest ktoś kto ma charyzmę i jak to mówią JAJA.
0
Żebym się pogodził musiałby na miejsce Alexisa przybyć do Barcelony zawodnik którego cena będzie adekwatna do umiejętności... 40 milionów < Sanchez
Suarez < ok 75 milionów... Obym się mylił i Suarez był strzałem w 10 ale zważając na to zanim się zaaklimatyzuje to dopiero po 2 sezonie będę mógł go ocenić...
0
Szkoda mi na prawdę tego zawodnika pierwszy jego sezon zagrał kilkanaście spotkań ale z racji że wtedy mieliśmy przesyt w obronie nie był w stanie się przebić mogło być to spowodowane że nie dostał kredytu zaufania od trenera który ustawił go nisko w hierarchii... A później to wypożyczenia z klubu do kluby aż odszedł... To prawda wtedy nie był jeszcze tak ukształtowanym zawodnikiem i nie miał startu do : Abidala Puyola, Milito, Márquez, Sylvinho ,Pique, Alvesa --> O ile pamiętam to wtedy grywał częściej jako ŚO więc konkurencje miał ogromną a Alves wyrobił sobie taką renomę pierwszymi sezonami w Barcelonie że na PO też nie było dla niego miejsca.
1
Nie mogę pogodzić się z tym że sprzedajemy Alexisa zawodnika który gwarantował bardzo dobry poziom i co najważniejsze grał zawszę na podobnym nie schodził niżej pewnego pułapu... Ale cóż najwidoczniej w Barcelonie nie potrafili w pełni wykorzystać jego umiejętności i dać mu więcej swobody którą miał w Udinese i tam grał bardziej widowiskowo może nie tak skutecznie jak u nas... Udinese 95 meczy 20 bramek ale czarował swoją grą i był bardziej kreatorem podobnie jak na MŚ natomiast u nas grał o wiele skuteczniej 88 meczy 39 bramek ale nie było tego błysku... Ale widoczny był ewidentny progres podczas 3 lat spędzonych u nas... Powodzenia Alexis będę śledził twoje poczynania i życzę ci jak najlepiej podbijaj angielskie i europejskie stadiony... A twoje bramki z Realem Atletico i jeszcze kilka wspaniałych goli będę pamiętał i wspominał z uśmiechem.
0
Martin Caceres kiedy zrozumiecie że to jest zawodnik którego potrzebujemy na Prawej Obronie może grać również w środku obrony... Również ma ciąg do przodu przy czym jest obrońcą który co najważniejsze potrafi bronić. Dobrze gra głową ma ponad 1,8 silny dynamiczny uzupełnienie defensywy jak się patrzy. Reasumując ten zawodnik poczynił znaczny progres od czasów kiedy był niechciany w drużynie Guardioli. Caceres Hummels Pique Alba No i oczywiście dużo szans pokazania się Bartrze i Montoyi... A jeżeli chodzi o wspomniany system z 3 defensywnymi zawodnikami to: Pique Bartra Caceres Hummels ewentualnie Mascherano czy Busi rotacja jest i wtedy na bokach mogą latać Alba na lewej czy na prawej Pedro nasz nowy PO czy Alves
0
Premia jest premią ale zawodnikom w jego wieku bardziej zależy na aspekcie sportowym aniżeli finansowym.
29
Tylko żeby nie rozpił naszych chłopaków... Wiecie jak to Rosjanie ;p
0
Cuenca fajny zawodnik bardzo mi go szkoda ale tak to już jest ze szklanymi zawodnikami ale to wszystko można przełamać Iniesta też był uważany za zawodnika ze szkła podobnie Messi na którego dmuchano żeby tylko nie dostał kontuzji. Może z innej beczki Robben też miewał częste kontuzje przez co nie potrafił grać przez dłuższy czas na wysokim poziomie. Ale wracając do Isaaca to dla mnie zawodnik o dużo większym potencjale od Tello na pewno mniej przewidywalny i przyjemniejszy w oglądaniu niż Tello. Szkoda że klub nie chcę wspomóc go w walce o powrót do formy. Wiadomo nie każdy nadaje się do pierwszej "11" w naszym klubie ale życzę mu żeby grał jak z nut w nowym klubie. Trochę ta cała sytuacja przypomina mi historie Jeffrena
1
Ten skład New York City to będzie bardzo ciekawy... Villa snajper 2 rozgrywających Lampard i Xavi może jeszcze chcą wzmocnić Prawą Obronę byłbym skłonny zaproponować im Daniego Alvesa. ;)
0
No tak bo czytam komentarze i kompletnie nie rozumiem tej nagonki na zawodników którzy nie zawiedli w takim stopniu jak reszta. Dlaczego słowa krytyki i topór nad głową nie mają zawodnicy jak : Busi, Alves, Song, to Oni zawiedli i to ich szykanujcie a nie znaleźliście "Kozła Ofiarnego" Alexisa
4
A ja jestem zdania że jeszcze zatęsknimy za Chilijczykiem... Obym się mylił.
0
Tylko dlaczego zmiany zaczyna się za przeproszeniem od du... strony ? Mylisz się w pierwszej kolejności klub powinien pozbyć się zawodników którzy nic nie wnoszą do drużyny albo po prostu się nie nadają... Długa wyliczanka każdy zna... Ale wśród tych zawodników na pewno nie powinien znaleźć się Sanchez. Pomyłka. Mówisz że nasza gra była najsłabsza od lat zależy ile lat kibicujesz temu klubowi bo pamiętam bardziej denne momenty. Senna wolna anemiczna powiedziałbym że największy w tym udział mieli zawodnicy środka pola którzy powinni kontrolować tempo akcji oczywiście potrzebny jest ruch w przodzie ale tego Sanchezowi nie można zarzucić bo jest zawodnikiem bardzo ruchliwym. LM za trudna dla tego zawodnika to popatrz dzięki komu w największej mierze Chile zaszło tak daleko na Mistrzostwach Świata ? i było o krok od wyeliminowania Brazylii karne loteria akurat Sanchez nie wytrzymał presji ale nie tacy nie strzelali. Moim spostrzeżeniem jest to że Sancheza chcemy pozbyć się po to aby zrobić miejsce Suarezowi dlaczego ? Niech wygra lepszy. Za Alexisa 40 milionów dostaniemy zawszę również za rok.
0
Cuadrado 40 milionów + Hummels 40 milionów > Suarez 80 milionów oczywiście za 2 pierwszych można by wynegocjować ceny o 5 milionów niższe. Dla mnie transfery 2 pierwszych byłyby świetne i czułbym zadowolenie z posunięć zarządu w tym okienku.
11
Wasze głupie komentarze że za wolny ??? A powiedzcie mi czy znajdzie się jakiś ŚO który jest sprinterem ? Oczywiście nie bo podstawową umiejętnością na tej pozycji jest dobre ustawianie się wyprowadzanie piłki gra ciałem gra w powietrzu... A jak będzie szybki napastnik to do asekuracji przybiegnie Alba albo któryś z bocznych obrońców. Ale skoro wolicie Mathieu za 20 milionów niż Hummelsa za 30-35 to znaczy że jesteście mało obiektywni albo zaślepieni...
0
To w takim razie dlaczego nie kupili Luiza ? Szybki zwrotny waleczny itd ??? Hummels to lider obrony może przy nim Pique zacząłby grać chociaż po części jak w parze z Puyolem. Marzenia nie kosztują ;(
0
Jeżeli chodzi o zawodników Barcelony to: Messi Neymar Sanchez
0
Broniłem go lubię go ale zamiast tego "Gryzonia" za którego dajemy 79 mln moglibyśmy kupić 2 zawodników klasowo nie gorszych od niego np. Cuadrado i HUMELS który byłby liderem obrony co pokazuje w meczach reprezentacji gdzie jest filarem obrony. A tak jakoś nie widzę naszej gry gdzie upchać taki potencjał ofensywny: Messi Neymar Suarez Sanchez... Różne osoby piszą że Messi będzie grał za trójką Neymar Suarez Sanchez ale szczerze jakoś tego nie widzę. Drużyna powinna być zbilansowana między zawodnikami ofensywnymi i defensywnymi. Wiadomo ktoś musi zapie.... żeby ktoś mógł spijać śmietankę. No chyba że Luis dokona cudu i stworzy drużynę gdzie wspomniana 4 plus Iniesta będą pracować zarówno w przodzie jak i w tyle.
4
Jak powiedział kiedyś mój trener z którego zdaniem zawszę się liczyłem... Kiedyś zapytałem go dlaczego co mecz gram na innej pozycji ? Jestem jakimś zapchajdziurą ? Nie po prostu dobry zawodnik to taki który potrafi zagrać na każdej pozycji i tak żeby drużyna nie traciła jakości... Uważam że jeżeli Luis ma taki zamiar wobec Pedro to musi mieć ku temu podstawę. Akurat takich cech jak zaangażowanie umiejętność pressingu pracowitość i technika nie można mu odmówić ale czy odnajdywanie pozycji ustawianie się na boisku nie sprawią mu problemów jeżeli to przełamie to może wypalić. Bo nie oszukujmy się na tym poziomie zawodników każdy ma umiejętność przechwytu piłki. Szkoda tylko że nie będzie dodatkowych cm na prawej obronie.
0
Nie mamy szukać idealnego bo takich nie ma. Wystarczy nam bardzo solidny zawodnik a takich obrońców jest wielu wystarczy poszukać po ligach gdzie roi się od perspektywicznych zawodników grających na fajnym poziomie: Francja, Niemcy, Anglia ze wskazaniem na Francję gdzie za niewielkie pieniądze można dostać solidnego grajka... Ale jeżeli chodzi o ŚO to jeżeli mamy kupować jakieś wynalazki za 40-50 mln to Ja dziękuje. Popatrzmy chociaż na zawodników takich jak:
Sakho (ok 20 mln)
Kościelny (ok 20 mln)
Verthongen ( ok 20 mln)
Subotić (ok 20 mln)
Mangala (ok 23 mln)
Caceres (ok 10 mln) O ile zechcę do nas wrócić
Papastathopoulos (ok 15 mln) Cennik podałem według Transfermarkt ale jednak gdyby do wartości każdego z nich dorzucić odpowiednią sumkę myślę że kluby rozważyły by nasze propozycje.
0
Marquinhos dał by nam sporo możliwości takie jak np gra 3 obrońcami z dwoma bocznymi obrońcami ustawionymi wysoko mowa tutaj o Cuadrado i Albie lub w przypadku braku wzmocnienia prawej strony możliwość wystawienia go właśnie tam żeby Alba po lewej stronie miał więcej możliwości włączenia się do akcji. I myśląc przyszłościowo ON i Bartra powinni w przyszłości tworzyć parę stoperów z Najwyższej półki. Popatrzmy jak Real wyszedł na tym że zaufał młodemu Varanowi dopóki nie odniósł kontuzji grał na najwyższym poziomie.
4
Weźmy na przykład Manuel Neuer... Ograny ale również perspektywiczny ale co najważniejsze UNIWERSALNY może zagrać na wszystkich pozycjach w Obronie ale również na Bramce... No i jak można nie wspomnieć ma wzrost potrzebny drużynie ;ppp