1

Faktycznie krok do przodu...
Graliśmy swoje była równowaga między ofensywą a defensywą bo przecież nie straciliśmy gola ale też nie strzeliliśmy. W poprzednim meczu zabrakło koncentracji co poskutkowało dwoma karnymi więc żeby była równowaga ( bo jest najważniejsza ) jednego wypadało strzelić. Dlatego wygraliśmy jedną bramką co zaburzyło równowagę między ofensywą a defensywą i aby zapobiec podobnym sytuacją trener wystawił Suareza w dzisiejszym spotkaniu.

1

Nasz Trenejro dalej umacnia Mnie w przekonaniu że Dembele i Couthino to chyba się bardzo nie lubią skoro nie mogą przebywać równocześnie na boisku pewnie w szatni na odprawie siedzi jeden a drugi czeka na korytarzu aż wyjdzie ten pierwszy. I to również tłumaczyłoby dlaczego Dembele spóźniał się na treningi bo miał drugą zmianę i przychodził 1,5 godziny później gry Brazylijczyk kończył trening. A teraz Francuz ma pierwszą zmianę więc ma formę a Couthino jej nie ma bo przychodzi na koniec treningu. Trzeba coś z tym zrobić.

8

Gramy jedną stroną do bólu Messi schodzi do środka więc nie mamy nominalnego prawnego skrzydłowego dlaczego nie możemy spróbować zagrać z Messim jako fałszywą 9 pozostawiając sobie dwóch skrzydłowych Dembele i Malcom wspomaganych przez Semedo i Albę skoro i tak mamy 3 środkowych defensywnych pomocników którzy dają Nam tą jakże ważną równowagę... Skoro Suarez gra piach a Boateng nie jest na tyle dobry żeby grać w tak ważnych meczach.

0

Nie jestem fachowcem w każdej dziedzinie jak większość rodaków ale wydaje Mi się że pozycja spalona dotyczy zawodnika który otrzymuje podanie a strzelec bramki nie był na spalonym na spalonym był zawodnik który nie uczestniczył aktywnie w akcji.

0

Co uważacie odnośnie sytuacji w której nie uznali bramki dla Ajaxu w meczu z Realem jestem ciekawy waszych opinii.?

0

Bo nieraz niepotrzebnie dajemy się wciągnąć w licytację kto da więcej i to odbija się na Naszej drabinie płac.

2

Kiedyś Nasza prawa strona defensywy była ofensywna D.Alves teraz sytuacja jest odwrotna ponieważ mamy J.Albe który robi szum po lewej stronie boiska.
Spójrzmy na tą sytuację z trochę innej strony kiedyś Alves był ofensywny taki powiedziałbym box to box ale po przeciwnej stronie miał Abidala który powiedzmy sobie szczerze nie miał zapędów gry do przodu co dawało równowagę i asekurację niejako 3 stopera powodowało to że środek pomocy miał większą swobodę i poza Busim nie potrzebowaliśmy drugiego defensywnego środkowego pomocnika jakim teraz jest Rakieta co pozostawia nam jednego zawodnika wśród pomocników który może bardziej skupić się na kreacji aniżeli na zadaniach defensywnych. Natomiast teraz gramy dwoma bocznymi obrońcami którzy dobrze czują się na połowie rywali bo zaliczam do takich i Semedo i Roberto co powoduje że przy ewentualnej stracie piłki i kontrze Nasi środkowi obrońcy pozostają sami bo Busi i Rakieta demonami prędkości nie są. Reasumując naszła Mnie refleksja czy nie warto byłoby próbować znaleźć na rynku zawodnika grającego na LO odznaczającego się dobrą grą w obronie niekoniecznie mającego ciąg na bramkę może to sprawiłoby że trener ustawiały środek pomocy z bardziej kreatywnych zawodników którzy mieliby swobodę w grze wiedząc że asekuruje ich skała na LO.
Ciekawy jestem czy Lenglet nadałby się jako taki defensywnie usposobiony czy jednak brakuje mu szybkości i zwrotności.

1

Myślę że ten zawodnik mógłby być filarem obrony na długie lata. Umiejętności ma potencjał aby się rozwinąć również ale w odróżnieniu od wielu zawodników w jego wieku cechuję go dojrzałość i cechy przywódcze co po odejściu kilku weteranów których czas powoli dobiega końca będzie nieocenione... Tylko pozostaje jedna kwestia czy na pewno chce u Nas grać jeżeli ma w sercu Barcelonę to przyjdzie do Nas i będziemy mieli z niego pożytek ale jeżeli jego priorytetem są pieniądze to wybierze inną drogę i nie będę płakał nad jego brakiem w kadrze bo będzie to znaczyło że nie był godny grać u Nas.
Niestety trzeba sobie uświadomić że same umiejętności czy cena nie są jedynymi kryteriami w doborze zawodników ale chęci i motywacja by się tutaj znaleźć.

1

Proponuję zmienić drużynę której Kibicujesz bo od tych wymiotów to się oddwodnisz i będzie z Tobą jeszcze gorzej. A najlepiej już nie jest jeżeli piszesz takie rzeczy.

0

Faktycznie ą a on dlatego wolę słowo mówione aniżeli pisane przynajmniej nie widać błędów. :p

4

Wszystkim Kibicom oraz Sobie życzę aby zrobiło się głupio osobą które nie wierzą w Couthino i mają zamiar go sprzedawać.
Barcelona będzie miała zawodnika którego pozazdrościć cały świat dajcie mu tylko czas a da Nam wiele radości.

Tak na marginesie to jesteśmy dziwnym narodem bo zawszę musimy szukać winowajcy gorszych wyników, gorszej gry, przegranego meczu, i zawszę w takim wypadku kogoś chcemy wyrzucać albo sprzedawać za czapkę gruszek zmieniają się tylko nazwiska.
Andre Gomes, Suarez, Rakitic, Roberto, Dembele, Malcom, teraz Couthino no i jak zwykle Valverde. Natomiast jeżeli ktoś się wykaże to nagle staje się bohaterem wszystkich i Naszym Bogiem. Jak chorongiewki na wietrze.

3

Bardzo cieszy postawa Malcoma był aktywny waleczny próbował to się ceni.
Semedo bardzo dobry mecz uważnie w obronie i aktywnie z przodu do tego umiejętność wyjścia z pressingu rywala ładnie współpracowali obaj panowie.
No i wisienka na torcie Arthur gość jest niesamowity odebrać mu piłkę graniczy z cudem ( wystarczy spojrzeć ile razy był faulowany ) do tego wyjście na pozycję i gra wzajemna plus odbiory jeżeli dołoży do tego więcej podań napędzających akcję to będzie liderem pomocy na długie lata. Nie mogę się doczekać aż zacznie współpracować z De Jongem i stworzą duet marzeń. :)

0

Dobrze że nie zrobili zbiorowego Seppuku bo kto by to wysprzątał...

0

Pozbycie się nie jest jednoznaczne z sprzedażą :p Boateng oraz Murillo to typowi najemnicy przez pół roku mają zrobić swoje i tyle bo ani klub ani kibice nie wiążą z nimi większych nadzei może się mylimy ale to nie zmienia faktu że nie są perspektywiczni.

0

Kupić De Ligta i Jovicia myślę że jest to realne.
Mate/ Cillessen
Semedo/ Roberto
Pique/ De Ligt / Umtiti / Lenglet / Tabido
Alba / Wague
Busi / De Jong / Oriol
Artur / Rakitic / Couthino / Vidal / Alena ewentualnie Pugi
Dembele/ Malcom / Messi /
Suarez / Jović

Pozbyć się Denisa, Rafinha, Vermalen, Murilo, Samper, Boateng
Ewentualnie Oriola na wypożyczenie żeby się ogrywał do czasu aż ktoś z starszych ustąpi mu miejsca.

4

Niestety czasami nie ma miejsca na sentyment nie jesteśmy też instytucją charytatywną aby trzymać na siłę zawodnika zbędnego dla drużyny. Niestety żeby wymagać szacunku samemu trzeba go okazywać a Munir i Denis mieli swoje szanse nie wykorzystali a teraz strzelają fochy że nie chcą iść do solidnych drużyn tylko szukajcie mi oferty z TOPowych drużyn bo Mi się należy a jeżeli nie to będę pobierał wysoką pensję i siedział w domu do końca kontraku bo Sevilla i Betis to nie są kluby na miarę mojego talentu.

0

Sergio Busquets wypowiedź mająca na celu zaznaczenie że "chyba" jest bardziej Środkowym Pomocnikiem niż defensywnym więc dalej będę nie do ruszenia... :p

0

Też racja chociaż trzeba uświadomić sobie że piłka diametralnie się zmienia pod względem finansów i dawno już jest to poza kontrolą wiem że rynek ustala ceny ale przeginają. Wszystko zaczęło się w momencie kiedy Szejki z piłki uczynili sobie hobby i ceny przestały grać rolę. Gdzie są czasy gdy Ronaldinho przechodził z P$G do Barcy za 30 milionów teraz za 30 milionów można opłacić roczną pensję 2 piłkarzy albo kupić rezerwowego.

0

Czytam o tym że po co tacy zawodnicy oszczędzać na Neymara i takie tam ludzie zrozumcie że te transfery są nam potrzebne chyba że chcecie skończyć jak swego czasu Milan z średnią wieku powyżej 30 i długimi latami w dołku po odejściu kilku graczy. Teraz jest najlepszy czas na wprowadzanie do składu Lengleta, może De Jonga, Dembele, oraz Naszych wychowanków bo nie oszukujmy się Nasz pierwszy garnitur się starzeje a czas na nowy i właśnie teraz jest czas żeby wykrzesać z weteranów Max a jeżeli to nie wystarczy będą musieli odstąpić miejsca młodszym taka kolej rzeczy i nie ważne czy to będzie Pique, Busi, czy Suarez jeżeli nie wygra rywalizacji z konkurentem to będzie musiał się pogodzić z nową rolą w zespole albo udać się na emeryturę do słabszej ligi typu USA, Chiny itd. Smutne ale prawdziwe prędzej czy później zmiana pokoleniowa musi nastąpić a chyba lepiej żeby przebiegła stopniowo niż spadła jak grom z jasnego nieba.

2

Ja nie uważam się za impotenta ale w Mojej opinii Busquets jest cieniem samego siebie i uważam że wystawiając Rakietę oraz Artura i Vidala w pomocy nie stracilibyśmy nic a nawet wyszło by to na plus. Dodatkowo nie uważam że jest tak kluczowym zawodnikiem że Barcelona bez Niego spadłaby na 4 miejsce w lidze. Aaa podążanie tokiem rozumowania że ktoś będzie następca kogoś jest idiotyzmem. Spoglądanie wstecz jest błędem trzeba się rozwijać i tworzyć drużynę która będzie miała swój integralny charakter a nie szukać klonów zawodników którzy już nie wrócą.

0


Dyskusja
0Poleć komentarz
Do końca wierzyłem że Naszym Jokerem zostanie Grzegorz Rasiak niestety nie potwierdziły się plotki odnośnie wznowienie kariery przez tego gracza pasowałby idealnie zaawansowany technicznie nie bez powodu wołali na Niego "El Drewnialdo" do tego ograny odpowiednie warunki fizyczne marketingowo też bomba no i byłby pierwszym Polakiem w Moim ukochanym klubie. Szkoda ale wszystkiego mieć nie można :(

1

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Porównywać można ale to zawszę będzie że szkodą dla Malcoma w poważnej piłce jest krócej mimo tego że wywodzą się obaj z ligi francuskiej to Dembele zahaczył jeszcze o bundeslige i nabrał tam doświadczenia i liznął taktyki i ogrania na wyższym poziomie niż w francji. Dlatego też musimy być cierpliwi niech Malcom trenuję uczy się a nadejdzie moment że odpali i będzie z niego pociecha w co liczę a minuty czy to będzie 5 czy 85 zawszę to cegiełka która pozwoli coś zbudować mimo że czasami wydaje się to jako stracony czas to nabiera doświadczenia i to zaprocentuje. A odnośnie minut to dużo wody upłynęło zanim Dembele wpłynął na właściwe tory ale jak widać było warto. Pozdrawiam.

1

Kumplu nie można porównać Dembele do Malcoma bo od początku było wiadome że ich transfery miały służyć czemu innemu.
Dembele miał z marszu zastąpić Neymara wiadome że na aklimatyzację i dostosowanie się do drużyny potrzebował czasu ale obecnie prezentuje bardzo wyrównaną wysoką formę statystyki bramek, asyst, czy udanych dryblingów mówią same za siebie jest lepszą wersją siebie z Borussii. Natomiast Malcom mimo tego samego wieku nie jest zawodnikiem stabilnym jeden dobry sezon w ogórkowej francuskiej lidze o niczym nie świadczy może tylko o tym że drzemie w nim duży potencjał ale to jeszcze nie jego czas musi pracować na treningach robić progres bo zapewne ma spore braki taktyczne i wyczekać na swoją szansę która na pewno nadejdzie jest taką Naszą "Melodią przyszłości"

3

Może nie zrozumiałeś bo nie wstawiłem przecinku między fragmentem o polityku opozycji chodzi o byłą prezydent Warszawy która jest główną bohaterką filmu w którym jej marionetką jest Jurek Owsiak a w którym przywłasza Ona pieniądze z orkiestry. Polecam obejrzeć jeżeli nie jesteś w temacie.

17

Co za paranoja dzieje się w tym kraju to jest niewyobrażalne. Za pieniądze abonamentów czyli wszystkich Polaków w TVP Info. emitowane są "humorystyczne" bajki szykanujące polityka opozycji ale i człowieka instytucję Jurka Owsiaka który od 27 lat prowadzi akcję znaną w całej Europie i po części ma świecie akcje w której Dobrowolnie można przekazać pieniądze na szczytny cel i jest to umniejszane i mieszane z błotem mimo iż jest jak już wspomniałem DOBROWOLNE a takie zawistne bajki emitowane w publicznyej telewizji idą z Naszych pieniędzy niezależnie czy jest to zgodne z Naszym punktem widzenia czy nie. Tak samo boli Mnie to że lekką ręką grube miliony lecą do Torunia aby młodzi ludzie mogli studiować na tamtejszej uczelni dziwne bo uczelnia na której Ja studiuję nie jest dotowana w takim zakresie z pieniędzy podatników... Dlaczego ??? A najśmieszniejsze jest to że imprezy w ramach WOŚP nie są dodatkowo obstawiane przez funkcjonariuszy służb mundurowych bo nie jest to mile widziane przez ich zwierzchników z wiadomych powodów większość z tych imprez nie jest organizowane jako imprezy masowe aby obejść nieprzychylne przepisy a ochrona imprezy robiona jest po kosztach aby obniżyć koszty przedsięwzięcia. A jak rozgrywane są derby meczów piłkarskich w stan gotowości stawiana jest policja z połowy województwa i na to nie szkoda pieniędzy ale żeby zapewnić kilku policjantów więcej raz w roku w czasie orkiestry to jest to problemem. I przykre że ta tragedia niczego nie zmieni a ludzie którzy chcą zrobić coś dla innych są zniechęcani i poniżani.

4

Busquets to jedzie na lekach nasennych chyba od dłuższego czasu przykro Mi to mówić ale swoją grą od dłuższego czasu oddala się od TOPowych ŚPD może transfer De Jonga spowoduję że poczuję zagrożenie i się obudzi w przeciwnym razie historia zatoczy koło i zostanie odsunięty na boczny tor tak jak kiedyś Yaya... Trochę żartobliwie powiem że Vidal mógłby się podzielić "działką" z Busim może to być pomogło.

4

O ile rozumiem po części że Chumi Miranda czy Alena ( głupia żółta generalnie bezproduktywność ) nie radzą sobie w tym meczu o tyle
"Śpiąca Królewna" Busi, Couthino Król strat i bezproduktywnych kółeczek i Malcon któremu mimo jego techniki piłka przeszkadza powinni tą drużynę ciągnąć za uszy do góry Dembele to jeszcze nie Messi że pyknie 3 brameczki i ustawi mecz. Jedna osoba godna wyróżnienia to Vidal który jak zawszę biega za dwóch a walczy za całą trójkę w pomocy ale jeżeli reszta się nie przyłoży to będą wchodzili jak w masło i rozstrzelają Nam bramkarza...

3

Widziałem go kilka razy w akcji na prawdę ciekawy zawodnik i gdyby tylko po przyjściu do Nas nie siedziałby na ławce kosztem Rakiticia i Busiego który nie mogą znaleźć formy tylko stałby się alternatywą która zmusiłaby ww. dwójkę do lepszej gry i większego zaangażowania to jestem na tak...

14

Może Nasz trener dalej myśli że z "8" gra Anders i przez to te zmiany bo oszczędza weterana z racji wieku. :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?