MACIEK 22
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gdańsk
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
50 milionów za zawodnika młodego bo 25 lat to niewiele jak na pozycję ŚO dodatkowo ogranego na wysokim poziomie warto wspomnieć że to podstawowy stoper reprezentacji Mistrzów Świata... Mimo zeszłorocznej kontuzji to ta oferta ze strony Manchesteru jest policzkiem wymierzonym w stronę Naszego klubu i powinniśmy w tym momencie zerwać jakiekolwiek dalsze rozmowy odnośnie transferu...
Analogicznie gdyby sytuacja była odwrotna to Barcelona rozpoczynałaby negocjację od 100 milionów bo niestety tak przyzwyczailiśmy kluby że drogo kupujemy tanio sprzedajemy.
Ps. Wystarczy spojrzeć jaką sumę wyciągnęliśmy za Mine po 3 dobrych meczach na mundialu i odnieść to w stosunku jakość - cena do Umtitiego.
0
Pokażmy że potrafimy sami
" wyprodukować " stoperów którzy w przyszłości będą Topowi... Mam cichą nadzieję że któryś z Naszych w niedługim czasie nakryje czapką De Ligta... Tego życzę Nam wszystkim :(
0
@pressing2104
Gratulacje podejścia DNO pewnie sprzedałbyś obu kupując Dybale który nie dogaduje się z Messim w Reprezentacji bo po prostu Dybala odgrywa w drużynach te same rolę.
Statystyki Dybali i Couthino odpowiednio z Włoch i z Anglii są bardzo podobne z czym że Argentyńczyk więcej strzela a drugi więcej kreuję. Między nimi jest rok różnicy więc odpada wariant o odmłodzeniu zespołu Liga Włoska umówmy się jest słabiutka wystarczy spojrzeć że poza Juve i sporadycznie Napoli żaden zespół nie pokazuje się w Europie bo reszta ligi to przeciętne zespoły.
Na koniec ciekawostka odnośnie sprzedaży Dembele bo się nie sprawdził to Dybala w wieku Dembele grywał w Palermo które balansowało na pograniczu Serie A / Serie B więc dajmy mu się rozkręcić tym bardziej że jeżeli był już zdrowy to dużo dawał drużynie i potencjał ma.
2
@pressing2104
Oczywiście i w składzie na pozycję numer "10" będziemy mieli.
Messiego
Gierezmana
Couthino
Dybale
Ludzie dajcie na luz to nie FIFA że wystawiasz grajka gdzie popadnie i sobie poradzi bo ma skila...
2
@Barca_Big_Moment Brazylia stawia na siłę ??? Oj kumplu to tak jakby powiedzieć że Niemcy grają radosny futbolu kosztem taktyki i przygotowania fizycznego. :)
0
@Classik10 ultraoffensywnie jak na Valdka ale może kiedyś :p
Tylko czy gra dwoma lewonożnymi stoperami się sprawdza ???
0
@Borneo i jeszcze Mi powiedz że chciałbyś aby Barcelona była budowana wokół Neymara po odejściu Messiego i Suareza ?
Neymar ma 28 lat nawet przypuszczając że za dwa lata ww. dwójka odda stery to Neymar będzie miał 30 lat. Brazylijczycy może i są magikami i mają radość z gry w piłkę ale na pewno nie można powiedzieć że są przykładami profesjonalizmu i dbają o organizm żeby po 30 utrzymywać formę. Niestety ale Neymar się powoli kończy i wszyscy wokoło o tym wiedzą tylko My jesteśmy zaślepieni "Pięknymi Wspomnieniami" a inni patrzą na sprawę trzeźwo i właśnie P$G próbuje zrobić Nas na kasę grając na uczuciach. Aaa My zaślepieni widzimy w tym okazję życia aby wyrwać następcę Messiego... Naiwność do potęgi.
Jeżeli już chcemy myśleć przyszłościowo to budujmy spójny i przemyślany projekt sportowy w oparciu o młodych, zdolnych zawodników (oczywiście z trenerem który będzie miał wizję) a nie zbierajmy okazję rynkowe niczym " Janusze " okazja to biereee bo tanio pszyda się. No i właśnie tak wygląda dobór zawodników do zespołu.
Pozdrawiam.
1
Maximum jakie powinniśmy oferować za Neymara to Rakitic + Valverde...
Nie rozumiem parcia żeby go sprowadzić mamy w przodzie super grajków wystarczy mądrze ich ustawić i rozdzielać minuty. Na trzy pozycje mamy Suareza, Messiego, Antka, Dembele, Malcoma, Couthino czyli zawodnika pierwszego składu plus każdy ma zmiennika do rotacji. A zakładając że trzech wymienionych na początku będą grać najczęściej to mając na rezerwie Dembele, Couthino i Malcoma jesteśmy najlepiej obsadzoną ofensywą na świecie. A chcąc powrotu Neymara robimy z siebie pośmiewisko P$G chce się jego pozbyć bo im nie pasuje nikt poza Nami nie interesuje się zawodnikiem a Oni jeszcze wybrzydzają... Gdyby był łakomym kąskiem i naprawdę chciał odejść to w dzisiejszych czasach znalazłby się klub który rzuciłby 150-200 milionów ale każdy wie że się nie opłaca.
1
Mógł przyjść pograć w Ekstraklasie byłoby ciekawie tylko pewnie żaden Nasz klub nie spełniłby jego oczekiwań finansowych...
0
@Visca el Barca !! Wiem wiem że na razie to tylko spekulację których będzie pełno do końca okna transferowego ale chciałem tylko nakreślić problem w tym że Nasze transfery są nieprzemyślane robione jakby pod wpływem impulsu bardzo pochopne...
Jeżeli mamy kupować kogoś na pozycję ofensywne należy w pierwszej kolejności pozbyć się kogoś aby zrobić miejsce w kadrze dla kolejnego a jak wiadomo kupić łatwo mając taki budżet ale sprzedać bez straty to już wychodzi nam średnio. Do tego kupujemy zawodników gotowych i trochę wiekowych a możnaby kupować zawodników młodych którzy zapewnią wysoki poziom na lata bądź uzupełniać kadrę młodzieżą z szkółki. Bo nie widzę sensu utrzymywać rezerwowego za 100 milionów zarabiającego kolejne kilkanaście milionów skoro zagra kilkaset minut w sezonie. Budżet nie jest z gumy...
0
Co tutaj się wyprawia z tymi transferami w Naszym klubie to Ja nie mam pytań... Mamy zamiar kupić dwóch zawodników na de facto 3 pozycję w przodzie. O ile uwzględniamy grę 4:3:3 o ile się orientuję to Messi ma niepodważalną pozycję i będzie grał więc pozostają dwie pozycję do zapełnienia jedną zajmuję Suarez jako Best Friend Messiego więc lewe skrzydło wolne.
Przy zakupie obu Neymar , Gierezman , Dembele, Couthino, Malcom plus młodzież z szkółki. Zakładając że zagra zapewnie Neymar aby zapełnić tridente to mamy 4 rezerwowych na 3 pozycję.
Gierezman 120 milionów
Dembele 105 milionów
Couthino 145 milionów
Malcom 41 milionów
Łącznie 411 milionów siedzących na ławce i pobierających pensję po kilkanaście milionów za sezon.
Ależ nie przecież uwzględniając że będziemy musieli spełnić Fair Play w przeciwieństwie do niektórych klubów które mają to w poważaniu Nasz genialny zarząd posprzedawa zawodników w atrakcyjnych cenach.
Dembele za 60 milionów do Monachium
Couthino za 70 do Chelsea
Malcom za 25 do Tottenhamu
Chwila chwila ale przecież system 4:3:3 nie jest pierwszym wyborem Naszego trenerio który gra 4:4:2 więc pozostają dwa miejsca do obsadzenia Messi i kto ??? Będą losowali co mecz chyba że Ernesto zapomni o równowadze w drużynie i zagra z Neymarem i Messim na skrzydłach a parę napastników stworzą Suarez i Gierezman tylko wtedy wykreślamy pomocników których zastąpimy dodatkowymi stoperami.
Ter Stegen bramka
Roberto prawy wahadłowy
Tabido Pique Umtiti Lenglet środkowi obrońcy
Alba lewy wahadłowy ( na cały sezon brak pieniędzy na zmiennika )
Messi Prawy skrzydłowy
Neymar Lewy skrzydłowy
Cofnięty napastnik Gierezman
Wysunięty Suarez
Reasumując czekają nas duże zmiany i gra taktyką 1:6:0:4 tylko jeszcze nie wiem co Valverde wymyśli żeby upchnąć Busquetsa i Rakiticia w pierwszej "11"
0
Zagrać 1:4:2:3:1 z Messim na 9 na 10 przesunąć Couthino dwóch aktywnych skrzydłowych Malcom i Dembele a za nimi Arthur i De Jong ta dwójka zapewni rozegranie w środkowej strefie skrzydłowi będą grać przód tył Couthino będzie grał na swojej pozycji a Messi niech sobie szuka pozycji i współgra z skrzydłowymi którzy będą zamykać akcję. Niech chociaż jeden mecz spróbują tak zagrać. Może to jest jakieś rozwiązanie wiadomo że Suarez i tak będzie musiał grać ale niech chociaż Messi gra na 10 i przestanie udawać prawo skrzydłowego którym nie jest to tą pozycję zajmuję Rakitic który asekurując prawą stronę pozostawia lukę w środku a prawy obrońca nie gra tak ofensywnie bo po drugiej wysoko gra Alba. I prawa strona to autostrada dla rywali.
5
@seba0608
Kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem. Tak jeden z najlepszych zawodników zespołowych czyli takich którzy wypluwają płuca dla zespołu biegają jak szaleni w pressingu niwelują dziury pozostawione przez zawodników ofensywnych aby Ci mieli więcej swobody. W każdej drużynie musi być taki zawodnik nie zbyt widoczny mało widowiskowy ale bardzo potrzebny. James Milner nie jest bogiem techniki ale rzemieślnikiem który robi swoją pracę bardzo dobrze.
Polecam przeczytać dwa razy zanim zaczniesz kogoś wyśmiewać i drwić z niego bo samemu możesz stać się obiektem drwin. I odstaw ten bimber bo na oczy szkodzi :p
40
Buffon bramka
Dani Alves na prawą obronę
Nakręcimy Puyola na grę na pewno wróci.
Może Maldini będzie chciał spróbować sił poza ligą Włoską
Zrobimy odwet na Realu za Figo i przekonamy Roberto Carlosa do gry w bordowo granatowej koszulce
Na defensywnym widzę Yaya może wróci widząc że nie ma Guardioli i patrząc na dyspozycję Busquetsa może tym razem wygra rywalizację.
Xavi niby zaczyna karierę trenerską ale kto wie atrakcyjny projekt sportowy.
Ronaldinho na ofensywnym jeżeli zgodził się zagrać w reklamie Warki to u Nas zagra tym bardziej. Napad oczywiście Messi bo to trzon drużyny i powiew młodości wśród weteranów.
David Villa na środku ograny w naszej lidze nastrzela jeszcze brameczek.
I na drugie skrzydło Pedro ma DNA Barcy i jest do wyciągnięcia z Chelsea bo przegrywa tam rywalizację z crakiem Williamem jeden z nich musi zasilić drużynę.
0
@Cley72 chyba opacznie zrozumiałeś komentarz chodziło o to że przychodząca młoda gwiazdeczka nie ma prawa zarabiać tyle co klasowy zawodnik grający dla Naszego klubu kilka lub kilkanaście lat. Wystarczy spojrzeć jakie pensję po ilu latach gry mieli Xavi, Iniesta, Puyol którzy przez długi okres utrzymywali Kosmiczny poziom jak w NASA a teraz przychodzi taki Ligt i chce zarabiać więcej niż Oni będąc na początku swojej kariery a co byłoby później. Umtiti jakoś swoją grą w pierwszym sezonie potrafił dać argumenty do polepszenia warunków zatrudnienia i otrzymał pieniądze adekwatne do gry.
A czy NASA czy ubojnia drobiu na Podkarpackiej wiosce firma to firma i chodzi o to żeby Ją prowadzić z głową i rozsądnie dysponować budżetem.
2
Wincyj Gwiazdeczek Wincyj...
Neymar zepsuty do szpiku kości które ma już kruche jak widać po ostatnich sezonach.
Gierezman Francuski gwiazdorek zapatrzony w siebie grający na pozycji która w Barcelonie zarezerwowana jest dla Leo a pod nieobecność Leo powinien grać tam Couthino co pokazuje chociażby na Copa America.
De Ligt chłopak który ma 19 lat na dobrą sprawę jeszcze nie jest ukształtowanym piłkarzem i człowiekiem a chciałby zarabiać tyle co stare wygi no sorki ale jeżeli będzie dobry to dostanie podwyżkę a jeżeli nie wypali to co 5 lat klub będzie płacił mu po 12 milionów chore, widać to teraz po sytuacji Denisa Suareza dostał pensję na którą nie zasłużył a teraz nie gra łapie kontuzję i zdziwiony że ciężko znaleźć klub który go zechce i będzie w stanie zapewnić mu pensję na podobnym poziomie.
W każdej normalnej firmie zaczynasz z niskiego pułapu płacowego i jeżeli szef widzi że wyrabiasz ponad normę to zaproponuję Ci podwyżkę lub lepsze stanowisko.
Chyba że jesteś tak wybitny jak Misiewicz i od razu zostajesz doradcą Ministra Obrony Narodowej :p
Poza tym że zawodnicy Barcelony muszą grać na najwyższym poziomie dobrze żeby mieli poukładane w głowie bo ściągniemy bandę gwiazdeczek które będą się prześcigali we wszystkim tylko nie w tym kto jest w lepszej formie.
0
@Murazor a nie wydaję się Tobie że to tylko z uwagi na fakt komu Messi pozwala zgarniać część piłek ?
Neymar Messi i Suarez są dobrymi kumplami i wątpię aby Messi miał za złe jeżeli któryś mu nie poda natomiast jeżeli zrobi to ktoś inny to może dostać opr... a patrząc na Naszego charyzmatycznego trenera to jest tylko tłem dla trzonu drużyny który sam rządzi szatnią. Pique, Alba, Busi, Rakitic, Messi, Suarez Oni mogą więcej niż Semedo, Arthur, Couthino, Dembele i nie chodzi o umiejętności ale o to że nikt nie wytknie im błędu...
0
@Xavinho54
Tabletek zapomniałeś z domu ? :p
Proponuję oglądać Copa America i obejrzeć Brazylie jak Couthino jako lider reprezentacji prowadzi grę Brazylijczyków. Problem niestety leży w fakcie że Messi i Couthino to te same pozycję na boisku czyli wolny elektron i Philipe nigdy nie będzie pokazywał 100% umiejętności grając na skrzydle przyklejony do linii bocznej a Messiemu nie uśmiecha się oddawać cześć odpowiedzialności za drużynę i dzielić się sterami z kimś innym niż Suarez.
1
Bez urazy ale patrząc na Neymara ostatnimi czasy to niestety ale piłkarsko, mentalnie, oraz pod względem profesjonalizmu to leci na łeb na szyję. Wiem że kontuzję których ostatnio ma sporo nie polepszają sytuacji ale bądźmy zdroworozsądkowi historia niejednokrotnie pokazywała że Brazylijczycy z wielkim talentem nie miewają długich karier po osiągnięciu pewnego poziomu popadają w problemy: nadwaga, używki, imprezowanie i to niestety zabija ich jako piłkarzy to jest część ich mentalności i z tym nie wygramy.
Reasumując nie żyjmy przeszłością bo Neymar Suarez Messi nie stworzą już nigdy takiego trio jeden jest w dużym dołku życiowym a pozostałych dwóch to już zawodnicy po 30 więc pora nastawić się na kreowanie nowych gwiazd i danie szansy na pokazanie wartości młodym tylko żeby to zrobić trzeba dać im więcej swobody i odpowiedzialności za drużynę a na razie Messi zabiera 90% odpowiedzialności za grę Barcelony co nigdy nie pozwoli rozwinąć się pozostałym. Jakoś w innych zespołach 20-25 latkowie dają radę udźwignąć grę zespołu a u Nas by nie dali radę ?
4
Podsumuje to krótko... Nawet Barcelona Guardioli potrzebowała rzemieślnika który dawał Siłę, Waleczność, a nie był boiskowym wirtuozem. Guardiola miał Seydou Keite a Waldek ma Vidala.
Tylko że wtedy w składzie był jeden pomocnik zadaniowy a reszta to wirtuozi a obecnie mamy deficyt wirtuozów a nadmiar rzemieślników.
5
Ten cały Kubo to Naszemu Puigowi może piłki podawać z za linii bocznej. :p
Żeby się tylko Japończyk nie zdziwił bo się rozpędził z wymaganiami a trafi na ścianę liga Japońska jest perspektywiczna lecz poza kilkoma klubami to Ekstraklasa na zielonych sterydach $$$
Ostatnia tylko rzecz dla ludzi którzy chcieliby płacić milion rocznie temu młodzianowi proponuję sprawdzić ile zarabiają wyróżniające się postacie Barcelony B i jak doceniamy ich sumienność, pokorę, i cierpliwość w dążeniu do pierwszego zespołu.
1
Najlepiej od razu oddać ich trzech w rozliczeniu za Antka skoro i tak będą grzać ławkę. Odciąży to Nasz budżet zamiast 3 pensji będziemy płacili jedną a cały sezon będziemy grali trójką Antek Leo Luis a w ramach zabezpieczenia przedłużamy kontrakt z Boatengiem skoro i tak zagra max 200 minut w sezonie.
1
Taki mamy styl i wg tylko że aby nie grać tylko do tyłu do boku do drugiego boku no i oczywiście nasze ulubione podanie do Messiego bo On coś wymyśli :p potrzebne jest pokazywanie się na pozycję bez tego gramy strasznie wooolllllnnnnnnooooo i nie jesteśmy w stanie zaskoczyć przeciwnika chyba że przyśnie albo zakręci mu się w głowie od podań wzdłuż boiska. Od dawna oglądając mecze Barcelony nie widzę tego momentu gdzie uspokajamy grę aby za chwilkę kilku zawodników zrobiło ruch i aby przyspieszyć akcję stworzyć zagrożenie biegamy trochę jednostajnie... A chodzi o interwały chwilkę odpocząć z piłeczką przy nodze zmęczyć przeciwnika bieganiem a później samemu przyspieszyć i go zgubić tak rozumiałem Nasz styl gry który zatraciliśmy.
1
@Huta1968 Tak i w rezultacie zostaniemy z ręką w nocniku bo przyjdzie mecz z trudnym rywalem gdzie będzie trzeba zareagować to zanim zamóżdży to będzie musztarda po obiedzie.
2
Wiecie co ewolucję Barcy porównam do wzmacniania pozycji napastnika w klubie.
I sezon pracy EV to taki Paco trochę popracować dać szansę i będzie prima sort.II sezon pracy EV to taki Munir wiadomo że gwarantuje jakiś poziom ale nikt nie oczekuje od niego cudów. I tak też się staje.III sezon pracy EV oby nie był takim Boatengiem czyli szumne zapowiedzi poparcie, doświadczenie tylko dać spokój i odpali. Nie odpali...
Współczuję ludziom którzy nie dostrzegają tego że klub zmierza w złym kierunku... Uwsteczniony się trochę jak w filmie o Benjaminie Buttonie z rosłego mężczyzny stajemy się nastolatkiem który niestety dostaje lanie jak wyjdzie poza własne podwórko obyśmy tylko nie stali się małym chłopcem do bicia, bo jak już ktoś trafnie zauważył stajemy się drugi Milanem który rozmieniał się na drobne aż do 0 i jeszcze nie jest w stanie się odnaleźć.
3
Dawać deal z Borussią wymienimy Malcoma na Piszczka... Zawszę marzyłem o Polaku w Barcelonie :)
Na plus przemawia.
Wiek niedługo skończy 34 lata jest już ukształtowanym zawodnikiem.
Ograny na arenie międzynarodowej w Bundeslidze oraz Lidze Mistrzów.
Jest taki nie za ofensywny nie za defensywny taki Prima Sort ????
Taktycznie i technicznie b.dobry.
Uniwersalny przez swoją karierę grywał na różnych pozycjach.
I do tego Nasz rodak :)
Same plusy jak uważacie ?
0
Porównywanie Modricia do Kaki jest jak zestawienie wolnossącego Golfa do Golfa R32 oba to Golfy tylko co potrafił zrobić jeden a co drugi...
0
Zgadza się ponieważ Busquets to najlepszy DP stworzony do Barcelońskiej piłki... Ale chciałbym zaznaczyć że tej piłki już nie gramy a obecny trener gdyby miał taką możliwość to w pomocy ustawiłby: Vidala Mascherano Busquetsa Yaya Ture ponieważ czułby komfort i równowagę między formacjami. :p
Ale właśnie o to chodzi że dobry trener wiedząc że taki Mascherano nie daje na pozycji Busquetsa tego co On a nie chcąc marnować potencjału i zalet zawodnika szuka mu pozycji i roli na boisku i tak też zrobiono z Argentyńczykiem i wszyscy wiemy jaki dało to efekt.
4
A znasz jakiegoś piłkarza kompletnego bo Ja nie ? Każdy ma jakieś mocne i słabe strony to normalne nawet Leo chociaż ma mało słabych stron. Chodzi o to żeby wykrzesać z zawodników to co najlepsze i dobierać ich tak aby się uzupełniali bo po to jest drużyna.
3
100% Zgodności.
Jeżeli trener zmieniłby wizję gry Barcelony zamiast bronić zaczął atakować w myśl zasady najlepszą obroną jest atak i miał odwagę zagrać wyżej pressingiem z kreatywną pomocą wystarczyłoby większy nacisk położyć na szybki odbiór piłki po stracie i dalej tworzyć sytuację i kontrolować mecz do czego kiedyś Nas przyzwyczajono. Natomiast zamiast tego mamy defensywnie usposobioną pomoc liczymy na geniusz i popis trójki zawodników grających z przodu co w przypadku obniżki formy skutkuje wynikami oscylującymi w granicach remisów zawodnicy są stłamszeni a grając bez piłki bardziej się męczą chcąc ją później odebrać przeciwnikowi. Wystarczy spojrzeć na Busquetsa jak męczy się przy tym systemie gry ponieważ nie jest zwykłym defensywnym pomocnikiem który kasuje kontry, wjeżdża wślizgem ,walczy ciałem On lubi asekurować tyły być pod grą ubezpieczać rozgrywać przed stoperami. Ale oczywiście modne teraz stało się stwierdzenie o zbilansowaniu drużyny tak aby zapewnić równowagę ale jeżeli na 10 zawodników grających w polu 3-4 jest usposobionych ofensywnie to nie widzę żadnej równowagi. To jest taktyka dla drużyny która chcę uniknąć spadku a nie dla Barcelony która ma dominować przeciwnika i kontrolować mecz...
Pozdrawiam.