MACIEK 22
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gdańsk
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
To prawda że Rafinha to zawodnik o trochę innej charakterystyce ale jeżeli asysty i bramki zalicza grając na pół gwiazdka to tylko potwierdzasz że drzemie w nim potencjał który trzeba obudzić w pełni. Tylko widzisz są zawodnicy którzy cały mecz mogą dreptać a zrobią akcję czy dwie i tym wygrywają spotkanie. A co do podejścia zawodnika nie można oczekiwać że beztroski 20 latek będzie miał poukładane w głowie niczym straty weteran i nie chodzi tylko o boisko ale o cechy charakteru które ewoluują spójrz jak zmienił się Messi w ciągu tylu lat kariery. Tylko potrzebne są chęci i wsparcie dla zawodnika a nie wieszanie na nim psów i dołowanie.
0
Daje więcej niż Dembele faktycznie lepiej stawiać na przeciętnego bezpłciowego Rafinhe niż Dembele czy Malcoma z których mogą wyrosnąć gwiazdy. Ludzie nie pojmują chyba tego że skoro chcemy być najlepsi to musimy mieć najlepszych zawodników plus młodzież która jest perspektywiczna . Jak to jest że kiedyś bez wielkich żalów pożegnaliśmy Thiago bo był przesyt w pomocy a teraz trzymamy jego brata który nadaje się tylko do gry do najbliższego partnera typowy gracz na taktykę podaj do Messiego. Popadamy w przeciętność i niestety jeżeli tego nie zauważymy to skończymy z ręką w nocniku. Bo odejdzie Messi odejdzie Suarez i zostanie 10 graczy którzy będą klepać wzdłuż boiska i do tyłu przez cały mecz albo podadzą do Munira na szpicy a obrona przeciwnika padnie że śmiechu i strzelimy bramkę.
1
Bo mamy dobrych napastników i zawesze coś strzelą i słabszych obrońców którzy zawsze coś zawalą. A nawiasem mówiąc lepsze 0 vs 0 i jeden punkt niż porażka 5 vs 4 :p
1
Dwóch ofensywnych bocznych obrońców z czego jeden ma możliwość szybkiego powrotu drugi nie za bardzo a nawet jak wróci to jest słaby w defensywie bo to pomocnik jest. Obaj idą do przodu równocześnie zostawiając żółtodzioba Lengleta i babola Pique samych sobie a nie przepraszam asekurują ich Busi demon szybkości który zdąży wrócić po stracie piłki a miał aż 70 % celnych zagrań co na tą strefę boiska jest zbrodnią i Rakietę która w ciągu sezonu okrążyła galaktykę i brakuje jej paliwa i człapie na głębokiej rezerwie więc jak niby ma być dobrze. ?
3
Ciekawe kiedy doczekamy się tytułu zawodnika meczu dla Pique albo Lengleta nie wspominając o Vermalenie...
0
Przynajmniej złapie świeżość na resztę sezonu bo to może być jego ostatni odpoczynek a do wakacji długo :)
0
Mentor się znalazł Gerard "głową w chmurach" Pique który nawet na 90 minut nie potrafi się skoncentrować. Wiem wiem błędy się zdarzają wystarczy spojrzeć na ter Stegena ale jeden czy dwa na sezon a nie 3-4 na mecz.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
5
Czytać się nie da niektórych komentarzy. Obrońca powinien mieć odpowiednie warunki fizyczne najlepiej 2 metry wzrostu silny jak Pudzian przy tym powinien być zwrotny jak Messi mieć podania jak Xavi szybkość Bolta i najlepiej żeby został królem strzelców strzelając przy każdym stałym fragmencie gry. Oczywiście nie zapominając o tym że ma być liderem obrony jak Puyol i być murem nie do przejścia. Stwórzcie sobie zawodnika w Fifie i ustawcie wszystko na 99 wtedy będzie się nadawał do Nas. Pozdrawiam wszystkich zdroworozsądkowych :)
0
Jeżeli miałbym typować kogoś do uzupełnienia pomocy a wsiąść pod uwagę to że w przyszłym sezonie siłę ofensywną będą stanowili Messi Suarez Gierezman Dembele i Coutinho przy wysuniętym napastniku oraz Messim i kimś z dwójki Dembele/Gierezman na skrzydłach oraz Coutinho grającym na pozycji Iniesty czymś naturalnym jest że uzupełnienie środka pomocy musi być nastawione bardziej na zabezpieczenie tyłów i operowanie piłka Busquets i Rakitić są idealni ale mają już swoje lata. Wielu użytkowników uważa że trzeba wyszukać zawodnika bardziej mobilnego niż ta dwójka Arthur spełnia te wymagania ale jest wielką niewiadomą ale bardzo chciałbym zobaczyć obok Busquetsa zawodnika Chelsea Kante jest szybki zwrotny dobry w odbiorze potrafi grać kombinacyjnie oraz wykonuje ładne przerzuty coś na wzór Mascherano. Ale niestety pewnie jest nieosiągalny dla Nas ze względów finansowych. Szkoda.
0
Dlaczego miałby nie dostawać minut.? Chyba kolega nie Czai tego że nie ma lepszego miejsca na rozwój dla Dembele niż Barcelona w której docelowo ma być filarem. Treningi z Najlepszymi Messim Suarezem i innymi przekładają się niewątpliwie na jakość zawodnika taktyki można się nauczyć tym bardziej że jest to młody chłopak. Bariera językowa z czasem zniknie a przystosowane do gry w Topowym klubie przyjdzie z czasem tak samo jak przyswojenie filozofii klubu. A o minuty nie jestem zmartwiony bo trener prawdopodobnie wyciągnie wnioski i zobaczy że życie to nie FIFA że cały sezon ciśnie jednym składem. Suarez Messi Coutinho Antek czy nawet Paco dla każdego znajdą się minuty tylko wprowadzić odpowiednie rotację.
3
Racja Real mając Casemiro Krossa i Modricia będących w formie mają b.dobrą i zbilansowaną linie pomocy. Jeden czyściciel dwóch bardziej kreatywnych do tego każdy z trójki pracuję przód tył. Ewentualnie Isco i Kovacic na wymianę więc 5 dobrych piłkarzy na 3 pozycję.
0
Albo Suarez albo Griezman... Na rotację z słabszymi drużynami Paco jest wystarczający bo przekonał że bramki potrafi strzelać. Nawet mając w kadrzeTOP 5 najlepszych "9" na świecie a nie mając kogoś kto im poda nie strzelimy wielu bramek. Stwarzając dużo sytuacji dzięki dobrej pomocy to i Pique może grać na szpicy a będzie strzelał bramkę za bramką.
0
Chyba Nasi Specjaliści dostają jakieś słabe paczki w FIFA Ultimate Team i próbują na siłę urzeczywistnić grę z realnym składem.
0
Niemożliwe staje się możliwe... Ładne sformułowanie ale to niemożliwe staje się możliwe, ponieważ kluby które nie powinny się dekoncentrować i grać swoję próbują grać na remis najmniejszym nakładem sił i rodzą się BŁĘDY rozkojarzenie ( mamy zaliczkę ) a to nie są zawodnicy z ligi podwórkowej żeby nie wykorzystywać takich baboli. Piłka Nożna to przede wszystkim gra Błędów dlaczego Roma ustrzeliła 2 gole dopiero gdy przegrywali 5 vs 0 ponieważ Liverpool się rozkojarzył bo ustrzelił 5 więc mecz wygrany.
5
Damianosbarca... A jaki wielki klub wyrzucili z Ligi Mistrzów ? Jeżeli mówisz o Naszej ukochanej drużynie to w rewanżu gdy odpadali byli przez 85 minut tak wielcy że mogliby mierzyć się z czołówką ekstraklasy jak równy z równym. To że Roma wyeliminowała Barcelonę gdy ta zagrała tragicznie nie czyni z Nich faworyta do wygrania LM. Liverpool jest z 2 klasy wyżej pod każdym względem.
1
Nasz zespół można porównać do samochodu jeżdżącego na oparach. Jakoś jedziemy ale jak trzeba redukcja na lewy i gazu to widać że się krztusi. Nie chcę mówić że ten ten czy tamten zawodnik się do tego przyczynił. Ale ostatni generalny remont mieliśmy gdy przychodził Guardiola a podzespoły się zużywają i niestety niektóre nie spełniają swoich zadań więc powinny zostać wymienione. Technologia idzie do przodu a My próbujemy wymiatać starym rumplem. Ale najlepsi nie stanęli w miejscu.
1
Na tą chwilę nie widzę nikogo innego na prawej obronie Dani rozumie się jak nikt z Leo a do tego ostatnimi czasy jego forma jest wyborna... Musi zostać i KROPKA ;)
1
" Pieniądze to nie wszystko ,ale wszystko bez pieniędzy to ch.." jak w filmie Machulskiego ;) A co do artykułu mam nadzieje że są na świecie jeszcze ludzie którzy stawiają pewne wartości ponad pieniądze...
0
Veratti kreator gry ? Może tak ale nie na miarę Xaviego któremu nie dorasta do pięt. Dla mnie Veratti to bardziej walczak i zawodnik który sprawdziłby się bardziej na pozycji Busiego niż na rozegraniu gdzie szczerze mówiąc szału nie robi... Ale to tylko Moja opinia.
0
Kolego ale sęk w tym że My nie potrzebujemy zmienników bo od tego mamy naszą młodzież żeby się ogrywała a taki zawodnik tylko blokowałby ich rozwój zabierając Cenne Minuty...
2
Panowie... Bądźmy szczerzy jeżeli chcemy utrzymać się w ścisłym TOPie to musimy kupować również zawodników ze ścisłego Topu a co za tym idzie rozbić skarbonkę, kupno Gundogana albo Kovacicia dla mnie mija się z celem ponieważ potrzebujemy kogoś kto zastąpi Inieste, Xaviego i będzie prawdziwym LIDEREM i KREATOREM. Moim zdaniem jeżeli mamy kupować zawodników Dobrych ale nie Świetnych to z biegiem czasu nasza drużyna również będzie tylko dobrą drużyną. Nie jestem zwolennikiem rekordowych transferów za niewyobrażalne sumy ale niestety takie są obecnie realia panujące w piłce... Dlatego jeżeli kogoś widziałbym w naszej drużynie to byłby to Marco Reus może się powtarzam bo ten temat się przewija ale byłby to idealny następca dla Andersa może gracz o trochę innej charakterystyce ale jak najbardziej przydatny drużynie i mogący wnieść bardzo dużo do naszej gry dodatkowym plusem jest to że mógłby zastąpić nie tylko naszą "8" ale również zagrać na obu skrzydłach w napadzie...
0
Nie jest doceniany bo nie ma prawa być doceniany dla mnie ten zawodnik nie ma CHARAKTERU a do według mnie najważniejsza cechą defensywnego pomocnika jest właśnie Charakter Nieustępliwość Zaangażowanie bo każdemu może się zdarzyć gorszy dzień jesteśmy tylko ludzmi ale jeżeli będę widział że gryzie trawę i zostawia serducho i "płuca" na boisku to nie miałbym mu za złe ale skoro jeden z naszych Kapitanów i zawodnik noszący numer 5 co w mojej opinii do czegoś obliguje zamiast wstrząsnąć zespołem dostosowuje poziom do reszty zawodników i sam potrzebuje największego wstrząsu... Jeżeli to ma być nasza ostoja środka pola to nie mam więcej pytań... Poza tym Busi po prostu nie ma cech typowych dla tej pozycji słabo gra głową, jest słaby fizycznie, wolny co przy naszym stylu gry kończy się groźnymi kontrami, kreatywności to od dłuższego czasu u niego nie mogę się dopatrzeć... To samo tyczy się regulowania szybkości przeprowadzania akcji czy widział ktoś kiedyś aby Busi zagrał długą piłkę stwarzającą zagrożenie..??? Gdyby nie technika którą ma i umiejętność uspokojenia gry plus jego dokładność w rozegraniu to byłby bardzo przeciętny.
0
Lars Bender to zawodnik dobry nawet stwierdziłbym że bardzo dobry i w przeciwieństwie do tego pseudo defensywnego pomocnika Busiego który walecznością duchem walki i zaangarzowaniem ustępuje Masche i Benderowi co najmniej o kilka poziomów... No cóż jeżeli już ubzdurali sobie że Masche to środkowy obrońca to chcę Bendera do środka pola. Uzupełnić go Rakiticiem i Reusem zostawiając Inieste Rafinhe i Halinovicia żeby razem tworzyć środek pola ... Rewolucja jest potrzebna ewidentnie a zawodników takich jak Busi nie będzie mi aż tak szkoda skoro widocznie nie daje z siebie tyle ile mógłby i to nie jest chwilowa zniżka formy lecz stały regres.
0
Dla mnie idealny zawodnik dla Barcelony... Wszechstronny i uniwersalny w pomocy jak i w napadzie... Byłby idealny na pozycji Andersa przypominam że to nie jest ten Iniesta który gwarantował Światowy poziom przez cały sezon jak dla mnie dzieje się z nim to samo co z Xavim czyli powoli się wypala... Wiecznie nie będziemy grali 3 pomocników Busi Xavi Iniesta a Reus byłby uzupełnieniem pomocy dodajmy do tego Rafinhe i Halinovica to jest nasza przyszłość. No niestety panowie Światowy Poziom wymaga zawodników ze ścisłego TOPu a nie każdy nasz młody talent jest odpowiedni na Barcelone a polegając wyłącznie na wychowankach to zostaniemy 3-4 drużyną w Hiszpanii i którąś na Świecie.
1
Większość to chyba nie myśli racjonalnie... Rotacje to to czego brakowało w zeszłym sezonie może początkowo nie przynosi to korzyści jak gra żelazną "11" ale z biegiem sezonu który jest długi będzie to procentowało a nie możemy tak jak uważają niektórzy zagrać całego sezonu 11 zawodnikami bo to niemożliwe. Powinni grać zawodnicy którzy są zdrowi i w najlepszej dyspozycji. A w razie kontuzji ( odpukać )któregoś zawodnika drużyna nie ucierpi tak bardzo bo będzie miał go kto zastąpić i również będzie zgrany z zawodnikami. A nie że cały sezon zagra np. Pique a na najważniejsze mecze nie będzie mógł zagrać i strach będzie wystawić parę obrońców którzy nigdy nie grali razem.
0
Co do pierwszego akapitu oczywiście że Modrić był bardziej widoczny skoro ustawiony był na typowej 10 a Rakitić w kadrze grał jako defensywny pomocnik ubezpieczając tyły i grając głównie do Modricia albo długie piłki.
0
Jesteś strasznie nieobiektywny jak dla mnie z roli rezerwowego wywiązywał się b.dobrze... Chwilę grozy przeżywałem kiedy wyszedł w wyjściowej 11 w meczu z Arsenalem a na przeciwko siebie miał Theo Walcotta który był wtedy w wybornej formie. Ale nie było źle. Wracając do twojej wypowiedzi to do Abidala czy Alby a może nawet G.van Bronckhorsta to mu daleko ale do poziomu Adriano czy Sylvinho dorównywał. Solidny obrońca i dobry zmiennik.
0
Bo Vermaelen to zawodnik który jest wiecznie kontuzjowany...
0
Reus to Moje Marzenie i piszę to już po raz setny... Ale trzeba wziąć pod uwagę kilka faktów:
1. Szefostwo Borussii chcę odwlec transfer Rusa jak najdłużej to możliwe.
2. Jest mnóstwo ofert za tego zawodnika dlatego musielibyśmy wyłożyć pieniądze większe od pozostałych. Tak aby opłacalne byłaby sprzedaż przez Borussie tego zawodnika już teraz a nie w następnym okienku kiedy już nie będziemy mogli o niego powalczyć.
3. Przekonanie samego zawodnika który jest bardzo przywiązany do swojego klubu.
4. I ostatni Iniesta w Maju kończy 30 więc powoli musimy szukać jego następcy Reus mógłby z biegu zająć jego miejsce ale czy jest to konieczne skoro w zanadrzu mamy Halinovica i Rafinhe którzy mogą zająć miejsce Andersa. Tylko pytanie czy któryś z wspomnianej dwójki jest w stanie osiągnąć poziom Iniesty bądź Marco ???