MACIEK 22
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gdańsk
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Skoro większość kontuzji "Komara" są to typowe mięśniówki to dlaczego nie pracuję na siłowni żeby wzmocnić daną partię mięśni. O ile się nie mylę nie jest to nowością u Naszych piłkarzy że z uwagi na drobną sylwetkę bądź problemy z kontuzjami wzmacniają mięśnie treningami. A argumenty typu że szklanka i wg to kwestia prowadzenia zawodnika, predyspozycji, i najzwyczajniej pecha.
O Iniescie też mówiono że szklanka a w późniejszym etapie kariery praktycznie nie łapał kontuzji.
9
@DonAndrzejos Po co Nam jakiś Fabian Ruiz ? Mamy tyłu zdolnych chłopaków którzy mogliby nabrać doświadczenia i minut podczas gdy Busi będzie schodził z sceny. Jeżeli już mielibyśmy kogoś kupić do pomocy to Donny van de Beek. Ale myślę że nie będzie to koniecznością bo mamy Puiqa i Oriola którzy muszą już dostawać poważną szansę.
4
Statystyki od serwisu "WhoScored.com" dla Coutinho za mecz z SC Paderborn.
− Bramka i asysta.
− 65 kontaktów z piłką.
− 82% skuteczność podań.
− 2 kluczowe podania.
− 4/5 udanych dryblingów.
− 7/8 wygranych pojedynków.
− 3 udane dośrodkowania.
− Nota 8,9/10.
Wygląda obiecująco wiem że na tle beniaminka Bundesligii na niektórych nie będzie robiło to wrażenia ale cieszy fakt że z meczu na mecz się rozkręca. A o tym że nie był to łatwy mecz może świadczyć fakt że wynik 3:2 był wyszarpany a Couthino został zawodnikiem meczu.
0
@johny11 Twoje argumenty których używasz.
- Według Mnie za słaby na ten klub.
- Przeciętniak
- Przereklamowany
- Kontuzjogenny
- Nie grzeszy inteligencją
Jeżeli uważasz że Borussia Dortmund to jest klub w którym tylko kopię się piłkę i biegnie do przodu to chyba nie widziałeś nigdy ich meczu.
Jakie sto szans tak na prawdę gdy wchodził już na swoje obroty to dopadała go kolejna kontuzja.
Dembele zagrał w Barcelonie 67 meczy łącznie prawie 3800 minut co daje średnią 56 minut na jeden mecz w których zdobył 18 bramek i zaliczył 17 asyst. Dembele jest w klubie od 765 dni z czego 254 dni był kontuzjowany to daje 511 odliczając od tego przerwy świąteczne i wakacje między sezonami sprawia to że wcale nie otrzymał tylu szans na jakie zasługuje ze względu na potencjał i zainwestowane pieniądze. A to że niestety Nasz trener nie potrafi wykrzesać z niektórych zawodników takich jak Dembele, Couthino, Malcom, Paco, Semedo czy teraz Griezmana który jak widzimy przez to że nie ma jasno wyznaczonych zadań na boisku nie wnosi wiele.
0
@johny11 Po pierwsze to nazywanie innych "chłopcze" w stosunku do kogoś kogo nie znasz jest co najmniej niekulturalne i nietaktowne... I nie wiem czy jesteś małym Jaśkiem czy wyrośniętym Jankiem a może już dorosłym Janem. Ale śmieszy Mnie trochę bo mimo tego że sam nie masz jeszcze tyle ogłady to zarzucasz po części słusznie brak profesjonalizmu i dziecinność innym. Pewnie to że Dembele nie jest jeszcze Naszym podstawowym zawodnikiem to kwestia kontuzji ,które nękają go i nie pozwalają na rozegranie pełnego sezonu lub chociaż kilkunastu meczy tak aby mógł załapać rytm meczowy pewność siebie i lekkość w grze , która cechowała go w dwóch poprzednich klubach a którą my widywaliśmy tylko sporadycznie w przebłyskach. Nawet taki geniusz jak Messi nie zagra na swoim normalnym poziomie meczu po kontuzji mimo że emanuje pewnością siebie ale takie rzeczy jak rytm meczowy przychodzą po kilku meczach czasami są zawodnicy którzy potrzebują kilkunastu meczy aby wbić się na swój poziom. Mimo wielu głosów że sprzedać go dopóki coś wart Ja dalej twierdzę że jeśli dane mu będzie zagrać sezon bez kontuzji to zadziwi nie jednego niedowiarka. A nawet jeżeli się mylę to sympatia do tego klubu nie pozwala Mi myśleć inaczej o Naszym zawodniku.
0
@monsterrize jeżeli jak mówisz jest to dziecko to każde dziecko jest podatne na wpływy otoczenia w którym przebywa, dziecko ze względu na ograniczenia w inteligencji względem osoby dorosłej łatwiej jest zmanipulować.
Więc wniosek jest jeden jeżeli znajdzie się osoba, taką powinien być trener czasami kapitan drużyny ,który charyzmą jest w stanie zmotywować dorosłych piłkarzy ,którzy wygrali prawie wszystko co można w piłce do gryzienia trawy co mecz to co dopiero zrobi z takim ograniczonym nastoletnim gwiazdorem który ma talent.?
0
@gregorio66 Współczuję podejścia. Ciekawe czy chciałbyś alby do Ciebie tak się zwracano w momencie kiedy pójdziesz na zwolnienie lekarskie bo nie będziesz w pełni zdolny do wykonywania pracy. Nie wiem jak Ciebie ale Mi kiedyś wpojono że jeżeli nie mam niczego mądrego do dodania w dyskusji to siedzę cicho. Myślę że powinieneś zapamiętać te słowa i wdrożyć w życie.
1
@johny11 Myślę że to właśnie Ty kumplu z poziomem swojego komentarza powinieneś schować się do jamy. Skąd u Ciebie taka niechęć do zawodnika drużyny której kibicujesz ? Albo po prostu jesteś podatny na wpływy i podążasz ma modą rzucania błotem w kogo popadnie tylko dlatego że coś mu nie wyszło... Szkoda słów.
0
@ViscaBarca123 Polecam Hokej ale nie w telewizji bo chyba nie ma drugiego takiego sportu który daję taką dysproporcje między transmisjami w TV a meczami na żywo. Idziesz na mecz w hali zimno mimo to wszyscy rozgrzani do czerwoności aż wypieki na twarzy :p
Sport szybki kontaktowy krążek jak to krążek, krąży od zawodnika do zawodnika :p czasami nerwy puszczają i pojawia się agresja gra ciałem czasami małe zadymy ale to miły dodatek do tego sportu. :)
0
@lucca87 Moim marzeniem było zobaczyć w pomocy ustawiony trójkąt De Jong - Arthur a przed nimi Couthino ale w tym sezonie nierealne niestety. Jeszcze bardziej surrealistyczne byłoby zestawienie z trójką Puiq Arthur De Jong ale to zostawię to na FIFE :p
0
@Kubsoleon patrząc w jakim tempie Pique dostaje kolejne kartki w meczach ligowych to niedługo koniecznością będzie żeby zagrał bo najzwyczajniej w świecie Gerard będzie miał zawieszenie. Oczywiście miło byłoby zobaczyć wreszcie Wague a nie obiecanki że Roberto to pomocnik ale jednak jest upychany na prawą obronę przez co zabiera minuty młodemu.
0
@kuz późno już a oczy już nie te bo coraz częściej bolą wiadomo od czego :p
Dzięki
5
Co byście powiedzieli gdyby na Getafe wyszła "11"
Ter Stegen
Semedo Pique Lenglet Firpo
De Jong
Arthur Alena
Dembele Griezmann Fati
Myślę że przy tak ruchliwym ataku i pomocy złożonej z piłkarzy lubiących pograć mogło by coś z tego wyniknąć.
Jestem ciekawy waszej opinii.
Dodatkowo dalej się zastanawiam czy nie było błędem to że Carles Alena nie został wypożyczony do innego klubu gdzie grałby zdecydowanie więcej łapał doświadczenie i pewność siebie. Bo szczerze mówiąc myślę że w hierarchii pomocników znajduję się na samym końcu za Busim, De Jongem, Arthurem, Roberto, Vidalem i Rakiticiem. A ewentualne braki w pomocy moglibyśmy łatać Puqim bo jak Fati i Perez dali radę to Riqui też by dał.
2
@huberto286 Przyszły Kapitan gość z jajami, ambitny, z charakterem i co najważniejsze wzór profesjonalizmu solidny jak niemieckie samochody :)
Rozumiem że o pozycji kapitana decyduje również staż w drużynie ale jak kapitan jest silną osobowością to pomaga to reszcie a jak ciepła klucha nosi opaskę to reszta dostosowuję się do jego mentalności.
4
I bardzo dobrze... Może na razie jeszcze statystyki nie odzwierciedlają tego co tej drużynie daje Couthino ale warto zwrócić uwagę na współpracę czwórki Lewandowski- Couthino -Perisic- Coman dodając do tego Gnabriego który szuka formy i uniwersalnego Mullera pomocników takich jak Thiago/ Martinez/ Tolisso/ i kontuzjowany Goretzka walczących o dwa miejsca za tą czwórką, Alaba na LO Kimmich na PO i stoperów Sule, Pavard, Boateng i Hernandez no i grającego za nazwisko Nauera :p Wygląda to obiecująco i mimo że Bayern oddał dwie swoje gwiazdy które były już leciwe to potrafił zrobić wzmocnienia przemyślane i ich projekt sportowy ma ręce i nogi.
0
Tak się zastanawiam skoro Barcelona wzorem ostatnich lat musi się dostać jeden ostry oklep na wyjeździe w Lidze Mistrzów to szczerze mówiąc najlepiej dzisiaj :p
Zaraz spłynie fala wyzwisk ale prawa jest taka że każdej nawet najlepszej drużynie w ciągu sezonu w LM trafia się mecz w którym nie są sobą i dostają baty jeżeli dzisiaj dostaniemy zimny prysznic to myślę że Finału będzie Nas trzymał bo jeżeli za łatwo za przyjemnie przejdziemy grupę a później pierwsze etapy fazy pucharowej to poczujemy się za pewnie i w momencie gdzie nie będzie miejsca na błąd właśnie tam go popełnimy. A odrabianie punktów po pierwszej kolejce w grupie sprawi że będziemy zmotywowani żeby wyjść z pierwszego miejsca i docenimy ile sił to kosztowało i nie oddamy ważniejszych meczów bez walki.
1
@Krzychu1899 Nie do podrobienia atmosfera w dniu meczu cały Dortmund jest Żółto Czarny a stadion wygląda jak Ul wokół którego pełno pszczółek. A gdy śpiewają „You’ll Never Walk Alone” to cały stadion drży. Będąc na meczu zastanawiałem się czy dożyje kiedyś pełnych stadionów w rodzimej lidze.?
10
@MontelQ I wcale się im nie dziwię bo podzielam ich zdanie że Fabiański na pewno nie jest słabszym bramkarzem niż Szczęsny.
0
@lukkobe Twierdzisz tak po jednym meczu.? Fati jest obiecujący ale wystarczy spojrzeć ile daje Suarez wracający po kontuzji bez rytmu meczowego i myślę że to powinno być przestrogą dla krytyków Suareza.
Aby uprzedzić falę komentarzy pod moim adresem oczywiście jestem zwolennikiem rotacji zawodników i nie zajeżdżania ich jak miało to miejsce w poprzednich latach
0
@Damianosbarca techniki odmówić mu nie można może do pracusiów nie należy, żelaznych płuc też nie ma ale ma to coś w sobie i myślę że gdy złapie rytm odpowiednią formę to wróci pewność siebie którą stracił a wiadomo że gdy ktoś ma ten luz w grze to wachlarz jego zagrań zwiększy się i pokaże na co go stać.
1
Bardzo mądre posunięcie za dwa lata Alba będzie już zaawansowany wiekowo i wtedy będzie można się określić czy jego następcą ma zostać.
Firpo czy Miranda może w międzyczasie eksploduje jakiś talent na pozycji lewego obrońcy, a może zdarzyć się że potrzebny będzie transfer z zewnątrz.
0
@maroon Właśnie absurdem jest że próbujemy włączać w transfer co róż to innych piłkarzy jakich sobie wymyśli PSG. A to że nie mamy pieniędzy i musimy tak robić to chyba oczywiste bo jeżeli mielibyśmy środki na zakup to już dawno Neymar trenowałby z Naszą drużyną. I tutaj odsyłam Cię do przeczytania pierwszego mojego komentarza i uświadomienia jak takie sytuacje gdy prawie połowa drużyny może być włączona w transfer innego piłkarza może rzutować na morale tych piłkarzy.
0
@maroon Czyli rozumiem że Nasz prezydent trafił 6 w EuroJackpot i mamy pieniądze żeby kupić Neymara za gotówkę :)
0
@maroon Nie sądzisz chyba że po wydaniu pieniędzy na Griezmana, De Jonga, Firpo mając bilans transferowy -100 milionów stać nas na kupno Neymara za gotówkę. No chyba że myślisz że wspaniałomyślny Szejk rozłoży nam spłatę na dogodne raty 0% chyba oczywistą sprawą jest że negocjując muszą zbijać cenę innymi zawodnikami. Jak sądzisz ?
0
@maroon tak te ciągłe wycieczki przedstawicieli Naszego klubu do Paryża to pewnie wizyty ukierunkowane na turystykę...
1
Barcelona powinna jak najszybciej zakończyć ten cały teatrzyk dla swojego dobra. Robi to się żenujące i pokazuje jak ten klub się stoczył jeżeli chodzi o wartości które kiedyś były jak dekalog. Zarząd zachowuje się jakby nie chodziło o zawodników ( ludzi ) tylko o jakieś zabawki nie biorą pod uwagę że plotki o włączaniu w operacje coraz to nowych zawodników na kilka dni przed zamknięciem okna jest nie do przyjęcia. Nie wyobrażam sobie aby Mój ukochany klub zniżał się do takiego poziomu i traktował przedmiotowo swoich zawodników którzy nas reprezentują. Plotki czy też fakty nie wnikam bo dużo tego o piłkarzach: Rakitic, Dembele, Todibo, Arthur, wcześniej Couthino czy Umtiti mieszanie tych wszystkich zawodników w ten burdel bo inne słowo nie wyraża tego co się dzieje odbije się na moralach większej części drużyny a czym jest jakiś tam gwiazdorek jeżeli nie będzie drużyny a niestety końcówka zeszłego sezonu pokazała że kolektyw nie działa jak powinien a liczą się indywidualności tyle że piłka nożna to sport drużynowy a gdzie nie ma drużyny nie będzie też wyników.
6
Przytoczę fragment piosenki:
"bo talent to 10 procent, reszta to morderczy trening." Zobaczymy czy Fati uzupełni resztę procentów ciężką pracą na treningach.
:)
Nie mylić z procentami w napojach wyskokowych na imprezkach u Neymara :p
2
@Damianosbarca Mam taką cichą nadzieję że jego przygoda z Barceloną tak się nie skończy. Chociaż jestem świadomy sposobu w jaki odszedł na wypożyczenie i motywów które kierowały zarządem i sztabem szkoleniowym wybierając dla Niego taką opcję. Ma zwiększyć swoją wartość i później zostać sprzedany z jak najmniejszą stratą.
1
@Cescy_4 Ja czekałem na tercet Arthur - De Jong i grającego przed Nimi Couthino ale poczekam do następnego sezonu. Mam taką nadzieję :)
A jeżeli nie będzie mi dane tego zobaczyć to chciałbym w którymś meczu zobaczyć jak uzupełniają się z Puigem.
19
I to byłoby najlepsze zagranie Dembele podczas jego pobytu tutaj wliczając w to poczynania boiskowe... A wy mówicie że nie robi postępów a tutaj nawet będąc kontuzjowany ratuje klub przed głupstwem które wyczynia zarząd. Niektórzy pokazują jak kochają klub jedną decyzją która ratuje klub przed Neymarem. Brawo Dembele :)