0

La Rambla prawdę Ci powie, Oni i tak zawszę wiedzą najlepiej :)

25

Doniesienia z ostatniej chwili PSG pozyskało następcę Neymara transfer ma zostać ogłoszony jeszcze dzisiaj wśród dziennikarzy najgłośniej mówi się o byłym reprezentancie Polski skrzydłowym Lechii Gdańsk. Tak tak zgadliście chodzi o Sławomira Peszko jak donoszą lokalne media które rozmawiały z samym zainteresowanym:
Sławek: " Nie ukrywam że prowadzone są rozmowy przeszedłem już nawet badania ,które wykazały że moja wątroba i nerki podołają presji otoczenia. Jestem w stanie wyprawiać imprez do których przyzwyczaił ich obecny Gwiazdor z Brazylii "
Tak więc wydaje się niemal pewne że PSG zamieni dobre na lepsze, i na Paryskich salonach nie króluje już brazylijska samba lecz Polska wódeczka...

Źródło: Monopolowy u "Sławka" w Gdańsku :)

0

@FCBleo Bez Neymara również wygrywaliśmy Ligę Mistrzów przestań mydlić sobie oczy że jeżeli przyjedzie Neymar to od tak wygramy Ligę Mistrzów bo to nie prawda bo to nie o indywidualności chodzi tylko o zespół. PSG z Neymarem czy bez niego też nie wygrało LM a mieli skład który na papierze wyglądał bardzo dobrze. A zwróć uwagę jak wyglądała drużyna całościowo gdy wygrywaliśmy Ligę Mistrzów jakich mieliśmy pomocników i jak to wszystko funkcjonowało jako całość. A odnosząc się do meczu z Liverpoolem to masz odpowiedź ile daję wyważona i zgrana drużyna gdzie każdy ma jasno przypisaną rolę bo kogo Oni mieli w składzie że wygrali z Nami mecz Origi, Shaqiri, Milner, Mane no sorry ale nazwiska nie powalają na kolana ale to nie nazwiska grają a piłkarze którzy też są ludźmi i miewają lepsze i gorsze mecze.

2

@FCBleo jeżeli dla Ciebie zatracanie stylu wiąże się z Suarezem to znaczy że jesteś strasznym ignorantem. Mówimy o jednym z najskuteczniejszych zawodników w historii klubu i wzorze idealnej "9" skrojonej pod Nasz zespół. A jeżeli umniejszasz zasługi Rakiticia to znaczy że nie masz pojęcia o piłce i nie zauważasz że potrzebni są zawodnicy tacy jak On aby wirtuozi grający przed Nim mieli więcej swobody i mniej zadań defensywnych. A jeżeli chcesz powrotu zawodnika, który poza grą nie ma żadnych cech charakteru które są znamienne dla Naszego klubu i które są Naszym DNA to gratulację :)

5

Na wstępie, warto pogratulować asysty, ponieważ w jego przypadku nie możemy tego zbyt często "celebrować". Zachował spokój i szczęśliwie wycofał piłkę, z czego skorzystał Perez. Pozostałe poczynania ofensywne w wykonaniu Nelsona nie odbiły się niczym znaczącym. Nie zawinił przy żadnym z goli, a sam występ był poprawny.

Jaka uszczypliwość na sam początek jakie to słabe.
Szczęśliwie wycofał piłkę ? Ja tylko w tym meczu widziałem z 3 sytuacje kiedy nawinął zawodnika który poleciał na raz i szukał dogrania będąc przy linii końcowej. W grze wzajemnej dokładny widać u Niego duży spokój gry drużyna przeciwna zakłada presing często wychodzi zwodem. W obronie czyścił jak należy kilka razy twardo wyczyścił przy linii bocznej. Zdecydowanie za nisko. Podobnie jak niedoceniono jeszcze kilku zawodników. Obrona mimo straty dwóch bramek które wynikały z zabójczej skuteczności przeciwnika który miał 3,5 akcji na cały mecz i strzelił 2 bramki. To zagrała naprawdę bardzo ładnie.

2

@*Ronaldinho_88* ostatnimi czasy to my staliśmy się niedoścignionymi liderami jeżeli chodzi o rzucanie takich pieniędzy o które poproszą kluby sprzedające Nam zawodników.

0

Ojojoj... Ale biedny ten Neymarek jeżeli i tak już spalił mosty w PSG to niech pójdzie na całość a nie gra takiego niewiniątka jak trzeba było sprzedać za judaszowe srebrniki klub który miał podobno w sercu i przyjaciół to jakoś nie miał skrupułów. A teraz nagle boi się że jednak go nie kupią i zostanie w swoim PSG gdzie jest mu tak źle.
" Kończ waść, wstydu oszczędź."

0

I wychodzi dawanie młodym gwiazdeczką pensji na poziomie kilkunastu milionów rocznie. W Borussii zarabiał kilka razy mniej i jakoś miał bodziec żeby dawać z siebie więcej i być bardziej profesjonalnym poza akcją z jego odejściem. Gdyby w Barcelonie dano mu na starcie pensję np. 4 czy 5 milionów na pewno nie byłoby to krzywdą a gdyby się pokazał przez jeden czy dwa sezony można pomyśleć o jakiejś podwyżce. A tak wszystko dostał na tacy i ma wywalone bo w kilka lat się dorobi i w CV ma grę w Barcelonie to i do Chin go kupią z taką pensją.
Popatrzmy jak zarząd rozwiązał zakontraktowanie Umtitigo przyszedł dostał pensję nie za wysoką w pierwszym sezonie zapracował na podwyżkę i dostał są efekty to i podwyżka i to jest chyba normalne podejście do sprawy a nie burzenie drabinki płacowej dla młodzika który kładzie lachę na wszystko. Ciekawi Mnie tylko ile chciałby zarabiać gdyby wszedł na poziom piłkarski na który pozwala mu jego talent to pewnie i z 25 by nie wystarczyło. Popatrzmy ile lat na najwyższym poziomie gra Nasz rodak Lewandowski w Bayernie i zarabia 15 milionów rocznie a staż w drużynie też nie krótki a tutaj 20 latek na start dostaje 12. Niepojęte co robią z tym klubem.

8

Już teraz mamy problemy z wydatkami wystarczy spojrzeć na kontrakty. Zawodnicy przychodzący z szkółki stopniowo dostawali podwyżki adekwatne do poziomu sportowego i roli w drużynie. Teraz każdy transfer nowego zawodnika wiąże się z sporym wydatkiem na zawodnika oraz na jego pensję. Mamy Messiego który zarabia niebagatelne pieniądze ale jest nieoceniony dla drużyny mamy piłkarzy którzy stanowią trzon drużyny i mają bardzo solidne wypłaty, oraz mamy gwiazdy które albo mają długotrwałe kontuzję albo nie grają na miarę pieniędzy które zarabiają co też jest bodźcem dla pozostałych zawodników aby walczyć o podwyżki. Reasumując przyjmując na budżet klubu pensję Neymara mamy zawodnika który albo będzie grał na miarę zainwestowanych pieniędzy albo stanie się drogim widzimisie zarządu i części kibiców a obciąży nie tylko budżet ale i gabinety lekarskie nie wnosząc nic do drużyny będąc przewlekle kontuzjowanym. Już teraz wydajemy zdecydowanie za dużo na pensję niedługo to będziemy dokładać do interesu bo koszty przewyższą zyski. Jeżeli tak chcieli sprowadzić Neymara to trzeba było podarować sobie Griezmana który nie będzie grał ani na naturalnej dla siebie pozycji "10" a skrzydłowym też nie jest więc jest drogim rezerwowym albo zapchajdziurą z wygórowaną pensją mam nadzieję że przynajmniej sportowo się obroni w przeciwieństwie do jego rodaka który chyba dalej jest oszołomiony pieniędzmi które tutaj zarabia bo nie może się obudzić i wejść na odpowiednie obroty. Czasami wydaję Mi się że osoby zarządzające klubem są bardzo krótkowzroczne czasami wręcz podchodzi to pod niegospodarność motywowana kaprysami.

0

@Salwik92 pomijając niewątpliwą inflację jest to nieroztropne dawać 200 milionów za podatnego na kontuzję, 28 letniego gwiazdora z Brazyli który ma tendencję do mało profesjonalnego podejścia do zawodu bo organizowanie imprez w środku tygodnia w sezonie nie ma nic wspólnego z sportowym trybem życia a to jego zawód za który zarabia nie mało. Nie oczekuj od Neymara że utrzyma poziom sportowy do takiego wieku jak Messi bądź Cristiano który jest świetnym przykładem profesjonalizmu. Organizmu nie oszukasz i na dłuższą metę wyjdą imprezki. Reasumując nawet okazyjnie przepłacimy biorąc go gdzie uważam że jest On wielką niewiadomą i kotem w worku bo nikt nie zagwarantuje że wróci do swojej normalnej dyspozycji a jak wróci czy zaraz nie odnowi mu się kontuzja stopy.
O ile kupno przez PSG zdrowego 26 letniego Neymara będącego w świetnej formie i niewątpliwie TOP 3 na świecie było szaleństwem. Ponieważ 222 miliony które za niego zapłacono były przesadą.
To kupno tego samego piłkarza starszego o dwa lata po licznych kontuzjach i z masą problemów pozasportowych (wychowawczych) bez dwóch zdań będzie Głupotą.

0

@Salwik92 zobrazowałem to Tobie w takiej formie ale bardziej zwróciłem uwagę na fakt że większość żyje czasami które już minęły. Pamiętam ten lament gdy przychodził Guardiola i pożegnał kilku czołowych piłkarzy których czas minął też większość lamentowała a wyszło to nam na dobre. Oglądanie się za siebie i rozpamiętywanie przeszłości w niczym nie pomaga trzeba patrzeć na to co jest tu i teraz i to co będzie w niedalekiej przyszłości. A chyba nie planujesz okazyjnie wydawać chorych pieniędzy na zawodnika który przygasa jak świeczka na torcie.?

1

@Salwik92 " Z nim, Suarezem i Messim to BYŁO najlepsze trio na świecie " słowo kluczowe było Messi i Suarez robią się coraz starsi zresztą jak każdy a Neymar to melodia przeszłości więc nie wracajmy do tego chyba że chcąc powspominać. Ale nie można żyć tym co było tylko budować nową drużynę nową jakość i zabójcze tria które pociągną tą drużynę. Wspominanie i tęsknota za Neymarem to jak wspominanie swojej byłej dziewczyny było świetnie ale już nie jesteśmy razem teraz mam już inną a Ty Mnie zostawiłaś dla innego a teraz oczekujesz że Ja zostawię swoją obecną partnerkę dla Ciebie...

20

W Chinach na pewno znajdzie klub ,który da mu tyle radości z gry w piłkę ile nie da żaden w Europie.

0

@martin86 to powiedz Mi proszę który napastnik nie marnuję sytuacji ? A to że ma dużo sytuacji to zasługa rewelacyjnej i kreatywnej pomocy czy dobrego ustawiania się i tzw. " nosa " Naszej 9 ?

3

@martin86 Suarez strzelił w 247 meczach 177 bramek i miał 96 asyst. Mimo swojego wieku problemów z kontuzjami zbytnią eksploatacją jest gwarantem wielu bramek. Waleczność, zadziorność i jego postawa na boisku sprawia że jest skrojony na Barcelonę. Należy również zwrócić uwagę na fakt że świetnie rozumieją się z Leo co jest nieocenione dla Naszego zespołu. Musisz być strasznie zaślepiony niechęcią jeżeli nie widzisz ile daje drużynie Suarez.

2

Jeżeli prawdą jest że Real chcę wyłożyć 120 milionów plus Modricia ,który podobno jest Najlepszym zawodnikiem na Świecie to PSG pójdzie na to, pytanie co zrobi Neymar czy poraz kolejny zapomni o swojej miłości do Barcelony i wybierze grę dla Białych. Chociaż szczerze wątpię ponieważ Zidane chciał wzmocnić środek Pogbą skrzydła ma obstawione Hazardem i Viniciusem czy jak mu tam... Chyba że sprzedadzą wiecznie kontuzjowanego Walijczyka i wymienią go na Brazylijczyka który prawie tyle samo czasu będzie zabawiał klubowych lekarzy.

0

@Barca_Big_Moment za Rafinhe dać Couthino i zamienić go pozycją z Griezmanem. :)

2

Dajcie zagrać Couthino na pozycji numer 10 z Dembele i Griezmanem na skrzydłach oraz Suarezem na szpicy a w tyle ubezpieczać ich będą De Jong i Arthur.

0

@batoon Todibo zamiast Tadibo i Griezman zamiast Gierezman. A wracając do Twojego pytania to nie znam ich osobiście jeszcze nie miałem okazji iść z Nimi na piwo i chwilkę poplotkować. Przepraszam jeżeli tak bardzo uraziło to Twój czujny wzrok.

4

@sebcanvas straty wynikające z prób stworzenia realnego zagrożenia to część piłki nożnej wystarczy spojrzeć jaką liczbę strat notują Messi, Ronaldo,Neymar, Hazard wszyscy zawodnicy którzy robią zagrożenie tracą piłki norma. Bezsensowne zwody a jak Neymar albo Ronaldo czy inni dryblerzy skaczą nad piłką w miejscu to wszyscy pieją z zachwytu. Złe decyzje jest początek sezonu chłopaki zaczynają okres przygotowawczy a wymagamy żeby grali schematami na wysokim poziomie i jeszcze bez strat nierealne. A czy zauważyłeś że w wczorajszym meczu tylko kilku zawodników grało tak że po podaniu robiło ruch i pokazywało się na pozycję a nie stało biernie i czekało na zbawienie. Właśnie jednym z nich był Dembele i dlatego będę cenił go wyżej niż tych " mądrze stojących " przy rozegraniu bo krew mnie zalewa jak widzę grę na chodzonego.

3

Mam wrażenie że transfer Gierezmana poza skokiem jakościowym w ofensywnie i zwiększeniem siły rażenia przyniesie jeszcze korzyść w postaci wsparcia dla Dembele, który mając w drużynie: Gierezmana, Lengleta, Umtitigo, Tadibo będzie czuł się raźniej i wpłynie to na jego postawę na boisku i poza nim. Myślę że Gierezman będzie dla niego jak starszy brat który " da mu w karczycho " jeżeli będzie świrował. A to że napisał post po Katalońsku tylko umacnia Mnie w przekonaniu że trochę dorośleje i bardziej się przykłada skrócił też swoje wakacje aby lepiej się przygotować do sezonu na razie zbiera takie małe plusiki.

1

@xavi890 Jacek Kurski już ma przygotowaną dla Ciebie lukratywną propozycje zostania wysoko postawioną osobą w TVP.

0

@Ribery_sc faktycznie Semedo zagrał nie najgorzej aktywny w rozegraniu po podaniu zawsze na szybkości wybiegał na pozycję kilka razy ładnie wyczyścił na swoim skrzydle nie bał się ryzyka kilka razy balansem zgubił rywala jednak utkwiła mi w pamięci akcja w której zamiast będąc pod pressingem odegrać do bramkarza to na siłę próbował wybrnąć co zakończyło się groźna stratą.

0

@Mateusz981 warunek jest pewnie wszystkim znany nowy trener nowe rozdanie i postawienie na młodych perspektywicznych zawodników. Niestety Naszy projektem sportowym jedziemy trochę na oparach trzeba patrzeć w przyszłość. Chociaż ostatnie trzy transfery napawają optymizmem że coś ruszyło. :) Powoli też przewietrzaniu szatnie z zbędnych zawodników.

0

@socha to jeżeli już wychodzimy z założenia że nie stawiamy na wychowanków Alenie i Riquego to kupmy kogoś bardziej dostosowanego do Naszego zespołu.
Eriksen
Wiek:27 Cena: ok 100 mln.
Charakterystyka: dobre uderzenia, bardzo dobre długie piłki, siła. Niestety jest to zawodnik na pozycję numer 10 bądź grający bliżej bocznej lini. Na pozycję numer 10 posiadamy Messiego, Gierezmana, Couthino. Wiem że grywa praktycznie na każdej pozycji w pomocy ale optymalnie prezentuje się podwieszony pod napastnika.

Ja osobiście uważam że Donny van de Beek byłby ciekawszym rozwiązaniem.
Wiek:22 lata Cena: 50-60 mln.
Wytrzymały, mobilny, dobra gra na małej przestrzeni, pracowity na boisku, perspektywiczny, z przeglądem pola. Trójka De Jong, Arthur, Beek/Puiq mogłaby być przyszłością Barcelony.
Pozdro.

6

@malicinho
Eriksen serio ??? I gdzie miałby grać i kosztem kogo ?
Neymar a po co Nam ten syn marnotrawny ?

6

Jego kariera sportowa od momentu transferu do PSG to równia pochyła zgubiło go to że chciał być najlepszy a nie schowany w cieniu Messiego. Klub z Francji przy pomocy ogromnych pieniędzy które za niego zapłacił tylko utwierdził go w przekonaniu że jest nadzwyczajny, najlepszy, najdroższy czego efektem było psucie się od środka, do momentu gdzie miał wokół siebie zawodników swojego pokoju ,którzy sumiennie i profesjonalnie podchodzili do piłki to jakoś funkcjonował ale w momencie gdy On był najważniejszy to hamulce puściły i myślał że jest Bogiem ale życie szybko to zweryfikowało i sprowadziło go na ziemię, liczne kontuzję, imprezy, skandale, bicie kibiców, domniemane gwałty tylko potwierdzają to jak bardzo nie poradził sobie z rolą lidera a argumenty że kto poprowadzi grę gdy Messi zakończy karierę są śmieszne bo Neymar zakończy swoją przygodę z piłką szybciej niż Messi. A próby ocalenia go z pułapki w którą dobrowolnie wszedł uważam za irracjonalne bo jak wytłumaczymy to że młodych wychowanków którzy kochają ten klub serce by za niego oddali odsyłamy z kwitkiem a chcemy powrotu syna marnotrawnego który roztrwonił swoją szansę.? Mam nadzieję że zarząd zachowa się zgoła inaczej niż Ojciec z przypowieści Biblijnej.

0

@MG13 nie jadam koniny to raz... :p
Ironia ciekawa jaka skoro nazywasz kogoś Głupim to jaki może mieć to ukryty sens ,którego nie wyłapałem w wypowiedzi.?
Wyolbrzymienie jak najbardziej skoro niechlujstwo i niedbalstwo jest dla Ciebie równoznaczne z brakiem inteligencji to pewnie to wyolbrzymiłeś, często jest tak że geniusz idzie w parze z niechlujstwem. A czy jest ze Mną wszystko ok jak najbardziej po prostu nie bawi Mnie szydzenie z kogoś kto w młodym wieku osiągnął bardzo dużo realizuje swoje marzenia a wieszają na Nim psy i ubliżają mu wyłącznie ze względu na słabszy sezon kontuzję i problemy z dyscypliną. Niezależnie od tego czy zawodnik ma słabszy czy lepszy sezon należy mu się uznanie i szacunek za to że jest gdzie jest i tworzy klub któremu sympatyzujemy.
A szydera i wyzwiska stały się tak popularnym źródłem rozgrywki Naszego społeczeństwa że tylko współczuć.

0

@MG13 może to Ty jesteś głupi skoro nie wiesz że wielkość mózgu ma marginalny wpływ na wydolność jego pracy... Ale to nic bo dzięki Tobie wznowią badania ,które kiedyś obaliły mit o używaniu tylko 10 % wydajności tego organu bo spoglądając na drugą część wpisu robi się przykro że nie używasz tego czym natura Cię obdarzyła.

0

Dziwi Mnie brak Neymara w zestawieniu jeżeli Umtiti stracił na wartości z racji długotrwałej kontuzji to samo tyczy się Brazylijczyka co prawda mimo to strzelił 15 bramek w 17 meczach w przeciętnej lidze francuskiej ale kontuzja plus sprawy pozaboiskowe jak uderzenie kibica i tocząca się sprawa o gwałt też nie rokują dobrze z marketingowego punktu widzenia chyba że kierujemy się zasadą ważne że mówią czy dobrze czy źle to nieistotne.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?