2

Ja bym to zrobił tak:
TS - Roberto, Pique, Masche, Digne - Denis, Rakitić, Iniesta - Messi, Suarez, Munir

1. Roberto w obronie - jest pewniejszy od Vidala, którego umiejętności defensywne budzą we mnie niepokój,
2. Pique + Masche - kolejnym wyborem byłby Marlon, dalej Umtiti... Mathieu to sabotażysta.
3. Digne - Alba nie rozegrał jeszcze spotkania, a Camara... to jeszcze nie ten czas by grać w spotkaniu o stawkę.
4. W środku Rakitić zamiast Busiego - chyba, że ten mentalnie wróci z wakacji (w spotkaniu z Liverpoolem grał zdecydowanie za wolno).
5. Iniesta w miejsce Ardy. Andres to gwarancja solidności, dobrego poziomu.

11

W szopach bez kamer*.

1

Nie słyszałem. Nie interesuję się piłką (tylko FCB i reprezentacja, ewentualnie finałowe spotkania). Wolę grać niż oglądać.

1

Dopiero dzisiaj dowiedziałem się o "konfliktach" Suareza z czasów gry w Liverpoolu. Dla tych nadal nieświadomych:
1) vs Moyes -


2) vs Evra -

wariat... :D

2

Myślę podobnie. W środku przepych - na prawej stronie obrony BIEDA. Pokusiłbym się nawet o sprzedaż Turana i Vidala - moglibyśmy kupić PO z prawdziwego zdarzenia. Roberto byłby jego zmiennikiem + grałby w pomocy.

6

Mina Mathieu w stylu "dajcie pojarać". Bezcenne.

3

Fatalny to ty jesteś.

2

Słabo wygląda nasza obrona... Vidal w obronie mizernie, Mathieu - jak to Mathieu, nie ogarnia. I tak wszystkie spotkania presezonu...

5

Większość z automatu przyznaje? Nie widzę tutaj tego rodzaju opinii (przynajmniej jak mówisz - w większej części)... Większość ma NADZIEJĘ, widzi SZANSĘ.

0

Rozumiem analogię, ale jem...

4

Denis ma mega potencjał. Od początku pokładam w nim mega nadzieje. Nasza przyszłość. Tyle, że jest on zawodnikiem "na już", dlatego największe wątpliwości przed nowym sezonem budzi we mnie... Lucho.
Nie mam pojęcia w jaki sposób rozdzieli minuty między Rakiticia, Inieste, Denisa, Gomesa, Arde, Alcantare...

Prawdopodobnie Rakitić będzie grał częściej na def - odciążając tym samym Busiego, który w poprzednim sezonie rozegrał 4400 min (Rakieta 4000). Ale... odciążając Ivana i Busiego dostaniemy maks. 2000-2500 minut, a to bardzo mało jak na 3 dodatkowych pomocników (Denis, Gomes + Arda od początku sezonu). Nie wiem też, co z Rafinha... - wiemy, jak na ławkę reaguje MSN...

PO - Roberto, Vidal
ŚO - Pique, Umtiti, Masche, Mathieu
LO - Alba, Digne
DEF - Busquets, Rakitić
POM - Rakitić, Iniesta, Denis, Gomes, Arda
PS - Messi, Rafinha, Arda
LS - Neymar, Rafinha, Denis
N - Suarez, Munir/nowy napastnik

4

Tak, jak wcześniej wspominałem - Denis Suarez to zawodnik na już. Na miejscu Lucho miałbym moralnego kaca usadzając go na ławce.

2

Jedno pytanie. To PiS nie chce uchodźców w Polsce, czy uchodźcy nie chcą do Polski? Jak czytałem - już kilka rodzin przyjęliśmy... tyle, że pod osłoną nocy większość tych rodzin "wyemigrowało" za Odrę.

3

Nie rozumiem o co Tobie teraz chodzi... (?)
Od początku mówię jedno - "slogany" Korwina są puste, bez znaczenia, bez jakiegokolwiek merytorycznego podłoża.
Likwidujemy PIT, CIT, ZUS.
W jaki sposób załatasz brak 1/4 dochodów państwa? Już teraz jedziemy na deficycie.
Co z emeryturami obecnych? Co z emeryturami tych, którzy odkładają od dziestu lat? Co ze składkami tych, którzy od kilku lat "dorzucają się" do ZUS?
Likwidować biurokrację? Likwiduje się przyczyny (skomplikowane prawo, kolejne ustawy), nie skutki. Wiesz ile teraz trwa rejestracja spółki z KRS?
Dalej - prywatna służba zdrowia - jak? Proszę o kolejne etapy zmian. Bo chyba nie tak "z dnia na dzień"?

Proszę w krokach wymienić mi program partii. Co robimy, jako państwo - PO KOLEI.

Jeśli chodzi o 3x16 - jest to zmiana w założeniu neutralna dla budżetu ( https://www.obserwatorfinansowy.pl/dispatches/petru-wprowadzenie-polityki-podatkowej-3x16-neutralne-dla-dochodow-budzetowych/ ).

5

Srogo śmiechłem.
Donosi na Polskę? Tego nawet nie skomentuje (abstrahując 2014 rok i analogie, którą mógłbym przytoczyć).
Wiesz... Mi też doradzają - praktycznie codziennie - by grać w lotto. Jak przegrywam (biorę na siebie ryzyko) to nie biegnę z płaczem do Rembiszewskiego "bo mi źle doradził". Moje decyzje - moja odpowiedzialność.

Jeśli tytuły naukowe, doświadczenie zawodowe i codzienne obcowanie z tematyką podatków nie jest dla Ciebie wystarczające by uznać czyjś autorytet to już Twoja sprawa. Mógłbym Ci wyłożyć temat funkcjonowania państwa (przynajmniej w zakresie finansów publicznych), ale za wiedzę się płaci. Jeśli chcecie korepetycje - stawkę możemy ustalić przez PW.

9

Ukończyłem studia mgr na kierunku ekonomii, prowadzę biuro rachunkowe, doradzam w optymalizacji podatkowej, z zawodu jestem księgowym. Naprawdę chcesz mnie tego uczyć? Naprawdę chcesz mnie przekonać o "ekonomicznej poprawności" programu Korwina?

Osobiście głosowałem na Nowoczesną - z prostego powodu - 3x16. Maksymalnie uproszczone prawo (w tym przypadku podatkowe) to brak niejasności, szczelność systemu.

5

To nie jest program. Jak już mówiłem - program to kalkulacje, jasno określone kroki i ich wpływ na dochody państwa. Widzę "likwidacja, likwidacja". Po kolei - co robimy, jakie to przyniesie konsekwencje i jak państwo poradzi sobie z dziurą powstałą po likwidacji danego podatku. PIT + CIT to około 1/4 dochodu.

9

Jakim programem? Jaki to Korwin ma program? Jeśli przedstawisz mi Jego program to będę pierwszym, który poleci oddać na niego głos.
Slogany typu "zero podatków", "likwidujemy biurokrację" to nie program. Program to jasna droga - od A do Z, w jaki sposób wdrożyć poszczególne pomysły.
Państwo musi funkcjonować - bez kalkulacji, bez obliczeń, bez jasnych, z góry określonych kroków, wiarygodność Korwina jest równa kulturze Stonogi.

0

Ja w ogóle TV nie oglądam... a kolejny podatek płacić muszę.

@Brainiac_FCB_ - prosty przykład - film na temat "oceny PiS". Miało być głośno, miało być rzetelnie - zamiast oceny, były "rady" jak PiS ma dalej postępować. Cisza na tematy kolejnych podatków - bankowych, handlowych, cisza na temat utykania swoich ludzi gdzie się da, cisza na temat "on został prezesem bo mam do niego zaufanie" (czyli tłumacząc wprost - został prezesem, bo jest nasz) a sprawę trybunału skomentował "że przecież PO też tak robiło, więc PiS może". To jest rzetelność? ;)

3

Kolejny rzetelny dziennikarz... PiSel

0

dla graczy Lotto...

0

Kwestia gustu. Dla mnie Bravo ładniejsza ;)

1

Pomyśleć, że brzuch jednej osoby może wywołać takie wywody... ;d

0

A na ŚDM jak chodzili?

0

To pisz na priv.

4

A co ciebie obchodzi moja pielgrzymka do Mekki?

1

Przez cały tyg musiałem czytać o ŚDM, wizycie papieża itp... W końcu - koniec!

0

Ja nadal nie rozumiem dlaczego tylko 6
%)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?