Messiankaramessi
Dołączył/a: październik 2024
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ale nie znoszę tych amerykańskich nazw drużyn sportowych, jak słyszę coś takiego to mnie krindż zalewa
0
@Murazor i Joe Biden był słabym piłkarzem, nie jak on, on grał w piłkę z Cristiano Ronaldo i obiecuje ściągnąć go do reprezentacji USA
0
@scorpion93 dokładnie niech nie mówi bo wyląduje na pokojowych wakacjach w Guantanamo xd
0
@kch Zgadzam się że to jest absurdalna kwota ale przy wszystkich moich problemach z Decò, taka cena jest produktem wybitnie chujowych warunków na rynku. Napływ pieniędzy od inwestorów doprowadził do inflacji wycen piłkarzy i ogromnej jej niestabilności. Kluby zaczęły się zabezpieczać wpisując ogromne kontrakty, pod względem plac i długości (które też windują wartość), więc znalezienie kogoś kto chciałby sprzedawać i jeszcze za przyzwoita cenę wymaga wybitnego dyrektora sportowego - którym Decò nie jest. Wiec, sumując to jest w końcu najbardziej efekt nepotyzmu zarządu klubu który w ciężkich warunkach nie bierze na poważnie tego jaką markę mają pod sobą i nie biorą za nią odpowiedzialnosci
0
@Terroriser Samym punktem spornym jest zazwyczaj jednak syjonizm i Izrael. Nie neguję że antysemityzm istnieje w Laborzystach i w ich plecach strukturalnych ale odwołania do krytyki syjonizmu jako antysemitycznego psiego gwizdka i krytyki państwa Izrael 2 kontekście ich polityki w kodzie działania Labour przeciwko antysemityzmowi który stworzyli po wewnętrznym investigation jest raczej mocno jednostronny w tej kwestii... Kolejne, zewnętrzne dochodzenie wykazało dosłownie że problem antysemityzmu jest w partii upolityczniony i jest wykorzystywany to walki między frakcjami. I rozmowa tak się toczy, a times produkuje jakieś obrzydliwe karykatury Polańskiego rodem z nazistowskich pamfletów...
0
@Dari0G a słyszałeś o czymś takim jak błąd poznawczy? Fakt że konserwatywni, antymigracyjni, protestujący są widoczni bo robią syf i podpalają hotele, ośrodki, domy - nie znaczy że są ani szczególnie liczni, ani że mieli kiedykolwiek coś wspólnego z Labour (więc dlaczego mieliby mieć problem z ich zmianami ideologicznymi, dla nich to zawsze były jebniete lewaki). Starmer miał tragiczne noty praktycznie od samego poczatku i od lat mówiło się o jego odejściu. Sromotnie przejebal wybory na początku maja więc frakcja która chciała go zastąpic miała wreszcie solidny argument.
0
@Terroriser W 2017 I 2019 głosowało na nich kolejno, 12,877 i 10,269 mln (za Corbyna). W 2024 zagłosowało na nich 9,704. Corbyn przejebal tamte wybory sromotnie przez okregi jednomandatowe. W normalnym systemie szedłby łeb w łeb z nimi - w obu wyborach torysi mieli zaledwie koło 13 mln glosow. A wyjebany został w 2020 roku za 'antysemityzm' (bo powiedział że opinie o antysemityzmie w labour są przesadzone, w kontekście krytyki państwa na I). Przez lata starmerowcy podcinali jego frakcję, aż udało im się wywalić go o taką bzdurę bo mieli większość. Dosyć prosta polityczna arytmetyka
3
Pogadamy po presezonie. Ile było historii że odpowiedni trener, kontekst dookoła i zgranie uruchamiały grajków. Nosz kuhwa, w samej Barcelonie ilu takich bylo. Spinanie się o to że ktoś jest drewnem po oglądaniu Gerardo Maldiniego? Drużyny narodowe raczej są znane z gry o niskiej taktycznej wartości (patrz jak Flick się przejechał na niemieckiej repce albo jak Hiszpania Lucho zdecydowanie grała poniżej swoich możliwości, mimo że oboje są świetnymi trenerami z solidnymi wówczas składami - na papierze. Specjalnie inteligentne granie raczej nie wychodzi w repkacb). Nie jestem jakimś hurra optymistą w stosunku do Gordona ale takie gadanie jest trochę bez sensu. Turniej w chujowych warunkach po dlugim sezonie nie ma prawa być miarodajny.
0
@fcbmaro wiek, Diaz jest dosyć stary jak na skrzydlowego. Następni skrzydłowi w wieku 29 lat poza nim i Raphinha. wyceniani powyżej 20 mln to Bowen z West Ham i Mitoma
5
Odniesienie do sytuacji: 'nie chce się do niej odnosic'. Xd ok redaktor deczko przesadzil
0
@Zoker prawdopodobnie to jest to, bardzo częsta sytuacja z południowo amerykańskimi grajkami (jeśli to nie bzdura)
2
@APTAPT ja pierdole labour miało cały departament od ograniczania migracji. Z kanału 0 bierzesz te bzdety? A partie jak republikanie są zwolennikami zamordyzmu w internecie, tylko bardziej subtelnego
1
@PeRRy tu masz analizę oxfordu: https://migrationobservatory.ox.ac.uk/resources/commentaries/labours-pledges-on-migration-the-data/
1
@Dari0G Zieloni mają największe poparcie w grupie wiekowej poniżej 60 lat, i większość ich nowego elektoratu przyszło z Labour. No kurwa statystyki nie oszukasz, gość ma rację. Większość elektoratu zbudował Corbyn, Starmer po tym jak przejął władzę utrzymał podobne wyniki wyborcze ale jak wyszło szydło z worka no to ludzie odeszli od labour.
1
Komentarz usunięty
1
@MessiForeverTheBest Porównanie jak najbardziej trafne. Sporo muzułmanów znam, ramadan to dla nich takie nasz święta z adwentem. Nie każdy jest Uber wierzący ale wypasiona kolacja ze znajomymi i rodzina jest już czymś co jest faktyczną tradycja dla nich, a Eid jest już totalnie jak nasze święta - minus mikolaj z coca coli. Obraz muzułmanów w Europie bierze się z reportaży z Afganistanu kiedy Ci polnocno-afrykanscy i blisko wschodni za bardzo się nie różnią od Polskich katolików. Nazwy świat są tylko inne i kuchnia trochę ostrzejsza. I świeże daktyle których się nawpierdalalem na ich imprezach rodzinnych są dużo lepsze niż nasze świąteczne mandarynki xd. A Turcy to już wgl muzułmańscy Polacy, ekstremalnie podobna kultura
0
@mkl87 już się skończyła opcja tańszego wykupu, teraz trzeba byłoby go negocjować od nowa
4
@MesQueUnClub_87 jak na Woodstocku nazwał Mandarynę 'moja dwójką' to trochę niedobrze mi się zrobiło. Obrzydliwe tak nazywać mimo wszystko matkę swoich dzieci przed tysiącami ludzi
2
@Zoker no jest to pradawny dylemat aktywizmu czyli jakie mieć nastawienie. Są agresorzy, są całkowicie pokojowi i są ludzie którzy idą środkiem żeby wykorzystywać konfliktowość ludzi żeby ich ośmieszać (patrz niezbyt lubiane tutaj ostatnie pokolenie). Niestety ale mało kontrowersyjne akcje nie zdobywają popularności, a organy mające utrzymywać prawo średnio lubią się angażować w takie sprawy.
Trochę miałem podobne doświadczenie z tym jak moi sąsiedzi palili ogniska ze śmieci w okolicy działki moich rodziców. Moja matka ma astmę więc dusiła się przez większość czasu kiedy przebywała w domu. Ofc zaczęliśmy od grzecznego tłumaczenia sprawy ale jak to nie podziałało to matka się wkurwiała i jak tylko widziała dym to dzwoniła po straż miejska. Wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność innych a myślę że wolność do bezpiecznego poruszania się po mieście i oddychania we własnym domu są dosyć podstawowymi prawami
0
@norbi77Porownanie przypomnialo mi o takim cytacie takie brytjskiego projektanta mebli z przelomu 19stego/20stego wieku, Charles'a Roberta Ashbee'go - "“the great social movement” of the Arts and Crafts had degenerated into a narrow and tiresome "little aristocracy" working with great skill for the very rich" (Arts and Crafts to byla wowczas nazwa sztuk uzytkowych w Wielkiej Brytani, ktory byla w opozycji do sztuk wysokich, ktora wyszla ze spuścizny ruchu luddystow, majaca na celu ochrone rzemieslnikow przed rewolucja przemyslowa. W opozycji do sztuki wysokiej bo bardzo konserwatywne konwenanse w tych srodowiskach byly przez nich uwazane za sztuczne i odklejone od tego jak mysli wiekszosc ludzi - co zabija ducha sztuki ktorym jest wywolywanie emocji u ludzi. Slusznie tez przewidzieli ze zdegeneruje sie w przeintelektualizowany jazgot. W skorcie mowil ze dizajn stal sie jak cala reszta sztuki wysokiej). Mysle ze cytat jest jednak aplikowalny do sztuki ogolnie. Robiac w architekturze i roznych innych polach dizajnu bardzo mi to w pamiec zapadlo, nie mozna stawac sie gosciem od banana na scianie.
Choc tez z gosciem od banana na scianie bylo tak, ze byl komikiem i troche chodzilo o robienie sobie jaj z biznesu sztuki nowoczesnej (co robil od lat) ktory sie na to rzucil i sprzedal to mnostwie firm jako jakis obiekt do promocji swoich produktow (np. taka firma Jacqemus w ktorej czasem ubiera sie Joules, miala akcje promocyjna z zolta torebka ktora na bilbordach przedstawiali przyklejona do plotna jak ten banan). W sztuce nowoczesnej bardziej chodzi o performens ktory wywola jakies rozkminy u ludziach co paradoksalnie udalo sie. Nie jeden artysta pewnie sie zastanowil stary co mu kurwa tutaj robimy xd. To calkiem dobra metafora tego co przewidzieli ojcowie Arts and Crafts (John Ruskin i William Morris glownie)
0
@frogiee Eric w tym sezonie był najlepszym obrońca. Co ty gadasz?
1
Co wy ludzie gadacie? Kiwior ma za sobą zajebisty sezon. Nie wiem czy pasuje ale na pewno nie jest jakiś cienki.
0
@FCB24 Jest lepszym strzelcem niż Cruyff, Ronaldinho, Stoichkov, Laudrup, Kocis, Samiter. To nie legendy? Był kluczowy w poprawie profesjonalizmu w klubie po tym jak wszystko się rozeszło po przedostatniej lidze mistrzów. Wiele wpadek miał ale patrząc na caloksztalt był ekstremalnie ważny. Zdecydowanie jest legenda
2
Ja tam bym sie nie spinal, czas na szukanie jakichs rozwiazan z mlodzikami jest duzo bardziej wartosciowy niz srubowanie jakiegos punktowego wyniku w lidze (szczegolnie kiedy MS za rogiem).
Mamy problem z bokami wiec ciesze sie ze Espart wszedl, moze bedzie z tego dobry rywal dla Balde. Mamy problem z srodkiem obrony bo Cubarsi z forma ma roznie a Paolo Martini, choc zdecydowanie przeskoczyl jakiekolwiek nadzieje to raczej jest material na solidnego zmiennika niz gwiazdora. Cortes tez mi sie podobal. No i ten Marques niech zwieksza wartosc, sredniak dla mnie ale ten sprzedaze po 5 milionow jakichs sredniakow sa dobre finansowo
+ Bardaghji niech lapie minuty. Mozna sie wkurwiac na slaba forme ale nikt nie wie (zarzad szczegolnie) jak pojdzie okienko i juz czekam na karuzele smiechu. Moze i okaze sie jakims Munirem czy innym Tello ale niech zmiennik lepiej bedzie mial jakiekolwiek doswiadczenie jesli wpadnie jakies kolejne combo w ktorym wyleci Raphinha i Yamal i szwagra nie uda sie wypozyczyc jakiejs zapchajdziury jak Rashford.
Najwiekszym problemem Flicka jest to jak konserwatywny potrafi byc ze swoimi taktykami na czym zdarza mu sie przejechac co w FC Wuje jest ryzykowne z krotka kadra. Nie bylo to jakies piekne widowisko ale mnie tam cieszy ze Flick eksperymentuje kiedy ma szanse.
0
@chrissssty69 kurde nie logowalem się na stronę dawno ale muszę przyznać że mnie wyjaśniłes konkretnie. Ciekawa analiza
0
@robsesh Cywilizowane państwa mają regulację, można nad nimi debatować, ale propaganda pcha idioto-podatną narrację że wszystko jest złe. Chyba, że Ci smakuje amerykańska sałata podlewana nawozem zanieczyszonym e-coli dla dodatkowego smaczku ;)
Jak korupcje ciężko jest wyeliminować, tak zachodnia europa i niektóre kraje ze wschodniej przoduja w najnizszych poziomach globalnych rankingow korupcji
Suwerenne państwa są zbyt słabe ekonomicznie żeby konkurować na globalnym rynku i dzielenie uni jest na korzyść większych bardziej zunifikowanych graczy jak stany, china etc ale mniejsza. Nawet kraje spoza ue jak Kanada dążą do zacieśniania współpracy z podobnymi rozmiarowo (pod względem gospodarki) krajami, bo bycie w nierównych negocjacjach naturalnie pozbawia Cię siły negocjacyjnej. Tak dobrze jest że w dupach się poprzewracało? Pożal się boże twór jak BRICs właśnie się pokazał jaki jest super jak Trump wjechal do wenezueli i tamci nie pierdneli nawet. Większy gracz mówi, dawajcie nam dobra albo wpierdol i nie masz nic do gadania.
Komunizm? Komunizm to ustrój w którym państwo kolektywizuje prywatne dobra, nie unia handlowa która wspiera międzynarodowy handel i reguluje implikacje z tego wynikające.
0
@Borneo Raczej taki urok stylu Hansiego. W sezonie z Bayernem stracil 26 bramek, ale biorąc pod uwagę to o ile mniej wyrównana jest Bundesliga to nie robi to jakiejs wielkiej roznicy imo.
0
@MaFCB Cubarsiemu najbardziej brakuje pewnosci wiec sb totalnie zgadzam. Potrafil grac bardzo brawurowo, a teraz sie regularnie myli, chyba nie stracił umiejetnosci i to jakis problem z mentalem, ktory Inigo pewnie wnosil. Ja jestem fanem recyklingu albo któregoś ze starych obronców z man city, bo pasowaliby edukacją techniczną spod Pep'a. Nic nie wiem o ich formie though. Laporte byłby pewnie najlepszą opcją nisko budżetową.
0
@chrissssty69 Zanim o cokolwiek będzie walczył to musi złapać rytm meczowy bo od konca 2023 to pogral jedna rundę na dobrą sprawę. Że jest box to box to znaczy, że primo ma kondycje, czy ją dalej ma jeszcze się okażę.
Mnie zawsze dziwiło to jak Gavi był prowadzony bo obił się o każdą możliwą pozycję praktycznie i dziwiło mnie też stawianie go jako ofensywnego pomocnika jak juz gral u Hansiego. Mi zawsze się wydawał naturalnym defensywnym pomocnikiem, bo pressing i obrona to jego najsilniejsza strona.
Chętnie bym zobaczył go powoli zastępującego frenkiego którego mądrze byłoby sprzedać w ciągu najbliższych 4 lat max jeśli chciałoby się odzyskac za niego pieniądze w jakimkolwiek stopniu. Pod względem technicznym jest w każdym stopniu wystarczający ale nie jest w niczym wybitny więc choć tyle lat siedzi w barcelonie to jest jeszcze do ukształtowania. Pedri przejął rolę pierwszego pracusia w pressingowych statystykach więc być może mógłby się z nim rotować też, co ograniczyłoby Pedri-dependiencie (oczywiscie jesli udaloby sie zaobserwowac pozbycie sie u niego tej lekkie drewnowatości którą zawsze miał?)?
1
@WaWrzu Jego nazwisko to "Laporte", ale faktycznie, poprawnie po polsku byloby "Laporte'a".
A gruby to wiadomo, że jak już to na bramkę