Messiankaramessi
Dołączył/a: październik 2024
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Borneo porwali narwani ekstremiści, nie jakieś 20 tys martwych dzieci i kobiet które zabili potem...
0
Grywa ktoś tutaj w Fifę na pc? W starych czasach grywałem na konsoli ale trochę nie chce mi się kupować takiego grata dzisiaj ale FIFA zawsze wtedy kulała na pc w fucie szczególnie. Czy coś się zmieniło?
0
A co gdyby Raph zaczął grać na szpicy?
0
@Michael24 myślę że pierdolenie o Smoleńsku było bardziej szkodliwe i Giertych po prostu pogrywa w tą grę, ale jest to szkodliwe, prawda.
0
@Kgorecki2500 Ok, tylko to się dzieje w twojej głowie, nikt tego nie popiera. Mamy jeden z wyższych współczynników samobójstw w Europie. Państwo na ten moment nie robi nic żeby to zmienić i ma w dupie życie człowieka, partykularne takiego który nie widzi sensu zyc. Problem nie znika jeśli się patrzy na niego przez sito. Czy fakt że uciekasz tak daleko nie mówi więcej o tobie niż o tym problemie?
0
@gohan77 Na skrzydle może i pogra. Przydałby się taki gówniarz na dorobku który mógłby zmienić jamala z jakimiś ogórasami
7
Jeszcze 40ci takich i będzie na nico
5
@Eto'o9 R10 Wtorek: Here we go: Nico Williams to Manchester United!
1
@Kessie co ty kurwa ryba?
3
Albo pismaki się ujarały jak zwykle albo kolejne pranie pieniędzy przez Deco. Ciężko stwierdzić
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@EL_GUAJE7 On już zdaje się w Galata jest
0
@YeastMoss Dwie proste rzeczy. Zasilają oni głównie klasy niższe. Klasa średnia to zazwyczaj wtóre pokolenia które zostały i były w stanie akumulować kapitał. Tak jak Wielką Brytania powoli biedniala od dłuższego czasu kiedy my tam ruszyliśmy, tak i ruszają kolejne pokolenia z krajów wyniszczonych wojnami i niestabilnością. A kraje tamtych regionów jak np Liban albo Jordania przyjęły mnóstwo uchodźców, bodaj 1/2 populacji Libanu to zbiegli Palestyńczycy i Syryjczycy. Półwysep Arabski zaś to totalitarna dziura i każdy z odrobiną oleju w głowie wie że o ile nie jest wykształcony i już ma wysoką klasę to czeka go życie niewolnika. Duża chętniej biorą biedotę z Azji południowej która nie ma pojęcia jak zostaje uwikłana w cały system. Wiele z tych kierunków migracji do nas, jak Francja, Wielką Brytania, Holandia, Belgia, Portugalia, jest też czymś bardzo zakorzenionym i na dobrą sprawę wymiana kulturowa z bliskim wschodem i Afryka była wprost proporcjonalna do globalizacji i kolonizacji więc jest to coś tak głęboko w tych kulturach zakorzenione jak dla nas nienawiść do Rosji i Niemców.
0
Lubię go ale I'm sorry, okazja nie do przepuszczenia. Ryan, Cuba, Pedri są niezastąpywalni, Kounde na ten moment też. Nikt inny.
0
@rodi30 Mają srylionerów właścicieli i w GB nikt nie pilnuje finansowego fair Play.
0
@mientusek1407 Szczerze? Imo tak. To jest szczyt pilkarskich umiejętności dla większości. Po 30stce raczej zaczyna się spadek na ofensywnych pozycjach, szczególnie biorąc pod uwagę to jak bardzo Olmo polega na dryblingu i zwinnosci a Raphinha na szybkości i przyspieszeniu. Można przedłużyć karierę przyjmując bardziej statyczny styl playmakerzy jakoś to wykorzystują ale imo Olmo ma za słabe zdrowie. Raphinhii może się uda przemienic
0
@michal26 Ze Szwecją są 2 problemy problem że poczynając od kryzysu w 90-94 dosyć szybko wzrosła tam nierówność co faktycznie przyczyniło się do wzrostu kryminału ale przede wszystkim biedy. Współczynniki Gini (miara nierówności społecznej) wzrósł w ciągu 30 lat o prawie 30%. Wszystkie inne przestępstwa (poza morderstwami). Wzrosły nieporównywalnie szybciej (tak dramatyczny wzrost po części był spowodowany zmianami prawnymi jak niektórzy wspominają). W rzeczywistości w całej awanturze bieda rosła powoli ale wykładniczo. Współczynnik morderstw (te ciężko zaburzyć metodologia) najbardziej wzrósł w ciągu ostatniej dekady. Wzrost biedy wtedy też najbardziej przyspieszył i jest to dosyć intensywnie skorelowane z tymi nierównościami. (Od 0.7 w 2010 do 1.2 w zeszłym roku). Przestępczość jest ale to dlatego że Szwedzi słabo radzą sobie z zarządzaniem populacja od lat. Sam początek tej fali był dosyć mocno powiązany z migracja jugoli uciekających przed wojna. To nie ma nic wspólnego z tym kim są inżynierowie. W badaniach nad etnicznoscia społeczności migranckich pojedyncze narodowości wykazują na tyle silne więzy społeczne żeby to miało znaczenie. Zazwyczaj to ludzie z najróżniejszych parafii z umiarkowanym powiązaniem.
0
@Mazi Raphinha, Olmo i De Jong są dosyć starzy. Jeśli klub ma olej w głowie to o ile się nie uzależnia przesadnie od któregoś puści ich jak uderza 30stke, jak to robi np Mam City bo to ostatni dzwonek żeby odzyskać inwestycje. Granie do końca poważnej kariery jak Iniesta czy Xavi choć mile to nie pomaga w finansach. Real się nie pierdolił z Benzema i Ronaldo i imo to były świetne ruchy. Tak samo w nas w starych czasach z Eto i Ronaldinho. Młodziki mają jeszcze mnóstwo czasu i jeśli mają olej w głowie wiedzą że spokojnie mogą grać zaraz pierwsze skrzypce jeśli trochę przeboleja siedzenia na ławce. Najwięksi podpalency może zrobią ruch a'la Fabregas ale nie jest powiedziane że długo zabawisz i się przebijesz wtedy, jak sam Fabregas
0
@arasz1819 Nie jest to nic dziwnego. Sam Krasnov nie jest tytanem intelektu ale dookoła niego sa tacy ludzie jak Stephen Miller ktorzy są mądrzy i niebezpieczni. Wiedza jak działał na przestrzeni lat amerykański izolacjonizm i jak wpisywał się w kulturę amerykańskiej religii spolecznej. Wiedza też jak go wykorzystać do swoich celów. Antywojenna bajka to było już któreś odtworzenie tej bzdury. Ameryka jako policjant świata to był ewenement w ich historii który był czesto niepopularny i wymagał ciężkiej pracy w budowaniu przyzwolenia dla tego.
0
@YeastMoss Myślę, że uderzasz w sedno dlaczego ludzie obawiają się migracji ale zacznę od tych brytyjskich gangów.
Generalnie źródło raportu dla rządu 'Jay Report' mówi to wszystko. Cały proceder obejmował głównie niskich pracowników barów, taksówkarzy w małych miastach-sypialniach pod Manchesterem i Londynem etc. Ofiarami były w znacznej większości młode nieletnie dziewczyny, które pochodziły z biednych środowisk które jakoś przecinały się z tymi gośćmi podczas jakiś miejskich eskapad kiedy próbowały zdobyć np. Alkohol. Generalnie były to dziewczyny z gorszych okolic które uczestniczyły w ryzykownych zachowaniach ktore przecinały się z tymi gośćmi którzy też byli z marginesu i pracowali np. jako mocno taksówkarze. Wtedy oni nawiązywali kontakt, zdobywali ich zaufanie i wykorzystywali. Sprawa została bardzo słabo przedstawiona w mediach. Działałaby ona też przeciwko argumentowi o profilowaniu etnicznym przestępstw bo poza tymi przestępstwami znaczną większość nadużyć seksualnych była popełniana w UK przez białych mężczyzn. Dziewczyny były zbywane przez policję bo jak Ci wychwycili kim były to szybko uznawali to za jakieś głupoty. Niemniej jak widzisz - czynnikiem który łączy te wszystkie osoby jest bieda i patologie społeczne zeń wynikających.
Sytuacja jest bardzo paskudna ale była idealna żeby ją wykorzystać przez media którym zależy na atencji. Media Murdocha (który jest monopolista w UK) wykorzystują taki schemat od dawna. Przyczynia się to do atmosfery strachu w której żyjemy która do sześcianu podniósł mechanizm działania mediów społecznościowych które na zachodzie mają większy wpływ na życie niż w pl. Faktyczne dowody z obserwacji wynikają z gettoizacji która sprawia że tworzą się relacje społeczne które umacniają krag biedy, np jakieś małe grupki dresiarzy. Klasa niższa i średnia niższa na zachodzie bardzo zbiedniała a od średniej wyższej do wyższej ludzie poprawili swoją jakość życia, w UK na dobrą sprawę poczynając od lat 70tych. Cały ten ciąg (moim zdaniem!) źle argumentowanych dowodów znacząco przyśpiesza alienację społeczną o której mówisz na końcu która faktycznie może być pogarszana przez źle zarządzaną migrację. Gettoizacja jeśli jest etniczno-narodowa zmniejsza alienację społeczną (e.g. słynne polskie Jackowo) i tworzy Ci się nie integrujące się społeczeństwo w społeczeństwie. Ale to jest znacznie szersza kwestia którą jako osoba związana z architekturą i urbanistyka obwiniłbym na to w jaki sposób zmiany w ekonomii zmieniły nasza relację z ziemią w miastach i w jaki sposób media społecznościowe zniszczyły ta przestrzeń kiedy ta przeniosła się do internetu gdzie i tak, że względu na umiejętności poznawcze człowieka jest ograniczona.
Ofiarami tej stereotypizacji do bardzo niedawna byli również Polacy. Chyba możemy się zgodzić, że po otwarciu granic od wejścia do unii, migrował głównie słabo wykształcony margines bez perspektyw dla którego nawet gorsze prace na zachodzie były atrakcyjne. Nie znali języków, słabo się integrowali na początku i bardzo odstawali kulturowo. Z czasem zostali wypchnięci przez inne etnicznosci które są trochę inne kulturowo. Część się w końcu zintegrowała,część wróciła do Polski i tyle. Proces wciąż się toczy. My też kulturowo i klasowo zbliżyliśmy się do zachodnich i nie czujemy jak tam jesteśmy że aż tak bardzo odstajemy. Stąd ty też doświadczyłeś takiego dysonansu w tym Dortmundzie jak nie jeden niemiec.
0
@Przemek_ES Jest to po części problem przy tych statystykach ale pytając się kim jest osobą napastujaca nie można ominąć faktu że jest to w znacznej części przypadków (ze względu na kraj od 60 do 80%) osoba która ofiarą zna. Historie napaści w biały dzień na ulicy choć działają na wyobraźnię zdarzają się relatywnie rzadko. Bieda jest jednym z największych czynnikow ryzyka przestępczości seksualnej. Najczęstszą relacja to przestępca który był obiektem jakiejś patologii społecznej i ofiarą która była w jego otoczeniu więc z mniej więcej tej samej klasy społecznej. Image białej dostatnie wygladajacej kobiety porwanej przez złego czarnego migranta, choć było kilka takich znanych przypadków, to skala tego obrazu to głównie fikcja.
0
@alone49 10-15 lat temu zachodnią Europa też zaczęła gwałtownie biednieć że względu na słabe radzenie sobie z kryzysem i powstało tutaj mnóstwo gett. Korelacja etnicznosci i przestępczości jest dosyć marna. To trochę jak z czarnymi w USA. Z powodów ekonomicznych zostali zgettoizowani np w Compton. Bieda napędzała biedę co faktycznie zwiększa przestępczość. Policja zaczyna tam częściej robić patrole i tak masz nadwyżkę reprezentacji migrantów. Kiedyś to byli Polacy, Bułgarzy i Rumunii w EU, a jeszcze wcześniej np Włosi i irlandxzycy w usa. Dzięki napływie funduszy stare getta lat 90tych u nas się znacznie poprawiły i w wyniku suburbanizacji tkanka miejska jest u nas bardziej rozbita. To nie problem z migrantami tylko wszechobecnym kryzysem mieszkaniowym i brakiem publicznych inwestycji w infrastrukturę. San Siro było znacznie gorszym miejscem w latach 90tych. Problem z przestępczością w San Siro był większy w latach 80tych - 90tych kiedy było tutaj bardzo biednie. Od wtedy profil mieszkańca się dużo bardziej zróżnicował ekonomicznie.
0
@RonaldinhoRL9 oyarzabal jest trochę już stary... A Take Kubo byś widział?
0
@fart a coś wtedy nie wyglądało na odpierdol? Wszystko było proporcjonalnie biedne
1
@Safrani Coś w tym jest. Myślę że naturalne jest to że ludzie obawiają się takiej inności, ale znacząca nieodpowiedzialność mediów chętnie na tym gra (bo sensacja). Mieszkam w Mediolanie w San Siro i jest tutaj duża mniejszość turecka, egipska i marokańska, jest ośrodek dla migrantów. Po okolicy buja się sporo gówniarzy którzy wyglądają arabsko, grają głośno boomboxami jbla i mają dresy z Armaniego i podrobione nerki Gucci jak każdy szanujący się włoski dres. Moja matka (z małej wsi) jak mnie odwiedziła była przerażona, myślała że ją zgwałcą, zabiją. Ale po którejś wizycie się oswoiła i nie zwraca na to uwagi. Taka sama gówniarzeria jest w każdym mieście w Polsce. Ta jest tylko kolorowa. A największym przestępca która bujał się w San Siro niedawno był Mauro Icardi xd
3
@fart Bo za mało hajsu na to idzie. W sytuacji w której prywaciarze mieliby monopol musiałbyś się zapożyczyć na grube pieniądze. Ja jestem we włoskim systemie zdrowia który jest bardzo dobry szczególnie w dużych miastach a w szpitalu bywam często (połamałem się niedawno). Jak kupujesz żubra na przecenie to nie oczekujesz doświadczeń jak od wspaniałej szkockiej whisky i tak samo jeśli per capita wydajemy grosze to możliwości tego co może być Ci zaoferowane są ograniczone. I tak przy tym jak horrendalnie niskie są nakłady publiczny system zdrowia działa u nas świetnie. Ostatnio rozmawiałem z krewnym (starszy pan) który całe życie pracował w szpitalnym laboratorium w sporym mieście i dosłownie prowadzi prelekcje dla managerów z Niemczech, Szwecji i Francji nr. Efektywnego zarządzania elementami służby zdrowia. Tyle że jeśli ostatnie rozbudowy szpitala w którym pracował pamiętają Gierka no to... Z gówna bata nie ukręcisz xd
0
@MesQueUnClub_87 No bo przyjechali z krajów muzułmańskich, tak samo na Islandii i w UK kręci się mnóstwo Katotalibanu z Polski. To nic nie znaczy, mieszkam z trójką muzułmanów i to zupełnie normalni ludzie. Jedynie ich jedzenie jest dla mnie za ostre xd. Próbują wypchnąć bo to świetnie odwraca uwagę od faktycznych problemów, tak jak Polacy byli problemem dla Brytoli bądź holendrów (na antypolskiej nienawiści wybił się Geert Wilders i Farage ale chuj w to jak tragiczny jest kryzys mieszkaniowy w holandii albo jak bieda piszczy w UK poza londynem).
5
@Tasde Efekty prywatnej slużby zdrowia
8
@beter2 a byłeś kiedyś? Pierdololo o imigracji to w 99% bzdury rozemocjowanych idiotów którzy czytają za dużo sensacyjnych newsów
0
@CPuyol Dla mnie problem zaczął się od ściągnięcia Neymar ze wszystkimi machlojami, wtedy zbyt dużą władzę dostali kreatywni księgowi. Nie wiem czy mieliśmy od wtedy chociaż jeden udany transfer poza Rakiticiem, na dobrą sprawę do czasu Luuka, Frenkiego, Paulinho ale nad tym też można debatowac. Szansa na zbłaźnienie się z LFC byłaby mniejsza z Neymarem ale nie zerowa. Chore pieniądze zaczęły się wcześniej. W większej skali problem polegał sportowo na tym że klub ciągle polegał na filozofii Guardioli i słabym odtwarzaniu jej (i wynikającej z niej niskiej intensywności) z coraz gorszymi zawodnikami, z coraz gorszą dyscypliną. Piłka poszła w stronę bardziej kolektywną i atletyczną i sukces Flicka polega na tym że w dużej mierze uwspółcześnił Barcelonę. Popatrz jak Real się rozpierdolił w tym roku po części przez ich własny club de amigos