24

Pozytywna wiadomość. Preparat polskiej firmy Ryvu umożliwił osiągnięcie stanu krwi wolnego od białaczki u pacjenta i wykazuje skuteczność leczniczą u 50% badanych; akcje spółki wzrosły o ponad 13% po ogłoszeniu wyników.Terapia Ryvu, o nazwie RVU120, przeszła pierwszą fazę badań klinicznych, a druga faza z udziałem 270 pacjentów rozpocznie się do końca roku. Kapitalizacja Ryvu Therapeutics wynosi 1,4 mld zł, co czyni ją jedną z największych firm biotechnologicznych notowanych na warszawskiej giełdzie, specjalizującą się w terapii onkologicznej.

https://www.parkiet.com/medycyna-i-zdrowie/art39554091-ryvu-wygrywa-z-bialaczka-kurs-mocno-w-gore

1

@Kamiloza91 Na ten moment nie- ma jeszcze pół roku, żeby przekonać. Ale chyba lepiej te pieniądze spożytkować na młodszych jak Echeverri.

4

@Roobo Czyli najpierw musi uderzyć do Tuska

1

@Scyzor97 Nie martw się tę piaskownicę też ci zablokują

2

Komentarz usunięty

0

@P33ck I asysta Zalewskiego- może przeniesie formę z kadry na Romę

0

@Barcasub I cały paradoks w tym, że zwolnili go po bardzo dobrym acz pechowym meczu w naszym wykonaniu

1

Gdyby Xavi dokładniej przemyślał wybór swojego zespołu i zdecydował się na prawdziwych ekspertów od przygotowania fizycznego i taktyki, to obecne trudności byłyby mniej dotkliwe. W końcu to on sam miał wpływ na skład swojego sztabu, który teraz odpowiada za problemy zarówno w kondycji fizycznej, jak i w strategii gry. To jest dramat i dalsza współpraca nie ma sensu.

0

@Rastafarnianin Wpadniemy na City i po dwumeczu Pepowi zrobi się żal i wróci.

1

@mekston Wyciągnęli wnioski i poprawili grę w obronie- atak stabilnie.

0

@tristan87 głupia autokorekta, miało być *dodałbym
Ps. Fakt, kto by się chciał ruszyć z takim kontraktem

2

@Culer9002 Oj tam, jak @Comentateiro już uzbierał ponad 160, to @Bartula też da radę.

0

@tristan87 Na tę chwilę oddałbym tam też Roberta

1

@R10marquez Jego trzeba nauczyć grać prawą nogą, bo jest strasznie przewidywalny

2

@TheNekro94 Nie, nie, tak to nie będzie.. cała reszta przesiądzie się do zbiorkomu- czy tego chcą, czy nie.

0

@Ls0811 No ale Szymon jest jest marszałkiem i może robić show

1

@Emhyr Ogólnie nie może przeboleć tego, że Real to zremisował i że zagrali za szeroko. Ancelotti już mu nie pasuje, że za Zidana to było- nakręcony jak katarynka.

2

Ale Laboga rozemocjonowany opowiadający w Hola LaLiga o Realu Madryt - oddechu nie może złapać, tak się nakręcił.

0

Xavi to niech lepiej wbije chłopakom do łba, że z piłką nożną to jak z tańcem – razem lepiej. Współpraca i podawanie do lepiej ustawionych kolegów przynoszą najlepsze rezultaty. Pamiętamy o tym pięknym czasie, gdy nasze trio czerpało radość z podawania sobie nawzajem.

2

@Kessie Ten denaturat musiał w końcu wypalić te kubki smakowe;)

2

W opisanym poniżej badaniu ujawniono, że ponad jedna czwarta osób zaszczepionych preparatami mRNA przeciwko COVID-19, takimi jak te firm Moderna i Pfizer, doświadczyła niezamierzonej reakcji immunologicznej spowodowanej błędem w odczycie szczepionki przez organizm. Chociaż nie zaobserwowano żadnych szkodliwych skutków tego błędu, to szczepionki te czasem prowadzą do powstania bezsensownych białek zamiast oczekiwanego "kolca" COVID, który naśladuje infekcję i prowadzi do produkcji przeciwciał.

Badacze z Uniwersytetu Cambridge odkryli, że modyfikacja jednej z baz RNA, uridyny, miała na celu uniknięcie ataku układu immunologicznego na RNA, lecz czasem powoduje trudności w produkcji białek, określanych jako "frameshifting". Ten proces może prowadzić do błędów w kodzie genetycznym, co skutkuje powstaniem nonsensownych, niegroźnych białek, na które reaguje układ immunologiczny, wywołując reakcję zapalną u około 25-30% zaszczepionych.

Chociaż szczepionka przeciw COVID-19 zapewnia silną ochronę, odkryto nowy efekt uboczny związany z "frameshifting". Badacze sugerują jednak, że modyfikacja kodu mRNA może wyeliminować te zdarzenia i poprawić bezpieczeństwo, nie wpływając na skuteczność. Informacje te zostały przekazane brytyjskiemu regulatorowi leków MHRA, a prace nad aktualizowanymi szczepionkami są już w toku, zwłaszcza w kontekście terapii przeciwnowotworowej.

https://archive.is/V9QTA

0

@AlphaNumeric A co to ma do rzeczy. Jak widzę niektórym ciężko zrozumieć, że wirus szybciej mutuje niż powstają nowe szczepionki i jawne oszukiwanie ludzi wmawiając im taką skuteczność jest zwykłym kłamstwem i socjotechniką. Manipulują strachem, żeby osiągnąć swoje korzyści. Brzydzę się takimi korporacjami i ludźmi.

Edit. I powinno się jak najczęściej wytykać ich obłudę i kłamstwa.

1

"Ewolucja" szczepionek
https://youtube.com/clip/Ugkxr-kbrAq2N3VDU1fa9OgzJg_0dFul7_ue?si=jEIm9FUrGkK6uOba

3

W USA popularny kobiecy magazyn Cosmopolitan promuje nietypowy sposób omijania zakazu aborcji. W artykule opisuje praktykę „ceremonialnej aborcji” w Klinice Satanistycznej w stanie Nowy Meksyk, gdzie pacjentki, niekoniecznie będące satanistkami, uczestniczą w rytuale z wymówieniem specjalnych formułek, połknięciem pigułki aborcyjnej przed lustrem i przy świecach, w otoczeniu bliskich osób. Klinika eksploruje wykorzystanie tego ceremoniału jako strategii obejścia ograniczeń aborcyjnych, planując rozszerzenie pomysłu na inne stany z podobnymi restrykcjami.

https://www.foxnews.com/media/cosmopolitan-magazine-shares-steps-satanic-abortion-ceremony

1

@ranger3120 Tam królem strzelców był też niejaki Patrik Schick

5

@norbi77 Nowe szczepionki dotarły, kolejna partia w dostawie, a do tego doszedł pozew Pfizera. Trzeba znów zacząć straszyć owieczki, żeby się nie zmarnowały.

1

@maroon To samo sobie pomyślałem, jak w filmie "Prawo Zemsty"

17

W Niemczech, w sprawie zbiorowego gwałtu na 15-latce w parku w Hamburgu w 2020 roku, tylko jeden spośród dziewięciu migrantów został skazany na niecałe 3 lata bezwarunkowego więzienia. Pozostali otrzymali wyroki do 2 lat w zawieszeniu. Według psychiatry sądowego Nahlah Saimeh, jednej z ekspertów, zbiorowy gwałt może być rezultatem frustracji wynikającej z doświadczeń migracyjnych i "społeczno-kulturowej bezdomności" sprawców.
https://www.news.com.au/lifestyle/real-life/news-life/outrage-as-eight-of-nine-men-convicted-of-park-gangrape-15yearold-in-germany-receive-no-prison-time/news-story/353bcbf9437ea62eea0ee3c6cc0c2cc7

1

@xvcWinterSoldier Ciężki temat, chyba źle zapamiętałem i raczej nie the blob, ale z tego co kojarzę to chyba była taka akcja w
Ghostbusters II

0

@DonCarletto Z tym, że on ma ledwo 160cm

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?